GELEZEN COURANTEN W. U op een eenvou dige wijze medewerken den militairen in Uw woonplaats een groot plezier te doen? km New-Vorksche Beurs r MEN ZAL ER U DANKBAAR VOOR ZIJN n Dat is 'n ZUINIGE snelheid! VRIJDAG 2 FEBRUARI 1940 Jonai spreekt voor het Hoogerhuis Zal Washington een krachtige houding gaan aannemen? Saradjogloe confereert met Kiosseivanof Spionnen in Frankrijk ter dood veroordeeld Tokio antwoordt Londen De Sovjet-ambassadeur bij Cordell Huil BEKORT VLOOTPROGRAM TE WASHINGTON AANVAARD SIR JOHN REITH LID VAN HET PARLEMENT Dood door schuld Negen maanden gevangenisstraf tegen automobilist geëischt „Sint Willibrord" van Jan Engel man in Brabant De oude garde Anne Harding K.F.A. in Portugal Filmkeuring in Columbia ^Jeeft dan (fit blad na lezing aan de kazerne, het militairentehuis of andere verblijfplaats van militairen in Uw nabijheid. Baron De Wijkerslooth geïnstalleerd Als burgemeester van Hilversum DOOR ONVEILIG SIGNAAL GEREDEN Vrijspraak bevestigd Verduisteringsoefeningen Stemming prijshoudend Commissaris van politie te Den Bosch gehuldigd STAND DER CLEARING MET DUITSCHLAND WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT 4 SNEEUWRUIMEN DOOR WERKLOOZEN Raad van Beilen richt zich tot den minister Hofbericht SCHAATSENRIJDEN GONNE DONKER SLAAT SIETSKE PASVEER BOTERHEFFING Boternoteering Clearingkoersen Machinisten-examen Academische examens AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 1 Februari 70 K.M. per uur, dat is een vaart, waarmee u nog uitstekend kunt opschieten en tóch de benzine- zuinigheid betrachten, welke thans zoo dringend noodig is. Hoe zuiniger wij zijn, des te langer wordt de benzine distributie uitgesteld, zooals de regeering heeft aangekondigd I TOKIO. 1 Febr. (Domei). De Japansche ministerpresident Jonai heeft het woord ge voerd in het Hoogerhuis. Herinnerend aan het feit, dat Keizer Jimmoe 26 eeuwen geleden 't Japansche rijfc stichtte betoogde hij, dat het thans meet dan ooit noodig is de nationale politiek nauwkeurig te omlijnen en het na tionale zelfbewustzijn van het volk te verhoo- gen. De regeering, aldus Jonai, is vastbesloten de Chineesche kwestie te regelen. In een nabije toekomst zal in China een nieuwe Centrale Regeering onder leiding van Wang Tsjing Wei gevormd worden. Verder ligt het in ons voornemen de betrek kingen met de andere mogendheden te rege len. en ons onafhankelijk standpunt onwrik baar te handhaven. Teneinde onze taak tot het vestigen van een nieuwe orde in Oost-Azië te volbrengen, moeten wij de geheele kracht van het land concentreeren en onze nationale ver dediging zoeken te versterken. Teneinde onze economische kracht te ontwikkelen, moeten wij onze productie-capaciteit en onzen buiten- landschen handel trachten uit te breiden en tevens een doelmatige volkshuishouding voe ren, welke geldt voor Japan, Mandsjoekwo en China. Volgens Havas is men in diplomatieke kringen te Washington van meening, dat de rede van den Japanschen minister Arita geen enkele verandering in de betrekkin gen met Tokio gebracht heeft. Volgens inlichtingen uit de wandelgangen van het Kapitool zal de regeering van het Congres machtiging vragen, ten aanzien van Japan een krachtige politiek te voe ren. indien onderhandelingen geen resul taat zouden hebben. SOFIA, 1 Febr. (Reuter). De Turksche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Saradjogloe, is op weg naar Belgrado, waar hij de vergade ring zal bijwonen van den Balkanbond, Sofia gepasseerd. De Bulgaarsche minister-president Kiosseivanof heeft tijdens dit oponthoud met Saradjogloe een onderhoud gehad. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat deze korte bespreking van belang is geweest. NANCY, 1 Febr. (Havas) De Fransche rechtbank voor het twintigste district heeft op 30 Januari Friedrich Helmuth en Baron Hein- rich Franz, beiden van Duitsche nationaliteit, wegens cpionnage ter dood veroordeeld. Katha. rina Muller, de vrouw van den baron, werd we gens medeplichtigheid aan spionnage, tot vijf jaren dwangarbeid veroordeeld. TOKIO, 1 Febr. (Reuter). Het Japansche antwoord op de Britsche nota van 27 Januari in verband met het incident met de Asama Maroe, Is Donderdag door. den onderminister van Buitenlandsche Zaken, Tani, aan den Bnt- schen ambassadeur overhandigd. De beide nota's zullen gelijktijdig worden gepubliceerd, zoodra de Britsche regeering ge legenheid zal hebben gehad de Japansche nota te bestudeeren. De Japansche ministeries van Oorlog en van Marine hebben een zesjarenplan tot verster king van leger en vloot gepubliceerd, waarvan de totale kosten op elf milliard yen worden geraamd. De helft zal worden besteed voor het bouwen van nieuwe oorlogsschepen, rr.oaerni- seeren van oorlogsschepen, verbeteringen van havens en uitbreiding van de marine-lucht macht. De andere helft zal worden besteed voor verbetering van de bewapening en uitbrei ding van de luchtmacht. WASHINGTON, 1 Febr. (Reuter). De am bassadeur van de Sovjet-unie te Washington, Oemansky, heeft een bezoek gebracht aan den minister van Buitenlandsche Zaken, Huil. Het onderhoud duurde 35 minuten. Geen van bei den wilde zeggen, waarover gesproken is en op de vraag of het bezoek van den Russischen ge zant een protest beteekende tegen de Ameri- kaansche hulp aan Finland, werd geen antwoord gegeven. WASHINGTON, 1 Febr. (D.N.B.). De vlootcommissie uit het Huis van Afgevaardig den heeft Woensdag het bekorte vlootprogram- ma aanvaard. Dit programma omvat den bouw van 21 oor logsschepen, 22 hulpoorlogsschepen en de uit breiding van de marineluchtmacht met 4.500 toestellen. De kosten ervan worden voor de ko mende twee Jaren geraamd op 655 milliben dol lar. De voorzitter der commissie Vinson heeft ln dit verband verklaard, dat dit alles is, wat de Vereenigde Staten in twee jaar kunnen bouwen In het oorspronkelijk door de regeering in gediende vlootbouwprogramma, dat beoogde de sterkte van de vloot met 25 procent te verhoo- gen, was de bouw voorzien van 77 oorlogssche pen en een gelijk aantal hulp-oorlogsschepen tot een totaal bedrag van 1.3 milliard dollar, te verdeelen over zes jaar. LONDEN, 1 Febr. (Reuter). Sir John Reith. de Britsche minister van Voorlichting, is heden bij enkele candidaatstelling lid van het parle ment voor het district Southampton geworden. Hij is opvolger van Sir Charles Barrie, die zich te dien einde heeft teruggetrokken. In den nacht van 23 op 24 Juni van het vo rige jaar is op den autosnelweg Amsterdam- Den Haag, in de gemeente Haarlemmermeer, een ernstig ongeluk gebeurd. Een kleine auto, welke aan den kant van den weg stond, werd van achteren aangereden door een auto, weike een snelheid van ongeveer honderd ki.ometer had. De bestuurder van den kleinen wagen, een Italiaan, werd uit zijn voer tuig geslingerd en zoo ernstig gewond, dat hij kort daarna overleed. Zijn wagen kwam hon derd meter verder in een sloot naast den weg terecht. Donderdag stond de bestuurder van den aan- rljdenden auto, de Amsterdammer W, W. B, voor de Haarlemsche rechtbank terecht, hem was het veroorzaken van dood door schuld ten laste gelegd. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de Italiaan, die in Amsterdam woonde, in gezelschap van een kennis uit Zandvoon naar de hoofdstad wilde terugkeeren. Toen men op den autosnel weg was gekomen, begon het te regenen en daar de ruitenwisscher niet werkte, stopte de Italiaan om het euvel te verhelpen. Juist toen hij weer wilde wegrijden, geschiedde de botsing. Verdachte verklaarde, dat hij uit Antwerpen kwam en op den autoweg met tamelijk groote snelheid had gereden. Het stilstaande autootje had hij niet gezien. De officier van Justitie was van oordeel, dat het ongeluk aan verdachtes wijze van rijden was te wijten. Hij eischte tegen den Amster dammer, die reeds negen maal wegens andere delicten is veroordeeld, negen maanden gevan genisstraf en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. Uitspraak 15 Februari. Ofschoon de officieele viering van het zeven de eeuwfeest van St. Willibrord weer enkele maanden achter ons ligt, gaat men in Brabant, waar de Willibrordusfeesten intenser en uit voeriger gevierd zijn dan waar ook, rustig ver der met Willibrordus-herdenkingen op touw te zetten. Eén van de hoogtepunten van deze na- viering zal zeker zijn de opvoering van het mysteriespel „Sint Willibrord" van Jan Engel man, medio April in het Pensionaat „St. Ma rie" te Roosendaal. Deze uitvoering wordt als huldeblijk aange boden aan den Z. Eerw. heer J. A. van Drost, bij diens 25-jarig rectoraat aldaar. Het spel wordt geregisseerd door den beken den spelleider Kees van Iersel, die o. a, in den afgeloopen zomer te Diesden, Tilburg, Val- kenswaard en Vught Willibrordus-spelen regis seerde van Luc van Hoek en Willem Hoffman. In Parijs is onlangs Georges Morica overleden, de oudste Fransche filmregisseur. Hij ontdekte Max Linder, en Maurice Chevalier als filmster ren. Zijn eerste film, die tweehonderd meter lang was, werd in 1906 vervaardigd. Anne Harding, de Amerikaansche dramatische actrice, die twee jaar geleden het filmterrein verliet om te schilderen, heeft de schilderkunst opgegeven en is naar Hollywood teruggegaan waar zij weer aan den slag hoopt te komen. Men herinnert zich Anne Harding o.a. uit de aan grijpende film „Peter Ibbetson". In Portugal is een nieuw filmbureau ingericht door de leden der Katholieke Actie, dat tot taak heeft voorlichting te geven op filmgebied. Regel matig zullen lijsten gepubliceerd worden met de films, die waardevol en geschikt zijn. In nauwe samenwerking met het katholieke filmbureau van Rio de Janeiro zal een film-uitleenbureau worden opgericht, om het vertoonen van films in patronaten e.d. mogelijk te maken. In Columbia is van staatswege een officieele filmkeuring ingesteld. In elke gemeente zullen de films voorvertoond moeten worden aan een commissie van zes personen, die haar oordeel moet neerleggen in een van de vier volgende omschrijvingen: „Absoluut verboden", „Verboden voor minderjarigen", „Goedgekeurd" en „Aan bevolen". Onder zeer groote belangstelling liad Donderdagmiddag ten raadhuize té Hilver sum de installatie plaats van den nieuwen burgemeester, mr. dr. K. L. C. M. I. baron de Wijkerslooth de Weerdesteyn. Aanwezig waren in de geheel met belang stellenden gevulde raadzaal verschillende fa milieleden van den nieuwen burgemeester en zijn aanstaande echtgenoote, jkvr. E. Barones van Hövell tot Westerflier, vee burgemeesters van omliggende gemeenten, de voorzitter der Tweede Kamer, mr. Van Schalk, verschillende autoriteiten, hoofden van dienst en vele ande ren. Nadat de loco-burgemeester, wethouder B. H. Bakker, de vergadering had geopend, werd de nieuwe burgemeester binnengeleid door de wet houders Lopes Dias en Verbeek. De heer Bakker sprak hem daarop toe in een rede, waarin hij de zware verantwoordelijk heid van het burgemeesterschap eener ge meente van Hilversums omvang schetste. Hij verzekerde, dat het aan medewerking van raad, college en het bekwame ambtenarencorps niet zal ontbreken en uitte de hoop, dat de heer De Wijkerslooth vele jaren in gelukkige omstan digheden aan den bloei van Hilversum zou mo gen arbeiden. Het woord was daarop aan den burgemees ter, die, na de gebruikelijke dankwoorden aan de autoriteiten, uiting gaf aan zijn voldoening over zijn benoeming, al had het hem veel ge kost zijn officiersfunctie bij de bereden artille rie neer te leggen. Hilversum, de dertiende stad van Nederland, als eerste burger te dienen, is hem echter een groot voorrecht. Het oudste raadslid, de heer J. F. van Dille wijn, sprak hierop namens den raad een har telijk welkomstwoord en betuigde de volledige bereidheid tot samenwerking van den raad, die niet altijd even gemakkelijk is, jnaar wiens critiek immer eerlijk is. De burgemeester van Laren, de heer jhr. H. L. M. van Nispen van Sevenaer, sprak dan den nieuwen burgemeester toe als oudste der na burige collega's. De burgemeester dankte de verschillende sprekers. Er volgde kennismaking met de leden van den raad, waarop de middag besloten werd met een drukbezochte receptie, waar ook ge meentenaren en corporaties den nieuwen bur gemeester kwamen begroeten. De 49-jarige machinist bij de Ned. Spoor wegen G. J. B„ uit Nijmegen, moest omstreeks half October 1938 een zwaren goederentrein rijden van Nijmegen naar Almeloo. In de buurt van Diepenveen stond een signaal op onveilig. Hier was juist een splitsing van de baan vakken DeventerAlmeloo en ZutphenDe venter, en P\ kwam juist bij de splitsing met zijn trein tot stilstand, waardoor gevaar ont stond voor een sneltrein, die op het baanvak DeventerAlmeloo in aantocht was. Een wisselwachter die den trein te ver had zien doorrijden, zwaaide toen een roodc lan taarn. waarop de machinist met een fluitsig naal antwoordde. De seinhuiswachter, die het gevaar ook had bemerkt, trok in allerijl den automatischen wissel om, zoodat de passecrende D-trein over een ander spoor werd geleid en deze nog juist op het nippertje aan een botsing kon ontko men. In deze zaak werd een langdurig onderzoek ingesteld en de machinist ten slotte voor de rechtbank te Zutphen gedagvaard ter zake van het aan zijn schuld te wijten zijn dat gevaar ontstaat voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg. De Officier van Justitie achtte de tenlaste legging bewezen en vroeg veroordeeling van den verdachte tot een geldboete van ƒ40.— subs. 40 dagen hechtenis. De machinist beweerde echter op normale wijze te hebben gereden en gehandeld, doch dat tengevolge van de weersomstandigheden en andere factoren het hem niet mogelijk was ge weest, nadat hij normaal had geremd den goe derentrein eerder tot stilstand te hebben kun nen brengen, en de zwaarte van den trein de oorzaak moet zijn geweest dat deze te ver is doorgeschoten. De Rechtbank achtte na een zorgvuldig on derzoek der zaak den verdachte aan het hem ten laste gelegde niet schuldig en sprak hem bij vonnis van 6 October 1939 daarvan vrij. De Officier teekende echter appèl aan. Thans heeft het Arnhemsche Gerechtshof de kwestie onderzocht. Er waren vanwege het O M. drie getuigen gedagvaard, waaronder een deskundige. De procureur-generaal was van meening, dat in dezen geen termen aanwezig waren, den ver dachte van roekeloosheid te beschuldigen en het Gerechtshof heeft, overeenkomstig diens verzoek, het vrijsprekend vonnis van de Recht bank bevestigd. Hedenavond zullen verdoiisteringsoefeningen worden gehouden in Arnhem, Barneveld, Heer- de, Zutfen, Harderwijk en Echteid. NEW YORK, 1 Febr. (Part.). In de hou ding van de effectenbeurs is ook vandaag geen verandering gekomen. Dit. had men ook be zwaarlijk kunnen verwachten, nademaal er eigenlijk geen nieuws is en er nog altijd geen aanwijzingen zijn, dat de dalende tendenz in het bedrijfsleven reeds tot staan is gekomen. Volgens Iron Age moet zelfs met een verdere niet onbelangrijke-vermindering van de bedrij vigheid in de staalindustrie rekening worden gehouden en met dit .voor oogen is het- begril- pelijk, dat het publiek in zijn afwachtende houding volhardt en geen belangstelling voor de beurs toont, vooral waar de politieke situatie zoowel wat het binnenland als het buitenland betreft, nog steeds hoogst onzeker blijft en zeker geen stimulans voor de markt biedt. Nog steeds blijft bovendien vrees bestaan voor verdere li quidaties van in Britsche handen zijnde Ame rikaansche fondsen. Wel is door bevoegde zijde in Washington verklaard, dat de Vereenigde Staten zich niet zouden hebben verzet tegen be taling van buitenlandsche aankoopen met goud. maar deze kwestie is eigenlijk min of meer pro blematisch, daar niet aan te nemen is, dar Engeland er niet eerder toe zal overgaan in elk geval een deel van het Amerikaansche fond- senbezit te realiseeren om aan de noodige deviezen te komen, dan zijn goudvoor raad uit te putten. Een en ander heeft cp de beurs dan ook geen .uitwerking gehad Niettegenstaande er vandaag weer zeer weinig omging, was de stemming over het geheel ge nomen echter prijshoudend en waren er bij ope ning slechts fractioneele koersafwijkingen naar beide richtingen. Vele fondsen kwamen echtei pas ver in het eerste uur tot noteering. In het verdere verloop waren de fluctuaties klein en onsystematisch. Voor staalwaarden trad tijde lijk een lichte terugslag in, terwijl ook auto mobielfondsen en vliegtuigaandeelen een nei ging tot reageeren aan den dag legden, maar in het tweede uur trad weer eenige verbetering in. De omzetten bleven daarbij echter zeer ge ring en in het tweede uur krompen ze zelfs nog verder in. Bij het einde van het tweede uur was er over het algemeen weinig verandering ver geleken met de slotkoersen van gisteren, maar voor de leidende fondsen waren beperkte ver liezen toch in de meerderheid zonder dat hier echter van verkooppressie kon worden gespro ken. In het eerste uur werden 130.000 shares afgedaan en in het tweede uur 80.000 shares. In de middaguren kwam er over het geheel niet veel verandering in het koerspeil; dan weer was het fractioneel hooger om daarna weer een kleinigheid prijs te geven. De affaire bleef ech ter van uiterst' minimale afmetingen en het slot kwam in eenigszins onregelmatige houding tot stand, waarbij het slechts weinig aan beide zijden van dat van gisteren afweek. Staal waarden waren voor U.S. Steels laatbeurs aan eenig herstel onderhevig, doch Bethlehem Steels konden na een kleine koersverbetering, waar door weer boven het vorig slot verhandeld werd, dat avans niet behouden en zakten weer in. Zoowel voor deze beide fondsen als voor de overige staalwaarden week het slot niet veel af van gisteren. Ook automobielwaarden lagen verdeeld in de markt, evenals warenhuisfond- Ter gelegenheid van zijn 1234-jarig ambts jubileum is de heer J. Staal, Commissaris van Politie te 's-Hertogenbosch en Beschermheer van de 's-Hertogenbossche Politie Sportver- eeniging, gehuldigd in de schouwburgzaal van de sociëteit Casino. Bij ontstentenis van burgemeester mr. F. J. van Lanschot wegens ziekte bracht de loco burgemeester, de heer L. Meuwese, namens den burgemeester en het gemeentebestuur den ju bilaris gelukwenschen over. Spr. gaf daarbij op sympathieke wijze uitdrukking aan de gevoe lens van groote waardeering voor het werk door den Commissaris voor corps en stad verricht. Hij achtte zich daarbij overtuigd ook namens de burgerij te spreken. Hier werd een keur corps gevormd, dat menige groote stad ten voor beeld strekt. Spr. betrok in zijn hulde ook mevrouw Staal, die haar echtgenoot ook in moeilijke omstandigheden een krachtige steun was. De Commissaris dankte ontroerd voor de hulde, speciaal den loco-burgemeester, in wiens hartelijken toon hij erkende, dat zijn woorden oprecht goed gemeend waren. Dét heeft hem aangegrepen. Spr. poogde steeds den geest van den burgemeester en den geest van corps en burgerij te peilen en te verstaan, om zijn taak naar behooren te kunnen vervullen. Na zijn dank te hebben gericht tot inspec teurs en corps voor den ondervonden steun en medewerking, zonder welke hij de bereikte re sultaten niet kon hebben erlangd, richtte de Commissaris zich tot den voorz. van de P. S. V., den heer Bogers, om in diens krachtige leiding geheel de Sportvereeniging te danken voor de hem gebrachte hulde. De goede geest in de P S V werkt terug op het corps en komt aan den dienst ten goede. Na deze woorden werd de huldiging besloten met het Volkslied, waarna spontaan een don derend „Lang zal hjj leven" op den jubilaris werd uitgebracht. hristu» heeft acre Zijn Kwek voo*> «peld. dat stj om Zijnentwille verrol- gingen son moeten verduren. Zalig sl). die vervolging lijden om de Gerechtig heid. want hunner Ie hel Koninkrijk der Hemelen. 31.1.'40 32.256.100 8.300 301.400 3.221.600 28.724.800 Algemeene Clearingrekenlng 1. Stortingen in Nederland waarvan bestemd voor: a) Achterstallige vorderingen b) Rentedienst Dawes- en Youngleening, Oostenrijksche Staatsleeningen en Still- halte; Rentetransfer c) Vrije Rekening Reichsbank d) Nieuwe onder de Clearing vallende vor deringen 2. Stortingen in Üuitschland (nieuwe vorderin gen in 1939 meer gestort dan in Nederland voor dezelfde vorderingen bestemd2.091.000 gestort 1—31 Jan. 1940 19.801.900 3. Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vor deringen (l.d.) betaald 1—31 Jan. 1940 21.713.600 waarvan in mindering saldo beschikbaar nieuwe vorderingen op 31 Dec. 1939 6.181.700 Speciale Verrekening Stortingen in Nederland tegen afgegeven rèis- chèques in 1939 in Nederland meer gestort dan uit betaald 18.200 gestort 1—31 Jan. 1940 29.500 Uitbetalingen in Nederland Nog beschikbaar 21.892.900 15.531.900 31.12.'39 319.616.100 380.200 4.664.300 31.687.600 282.884.000 284.975.000 276.702.300 sen, luchtvaartwaarden, public-utilities, chemi sche fondsen, sporen (de vermeerdering van het aantal verladen wagons met pl.m. 3700 stuks was reeds in de koersen verdisconteerd) en olie waarden. De onzekere prijssituatie in de petro leumindustrie werd nog vergroot door de prijs verlaging van ruwe olie met 4 a 15 dollarcent? per vat door de Standard Oil of Cal. Van de equipmentshares hadden Amer. Car Foundry nogal van verkoopen te lijden en dit fonds moest 1*4 dollar afstaan. De opening voor dit fonds was reeds pl.m. yt punt lager en geleide lijk aan zakte de koers van dit fonds in. Mijn- waarden, koperfendsen, rubbers (waar de te verwachten prijsverhooging van banden nog na werkte, terwijl één der bandenmaatschappijen reeds tot verhooging van den bandenprijs over ging), kunstzijde-aandeelen en tabakken ver lieten de markt in prijshoudende stemming. De omzetten bedroegen in totaal 460.000 shares. Laatste gedane koereen Febr.-Jan. 1 31 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawes), a -i c,'c Young Dclcware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester intern. Nickel Intern. Tel. en Tel Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Am. Av. Nord. Amer. n.a. Norfolk Westen Pennsylvania Phillips Oil Proctor ChambU Publ. Scrv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Sotthcrn Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building i - ex dividend 1 4- nieuwe aan deelen. gedaan en laten, t bieden. 30 171 172 f 172 114 f 114} 115 23 4 25 4 25} 14 1 15 15 47 i§ 46 4 48} 170 f 170 4 170} 89 4 89 88 4 10 10 4 104 26 f 26 4 27 231 21 23} 5 4 54 73 i 72} 73} 5 14 68 66 f 67 34 f 34 4 34 4 39 4 39} 39} i 4 1 4 81 80 4 82 4 4 4 31 f 32} 31 4 24 4 24 4 24 5 11 4 11 4 8 5 84 18 4 184 18} 80| 81 82 179 J 180 179 4 159 4 160 179 4 6f 64 7 4 381 37} 38 4 52 4 32 5 52} 22 4 22} 22 4 51 54 54 11 4 U i 11 4 53 5 53} 55 35 4 35} 35} 4 4 4 5 35 4 35 35} JL 9 4 4 4 JL 4, 51 i 51 4 51 4 29 29 29 16 4 16 4 16 5 154 16 16 4 25 24} 25) 21 4 21 4 21 4 213 4 213 211 4 214 21 5 21 4 38 4 39} 40 67J 68 68 4 40 4 40 4 40 4 5| 54 54 19 4 19 4 19 4 82 f 83 82} 10 4 11 4 114 lit 11 4 11 4 13 12 4 13 4 17 4 164 17 4 74 74 7 43 43 43 f 10 4 104 10} 94 93 4 94 4 48 47 4 47 2f 2 4 24 36 35~4 35~4 56 5 56 4 57} 224 22 5 23 4 108 108} 107} 40 4 40} 40 4 ex coupon. NEW YORK, 1 Febr. Slotkoersen Fébr..Jan. 1 31 30 Brussel 16.97 16.97 16.94 Rome 5.05 5.05 5,05 Madrid 9i95 9.95 9.95 Bern 22.42 22.42 22.43 Oslo 22.72 22.72 22.72 4 A'dam 53.09 53.09 53.09 Londen 3.97| 3.99 5 3,99 I Parijs 2.25} 2.26} 2.26 5 Berlijn 40,20 40.20 40.20 47.700 15.700 32.000 1.789.400 1.771.200 18.200 NEW YORK, 1 Febr. 1 Febr. 31 Jan. 1 Febr. 31 Jan. Katoen Nieuw contract Jan. Juli Mrt. 11.0010.&5Oct. Mel 10.5610.48Dec. Rubber Standaard Mrt. 18.66f- 18.75-Sept. 17.93 Mei 18.23+— 18.32Oct. 17.83 Jull 18.05 18.15+ Dec. 17.73 Jan. 17.73 Koffie (Rio - Nieuw contract) Mrt. 4.24 4.29Mrt. Mel 4.26 4.31Mel Juli 4.28 4.33Juli Sept. 4.30 4 35Sept. Dec. Dec. Suiker Jan. Sept, Mrt. 1.86+ 1.89+ Nov. Mei 1.92+ 1.94+ Dec. Jul) 1.97+ 1.99+ Jan. Tin LOCO 10.23- 10.18- 941-.— 9.39.- 932-.- 9..31- 18.C5+ 17.95 17.85+ (Santos) 6.16 6,22— 6.20 6.24.- 6.27 6.34.- 6.26— 6.31 6,34 6.41 2.00+ 2.03+ 1.97+ 2.01+ 45.62 i 45.62 i l Fèbr. 31 Jan. Tarwe Mei 96 Jull 93 i Sept. 93 J Ma'is Mel 54 f - Jull 54 Sept. 55 i Reuzel Mrt 6.05 Mel 6.22 i 96 4- i 93 i- 4 93 1 551 55 4 56} -- 6.05+ 6.22 i ni)n 45.371 45.37 CHICAGO, 1 Febr. 1 Febr. 31 Jan. Haver Mel 38 4 Jull 33 i Sept. 31 32 4 Rogge Mel 64 Jull 64 i sept 64 4 39 34 661 65 4 66 1 Febr. 31 Jan. Tarwe Mel 84 84 i Jull 84 J 85 4 Oct.. 85 i86 i Rogge Mei 72 i 75 J Oct 71 f 72 i Jul) 66 4 6$ Haver Mel 40 401 Jull 37 i 381 Juli 6.40+ 6.40J- Sept. 6.60 5.90+ WINNIPEG, 1 Febr. 1 Febr. 31 Jan. Gerst Mil 51 i- 52 +- Jull 50 - 501 Dec. Lijnzaad Mei 191 4 i92 4 - Juli 189 191 .- Oct. 184 4 186} -- Oct. 33} 34 i In een spoedeischende vergadering heeft de gemeenteraad van Beilen Donderdagavond mét algemeene stemmen besloten een dringend ver zoek te richten tot den minister van Sociale Zaken om de rijkssteunregeling zoodanig te her zien, dat den werkloozen, die vrijwillig willen medewerken aan het herstellen van de door sneeuwval verbroken verbindingen, boven hun steunbedrag een toeslag uit de gemeentekas mag worden verleend. Eenige raadsleden konden de vergadering niet bijwonen, omdat verschillende buurtschappen zoodanig zijn geïsoleerd, dat zij het raadhuis per auto niet konden bereiken. Z. K. H. Prins Bernhard woonde Donderdag middag de vergadering bij van een commissie uit den Economischen Raad. De met spanning verbeide wedstrijd te Heeren veen tusschen Gonne Donker en twee snelle Friesche rijdsters, Sietske Pasveer, kampioene van Nederland op de korte baan en Met je Nienhuis. oud-kampioene van Drente, is ge ëindigd in een overwinning van mej. Donker, die op alle afstanden over haar beide tegen standsters zegevierde. Voor den wind noteerden mej./ Donker en mej. Pasveer op de 140 Meter beiden een tijd van 15.4 sec. en tegen den wind 16 sec. De einduitslag hing dus af van de 500 Meter, waarin mej. Donker favoriet was. Mej. Donker maakte tegen mej. Pasveer een tijd van 55 see. en tegen mej. Nienhuis een tijd van 57 sec., terwijl de Friesche rijdsters resp. 60 en 62 sec. voor den afstand noodig hadden. De uitslag luidt: 1. mej. Donker 15.713 punten; 2. mej. Pasveer 16.281 punten; 3. mej. Nienhuis 16.99 punten. De beide Friesche rijdsters deelden voor den aanvang mede, dat ook zij niet om geldprijzen wilden rijden, doch als blijvend aandenken meer waarde hechtten aan een luxe voorwerp. Het bedrag van de heffing en steunuitkeering op boter is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 1 tot 8 Februari vastgesteld op 80 cent per K.G. (onveranderd). De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 82 cent der k.g. (onver anderd). Koersen voor stortingen op 2 Februari 1940 tegen verplichtingen luidende in Reichsmarken f 75,60, Lires f 9,55. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het eerste gedeelte van diploma B de heer G. Bijloo te Rotterdam voor het eerste gedeelte van di ploma C de heer P. de Geus te Utrecht. AMSTERDAM. Geslaagd voor het cand.- examen economie de heer A. van Kuyk, docto raal examen geschiedenis de heer W. A. Veen- hoven. GRONINGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen geneeskunde de heeren C. van Luyt te Den Haag en J. Ris te Stadskanaal; artsexamen le deel; H. M. Boerma, Groningen, K. J. van Deen, Ten Boer; artsexamen de heer J, H. Wiersma, Groningen. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraal exa men veeartsenijkunde 2e gedeelte de heeren A. A. Abrahamse, A. Boogaerdt, C. F. W. v. d. Hurk. ROTTERDAM. Geslaagd voor het candidaats- examen in de economische wetenschappen de heeren J. H. Lubbers, O. Montagne, H. Das, H. Valken, W. J. Croon. LEIDEN. Geslaagd voor bet doctoraal examen rechten: de heer H. Pos, Leiden. LEIDEN. Geslaagd candidaatsexamen Neder- landsch recht mej. E. M. Asjes, Tiel en de heer H. A. Dupuis, Rotterdam. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30 uur tot 4.30 uur Kon. Olie 254% Aku 37% Anaconda 21 Curdiss Wright 8>/s Van 4.30 uur tot 5 uur Geen noteering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2