HENSEN SANOSTOL Haarlem, 16 Jan. Fantasie Pantalons Voor Kwaliteit Afwerking Pasvorm DINSDAG 16 JANUARI 1940 Steunt het Steuncomité öe door de mobilisatie getroffenen moeten worden geholpen! Westerman en Zoon Opvoering door Thaha BLOEMISTPATROONS- VEREENIGING C.A.O, in het schilders bedrijf NOGMAALS BREIEN VOOR DE MILITAIREN BLOEMBOLLENKEURING TE HAARLEM „Het lekkere levertraan-product WOENSDAGCONCERT H.O.V, HOOG BEZOEK OP ONS KAMP 18 JAAR EN 18 FIETSEN Wederom steeg de werkloosheid R.K. BOND VAN ZANG- VEREENIGINGEN Ned. Reisver, voor Katholieken m Huldiging Baron A. Röell Huldiging personeel DE BRANDWEER RUKTE UIT BURGERLIJKE STAND De ontploffing in Groningen Duitsche duikboot gebombardeerd Zweden heeft gebrek aan vliegers .RKOPEHBARE NIEUWE GRACHT AGENDA Bioscopen 17 Januari Apotheekdiensten DE SPECIAALZAAK Het Alkmaarsche electriciteitsproces De Haarlemsche rechtbank ver oordeelt de provincie Noord-Holland STAD Mcg enkele dagen en wederom zal aan Haar lem de gelegenheid geboden werden, blijk le Sci;en ran groote offervaardigheid. Er is geld noodig, veel geld. De mobilisatie van onzc weermacht heeft ve- 'en getroffen. Kostwinners hebben hun gezin hen moeten verlaten, winkeliers verwisselden hun witte jas voor het veldgrijs, moeder de Vrcttw bleef achter, met haar gezin, roet de ^ken van haar man. De mobilisatie heeft velen gezinnen finan- C1eele moeilijkheden bezorgd, heeft bijzondere olSt """den geschapen, die gelenigd moeten worden. Het Algemeen Steuncomité, dat onder eere- Praesidium staat van H. K. H. onze Prinses en ^aarvan oud-minister J. B. Kan voorzitter is, uoet een beroep op de offervaardigheid van de Nederlanders voor hun mede-Nederlanders. Op 20 Januari zal in Haarlem een straatcol- ecte worden gehouden om de kas van het Al- 8emeen Steuncomité, waarbij zijn aangesloten "Ue Koninklijke Nationale Vereeniging' tot bteun aan miliciens" en „Het Nationaal Fonds Voor Bijzondere Nooden", te stijven. De eerste vereeniging steunt allen, die door u® mobilisatie financieel getroffen zijn, in het Pij zonder hen, die door de mobilisatie hun za- niet meer kunnen waarnemen; vanzelf sprekend steunt deze vereeniging ook de gezin nen van die personen. Het Fonds voor By zon- ?ei'e Nooden helpt diegenen, die door een en kele (groote) uitkeering voorgoed geholpen zijn. Voorzitter van de Haarlemsche Commissie ™or deze collecte is mr. J. N. J. E. Heerkens ^lissen en secretaris mr. P. E. Barbas. Een beroep wordt gedaan op personen, die S'ch als collectant of collectrice beschikbaar hunnen stellen. Eaten wij hartelijk hopen, dat de Haarlcm- hiers de verwachtingen van het comité niet zul- hhi teleurstellen! Penningmeester van het comité is notaris N. Hceflake, Wagenweg 58, postgiro 14489, die eveneens gaarne giften in ontvangst neemt. Wij hadden ons afgevraagd of Westerman en Ppn, het ernstige, strakke tocneelstuk van Pievrouw van BommelKouw en Henk Bakker, ben spelers van Thalia niet te zwaar op de "haag zou liggen. Want hoewel deze R. K. ver- bSRiging over uitstekende krachten beschikt, is Pet toch een uiterst moeilijke opgave om de streng volgehouden strakke lijn in dit stuk alle brie bedrijven door vol te houden. Dat Thalia baarin geslaagd Is, en dat bleek wel uit de aan dacht waarmee de zaal in alle stilte de ont wikkeling van het drama gade sloeg, strekt den 'aden en den regisseur tot lof. Er waren zeer sterk gespeelde fragmenten te genieten giste- °navond. En dit krachtige spel wist het pu- Uek in den ban van zijn bekoring te houden, ^n groot ding, waar donateurs van dilletan- •eiivereenigingen zooveel makkelijker te vol- °en zijn door wat vroolijkheid. Een vrouw, die slechts leeft voor haar zaak, jWlke zij groot gemaakt heeft en nog steeds uit duwen wil, c'ie vergeten heeft, dat er nog an dere waarden op de wereld zijn dan geld, die 8 ar liefde nog slechts geven kan aan den ar- e'd voor haar warenhuis en die eerst na tal bi van Ho, conflicten tot de conclusie komt, dat zij '°r haar egoïsme het geluk van haar zoon te drhietigt, maar dan ook haar offer weet 'éhijen. Dat is de tragiek in Westerman en ~^on, een stuk, dat belangwekkend is om de ^Werking, van het gegeven. Hie Koning speelde de hoofdrol; een harde ,tcUw. die alleen haar eigen standpunt billij- eu kan en ieder, ook zichzelf opoffert in het d'ang van de zaak. Vooral in het tweede be- als zij haar zoon van haar liefde vertelt K°°r zijn vader en de opdracht, welke zij van ebi ontving, gaf zij prachtig spel te zien. Gaaf as zij on};- aan het slot; in weinige oogen- Ukken was het zakenfenomeen een kracht- °2e oude vrouw geworden. Dok jan Mascini als haar zoon gaf dikwijls sUiy ben ver spel te zien. Men kon hem soms de in- "'ijke beroering' van het gezicht lezen, niet Unnende kiezen tusschen zijn vrouw en de van zijn moeder. Het meest de dupe van de tyrannie van de Ufle vrouw was de schoondochter Emmy; een /lceilijke opgave voor Coby Dingerdis, wier '^1 echter verrassend gave momenten had, PPciaal in I en III. Aan cis bijrollen noemen wij Piet v. d. Nouw- e Pd als den procuratiehouder met een diepen ^fbied voor de werkkracht van zijn baas, Ally jj3 Hooy, een aardige typiste, en Piet Loerakker, eU armen kunstschilder. j Een kleine regiefout: waarom stond de ka rt llcIer op dsn 27sten, waar steeds van een an- e'en datum sprake is? Mt. j Gisterenavond hield deze vereeniging haar ai-vergadenng in „De Leeuwerik" onder lei- Van den vice-voorzitter, den heer C. Sipkes. hi Pe voorzitter memoreerde één goed ding, dat U voorafgaande «vereenigingsjaar gebracht ipP, n.l. de organisatie van de bloemist-hove- en één Kwaad ding; den internationalen ^bstand. Scherpe critiek oefende hij uit op die jjjhele collega's, die geen lid worden en toch °fiteeren van de verbeteringen, die er door tot IPfl komen. ZjUe secretaris, den heer Zuurendonk Sr., bracht i,3l\ jaarverslag uit/waaruit bleek dat de ver assing 160 leden telt en buiten Haarlem en «istreken den stoot heeft gegeven tot een ^Pïvinst - kleine duizend leden, terwijl ji ®erste voorzitter, de heer W. Beunder, voor- HU' werd vaii de landelijke organisatie, (v® waarnemende penningmeester, de heer [J1'' v. Empelen, bracht ook namens den heer VpPh die gemobiliseerd is, het financieel jaar- Uslag uit. Hieruit blijkt dat de jonge vereeni- t ondanks de aansluiting bij de landelijke I, ®ahisatie er financieel goed voorstaat. Een collega's hadden echter hun contributie kunnen betalen, een beeld der tijden, j^e heeren Sipkes en v. d. Colk, samen met den bJP' Beunder, brachten verslag' uit van hun Sad a^s afgevaardigde aan de algemeene ver- tjj ei'ing te Utrecht, waar de vereeniging mee- compliment kreeg voor haar activiteit. In de voorzittersvacature werd verkozen de 4Wp, vwitiwiciöiftvauiwc 0Ö Carl v. Empelen te Heemstede die rekende 'b® medewerking van zijn voorgangers, de heeren Beunder en Sipkes, welke met den heer Pool als aftredende bestuursleden herkozen wer den. Aan cultuurproducten werd ingezonden een groep mooie Primula chinensis door den heer Smit, een bos. wilgenteen door den heer Ter- metz; de heer v. d. Colk had een symbolische teekening gemaakt, betrekking hebbende op het werk van de vereeniging. De Plaatselijke Commissie in het schildersbe drijf te Haarlem schrijft ons: Nu de Collectieve Arbeids Overeenkomst (C. A. O.) voor het jaar 1940 opnieuw verbindend is verklaard en nu ook de bepalingen betref fende den waardebon en de rechtspraak verbin dend zijn, meent de plaatselijke commissie het volgende onder de aandacht van de onderschei dene organisaties en verdere bedrijfsbeoefenaren te moeten brengen. Het is zaak, dat nu getoond wordt dat het ernst is met den wil de C.A.O. te handhaven. De plaatselijke commissie verwacht de volle medewerking van alle bedrijfsbeoefenaren inzake de toepasing van de C.A.O. Noodzakelijk is het dat ieder bij zich zelf begint. Zoowel de patroon als de gezel hebben den plicht de C.A.O. naar de letter na te komen. Pas als één der partijen na herhaalden aandrang van de benadeelde partij niet aan zijn verplichtingen voldoet zal de plaatselijke commissie hiervan in kennis moeten worden gesteld, de georganiseerden over de schijf van hun organisatie, de ongeorgani seerden direct bij het secretariaat van de plaat selijke commissie, hetwelk gevestigd is Dahlia- straat 28. Natuurlijk moet met dit melden ook weer niet te lang worden gewacht daar dat tot ge volg kan hebben, dat de tijd voor beroep ver streken is. (Art. 16 lid 6 van de C.A.O.) Ook moet het niet zoo zijn, dat gezellen eerst nadat hun dienstverband bij een patroon verbroken is, met klachten komen. Voor de goede handhaving van de C.A.O. zal het noodig zijn, dat de patroons regelmatig toe zien, dat de bij hen werkende gezellen hun va- cantiebonnenboekje in orde hebben en geen ge zellen in hun dienst nemen waarvan dit boekje niet aan alle voorwaarden voldoet. De plaatselijke commissie wil er met klem op wijzen, dat alleen de verstrekking van den waar debon van kracht is. Het verstrekken van geld in plaats van een bon kan er toe leiden, dat men verplicht wordt nogmaals een waardebon te moeten verstrekken. Het Is verder voor de patroons van het hoogste belang, dat zij toezien da de aan den gezel verstrekte zon door dezen in het daarvoor bestemde boekje wordt ge plakt. Men neme voor deze controle zelf de noodige maatregelen. Werkt allen mede aan een goede ordening in het schildersbedrijf. Het bestuur van de Alg. Ned. Vrouwenver- eeniging „Arbeid Adelt" verzocht ons opneming van het volgende: Het algemeen breicomité, secr. mevr. Beuke- ma toe Water, Dell Haag, en het Bloemen- doalsch comité, pres. mevr. Den Tex, plaatsten dezer dagen een oproep in dit blad om nog te willen breien voor leger en marine. Zeer hopen wij, dat vele dames aan dezen oproep gehoor hebben gegeven en nog veel aan deze adressen hebben gezonder.. Nu zijn er misschien dames, die over wemig tijd beschikken en toch gaarne breiwerk aan de militairen zouden zenden. Wellicht zijn er ook heeren, die hier sympathie voor gevoelen. Aan hen deelt de vereeniging „Arbeid Adelt" mede, dat zij zich gaarne hiermede belast. Sinds ruim 2 maanden heeft de Vereeniging haar dames werksters geregeld breiwerk kunnen opdragen en veel is aan leger en vloot gestuurd. Etegenen, die ons door hun giften hiertoe in st^t stelden, ziin wij zeer erkentelijk. Dit werk zal „Arbeid Adelt" gaarne voort zetten daar er nog veel gevraagd wordt, vooral voor buitenposten. Giften Arbeid onder dank aanvaard op giro 13808o Arbeid Adelt Haarlem, met vermelding: „voor onze sol daten". Er waren deze week niet zoo heel veel ^in zendingen, waarschijnlijk omdat „Bloemlust" te Sassenheim voor het eerst zijn poorten opent voor de eerste Narcissen-tentoonstelling van dit jaar. Wat er echter te zien was muntte uit. Van de firma G. Zandbergen—Terwijen te Sassenheim was er een pan met Poetaz Craq- iord. Het was een lust om te zien die vele bloemen, vijf tot zeven op één steel. Dat is wel het beste op het gebied der Poetaz. De firma Fr. Lommers en Zoon te Hillegom bracht 2 pannen met E L T Wallstreet, wtaarvan er één stond in den stand van het broeipioeven- bedrijf van de firma W. H. Ruig rok. Deze vooral was best. Het Broeiproevenbedriji' liet ons o.m. zien dé Narcis Francis Drake van de firma Jac. van Sasse. Jammer, dat het witte dekblad niet strak is, anders was deze narcis een uitblinker. Incomparabilis Westerwoudt van de firma E Oostdam uit Noordwijkerhout kon ons maar matig bekoren. Overigens is het een bruikbare narcis met de oranje cup op wit dekblad. Golden chief van D. v. Egmond was best. Wat een stevige gele Trompet is dat en daarbij zoo bloeirijk! De M. d. T. White Coil van H. Nieuwenhuis was goed. Narcis Scarlet Elegans van Gebr. Vreeburg', Lisse, was prima. We zagen ze zelden zoo best. Deze narcis (vroeger Star of The West) is wer kelijk een ster. Diep-gele. goed gevormde dek bladen, scherp rood gekleurde cup en veel bloe men, maken haar tot een zeer verdienstelijks soort. Gouden Hervert van C. Jonkheer en Zn. te Hillegom is ook een beste narcis. Matig vinden we de Dr. Brüning van L. v. Grieken te Lisse. Een pan met witte crocus White Beauty was zeer goed, ja best. Inzender A. Pennings te Noordwijkerhout. Goed was de narcis Halta van L. C. v. d. Ven. Een ilinke groote witte trompet. Poetaz Anna Marie was goed. Gotot Phm met groote gele trompet w'as best en zeer bloem rijk. Beide soorten waren van de firma J. v. d. Slot. De firma F. Rijnveld en Zn. te Hillegom was er met een beste, stevige witte trompet-narcis Pres. Lebrun. Dr. Dijt zond de Iris Ristriordes, een korte ge drongen bloem, blauw. Een soort als Retucilata. De heer A. v. d. Berg Cz. te Anna-Paulowna. was er al met een keurige collectie Fresia's. Wel zeer vroeg! Wij noteerden: Apotheose, lila-rose; Celeste, lila; Achievement* Oranje; Marion, blauw, Albatre, wit; Conquest, lila rose; Buttercup, lichtgeel en Pensi Rose, licht rose. Nil Sanostol, het levertraanproduct met frisschen sinaasappelsmaak, Sanostol, rijk aan vitaminen, in de voordeelige „familieverpakking" f. 2.75. Bevat 2'/2 maal zooveel als de welbekende flacon a f. 1.40. Sanostol geeft weerstandsvermogen en kracht aan de kinderen, doch ook aan U. Vraagt U eens een gratis smaak- monster in Uw apotheek of drogis terij Doe het heden. BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Onze bekende stadgenoote, die onlangs met haar „Pamina"-uitbeelding in Mozart's opera „Die Zauberflöte zulk een bijzonder succes oogstte, zingt „Exultate jubilate" van Mozart en na de pauze vier „Wiegeliedjes" van Henk Badings, alles met orkestbegeleiding. Toon Verhey dirigeert het concert en opent met de „Oxford"-symphonie en hij besluit met de stemmingsvolle „Valses nobles et sentimen- tales" van Maurice Ravel. Met ons kamp bedoelen wij hier ons woon wagenkamp. A.s. Zondag zal het voor velen een bijzondere dag zijn. Die dag is de dag' van de Eerste H. Communie. Negen kinderen kunnen worden toegelaten en het zal feest zijn in die kinderharten, feest om het Hooge Bezoek van den allerbesten Kindervriend. Jesus Christus. Zij verlangen er zoo naar! Door het trouwe be zoek aan hun eigen school, de Don Bosco- school, zijn ze keurig voorbereid! En hun kleine harten bieden een betere piaats dan de harde kribbe in den eersten Kerstnacht. Moge deze dag een blijvende en blijde herinnering zijn voor heel hun verdere leven! Wij bedanken allen nog van harte die ons bruidsjurkjes hebben gestuurd. Mocht de een of ander nog zooiets willen geven, dan wordt dat dankbaar aanvaard. Tenslotte zou ik willen vragen om persoon lijke hulp als Maatschappelijk Werkster of het assistentie verleenen in kapel of bij 't club werk in of buiten ons huisje. Wie van de Dames voelt voor dit werk? „Wat Gij den minsten der Mijnen doet dat hebt gij aan Mij gedaan!" PASTORIE AMSTERDAMSTRAAT. Door de politie is een 18-jarige bankwerker aangehouden, die zijn ouderlijke woning te Santpoort had verlaten en wiens opsporing door de ouders verzocht was. Hij bekende niet minder dan 18 fietsen te hebben gestolen. Een aantal rijwielen werd opgespoord en in beslag genomen. De knaap is in verzekerde bewaring gesteld en zal aan de justitie worden voorgeleid. Thans 5290 werkzoekenden Het aantal werkloozen is sinds vorig week met i27 vermeerderd, zoodat het aantal inge schrevenen bij de Arbeidsbeurs thans bedraagt 52S0. Dit is echter nog' 1034 beneden het aan tal' van dezelfde week van 1939. Buitengewone omstandigheden voorbehouden, zal het jaarlijksche zangconcours van den R.K. Bond van Zangvereenigingen in Noord- en Zuid-Holland in 1940 gewoon doorgaan. Dit concours zal op verzoek van de R.K. Zangver- eeniging St. Caecilia te Haarlem in de Bis schopsstad worden gehouden op 9 en 16 Juni a.s. Naar wij vernemen, bestaat er te Haarlem groote interesse voor dit zangconcours, dat als regel op hoog muzikaal peil staat en dat onge twijfeld ook om de te verwachten groote deel name een belangrijk muziekevenement belooft te worden. Zeer waarschijnlijk zal het concours plaats vinden in de schitterende zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw, dat plaats biedt voor 1300 bezoekers. Ongetwijfeld zal een en ander de aangesloten Bandskoren krachtig sti- muleeren om aan dit zaalconcours, zonder man- keeren, deel te nemen. De Katholieke Reisvereeniging organiseert op Donderdag 18 Jan. as. voor haar leden en in- troducé's een zeer belangwekkende lezing over Zwitserland, welke lezing zal worden geïllus treerd door eenige interessante films. Deze onderhoudende en leerzame avond zal ongetwijfeld een welkome „Ersatz" zijn voor velen, die door de tijdsomstandigheden hun winter- of zomerreis naar Zwitserland niet kun nen maken. Een en ander zal plaats vinden in café-res taurant ..Brinkmann", Groote Markt. De aan vang Is gesteld op kwart over acht. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Zilveren jubileum De heer G. J. West, conducteur der N.Z.H vierde zijn zilveren jubileum. De jubilaris, die het feest in den huiselijken kring herdacht, kreeg den chef van den vervoerdienst, ir. B. Van Nugteren. en den chef van den uitvoeren den dienst, den heer P. Gieske, op bezoek. Van den heer Van Nugteren ontving de heer West de enveloppe met inhoud namens de directie. De heer West ontving verder nog gelukwenschen van het jubileumfonds, te zamen met een ge schenk en een oorkonde. „De Schaduw" Zooals reeds gemeld, zal de tooneelgroep Het Masker, dir. Ko Arnoldi, op Donderdag 18 Ja nuari in den Stadsschouwburg de eerste voor stelling te Haarlem geven van „De Schaduw", tconeelspel in drie bedrijven van .Dario Nicco- demi, in welk stuk de hoofdrol wordt vervuld door Else Mauhs. Verder treden in dit stuk op de dames Willy Haak, Georgette Reyewsky en Lize Servaes en de heeren Ko Arnoldi. John Gobau en Cruys Voorbergh. De regie is in han den van John Gobau. Het décor werd ontwor pen door Lucas Wensing. Dante Alighieri De afdeeling Haarlem $ier Societa „Dante Ali ghieri" belegt op 26 Januari in de „Kerkuil", N. Gracht 23, des avonds om kwart over 8, een litterair-artistieke bijeenkomst, waarop prof. Romano Guarnieri een voordracht zal houden over „yanima del Popoio italiano nei suoi canti". Een muzikaal intermezzo wordt ver zorgd door Hetty van Dijck. sopraan. Guiseppe Reschiglian, tenor, en Julius Susan, piano. Het jubileum van den Commissaris der Koningin in Noordholland. De onthulling van het borstbeeld Provinciale Staten van Noordholland hebben hun voorzitter, den Commissaris der Koningin, mr. dr. A. baron Röell, die zijn zilveren jubileum als zoodanig viert, een borstbeeld aangeboden, dat vandaag werd onthuld. Het beeld werd vervaardigd door Theo van Reijn (Vervolg) Binnengekomen was een telegram van ge- lukwensch van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Om half één waren afgevaardigden van het personeel der Provinciale Griffie en van den Economisch-Tachnologischen dienst in de Statenzaal bijeengekomen om den Commissaris te huldigen. Namens hen sprak mr. dr. F. S. Witteveen. Ik kan U de verzekering geven, aldus spreker, dat de ambtenaren van Uw griffie van ganscher 'oarte deelen in Uw feest. Immers, zij hebben grooten eerbied en bewondering voor U omdat het allen bekend is, dat U het hooge ambt, dat U bekleedt, op zoo voorbeeldige wijze vervult. De afdeelingschefs zien zeer hoog op tegen Uw meesterschap in wetskennis en wetsinterpre tatie. Steeds staat Uw deur open voor hen wanneer zij van Uw rijke ervaring willen profi- tr-eren. Naast eerbied en bewondering staat de dankbaarheid. Voor de ambtenarenwet en het salarisreglement in werking trad was er reeds in Noordholland de rechtspositie krachtens het ambtenarenreglement 1920. Namens allen bood spr. een sigarendoos met inscriptie aan en een bloemstuk. De Commissaris gewaagde in zijn dankwoord speciaal van de voortreffelijke samenwerking met de Provinciale Griffie. Minister van Boeijen wenscht den jubileerenden Commissaris van de Koningin in Noordholland, mr. dr. A. baron Röell, geluk met zijn benoeming tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw De Haarlemsche brandweer heeft het de laatste dagen niet rustig. Nadat zij in het weekend enkele kleine brandjes had gebluscht, werd gisterenavond haar hulp weer ingeroe pen bij een brand in een woning aan den Scheepsmakersdijk 9, waar op de eerste ver dieping om negen uur door buren rook en vlammen ontdekt waren. De bewoners waren afwezig. Waarschijnlijk is in een aan de achterkamer grenzende keuken een petroleumkachel in brand geraakt. Het vuur kon met een straal op de waterleiding worden gebluscht. De keuken was geheel, de achterkamer gedeeltelijk uitge brand. Verzekering dekt de schade. Hedenmorgen om tien minuten over negen werd brand ontdekt in een kelderkast, welke in de achterkamer van een woning aan de Cheribonstraat is gelegen. Bewoners en buren konden het vuur met behulp van emmers water meester worden, zoodat de brandweer aan dezen brand niet te pas hoefde komen. Eenige kleedingstukken vielen ten offer aan het vuur, dat ontstond doordat met een bran dende lucifer in den kelder gezocht was. De eigenaar Is niet verzekerd. Haarlemsche Zeilvereeniging Voor de H. Z. V. zal Woensdagavond in een def zalen van café-restanrant Brinkmann. Groote Markt, de "bekende film betreffende „Het werk der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Mij." worden vertoond, terwijl eveneens in een causerie het een en ander over deze ieders be langstelling verdienende instelling zal worden verteld. Geboren: 14 Jan.: G. Terreehorst-Walters, d.; L. C. C. Ducrot-Stinis, z.; J, Kornellssen-Vlaan deren, d.; 13 Jan.: J. van der Wal-nobbe, z.; 15 Jan.: W. den Hollander-van der Plas. z.; M. Rijkhorst-Huigsloot, d.; 14 Jan.: E. Köhler-van der Pot, d.; Overleden: 14 Jan.: G. J. Nienkemper, 87 j„ Kamperzijstraat; 13 Jan.: B. Straatman. 53 j„ Tetterodestraat; 14 Jan.: jhr. J. Th. van Spengler. 82 j„ Westerhoutpark; 15 Jan.: Ch. J 10 mnd., z. v. L. van Schagen. Kamperlaan; 14 Jan.: J. Groot-Schoehuijs, 67 j„ Kamper laan; P. J. Kremers, 60 j.. Hazepaterslaan; 15 Jan.: P. Bos, 84 j., KI. Houtstraat; 14 Jan.: F. E.. 2 d., d. v. H. P. van der Méij, Sophiastr.; 15 Jan.: G. Oushoom. 88 j„ Schotersingel. Het ongeluk bij een oefening met spring middelen in de provincie Groningen heeft een vijfden doode geëischt. Een der gewonde soldaten is Maandag in den loop van den avond overleden. LONDEN. 15 Jan. (Reuter). Maandag is op de Noordzee een vijandelijke duikboot door een Britsch vliegtuig gebombardeerd. Nadat een bom vlak bij de onderzeeboot was terecht gekomen spatte het water zeer hoog op. Van de duikboot is verder niets meer gezien. KOPENHAGEN, 15 Jan. „Extrabladet" ver neemt, dat Zweden zooveel piloten van de bur gerluchtvaart in militairen dienst heeft geroe pen, dat het voor de civiele luchtvaart een be roep op Deensche vliegers heeft moeten doen. Zoo wordt op de lijn Stockholm—Berlijn door Denen gevlogen. Gebouw St. Bavo Jaarvergadering Land arbeiders. 8 uur Geestelijke Belangen. 8 uur St. Caecilia. 8 uur Rechtsk. Bureau, 8 uur. Rembrandt; „Vier moedige meisjes", (bo ven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur.. Palace: „Moordkamer" en ..My lucky Star", 2 en 8.15 uur (boven 14 jaar). Luxor: Huckleberry Finn (boven 14 jaar). 2.30, 7 en 9.15 uur. Mo viae: Doorloopend programma. Spaame; „De havik der wilderns" „Een bange nacht", boven 14 jaar. Stadsschouwburg Dinsdag 16 Januari, 8.30 uur: Leidsch Stu denten Tooneel „Het avontuur van Ambrose Applejohn" (voor O. en O. militairen). Donderdag 18 Januari, 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker" „De Schaduw". Gebouw St. Bavo: Speeltuinvereenigingen, 8 uur; Arbeid Adelt, 8 uur; Proza. 8 uur: Dames St Caecilia, 8 uur; Gec. Slagers, 8 uur. „De Leeuwerik". Kruisstraat: Oost en West, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Bioscopen Rembrandt: „Vier moedige meisjes", boven 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Moordkamer", „My lucky star", bo ven 14 jaar, 2 en 8.15 uur. Luxor: „Huckleberry Finn", boven 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend programma Spaarne: „De havik der wildernis", „Een bange nacht", boven 14 jaar. De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apothel en: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en van Hees. L. Veerstraat 14; Fr. Halsapotheek, Fr. Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Aerdenhout-apotheek, Z and voort- schelaan, tel. 26772: Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 28, tel. 28127; Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. iiiimnw Dinsdagmorgen heeft de Haarlemsche recht bank uitspraak gedaan in het proces tusschen de gemeente Alkmaar en de provincie Ncord- HolIand, inzake de levering van electrischen stroom. Voor de provincie trad op mr. Haer- soltc. voor de gemeente Alkmaar mr. A. E. E. J. Nisingh. De rechtbank verklaaijle zich be voegd van de ingestelde vorderingen kennis te nemen en de eischeres, de gemeente Alkmaar, ontvankelijk. Zij verklaart voor recht, dat de gemeente Alkmaar gegadigde is tot het ver krijgen van electrischen stroom in den zin van de aangehaalde concessievoorwaarden, ook voor den stroom, benoodigd voor het distributiebe drijf. De provincie Noord-Holland is verplicht aan de gemeente Alkmaar te leveren, den electrischen stroom, door haar gewenscht, zoo wel voor eigen gebruik als voor het distributie bedrijf. De provincie wordt veroordeeld om onver minderd voort te gaan met de levering van electrischen stroom aan Alkmaar en zich ge heel te onthouden van eiken maatregel, welke deze stroomlevering, in. strijd met de behoefte aan stroom van de gemeente Alkmaar, in aard of hoeveelheid zou kunnen belemmeren, be perken cf ontheffen. Voor iederen dag, dat de provincie Noord- Holland in gebreke blijft aan bcvenstaande ver oordeeling te voldoen en voor iedere hande ling, welke op die veroordeeling inbreuk mocht maken, wordt de provincie veroordeeld tot het betalen van een dwangsom aan de gemeente Alkmaar van 10.000. Bovendien zal de pro vincie alle proceskosten moeten betalen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5