Ameland volkomen geïsoleerd Reeds bij het eerste contact groote eenstemmigheid De Mannerheimlinie onwrikbaar Estland protesteert te Moskou Vrijwilligers voor het Finsche leger r% I Ook Bulgarije wil samenwerking Problemen van de Reichsbank De ingesneeuwde trein Het nieuws van heden Zes menschen vermist Er heerscht gebrek aan brandstof De Balkanconferentie Lijn Hoorn-P armer end weer vrij Ondanks de aanhoudende Sovjet-aanvallen staat GEVECHTEN NOG IN HET NIEMANDSLAND De bemoeiingen van den consul te Amsterdam DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 3 FEBRUARI 1940 - OCHTENDBLAD P.CLC.HAJENIWS Grooie sori-eeriaag HoM-andsche si-garen, geïmporteerde Havana, Brazie-l, Manila en Ttenoarite aignawn DAGBLAD MET OCHTEND- BH AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM DRfE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22220 "V* r* Hoewel buiten de Balkan-entente, wil het meewerken aan het behoud van den vrede Minister Funk over de finan ciering van den oorlog Overstroomïngen in Noord-Spanje Graven der Illyriërs ontdekt MUSSOLINI NAAR ROCCA DELLE CAM1NATE De Bilt meldt: Sterns nieuwe wapen: de pantsersleden Wegens de beschieting van een militair vliegtuig door een Russisch oorlogsschip „Estlandbrug tusschen Oost en West" Brutale juweelen diefstal te Londen Luchtalarm te Helsinki Zweedsche en Noorsche ski- loopers nemen dienst De Flores uit Indië terug De geallieerde hulp aan Finland Sint Blasiuszegen Het ijs tusschen Schiermonnikoog en het vaste land is niet betrouwbaar OPGERICHT 1826 'S-€ CSgaretien NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT AdvertentieprijzenPer lossen regel IB et., tngei. nededeellngen SO eent; Idem op peg één 65 cent per regel. BIJ eontreet sterk verleegde prijzen Voet de kleine annonces „Omroepers" tie de rubriek Vrijdag hebben enkele mannen uit Nes een poging gedaan van Ameland te voet over het ijs Holwerd te bereiken. Ongeveer twee-en-een halve kilometer uit de kust stuitten zij echter op een breede geul, waarin een sterke stroom stond. Deze onoverkomelijke hinderpaal nood zaakte de mannen onverrichterzake terug te keeren. Op het eiland heerscht op het oogenblik een nijpend tekort aan brandstof. Men be schikt nog over een geringen voorraad fa- briekssteenkolen, doch deze zal wel spoe dig uitgeput zijn. Sedert Maandag is het ook niet meer moge lijk geweest het eiland per vliegtüig te be reiken, daar de sterke ijsvorming op de vleugels het vliegen te riskant maakte. De eerste trein uit Hoorn, die om 6.26 via Purmerend en Zaandam naar Am sterdam vertrekt, is Vrijdag tusschen Oosthuizen en Middelie in de sneeuw blijven steken. LONDEN, 2 Febr. De speciale correspon dent van Reuter te Belgrado bericht, dat men daar algemeen van oordeel is, dat Bulgarije een sleutelpositie inneemt in den toestand, welke besproken wordt op de Balkanoonferentic. Het is duidelijk, dat men wenscht, dat Bulgarije medewerkt aan het handhaven van den vrede. De Turksche minister van Buitenlandsche Zaken, Saradjogloe, heeft medegedeeld, dat zijn onderhoud met den Bulgaarschen minister- President Kiosseivanof te Sofia gisteren, de overtuiging heeft versterkt, dat Bulgarije voor. hemens is, hoewel buiten de Balkan-entente, hiede te werken aan het behoud van den vrede. Kenmerkend voor de vriendschappelijke gevoelens van Bulgarije is, dat bij het vertrek van Saradjogloe uit Bulgarije, Kiosseivanof, hie hem tot de grens had vergezeld, uitriep Succes met de conferentie" De Grieksche minister van Buitenlandsche Zaken, Metaxas, heeft eveneens verklaard, dat hij overtuigd is, dat de conferentie vrucht zal dragen. Hij is het met Saradjogloe eens dat Bulgarije thans een politiek van vrede en sa menwerking voert. Zooals wij reeds in ons blad mededeelden hlükt het Balkanpact opnieuw voor zeven jaar Van kracht. Volgens de bepalingen van het Balkanpact V'ördt dit namelijk steeds voor perioden van Zeven jaren verlengd, tenzij een der leden een Jaar tevoren kennis geeft van zijn voornemen zich terug te trekken. Op 1 Februari was, zooals gemeld is, geen ®hkele opzegging ontvangen. De conferentie heeft er dan ook Vrijdag haar goedkeuring aan gehecht, dat het pact van kracht blijft. De conferentie heeft verder de groote lijnen opgesteld van de werkzaamheden, die drie dagen zullen duren. Metaxas, de Grieksche minister van Bui tenlandsche Zaken, verklaarde tegenover journalisten: „Het is voor het eerst, dat in een Balkanconferentie reeds bij het eerste contact zulk een eenstemmigheid tusschen alle deelnemers aan den dag treedt." In de bijeenkomst heeft Saradjogloe, de Turk- Sche minister van Buitenlandsche Zaken, o.a. verslag uitgebracht over het onderhoud, dat hij Behad heeft met zijn Bulgaarschen collega Kios seivanof. Deze had uitdrukkelijk de verzekerin gen herhaald, die hij onlangs gegeven had ten aanzien van de gedragslijn, die zijn land ten Aanzien van zijn buren denkt te volgen. Bulga rije, aldus Kiosseivanof, zou in geen geval ge bruik maken van eventueele moeilijkheden van dit of dat land. Ten aanzien van Hongarije werd besloten, te Zoeken naar een geschikte oplossing om ieder draagstuk, dat op een voor het lot van Europa "ij zonder tragisch oogenblik de belangen der Balkan-donau-landen zou kunnen aantasten, te deutraliseeren. Eén ding staat thans volgens Havas wel vast: t)e vier ministers der Balkanlanden zijn het vol komen eens over de wenschelijkheid van het ondernemen van ernstige pogingen en het zoe ken naar meer geschikte formules, welke het ■hogelijk maken, zoo spoedig mogelijk te komen tot een toenadering tusschen de Balkan- en Oonaustaten, alleen onder voorwaarde, dat deze toenadering niet bepaalde offers oplegt, die de Balkanlanden zelf zouden kunnen verzwakken. Ten aanzien van de kwestie of Italië, dat een Balkan-mogendheict is geworden, in de toe komst al of niet een actieve politiek in dit deel van Europa zal gaan voeren, beperkt men zich in de kringen der conferentie ertoe, op te mer ken, dat alle politieke steun van buiten door de leden van de Bankanentente gunstig zal wor den ontvangen, als deze in de lijn blijkt te zijn van den Balkansector. Men verzuimt in dit verband niet, erop te wijzen, dat reeds thans volledige overeenstemming van Inzicht tusschen de te Belgrado vergaderde ministers bestaat over het feit, dat de Balkan-entente niet moet worden tot een Balkan-blok, dat vroeg of laat onder controle komt te staan van deze of gene groote mogendheid, die van de eenheid der Balkanvolken gebruik zou willen maken om haar eigen doeleinden te verwezenlijken. De diplomatieke redacteur van het agent schap Stefani geeft een opsomming van de vriendschaps- en andere banden der verschil lende Balkan- en Donaulanden op internatio naal gebied. Hieraan knoopt hij de conclusie vast: „Kortom, men constateert in den Bal- kanbond situaties, die veeleer met elkander in overeenstemming kunnen worden gebracht in een algemeene vredespolitiek, dan voor het ge val van oorlog". BERLIJN, 2 Febr. (DNB\ In de eerste vol tallige zitting van den raad van advies der Duit sche rijksbank heeft de rijksminister van Eco nomische Zaken, Funk, de kwestie besproken van de financiering van den oorlog en den bui- tenlandschen handel, die hij de twee op den voorgrond tredende problemen van de Rijks bank noemde. De minister wees er op, dat het probleem der financiering van den oorlog niet zoozeer een geldprobleem was, als wel een probleem der goederenverzorging. Het gaat erom. ter dekking van de extra-staatsuitgaven in den oorlog, van het volksinkomen een belangrijk deel te onttrek ken aan de civiele behoeften en aan de reser ve-beleggingen en dit deel te bestemmen voor de productie van goederen, welke voor den oor log onmisbaar zijn. De kunst van de oorlogsfinanciering bestaat daarin, ondanks sterke toename der belastingen de spaarkracht van het volk te behouden. Woor delijk zeide de minister: „Wij weigeren, den.oorlog met prijs- en loons- verhoogingen, d.w.z. met een openlijke devalua tie, doch ook met een crediet-verruiming zonder gegarandeerde vermeerdering van de productie en zonder verhooging van de productiviteit van het economische leven, dus door een gemaskerde devaluatie, te financieren". Ten aanzien van den buitenlandschen handel zeide Funk, dat op het oogenblik in geheel Europa aan grondstoffen de voorkeur wordt gegeven boven goud en deviezen, doch dat thans het mooiste devies de Duitsche kwaliteitsarbeid is. VIGO, 2 Febr. (Havas) De rivier Ramal- lona in Noord-Spanje is ten gevolge van de overvloedige regens buiten de oevers getreden, waardoor groote landbouwgebieden onder water zijn gezet. Op sommige plaatsen heeft het water een hoogte van anderhalven meter be reikt. De materieele schade is aanzienlijk. BERLIJN, 2 Febr. (D.N.B.) Bij graafwerk zaamheden aan den oever van de Brinitza nabij Kattowitz hebben Duitsche soldaten graven van de Illyriërs ontdekt, welke uit de achtste eeuw voor Christus dateeren. Tot nu toe zijn zés graven bloot gelegd. Het is de ploeg van 40 militairen nit Hoorn Vrijdagmiddag mogen gelukken, de spoorlijn Hoorn-Purmcrcnd bij Oosthuizen weer vrij te maken. Met man en macht zijn de militairen aan het sneeuwruimen geslagen, met het resultaat dat na enkele uren de baan van de opgewaaide sneeuw was ontdaan. In een zeer opgewekte stemming zijn de soldaten naar Hoorn teruggekeerd, waar zij werden vergast op een bord snert, dat zij zich goed lieten smaken. De locomotief, die 's ochtends ter assisten. tie was uitgereden, doch die zelf in de sneeuw vastraakte, kon met de andere ingesneeuwde rijtuigen naar Hoorn terugkeeren. Zij was voor een groot deel bedekt met sneeuw en werd op het stationsemplacement hiervan bevrijd. De dienst naar Amsterdam is Vrijdagavond niet hervat, maar hedenochtend zal men trachten den dienst weer op de gewone wijze doorgang te dóen vindeh. ROME, 2 Febr. (Havas). Mussolini is naar zijn buitenplaats Rocca delle Caminate ver trokken. Men weet niet of hier sprake is van een kort bezoek, dan wel of de Duce eenige dagen rust wil nemen. VERWACHTING: Meest zwakke, in het Noorden aanvan- H kelijk nog matige, Oostelijke tot Zuide- lijke wind. Nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt. Weinig of geen sneeuw. In het Noorden en midden strenge tot matige =j vorst, dn het Zuiden lichte vorst. H OVERZICHT: 1 Zoowel in Scandinavië als in Centraal- Europa en in het Middellandsche Zee- gebied en Spanje blijft de luchtdruk regel- matig stijgen. De dalingen bij IJsland zijn van weinig beteckenis. Het centrum van de diepe depressie bij de Azoren nadert H Portugal. Een rug van hoogen luchtdruk vormt zich van de Alpen naar de Pyre- neeën en Spanje. Illllllllllllllllll Het offensief, dat Donderdag door de Russische troepen, onder opper bevel van generaal Stern, op de Karelische landengte ter hoogte van Summa werd ingezet, is wel het hevigste geweest, dat de Finnen tot nu toe te verduren hebben gehad. Gedurende geruimen tijd was de toestand voor de Finnen uiterst hachelijk, doch Iaat in den avond werd de strijd beëindigd en de vijand teruggeslagen. Zooals reeds in ons blad werd gemeld, maak ten de Russen bij deze gevechten, die zich uit. sluitend in het Niemandsland afspeelden, ge. bruik van geweldige gepantserde sleden, bezet met soldaten en voorzien van machinegeweren. Achter deze sleden volgden de tanks en hierop de infanterie. De gepantserde slede, het nieuwe wapen door generaal Stern in den strijd geworpen, is ongeveer vier meter lang en van boven tot onder met zware stalen platen be dekt. De mannen binnenin zijn voorzien van lichte mitrailleurs. De bedoeling is, dat de mannen tegen geweer- en mitrailleurkogels be. schermd zijn. Als zijn eenmaal de Finsche linies dicht genaderd zijn, komen zij te voorschijn, waarbij tegelijkertijd de tanks in actie treden, die de sleden voortduwden. Het Finsche legerbericht van Vrijdag luidt: Te land: Op de landengte van Karelië heeft de vijand in den middag van 1 Februari een aanval gedaan na een vooroereidend artillerie vuur. Laat in den avond weid de strijd beëin digd en is de vijand teruggeslagen. Ook elders op de landengte was de artillerie actief. Gedurende den dag is een aantal patrouilles parachutisten van den vijand, welke per vlieg tuig waren aangevoerd, gevangen genomen. De vijand heeft verder aanvallen gedaan op de eilanden in het Noordoostelijk deel van het Ladogameer, welke door de Finsche troepen zijn bezet. Deze aanvallen werden afgeslagen. Van andere punten van het front valt niets te mel den. Ter zee; Geen operaties van be teekenis. In de lucht: Sovjet-Russische vliegtuigen heb ben in het Zuiden van Finland aanvallen ge daan op de steden Frederiksham en Lovisa in de vallei van de Kymmene en het gebied van Borgo, in het Zuidoosten van Finland op de districten Hangö Jaris en Ekenas en in het Noorden on de stad Rovaniemi. Voor zoover tot nu toe bekend is, is één burger gedood en zijn eenige gewond. Gedurende den dag zijn verscheidene gevech ten in de lucljt gevoerd. De Finsche jachtvlieg tuigen en luchtdoelartillerie hebben vijf vijan delijke vliegtuigen omlaag gehaald, terwijl ver moedelijk nog drie andere vernield zijn. Te Helsink: is drie keer luchtalarm gemaakt, den eersten keer Donderdagnacht van 10 minu ten over twaalf tot 28 minuten over twaalf, den tweeden keer van 13.00 u. tot 13.34 en den derden keer van 14.35 tot 15.10 uur Den eersten keer waren bij de kust twee vlieg tuigen gehoord. Het alarm Dleef geruimen tijd gehandhaafd aan de Zuidwestkust. Den tweeden keei hoorde men het geronk van talrijke vliegtuigen op verren afstand, ook hoor de men het vuur van de Finsche luchtdoel- artillerie. De activiteit van de Sovjet-Russische lucht macht was Donderdag intensiever dan den dag daarvoor. In het Zuiden var Finland werden 20 dorpen gebombardeerd, de meeste zonder militaire Ceteekenis. Rovaniemi werd Donderdag door een aanzienlijke luchtmacht aangevallen, doch niettegenstaande het groote aantal bom- REVAL, 2 Febr. (D.N.B.) Naar het Est- landsch Telegraafagentschap meldt, is Vrijdag een Estlandsch militair vliegtuig dat een oefenvlucht maakte, nabij de haven van Reval door in deze haven liggende Russische oor logsschepen beschoten. De beschieting werd na een protest der Estlandsche militaire autoritei ten gestaakt. Het Estlandsche vliegtuig werd niet beschadigd. De door de Russische schepen afgevuurde granatem vielen-in drie gevallen in de straten der stadsen beschadigden daar verscheidene huizen. Volgens mededeelingen van den Estland- schen minister van Buitenlandsche Zaken heeft de Estlandsche gezant tg Moskou op dracht gekregen bij de Sovjet-regeering te protesteeren. Ter gelegenheid van den twintigsten verjaar dag van het Vredesverdrag van Dorpat tusschen Estland en Sovjet Rusland heeft de Estlandsche minister van Buitenlandsche Zaken, Piip, Vrij dagavond een radiorede uitgHproken. Hij wees er o.m. op, dat dit verdrag den hoeksteen vormt van de Estlandsche buitenlandsche politiek. De beteekenis ligt hierin, dat Estland niet een prikkeldraadversperring tusschen het Westen en Sovjet Rusland heeft willen zijn, maar een brug, die het verkeer tuschen West- en Oost- Europa vergemakkelijkt. Het bijstandspact met de Sovjet-unie, dat verleden jaar is gesloten, heeft naar den inhoud een vervollediging ge vormd van den vrede van Dorpat. LONDEN, 2 Febr. (.Havas). Een bende ju- wcelendiefstal heeft Vrijdagmorgen een brutale inbraak gepleegd in een groote juwelierszaak in Constveet, het winkelcentrum van de Lon- densche aristocratie. Zij maakte zich meester van tal van zeldzame steenen uit de meest kost bare collecties. Juweelen van geringere waarde lieten zij onaangeroerd. De waarde van het gestolene is niet bekend gemaakt maar men meent dat dit bedrag zeel aanzienlijk moet zijn. Scotland Yard heeft de zaak in onderzoek. men is de schade gering. Volgens de laatste be richten zijn twee burgers genood en zeven ge wond. Verscheidene branden zijn in de stad uit gebroken. Verder hebben Sovjet-Russische vliegtuigen op verscheidene plaatsen burgers met mitrailleurs beschoten. Donderdag werd medegedeeld, dat het plaats je Hangö opnieuw werd gebombardeerd. Men vraagt zich af, waarom deze stad, welke geen strategische waarde heeft, steeds weer wordt gebombardeerd. Vermoedelijk is dit, omdat de Russen van meening zijn, dat Hangö de eenige ijsvrije halen is van Finland. Vrijdagmiddag is te Helsinki opnieuw lucht alarm gemaakt. Tijdens dit alarm zijn tien Sovjet-Russische vliegtuigen boven de stad ge zien. Tot nu toe heeft men geen nadere aan duidingen over de activiteit van de Russische luchtmacht van Vrijdag, doch men veronderstelt, dat deze zeer levendig is geweest. Verder wordt vernomen, dat de president van de Finsche republiek gisteren in zijn toespraak by de opening van het parlement heeft gezegd, dat niets het parlement zal weerhouden zyn werk voort te zetten. Hy bracht ook hulde aan de Finsche vrouwen, die in de Lotta-organisa- tie en anderszins met alle kracht voor het vaderland werken. De eenheid van het volk is de grootste kracht van Finland. Uit de ondervraging van Sovjet-Russische vliegers, die gevangen genomen zijn, is, zoo meldt Havas. gebleken, dat zij slechts weinig ont wikkeld zijn. Toch verklaren allen twee jaar te hebben gestudeerd aan een soort universiteit en twee jaar een militaire school te hebben be zocht. Zij hebben er geen idee van. wat Fin land eigenlijk is. Volgens hen hebben de Fin nen Rusland aangevallen en bedreigen zij Leningrad en Moskou, daarom moest de Sovjet- Unie zich verdedigen. De vliegers hebben toe gegeven, dat de Sovjet-toestellen opstijgen van de vliegvelden in Estland. Op een plaats ten Zuiden van Tallinn bevinden zich volgens hen minstens tachtig Russische vliegtuigen. De vliegeniers, die naar de vliegvelden in Estland zijn gebracht, bevinden zich hier in een vol komen isolement. Sedert half December hadden zij geen krant meer gelezen. Zij hebben alleen gestencilde papieren gekregen, waarin stond, dat de Russen vele gevangenen hebben gemaakt. De commissarissen letten er op. dat iedere ver binding met de buitenwereld voorkomen wordt. Als gevolg van een uitnoodiging van den Fin- schen Olympischen skikampioen Veli Saarinen. gericht tot de beste Zweedsche en Noorsche skiloopers. hebben verscheidene hunner beslo ten dienst te nemen bij een groep Finsche ver kenners, de „Witte Duivels" geheeten. Op de vragen van communist wynkoop be treffende de bemoeiingen van den Finschen consul te Amsterdam ten aanzien van het door Nederlanders in Finschen militairen dienst treden, heeft de minister van Justitie geant woord Bij onderzoek is gebleken, dat de heer G. Key, consul van Finland te Amsterdam, des- verlangd aan personen, ongeacht van welke nationaliteit, formulieren verstrekt, houdende vraagpunten met het oog op een eventueel dienst nemen als vrijwilliger in het Finsche leger. Ontkennend wordt beantwoord de vraag of het den minister tevens bekend is dat door genoemden consul gratis gelegenheid wordt ge geven tot het reizen naar het buitenland zon der het vereischte paspoort. Van overtreding van eenige wettelijke be. paling is niet kunnen blijken. Ook overigens zijn geen feiten aan het licht gekomen, op grond waarvan uit an deren hoofde tegen hetgeen door voor melden consul is verricht, bezwaar zou be hoeven te worden gemaakt. De chef van den Marinestaf meldt. H. Ms. Kanonneerboot „Flores", onder be. vel van den kapitein-luitenant ter zee J C. A. Scholte, is Vrijdag uit Nederlandsch. Indië in de moederlandsche wateren terug, gekeerd. Het schip zal heden in den loop van den dag de haven van Den Helder binnenloopen. uit Londen njpldt Havas: In een schriftelijk antwoord op een vraag van den liberalen af gevaardigde Mander zegt Butler, de onder staatssecretaris van Buitenlandsche Zaken, on der meer: „De regeering van het Vereenigd Koninkrijk heeft Finland zeer aanzienlijk geholpen door den uitvoer var. oorlogsmateriaal te vergemakke lijken. Ik meen te weten, dat ook de FTansche regeering aanzienleken steun verleent". Het groote Sovjetoffensief bij Summa op de landengte van Karelië schijnt te zijn mislukt. Bulgarije zou bereid zijn met de Balkan entente mede te werken aan het behoud van den vrede. Adviescommissie ingesteld inzake uit voering van de wet behoud scheeps- ruimte. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begrooting van Finan ciën. De spoorlijn HoornPurmerend is met behulp van militairen weer vrij van sneeuw gemaakt. Zes menschen, die probeeren over het ijs van de Groningsche kust naar Schier monnikoog te wandelen, worden ver mist. Ameland volkomen geïsoleerd; er heerscht gebrek aan brandstof. Beurs van New York: Herstel ingetreden; later brokkelde koerspeil weer af; slot prijshoudend. O De sacramentaliën onzer Moeder kerk zijn wel te onderscheiden van de sacramenten, maar ze geven óók een bijzondere geestelijke kracht. En de zegeningen der Kerk strekken zich uit niet alleen tot de ziel, maar ook tot het aardsche, tot het lichaam. Zoowel de palm als het water, zoowel de vruchten der aarde als de bloemen des velds worden gewijd. Op Sint Bla- sius, den feestdag waarmede de Fe- bruarrmaand zoo niet aanvangt dan toch haar begin mede kenmerkt, was het oudtijds een bijzonder privilegie van sommige geestelijken en kerken dat de Blasiuszegen mocht worden verleend. Sedert een nieuw geslacht is opgegroeid is dit privilegie ver ruimd. Nu komen de jongen en ouden den priester den Blasius-zegen vragen om de voorspraak van dezen Heilige in te winnen tegen ernstige keelaan doeningen. We behoeven niet te glim lachen over een voorbehoedmiddel tegen verkoudheid. We hebben eerbied te hebben voor, en vertrouwen in een zegening welke de voorbede afsmeekt voor ons geestelijk en lichamelijk wel zijn. Wanneer de gekruiste brandende kaarsen ons worden voorgehouden door den priester, vragen we met hem: Sint Blasius, bid voor ons. Donderdag is, zooals gemeld, een viertal mannen van Zoutkamp uit over het ys naar het eiland Schiermonnikoog gewandeld. Hun tocht heeft Vrijdagmorgen drie da mes en drie heeren er toe gebracht van de Groningsche kust af een poging te onder nemen het eiland te bereiken. Zij zyn op hun tocht de vier mannen, die Vrijdag de terugreis naar Zoutkamp on dernamen. gepasseerd. Nadien heeft men echter niets meer van hen vernomen, zoo dat een ongteluk wordt gevreesd, te meer daar het ijs op de Waddenzee absoluut niet betrouwbaar is. De burgemeester van Schiermonnikoog waar schuwt een ieder voor de groote gevaren, die er aan een tocht over het ys zyn verbonden. r^v t 11 11 r t 11 r i r r 7 r 7 7 r r -i/yJ Stand op Zaterdag 1 uur v.m.: 759.5 Vorige Stand; 757.0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1