72 kilometer op de schaats DE ELFDORPENTOCHT DOOR NOORD-HOLLAND Het duel op de vier en zestig vakken I Kampioenstitels voor Koops en Zwanenburg Een ijstocht met traditie Euwe's kans blijft behouden Tusschen ijsbaan en voetbalveld Drie en een half duizend deelnemers vertrokken bij goed weer en dragelijk ijs3000 van hen arri veerden doornat aan de finish RESP. IN FRIESLAND EN NOORD-HOLLAND - MAANDAG 8 JANUARI 1940 (Van een specialen medewerker) Niet minder dan 3500 schaatsenthousiasten hadden zich doen inschrijven voor den Elfdorpentocht, welke gisteren op initiatief van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier door deze provincie werd verreden. Het was overigens maar op het kantje af, dat deze prestatietocht kon worden verreden, want een dreigende dooi had zich op het ijs neergelegd en wanneer de wedstrijddatum één dag later zou zijn gesteld was er van dezen Elf dorpent ocht evenals nu van den Elfstedentocht mets gekomen. Nu begonnen de 3500 deelnemers, verdeeld over een wed strijd- en een toeristenklasse, vol goeden moed aan het 72 K.M. lange traject en van hen hebben er zeker 3000 het ijsfestijn, dat helaas in een waterpartij is geëindigd, tot het einde toe meegemaakt. Onder hen bevonden zich bijna 1000 militairen. De bekende schaatsenrijder Taconis (links) en zijn beide dochiers, die deelnamen aan den dorpeniochi op de schaais in Noord-Holland, wilden ie Monnikendam, waar overgestapt moest worden op de Gouwzee, hun schaatsen niet afbinden en kozen bovenstaande wijze van vervoer. Koek en zoopie Vasenius gesneuveld Ongeveer 30.000 schaatsenrijders bezochten een weinig vertier biedend Marken WEDSTRIJDEN IN OSLO tr Br. Max Euwe en zijn echtgenoote verjaardag, dien feliciteeren Paul Keres met zijn 24sten hij Zondag vierde Gonne Donker tuint Kampioenschap schoonrijden SKISPORTi JENNEWEIN WINT TE SANT ANTON OHMf De wedstrijdrijders waren reeds bijtijds van Purmerend, de start plaats vertrokken. Onmiddellijk na hen konden de toeristen hun deel nemerskaart in ,,De Doelen" af halen, waarna ook zij zich op pad begaven. Binnen vrij korten tijd was het heele legioen onderweg en begonnen voor de deelnemers de wederwaardigheden, welke nu een maal aan een tocht als deze ver bonden zijn. Als eerste sensatie verraste men ons met het ontbreken van een controlepost bij de start. Hard ging het over het nog vrij stevige sneeuw ijs vlak langs het riet. Groote groepen militairen, heele families bestaande uit pa's en ma's met grijze haren, zoons en dochters, jonge paartjes en „incividualisten", alles gleed nog frisch Voort. Bij Ilperraam stonden de nieuwsgierige dor pelingen vol bewondering te kijken naar deze massale evacuatie. Ook weerklonk voor het eerst de uitroep „cent voor een baanveger", een kreet, die langs het geheele twee-en-zeventig kilometer lange traject werd voortgezet. Een paar kilometer voor Monnikendam was een breede, harde baan en al gauw stond het eerste stempel op de kaart. We zagen iemand met een groote vaart ten val komen, waarbij hij nogal ernstig boven het linkeroog gewond were. Een militair zorgde voor de eerste hulp, waar na het slachtoffer op een prikslee naar Mon nikendam werd vervoerd. Via den straatweg kwamen we op de Gouw zee, waar de baan vrij veel geleden had van den dooi. Men zag hier ijszeilbooten en schaat sers met groote zeilen in pijlsnelle vaart over ae vlakte glijden. Een ijszeiler ging zelfs vrij roekeloos dwars door de schaatsenrijders. Op Marken ontving men ons op een wijze, dfe nogal veel verschilt van de manier, waarop men Tour de France-renners pleegt te ont vangen. Enfin we reden dan ook niet in den Tour de France en ook enthousiasme kan hin derlijk worden! Maar hier was het toch wel erg kil Voort ging het dus weer, nu op Volendam aan, maar voordien waren de eerste uitvallers reeds uit de gelederen verdwenen. In het dorp van klompen, wijde broeken en priksleesport heerschte een ongekende drukte aan de „koek en zoopies." Langs Edam, Oost huizen en ettelijke landbruggetjes, met groote hoeveelheden stroo bedekt, bereikten we Hoorn. Maar er was niets te zien van den koepel en de vele mooie torens; alles verborgen in damp en mist. We hoorden nog een inwoner van Hoorn de klacht fluisteren, dat hij het niet eens kon zijn met den naam, dien men aan dezen tocht gegeven had: Elfdórpentocht! Menigeen begon vol vertrouwen, soms be slist zelfvoldaan, aan de volgende étappe, maar nu begon het pas goed. De eerste regendrup pels vielen en er volgden er meer. Er kwam meer water op het ijs dan er onder, terwijl de baan toch al niet in goede conditie was. Op het laatste stuk, van Oosthuizen naar Pur merend werd het een struikelen van de eene vastgevroren schots naar de andere. Om on geveer vier uur waren we aan de finish, nat en vermoeid, maar toch voldaan. Als eerste van de deelnemers aan den wed strijd waren binnengekomen J. v. d. Bijl uit Anna Paulowna en G. Smit uit Amsterdam, met een tijd van 3 uur 16 min.; 3 en 4 werden C. Louwen, Amstelveen, en G. de Jong, Ilpen- dam, 3 uur 18 min.; 5 G. Zijlstra, Oudendijk, 3 uur 19 min.; 6 en 7 S. Schut, Alkmaar, en S. Westra, Warmenhuizen, 3 uur 20 min.; 8 en 9 J. Schipper, Alkmaar, en Jb. Honingh Hzn., Durgerdam, 3 uur 21 min.; 10 P. J. Trooster, Amsterdam, 3 uur 22 min. De organisatie was vrij goed verzorgd. Men had de banen behoorlijk afgezet en waar dit noodig was de te volgen richting aangegeven. Wel klaagde een groep deelnemers dat een groot gedeelte van de rijders bij aankomst in Hoorn geen controle hadden aangetroffen. De controleurs hadden het welletjes gevonden en waren naar huis gegaan. Dit had tot ge volg, dat de menschen, die daarna nog bin nenkwamen hun stempel niet konden krijgen en na het groote gedeelte van den tocht vol bracht te hebben toch nog onvrijwillig moes ten opgeven. Aan het fron\ ten Noorden van 't Ladoga- meer is de bekende schaatsenrijder Birger Vasenius gesneuveld. Birger Vasenius, die den leeftijd van 29 jaar bereikte, behaalde het vorige jaar te Helsimd den titel van wereldkampioen in het hardrijden. Met deze prestatie maakte hij een eind aan de hegemonie der Noren. Immers, sedert 1931, toen de Fin Klas Thunberg den titel voor de laatste maal won, heeft steeds een Noor het wereld kampioenschap in bezit gehad. Vasenius was een typisch voorbeeld van den modernen Finschen athleet. Een stevig lichaam, middelmatig groot, door en door getraind en gehard tegen alle weersomstandigheden om het gestelde doel te bereiken, stil en bescheiden, vriendelijk en voorkomend in den omgang met vrienden en bekenden, niet chauvinistisch van aard, maar innerlijk vurig bezield met de ge dachte de eer van zijn land hoog te houden. Birger Vasenius, de waardige broeder-athleet van Nurmi, was geen sportster of sportheld in de ongunstige beteekenis van het woord, maar de verpersoonlijking van den mensch, bij wien geestelijke cn lichamelijke ontwikkeling gelijken tred hebben gehouden. Ongeveer 30.000 schaatsenrijders hebben Zon dag den traditioneelen tocht naar Marken ge maakt. Zij kwamen uit alle richtingen naar het centrale knooppunt; Monnikendam. Amsterdam leverde verreweg het grootste kwantum, hoe wel ook talrijke schaatsenliefhebbers uit de Zaanstreek, Purmerend en Hoorn de ijzers on derbonden en het stadje aan de Gouwzee op zochten. De tocht was zeer zwaar. Overal liet de kwaliteit van het ijs veel te wenschen over. Dit was oorzaak, dat velen on derweg terugkeerden en Monnikendam in het geheel niet zagen. De schaatsenliefhebbers uit de hoofdstad waren er lang niet het slechts aan toe, hoewel ook zij over ijs van mindere kwali teit moesten rijden om Monnikendam te berei ken. De vereenigingen, aangesloten bij den Ijs bond „Hollands Noorderkwartier" hadden in de afgeloopen dagen hun banen uitgezet en de sneeuwmassa zoo goed als volkomen wegge ruimd. Door den dooi en het drukke verkeer waren echter in het ijs tallooze scheuren ont staan, waardoor veel water op het bevroren vlak kwam te staan. Het rijden was hierdoor lang niet altijd een pretje, Op de Gouwzee heerschte een gezellige druk te. In de haven van Monnikendam stonden vele „koek en zoopjes". Er waren arresleden en ijs- schuitjes, terwijl particulieren banken hadden neergezet om de schaatsen onder te kunnen binden voor den tocht naar het eiland. Het ijs in de Gouwzee, dat door den dooi al zeer veel te lijden had gehad, viel na de gunstige be richten omtrent de kwaliteit dubbel tegen. Dit weerhield de liefhebbers er evenwel niet van het eiland op te zoeken. De gelegenheid tot ver tier bood Marken niet, aangezien ingevolge een in het vorig jaar genomen besluit alle openbare gelegenheden gesloten waren. Dit deed de be zoekers het eiland spoedig verlaten. Teen tegen twee uur de regen begon te stroo men, was de pret spoedig ten einde. Allen haastten zich van de Gouwzee naar Monniken dam, waar de café's de drukte, die reeds 's mor gens zeer groot was geweest, niet meer konden verwerken. Een der restauranthouders had voor twee uur reeds tweeduizend porties erwtensoep verkocht Voor de schaatsenrijders was het nu niet mo gelijk op de schaats naar huis terug te keeren. De Noord- en Zuidhollandsche tramweg maat schappij had extra-diensten ingelegd, doch het electrisch net was niet intact. Twee en een half uur lang was er namelijk geen stroom op het net, als gevolg van den ijzel, waardoor velen gedupeerd waren. Met al lerhande vervoermiddelen stelde men zich te vreden. Open vrachtauto's en zelfs veewagens waren zeer in zwang. Het einde van dezen min of meer mislukten ijs-Zondag was dus niet zeer gelukkig, doch Monnikendam had niet te klagen gehad en uit stekende zaken gedaan. De Europeesche kampioen in het hardrijden, Berzins, won in de Noorsche hoofdstad een wed strijd over 3000 Meter, tegen den Amerikaan Wallace. De Let noteerde een tijd van 4 min 58.6 sec. De Noor Haraldsen won een wedstrijd over 1500 Meter in 2 min. 21 sec. voor Mathisen en Heltungen, die beiden een tijd van 2 min. 22.7 sec. maakten. Op de 5000 Meter zegevierde Mathisen in 8 min. 34.6 sec. voor Wandberg (8 min. 35.9 sec.) en Haraldsen (8 min. 41.7 sec.). (Van onzen schaakmedewerker) Alvorens de match tusschen de wereldmees- ters Euwe en Keres na vele moeizame voorbe reidingen op gang was gebracht, kwamen reeds de zwartkijkers schakers moeten nu eenmaal evenzeer zwart als wit zien die meenden, dat de belangstelling maar matigjes zou zijn, omdat het een match is, waarbij er „niets op zit". ZSj hebben de stelling verkeerd beoordeeld. Wel is waar gaat het thans niet onmiddellijk om een kampioenschap, doch het resultaat van dit scherpe duel der grootmeesters zal van grooten invloed zijn op de beslissing, wie het recht heeft den huidigen wereldtitelhouder uit te dagen. Men moet deze beteekenis der wor steling in het schemerlicht van het voorpor taal naar het wereldkampioenschap, dat wij allen Euwe weder toewenschen, niet uit het oog verliezen. De belangstelling, begonnen bij een uitgelezen kern van toegewijde enthousiasten, die louter reeds zouden komen om „staande de vergade ring" van de hooge schaakwaarde der prestaties te genieten, Is allengs gegroeid, mede gestimu leerd door het opwindende verloop in den stand, tot een zeer talrijk publiek in de zalen, dat, de zetten analyseerend, het spel volgt. De verrassende wijze, waarop Keres na het winnen der afgebroken zesde partij zijn ach terstand van twee punten in een paar dagen tijds wist in te halen tót een gelijk 4—4, was de eerste stoot om de spanning in snelle stij ging op te voeren. Nog scherper steeg de span ning, toen daarna Keres als machtige schaak- «ymphonie, zijn geniale „Negende" tot uitvoe ring had gebracht en hiermede de leiding had genomen. Dit laatste heeft eenigszins als een dissonant in onze, op het succes van Euwe af gestemde, ooren geklonken. Adembenemend werd de spanning en beklemmend de stem ming, toen Keres ook de tiende partij won; op vier nog te spelen partijen, er nog twee in te halen! De elfde partij, Zondag in Botterdam gespeeld, gaf een herademing. Euwe heeft zijn vorm weer gevonden, en hoe! Een eigenaardige verrassing bood reeds de aanvang der eerste vier partijen, alle geopend met Spaansch, een in de laatste tijden op tournooien en matches weinig meer in zwang zijnde opening. Daarna pas was weer het Nimzo-Indisch bijna niet van de lucht. De eerste tweè partijen, twee remises, vorm den eigenlijk het yoorposten-gevecht, dat nog geen positieve beslissing bracht. Toch waren hier reeds waarneembaar de karakteristieken in den stijl der rivalen. Keres vol spontane agressiviteit met diep berekende voortzettingen en als het moet geraffineerd in de verdediging. Euwe daarentegen voert hoogwetenschappelijk opgebouwd spel, doortrokken van mathemati sche logica, doch misschien juist door die strenge wetenschappelijkheid soms een soe pelheid in strategie en tactiek missend, die tegen de geniale vondsten van Keres geboden zijn. De derde partij toonde een Euwe in volle kracht, tot het slot toe het initiatief in han den houdend. Een strijd met vele interes sante phases, waarin Keres vergeefs al zijn res sources uitputte om aan den greep van zijn te genstander te ontkomen. In de vierde partij met een tam begin bracht Euwe het leven er in, zoodat bij het af breken een stelling ontstaan was, waaruit vol gens de analyseerende toeschouwers in de zaal niet meer dan remise te halen was. Door bril- lant eindspel wist Euwe er echter bij de her vatting een overwinning van te maken. Zijn eerste nul kreeg Euwe pas in de vijfde partij, een Nimzo-Indisch, waarin zijn tegen stander hem met een blijkbaar thuis bestu deerde variant verraste. In de hieruit voortge komen gecompliceerde stelling deed Euwe een verkeerden paardzet, die de kiem van zijn ver lies werd tegen het fraaie spel van zijn rivaal. Nimzo-Indisch werd het ook weer in de zes de partij, waarbij Euwe inplaats van zijn ge liefd Slavisch, de Züricher variant koos. De partij werd na rustig doch sterk spel van den Est, voor dezen in gunstigen stand afgebroken en na hervatting gewonnen. De zevende partij, nu weer Spaansch, in Den Haag gesp*ld, werd ontsierd door een in tijd nood geraakten blunder van Keres op den 29en zet, die hem de partij kostte en Euwe den voorsprong 42 gaf. In. vollen vorm was Keres weer bij de acht ste partij, eveneens in Den Haag. In een met diepe berekening doorgevoerd middenspel wist hij Euwe in een benarde po sitie op te sluiten en na enkele schitterende combinaties in een matnet te verstrikken, waaruit geen ontkomen was. De groote glorie van Keres zal zijn „Negen de" blijven. Morphyaansch van grootheid en schoenheid door machtige conceptie en phe- nomenale offercombinaties, werd de partij be kroond door een slot, dat tot de hoogste pres taties zal gerekend worden. De tiende partij alweer Nimzo-Indisch met de Züricher variant werd het derde ver lies in opvolging van onzen landgenoot. Eer. fout van Euwe op den vijftienden zet dwong ham twee pionnen te offeren om erger te voor komen. Voor de dreigingen, die hij daarna Ke res bood, had deze nog een sterke voortzetting in petto, die met zeer agressief spel Euwe al sterker in het nauw dreef, en dezen in zijn po gingen, om ten laatste in remise door schaak een uitweg te vinden, faalden en daarna capituleeren deed. De elfde partij. Een schitterende revanche! Niet alleen dat, maar ook hoè hij gewonnen heeft na zooveel depressie, mag Euwe's triomph zijn. Onze nationale kampioen, die het witte spel voerde, opende de gisteren te Rotterdam ge speelde partij met een damegambiet. Nadat Ke res zich met Slavisch verdedigd had, geraakte deze spoedig in moeilijkheden met zijn centrum pion, die tenslotte viel. Daarna miste hij op den 21en zet het juiste antwoord, waardoor Euwe hem wist te verrassen met een fijn be rekend paardoffer op,g7. In schitterenden stijl voerde Euwe den strijd verder dien hij besliste met een brillant damecffer, dat op den 31en zet zijn tegenstander deed opgeven. Voor het verdere verslag van deze elfde par tij zie men elders in dit nummer. Onze sportliefhebbers hebben het de laatste weken met hun Zondag niet bijster getroffen. Weliswaar zag men het er steeds al vroeg in de week op uitdraaien dat er van voetbal en aanverwante sporten geen sprake zou kunnen zijn, maar dan hoopte men toch nog op het wintervermaakdat ons, wanneer het maar een beetje wil vrie zen, zoo heerlijk en zoo goedkoop wordt geboden. Maar ziet, als het dan eenmaal Zondag was, viel er met het ijs ook al niet veel te beginnen. Dat was zoo met de Kerst dagen, toen velen zich al in het vooruitzicht van een flinke ijsvacantie hadden ver heugd, dat was met Nieuwjaar, toen er voor de meeste menschen toch ook weer twee vrije dagen kwamen en dat is nu ook deze week geweest. Zaterdag is plotseling de dooi ingevallen en toen bovendien Zondag middag de regen een woordje ging mee spreken was met één slag alle pret weer van de baan. Zeker, er werd zoo hier en daar nog wel geschaatst er werden zelfs nog wedstrijden verreden en ook de elf- dorpentocht in Noordholland ging door maar ijs dat de schaatsen vanzelf in be weging brengt ivas 't allang niet meer. Zoo hier en daar is het zelfs een bar natte ver tooning geworden, terwijl er elders van rij den geen sprake meer kon zijn. We hebben het dus moeten doen met en kele binnensporten. In Haarlem waren het de katholieke tafeltennissers die eikaars krachten maten en in de hoofdstad viel het jaarlijksche kegeltournooi van De Meer met deze luwte in het sportleven samen. Ook in verschillende andere centra bleven de spor ters niet zonder meer achter de kachel op een stoel zitten en tenslotte was daar de belangwekkende match van Euwe tegen Keres, welke de belangstelling gaande hield. Deze schaakmatch is een van de meest verrassende wedstrijden welke den laatsten tijd zijn gespeeld en eveneens een onge kend emotioneel geval, omdat onze land genoot een nuttigen voorsprong van twee punten verwisselde met een even grooten achterstand door vier maal achtereen te verliezen en er nu weer eens in slaagde den Estlander op diens verjaardag nog wel te slaan. Mét de schaatswedstrijden, welke zoo hier en daar nog werden gehouden, zijn dit vrijwel de eenige gerechten uit het sportmenu van dezen Zondag. Velen zullen met ons wenschen, dat tiAn natuur zijn halfslachtigheid nu eindelijk eens aflegt. Moet het vorst worden, nu goed dan, we hebben nog steeds een Elf-steden- tocht en meer dergelijke genoegens in het vet. Maar verliest koning Winter zijn ge strengheid, welnu dan moet hij gelijk maar abdiceeren ten gunste van zijn collega Soc cer, een vorst dien men ook weer met ge juich zal binnenhalen. We hebben nu zoo zoetjesaan meer dan genoeg van dit wei felen tusschen ijsbaan en voetbalveld. Te Bergen zijn onder wel zeer ongunstige weersomstandigheden nationale wedstrijden in het hardrijden om het kampioenschap van Noord-Holland gehouden. Het regende haast voortdurend, hetgeen het ijs niet bepaald ten goede kwam. De Rotterdammer Zwanenburg werd derde op de 500 meter en legde zoowel op de 1500 meter als op de 5.000 meter be slag op de eerste plaats. In het algemeen klas sement werd hij eerste. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Havekotte 51,2 sec.; 2. Schenk 51.6 sec.; 3. Zwanenburg 52,2 sec. 1500 meter: 1 Zwanenburg 2 min. 46.4 sec.; 2. Havekotte 2 min. 48.4 sec.; 3. Akerboom 2 min. 58.2 sec. 5.000 meter: 1. Zwanenburg 10 min. 11.8 sec.; 2. Havekotte 10 min. 11.9 sec.; 3. Van Es 10 min. 28 sec. Algemeen klassement: 1. en kampioen van Noord-Holland: Zwanenburg 5 punten; 2. Havekotte 5 punten; 3. J. Akerboom 14 punten. Te Heerenveen is op de banen van de ver- eeniging Thialf het kampioenschap van Friesland in het hardrijden verreden. Roel Koops was overwegend de beste en wist op alle drie nummers als eerste te eindigen. Hij won hierdoor het kampioenschap van de pro vincie Friesland. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Koops 51.6 sec.; 2. Van de Heide 51.9 sec.; 3, Schouten 52.6 sec.; 4. Van de Garde 52.7 sec. 1500 meter: 1. Koops 2 min. 55.4 sec.; 2. Van de Heide 2 min. 58 sec.; 3. Van de Garde 3 min. 0.1 sec.; 4. Schouten 3 min. 1 sec. 5.000 meter: 1. Koops 10 min. 47.2 sec.; 2. Vos 11 min. 4.2 sec.; 3. De Vries 11 min. 6 sec.; 4. Van de Heide 11 min. 7.3 sec. Algemeen klassement: 1. en kampioen van Friesland Koops 174.786 punten; 2. Van de Heide 177,963 punten; 3. Van de Garde 179,913 punten; 4. Schouten 181,123 punten. Te Nieuwe Niedorp zijn door de vereeniging „IJs- en Volksvermaak" nationale wedstrijden in het hardrijden voor dames georganiseerd. De weersomstandigheden waren slecht. Aan de nummers 500 en 1000 meter, die verreden werden, namen drie dames deel. Op beide num mers toonde Gonne Donker op overtuigende wijze de sterkste te zijn. De uitslagen luiden als volgt. 500 meter: 1. Gonne Donker (Ilpendam) 56,4 sec.; 2. Alie de Boer (Zaandijk) 1 min. 8.4 sec.; 3. Jannetje BoontjesGayaard (Wieringer- waard) 1 min. 15 sec. 1000 meter: 1. Gonne Donker 2 min. 7.2 sec.; 2 Alie de Boer 2 min. 27.2 sec.; 3. Jannetje Boontjes-Gayaard 2 min. 46.2 sec. Te Hengeloo zijn Zondag onder auspiciën van den Koninklijken Nederlandschen Schaat- senrijdersbond wedstrijden gehouden om het Kampioenschap schoonrijden van Overijsel voor dames en heeren, terwijl tevens wedstrijden schoonrijden voor paren plaats hadden. Zoo wel de weersomstandigheden als de toestand van het ijs waren voor de wedstrijden zeer geschikt. De uitslagen waren als volgt: Heeren: kampioen P. C. Timmermans (Schagen) 212 punten; 2. H. Wesselo (Bussum) 206 punten; 3. A. Bakker (Hilversum) 204 punten. Dames: kampioene mevr. Schoorl-Keetman (Barsingerhorn) 206 punten; 2. mevr. Schenk- Zwaag (Schagen) 189 punten; 3. mevr. Kraak- Kroon (Amsterdam) 183 punten. Paren: P. C. Timmermansmevr. Schoorl- Keetman 646 punten; 2. II. Wesselo—mevr. Westenburg-v. d. Zwaan (Almeloo) 609 put.; 3. A. Bakker—mevr. Kraak-Kroon 601 punten. Zondag werd in deze wintersportplaats een Slalomwedstrijcl voor dames en heeren gehou den. De wereldkampioen Peppi Jennewein was in niet te benaderen vorm. Hij liet zelfs Rudi Cranz achter zich. Bij de dames vormde Christl Cranz, zooals zoovele jaren, een klasse op zich zelf. De piste had een hoogteverschil van 150 M. en men had 30 poortjes uitgezet. De uitslagen luiden: Slalom voor heeren: 1. Jennewein 71,4 (36 sec. en 35,4 sec.). 2. Cranz 77,6 sec. (40,2 sec. en 36,8 sec.). 3. Schuier 80,4 sec. (40,2 sec. en 40,2 sec.). Slalom voor dames: 1. Christl Cranz 80,8 sec. (40 sec. en 40.8 sec). 2. Hilde Suse Gartner 93,6 sec. (46,8 sec en 46,8 seed.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 8