Strijkkwartet van Max Reger Het Limburgsch Dagblad Pastol W AANKOMEND BEDIENDE as SPAARNEKERK Familieberichten f KUNSTGEBITTEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Gramofoonkroniek Brahm's Alt-Rhapsodie en de Vierde van Schubert Tragisch geval IJsprinses NET MEISJE en een LEERLING gevraagd HEEREN-MODEARTIKELEN RÊGËNfiOr, GROOTE OPENBARE NOVENE is voor publiciteit in de rijke Mijnstreek bet aangewezen blad blanke tanden! PRIVÉ-DANSLES DANSINSTITUUT Th. v. d. MOOLEN een Nederlandsche huisvrouw - De fynste Geldersche rookworst die er maar gemaakt kan worden Max Reger Marion Anderson Retraitehuis te Bergen RIJKSVISCH AFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN H. WARMERDAM, Dir. In verband mei de bij zelling van wijlen den Heer A. H. G. FOKKER op Zaterdag 3 Februari a.s. zullen onze fabriek en kantoren dien dag GESLOTEN zijn. N.V. NEDERLANDSCHE VLIEG- TUIGENFABRIEK FOKKER WASSCHERIJ „VEST EN DIJK", Scheepmakersdijk 55, Haarlem. Gevraagd per i of 15 Maart voor de afdeeling leeftijd 18 a 20 jaar. Sollicitatie schriftelijk met opgave van godsdienst, leeftijd en verlangd salaris aan BISCHOFF - ZAANDAM OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Economische Zaken TE KOOP VERLOREN ACTENTASCH met inhoud. Eer lijke vinder kan op goede be looning rekenen. Adres: Ged. Oude Gracht 58', Haarlem. Ver. Tandheelk. Praktijken Frans Halsplein 8 FEBRUARI Dames- of Heeren Regen- of Winterjas Vraagt gratis proefnummers aan de administratie te Heerlen ONZEN OMROEPER H.K.B.-GEBOUW ZALEN TE HUUR VERPLEEGSTER één van de bijna twee millioen, die uit ervaring hebben geleerd aan welke ver- eischten een goede Geldersche rookworst moet voldoen. Als zij aan haar gezin rook worst voorzet, dan moet die malsch zijn door gebruik van het sappigste vleesch en geurig door aromatische kruiden. Als zin delijke Hotlandsche huisvrouw staat ze er op, dat bij de fabricage de uiterste hygiëne in acht wordt genomen. En de ervaring heeft haar in de allereerste plaats geleerd, dat met de wijze van rooken de kwaliteit staat of valt. Men kan het beschouwen als een teeken jan de oplevende belangstelling, die Max «eger ondervindt, dat ook de gramofoon er Weer eens toe is overgegaan een werk van Reger te publiceeren. His Master's Voice Raf op vier dubbelzijdige platen, de num mers EH 1264-67, het strijkkwartet in Es aur op. 109 in het licht, gespeeld door het Strub-kwartet, een in ons land nog onbe kend ensemble, dat een ook in ons land vrijwel onbekend werk vertolkte. De belangstelling, die voor Reger den laat- "ten tijd baan breekt, is nog niet zoo ver gevor derd, dat zij reeds aan het kamermuzikale oeuvre van den Meininger componist toe is. Die belangstelling bepaalt zich in hoofdzaak nog tot het orkestwerk, al mogen wij niet vergeten, oat de R.K. Oratoriumvereeniging te Amster dam onder leiding van Theo v. d. Bijl haar tijd ver vooruit is geweest, toen zij nu alweer jaren geleden een ontdekkingstocht ondernam op het gebied van Reger's koorwerken en „Die Non hen" tot uitvoering bracht, voorbeeld, dat se dertdien nog door niemand is nagevolgd. Doch zooals gezegd, het orkestwerk van Reger be- Stnt naar voren te komen; het is zelfs alsof de concertinstellingen aanstalten maken om Reger een jaarlijks weerkeerend nummer op "Un seizoenprogramma's te maken. De directeur van het Concertgebouw, dr. Rud. Mengelberg heeft zelfs openlijk verklaard, dat zijn instel- hng voornemens is om voor Reger met vast beradenheid een lans te breken en dat is dan dok m dit seizoen reeds eenige malen op over tuigende wijze geschied. Vanwaar die plotselinge belangstelling voor öen Meininger muziekprofessor? Men zou beter doen met eerst te vragen: vanwaar die voort durende verwaarloozing, waaraan zijn werk Jteeds ten prooi is geweest? Die vraag volledig beantwoorden is niet de taak van den schrij ver van een gramofoonkroniek. Het zou ver buiten het bestek van dit artikel gaan, maar Jh het kort gezegt komt de kern van de kwes tie hierop neer; Reger is zijn tijd ver vooruit Seweest. Hij nam chronologisch een tusschen- Positie in, naar de jaren behoorde hij tot de Generatie der neo-romantici, en hij heeft met de middelen van zijn tijd in het idioom van zijn tijd moeten werken, doch naar den geest heeft hij reeds behoord tot een volgende generatie, die de generatie van de twintigste eeuw is en eigenlijk nu pas tot gelding komt. In Reger heeft zich van al zijn tijdgenooten de breuk tusschen de negentiende en de twintigste eeuw het sterkst geopenbaard. Bruckner, deze ver traagde middele'euwer, bleef er onberoerd door, Mahler en Strauss beteekenen niet een breuk, zij staan niet voor een deel in de negentiende en foor een deel in de twintigste eeuw, zij be teekenen een einde. Reger begint bij het einde, ®h eindigt bij het begin. Hij berust naar zijn geboorte in de generatie der laat-romantici, biaar naar het wezen van zijn streven genomen behoort hij tot onzen tijd. Hij was, wat behalve Bruckner geen van zijn tijdgenooten was, een absolute muzikant; hij heeft eerder dan wie ook begrepen, dat de muziek omwille van haar kartering en haar behoud, dat daarvan afhing, terug moest naar de zuivere bronnen der toon kunst. Hij heeft begrepen, dat de muziek weer 3>Wlzelf moest worden, en hij heeft ook gewe ten, hoe zij dit kon bereiken. Het laat zich begrijpen, dat Reger het moei lik heeft gehad, niet alleen met de wereld, die niet rijp was om hem te doorgronden en hem aanzag voor een fugasmid en een technischen knutselaar zonder inspiratie, maar ook met zichzelf. Hij had weinig of geen steunpunten om zich heen, de bouwstof voor het idioom, dat hij noodig had, vloeide hem niet toe uit het werk van zijn tijdgenooten, zijn eigen afkomst, de geest van zijn tijd werkten hun invloed op hem uit, hij heeft met veel tegenwerkende fac toren moeten strijden en het is daarom mis schien wel, dat hü vooral in den eersten tijd zich met een zekere nadrukkelijkheid aan de techniek, aan de wetten van het handwerk heeft moeten vasthouden. Hij heeft zich dan ook met een enorme vlijt op het handwerk toegelegd en hij heeft het geleerd zooals weinigen, hij heeft met de muzikale bouwstof kunnen doen wat hij wilde, en dit heeft bijv. den muzikalen chroniqueur van „De Nieuwe Eeuw", Wouter Paap, wel eens bewogen Reger's compositori sche gesteldheid te typeeren met het woord „technische fantasie", een woord, dat minder typeerend was voor Reger dan wel voor de hou ding, die velen tegenover zijn werk aannamen. Die tijd begint voorbij te raken. Wouter Paap is niet lang geleden op dit woord terug geko men en velen, die zich eenigszins met Reger nader hebben ingelaten, zullen het ongetwij feld met hem eens zijn, dat het niet langer houdbaar is, Komen wij thans in aanraking met Reger's oeuvre, dan hooren wij een muziek, die ons zeer verstaanbaar en uitermate genietelijk in de ooren klinkt, al moeten wij inderdaad in sommige zijner werken nog wel eens door ber gen noten worstelen, alvorens wij tot den geest kunnen doordringen. Reger is een groot muzi kant geweest, man van voornamen geest en onuitputtelijke inventie, die oorspronkelijkheid genoeg bezat om buiten Wagner om zichzelf te blijven. Het onderhavige kwartet, dat door het Strub- kwartet zoo uitmuntend werd vertolkt, kan men zonder eenige aarzeling onder zijn meesterwer ken rangschikken. Het toont ons Max Reger in de kracht van zijn jaren, nog vóór hij die hoogst merkwaardige zwenking in de richting van het Fransche impressionisme maakte. Het is een Duitsche muziek in den besten zin van dit woord, dat van oudsher een zoo goeden klank heeft, een Duitsche muziek in de kracht van haar factuur, in haar doorwrochtheid, in haar bizarre mengeling van goede, degelijke vormtechniek en haar visioenaire fantastische uitwijkingen. Men luistere eens aandachtig naar zoo'n finale, een fuga en op wat voor een thema met alle kunstigheid geschreven, waarover de meester Reger kon beschikken. Maar het zal voor velen een openbaring zijn te bemerken, dat Reger zoo subtiel, zoo licht en doorzichtig een fuga kon schrijven. Daar is een kort Larghetto, dat in bezonkenheid en diepte van gevoel voor een Bruckneriaansch Adagio nauwelijks behoeft onder te doen, een voorbij flitsend Scherzo, waarvan het middendeel een magisch geluid doet hooren, het toont dui delijk zijn verwantschap met het Scherzo uit de Romantische suite en waar vindt dit Scher zo-type anders zijn traditie dan in de geniale scherzi van Mendelssohn? Men ziet in het breed aangelegde eerste deel onmiskenbaar de voort zetting van de lijn van Beethoven's rijpste kwartet-satzen, maar men herkent in iedere maat de hand van Reger. Dit kwartet is nu waarlijk een muziek, die de toekomst nog voor zich heeft, al is zij reeds vele jaren oud. Een kostelijke opname aldus, die men den liefheb bers slechts van harte kan aanbevelen. Een interessante opname gaf ons ook His Master's Voice met Brahms' Alt-rhapsodie, welke onder de nummers DB 3837 en Da 1700 een groote en een kleine plaat in beslag neemt. Het orkest is het Philadelphia-Orkest onder leiding van Eugène Ormandy en de altsoliste is de beroemde negerzangeres Marion Anderson. Het zware donkere timbre van haar stem leent zich uitnemend voor deze partij, de voordracht is bezield en warm bewogen, het zou een voor treffelijke opname zijn, indien het orkest acoustisch beter tot zijn recht ware gekomen. Het maakt den indruk, alsof men zooveel aan dacht aan de altsoliste besteed heeft, dat er voor de rest het orkest en het mannenkoor weinig meer overbleef. Daardoor is niet al leen de klank niet onbedenkelijk geschaad, maar ook het werk feitelijk uit zijn verband getrok ken. De Alt-rhapsodie is niet een werk voor alt met begeleiding van orkest en koor, het is een werk voor een ensemble van deze partijen en met name het orkest is zeker niet minder belangrijk dan de alt. Maar hoe dan ook, voor bewonderaars van Marion Anderson is dit een unieke gelegenheid om haar op haar fraaist in een groot werk te hooren. Op H.M.V. DB 3838 kan men Marion Anderson nog hooren zingen eenige liederen van Brahms, n.l. „Immer leiser Johannes Brahms wird mein Schlummer" en op de keerzijde „Dein blaues Auge" en „Der Schmied". Ook dit is een opmerkelijke prestatie, al blijft men toch eenige bezwaren tegen Marion Anderson als zangeres van het westersch kunstlied voelen Voor Schubert heeft His Master's Voice weer eens op overtuigende wijze een lans gebroken met een opname van diens vierde symphonic bijgenaamd de „Tragische symphonie", die bij nader inzien in het geheel niet zoo tragisch is als haar bijnaam zegt. Het is nog het werk var> een jongen man en nog geenszins bevrijd van het voorbeeld van Beethoven, maar het is niet temin een prachtig stuk muziek, dat in een klankrijke en forsche lezing gespeeld door het Philharmonic Orchestra of New-York onder leiding van John Barbirolli alweer aantoont, hoeveel werk van Schubert tot schade der menschheid irt de bibliotheek ligt te verstoffen De nummers van deze opname zijn DB 3826-29 Tot besluit enkele lichte nummers: op H.M.V. ,C 3121 Ambroise Thomas' bekende én geliefde ouverture „Mignon" door het Boston Promenade Orkest onder leiding van Arthur Fiedler perfect gespeeld, alsmede een klein plaatje van H.M.V. EG 6911, waarop Barnabas von Géczy en zijn orkest twee stukken spelen van Haydn, de bekende se renade uit het strijkkwartet op. 3 No. 5 en een Rondo alia Ongarese. Barnabas von Géczy's orkest is een zoogenaamd amuse mentsorkest, maar zijn leider weet, dat lie den als Haydn geenszins vervelende heeren waren, maar makers van de amusantste muziek ter wereld. Men luistere en amuseere zich. L. H. De „Nederlander" beschrijft het volgende tragische geval: Onlangs kwam ons een finantieel blad onder oogen, waarin steeds worden opge nomen crediteurenlijsten in faillissementen, waaraan dan een korte omschrijving van den gang van zaken in het beöriif van den gefailleerde, die tot de débècle leidde, voorafgaat. Wij laten hier die omschrijving volgen, uiteraard met gefingeerden naam, data enz. „A. B. Casperse, geboren te X op 1 Fe bruari 1909 is een gehuwd man. Hij was als bakker in dienst bij de firma D. te IJ. en kwam Mei 1936 naar Z. om aan boven staand adres een bakkerij te openen. De zaak lag gunstig en scheen ondanks de vele concurrentie wel te marcheeren. De mobili satie werd echter noodlottig voor C., daar ook hij onder de wapenen werd geroepen en het bedrijfje aan zijn echtgenoote moest overlaten. Deze trachtte dit met behulp van een knecht gaande te houden, doch mocht hierin niet slagen. Den 23sten No vember 1939 volgde faillissement met be noeming van mr. E. tot curator." Waarop dan een crediteurenlijst volgt met slechts weinig bedragen van eenig belang. Het grootste wordt nog gevormd door den post achterstallige huur In zoo'n nuchtere weergave van de feiten in dit finantieele blad ligt toch wel een groot stuk tragiek verborgen. Misschien jarenlang knecht geweest en dan eindelijk de vervulling van een illusie: samen met je vrouw een eigen bedrijfje op bouwen. En 't lukt. 't Is hard sjouwen, maar de zaak marcheert. Tot de mobilisatie komt. Een betaald» kracht, die niet in die mate vècht voor de zaak als de baas zelf, moet in dienst worden genomen. Schade naar twee kanten dus! En langzaam loopt de omzet terug, ter wijl de onkosten juist toenemen. Een wissel moef worden uitgesteld. Nog een en nog een. Dan geeft een crediteur laten wij hopen, dat hij 't slechts deed, omdat hij 't zelf niet kon missen zijn vordering „uit handen". Een of meer „advocatenbrieven": „mitsdien noodig ik u uit, vóór den lsten November a.s. voornoemd bedrag te mijn?n kantore te storten, bij gebreke waarvan ik genoodzaakt zal zijnenz. Dan volgt het faillissement. Een lijst van crediteuren, och, alles te zamen voor een heusch niet zoo groot be drag te boek staande. Maar toch te groot om door de baten te worden gedekt. Want de nuchtere omschrijving, die wij al citeerden, vermeldt ook nog: „De baten bedragen f 236.zijnde huisinventaris.'' Was „tragiek" een te groot woord? Wij hebben dit simpele geval, zooals er heusch wel meer zullen zijn aan te wijzen, eens even in het volle licht geplaatst, omdat er mede wordt aangetoond hóe noodig het is, dat op dit gebied iets gedaan wordt. Natuurlijk beseffen wij heel goed, dat er door duizenden landgenooten zware offers, die onvermijdelijk zijn. worden gebracht. Maar dit volledig erkennende zij toch met grooten nadruk vastgesteld, dat allen, die iets kunnen doen in welk op zicht ook, zullen hebben te zoeken naar wegen om die offers tot het waarlijk on vermijdelijke te beperken. Als bijdrage tot dit streven plaatsen wij hieronder een beschouwing over faillisse mentsaanvragen tegen gemobiliseerden, die met onze reeds eerder verschenen be schouwing over herplaatsing na demobili satie stimuleerend moge werken op hen, die op deze punten initiatief kunnen némen. JUBILEUM 121/2-JARIG BEgTAAN Februari Dinsdag 3023 Verloofden (Dames). Maart Zondag 3—6 Heeren Vlncentianen. Zaterdag 3—6 Mannen L. T. B. Dinsdag 69 Meisjes. Leden v d. Graal. Vrijdag 9—12 Mannen en Jongelingen R K. Rijwielclubs. Dinsdag 1316 Heeren Kerkzangers en Kosters. Zaterdag 1720 K.J.M.V„ Afdeeling L. T., ook militieplichtigen. Zaterdag 2427 Verloofden (Heeren) Dinsdag 27—1 Maart Gehuwde vrouwen. FEBRUARI Zaterdag 3—6: Mannen L.TJ. Dinsdag 69: Meisjes, leden van de Graal. Vrijdag 9—12: Mannen en Jongelingen R.K Rijwielclubs. Dinsdag 13—16: Heeren kerkzangers en kosters Zaterdag 17—20: KJ.M.V. afdeeling L. F. ook militieplichtigen Dinsdag 2023: Verloofden (dames). Zaterdag 24—27: Verloofden (heeren). Dinsdag 27—1 Maart: Gehuwde vrouwen. MAART Zondag 3—6: Heeren Vincentianen, Woensdag 69: Middelb. Meisjesschool A'dam Dinsdag 12—15: Verloofden (dames). Zaterdag 1619: Heeren gegoede stand (Goede Week). In „de Limburger Koerier" schrijft pater Rongen O.CR.: Als een nymph zoo licht en sierlijk zweefde Sonja Henie, de dochter van een rijk koopman uit Oslo, over het gladde ijs. Zij schaatste in de Scandinavische landen, zij schaatste op alle Europeesche banen, zij schaatste in de Vereenigde Staten, tot ze terecht kwam in Hollywood. Haar schaatskunst was niet van zakelijke be koorlijkheid ontbloot geweest, maar in de filmstad werd ze een ware goudmijn, ook al omdat Sonja niet tevergeefs de dochter van een koopman was. Hollywood betaalde haar 250.000 dollar voor de twee films, die ieder jaar met haar in de hoofdrol ge draaid werden. Kaar films liepen uitmun tend en Sonja profiteerde er van door haar weekloon op 12.500 dollar te brengen. Hier mee was ze nog niet tevreden. In 1936 be gon ze haar jaarlijksche tournee door de Staten; het eerste jaar was de opbrengst 327.000 dollar, het tweede jaar 800.000 en het derde jaar, zegt men, twee millioen dollar. Sonja Henie verdiende haar vorstelijk vermogen met de attractie van de ijs- sport. Maar weet ze wel, dat het ijs niet voor alle menschen dezelfde betoovering bezit? Weet ze ook. dat, waar ijs is, kou ge leden wordt en honger op den koop toe? Weet ze ook. dat in vele werklooze gezin nen de linnenkast al jaren leeg is en dat er de dekens tot op den draad versleten zijn? Weet ze ook, dat vrieskou alles be halve leuk en gezellig is, als de kachel niet wil branden, ojndat de steenkool te duur is? Wat zou Sonja een goed kunnen doen met al haar film-dollars! Want ook in Amerika wordt nood geleden, bittere nood. En als er dan nog wat overbleef, wisten wij er hier in Europa best weg mee. Wat wij hier van de Noorsche ijsprinses zeggen, zouden wij allen willen toeroepen, die warm in de guldens zitten: Menschen, denkt aan de kleumers en de koulijders, aan de stakkers en de hongerlijders; denkt aan hen. ter liefde Gods. Zet uw safe open, tornt uw kous af en laat uw geld stroomen, even vrijgevig als de sneeuwvlokken naar omlaag dwarrelen. Denkt aan de vogels, is er gezegd; maar denkt honderdmaal meer aan de men schen, die heel den dag door op straat zijn, die, wanneer ze thuis komen, het evenmin warm hebben. Uw hart bevriest, als ge koud blijft voor den nood van an deren; uw hart wordt warm. als ge uit deelt van uw overvloed. IJlftriDEN. 1 Febr. Vereche visch. Tong 1.16 1.90 Heilbot 1 261.30 per kg. Groot? Scho; 22 00 —23. middel Schol 20.00—23. Zetschol 25 00—26 kleine Schol 13.50—28. Bot 8 00—10. Schar 11.50 —16.50. groote Schelvisch 40.0042. middel Schel- visch 37.0042. kleine middel Schelvisch 26.00 S3, kleine Schelvisch 15.5024.50 groote Gullen 25.0028. Wijting 7.0011. versche Haring 14.00 per 50 kg Kabeljauw 72.00147 per 125 kg. Leng 1.06—2. Kool visch 0.30—1.12 per stuk. Rog 17.00 per koop. van den heden aangekomen TRAWLER Maria van Hattem IJm. 1 560 manden 548a—» K.W. 103 1450.—. LOGGER DEEXSCHE KOTTER E. 348 1300.—. HOLLA XT) SCHE KOTTER H. T>. 108 915.—. Verloofd: NELLY v. d. VOORN en JAN SELJSENER Zondag, 4 Febr. 1940. Rijksstraatweg 43, Bennebroek. Weeresteinstraat 121, Hillegom. Heden is, na een lang durig lijden, in vrede ont slapen, onze lieve Vrouw en Moeder MARGARETHA BEEKMAN geb. van den Berg, in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: H. BEEKMAN. Bloemendaal, 31 Jan. 1940. Bloemendaalscheweg 109. Op verzoek van de over ledene geen bloemen. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zater dag 3 Februari a.s., 's mid dags 1 uur, op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde dochter en zuster WILHELMINA JANSEN in den ouderdom van 44 jaren. P. JANSEN M. JANSEN— v. d. MEER IDA JANSEN. Heemstede, 31 Jan. 1940. Prinsenlaan 48. De gezongen H. Uitvaart dienst zal gehouden wor den in de parochiekerk van den H. Jozef te Benne broek op Zaterdag 3 Fe bruari, te 9 uur, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar. Geen bezoek. COÖP. RAIFFEISENBANK TE BENNEBROEK KENNISGEVING pe spaarbank- en loop. rek.- koekjes zijn bijgewerkt en ge controleerd en kunnen tegen Afgifte van het ontvangstbewijs borden teruggehaald. Enquêteformulieren voor koffie. Be Minister van Economische Za ken maakt bekend, dat ter voorbe reiding* van de maaatregelen tot vergrooting van het verbruik van koffie, afkomstig uit de Nederland- sche Koloniën, alle importeurs, han delaren en branders van koffie on verwijld enquêteformulieren dienen aan te vragen bij de Ncderlandsche Meelcentrale, Afd. Koffie, Riouw- straat 178, Den Haag. Degenen, die een zoodanig formu lier reeds toegezonden kregen, be hoeven niet nogmaals een enquête formulier aan te vragen. Winkelinstallatie Heeren modemaga zijn te koop aangeboden te Amster dam. Te bezichtigen op aanvraag. Brieven ond nr C. 65472 bur. v/d bl. In stil gezin gevraagd een net DAGMEISJE, van 8>/2 tot 3 uur. Zich a. t. m. bij Mevr. Numan van Son, Brederodestr. 13, hoek Verspronckweg, Haarlem. NET 2e MEISJE GEVRAAGD van 8.302.30 u. Aanm. Mevr. Teuden, Houtvaartkade no. 34, Aerdenhout. NET DAGMEISJE GEVRAAGD voor direct, zelfst. kunn. werken en koken, v.g.g.v. Zondags vrij. Vleeschhouwerij J. Goossens, Gen. Cronjéstr. 3, Haarlem-N. Gevr. door echtp. z. k. tegen 1 Mei een benedenwoning of le etage te Haarlem. Br. m. opg. v. cond. en verdere inl. onder No. 3-13753, bur. van dit blad. TEGEN ZIEKENFONDS! AEUEVEN spr.uur 10-3, Maand, en Dond.av. 7-8 Telefoon 15144 Fil. STOOMEN van: HEERENHOED 0.75 HEERENCOSTUUM ƒ190 (inel. waterproof) ƒ1.90 VERVEN van DAMESMANTEL In donkerbruin, d'groen, d'rood, d'blauw J? O "TC an zwart. .J w.# 9 (Bon) extra) BARREVOETESTRAAT Tal. 15900, Haarlem 23 ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes, bij de Grot van Lourdes in de Spaarnekerk, TE BEGINNEN ZATERDAGMIDDAG 3 FEBR. om half vier. Alle katholieken van Haarlem worden uitge- noodigd hierbij tegenwoordig te zijn. Geschreven intenties zenden naar de pastorie, Spaame no. 99. De intenties worden gelegd op het altaar in de Grot. PASTOOR DE VLIEGER. hoort D niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling, wenscht 'n radio toestel te verhandelen? Span onzen Omroeper er voorl Dageijks bereikt hH 90.000 gezinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. Te koop drie grote Salamander kachels, No. 5. H. Kamps, Burg wal 105, Haarlem. TEMPELIERSSTRAAT 35 TEL. 12693 HAARLEM Pastol laat ze U behou den mooie, sterke, blanke tanden! Neerlands veilig ste tandmiddel, dat Uw tanden reinigt zonder schu ren of krassen en het ge vaarlijke tandsteen door oplossing verwijdert! In tuben van 15, 25 en 40 cent. Boldoots NEDERLANDSCH FABRIKAAT Voor direct gevraagd ongedipl. in Rusthuis, omg. Haarlem. Brieven met voll. inlichtingen onder No. 3-13900, bur. van dit blad. OP ELK VERLANGD UUR CONDITIES BILLIJK! KLEINE HOUTSTRAAT 106 TELEF. 15656 HAARLEM Van dat rooken immers hangt de smaak af! De Unox-fabrieken hebben het rookprocédé thans zoozeer geperfectioneerd, dat de worst die heerlijke zachte rooksmaak krijgt, welke alle goede eigenschappen van vleesch en kruiden tot hun volle recht doet komen: de zachte rooksmaak, waardoor Unox Gel dersche terecht beroemd is l Het modelbedrijf der Unox-fabrieken te Oss is steeds voor belangstellenden te bezichtigen. Unox UG-24-091

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 7