NEDERLAND EEN GR00TE BALZAAL Verpletterende nederlaag der Russen bij Raate Temperatuurdaling veroorzaakte verra derlijke gladheid Toch nog elf stedentocht Daladier heeft een ongeval Het nieuws van heden SPIEGELENDE STRATEN IN DE HOOFDSTAD Doorbraakpoging naar Botnische golf verijdeld; ruim 1000 gevangenen en rijke oorlogsbuit in Finsche handen gevallen DUITSCHLAND HOUDT WAPENZENDING VAST OM HET LOT VAN HET JAPANSCHE KABINET BRITSCHE MINISTERS AANVAARDEN FUNCTIE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartqal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DINSDAG 9 JANUARI 1940 - OCHTENDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22207 Zooals het weerbericht van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut heeft voorspeld, is de temperatuur in een groot gedeelte van ons land in den loop van Maandag belangrijk gedaald, vooral in het Noorden en het midden van ons land. De invallende kou heeft bovendien regen veroorzaakt. De toestand was namelijk zoo, dat de van waterdamp verzadigde bovenlucht vrij warm was. Doordat deze lucht plotseling sterk werd afgekoeld, ontstond regen. Het op den aardbodem vallende water bevroor onmiddellijk en veroorzaakte overal gladde wegen. Ook wanneer deze regen niet zou zijn gevallen, zou men, zij het in mindere mate, last van gladheid hebben gehad, als gevolg van den neerslag van het laatste etmaal. Uit tal van plaatsen uit ons land bereiken ons berichten over belemmering van het verkeer tengevolge van de gladheid. Op vele plaatsen moeten de auto's geheel blijven staan. Op andere plaatsen, speciaal in de bebouwde kommen, tracht men het verkeer, zij het in zeer langzaam tempo, gaande te houden. Het verkeer van de Algemeene Transport Onderneming (A. T. O.) van de Nederlandsche Spoorwegen over den Afsluit dijk moest wegens de gladheid worden gestaakt. Op tal van plaatsen zijn auto's van den weg gegleden. Tal van ongelukkenvertraging op de tramlijnen, aantal bus diensten gestaakt Verkeer ernstig belemmerd Sandler in Finland Britsche ambulance voor de Finnen De Bilt meldt: De nieuwe taak voor vice- admiraal Usborne Anderson over luchtverdediging Brand in 't Kasteel van Aemstel Eenige archiefruimten door het vuur verwoest Geallieerd—T urksch handelsverdrag Gladheid Britsch vrachtschip gezonken Bulgaarsche missie verlaat Moskou Werk van Rembrandt te Moskou ontdekt Gafencoe naar Rome? Niets belangrijks NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 3B ct., Inget mededeeflngen 50 cent; Idem op peg één 05 cent per regel. BIJ contrsct sterk verlaagde prijzen Voer de Heine annonce» .Omroeoers" zie de rubriek De spiegelgladde straten hebben in de hoofdstad heel wat ongerief veroorzaakt en talrijke personen hebben op zeer on zachte wijze kennis gemaakt met het gladde Wegdek en zullen hier nog lang de nare gevolgen van ondervinden. Begrijpelijker wijze heeft de G. G. D. heel wat te ver- Werken gekregen. Op het meldingsbureau aan d§ Nieuwe Achtergracht stonden de telefoontoestellen niet stil en aanhoudend rinkelden de bellen en kwamen aanvragen Uit alle deelen der stad om hulp binnen. Toen wij des avonds om 8 uur eens informeer den hoe de zaak er voor stond, deelde de chef van het meldingsbureau ons mede, dat hen Keheelen middag en avond al de ambulance- auto's aanhoudend waren uitgerukt en dat er dit oogenblik reeds aan meer dan zeventig Personen hulp verleend was. De ongevallen betroffen ouden van dagen, JUelrijders, doch opmerkelijk weinig kleine hinderen. Vooral de laatsten vallen niet zoo Bauw, omdat zij al glijdende hun weg vervol- Sen. Wielrijders en -rijdsters hebben het zwaar verduren gehad, en menigeen maakte tui melingen. De meeste ongevallen betroffen ge kken arm of been, verstuikte enkels, knie- factuur, enkele hoofdwonden. De slachtoffers berden zoover het noodig was over de ver schillende ziekenhuizen gedistribueerd. Opmer kelijk is het dat reeds de laatste dagen zooveel Personen binnen zijn gebracht met gebroken arUien en beenen en dat men in een tweetal Ziekenhuizen reeds een speciale zaai voor deze Patiënten heeft ingericht, die wordt aangekon digd met den naam „Zaal voor gebroken goed". ~eze galen hebben gisteren dan ook niet te 'agen gehad. Verschillende patiënten konden echter naar huis worden vervoerd en kleine PUgevallen werden zooveel mogelijk in de am- Puiance-auto's zelf verholpen. Verschillende Welwillende autobezitters boden menschen, die gevallen waren, hun auto aan, om ze thuis te rengen. Doch ook dit bleek niet altijd zonder Sevaar, want de automobilisten hadden de Panden vol, om hun wagens rijdende te hou den. Vooral voor kleine wagens was het on- duenlijk om op gang te komen. De wielen sloe- Jfen bij het aanzetten van» den motor door en Pooge bruggen konden niet genomen worden. ^Ware vrachtwagens zagen wij om hun as draaien en zij botsten dikwijls met een flinken Sprak tegen boomen of lantaarnpaal, waarbij deel wat schade werd veroorzaakt. Militairen maakten zich verdienstelijk door met vereen de krachten vrachtauto's tegen bruggen op te duwen. Op den hoek van de Reguliersgracht fed een militaire vrachtauto geladen met prik- Pe'draad bijna het water in. Op het laatste °°genblik gelukte het den bestuurder de rem- fen zoo vast te zetten, dat de wagen met de Voorwielen over den wallekant bleef hangen. ~6 groote kraanwagen van de brandweer heeft Pet voertuig uit de gevaarlijke positie bevrijd. De Gemeentetram ondervond zeer veel ver daging. Wissels vroren vast en ook de ruiten ap de voorbalcons waren al spoedig met een d'kke ijslaag bezet. Aan de eindpunten der lij- ?mP stond personeel gereed om de voorpuien met zout water en olie af te wasschen. Veer- 'eP pekelwagens rukten uit om de rails en issels van de ijslaag te bevrijden. Er waren wagens, die met ongeveer een half uur ver traging hun eindpunt bereikten. Dit gold vooral voor die lijnen, die veel in de buitenwijken reden. De autobusdienst naar de Fordfabrieken moest door de Gemeentetram worden stopgezet, even als de busdiensten aan de overzijde van het IJ. De Gemeentetram wilde geen enkel risico, loopen en het rijden hier was dan ook voor de passa giers niet zonder levensgevaar. Intercommu nale busdiensten zooals die naar Aalsmeer, Am stelveen. Hoorn en Hilversum hadden veel ver traging en verschillende ondernemers besloten ook al uit voorzichtigheid de diensten stop te zetten. De Spoorwegen boekten vertraging. De middagsneltrein uit Groningen en Leeuwarden kwam met ruim 35 minuten vertraging aan het C.S. binnen. De treinen uit de richting Rotter dam en Arnhem liepen alle met vijftien mi nuten vertraging binnen. De stadsreiniging was met 350 man er op uit getrokken om zooveel mogelijk zand en zout te strooien, doch daar het bleef vrie zen, gaf deze maatregel in de eerste uren niet veel. De vluchtheuvels van de trams werden eerst onder handen genomen en toen volgden de bruggen. Voor de paarden was het een moeilijke dag. Hier en daar zag men de trouwe viervoeters neervallen, wan neer ze tegen bruggen op moesten. Het pu bliek bood dan zooveel mogelijk hulp, doch kon zich zelf ook niet staande houden, zoodat er overal opstoppingen ontstonden. Op den grooten weg naar Den Haag waren talrijke automobilisten met hun wagens ge strand en verschillenden dorsten eenvoudig niet verder te rijden. In menig gezin heeft moeder de vrouw enkele uren met het middagmaal zit ten wachten. De Gemeentetram profiteerde van dit alles, want menig wielrijder zette zijn fiets eenvoudig tegen een boom op slot en pakte het vervoer middel van mijnheer Hofman. Het gevolg hier van was, dat de wagens overbelast waren en dat op de tusschengelegen halten de trams met gesloten balconhekken voorbü reden. De kran tenbezorgers zullen aan dezen avond weinig prettige herinneringen hebben, want vooral in de buitenwijken was het haast ondoenlijk en menigeen heeft zijn avondblad te laat thuis ge kregen. Gedurende den geheelen avond bleef het voor al in de buitenwijken levensgevaarlijk en die er niet uit hoefde bleef rustig thuis. Voor den komenden nacht heeft de reinigingsdienst een aantal menschen in extra dienst opgeroepen, om zooveel mogelijk te zorgen, dat de straten voor hen, die zich hedenmorgen naar hun werk be gaven, begaanbaar zouden zijn. Op een der drukste buitenwegen van Berlijn zijn bij wijze van proef verkeers lichten geplaatst, die door de voetgan gers, als zij willen oversteken, zelf in werking kunnen voorden gesteld De Finnen maken op de Russen veei oorlogsmateriaal buit. De oorlogsbuit is echter voor een groot gedeelte niet meer bruikbaar HELSINKI, 8 Jan. (Reuter). De schitterende overwinning, der Fin nen bij Raate, op 36 K.M. ten oos ten van Suomussalmi, waarover wij in een deel onzer vorige oplaag nog konden berichten, wordt bevestigd door het Maandagavond uitgegeven Finsche legerbericht. Hierin wordt gemeld: In de afgeloopen dagen is het voornaam ste doel van den strijd geweest de 44ste Russische divisie terug te slaan, die oprukte uit de richting Raate naar Suomussalmi. Dat is thans bereikt en de vijandelijke strijd macht is vernietigd. Ruim duizend krijgsge vangenen werden gemaakt en veel buit viel ons tot dusverre in handen, o.m. 102 stukken geschut, 43 tanks, 10 pantserwagens, 1 vlieg tuig, 20 tractors, 278 motorrijtuigen van ver schillende soorten, waarbij zich tien anti tankwagens bevonden, gewapend met vier- loops luchtafweergeschut, 1170 paarden, on telbare andere wapens en 47 veldkeukens. De zuivering van het terrein en de verzame ling van den buit gaat nog voort. Aan de andere fronten was het betrekkelijk rustig, behalve de gebruikelijke activiteit van patrouilles en artillerie. Finsche patrouilles heb ben verscheidene Russische patrouilles vernie tigd. evenals verbindingsmiddelen. Ter zee viel niets van belang te melden. In de lucht was het zeer rustig; er waren nauwelijks vijandelijke vliegtuigen te zien. Omtrent de overwinning bij Raate bericht Reuter nog, dat de 44ste Russische divisie is verslagen voor een groot deel met behulp van oorlogsmateriaal, hetwelk buit gemaakt was op de 163e divisie, die een week geleden aan hetzelfde front werd vernietigd. De Russen rukten op van Raate, in een nieuwe poging om in westelijke richting vor deringen te maken naar de Botnische Golf. Na een korte campagne zagen' zij zich afge sneden van hun voedselvoorraden en verbin dingsmiddelen. Hun zware materiaal bleef in de moerassen steken. Oud-minister Sandler en zijn echtgenoote be vinden zich op het oogenblik naar Havas uit Stockholm bericht in het noorden van Fin land, waar zij de hulp aan de Finsche kinderen organiseeren. Reeds 10.000 Zweedsche gezinnen zijn bereid Finsche kinderen op te nemen. Verder wordt bericht, dat het bedrag, in Zweden bijeen gebracht, door het comité tot hulp aan Finland, gestegen is tot 7.046.000 Zweecfcche kronen, waarbij niet is inbegre- Nadat het centraal bestuur van de Frie- sche Elfstedenvereeniging Vrijdagavond moest besluiten nog geen voorloopigen da tum vast te stellen voor het houden van den Elfstedentocht, is ook nu nog daarvan afge zien, met het oog op den ijstoestand en weersomstandigheden. Mocht evenwel de vorst aanhouden, dan is er nog kans, dat deze week de groote tocht kan worden ge houden. Op verscheidene plaatsen zal dan echter het ijs nog veel in sterkte moeten toe nemen. Wat den ijstoestand overigens be treft, vernamen wij van het bestuur van den Frieschen Ijsbond, dat, uitgezonderd in het Noorden van de provincie, het ijs overal be trouwbaar is. Bij de bruggen blijft het ech ter oppassen, vooral nu de lucht neiging tot sneeuwen vertoont. pen het ir.illioen, dat de arbeidsdag voor Finland heeft opgebracht. De organisatie voor dierenbescherming in Zweden heeft besloten een ambulance voor paarden naar Finland te zenden. Het Zweedsche blad voor Handel en Scheepvaart te Goteborg heeft geschreven, dat de hulp aan Finland voort moet gaan. Ook is het niet mogelijk de wapenleveran ties, welke Engeland, Frankrijk en de Ver- eenigde Staten naar Finland zenden, tegen te houden. De Zweedsche openbare meening is op dit punt eensgezind en onwrikbaar. Volgens Havas zal de Britsche Society of Friends een aantal leden harer ambulance naar Finland zenden. Twee dezer leden bevinden zich reeds in Zweden en binnen tien dagen zullen nog omstreeks 50 andere naar Finland vertrekken. Uit Bern bericht Havas, dat de Zwitsersche organisatie tot hulp aan Finland in veertien dagen tijd meer dan 500.000 Zwitsersche francs bijeen heeft gebracht. Hierbij zijn niet begre pen de bedragen, welke door financieele en in- dustiieele kringen zijn beloofd. Volgens een bericht, dat Havas uit Ber lijn via Brussel heeft bereikt, is een groote hoeveelheid voor Finland bestemd oorlogs materiaal, welke over Duitschland werd verzonden, door dit land opgehouden. Het zou in de eerste plaats oorlogsmateriaal uit Italië betreffen. Duitsche kringen geven hiervan vooralsnog geen enkele rechtvaar diging van juridischen of politieken aard. PARIJS, 8 Jan. (Havas). Het bureau van den minister-president deelt mede: „Minister Daladier heeft gistermiddag een ongeval van niet ernstigen aard gehad. De dokters hebben vastgesteld, dat de middel- voetsbeentjes van een der voeten gebroken zijn. Zij zijn gezet en de toestand van den premier is bevredigend." Een later bericht meldt dat Daladier, na door de dokters behandeld te zijn, zich naar het de partement van Oorlog heeft begeven, waar hij zijn werkzaamheden onverwijld heeft hervat. TOKIO, 8 Jan. (D.NJB.) In Welingelichte Japansche kringen verklaart men, dat de be slissing omtrent het lot van het kabinet-Abe op zijn laatst half Januari zal vallen. De minister van Marine Yosjida heeft in een langdurig onderhoud aan Abe de vraag gesteld, hoe deze. rekening houdende met de toenemende op positie, de huidige positie van het ka binet beoordeelde. De Tokio Asahi Sjim- boen wijst er in dit verband op, dat deze stap van den minister van Marine niet alleen de belangstelling van regeeringskringen heeft ge wekt, want de minister van Marine heeft tot dusver steeds het stilzwijgen bewaard ten aan zien van de fouten van het kabinet-Abe. 275 van de 466 leden van den Japanschen Landdag hebben een motie tegen de regeering' onderteekend, welke is overhandigd aan minis ter-president Abe. Dit is aan het einde van het vorige jaar geschied volgens de mededeeling gedaan door de commissie voor de onderhande lingen van de parlementaire club welke Zondag middag voor den tweeden keer heeft vergaderd. Het aantal leden .van den Landdag, dat teger de regeering is, bestaat uit 81 afgevaardigden van de Minseitoe, 124 van de Seiyoekai, 32 van de partij der sociale massa en 38 van verschil lende andere groepen. Men verwacht, dat nog meer afgevaardigden hun steun aan de motie zullen geven. Op 11 Januari zal de commissie voor de onderhandelingen opnieuw bijeenkomen. 1 HET BLIJFT VRIEZEN Ëj Meest matige, in het Noorden wellicht krachtige Oostelijke tot Noord-Oostelij- ke wind, meest nevelig of betrokken tot zwaarbewolkt. Weinig of geen sneeuw. In EE het Noorden en Oosten matige tot lichte, plaatselijk wellicht strenge vorst. In het Zuiden lichte tot matige vorst. De Westwaartsche uitbreiding van het gebied van hoogen luchtdruk over Scan- ee dinavië en de Noordzee is nog niet tot een einde gekomen. Over Engeland vormt EE zich thans een verbinding met een twee- EE de gebied van hoogen luchtdruk over de EE golf van Biscaje. Dit heeft tot gevolg, EE EE dat de warme Oceanische luchtstroom EE EE over het Westen zich verder naar het Westen heeft verlegd en dat de lucht- EE EE massa's uit het Continentale gebied van koude hun weg over ons land naar de EE Noordzeekusten nemen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillll LONDEN, 8 Jan. (Havas). Sir John Reith, de nieuwe minister voor de Voor lichting, en Sir Andrew Duncan, de nieuwe minister voor Handel, hebben vanochtend hun functie aanvaard. Naar Reuter verneemt zal vice-admiraal Us borne den post aanvaarden van directeur bij een scheepsbouwmaatschappij, welke voor de ma rine werkt. -Vice-admiraal Usborne is de uitvinder van de „paravanes", welke schepen tegen mijnen be schermen Anderson, de minister van Binnenlandsche Zaken en Binnenlandsche Veiligheid,, heeft in een te Glasgow gehouden rede, naar aanleiding van de in dit opzicht uitgeoefende kritiek, ver klaard, dat de organisatie der burgerlijke ver dediging in geen enkel opzicht te uitgebreid is voor de taak, die zij zal hebben te vervullen, wanneer de vijand zijn aanval uit de lucht vol voert. „Ik ben meer bezorgd, dat ten slotte onze voorbereidingen niet voldoende zullen blijken te zijn." Maandagavond om ongeveer kwart voor negen bemerkten voorbijgangers, dat groote rookwolken opstegen uit de bovenste verdie ping van het gebouw van onze bladen. Zij kwamen den portier waarschuwen en een ijlings ingesteld' onderzoek wees uit, dat de brano was uitgebroken in enkele oude archiefruimten. De brandweer werd onmiddellijk gealarmeerd en terwijl deze op komst was, trachtte personeel van de zetterij het vuur met de in het gebouw aanwezige schuimbluschapparaten te dooven. Reeds was een zoldering coorgebrand en be gon het vuur een der redactiekamers aan te tasten. Onderwijl was de brandweer gearriveerd, die onder leiding van de brancmeesters Haarsma en Wezendorp onmiddellijk het vuur ging bestrijden, waarbij een straal voldoende bleek te zijn. Ook de ladderwagen moest nog even dienst verrichten, doch na korten tijd was men den brand zoover meester, dat deze wagen kon inrukken. Er bleef toen echter nog heel wat werk te verzetten, want de groote hoeveel heid oude papieren was aan het smeulen ge raakt en ook de vloeren en de wanden begon nen te branden. Het grootste gevaar was echter niet gelegen in de vlammen, doch in de felle rookontwikkeling en de penetrante brandlucht, die weldra gangen en lokalen van het gebouw geheel doordrong. Ondertusschen was de leiding van het blus- schingswerk overgenomen door den Officier van den dag, den heer C. v. d. Wijngaard, die het voor een afdoende bestrijding noodig achtte alle papieren op te ruimen en de vloeren te sloopen. Van de hoogte van enkele tientallen meters werden de groote pakken smeulend pa pier naar beneden gegooid. Onderweg raak ten pakken los, de wind ging aan het spelen met het papier en in minder dan geen tijd deed een groot gedeelte van den Voorburgwal dienst als papiermand voor het Kasteel van Aemstel. Zulks tot groot genoegen van de toeschouwers, die in grooten getale waren opgekomen om, nu ze geen grooten brand te zien kregen, ten minste dit ongewone schouw spel te genieten. Het nablusschingswerk heeft nog enkele uren in beslag genomen, waarbij een gedeelte van dit nieuwe Kasteel eruit kwam te zien als een ruïne van het oude kasteel der heeren van Aemstel na een forsch gevoerden oorlog. Het opruimings- werk van het papier op straat eischte eveneens vele uren. PARIJS, 8 Jan. (Havas) Na achtereenvol gens in Londen en Parijs gevoerde besprekin gen, waaraan is deelgenomen door Menemen- cfogloe, den secretaris-generaal van het Turk- sche ministerie van Buitenlandsche Zaken, zijn vanmiddag in het ministerie van Buitenlandsche Zaken door de Fransche, Engelsche en Turk- sche regeeringen verschillende accoorden on- aerteekend van economischen en financieelen aard. Deze accoorden hebben ten doel de econo mische grondslagen uit te breiden van den han del tusschen Frankrijk en Groot-Brittannië en Turkije. Ten aanzien van den inhoud' dezer accoorden wordt niets nader bekend gemaakt. Daladier had een ongeval; zijn toestand is bevredigend. De Finnen behalen een schitterende overwinning bij Raate en behalen rij ken buit. Graaf Csaky is uit Venetië weer naar Boedapest vertrokken. Gladheid veroorzaakt ongelukken en stremming in het verkeer. Elfstedentocht nog niet definitief af gelast. De tooneelspeler Lau Ezerman over leden. Beurs van New York: Matige belangstel ling, doch ondertoon niet ongunstig. De Bilt heeft eindelijk gelijk gekre gen. Voor Zondag was vorst voorspeld: een glanzende ijsdag en we reden met onze ijzers door het water, dat zelfs in den middag kwam neerregenen. Doch Maandag nam De Bilt revanche plotseling verkeerden de neerkomende regenbuitjes in spiegelgladde glibber- wegen. Hoeveel armen en beenen zijn al niet gebroken! Hoeveel auto's en fietsen geslipt? Het levenspad kan soms glad en glibberig zijn, maar we hebben er nu een wezenlijke vooraf beelding van gehad. De straat was in een minimum van tijd in een spiegel herschapen. Er was geen overkomen aan. O ja.... we wisten wel dat het kon gebeuren, de Bilt had ons ge waarschuwd. De radio had ons ver maand: past op de gladheid. Maar toch waren we er midden op voor we er aan dachten. Als op de levenslaan. We kunnen niet voorzichtig genoeg wezen. Zand bij de hand! En de mora list puurt uit die gladheid weer een levensles. LONDEN, 8 Jan. (Reuter). Het Britsche vrachtschip „Cedrington Court" is Zondag ter hoogte van de Zuidoostkust van Engeland door een explosie vernield en in tien minuten gezon ken. Alle 34 opvarenden konden worden gered. Een scheepsjongen werd bij de explosje eenige meters de lucht in geslingerd, maar bracht er het leven af en heeft alleen maar een been ge broken. De „Cedrington Court" was een schip van 5160 ton en behoorde aan de Haldin Phi- lipps Ltd. te Londen. MOSKOU, 8 Jan. IA.N.P.). De Bulgaarsche economische miss'e onder leiding van den Bul- gaarschen minister van Financiën, Bojiloff, is na de besprekingen tot een goed einde te heb ben gebracht uit Moskou vertrokken. MOSKOU, 8 Jan. (Havas). In kisten, die achtergelaten waren in het „Ossolineum Lwow". een stichting, die in het begin van de negen tiende eeuw opgericht was, is het origineel ge vonden van een schilderij van Rembrandt, „Portret van een onbekende vrouw." Ook is het origineele manuscript van den roman van Adam Mickiewitsj „Pan Tadeuz" gevonden. Onze Romeinsche correspondent seint cms Maandagavond: Het gerucht gaat hier, dat binnen afzienba- ren tijd de Roemeensche minister Gafencoe naar Rome zal komen. Men kan dit gerucht niet bevestigd krijgen, maar het laat zich ongetwij feld goed hooren. 99 PARIJS, 8 Jan. (Havas). Het Maandagavond uitgegeven Fransche legerbericht luidt als volgt: „Niets belangrijks te melden." Stand op Dinsdag 1 nar v.m.: 763J Vorige stand: 764.7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1