VOOR SLECHTS I CENT 100% GENOT EN 'n TRIUMPH VAN SMAAK TRIUMPH DE GEBROEDERS„GOOCHEM" DE BESTE lc SIGARET Uitslaande brand te Utrecht Keres verjaart en... verliest Wij luisteren naar FINANCIEN ROL tegen jeuk ei zwelling W aterstanden Dagfilm R Winterhanden MAANDAG 8 JANUARI 1940 Op verren afstand, was de vuurgloed te zien Oude man lag dood op den weg Slachtoffer van een verkeers ongeval? Aanslag op wethouder te Heesch Dader tot zes maanden veroordeeld HET IJS UIT DE RIVIEREN Vermiste Urkers verdronken BRANDSTICHTING NA INBRAAK Auto met requisieten verongelukt Een lid der „Jonge Spelers gedood Huishoudster bestal haar pastoor Drie maanden geëischt tegen bejaarde vrouw HET MEISJE MET DE PRENT BRIEFKAARTEN Jo de Nigtere is het niet Viervoudige botsing te Muiden Goöische busdienst ondervond vertraging Na 31 zetten moest de Estlander de elfde partij opgeven POSTVLUCHTEN Dinsdag 9 Januari - s o-— Vliegtuig bracht post naar Urk Kans op gladde vegen Werkverruiming en winterweer DE EERSTE PALESTIJÏ^CHE SINAASAPPELEN MARKTEN In een groot heerenhuis aan den Malie singel te Utrecht, een geheel vrijstaand per ceel op den hoek van de Schoolstraat, dat bewoond wordt door den vrouwenarts Dr. Westerman, is Zondagavond om tien minu ten over half zes een felle brand uitgebro ken. Het vuur moet op de bovenste verdieping ontstaan zijn en in minder dan geen tijd laai den de vlammen hoog op, die de lucht fel rood kleurden, welke gloed tot ver in de stad was waar te nemen. Alleen de dienstbode bevond zich in huis en was juist op een der verdiepingen bezig, toen plotseling het licht uit ging, waa op spoedig vlammen ontstonden. De oorzaak zal dus in kortsluiting gezocht moeten worden en ver moedelijk door brandbaar materiaal, dat zich op de zolderverdieping bevond, was het mo gelijk dat de brand een dergelijken omvang aannam. De bovenverdieping brandde geheel Uit. Voorwerpen van waarde heeft men nog bij tijds in veiligheid kunnen brengen, doch niet verhinderd kon worden, dat de inboedel, voor Zoover het vuur daaraan niet zijn vernielend werk verrichtte, ernstige waterschade kreeg. De brandweer rukte met groot materiaal uit en spoedig was de Magyrus-ladder uitgetrokken, waarop eenige spuitgasten plaats namen om het vuur van boven af te bestrijden. Ook door het er naast liggende perceel, dat eveneens door een geneesheer wordt bewoond, dr. Dom, werden eenige slangen gelegd, om aan den ach terkant het vuur te bereiken. Door de hitte, die zich ontwikkelde, was het noodig den zij muur van dit huis nat te houden om te verhin deren, dat het vuur hierop oversloeg. t Het duurde niet lang of van het dak van het bran dende perceel waren slechts eenige verkoolde balken over gebleven, vanwaar dikke rookwol ken over de stad afdreven. Nu en dan zag men nog even het lekken van een vlam. Zeker met zeven of acht stralen uit de nieuw- «te brandspuit werd water gegeven. Dr. Westerman, die ongeveer een half uur vóór het uitbreken van den brand zijn woning had verlaten, kon spoedig gewaarschuwd wor den. Een merkwaardige omstandigheid is, dat hij juist binnenkort zou gaan verhuizen. Het blusschingswerk stond onder leiding van den pas benoemden onder-commandant den heer W. A. Nieuwenhuis, daar de commandant, de heer E. Priester, eveneens nog kort in dienst, uitstedig was. Tegen 7 uur was men den brand Vrijwel meester. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke brand op den Zondagavond veel belangstelling trok. De singel was aan beide zijden afgezet, doch op de Maliebrug en de Heerenbrug stond een tal rijk publiek, dat op het interessante schouwspel een goed gezicht had. De burgemeester, mr. dr. G. A. W. ter Pelk- wjjk. de hoofdcommissaris van politie, de heer D. Schuitemaker, de heer Brand, commissaris van politie en verscheidene raadsleden waren eveneens getuigen van den brand. Zondagavond troffen voorbijgangers in het Kenaupark te Haarlem een bejaarden man aan, die midden op den rijweg lag en geen teekenen van leven meer gaf. Zij stelden onmiddellijk de politie hiervan in kennis, die het stoffelijk over schot naar het St. Elisabeths-Gaskhuis deed vervoeren, alwaar de dokter den dood constateer de. Bij" onderzoek bleek het slachtoffer te zijn de 80-jarige heer J. Bongers, een vroeger te Haarlem welbekend dansleeraar. Het lijk ver toonde eenige wonden aan het hoofd en de lin kerarm was gebroken. Daar ook de overjas, die de heer B." droeg, op verschillende plaatsen bleek gescheurd te zijn, vermoedt de politie, dat het slachtoffer bij het oversteken van den rijweg door een auto is omvergereden. Voor zoover men thans te weten kan komen is ter plaatse koA voordat men den heer B. aan trof, een auto gepasseerd, die toen een oogen- bi'k stopte, vervolgens achteruit reed, doch daar na zijn weg weer vervolgde. Het staat evenwel nog niet vast, dat dit ook de auto zou zijn, waarmede de heer B. is aantreden, daar de mogelijkheid met is uitgesloten, dat de be stuurder uit nieuwsgierigheid zou hebben ge stopt. In verband met dit ongeval verzoekt de politie eventueelen getuigen, o.m. een militair, die de hierboven genoemde manoeuvres van den auto zou hebben gezien, zich op het hoofdbureau van politie te Haarlem te willen melden, tot het geven van inlichtingen. Het Gerechtshof te Den Bosch heeft Maan dag arrest gewezen in de zaak tegen den jeug digen arbeider P. van Z., die op 22 Augustus j.., tydens de kermis, een aanslag op het leven van den heer A. van der Heijden, wethouder te Heesch, heeit gepleegd. Het Hof bevestigde het voimis van de Bossche rechtbank en vertorceelde P. van Z. opr.ieuw tot zes maanden gevangenisstraf. Hij had zich eenigen tijd geleden voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch wegens mishan- oeling moeten verantwoorden en werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, tegen weik vonnis' hij echter, evenals de officier van Justitie, in hooger beroep ging. De advocaat-generaal was tijdens de behan deling van ceze zaak vcor het Hof van mee ting, dat Van Z. zich had schuldig gemaakt aan zware mishandeling en eischte op grond hiervan een gevangenisstraf voor den tije. van twee jaar. De verdachte bleef ontkennen den aansiag te hebben gepleegd. Donderdag was c.e Waal voor Nijmegen voor ruim de helft met zwaar drijfijs bewekt en kwamen er van den Boven-Rijn allesbehalve geruststellende berichten. Sommigen liepen reeds met het vooruitzicht dat de Waal bij doorgaande vorst weldra zou gaan zitten, wij! zich bij temperaturen van meer dan 9 gracen Celsius onder nul reeas grondijs vormt. Vrijdag was de ijsgang al heel wat verminderd en tot hec'en kon men de ijsschollen in de Waal tellen en bleek, bij Zuid-Westenwind het weinig ijs, dat nog van den Boven-Rijn kwam, bij Pan- nerden den Rijn opgedreven te zijn. Nauwelijks was de rivier ijsvrij of de scheepvaart liet haar volle rechten al weder gelden en heden, Zondag, kwamen alweer zeven Dultsche slepen, volge laden van den Boven-Rijn afgezakt met be stemming Rotterdam. De lading bestond vnl. uit Roerkolen. Naar wij vernamen zijn Nederlandsche sche pen, die In de haven van Emmerik en Lobith lagen, ijlings naar Holland vertrokken, zoodra zij de kans daartoe schoon zagen. Het Maas- en Waalkanaal, dat geceeltelijk was toegevro- ren, heeft voortdurend een smallen vaargeul getoond, welke geregeld werd open gehouden door ijsbrekers. Ook de Waterstaat had besloten om bij eventueel gaan vastzitten van de Waal met behulp van ijsbrekers in het midden aer rivier een vaargeul open te houden. Zondagmorgen om zes uur is van Urk een ijsvlet vertrokken om te zoeken naar de beide vermiste jongemannen, C. en J. Kaptein, die Zaterdag te voet over het ijs in de richting Lem mer waren vertrokken om een vriend, die naar Urk zou komen, tegemoet te gaan, doch van wie sindsdien niets meer was gehoord. Wel hadden Zaterdag enkele wandelaars ten oosten van den dijk LemmerUrk hulpgeroep gehoord. Zij hadden echter niemand gezien en waren, na op de plaats, waar zij 't hulpgeroep hadden gehoord, een stok met een doek in het ijs to hebben gestoken, zoo spoedig mogelijk naar Urk gegaan. Hier deelden zij hun ervaringen mede. Een reddingsploeg is er to»n op uitgetrokken om de mannen te zoeken, echter zonder resultaat. De reddingsploeg, welke Zondagmorgen met de ijsvlet een tweede poging ondernam, heeft beide mannen gevonden. Het bleek, dat zij op hun tocht in een wak waren geraakt en op jammerlijke wijze zijn verdronken. Ter plaatse was het ijs gisteren zeer onbe trouwbaar door de losgekomen bodemgassen. De reddingsploeg, welke de vermisten gevonden heeft stond onder persoonlijke leiding van den burge meester van Urk, den heer G. Keyzer. Men is eerst gegaan naar de plaats, waar gisteren het hulpgeroep was gehoord. Vandaar, werd de omgeving afgezocht en toen ongeveer dertien kilometer ten noorden van Urk een wak werd aangetroffen, heeft men gedregd. Na eenigen tijd werden de lijken aangetrof fen. Met de vlet zijn de slachtoffers naar Urk overgebracht. Op het gewezen eiland heerscht door het gebeurde greote verslagenheid. J. Kaptein was 24 jaar oud en gehuwd. Zijn neef, de 22-jarige C. Kaptein, was ongehuwd. De brand op het terrein van den lompenhan del van de firma Gebr. Kemper, die zooals ge meld, Zaterdagavond aan de Leeghwaterstra-at te Den Haag heeft gewoed, is vermoedelijk een gevolg van brandstichting geweest, daar ont dekt Is, dat in het kantoor een inbraak is ge pleegd. Door verbreking van een paneel hebben de inbrekers zich toegang verschaft. De buit was echter zeer gering: slechts vier Indische dubbeltjes worden vermist. Mogelijk uit ver bolgenheid over het geringe succes hebben de inbrekers het vuur in de op het terrein opge slagen lompen gestoken. Zondagmorgen is tengevolge van de gladheid van het wegdek een vrachtauto met requisie ten van het tooneelgezelschap „De Jonge Spe lers" tusschen Rauwerd en Deersom tegen een bcom gereden. In de cabine zaten behalve de chauffeur drie leden van het gezelschap. Een van hen, de heei J. Seves, werd bij de botsing zoo ernstig ge wónd, dat hij in het Diaconessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij was vervoerd, eeni gen tijd na aankomst is overleden. „De Jonge Spelers" hadden Zaterdagavond een uitvoering te Sneek gegeven en zouden Zon dagavond te Leeuwarden een voorstelling voor fabrieksarbeiders geven. Deze uitvoering kon evenwel ln verband met dit ongeluk geen door gang vinden. Nader bleek, dat er behalve de doode, die bij het ongeluk is te betreuren, twee personen zeer licht gewond zijn. Dit waren de chauffeur van Es en de assistent K. Rol. In de cabine zat nog een vierde persoon, die er zonder letsel was afgekomen. Het ongeluk geschiedde Zondagmiddag om streeks twaalf uur. De auto reed met een kalm gangetje over den klinkerweg, toen het voertuig op een gegeven moment slipte en tegen een boom botste. De beide gewonden konden, na behandeld te zijn, het ziekenhuis weer verlaten. De Amsterdamsche rechtbank behandelde een zaak tegen een 62-jarige huishoudster, die eenige iaren in betrekking was geweest bij een pastoor m een kleine gemeente in Noord-Holland. De vrouw zou collectegelden en f 1087 huishoudgeld hebben gestolen. Het was den pastoor opgevallen, dat de col lectes veel minder opbrachten dan vroeger en om den dader, die zich in de pastorie moest be vinden, te ontdekken werden er geldstukken gemerkt. De inhoud van offerbussen en schalen werd in de keuken geteld en het gemerkte geld werd erbij gelegd. Toen kwam aan het licht, dat de huishoudster zich systematisch geld had toe geëigend; bij haar werden eenige gemerkte geld stukken teruggevonden. Tijdens het tellen in de keuken van de pastorie had zij haar slag ge slagen. Tegenover den pastoor legde zij een schriftelijke bekentenis af; bovendien betaalde zij f 1087 terug. Het bleek n.l. dat de vrouw een spaarduitje had en dit in bewaring had gegeven bij een pastoor, waar zij vroeger had gediend. Deze had er natuurlijk geen flauw vermoeden van, (lat de oude vrouw, die hem gevraagd had haar geld te beheeren en die trouw iedere maand f 50 a f 60 kwam brengen, op oneerlijke wijze aan het geld was gekomen. Hiermede zou de zaak zijn afgedaan, maar de vrouw was zoo dom om bij de Justitie over den pastoor te gaan klagen: zij had onder dwang bekend en nu was zij haar spaarduitje ook al kwijt. Het gevolg van haar klacht was, dat tegen haar een vervolging werd ingesteld. Ter zitting hield zij vol, dat zij eigenlijk on schuldig was. Wel had zij zoo nu en dan gelei genomen uit het geldkistje, maar dat was, om dat zij tekort huishoudgeld kreeg en den pastoor wildé zij niet lastig vallen. Er kwamen nogal eens familieleden en vrienden op de pastorie logeeren en dan kwam zij niet toe. Van de collecteschalen had zij nooit iets weggenomen... De officier van Justitie, mr. Dijserink vond de herhaalde diefstallen hoogst ernstig. Hij wilde echter rekening houden met den hoogen leeftijd van verd. en het feit, dat het geld was terug betaald. Spr. vorderde drie maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. dr. Is. Coopman, was van oordeel, dat niet bewezen was, dat de vrouw het weggenomen geld ten eigen bate aanwendde; haar lezing, dat zij het voor de huishouding be steedde, is zeer aanvaardbaar, weshalve hij vrij spraak pleitte. Subs, drong de verdediger op een voorwaardelijke straf aan, in verband met verd.'s hoogen leeftijd, haar blanco strafregister en arbeidzaam leven. Bovendien is de schade vergoed. De Rechtbank zal 19 Januari vonnis wijzen. Op verzoek van commissaris Schreuder van het bureau Raampoort te Amsterdam heeft de politie in Zuid-Limburg Zaterdag en Zondag 'n zeer uitgebreid onderzoek ingesteld, naar aan leiding van het bericht van de Bossche politie, dat er een meisje met prentbriefkaarten zou hebben gevent, dat gelijkenis zou vertoonen met Jo de Nigtere. Dit meisje zou thans de laatste dagen in Zuid-Limburg gesignaleerd zijn. De politie van verschillende Zuid-Limburgsche ge meenten heeft hierop een uitgebreid onderzoek ingesteld en hedenmorgen heeft de commissaris van politie te Brunssum bericht ontvangen, dat hét meisje aldaar is aangehouden. Zij heeft échter niets met Jo de Nigtere uit te staan. Het is het meisje dat met een blinden man brief kaarten vent. Deze man is woonachtig te Bruns sum en 't meisje Is een Amsterdamsche. Hier mede vervalt dus de oproep tot opsporing, welke de laatste week in de bladen werd gepubliceerd Op het niet verbreede gedeelte van den Rijks weg tusschen de Vechtbrug en de Hakkelaar te Muiden naderde de heer J. F., vergezeld van zijn broer, in een auto, toen hij op de boven omschreven plaats achter de bus van de „Gooi- sche" kwam te rijden. De heer F. heeft later verklaard, in de meening te verkeeren, dat de bus-chauffeur om de een of andere reden had moeten stoppen en dat hij daarna langzaam weer zijn bus in beweging bracht. De heer F. wilde toen de bus passeeren. Aan de tegenover gestelde zijde van den weg stond een kleine auto geparkeerd, dien de heer F. wel had z*eh staan. Hij verkeerde echter in de veronderstel ling, dat hij wel tusschen bus en auto kon pas seeren. Hij schijnt dit geprobeerd te hebben, maar tegelijkertijd is blijkbaar afgaande op de gevolgen de bus-chauffeur iets meer naar links gaan rijden, waardoor de heer F. ook weer naar links aanhield, met het gevolg, dat zijn wagen in botsing kwam met den stilstaan- den auto en de bus. Terwijl de heer F. zijn wa gen wilde stopzetten, kwam van de zijde der Vechtbrug een tegenligger aan. Deze botste eveneens tegen den wagen van eerstgenoemden automobilist.. Dank zij de omstandigheid, dat de heer F. langzaam reed vielen er geen per soonlijke ongelukken te betreuren. Terwijl een kraanwagen uit Bussum gerequi- reerd werd, om den wagen van den heer F. weg te sleepen, achtte de bus-chauffeur het raadzaam, zijn passagiers te verzoeken, het voertuig te verlaten en op een volgenden bus te wachten, daar hij er de voorkeur aan gaf. eerst de komst der politie af te wachten. Vele militairen ondervonden daardoor vertraging op hun thuisreis. De marechausse liet den auto van den heer F naar de marechaussee-kazerne te Water graafsmeer -overbrengen. De elfde partij van den schaakwedstrijd tusschen Euwe en Keres stond m het tee- ken van feestklanken en -geuren; klanken van sprekers, die IJeres min of meer offi cieel toespraken en geuren van de bloemen, die hem werden uitgereikt. Men begrijpe 1 evenwel, dat zulks niet geschiedde voor de uiteindelijke overwinning of zelfs maar voor de zege in een partij, maar ter gele genheid van zijn 24sten verjaardag, welke de Estlander Zondag te Rotterdam vierde. Wij weten wel dat ook Euwe zijn aandeel in deze woorden, bloemen en geschenken heeft ge had, maar onze landgenoot hield zich aan het schaakbord van den domme en gaf zijn tegen stander geen cadeautje in den vorm van een winstpunt. Inte.gendeel, Euwe bewees Keres dat deze wel zijn drie en twintigste jaar heeft beëindigd, maar daardoor nog niet gebroken heeft met den gevaarlijken jongensachtigen overmoed, welke hem in deze partij een nederlaag oplever de. Keres werd aldra wat brutaal, maar moest daar al gauw voor boeten, want een Euwe in zijn element lokt zijn tegenstanders in onzicht bare valletjes en dreef hem na 31 zetten in een hopelooze matpositie. Euwe heeft dus weer een punt van zijn achterstand ingeloopen en thans 5 punten bemachtigd, tegen Keres 6. Het verloop was als volgt: Wit: dr. M. Euwe. Zwart: P. Keres. Slavische verdediging. 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. c4xd5 4 c6xd5 5. Pblc3 Pb8c6 6. Lel—f4 Dd8a5 7. e2e3 Ff6e4 8. Ddlb3 e7e6 9. Lfld3 Lf8b4 10. Ld3xe4 d5xe4 11. Pf3d2 0—0 12. 0—0 da5f5 13. Fd2xe4 Lb4xc3 14. Pe4g3 df5d5 15. b2xc3 Pc6a5 16. Db3—b4 b7b6 17. e3e4 Dd5c6 18. Tfl—dl Tf8—dB 19. Tdld3 Lc8a6 20. Td3—f-3 Td8d7 21. Pg3h5 f7—f6 22. Tf3g3 Kg8h8 23. Ph5xg7 Dc6xe4 24. Pg7—hS De4—f5 25. Ph5xf6 Td7—f7 26. Lf4e5 Pa5c6 27. Db4d6 Pc6xe5 28. d4xe5 Ta8—f8 29. h2h3 La6c4 30. Tal—dl Lc4xa2 31. Dd6d8 Zwart geeft op. HEEN TERUG Driemaal Per week luchtpost naar Indiè NAPELS ATHENE RHODES ALEXANDRIë LYDDA. BAGDAD BASRAH DJASK KARACHI. JODHPUR... ALLAHABAD CALCUTTA RANGOON. BANGKOK. PENANG MEDAN SINGAPORE BANDOENG Dec. Dec. Pit nam angstig Dumpy op en drukte hem stevig tegen zich aan. Wat doe je? vroeg de boer, ben je bang, dat dat hondje daar Dumpy zat opeten? Wat U maar een hondje noemt, zei Pit, 't lijk wel een olifant. Pff, 't zou wat, vond'de boer, dat is een gevalletje van niks. Moeten jullie maar zien hoé ik *m dat lever. De buldog kwam nu sluipend nader, 't Was werkelijk een gevaarlijk uitziend beest en Pit en Pat hielden zich wijselijk achteraf. Pummels stapte eén eindje naar voren, maar krabde toch aan zjjn kin, toen hij de aanminnige blikken van zijn tegenstander opving. Bn toch zal ik moeten doorzetten, mur melde hij bij zichzelf. HILVERSUM II, 301.5 M. KRO-Uitzending 8.00 Berichten ANP, 8.059.15 en 10.00 Giamofconmuziek, 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten, 12.15 KRO-orkest, 12/1.5 Be richten ANP, gramofoonmuziek, 1.10 XRO-or- kest, 2.00 Voor de vrouwen, 3.00 Modecursus, 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist, 5.456.05 Felicitaties. 6.35 Sporthalf- uur, 7.00 Berichten. 7.15 Psychiatrische cause rie. 7.35 Gramofoonmuziek, 7.50 Reportage. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen, 8.15 KRO-Sym- phonie-orkest, 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Rococo-octet, 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gra mofoonmuziek, 10.50 Bertus van Dinteren en zijn Tzigane-orkest, 11.1512.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM I. 1876 en 414.4 M. AVRO-Uitzending 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek, 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.), 10.30 Voor de vrouw, 10.35 Ensemble Rentmeester. 11.0011.30 Wen ken voor de huishouding, 12.15 Zang en orgel, 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek, 1.00 De Romancers en soliste, 2.00 Voor de vrouw, 2.10 Omroeporkest en solist, 2.45 Knip- en naaicursus, 3.45 Disco-Variété, 4.30 Kinder koorzang, 5.30 Omroeporkest, 7.05 Gitaarduet ten, 7.30 Engelsche les, 8.00 Berichten ANP. Hierna: Internationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatictrein, 9.45 Gramofoonmuziek, 10.30 AVRO-Dansorkest, 11.00 Berichten ANP. Hier na: Spezialetti's orkest, 11.40—12.00 Gramo foonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. Na 6.20 n.m. ook 342 M. 12.20 Orgelspel en pianoduetten. 12.50 BBC-Theaterorkest, 1.20 Berichten, 1.30 Viool voordracht, 3.05 Eerste Minister Chamberlain: The war, its progress, its prospects, 3.50 BBC- Harmonie-orkest, 4.20 Berichten. 4.35 Henry Hail en zijn Band, 5.50 De BBC-Zangers, 6.20 Berichten. 7.20 Pianovoordracht, 9.20 Be richten, 10.50 Orkestconcert, 11.50 Al Collins en zijn Band, 12.2012.35 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.05 Zang, 12.35 Pianovoordracht, 1.05 Zang, I.35 Cellovoord'racht, 2.00 Gramofoonmuziek, 2.05 en 2.30 Fluit, viool en piano, 4.50 Piano voordracht, 5.35 Kamermuziek m. m. v. solis ten, 6.35 Pianovoordracht, 7.20 Lichte muziek, 7.50 Het Nationaal orkest. 10.35 Zang en viool, II.05 Lichte muziek, 12.0512.20 Gramofoon muziek. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmuziek, 7.408.50 Leo Eysoldt's orkest, 10.50 Gramofoonmuziek, 11.20 Het Rhein-Mainische Landesorkest, 12.20 Con cert, 1.15 Muzikaal tusschenspel, 1.35 Populair concert. 4.30 Muzikaal tusschenspel. 5.45 Gra mofoonmuziek, 6.20 Jaro Michalek's orkest, 7.35 tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 en 1-30 Om- roepdansorkest en gramofoonmuziek, 1.50 2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek, 8.20 Omroepdansorkest en gramofoonmuziek, 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste. 10.30 Omroépsymphonie-orkest, 10.5011.20 Gramo foonmuziek. 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek, 12.50 en 1.30 Radio orkest, 1.502.20 Gramofoonmuziek, 5.20 Harpvoordracht, 6.35 Orgelconcert met toelich ting, 7.10 Gramofoonmuziek, 8.50 Radio-orkest en solist, 9.50 Radio-orkest, 10.3011.20 Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Otto Dobrindt's orkest, 9.20 Berichten, 9.50 Het Walter Raatzke-kwintet, 10.20 Politiek overzicht. Hierna concert. 11.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. PROGRAMMA VAN RADIO VATICANA Weekprogran» vanaf 1 Januari 1940 De uren, hieronder aangegeven, zijn volgens Green wlch-tüd'. ZONDAG 10.00 31.06 M. Godsd. praatje Fransch; Europa. MAANDAG: 1.30 19.84 M. Inlichtingen Por- tugeesch; Brazilië. 2.00 48.47 M. Inlichtingen Fransch: Canada. 2.30 48.47 M. Inlichtingen Engelsch; Noord-Amerika. 11.30 31.06 M. In lichtingen Italiaansch; Europa. 18.30 48.47 M. Inlichtingen Italiaansch; Europa. 19.00 48.47 M. Inlichtingen Nederlandsch; Europa. DINSDAG: 13.30 25.55 M. Inlichtingen En- ge'sch; Philippijnen. 15.00 25.55 M. Inlichtin gen Engelsen; Indië en Australië. 19.00 48.47 M. Inlichtingen Engelsch; Europa. 19.30 48.47 M. Inlichtingen Duitsch; Europa. 20.00 48.47 M. Inlichtingen Portugeesch; Europa. WOENSDAG: 19.00 48.47 M. Inlichtingen Fransch; Europa. 19.30 31.06 M. Inlichtingen Fransch' Afrika. 20.00 48.47 M. Inlichtingen Spaansch; Europa. DONDERDAG: 11.30 31.06 M. Godsd. praatje Italiaansch; Europa. 18.30 48.47 M. Godsd. praatje; Europa. 19.30 48.47 M. Inlichtingen Oekrainsch; Europa. VRIJDAG: 1.30 19.84 M. Inlichtingen Spaansch; Z.-Amerika. 2.00 25.55 M. Inlichtin gen Spaansch; Midden-Amerika. 2.30 48.47 M. Godsd. praatje Engelsch; N.-Amerika. 19.00 48.47 M. Godsd. praatje Engelsch; Europa. 19.30 48.47 M. Godsd. praatje Duitsch; Europa. ZATERDAG: 18.30 48.47 M. Godsd. praatje Duitsch; Europa. 19.00 48.47 M. Conferentie Fransch; Europa. 19.30 48.47 M. Inlichtingen Poolsch; Europa. 20.00 48.47 M. Inlichtingen Spaansch; Europa. Verzoeke rekening te honden met bet ver schil van tijd. MAANDAG, 8 Jan. a - ct -■ o 3 ri t» u a 5 Sedert Gisteren W Keulen 6 Lobith Nijmegen St Andi Arnhem Vreeswijk 1 Westervoort Deventer Kampen Mastr H-s 1) Borgh Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Llth 3d 56 37 86 0.04 J.C0§ 3.1 C 10 42 0.00 3.11 10.75 8,11 COC 1.08 5.56 2.88 0.03 3.00 10.52 8.22 0.00 3.07§ w 3.00 0 55 0.00 C 1 i ll.l) 000 300 5.16 3 40 0.16 J.00 0.0C 0.22 0C8 O.Ot 0.533.0/ 3.00 43.10 41.49 0.32 3 00 14.23 10.31 0 00 0.23 13.70 0.00 3 01 0— - 3.0C 0.00 7.61 3,70 0.18 0.00 0 82 0.60 0.00 0.76 drijfijs 1 drijfijs over 3/10 gedeelte der rivierbreedte drijfijs over 2/10 der rivierbreedte ijs vast over de volle rivierbreedte Stuwen open te Linne, Roermond, Belfeld, Sambeek en Lith. AMSTERD.YM Kanaalwater 8 u 0.46 12 u 0,45 2 u 0.43 - Stadswatei 8 u l 46 12 u j.45 2 u 0.43 - WATERSTAND 8 Jan. 6 Jan. AP AP AP AP AP AP OP Amstelwatei u 0.46— u 0 45- u 0 43- AP LJseim watei u J.01AP u J.05 u 0.07— DEN RIJN 8 Jan. 6 AP AP AP AP Rheini Breisact Kehi Maxau vlannh Lihi Mainz Pingen Caub 0— 0— 0.— 2.89 2.76 0.- 1.95 0.— 0— 0.— 0.- 0— 278 1.92 2.00 Cobjenz rrier Kemel lussen tiuhri r' D'-isburt Scliweml Wurzburg Strassb. 2.07 0.70 .'92 0.- 0.22 0.01 0.— 0.— 0,- Jan. 2.14 0.72 1.96 0.— 0.30 0.12 C— 0.— 0.- De benzine-prijzen in het Mid-Continent zijn met 1/8 dollarcent verlaagd. De Colgate Palmolive boekte in 1939 naar raming een netto-winst van S 2.25 per aan deel, tegen 1.77 p.a. in 1918. De American Smelting md Refining boekte in 1939 naar raming em netto-winst van 12.80 mill, of 4.25 per aandeel, tegen 10.61 mill, of 3.24 p.a. het vorig jaar. De North American Co. boekte in 1939 naar raming een 11 pet. hoover e electrici- teits-productie dan in 1938 en 6 pet. mee dan in 1937. Spiegel Incorp. keert een onveranderd dividend uit van 0.15 per aaadeel. De Kennecott Copper boektevolgens voor- loopige gegevens in 1939 eet netto-winst, van 32.46 mill., tegen 22.69 mill, in 1930. De staalproductie in het Pittsburgh- district wordt voor deze week op 88 pet. der capaciteit geraamd, tegen 88 jet. de vorige week en in het Youngstown-listrict op 83 pet., tegen 87 pet. De Eastern Airlines boekte u het tweede kwartaal een winst van O.'ó a 1 per aandeel; een record winst. In het geheelc jaar 1.80 per aandeeltegei 0.85 het vorig jaar. Wintervoeten, Vinterooren Does 30 en 60 ct. Bij Apothekers ei Drogisten. Vanochtend om half elf is ea KX.M,- toestel, bestuurd door Parmentie, op Urk gedaald. Het vliegtuig had vijftin zakken post aan boord. Om elf uur is let toestel met vier zakken post naar Schipiol terug gekeerd. Het Koninklijk Meteorologisch Istituut te De Bilt deelt in aansluiting op het veerbericht mede Kans op gladde wegen in het Miden, Noor den en Oosten van het land. De commandant van het kamp ver jeugdige werkloozen „De witte bergen" te Oiichot deelt mede, dat dit kamp in verband metde Weers omstandigheden Maandag 8 Januari i iet her opend is. De heropening is één week uitesteld en zal dus plaats vinden op 15 Januari a. In verband met den aanvoer van sinasappelen uit Palestina wordt ons medegedeeld, lat reeds op Kerstmis de eerste lading Palestijsche si naasappelen in dit seizoen in Rotterdar is aan gekomen, Dit geschiedde met de „Prir, Frede- rik Hendrik", welk schip 35.000 kista aan bracht. NOORDSCHARWOUDE, 8 Jan. 33000 k( Rood" kool 4.60—5. 12200 kg. Gele kool 3—3.50, 4000 kg. Deensche Witte kool 2.403.10, 7500 kg. ten 2.90 3. grove 2.60. HOORN, 6 Jan. Veemarkt. Ge Cnaanher. ALKMAAR, 8 Jan. Veemarkt. 7 paaren per kg. 0.54. 97 vette koeien per stuk 160—25< han- doel goed. 29 graskalveren 40—75 per sük. 58 nuchtere kalv. slacht per stuk 6.00—20.0. 84 vette schapen 16.00—27.00. 262 vette varkeis zw. per kg. 0.62—0.67. Handel matig AMSTERDAM, 8 Jan. Ter veemarkt varen heden aangevoerd: 439 vette koeien, waarv.n de prijzen waren: le kw. 8090 ct., 2e kw. 7)—78 ct., 3e kw. 5664 ct, mindere soorten 46ct. per Kg. slachtgewicht; 74 melk- en kalfkcien f 180260 per stük; 32 vette kalveren: 2ekw. 80—84 ct., 3e kw. 70—78 ct. per Kg. levend ge wicht; 89 nuchtere kalveren f 712 per sul"; 69 schapen f 1A-28 per stuk; 471 varksis: vleeschvarkens, wegende 90110 Kg. 7276 :t.; zware varkens 72—76 ct.; vette varkens 72-76 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen lit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aan veer stugge handel, onveranderde prijzen. Melkkceioj matige aanvoer en handel. Vette kalveren zetr matige aanvoer, stille handel, prijzen age-. Nuchtere kalveren matige aanvoer, vlugge han del, constante prijzen. Schapen matige aanvoer zeer stugge hqndel, prijzen hooger. Varkens ge wone aanvoer, levendige handel, onveranderde prijzen. OUDEWATER, 8 Jan. Kaasmarkt. 5 partijen, 225 stuks, 125 kg. Rijksmerk. le soort geen aanvoer, Rljksmerk 2e soort 2728 cent. Handel matig. ROTTERDAM, 8 Jan. Veemarkt. Aanvoer totaal 2574 stuks: 894 vette runderen, 168 vette kalve ren. 10 nuchtere kalveren, 905 schapen en lam meren, 597 varkens. PrijSen per kg.: vette koelen 80, 66, 4454 cent, vette ossen 76. 68, 4056 cent, vette kalveren 154, 125, 95—105 cent, varkens (le vend gewicht) 67—66—64 cent, schapen 45—40— 35 cent, lammeren 48—43—38 cent. Prijzen per stuk: schapen 25.00—18—13, lammeren 18.00—14 —9. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer kor ter, handel levendig, prijzen koeien prijshoudend, ossen iets hooger per prijs, koeien 86 cënt, pr. os sen 82 cent. Vette kalveren aanvoer gelijk vorige week. handel vlot, prijshoudend, pr. 55 cent. Schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel vlot, prijshoudend, pr. 55 ct. Schapen en lammeren aanvoer aanmerkelijk kleiner, handel willig, prijzen hooger. Varkens aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen als vo rige week. pr. 68 cent. Eenige partijen schapen voor export gekocht. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers 2.40 2.60, Zeeuwsche Eigenheimers 2.252.40, Bonte en. Blauwe 2.903.10, Brielsche Drielingen 22.10, Bevelanders 2.102.25. Bontjes 22.25. Zandaard- appelen 3.503.75 per H.L. Met geringen aanvoer en tragen handel. Vlasaanvoer. 4100 kg. blauw schoon, 3100 kg. Hollandsch geel. 1900 kg. Dauwroot. Door de zeer hooge monopolieheffing was er zoo goéd als geen handel. Het is moeilijk noteericgen te maken. Enkele partijtjes werden tegen ver langde prijzen verkocht. Het tneerendeel onver kocht. BROEK OP LANGENDIJK. 8 Jan. 12300 kg. Roode kool 4.50—5.20, 17400 kg. Gele kool 2:70— 3.60, 7200 kg. Deensche Witte kool 3.00. 1500 kg. Savoye kool '2—2.50, 1850 kg. Uien 33.10, 1750 kg. Peen 22.20,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6