1 g NIEUwe BON SHERLOCK HOLMES; PROFETENLOT Oorspronkelijk pl.m. f 25.- Nu 13.90 New-Yorksche Beurs II. W. BRAND ZONDAG 14 JANUARI 1940 1840 - JUBILE LOTERIJ - 1940 Vsrzamside werken van Conan Doyle Fransch overzicht van den zee-oorlog Tien duikbooten door Fransche actie gezonken Russische radio stemmen Twintig gewonden bij Belgisch treinongeluk De „Telegrapho" tegen Britsche aspiraties Ruim ÏOOO Chineesche visschers verdronken Simon over inflatie en offervaardigheid De onrustige huid van moeder Aarde Stormen, hagel en nieuwe aardschokken Geschenken van Graaf Dreesmann aan H. Vader Britsch antwoord op Amerikaansche nota OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE Verbruiks- en pootaardappelen KOFFIEVERSCHEPINGEN UIT INDIË De export uit Indië Na goed jaar dreigen kwade kansen De Gouwzee-tocht naar Marken en Volendam SCHAATSENRIJDEN N.V.B.H.S.-wedstrijden Nationale wedstrijden schoonrijden Rondrit over den Alblas- serwaard Clearingkoersen UeAlcPie lucht Academische examens Stemming onregelmatig. Omzetten 420.000 shares. 51 i WISSELKOERSEN t AMERIK. GOEDERENMARKT MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN FAILLISSEMENTEN PARIJS, 13 Januan (Havas). De Fransche minister van Marine, Campinchi, heeft te genover een vertegenwoordiger van Havas een verklaring afgelegd, waarin hij als ba lans van vier maanden oorlog ter zee noem de: de vrijheid van den handel der geal lieerden en de verdwijning van den Duit- schen handel. In deze vier maanden heeft de Fransche ma rine 622.000 ton contrabande aangehouden en 239 koopvaardijschepen gecontroleerd. De Fran sche en de geallieerde marine verzekerden ons, behalve in de Oostzee, het volledige en gere gelde gebruik der zeewegen. Ben leger is er gekomen uit de koloniën zonder verlies van eén man. Wapenen, uitrustingen en aanvoeren van allerlei soort komen ongedeerd in Fransche havens aan. Meer dan 1300 schepen der geal lieerden en meer dan 200 convooien kruisen over de zeeën onder geleide van lichte Fransche een heden. Daarentegen verschijnt er, uitgezonderd In de Oostzee, geen enkel schip onder Duitsche vlag op zee. Bijna 400 Duitsche vrachtschepen werden in September in neutrale havens op gesloten. Eenige zijn ontkomen. Twintig daar van werden aangehouden, waarvan vier door de Fransche marine: 18 andere, een totaal van 123.000 ton, zijn vrijwillig tot zinken gebracht Aan de Fransche duikbooten valt geen enkele schending van het internationale recht te ver- Wijten, tegen de Duitsche marine daarentegen zün er 43 gevallen aan- te wijzen. Onze resultaten zijn het gevolg van de waak zaamheid der Fransche vloot: onze linieschepen vegen de zee schoon. Zijn zijn anderhalf maal rond de aarde gevaren op zoek naar Duitsche zeeschuimers. Onze kruisers bevinden zich meer dan honderd dagen op zee Van het dertigtal Duitsche duikbooten, dat vernietigd is, zijn er tien tot zinken ge bracht door Fransche eenheden. Verschei dene andere werden ernstig getroffen. De vijand heeft geen enkel Fransch oorlogs schip vernietigd of zelfs beschadigd De Duitsche duikbooten hebben het vooral op de koopvaardijschepen gemunt. De Fran sche koopvaardij neeft slechts elf schepen verloren, van totaal 55.771 ton, hetgeen neer komt op twee procent der geheele koop vaardijvloot. (Van een bijzonderen correspondent) Een aantal Zuid-Russische radiozenders heeft dezer dagen de 13 millioen menschen, die in het door Rusland veroverde deel van Polen wonen, onthaald op een overzicht van de krijgs verrichtingen in Finland. Hierin werden we tenswaardige bijzonderheden naar voren ge haald: „Finland was al langen tijd de basis voor de militaire operaties van de Londensche en New Yorksche kapitalisten tegen Leningrad. „De geheele arbeidersbevolking van Finland is den machthebbers vijandig gezind. Slechts door machinegeweren te gebruiken kunnen deze machthebbers over het volk de heerschap pij handhaven. „De arbeiders in Engeland, Frankrijk, Noor wegen, Zweden. België. Holland en andere lan den hebben zich dadelijk solidair verklaard met de Finsche volksregeering, waarvoor „Finlands beste telgen" in Terijoki den grondslag legden. „Vooral de arbeiders in de drie Scandinavi sche landen Denemarken. Noorwegen en Zwe den hebben hun instemming betuigd met de Russische politiek, hoezeer de sociaal-democra tische voormannen ook hun best hebben ge daan om de ideeën te vertroebelen. Tijdens massale meetings te Stockholm, Kopenhagen en Oslo werden resoluties aangenomen waarin de eensgezindheid met Sovjet-Rusland tot Uiting kwam. „Met enthousiasme hebben de 325.000 Finnen die in het buitenland wonen, vooral die In Amerika, de „bevrijding van hun vaderland" vernomen. „Al geeft de reactlonnaire Europeesche pers ook leugenachtige en vervalschte berichten van het Finsche front, toch marcheert het Roode leger zegevierend voort." BRUSSEL, 13 Jan. (Havas) Een goede rentrein is te La Louvière nabij Charleroi in bot sing gekomen met een trein waarin zich ver scheidene mijnwerkers bevonden. Een twintigtal reizigers werd ernstig gewond. Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond: De „Telegrapho" van hedenavond publiceert een artikel, dat polemiseert tegen enkele Engel- sche bladen. Die bladen hebben de Middelland- sche Zee vergeleken met de Baai van Scapa Flow, omdat zoowel de toegang bfj Gibraltar als die bij Suez in Engelsche handen is. Uiteraard zijn dergelijke vergelijkingen zeer geëigend om ae Italianen te ïrriteeren. Een van de groote bezwaren, welke Italië tegen het imperialistische Engeland koestert is, dat het Italië in de Middellandsche Zee opgesloten houdt. De „Telegrapho" wijst er overigens op, dat ook al is Italië min of meer in de Middel landsche Zee opgesloten, het in die zee toch heer en meester is. aangezien die zee zich bijzonder leent voor de actie van een onderzee vloot; en zooals men weet behoort de Italiaansche onder- ze evloot tot de beste der wereld. Overigens dient opgemerkt te worden dat het artikel in de „Telegrapho", zij het ook in uiterst polemlschen toon gesteld, toch gematigd Is. SJANGHAI, 13 Jan. Volgens Chineesche be richten heeft Donderdag een Japansch oorlogs schip in de Duurt van Swatau naar schatting zevëhtig Chineesche visschersvaartuigen tot zin ken gebracht, aldus meldt United Press aan haar bladen. Er zouden meer dan duizend personen ver dronken zijn. terwijl de schade millioenen Joean zou bedragen. GLASGOW, 13 Jan. (Reuter) De ministei van Financiën, Sir John Simon heeft heden in een openbare vergadering te Glasgow het woord gevoerd. Hij deed een nieuw beroep op het Brit sche volk zich opofferingen te getroosten en legde tevens den nadruk op de noodzakelijkheid een inflatie te vermijden. Laat niemand ver onderstellen, zoo sprak de'minister, dat de oor log geleid kan worden naar den eenigen uit slag, welke vrije mannen en vrouwen zouden verduren, zonder onmetelijke lasten te eischen en zware offers te vragen. Simon herinnerde aan de gevolgen van de inflatie, welke zich heeft afgespeeld in den vo- rigen oorlog, n.l. de achteruitgang en de werk loosheid. „Door dezen keer verstandiger te han delen hopen wij deze gevolgen te vermijden of op zijn minst te verminderen. Het geneesmiddel lijkt wellicht drastisch en onaangenaam, maai de kwaal zou nog veel onaangenamer zijn. De uitslag van dezen oorlog zal aantoonen of de zelftucht van een vrije democratie als de onze niet een sterker middel is dan de mechanische druk in een totalitairen staat." VALENCIA, 13 Jan. (D.N.B.). In verschillende deelen van Spanje heeft het zware weder groote verwoestingen aangericht. Zoo staan deelen van de havenwijk van Valencia geheel onder water, schepen zijn van de kabels losgeslagen en vier goederenwagens zijn in zee geslingerd. Bij Fer- rol is een visschersboot vergaan, waarbij twee opvarenden verdronken. In Algeciras hagelt het ongewoon hevig, hetgeen in dit deel van Zuid- Spanje een ongewoon verschijnsel is. Er is groote schade toegebracht aan den oogst. Volgens een Havasbericht uit Rome is tij dens den storm een motorzeilboot tegen de klippen geslagen van het eiland Caprera (tusschen Corsica en Sardinië). Negen ma trozen zijn hierbij omgekomen. Gedurende de laatste 36 uur zijn in het Turk- sche gebied, dat onlangs door de aardbeving werd geteisterd, nieuwe aardschokken gevoeld, o.a. te Amasia, Ayvalik, Ineguel en Yozgat. Aldus meldt Havas uit Ankara. Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond: De „Osservatore Romano" en ook de Italiaan sche pers maken er uitvoerig melding van, dat Graaf Dreesmann, geheim kamerheer met kap en degen van Z. H. den Paus, aan den H. Vader een verzameling van zeven zeer waardevolle por tretten heeft aangeboden, die toegeschreven wor den aan Carlo Maratto. De portretten stellen de afgevaardigden voor, welke indertijd door den Koning van Siam gezonden werden naar Paus Innocentius XI. Dit gebeurde ir. December van het jaar 1688. Het Vaticaan heeft het kostbare geschenk van Graaf Dreesmann met groote dankbaarheid aanvaard. LONDEN, 13 Jan. (Reuter) Reuters diplo matieke correspondent verneemt, dat de vol gende week een Britsch antwoord gezonden zal worden op de nota, welke tot alle oorlogvoe renden na de conferentie van Panama is ge richt. en waarin de aandacht gevestigd wordt op de vestiging van een veiligheidszone van 300 mijl rondom het Amerikaansche continent. Van officieele zijde werd bij publicatie van ?3 December 1.1. medegedeeld, dat de garantie prijs voor de in de klasse A goedgekeurde poot- aardappelen niet zou gelden voor de sorteering 3555 m.M. (vierkantsmaat), zooals op 14 Oc tober 1939 abusievelijk was medegedeeld, doch voor de sorteering 3550 m.M. Daar thans blijkt, dat intusschen zich ge vallen voordoen, waarbij reeds op de maximum maat van 55 m.M. bij de sorteering was gere kend, zoodat het niet onmogelijk is, dat bij wederom instellen van de maximum maa't van 50 m.M. schade wordt geledten, heeft de Minis ter van Economische Zaken besloten voor de pootaardappelen van den oogst 1939, goedge keurd in klasse A, den garantieprijs in uitzicht te stellen voor de sorteering 3555 mM. 's-Gravenhage, 13 Januari 1940. Hoewel er nog geen beslissing uit Nederland is, wordt er hier te lande (Ned. Indië) toch po sitief op gerekend dat de regeling dezer dagen afkomt en dat nog deze maand de koffiever- schepingen naar het moederland kunnen wor den hervat. De voorbereidingen worden reeds getroffen, aldus het Bataviaasch Nieuwsblad. De regeling omvat, voor zoover hier thans be kend, de verscheping van een kwantum van ongeveer 15.000 ton in 1940, hetgeen aanzien lijk meer is dan in vorige jaren werd geëxpor teerd naar Nederland, n.l. 10.000 a 12.000 ton. De regeling is dus voor de noodlijdende Indi sche koffiecultuur, die vooral in het gedrang kwam, nadat In September j.l. de uitvoer naar Nederland op enkele onbeteekenende partijen na werd stopgezet, zeer belangrijk. ailllllllllllllll iiiiniiiiiiiiiiH Ver uit het Sovjet-paradijs Kivam 't interessant bericht Van d' allernieuwste heldendaad, Die Stalin heeft verricht; Want „Vadertje" is slecht gemutst, Waarom dat snapt u wel: 't Echec in Finland zit hem dwars, Hij springt haast uit zijn vel! De logge beer krijgt op zijn kop, De Fin vecht als een leeuw. Maar bovendien krijgt die nog hulp Van koude en van sneeuw! Daar Stalin niet almachtig is, Kan hij niets doen aan 't weer, Maar heel zijn woede en zijn toorn Komt toch op iemand neer: De directeur van 't weer-kantoor Betaalt nu het gelag, Wat hij voorspelde deugde niet, En duskreeg hij ontslag! 'k Wed dat de heele wijze staf Van 't instiuut De Bilt Bij 't lezen van dit tragisch lot Toch ook wel even rilt! E= Hier grijnzen wij slechts om den man, 5 Die ons voorspellen wou: In d' eerste maand van 't nieuwe jaar Krijgt Neerland niet veel kou! HERMAN KRAMER De gang van zaken in den export laat zich voor het afgeloopen jaar als volgt kort samen vatten: Evenals voor den import was voor den export 1939 tot i September beter dan 1938, aldus het Nieuws van den Dag van N.-I. Het begin van den oorlog beteekende ook op dit terrein van den handel een keerpunt. Een verschuiving in exportzaken ontstond als ge volg van de moeilijkheden, die de handel met Europa opleverde. De export oriënteerde zich op nieuwe destilla ties, die in de eerste dagen van September vooral in Amerika lagen. Daarna ontstond een eigenaardige situatie, doordat namelijk Italië en Japan in de markt kwamen voor destinaties, die voor den ,exporteur niet waren na te gaan. Zoo heeft Italië waar schijnlijk doorgeleverd aan Zwitserland, Roe menië en andere landen, wellicht ook Duitsch- iand. Hetzelfde geldt voor Japan, dat vla Rus land mogelijk Duitschland als eind-destinatie bereikte. De controle op de contrabande heeft aan de zen export gedeeltelijk een einde gemaakt. Zoo is een bekende export-firma op de zwarte lijst geplaatst wegens handel op Wladiwostok en wie er prijs op stelt, met de Sterling-landen handelsrelaties te blijven onderhouden, neemt zuik een waarschuwend voorbeeld ter harte Merkwaardig genoeg gaat de export op Italië door. Het vervoer echter geschiedt met Italiaan sche schepen, die door de Engelschen niet wor den aangehouden. De Nederlandsche op dezelfde route en met dezelfde destinatie wel, een dis- crimatie die wij ons helaas moeten laten wel gevallen. Is cit voor onze scheepvaart te betreuren, voor Indië in het algemeen en den export in het bijzonder is het goed. dat de producten het land uitkomen. Zoo moet het dan ook verheu gen, dat Noorsche en Deensche schepen de pro ducten voor eigen land zelf komen halen. Tot dusver is er over de geheele linie abnor maal veel afgeleverd, thans echter is dit weer geluwd. Het optreden van de Britsche contra bande-controle is daarop mede sterk van in vloed. Deze moment-opname is dus voor den export zeker niet ongunstig, eerder integendeel, vooral wanneer men ook cje prijzen in aanmer king neemt. Hetzelfde kan niet gelden voor het perspec tief van 1940. Daar toch heerscht precies als bij de landsfinancien kan het anders? on zekerheid. In hoofdzaak gelden hier de volgende fac toren le. Een belangrijk deel van het normale af zetgebied voor de Indische exportproducten is ons ontvallen. Dit spreekt voor zichzelf. Het voorbeeld van de koffie, die in Duitschland zuik een grooten afzet vond, kan dienen als treffen de illustratie. Hetzelfde geldt voor de tabak: Duitschland was een groot afnemer, een gere geld kooper op de Amsterdamsche veiling. Hoe zullen de veilingen verloopen, als Duitschland wegblijft? 2e. De afzet naar andere gebieden kan niet voldoende compensatie bieden voor het verlies van een normaal afzetgebied als Duitschland. Noord-Amerika heeft eens genoeg, de relaties met Zuid-Amerika zijn in stijgende lijn, Aus tralië gaat ongeveer normaal coor, maar het verlies van een afzetgebied, dat tegen de negen tig millioen consumenten bevat, blijft een strop. 3e. Zeer veel zal er van afhangen, of En geland straffe maatregelen neemt en hand haaft tegen wat de geallieerden als'contra- bande beschouwen. Om het antwoord op deze vraag draait eigenlijk de toekomst van den export. Het voorbeeld van Wladi wostok, hierboven genoemd, kan een waar schuwing zijn, dat de ontwikkeling in on gunstige richting gaat. Het is voorts bekend, dat de export hier te lande nog steeds met groote voorraden zit, om dat het niet zeker was, of deze hun destina ties zouden bereiken. Intusschen is er de laat ste weken wel schot in gekomen, doordat met Amerikaansche, Noorsche en andere schepen belangrijke partijen werden afgevoerd. De export in een wat verdere toekomst? Met producten, die rechtstreeks voor den oorlog noodig zijn, is er vanzelfsprekend niets aan de hand. (Rubber, tin.) Producten echter, die geen oorlogsgrondstof fen zijn, moeten er op den langen duur slecht voor staan, als aan den oorlog niet spoedig een eind komt. En ook dan kan alleen een re delijke vrede de kwade gevolgen van de alge- meene verarming opvangen. Ongetwijfeld zullen duizenden vandaag de ijzers opbinden voor een tocht naar het Hol- landsch ijs-dorado bij uitstek, de Gouwzee. De baan van Monnikendam naar Marken en vandaar naar Volendam is in goede con ditie en staat bovendien onder geregelde controle. Daar op Marken, in verband met de Zondagssluiting ter plaatse, niets te verkrijgen is, kan men den rijders aanbeve len Volendam als einddoel van hun tocht te kiezen. Voor liefhebbers van bovengenoemden tocht, die van elders komen, zijn wellicht de volgende aanwijzingen van nut. Zij doen goed tegen half twaalf in Amsterdam aan het Centraal-station te zijn. Daar gaat men van het tramhuis tegen over het station om half twaalf met het tram bootje (half uur-dienst) naar den overkant van het IJ van waar men om 11.35 naar Monniken dam vertrekt en precies 12 uur te Monnikendam arriveert. Daar bindt men onder en rijdt over de Gouwzee naar Marken, dat ook voor minder ervaren rijders makkelijk binnen drie kwar tier te bereiken is. Men heeft dan gelegenheid een wandeling op het eiland te maken en rijdt vervolgens van Marken om een uur of half twee weer weg, langs de mooie baan over de Gouw zee naar Volendam, waar men rijkelijk tijd tieeft om aan te leggen. Op de halve uren ver trekt van hier de tram weer naar Amsterdam. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der Ned. Vereeniging tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats organiseerde deze vereeniging in samenwerking met de Amster damsche IJsclub te Amsterdam wedstrijden, waarvoor de beste rijders van Nederland hadden ingeschreven. De uitslagen dezer wedstrijden, waarbij Roos een buitengewoon goeden tijd maakte op de 500 meter, luiden: 500 Meter: 1. Roos (Amsterdam) 47.8 sec. 2. Havekotte (Rotterdam) 49.4 sec. 3. De Jager (Rotterdam) 49.8 sec. 1500 Meter: 1. Buyen (Amsterdam) 2 min. 37.1 sec. 2. Zwanenburg (Rotterdam) 2 min. 37.2 sec. 3. Roos (Amsterdam) 2 min. 37.4 sec. 3000 Meter: 1. Zwanenburg, 5 min. 25.3 sec. 2. Havekotte 5 min. 25.8 sec. 3. Buyen 5 min. 27 sec. Eindrangschikking 1. Roos, 155.132 punten. 2. Havekotte, 156.333 punten. 3. Zwanenburg, 156.4416 punten. 4. Buyen, 157.466 punten. 5. Kremer (Diemen) 161.249 punten. Zaterdag zijn op de banen van de ijsclub „Zwanenburg en Omstreken", onder auspiciën van den K.N.S. B„ nationale wedstrijden ln het schoonrijden voor dames en paren ge houden. De uitslagen luiden: Dames: 1. mevr. LoffersBoontjes (Hulzen) VA punt; 2. mevr. SchoorlKeetman (Barsln- gerhorn) 5% punt; 3. mevr. van Leeuwen Kooy (Heemstede) 11% punt. Paren: 1. mevr. LoggersBoontjes en Meeu- wig 3% punt; 2. mevr. Schoorl—Keetman en Timmermans 7 punten; 3. mevr. van Leeuwen Kooy en Cuperus 10 punten. GROOT AMMERS, 13 Jan. Evenals het vorige jaar is Zaterdag de rondrit over den Al- blasserwaard een groot succes geweest. Des morgens 10 uur vertrokken 465 deelnemers uit Groot-Ammers om het ongeveer 50 K.M. lan ge traject af te leggen. Om 12.08 uur kwam een groep van zeven rijders reeds aan de eind streep. Toen om 4 uur de controle sloot, ble ken 400 deelnemers den tocht te hebben vol bracht. Koersen voor stortingen op 15 Januari 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichs- marken f 75.09; Lires f 9.55. onthoudt die ook uw banden nietOnthoudt vóór alles, dat ook ban den door gebrek aan lucht overlijden 1 Controleert regelmatig de banden spanning, vooral thans, nu de banden- handel aan banden ligt is dat noodig I II III lil Los deze Rebus op en looi mei de eersie 5000 mee om drie Fieisen. Schrijf de oplossing op een brief kaart, plak op de adreszijde 30 ci. aan postzegels of zend 'n kwartje per Giro. Goedgekeurd door B. en W. van Schipluiden 18-7-'39 R.K. Kerkbestuur - SCHIPLUIDEN - Giro 353901 Voor 50 cis. 2 kansen, enz. Al deze verhalen totaal 50 de beste detective-lectuur, ooit verschenen, waren voorheen alleen verkrijgbaar in afzon- derlijke deeltjes, waarvan de totaalprijs gebonden ongeveer _s 25.— bedroeg. De lezers van dit blad kunnen nu tegen In- i_ -8 3 zending van of onder verwijzing naar dezen bon deze ver- Sa- iïö zameling', gebonden in 2 ZWARE LINNEN BANDEN BIJNA 1000 BLADZ. DRUKS voor slechts 3.90 desgew. in 2 of 3 maandel. term. te vol doen franco toegezonden ontvangen. - Bestellingen onder inzending van 3.90 of le term. per postw., giro of in postz. aan -?V N.V. Boek- en Kunsthandel H. NELISSEN, Prinsengracht 627, Amsterdam - Giro 60092 c£> c£> cjj cjó c£ C£) C£> c£ C^> c£ c£ c£> c£> c£> c£ c£> c£> CJD C£> C£> C£> CJ3 C£) C£> C£> C£> CJ3 C£> C£> C£> Cp Cp CpCp Cp Cp Cp Cp Cp Cp CpI AMSTERDAM Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren J. M. Ha- gemeyer, D. Ferwerda, P. Hanraets, I. Jollema en K. L. Kout. UTRECHT. Geslaagd voor het doet. examen geneeskunde le gedeelte W. Nugteren, F. W. Willemen, A. A. Nieuwveld. DELFT. Geslaagd voor het propaedeutisch examen voor eletrotechnisch ingenieur P. C. Hovius, Semarang. Laatst gedane koersen Jan. 13 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Tresiling Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5 V2 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building 8 ex dividend nieuwe aar, deelen, gedaan en laten, t 12 Tl 172* 173 173 113* 113* 114* 27 27 28* 15* 15* 16 47* 48 49* 168* 169* 171 87* 88 89* 10* 11 11 28 27* 28* 22* 22* 23* 5* 5* 73* 74* 76* 5 5 5 70 70 70* 34 34 34* 39* 40 40* X 4 83 82* 86 4* 4* 4* 30* 30* 31 i 23 22* 22* 12* 12* 13* 9* 9* 19* 20 20* 76* 76* 78 177* 179* 180* 158 160* 162* 7* 7* 7* 38* 38 39* 51* 51 1 53* 22* 22* 23 5* 5* 51 11 12 12* 55* 56 57 36* 36* 37* 4* 4* 4* 35* 35* 36* S 51 51 53* 28* 28* 29: 16 f 16* 16* 16* 16* 17* 23* 23* 24* 22* 22* 22* 210 208* 214 21 22 22* 39* 39 39* 67* 67* 68 39* 40* 40* 5* 5* 5* 20 20* 21 81 82 83* 11* 11* 12* 11 1 11 12 13* 13* 14* 17* 17* 18* 6* 6* 6* 43* 43* 44 10* 10| 10* 93* 93* 94 44* 44* 45* 2* 2* 2* 37* 37 37* 60 60* 62 23* 24 25* 109 109 112 39* 40 40* ex coupon. - bieden. NEW YORK, 13 Jan. Slotkoersen Jan. 13 12 11 Brussel 16.85 16.86 16.83 Rome 5. j5 3.05 Madrid j 9.95 9.95 Bern 22.43 22.4 3* 22.43 Oslo 22.72 22.72 A'dam 53.54 53.50 53.38 Londen 3.97* 3.96* 3.95* Parijs 2.25* 2.24* 2.21* Berlijn 40.20 40.20 NEW YORK, 13 Jan. 13 Jan. 12 Jan. 13 Jan. 12 Jan. Katoen Jan. 10.99-— 10.97.— Juli Mrt. 10.92-3 10.93-94 Oct. Mei 10.65-6 10.67 Rubber Standaard Deo. 18.95 - 19.10 Juli Jan. 19.01 19.12 —Sept Mrt. 18.60 18.60- Oct Mei 18.29 —18.40 Koffie (Rio - Dec. Mrt. Mei Juli Sept. Suiker 1025— 1026-2" 18.00+- 18.00 18.0C+ 18.15 18.K+ 18.0Ct Nieuw contract) 4.32* (Santos) 4.39* 4.43* 4.46* 4.25- 4.32- 4.36-- 439- Mrt Mei Juli Sept. Dec, 6.24 - 6.33 6.37— 6.41 6.46-- 6.25-- 6.3) 6.36- 6.41 6.48- Juli Jan. Mrt. Mei Tin Locc 1.86* 1.92 1.95 2.00 1.86 1.91 1.96+ 2.00+ 47.t2* 47.25 Juli Sept Nov Jan. Ter 2.04+ 2.04+ 13 Jan. 12 Jan. 2.05+ 46.25 CHICAGO. 13 Jan. 2,04+ 46.37 13 Jan. 12 Jan. Tarwe 99| - 96* - 93* 57| 57* 58* Mei Juli Sept. Mais Mel Juli Sept. Reuze) Jan 5.77 Mrt. 6.15 98 f 96* 95 -96 57 f 57* 58* •- Me) Juli Sept. Mei Juli Sept Haver 39* - 34* -- 32* - Rogge 68* 67* 67* 5.77* 6.17* Mei Julj -- 85 13 Jan. Tarwe Dec. 86 Mei 86 Oct.. 88 Rogge Dec Me) Juli Haver Mei 391 Juli 37 12 Jan. 6.30 6.35+ WINNIPEG, 13 Jan. Gerst Dec. ,6 Mei 87 - Juli 52* 51 39* 34* 32* 69* -- 68* 68* 6.35 6.52 13 Jan. 12 Jan. 52 51 76* 75* 77 75* 40 38 Mei Dec - Oct. Oct. Lijnzaad 196 194 193 193 188* 188 36 36; MAKELAARS IN EFFECTEN AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 245 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Sedert de vorige opgave werden door de flzron D. W. Brand! Keizersgracht 215 te Amsterdam, d0 volgende fondsen verhandeld: OBLIGATIëN Eigen Hulp, Zekerheidsfonds der Onder linge Levensverzekering Maatschappij (kl. cp.) 4 80 Internationale Gewapend Betonbouw 6 96 Koninklijke Oldenzaalsche Stoomweverij 5 95 Nationaal Grondbezit 1937 (kl. cp.) 4 80 Nederduitsch Hervormde Diaconessenhuis te Arnhem 3 y2 85 Nederlandsche Voorschotbank (kl. cp.) 434 °Io 55 Oud-Gereformeerde Kerk te Ederveen 4 60 Vlissingen Co.'s Katoenfabriek, P. F. van (kl. cp.) 5 96 Samenwerking, Amsterdamsche Coöpera- tieve Woningvereeniging 4 55 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Antonius Lodewijk, Par. H.H. te 's-Gra- venhage 5% 94 Familie, Par. v. d. te 's-Gravenhage 3% 60 Jozef, Congr. Kleine Zusters v. d. H. te Heerlen 4 89'/*% O. L. Vrouw, Congr. E.E. Zusters te Te- gelen 4 75 Willlbrordus Vereeniging, St. te 's-Gra- venhage 5 92 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BUITENLAND) Benedictijner Abdij te Ettal 5% 12**% Familie van Nazareth, Congr. v. d. H. te Rome 4 72 Harten Paters H. te Leuven 6 75 Jozef, Par. v. d. H. te Tutzing (f 500) 7 7 Norbertienen, Orde E.E. Z.Z. te Duffel (f 500.—) 5'/, 80 Norbertijner Abdij te Tongerloo 4 47 PANDBRIEVEN Crédit Foncier Franco Canadien per 1955 5 57 Crédit Foncier Franco Canadien per 1955 40.5 54 Dordrechtsche Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 79*4% Overijselsche Hypotheekbank (kl. cp.) 4c/„ 91%% Provinciale Hypotheekbank 3% 75 Vereenlgde Transatlantische Hypotheek banken (kl. cp.) 3 52 52*2 55 AANDBELEN Bagdjanagara, Cultuur Maatschappij 12 Bogota, Handel Industrie Maatschappij 74 Elsevier, Uitgevers Maatschappij 75 Enkes (Onderaand.) 88 Fuchs Rens, Maatschappij tot Voortzet ting der Zaken 128 Gemeenschappelijk Electriciteitsbedrijf voor Bandoeng en Omstreken 210 Haagsche Buurtspoorwegen (Cert.) 42 42)4% Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Veibandstoffen v.h. Utermöhlen Co., 54 60 65 Koninklijke Nederlandsche Stoomkoffie- branderijen v.h. H. E. IJzendijk Jr, 34 Landbouwbank te Utrecht (f 1000.40 Maastrichtsche Zinkwit Maatschappij 55 Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij 211 Nederlandlsche Rubber Unie 4**% Rotterdamsche Maatschappij ten dienste der Volkshuisvesting 70 Senefelder, Drukkerij 40 Teulings' Koninklijke Drukkerijen C. N. (Pref. Winstd.) (f 250.16 Tjoeroeg Rubber Cultuur Maatschappij (kl. cp.) 45 Utrechtsche Bankvereeniging f 250.20 Veenendaalsche Stoomspinnerij (kl. cp.) 50 Vereenigde Ijsfabrieken (Gew.) (a, f 125) 192*4% NIET VOLGESTORTE AANDEELEN Arnhem, Levensverzekering Maatschappij 10 gestort 100 Haarlemsche Hypotheekbank 10 gestort f 160. toe Nationale Levensverzekering Bank 10 gestort 407% Nederlandsche Scheepshypotheekbank 10 ge stort (a f 5000.—) f 1400.toe Utrechtsche Hypotheekbank 10 gestort f 190. toe OPRICHTERSBEWIJZEN Hollandsche Hypotheekbank f 55. Hollandsche Kunstzijde Industrie f 70. Javasche Cultuur Maatschappij f 310.f 305.—* f 302.50, f 305.—, f 307.50 WINSTBEWIJZEN Algemeene Norit Maatschappij f 490. Koninklijke Paketvaart Maatschappij f 2450.-^, f 2475.— Oost-Borneo Maatschappij A. f 310. Suiker Cultuur Maatschappij f 77.50, f 78.50 DIVERSEN Koninklijke Vereenigde Tapijtfabrleken (Amorfe' bew.) f 180.— Lijm- Gelatinefabriek Delft (Rest.bew.) f 10.25 Nederlandsch-Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij (Bew. v Deelger.) f 115. Neidërlandsche Buurtspoorweg Maatschappij (Amortbew.) f 22.50 Vereenigde Hollandsche Sigarenfabrieken (Rest.* bew.) f 8.75, f 8.25 Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken (Rest.bew.) 1% LOTEN Palels voor Volksvlijt 1867 (Afgest.) f 0.50 Rotterdamsche Schouwburg (a f 15.f 6.75 Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. Afd. Randel6informatles Mutatie: 9 Januari 1940 is in het faillissement van d0 N.V. Jonkhoff's Garage Service, te Groningen» ontheven als Curator Mr. M. Levle en in diens plaats benoemd Mr. J. Bolt, te Groningen, Nieuwe Boteringestraat 24. Uitgesproken: 11 Jan. J. J. G. Schoos, klerk te Den Haag, Meioenstraat 08. R.O. Mr. L. Vliegenthart, Cur, Mr. F. W. Nanning, Den Haag. A. J. A. Brouwer, bouwkundige en aanne mer. 2e Messtraat no. 29 te Scheveningen. R.<7- Mr. J. H. van Laer, Cur. Mr. S. Nleboer, Den Haag. C. Verschoor, loodgieter, te Delft, Willem de Zwijgerstr. 15. R.C. Mr. A. Ikman van Burck» Cur. Mr. J. P. Chardon, Delft De N.V. Hdagsche Metaal Industrie, Den Haag, Waldorpstraat 154156. R.C. Jhr. Mr. Ö- I. van der Wijck. Cur. Mr. S, van OVen, Den Haag- H. Elskamp, Den Haag, Koningin Mariapletn 16, handelende onder den naam' Centrale Groot handel voor de goud, zilver en horlogebranch®- R. C. Mr. F. J. de Jong, Cur. Mr. W. J. C. A. Nijgn. Den Haag. 12 Jan. H. Smit, koopman, Groningen, Turf- siiigel 34. R.C. Mr. J. G. A. Kattenbusch, Cur> Mr. J. C. Houwink ten Cate, Houwink, J. Israels- straat 97, Groningen. Firma De Vries en Meyering eni firmanten H. de Vries en B. Meyering, expediteurs. Wildef- vank, B. no. 5. R.C. Mr. J. G. A. Kattenbusch» Cur. Mr. E. J. Bulder, Veendam. J. Wielinga, expediteur. Groningen. Ge». Boterdiep 65. R.C. Mr. J. G. A. Kattenbusch, CU*. Mr. J. A. Wolthuis. Groote Markt, Groningen. R. J. van Wel, slager, Eindhoven. Pruim- straat 14. R.C. Mr. C. W. Vollgraff, Curatrice Me' juffrouw Mr. C. v. d. Dungen, Eindhoven. In de week van 8 t/m. 13 Januari 1940 werd®11 in Nederiand 32 faillissementen uitgesproken- Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 Jan. N. ter Haak, zonder beroep. Amsterdam* M. Pepers, landbouwer, Uden. C. Smoor, Meerveldhoven. d J. Poldervaart, constructiewerker, Rotte» dam. A. de Ronde, Rotterdam. T. Schmleroann', metselaar. Utrecht. 11 Jan. G. Manuels, rijwielhandelaar, Velp, gen> Rheden. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 7 Jan. B. van den Berg, aannemer, Soesterbergj Geëindigd door het verbindend worden der een» ge uitdeelingsiijst. Uitk. 1,416%. 8 Jan. J. Pols Jzn., kruidenier, Rozenbure- Idem'. Uitk. nihil. G. Wagenaar. Rotterdam, in leder en fon nituren. Idem, Uitk. f 181.— (f 296,76 één creö-^ Venn. o. d. Firma Gebrs. Wagenaar, Rotte» dam in leder en fournituren. Idem. Uitk. f 34P (f 296,76 één cred.) 10 Jan. W. F. van Amelsvoort, aannemer, Ai>* hem. Iem'. Uitk'. 18.67%.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2