Russische aanvallen aan het Oostfront afgeslagen Tokio tracht munt te slaan uit de „Asama"-affaire ■li Chamberlain over „aanval op België" Weer bommen op de Shetlandeilanden Weer een treiler verdwenen Treinbotsing bij Weert Opbrengst der Kinderzegels Een torpedojager gezonken Het nieuws van heden MGR. DELMOTTE THANS BISSCHOP TE DOORNIK CONFERENTIEMOTIE EN DREIGEMENT HANDELSVERDRAG VAN BERLIJN MET ANKARA Bommen op ziekenhuizen maakten 21 slachtoffers VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 25 JANUARI 1940 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERU DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22204 Geen Duitsche hulp aan Sovjet-Unie? Dertig Britsche vliegtuigen aangekomen Noorsch schip Zondag op de Noordzee vergaan De contrabande-controle „ParkfiHV' eveneens vergaan Over een verschijning Bestuurder van personentrein zou door onveilig signaal gereden zijn Hoofdgeleider gedood Volgens voorloopige opgave f 17'5.300 boven de fr ankeerwaar de De Belgische „Meuse" vermoedelijk vergaan De Bilt meldt: Weer niets te melden Maar ook:hartelijk onderhoud" te Londen Het standpunt te Londen Over relaties met Moskou liet de premier zich niet verder uit De invoer van bacon en boter De Joego-Slavische oorlogsbodem was in de haven Sibenik op een rif geloopen Sofia en de komende Balkanconferentie Zij vielen echter alleen op ongevaarlijke plaatsen Vijf dooden bij brand te Berlijn Bulgarije's politiek Autobus tegen boom gereden Dertig inzittenden liepen lichte kwetsuren op Verkeersvliegtuig stort in Rio Plata NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 et tnoez mededeelingen 50 cent; Idem op peg één 65 :en: per regel Bij contract sterk verlaagde p'ijzen Voor de kleine annonces „Omroeoers" zie de rubriek HELSINKI, 24 Jan. (Havas) Het Finsche legerbericht, dat een overzicht van oien-toe stand tot 24 Januari des middags geeft, luidt: Te land: Op de Karelische landengte heeft de vijand, gesteund door artillerie, tusschen Summa en Muolajarvi een aanval ondernomen, clie werd afgeslagen. Een vijandelijke poging, over het ijs bij Muolajarvi aan te vallen, werd eveneens verijdeld. De Finsche artillerie beschoot met succes de Russische geschutsstellingen en mitrailleurnesten. Ten Noord-Oosten van het Ladogameer heeft de hevige strijd den geheelcn dag voortgeduurd. Op verscheidene punten van het Ooste lijk front ging de vijand tot den aanval over, zoo te Kolaanjokj en te Aittojoki. Alle aanvallen werden afgeslagen en de vijand leed zware verliezen. De Finsche troepen hebben zeven Russi sche gevechtswagens vernield. In de andere sectoren bedrijvigheid van patrouilles. Ter zee: Afgezien van de activiteit van pa trouilles en artillerie aan de vleugels van het tendfront niets van beteekenis te melden. In de lucht: De vijand heeft gisteren in Noord-Finland het district Nurmes en ecni- ge andere plaatsen gebombardeerd. Ook ditmaal hadden de Russische vliegers het op de ziekenhuizen gemunt. Men heeft tot dusverre onder de burger bevolking en het verplegend personeel 21 dooden en een twintigtal gewonden geteld. In de andere deelen van Finland beperk te actie der Russische luchtmacht. De Fin sche luchtmacht heeft geslaagde verken- nings- en bombardementsvluchten onder nomen. Volgens Reuter wordt het bericht over de aankomst van dertig Britsche vliegtuigen in ïtnland, waarover in de buitenlandsche pers hielding is gemaakt, door het Britsche minis terie van Luchtvaart noch bevestigd noch ont kend. Zooals een Finsche woordvoerder te Lon den aan Reuter verklaarde, heeft de Fin sche regeering geen bewijs, dat .Duitschland eenige materieele of militaire hulp geeft aan de Sovjet-Unie. De woordvoerder zeide verder, dat men in officieele kringen te Helsinki zeer voldaan is °ver de woorden, welke door Churchill en Lord Halifax zijn gesproken over Finland. Men be schouwt deze als een officieele belofte voor kerkelijke hulp. Ten slotte dankte hij de Deensche en Zweed- Sche kolonies te Londen voor hun geldelijke bijdrage. Naar Reuter bericht heeft de bankcom- missie van den Senaat te Washington haar goedkeuring gehecht aan verhooging van LONDEN, 24 Jan. (Reuter) De Britsche Stoomtreiler „Newhaven", die een week over tijd blijkt te zijn, is waarschijnlijk op een mijn geloopen, zonder eenig spoor ach ter te laten. Volgens een Havas-bericht uit Parijs zijn Sisteren twee nieuwe aanvallen tegen Duitsche buikbooten voorgekomen. In gezaghebbende *h"ansche vlootkringen, waar van dit bericht gelding werd gemaakt, heeft men gepreciseerd jjat een dezer aanvallen door Fransche oorlogs bodems werd uitgevoerd en de andere door ttfitsche eenheden. De reederij G. M. Johanssen te Bergen heeft zooals United Press aan haar bla den meldt bericht ontvangen, dat haar Schip de „Mirana" (2100 ton) Zondag na een ontploffing op de Noordzee is gezonken. De bemanning bestond uit zeventien kop- bcn, van wie er drie te Kirkwall aan land Öjn gebracht; twee mannen zijn omgeko men. Het lot der overige twaalf is niet be kend. liet Britsche ministerie van Economischen ~°ïlog deelt mede, dat zich op 23 Januari in drie contröle-bases van het Vereenigd Ko ninkrijk 35 neutrale schepen bevonden. Daar in lagen 25 schepen daar vijf dagen of korter. '°t het totaal behoorden 19 Nederlandsche chepen, 4 Noorsche, 3 Belgische, 3 Finsche, 3 keedsche en 2 Deensche. Een Noorsch schip, dat verscheidene da den te Hamburg was vastgehouden, is thans keer vrijgelaten. Zijn lading cellulose is ech ter verbeurd verklaard. Aldus bericht Ha- vas uit Oslo. Een Zweedsch en een Finsch schip zijn 'bet hun 'lading geconfisqueerd. v bloedverwanten der negen opvarenden van Britsche schip „Parkhill" (600 ton) hebben, 'Sens een Reuter-bericht uit Londen; béricht tyangen. dat het schip blijkbaar met man en bis is vergaan. het kapitaal der in- en uitvoerbank met 100 millioen dollar, ten einde het verstrek ken van een niet-militaire leening aan Finland mogelijk te maken. Met alle voorbehoud, dat het verdient, geven wij onderstaand Reuter-bericht uit Helsinki weer: Een aantal Finsche soldaten, behoorende tot de troepen, welke op het oogenblik weerstand bieden aan de opeenvolgende aanvallen van de Russen ten Noorden van het Ladogameer, ver klaart, dat zij een groote witte Engelenfiguur hebben gezien met beschermend uitgestrekte armen en met het gelaat naar de Russische li nies gekeerd. Meer dan zes honderd mannen nebben in min of meer geloofwaardige bewoordingen van dit verschijnsel melding gemaakt. Hoe het verder ook zij, ongetwijfeld wordt hun verhaal in breede kringen verspreid. Ten slotte meldt Havas uit Helsinki, dat Dinsdag een groep Deensche medici en ver pleegsters in Finland is aangekomen. Reeds eerder was een Deensche ambulance uit Zweden gekomen; deze is al „ergens in Fin land" aan het werk. Het Finsche Roode Kruis heeft de zorg voor de geëvacueerden op zich genomen. Reeds wérden 1.800.000 francs ter beschikking van de ge ëvacueerden gesteld, terwijl 400.000 francs wer den gebruikt om slachtoffers van de lucht bombardementen te helpen. De personentrein, welke om I 8.05 uit Maastricht naar Den Haag ver trekt en te 19.25 uur in Weert moet aankomen, is Woensdagavond 500 meter voor dit station achter op een goederentrein gereden. Vol gens de eerste berichten is de hoofd conducteur van den goederentrein bij de botsing ernstig gewond, ter wijl een aantal reizigers van den personentrein lichte kwetsuren heeft opgeloopen. Naar het schijnt, is de botsing een gevolg van het feit, dat de goederentrein, welke eveneens op weg was naar Weert, eenige ver traging had ondervonden en de be stuurder van den personentrein door onveilig signaal zou zijn gereden. De materieele schade is zeer groot. De hoofdgeleider van den kolentrein, de heer J. Ots, uit Heerlen, die bij de botsing ernstig werd gewond en naar het zieken huis te Weert moest worden overgebracht, is kort na aankomst aldaar overleden. De verwonding van den conducteur van den personentrein is niet van ernstigen aard. (Zie vervolg pag. 2) Volgens de voorloopige opgaven zijn van de weldadigheidspostzegels „Voor het kind", die van 1 December 1939 tjn. 5 Januari 1940 verkrijgbaar waren, de volgende aan tallen verkocht: 1.919.646 van 1% ct.; 601.718 van 21/, 'ct.; 1.301.635 van 3 ct.; 2.316.864 van 5 ct.; 656.354 van 12% ct. De. opbrengst boven de frankeerwaarde hiervan bedraagt ruim f 175.300. OOSTEINDE, 24 Jan. (Belga). Officieel wordt vernomen, dat aan den oever van de Theems bij Gravesend een vlot is gevonden, hetwelk heeft behoord aan het sedert enkele dagen ver miste Belgische schip „Meuse". Op het vlot lag het stoffelijk overschot van vier opvarenden der ..Meuse", waaronder dat van den kapitein Van Dijck. De zeelieden zijn niet omgekomen van honger of dorst, want op het vlot waren nog levensmid delen. Men veronderstelt daarom dat de schip breukelingen ten gevolge van koude om het le ven zijn gekomen. Vermoedelijk is het schip met de geheele be manning verloren gegaan. Naar later werd vernomen, bevonden zich aan boord van het Belgische vrachtschip „Meuse twaalf personen en niet, zooals eerst is gameid, zeven. VERWACHTING: E EE Des ochtends strenge tot matige vorst, in E EE den middag lichte vorst tot om het vries- EE punt, nevelig tot half bewolkt of betrok- 5 ken, waarschijnlijk droog weer, zwakke tot EE matige meest Zuidelijke wind. jl OVERZICHT: E In de algemeene luchtdrukverdeeling E H komt slechts weinig verandering. Ons EE land blijft nog onder invloed van een ge- bied van hoogen luchtdruk, dat zich thans van de Noordzee tot ver in Rusland uit- strekt. Zuidelijke winden voeren de koude lucht, welke nog in Frankrijk en Duitsch- land aanwezig is, naar onze omgeving. Het 5= minimum in de Middellandsche Zee vult langzaam op, zoodat de stormen in Italië eindelijk tot bedaren komen. Bij de EE Azoren daalt de luchtdruk ten gevolge Ej van de nadering van een diepe depressie EE ver In het Westen op den Oceaan. Op dc Noordzee, bij de Zuidpunt van Noorwe- gen, bevindt zich nog steeds een vlak minimum. Dit verplaatst zich thans weer iets in dc richting van ons land. BRUSSEL, 24 Jan. (Havas) Kanunnik Louis Delmotte, president van het Groot- Seminarie van Doornik, is benoemd tot bis schop van Doornik, als opvolger van Mgr. Rasneur, die onlangs is overleden. PARIJS, 24 Jan. tvHavas) Het Fransche legerbericht van hedenavond luidt: „Niets te melden." TOKIO, 24 Jan. (Domei). Op de gewone bijeenkomst van den Kroonraad heeft de minister van Buitenlandsche Zaken. Arita. een uiteenzetting over de aanhouding der ,iAsama Maroe" en de naar aanleiding daai-van getroffen maatregelen gegeven Minister-president Jonai neeft 100 leden van den Landdag ontvangen en hen van het gebeurde op de hoogte gesteld Hij heeft ook de persvertegenwoordigers ingelicht De raad voor buitenlandsche zaken, welke bestaat uit leden van alle DOlitieke partijen zal morgen bijeen komen om de zaak van de „Asa- ma Maroe" te bespreken. Vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandsche Zaken en Marine zullen rapporten indienen. Vanochtend is de gemeenteraad van Tokio bijeen geweest en heeft een motie aangenomen, waarin het optreden van het Britsche oorlogs schip, dat de „Asama Maroe" heeft gepvaaio zeerooverij wordt genoemd. De Japansche re geering wordt aangespoord in China tegen maatregelen te nemen. Een afschrift is over handigd aan den Britschen ambassadeur. Vanmiddag heeft minister Arita in een gemeenschappelijke vergadering van het kabinet en een honderdtal leden van het parlement een uiteenzetting gegeven over de Japansche stappen in deze zaak. Hij voegde hieraan toe, dat de Japansche vloot volko men beieid is op te treden indien dit noodig zou zijn. Verder bericht Reuter uit Tokio, dat functionarissen van de. Japansche ministe ries van Buitenlandsche Zaken en Marine Woensdag gemeenschappelijk hebben ge confereerd over maatregelen, welke geno men zouden moeten worden in verband met de aanhouding van de 16.975 ton metende „Tatoeta Maroe" tusschen Californië en Honoloeloe. In officieele kringen te Londen wordt, vol gens Havas, verklaard, dat hier met veel zorg het Japansche protest in zake het aanhouden van de „Asama Maroe" wordt bestudeerd Het ministerie van Buitenlandsche Zaken zal, naar men verneemt, er vooral op wijzen, dat het op treden der officieren van den Britschen kruiser m overeenstemming is geweest met de gewoonte van den vorigen oorlog. Toen hebben de gealli eerden, waarbij toen ook Japan hoorde. 64 schepen een dergelijk onderzoek doen onder gaan en 350 onderdanen van de centrale mo gendheden van boord gehaald Bovendien wijst men er op. dat Duitschland onlangs Britsche zeelieden en Polen van neutrale schepen heeft gehaald. Naar Havas verder verneemt, heeft de Japansche ambassadeur te Londen, Sjige- mitsoe, Woensdagochtend een bezoek ge bracht aan het ministerie van Buitenland sche Zaken, waar hij een onderhoud had met lord Halifax over het incident met de „Asama Maroe". In Japansche kringen te Londen verklaart men, dat het onderhoud hartelijk is verloopen, hetgeen doet ver onderstellen, dat de besprekingen resultaat zullen hebben. f t Bij het Britsche leger in Frankrijk. Een afdecling tanks krijgt hevel om op te rukken LONDEN, 24 Jan. (Reuter) In het La gerhuis heeft Henderson Stewart den pre mier ondervraagd, of de verklaring van generaal Gort, volgens welke de Fransch- Britsche garanties bliksemsnel in werking zouden treden bij een aanval op België, de weloverwogen opvatting der regeering weer geeft. Chamberlain antwoordde, dat de regeering haar volle aandacht wijdt aan de vraag, door welke middelen Engeland zijn garantietoezeg gingen van welken aard ook zal nakomen. De premier herinnerde aan het verdrag van Lo carno van 1925, bevestigd in 1936, aan de Britsch-Fransche verklaring die daarop volg de en aan die, door den ambassadeur te Brus sel op 27 Augustus 1939 tegenover den Koning der Belgen afgelegd Stewart stelde daarop de vraag: „Wat is liet criterium voor een aanval? Zou het een bedreiging met aanval inhouden? En wie zou daarover moeten beslissen?" Hierop antwoordde Chamberlain; „De regee ring moet zich het recht voorbehouden daar over te beslissen." Verder heeft in net Lagerhuis generaal- majoor sir Alfred Knox gevraagd, of de regeering met het oog op den onuitgelokten Russischen aanval tegen Finland de be trekkingen met Moskou wil verbreken. Chamberlain antwoordde: „Een beslissing van dien aard zou op alle punten nauwkeurig overwogen moeten worden. In een vraag en een antwoord kan deze kwestie niet bevredigend behandeld worden." Toen Knox vroeg: „Zou de door mij aange geven koers niet moreel en logisch juist zijn en den weifelenden neutralen moed geven?" antwoordde de minister-president niet. Naar aanleiding van een andere vraag ver klaarde Chamberlain tot zijn spijt nog geen definitieven datum voor de publicatie der do cumenten over de Britsch-Russische onder handelingen te kunnen noemen. „Wij doen, wat wij kunnen", zeide hij, „om de publicatie te vergemakkelijken Ten slotte heeft in het Lagerhuis de minis ter voor de voedselvoorziening, Morrison, me degedeeld dat gedurende het jaar 1338 de in voer van bacon uit Nederland en Dene marken resp. 25.000 ton en 169.000 ton bedroeg. Aan boter voerde Nederland 36.000 ton en De nemarken 115.000 ton in. Met de bevoegde organisaties in Neder land en Denemarken zijn, aldus de minister, regelingen getroffen voor het handhaven van den bacon- en boterinvoer. Het is echter thans niet in het openbaar belang bijzonderheden over de bij deze regelingen overeengekomen hoeveelheden mede te deelen. BELGRADO, 24 Jan. (Havas). Dc Joego slavische torpedojager „Loebliana" is'van middag, na op een zich onder water bevindend rif te zijn gestooten, in de Adriatischc zeehaven Sibenik gezonken. Er zouden talrijke slachtoffers te betreu ren zijn. De ramp gescliiedue toen het schip met twee andere torpedojagers, de „Belgrado" en de „Zagreb", manoeuvreerde om de haven binnen te komen. De autoriteiten hebben terstond een onder zoek ingesteld en de haven door politie laten afzetten ISTANBOEL, 24 Jan. (Havas) De Turksche minister van Buitenlandsche Zaken, Saradjogloe heeft aan de pers verklaard niet te weten of Bulgarije en Hongarije door Gafencoe zijn uit- genoodigd waarnemers te zenden naar de ver gadering van den raad der Balkan-entente. Hij voegde hieraan toe, dat de Balkan-entente nog steeds open staat voor Bulgarije Zonder lid te zijn van de entente volgt Bulgarije toch de ge beurtenissen in Europa en betracht het eer. loyale politiek ten aanzien van zijn buren. LONDEN, 24 Jan. (Havas) Woensdag ochtend hebben vliegtuigen, naar men ge- lootte drie Duitsche bombardementstoestel len. boven de Shetlandeilanden gevlogen en enkele' bommen geworpen. Gedurende 31 minuten was er lucht-alarm. Britsche vlieg tuigen stegen op; zij hadden echter naar Reuter bericht geen contact met den vijand. Deze luchtaanval op de Shetland-eilandon was volgens Havas de dertiende, sedert het uit breken van den oorlog. Deze aanval richtte even weinig schade aan als de voorgaande. Naar vernomen wordt hebben de vliegtuigen vier bommen laten vallen op een weinig bevolkt gebied, waar geen militaire objecten liggen; twee andere bommen moeten zijn neergekomen op plaatsen, welke men nog niet gevonden heelt. Men veronderstelt, dat de vijand zijn toestellen wilde verlichten en daarom de bommen omlaag heeft geworpen. De geruchten, volgens welke een schip ten Oosten van de Shetland-eilanden door bommen werd getroffen, zijn niet bevestigd. ISTANBOEL, 24 Jan. (Reuter) De Turksche minister van Handel heeft van daag bekend gemaakt, dat Turkije binnen kort een handelsovereenkomst met Duitsch land zal onderteekenen. De handelsbalans zal een bedrag van 1% mill. Pond Sterling niet te boven gaan. Deze overeenkomst zal geen geldigheidsduur bepalen. Naar Reuter verder verneemt is de Turksch Duitsche handelsovereenkomst gebaseerd op 'n uitwisseling van Duitsche chemische en phar- maceutische producten, industrie-producten en grondstoffen voor de industrie tegen Turksche katoen, wol. fruit en graan. De clausules inzake de verscheping zijn ten gunste van Turkije. Duitschland neemt alle risico's op zich voor de transporten, met inbegrip van mogelijke in be slagneming, daar het toestemt in de levering van Duitsche goederen c.i.f. Turksche havens, en de levering van Turksche goederen in Duitschland, f.o.b. Het vorige Turksch—Duitsche handelsverdrag was juist vóór den oorlog afgeloopen. BERLIJN. 24 Jan. (D.N.B.) In den afge loopen nacht is brand uitgebroken in een woning in het Oosten van Berlijn. De bewoners werden door den verstikkenden rook verhinderd t huis te verlaten. De brandweer is er in geslaagd met behulp van rookmaskers en zuurstofapparaten, alsmede springzeilen, een deel der ingeslotenen te redden. Vijf personen zijn evenwel gestikt. ISTANBOEL, 24 Jan. (Havas). De minister president van Bulgarije, Kiosseivanof, heeft over de houding van Bulgarije het volgende ver klaard 1. De Bulgaarsche politiek heeft als eenig doel de handhaving van den vrede en de hand having van een strikte neutraliteit. 2. Het onderhouden van goede betrekkingen net alle buurstaten en 3. Een gepast en vriendschappelijk herstel van alle onaangenaamheden in het jongste verleden aan Bulgarije berokkend. De Joego-Slavische torpedojager „Loe bliana" is in de Adriatische haven Sibe nik op een rif geloopen en gezonken. De Britsche treilers „Newhaven en de „Parkhill" zijn waarschijnlijk met man en muis vergaan; het Noorsche schip „Mirana" door een mijn gezonken. Duitsche vliegers wierpen enkele bom men uit op de Shetlandeilanden. Een Roemeensch communiqué over de maatregelen tot ordening der oliepro ductie. Mgr. Delmotte werd benoemd tot bis schop van Doornik. Russische aanvallen aan het Finsche Oostfront werden afgeslagen. De Eerste Kamer is Woensdag begon nen met de behandeling van de begroo ting van Buitenlandsche Zaken. Wetsontwerp ingediend tot instelling van een Leeningfonds. Voorloopïg verslag der Eerste Kamer over de Defensiebegrooting. Treinbotsing bij Weert; hoofdgeleider gedood; veel materieele schade. Volgens voorloopige opgave was de op brengst der Kinderpostzegels f 1 75.300 boven de frankeerwaarde. In Amsterdam-Noord is een autobus te gen een boom gereden; 30 inzittenden werden gewond. Ncw-Yorksche beurs: stemming vast. O Leven en laten leven Verstaat u deze kunst? Al te velen verstaan haar niet. brengen haar al thans niet in praktijk. De egoïsten denken alleen aan zich zelfniet aan anderen. En meerderen willen alles hebben met het deel van hun evennaasten. Ze willen zeif goed leven maar misgunnen het licht in ander mans oogen. Ze kunnen het niet heb ben wanneer het een ander goed gaat. Te weinigen onder ons vermogen an deren te „laten leven" zoodanig dat het dien anderen goed gaat. Gevoelt u geen greintje afgunst wanneer het een ander voor den wind gaat? Ge voelt ge geen greintje leedvermaak als een ander iets niet gelukt? We moe ten, om tot een betere gemeenschap te komen, de kunst ons eigen maken, de zon in het water te kunnen zien schijnen. Leven en laten leven moet het parool voor ons handelen wezen. Ieder het zijne. U wat en ik wat dan heeft ieder Op den Buiksloterweg in Amsterdam- Noord is Woensdagavond omstreeks 6 uur een ongeluk gebeurd, waarbij ongeveer 30 inzittenden van een autobus van de Naco lichte kwetsuren opliepen. De autobus, waarin zich 40 personen Devon- den, wilde een wielrijdster. die door de glad heid van den weg gevallen was, ontwijken. De chauffeur slaagde hierin, ioch reed tegen een boom. Dertig inzittenden hepen ten gevolge van de ootsing wonden aan gelaat of ledematen op. Allen konden met een anderen bus van de Naco naar nun woningen worden vervoerd. De wielrijdster ondervond geen gevolgen van haar val. De autobus, waarmede het ongeluk geschied de. werd ernstig beschadigd. BUENOS AIRES, 24 Jan. (Havas) Een vliegtuig van de nieuwe lijn tusschen Buenos Aires en Colonia in Uruguay is in de Rio Plata gestort. Vier inzittenden zijn ver dronken, twee werden ernstig gekwetst. Stand op Donderdag 1 uur v.m.: Vorige stand: 768.1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1