Spoorbaan opnieuw ingesneeuwd Veilinqen enz. Een ip.' In elk Roomsch gezin Katholieke Illustratie I PubliekeVerkooplitgei1 VEILING ÉS I2h ct. p. w. Santpoorterstr. 41 11 A A II L E M Telefoon 10131 Openbare Verkooping Openbare Verkooping „ERGENS" de 1.62h p. kw. MAANDAG 5 FEBRUARI 1940 Roteert nog steeds voor nasschen en strijken van lange jassen 20 et. korte jassen .15 et. GLADHEID-ONGEVALLEN INSTALLATIE OFFICIER VAN JUSTITIE ONGEVALLEN BIJ HET SLEDEN WAT DE GEMEENTE DEED F. WITKAMP t J. P. VAN KOLK t AANKLACHT WEGENS GODSLASTERING Tegen den Haarlemmer Ds. H. Bakels VOOR DE STILLE ARMEN St. Vincentius-vereeniging Diefstal van vleesch te Aerdenhout C. de Best naar Duitschland SKIWEDSTRIJDEN TE ZAND- VOORT EN BLOEMENDAAL De K.J.M.V. viert carnaval WATERPOLO D.W.R.'T IJ 3—4 UIT DEN OMTREK HILLEGOM HEEMSTEDE BLOEMENDAAL ZAANDAM Pastoor Van Beuze- kom f Uitvaart en begrafenis te Dordrecht UIT DE HOOFDSTAD HET VIADUCT IN DE WEESPERZIJDE Laatste gedeelte voor den bouw aanbesteed RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Nots. Mr. J. A. DE LA HAYZE W. A. Dolleman IN NEDERLAND Notaris W. H. VAN ARKEL AANTREKKELIJK U zendt Uw advertontiën voortaan reeds daags tevoren in. Een kwestie van gewoonte, nietwaar? Wi| kunnen dan meer tijd en sorg aan da uitvoering besteden. Smakelijk gezette advertentiën trekken het meest de aandacht, bieden de grootste kans op succes. Werk er toe mee dat ook Uw adver tentie een succes wordt. Zend kaar zoo vroeg mogelijk inl ieË^i INTEEKENBILJET Wat is het primaire verkoopshulpmiddel WASSCHERIJ KLEVERPARK STAD In de Lange Annastraat gleed een 86-jarige dame uit. Zij viel en brak haar linkerdijbeen. Per ziekenauto is zij naar het Groote Gasthuis vervoerd. Op den hoek van de Jan Steenstraat en de Goitziusstraat slipte een 25-jarige wielrijdster. Zij kwam te vallen en brak haar linkerenkel. Per ziekenauto is zij naar de Mariastichting ge bracht. Zondagavond geraakte een 34-jarige inwoner van Heemstede in een bioscoop-theater bewuste loos. Hij bleek in den vooravond te zijn gevallen. Een lid van den Ongevallendienst constateerde dat hij zijn linkerbovenarm had gebroken. Het slachtoffer is in de Mariastichting opgenomen. Hedenmorgen om half acht is op den Ouden- weg een 40-jarige fietser door de gladheid geval len, waardoor hij zijn linkeronderbeen brak. Per ziekenauto is hij naar het ziekenhuis van St. Jo annes de Deo vervoerd. Dinsdagmorgen te 11 uur zal de nieuwe officier van Justitie, mr. W. M. Paardekooper Overman, als zoodanig bij de Haarlemsche rechtbank ge ïnstalleerd worden. Zondagmiddag kwam het 17-jarig meisje N. N. wonende te Haarlem bij het sleden op het „Kopje" bij Kijkduin met haar hoofd tegen een andere slede terecht; zij viel en bleef bewuste loos liggen; de leden der Bloemendaalsche Red dingsbrigade brachten haar op een draagbaar naar den wagen: inmiddels werd Dr. Immink gewaarschuwd. Deze liet haar met een zieken auto naar haar woning vervoeren: des avonds te half acht was zij' nog steeds bewusteloos. Een 17-jarige jongen M. W. uit Beverwijk werd eveneens door een andere slede getroffen en kreeg een diepe snijwond boven het linker oog. Hij werd door de Reddingsbrigade verbon den en per auto naar huis vervoerd. Te Aerdenhout kwam door het slippen van een auto een verkeerspaal in het gedrang en knapte bij den grond af. Zondagmorgen zijn eenige motorploeigen uit gerukt om de hoofdwegen begaanbaar te hou den. Zondagmiddag te 2 uur zijn de strooima- chines uitgezonden, welke tot 1 uur des nachts hebben gewerkt. Vanmorgen te 7.30 uur zijn ze, doordat het weder was gaan opvriezen, op nieuw uitgerukt. HedenmorgerT'is het'eigen personeel met de beschikbare menschen van Openbare Werken en het Havenwezen in de binnenstad aan het werk gezet om de goten en kolken vrij te ma ken voor het water. Hiertoe zijn voor de buitenwijken alle lossb sneeuwruimers, welke zich hebben aangemeld, in totaal 220 werklieden, aangenomen. Deze zijn zoo verdeeld, dat in iedere buitenwijk een ploeg bezig is de goten en kolken vrij te maken. Een groote rem vormen hierbij de bevroren kolken en spruiten naar het riool. Getracht wordt deze met stootijzers open te maken. Voorts zyn de rioolzuigers in bedrijf voor het wegzui gen van het water onder de viaducten en an dere laag gelegen plaatsen, waar het zich ver zamelt. Het behoeft wel geen betoog, dat men het elkaar onder deze omstandigheden zoo aange naam mogelijk moet maken. Men ontdoe het trottoir voor zijn huis van de sneeuwmodder. Voor uw eigen genoegen endat van een ander Hier ter stede overleed de heer F. Witkamp, bek-:nd handelsman. In de Maria-Stichting is Zaterdagavond in den ouderdom van 88 jaar overleden de heer J. P. van Kolk oudste lid van den Ned. Kath. Graf. Bond afd Haarlem. De overledene zal Dinsdagavond door het St. Lidwina-gilde naar de parochiekerk „St. Li dwina" worden overgebracht. succes feitelijk afhangt, er reeds bij den aan vang inzat. Het optreden van de „Bagon"-Boys, een Haarlemsche amateursband, die in weinige maanden tijd reeds veel opgang heeft gemaakt, mag zeker een hoogtepunt genoemd worden. De Johnson's Band zorgde voor pittige dans muziek, en het bleek, dat het bestuur hiermee geen slechte keus gedaan had. Het was een echte ouderwetsche carnavals avond, die aan alle verwachtingen volkomen heeft beantwoord. De Haarlemsche dominee H. Bakels, die reeds eenige in minder goeden reuk staande brochures op zijn naam heeft staan, heeft onlangs een nieuw product van zijn hand aan de wereld geschonken. Het Is getiteld „Balans van Chris tus". Naar wij thans vernemen, hebben tien Am- sterdamsche Hervormde predikanten bij den Officier van Justitie te Haarlem een aanklacht tegen den heer Bakels ingediend wegens gods lastering. Mén schrijft ons; Dezér dagen kwam bij het bestuur der St. Vincentiusvereeniging een gbift van f 25 voor de stille armen in. Hiervoor onzen hartelijken dank! Het is alweer geruimen tijd geleden, dat wij giften mochten ontvangen, terwijl de aanvra gen vooral in dezen barren wintertijd steeds talrijker worden. Menigeen kan nog dankbaar zijn in deze dagen, welnu, men toone dat eens door een mooie daad, zooals de schenker der hierboven vermelde gift. Alles is welkom groot of klein. Giften worden gaarne in ontvangst genomen aan het bureau dezer courant, of bij den pen ningmeester A. T. Kuiper, Pijnboomstraat 12. (Giro 129757) of bij den voorzitter: A. J. M. v. Os, Ged. Oude Gracht 76. Ten nadeele van een slager uit Heemstede werd uit 'n mand op de fiets die enkeïe oogen- blikken voor een perceel op den Mr. Enschede- weg had gestaan, 3 pond ossenlappen ont vreemd. Onze stadgenoot, de heer C. de Best, üd der H. S. V. de Kampioen, is door de Ned. Wielren Unie afgevaardigd in de Landenont- moeting DuitschlandNederland welke op 17 Maart a.s. in de Deutsehlandhalle wordt ge houden. Voor elk land komen 4 amateurs in een omnium en sprint uit. Dit is een mooi succes voor de Best en een mooie bekroning op zijn sportprestaties van het vorige jaar en wij twijfelen niet of C. de Best zal dit seizoen nog wel meer van zich doen hoo- ren. Tevens is dit weer een mooi succes voor de H. S. V. de Kampioen, welke zoo vaak goede renners heeft gebracht. Zondagmiddag werd in de duinen achter de Brederodestraat te Zandvoort een ski-wedstrijd gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. De sneeuwlaag was echter geenszins geschikt moer om deze wintersport te beoefenen. Zoo was het ook op Kraantje Lek, waar ve len, die Vorige jaren naar de buitenlandsche wintersportgebieden geweest waren, aan wed strijden deelnamen. Er werd een wedstrijd voor beginners gehou den over een afstand van ongeveer 600 meter en des middags kwamen 28 „keien" aan den start. Nummer een werd voor slalom heeren: Rhodius te Heemstede in 26.2 seconde en da mes: mej. van Amerongen, Amsterdam 40.5 se conde. Nummer een voor de beginnelingen wer den mej. T. van Beek van Vollenhoven te Heemstede, 5 min. 12 sec. en de heer Bromet te Amsterdam 5 minuten, 8 seconden. Tenslotte werd een afstandsloop gehouden van ongeveer 5 K.M. langs het Visscherspad. Nummer een werden mej. Huijkman te Den Haag, 31 min. 35 sec. en de heer Rhodius. Heemstede 29 min. 15 sec. Beide gelukkiger, ontvingen een zilveren beker, uitgeloofd door de directie van Kraantje Lek. Een derde van de recette werd aan Finland geschonken. In de kroonzaal van Brinkmann heerschte gisteravond een feeststemming. De K.J.M.V. vierde Carnaval. De neer J. van Reijsen, voorzitter van deze vereeniging sprak een kort inleidend woord, waarna de heer C. J. van Eijk. voorzittér der feestcommissie alle aanwezigen van harte wel kom heette Groot was de hilariteit tij de ontvangst van Prins Carnaval, die onder luid gejuich zijn In tocht deed. Er volgde mutsenpromenade, prys- dansen, kortom alles, wat voor een geslaagden Carnavalsavond in aanmerking zou kunnen ko men, terwijl de stemming, waarvan het groote DWR verschijnt geheel compleet, bij het IJ ontbreekt Van Aelst. Al dadelijk blijkt, dat deze kamp er een zal worden van zeer feilen strijd, waarin de spelers zich tot het uiterste zullen geven. Het spel peil is van behooriijk gehalte en, naar het lijkt, zijn beide partijen aan elkaar gewaagd, alhoe wel ee technische meerderheid van het IJ dui delijk tot uiting komt. Wanneer Kollerie te ver uit zijn doel is ge zwommen kan een schot van v Rootselaar niet meer onder zijn bereik komen en de bal ver- awijnt in het ïeege coel (0D. Maar de re vanche is spoedig daar. want Kollene lost bij een DWR-aanval zuik een kogel, dat er voor Paerl geen houden aan is (1—D. Een snelle en fraaie wedstrijd kan men deze ongetwijfeld noemen en eenigszins tegen de verhouding krijgt 't IJ een te groote voorsprong. Het doe punt. waarmede Koster de stand op 1—2 brengt, is zoo hard, dat o. 1. Kollerie weinig van den bal heeft gezien. Onmiddellijk na den uitworp krijgt Van Heteren den bal toegespeeld en scoort on houdbaar (1—3). En vlak voer de rust is het wederom Van Heteren, die doelpunt (14). Inmiddels is de IJ-speler Koster voor een overtreding naar den kant vei wezen. Ondanks het voordeel van 7 tegen 6 blijkt DWR niet in staat te zi.in om dit uit te buiten, maar wan neer ook Rootselaar het water moet verlaten, dan kan het niet anders of DWR zal de ach terstand inloopen. Dit geschiedt inderdaad en wel door De Vries, die onhoudbaar de bal ach ter Paerl p aatst (2—4). Het IJ, nu weer com pleet, onderneemt eenige snelle aanvallen, maar de achterspelers van DWR en bijzonder doelman Kollerie, bij ven de situatie meester. Een on- verwachten uitval van DWR heeft een door Pie- terse gescoord doelpunt tot resultaat en met den stano 3—4 is nog alles mogelijk. Het IJ ziet het gevaar echter in en geeft DWR geen kans meer. De leiding was in goede nanden var» scheids rechter Braam. R.K. Vrouwenbond Dèzér dagèn hield dé R.K. Vrouwenbond zijn jaarlijksche feestver- gadering in hotel Flora. De presidente, mej. Hoogervorst, heette allen welkom Door de moeilijke omstandigheden kan niet opgevoerd worden het blijspel „Geen dubbeltje op zak" maar „wat Jonas overkwam." Daarna werd het bondslied gezongen op de piano door de presidente begeleid. Door het tooneelgezelschap „Arti et Amici- tiae" uit Amsterdam, werd het komische, kluchtige blijspel „Wat Jonas overkwam" ten tooneele gebracht. Met groote aandacht en groot genot is dit spel vol vermakelijke verwikkelingen door het groot aantal aanwezigen gevolgd. Het was een avond die een groote propa ganda is voor den R.K. Vrouwenbond. Daar weet men ernst en luim af te wisselen. Bij de vele cultureele avonden een zeer interessante afwisseling van de jaarlijksche feestvergade- ring. De z.e. directeur dankte de spelers en daarna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Comelis Theo- dcrus Leonardus, z. van Th. H. Jelierse en M. H. van Rooijen; Bertha Johanna Anthonia, d. van T Kranenburg en A. Chr. Breuring; Margjc Adriana, d. van B. Winkelaar en M. C. Boelé; Alida Anna Beatrix, van H. J. Scheepens en A. M. M. Smit. Ondertrouwd: M. Keijzer en W. de Rooij; C. Heemsbergen en G. M. E. van Dijk. Getrouwd: J. A. van der Zande en A. M. Stokman; C. M. Pijnaker en M. Bakker; W. v. Vuren en K. van Tol. Overleden: J. Pan, m„ 80 j. Gevestigd: Th. Ph. van der Heijden, Hoofd straat 133 a; P. W. M. Lommerse, Weerestein- straat 25; Th. Schniedewind, Loosterweg II 6; K. Stroop met gezin, Stationsweg 11; G. A. Vos, Wilhelminalaan 18. Vertrokken: H. van Mourik, Rijk, Haarlem mermeer, Aalsmeerderwerg 425; E. Schipper, 's Gravenhage, Waalsdorpcrlaan 7; H. Seel, Koog aan de Zaan, Boschjesstraat 4. De oogst van de straat Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werk dagen tusschen 7 en 8 uur de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen: een munt stuk; verschillende wanten en handschoenen, oud heerenrijwiel. Te bevragen aan onderstaande adressen: P. Winkelaar, Molenbuurt 13, Hillegom, blauw kinderhandschoentje; Lommerse, Haarl.str. 5, Hillegom, glacé handschoen met bont; W. v. d. Jagt, Haven 14, Hillegom, zak met appelen en uien; R. van Riek, Hoofdstr. 85, Hillegom, handschoentje; van Aalst, Pr. Hendrikstr. 13, rose nachtjapon: J. P. Seijsener, Meerdorpstr. 13, Hillegom, gekleurde hoofddoek; J. v. d. Veld. Molenstraat 25, een want; A. J. j. Pijnappel, politiebureau, een muntstuk; Van der End, Ha ven 44, een schaar; J. F. Deen, Loosterweg III 34, een zakdoek; mevr. Löschke, Mariastraat 10, een gouden ketting. Waar blijven de Hillegomsche donors voor de bloedtransfusie? Sedert enkele weken is de inschrijving opengesteld voor donor (bloedge ver) voor den Bloedtransfusiedienst. De oogst mag tot nu toe niet slecht, maar moet helaas toch wel matig worden genoemd. Onwillekeurig hebben wij ons afgevraagd wat wel de redenen van deze matige belangstelling kunnen zijn. Wij zijn overtuigd van het feit, dat het niet aan gebrek aan gemeenschapszin behoeft te worden toegeschreven. Wanneer de ingezetenen van het belang van deze zaak doordrongen zijn, dan zullen zij zich zeker niet onbetuigd laten. Hoe nu kan de uitermate nuttige doelstelling van de bloedtransfusie meer afdoende worden geaccentueerd dan met deze enkele woorden, dat het hier gaat om niet minder dan het leven van onze medeburgers, die aan het front of bij luchtaanvallen veel bloedverlies hebben geleden en alleen nog gered kunnen worden 'indien wij ons voor de bloedtransfusie beschikbaar stellen. Doordringt u van het feit, dat voldoende in schrijving uw leven en dat van uw dierbaarsten ten goede kan komen. Wat andere volken ge troffen heeft, kan toch eenmaal ook ons lot zijn. Uitstel is uit den booze. Ais de ramp ons on verhoopt mocht treffen, dan moet het Instituut der bloedtransfusie volkomen georganiseerd zijn. Begint dus met u onmiddellijk op te geven, om daardoor het onderzoek en den vérderen opbouw van deze zoo hoogst belangrijke instel ling mogelijk te maken. Dc werkloosheid. Er zijn thans 726 werk- loozen ingeschreven. Het vorig jaar was dit aan tal on 4 Februari 594. De weersomstandigheden en het inkrimpen van de bloembollen bedrijven is de groote oorzaak dat dit aantal zoo hoog blijft. St. Josephgezellenvereeniging. Agenda; Maandag Biljarten. Woensdag Dammen. Donderdag 8.15 uur verplichte vergadering. Spreker vice-praéses. Zaterdag vrije bijeenkomst tot 10.15. Wij hopen dal de goed geslaagde Vasten avondviering ieder gezel zal aansporen de verplichte vergaderingen nog getrouwer te be zoeken dan anders het geval is. Secr. „Onder Ons". Gisteravond gaf het tooneel gezelschap „Onder Ons" een uitvoering In ho tel „Flora" van de klucht in vier bedrijven. „Pagsa?eno". Wij hadden niet gedacht, dat er door dit stuk, dat reeds een vroegere gene ratie heeft gezien, nog eenige belangstelling zou zijn Toch was de zaal nog tamelijk bezet en werd er om de klucht nog gelachen. Verlof A voor cantines B. en W. stellen voor hen te machtigen van de eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor „vergun ning" of „verlof" ln aanmerking te komen, af te wijken, indien door hen mocht worden be sloten verlof A te verleenen aan: 16. de afkoeling Heemstede van den Volks bond tegen Drankmisbruik, voor de cantine aan de Heemsteedsche Dreef; 2e. den heer A. van den Berg, te Heemstede, voor het R. K. Militair Tehuis aan het Raad huisplein no. 5. Gemeenteraad De agenda der vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Don derdag 8 Februari 1940 des namiddags om drie uur, vermeldt o.a.: Vaststelling rente verstrekt kapitaal Ge meente-Bedrijven; verlenging geldigheidsduur verordening regelende de instelling, het beheer en de administratie van het reservefonds voor bijzondere doeleinden; ontheffing van eischen voor dranklokaliteiten; streekplan Kennemer- land-Zuid. Ongeval Hedenmorgen wilde de heer J. Kijne, hoofd der Chr. school zich per rijwiel naar zijn school in de Bosboom Toussaintlaan begeven. Vlak bij de school kwam hij door de gladheid van den weg te vallen, waardoor hij zijn linkerbeen brak. Hij werd naar het Diaco- nessenhuis overgebracht. Het betreden of verblijven op strand. B. én W. stellen voor een technische wijziging aan te brengen in de verordening „regelende verbod betreden of verblijven op strand", ter verdeeling van de bevoegdheid en de verantwoordelijkheid van den burgemeester en de wethouders in déze aangelegenheid. A. Y. H. C.Blue Six 45. Het mag voor de organiseerende ijsvereeniging Willem Ba- rends-Thialf te Zaandijk een belooning ge noemd worden voor het genomen initiatief om de ijshockeysport aan de Zaanstreek te propa- geeren, dat voor den door haar uitgeloofden zilveren molen in een tweetal ontmoetingen tusschen A. Y. H. C. en Blue Six te verspelen een beslissingswedstrijd noodig was, daar beide teams één overwinning hadden behaald. Dat beide ploegen volkomen aan elkaar ge waagd waren, bleek uit het feit, dat na drie kwartier spelen een 4—4 gelijk spel verkregen was, waardoor tweemaal 2 1/2 minuut verlengd diende -te worden. In deze periode zorgde Ta conis er voor, dat de Blue Six definitief in het bezit kwam van den Zilveren Molen van Koog- Zaandijk. In het priestergraf op het R.K. Kerkhof te Dordrecht is hedenmorgen bijgezet het stoffe lijk overschot van den Zeereerwaarden heer P. J. van Beuzekom, emeritus-pastoor van de St. Antoniuskerk en oud-rector van het St. Ja- cobsgestlcht aldaar. Tevoren was in de kerk van den H. Antonius de plechtige H. Requiemmis opgedragen door den Hoogeerwaarden heer A. J. van Heeswijk, deken van Rotterdam, geassisteerd door pastoor Van Veen en kapelaan Veldhuys, welke laatste oud-kapelaan was by den thans overledene. Na het H. Misoffer hield majoor Bakkér, vlootaalmoezenier, een korte toespraak tot de in grooten getale opgekomen geloovigen, waar in hij hun gebed verzocht voor den ontslapen herder, die zich geheel aan hun zieleheil had weggegeven. Wij dragen hier, aldus de redenaar, een waar apostolisch priester ten grave. Op verschillende posten heeft hij met al zijn krachten gewerkt voor God en voor het heil der zielen. Gedurende dertien jaren was hij in Amsterdam werkzaam in de moeilijke St. An- naparochie, waar hij heeft gezwoegd en ge sjouwd, waar hij trap op, trap af ging bij zijn parochianen, of hij welkom was of niet, en dit jaar in, jaar uit, dag in, dag uit. Evenzoo deed hij in Den Helder. Van wat hij in Dordrecht gedaan heeft zijt gij allen, aldus de gewijde redenaar, persoon lijk getuigen geweest. Hier heeft hij gesjouwd tot hij er bij neerviel. Hij heeft rusteloos voort- gearbeid tot hij is opgeroepen voor de eeuwige rust. Al zijn menschelijke hoedanigheden wer den overvleugeld door zijn priester-zijn. Een priester is hij geweest, zijn leven lang, overal en altijd. Dat hij dit zijn kon, dankte hij daar aan, dat hij een goed kind was van Maria. Iedere Zaterdag, ook wanneer zijn gezondheid dit niet toeliet, moest worden opgeofferd aan Maria en was voor Pastoor Van Beuzekom een Vastendag. De gewijde redenaar besloot met de ziel van den overledene in de gebeden van de parochia nen aan te bevelen. Gezamenlijk werd daarna een Rozenhoedje gebeden. De gezangen werden uitgevoerd door het parochieele zangkoor, onder leiding van pas toor A. de Wildt. Een groote stoet trok naar het R.K. Kerkhof waar de beaardingsplechtigheden werden ver richt door majoor Bakker. De organisaties uit de parochie, voornamelijk de jeugdverenigin gen, deden den overledene uitgeleide. Tal van heeren geestelijken uit het bisdom, waaronder vele studiegenooten van den thans overledene, woonden de plechtigheid bij. Als afgevaardig de van de parochie van St. Ansa te Amster dam was aanwezig de heer W. Steinmetz, lid van de Tweede Kamer en lid van den Arnster- damschen Gemeenteraad. Naméns B. en W. is vanmiddag ten stadhuize aanbesteed: het voltooien van den onderdoor gang in de Weesperzijde bij den Omval, met bijbehoorende werken. Ingekomen waren 32 biljetten. Laagste in schrijver was Van Hoftens Aannemingsbe drijf te Haarlem met 28.980. Al het werk, dat de militairen Zaterdag gedurende den geheelen dag op de spoor baan bij Oosthuizen verricht hebben, ten einde het mogelijk te maken, dat de trein verbinding HoornAmsterdam heresteld zou kunnen worden, is tevergeefsch geweest. Zooals wij reeds vermoedden heeft de Oos tenwind gedurende den nacht een dusdanige hoeveelheid sneeuw op de baan gedepo neerd, dat het verkeer den geheelen Zon dag niet hervat kon worden. De ploeg spoorwegpersoneel, die in den vroe gen morgen ter verkenning uitgezonden werd, kon even voorbij het station Oosthuizen door de groote hoopen sneeuw niet verder komen. Men heeft nog een extra-trein met militairen naar dit gedeelte van de verbinding Hoorn- Amsterdam gezonden, doch toen bleek, dat het onbegonnen werk was, heeft men besloten de sneeuw gedurende den Zondag maar te laten rusten. Naar wij hedenmorgen op het station te Hoorn vernamen, is een ploeg van 100 mi litairen naar de ingesneeuwde spoorbaan nabij Oosthuizen vertrokken. Men heeft goede hoop, dat de treinenloop op dit baan vak spoedig hersteld zal worden. IJMTJIDEN, 3 Febr. Versche vlsch. Tarbot 1.70 1.90, Heilbot 1.101.50 per kg. Groote Schel- visch 32.0040, middel Schelvisch 27.0036, klei ne middel Schelvisch 21.50—28, kleine Schelvisch 17.00—24 groote Gullen 20.50—25, Wijting 6.00— 11, Makreel 11.0015, versche Haring 9.3010.20, per 50 kg. Kabeljauw 0.55-1.24 per kg. Vleet 1.90 2.30. Leng 1.252.15, Koolvisch 0.251.24 per stuk. Rog 10.5017 per koop. Aangevoerd aan den afslag 161 kisten versche haring. van den heden aangekomen TRAWLER Cornells IJm. 15 250 manden 2490. te HEEMSTEDE, zal op Donder dag 8 Febr. 1940, nam. né, 7 uur in het NOTARISHUIS a. d. Bil- derdykstraat-te Haarlem, -!' PUBLIEK VERKOOPEN: I. Een PAKHUIS en WERKPI.. met AFZ. BOVENW., schuur en erf, a. d. Nassaulaan 19 zw. cn rd. te Haarlem, gr. 1.52 Are. Het bo- venh. bev. 3 kamers met overl. en keuken. Het pakh. is verhuurd voor f5.per week. II. Een PAKHUIS met AFZ. BO VENWONING a. d. Drappenierstr. 18 te Haarlem, gr. 30 c.a. Het bo venhuis bev. 2 kamers en keuken en daarb. zolder niet slaapk. Het pakh. is verhuurd voor f 1.75 p. w. Aanv. voor zoover verhuurd in gen. van de loopende huur en overi gens in eigen gen. na bet. vóór of op 21 Maart '40. Bez. Dinsd. en Donderd. van 24 uur. Nad. inl. ten kant. van gen. Notaris, van Merlenl. 19 te Heemstede, Tele foon 28247. te Haarlem, op DONDERDAG 8 FEBRUARI '40 nam. 7 uur, in 't Notarishuis a. d. Bilderdijkstraat, ten over staan van notaris te IJmuiden, van: a. Drie perceelen WEILAND, aaneen gelegen onder Half weg, aan den Groenenweg, samen groot 3.63.25 H.A. Afz. en gecomb. En te herveilen: b. Twee perceelen WEILAND, aaneen gelegen aldaar, aan den spaarndammerdijk, sa men groot 3.31.00 H.A. (met uitweg naar den Groenenweg) Afz. en gecomb. Alle perceelen terstond, vrij van pacht, te aanvaarden. Betaling koopsom vóór of op 21 Maart a.s. Nadere inl. ten kant. van gen. notaris, alwaar notities mét kaart verkrijgbaar. krachtens art. 1223 B.W. Notarissen R. C. A, van Cranenburgh en J. Wildschut beiden te Haarlem, zullen op Donderdagavond 8 Februari 1940 na 7 uur, in veiling brengen, in het Notarishuis, 't navolgend onroerend goed: Het HEERENHUIS met ERF en TUIN a. d. Leidschevaart 140 te Haarlem, groot 2.21 Are. Verhuurd voor f 45.p. maand t/m 30 April 1943. Gr.bel. f 63.37, str.bel. f 17.95. Inlichtingen bij genoemde Nots. Wagenweg 61 en Koninginneweg no. 103, b/d Wagenweg. Notaris WILDSCHUT voornoemd zal in veiling brengen: Een HEERENHUIS met ERF en TUIN, Landzichtlaan 29, Heem stede, groot 2.10 Are. Verhuurd voor f 35.p. maand tot 1 No vember 1940. Gr.bel. f 42.26, str.bel. f 4.20, rioolrec. f 1. Inlicht. Koninginneweg 103, b/d Wagenweg. Bezicht. van beide perc. Dinsd. en Donderd. 24 uur. IlllMrÈ ZXi IK -V-:- te HAARLEM zal op Donderdag 8 Februari 1940 des avonds 7 uur in het NOTARISHUIS, Bilderdijk straat 1 te Haarlem, PUBLIEK VERKOOPEN: HET WOONHUIS met erf, voor- en achtertuin te Haarlem, a. d. Orionweg 32, groot 1.49 A. Het perc. Is in eigen gebruik. Te aanv. na bet., vóór of op 21 Maart 1940. Bez. Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Inl. bij. den Notaris, Jansweg 52. en billijk is reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze de belangstelling van duizenden ge- zinnen die dit blad lezen. Ken abonnement op het leidende geïllustreerde Ka tholieke weekblad ligt bin nen Ieders bereik. Weke lijks een schat van prt,ch. tige illustraties en boe:en. de lectuur van blijvende waarde voor De administratie verstrekt pp aanvrage gaamg gratis proefnummers. Reeds go- abonneerden worden vrien delijk verzocht vrienden en bekenden tot inzending' van onderstaand formulier aan te sporen. KATH. nXTJSTRATIE Nassaulaan 61, Haarlem Ondergeteekende abonneert zich op de Kath. Illustratie 12% cent per week. 4 1.62% per kwartaal. Naam Adres Woonplaats doorhalen wat niet wordt verlangd. Inzending geschiedt met t% cent postzegel. Primair is: Couranten reclame. Iedereen leest een krant en bewezen is, dat vrijwel iedereen de krant juist ook leest om de advertenties wat voor geen enkel ander reclamemiddal geldt! Vandaar dat couranten- rgclame dé kern moet biy- van van iedere reclame campagne. Vraagt inlichtingen, voorbeelden etc. van courantenreclame bjj de erkende advertentiebiirgauxofhet „Cebuco", Dam 2a, Amsterdam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2