Herwaardeering goudvoorraad van de Ned. Bank FAMEZO U(uÏÏIodehui?! cff 0G ofiP K, Finsche vliegers in den aanval Oorlogsgevaar aan de Zwarte Zee Ongelooflijk en toch waar!! GRATIS H. J. v. d. MEER TOONEEL, FILM EN MUZIEK „IK BEN ZEVENTIEN JAAR" ZESDE CONCERT ALLEEN IIEDEN EN MAANDAG „MENEER TOPAZE" Eet- en Huiskamer Ameublementen v. DUIVENBODEN - Woninginrichting Tweede Kamer geeft haar meening „ONZE VOORSTE LINIE LIGT IN KARELIË" 65 cent per week Later Uw eigendom Vrijwillige verkooping TKuSiïmimii KRUISSTRAAT 33 N.V. HEES CO. HAARLEM Tel. 15507 WOLLEN-, ZIJDEN-, KUNSTZIJDEN EN WASSTOFFEN SPECIALE AANBIEDING ZAAK NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT De onbetrouwbare koks te De Bilt Koningin woont een concert bij Spoorlijn van Leningrad naar Karelische landengte gebombardeerd Kindermoorden De nieuwste Philips (zie afb.) in huur voor slechts Gedurende den huurtijd geen cent onkosten!! De entrée-kosten bedragen slechts f 5.- Waartoe nü nog langer te wachten? Stelt het niet uit, doch vraagt nog héden inlichtingen of komt U eens luisteren bij rubliekeVerkoopinqen Veili lenz MEUBILAIRE GOEDEREN 19 RIJWIELBANDEN OMLEGGEN U kunt er op wachten Een jaar garantie Speciaal adres voor BAKFIETSBANDEN Alle maten in voorraad VAKKUNDIGE REPARATIE-INRICHTING VLUG en BILLIJK 8.15 UUR HET NEDERLANDSCH TOONEEL een zeer belangwekkend stuk en HAARLEMSCHE BACHVEREENIG IN G Wees zuinig EIKEN UITVOERING f 148.25 f 89.50 - f 56.75 OLD-FINISH UITVOERING f 195.- f 149.50 - f 125.- Ged. Oude Gracht 108-110 - Tel. 17165 - Haarlem De hoogste worp heeft Karei I gedaan door het brengen van zijn BERTENJA, ENORM en STANDAARD. Het zijn in korten lijd de meest gerookte 6 cents sigaren geworden en dat wil iets zeggen, nu de markt wordt overstroomd met 6 cents sigaren. Maar de 6 cents Karei I onderscheiden zich dermate, dat dui zenden rookers hun keuze hebben bepaald en naar gelang van hun voorkeur voor model en melange, rooken zij BERTENJA. ENORM of STANDAARD. Er is maar één In het voorloopig verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp betreffen de voorloopige voorziening ten aanzien van de waardebepaling van den voorraad gou den munt en gouden muntmateriaal van de Nederlandsche Bank en regeling van de gevolgen dier voorziening, lezen wij, dat zeer vele leden erkenden dat de tijd geko men is om tot voorloopige herwaardeering van den goudvoorraad van de Nederland sche Bank over te gaan. De kans op terug keer tot de oude goudwaarde van den gul den achtten zij met de regeering, zoo ge ring, dat daarmee geen rekening mee be hoeft te worden gehouden Juist achtten zij het ook, dat nog niet tot een definitieve nieuwe waardebepaling zal worden overge gaan. Met het voorloopig gekozen percen tage van 18 konden zij zich vereenigen. Sommige leden waren evenwel van oordeel, dat met dit ontwerp een gevaarifike weg zal worden ingeslagen. Eeniee andere leden zagen in de thans voor gestelde herwaardeering de bezegeling van der. toestand van voortgezette inflatie, welke huns inziens sinds 1933, d.w.z. sedert het optreden van het kabinet-Colijn, thans reeds 7 jaar heeft bestaan. Sommige leden vestigden er de aandacht op. dat de basis van 18 procent depreciatie, waarop de herwaardeering zal plaats vinden, fictief is. In werkelijkheid bedraagt de depreciatie op dit oogenblik meer. Daarin schuilt huns inzien? nog een niet onbelangrijke reserve. Kon men zich in groote meerderheid met het voorstel tot her-waardeering van den goudvoorraad op zichzelf vereenigen, er be stond geenszins eenstemmigheid omtrent de bestemming, welke aan het aldus vrijko mende bedrag behoort te worden gegeven. Wel was men het er over eens, dat het boek verlies, geleden door het Egalisatiefonds, be hoort te worden aangevuld. Eveneens kon men er zich mee vereenden, dat een gedeelte van de goudwinst zal worden besteed ter delging van het nog openstaande gedeelte van het pon- denverlies, bedragende rond f 7.630.COO. Het is een algemeen belang, dat het restant van dit verlies thans ineens wordt weggewerkt. Verschil van inzicht bestond echter zoowel ten aanzien van de bestemming van het bedrag van rond 116 millioen, dat voor een nader bij de wet aan te wijzen doel zal worden besteed en dat de regeering blijkens de Memorie van Toelichting wil gebruiken om er den kapitaal- dienst van het Leeningsfonds mee te verster ken, als ten aanzien van het bedrag van ruim 22 millioen. dat ten goede zal komen aan de Nederlandsche Bank. Wat het eerste bedrag betreft, meenden ver scheidene leden, dat het juister ware dit te be stemmen om de financieele positie van de so ciale verzekeringsfondsen te verbeteren. Wordt dit bedrag gebruikt ten behoeve van het Lee- ningfonds, dan zal voor de mobilisatieuitgaven minder geleend behoeven te worden, hetgeen het bij ons volk toch reeds in onvoldoende mate levende besef, dat de mobilisatie groote offers eischt en tot versobering dwingt, niet zal ver sterken. Voor het eerstgenoemde deel zou naai de meening van deze leden f 1V2 millioen wei vol doende zijn, terwijl het tweede doel 2,3 mil lioen zou vorderen. In totaal zou dan rond 11,5 millioen ter beschikking van de bank blijven. Weer andere leden zouden op gronden, aan de billijkheid ontleend, een nog iets tiooger bedrag aan de bank ten goede willen laten komen. Ock waren er verscheidene leden, die zich er mee zouden kunnen vereenigen, indien aan de bank een bedrag werd toegekend, gelijkstaan de met het verlies, dat, op het tijdstip waarop tot depreciatie van den gulden werd overge gaan, nog openstond. Eindelijk verklaarden verscheidene leden zich met de voorgestelde verdeeling van de goud winst, althans voor zoover betreft het gedeelte daarvan, dat aan de Nederlandsche Bank ten goede zal komen, te kunnen vereenigen. Van verschillende zijden werd de vraag ge steld of het bedrag, dat aan de bank zal toe vallen uit de herwaardeering van haar goud voorraad, getroffen zal worden door de winst belasting van 10 procent, indien het daarop betrekking hebbende wetsontwerp tot wet mocht worden verheven. Vele andere leden konden zich met de be stemming van dit bedrag voor het leeningfonds, dus ten behoeve van de mobilisatie-uitgaven, geheel vereenigen Wat voorts betreft het voorstel om het pon- denverlies der Nederlandsche Bank thans inte graal te vereffenen en dus niet alleen het reeds genoemde bedrag van rond f 7.360.00, doch bo vendien nog verdere bedragen tot een totaal van ruim f22 millioen aan deze bank ten goede te doen komen, hiertegen bleken zeer vele leden bezwaar te hebben. De billijkheid van deze verrekening van het geheele verlies, ook voor zoover dit reeds door mindere uitkeeringen aan den Staat en de aandeelhouders is gedelgd, konden zij niet inzien Gaven verscheidene leden aanvankelijk als hun oordeel te kennen, dat er geen aanleiding is om de Nederlandsche Bank een grooter be drag dan dat van het restant-verlies te doen behouden, anderen meenden, dat iets verder gegaan kan worden, omdat elke regeling van deze aangelegenheid het karakter van een compromis moet dragen. Zij zouden zich er mee kunnen vereenigen, indien op gronden, ont leend zoowel aan het algemeen belang als aan de billijkheid jegens de bank aan de bank de beschikking werd gelaten over een zoodanig bedrag boven dat van het nog resteerende pondenverlies, dat daarmede de boekwaarde der gebouwen in overeenstemming kan worden ge bracht met de liquidatiewaarde en tevens aan deze gebouwen de noodige verbeteringen kun nen worden aangebracht en de reserves van de bank weer op dezelfde hoogte gebracht kun nen worden als in het boekjaar 1931-1932, voor het pondenverlies. Naar aanleiding van de arrestatie van drie ingezetenen te De Bilt wegens aldaar gepleegde diefstallen ten nadeele van Defensie, kan nog nader worden medegedeeld, dat behalve de ar restatie van de drie burgers eveneens vier al daar gelegerde militairen door de militaire po litie zijn aangehouden en in verzekerde bewa ring gesteld. Vast is komen te staan, dat be langrijke hoeveelheden levensmiddelen, bestemd voor de ter plaatse gelegerde militairen In handen van enkele burgers zijn gespeeld, die daarmede een handeltje hebben gedreven. Ge- ruimen tijd is dat onopgemerkt kunnen ge schieden, totdat de verkoop der gestolen le vensmiddelen een dergelijken omvang ging aannemen, dat de plaatselijke politie er de lucht van kreeg en in samenwerking met de militaire politie een onderzoek ging instellen Hierbij kwam aan het licht, dat verschillen de militaire koks, die zich thans in arrest be vinden, levensmiddelen uit een villa, waar de militairen gelegerd zijn, smokkelden naar een achter deze villa gelegen opslagplaats van den eveneens gearresteerden brandstoffenhande- laar. die algemeen voor den hoofdschuldige in deze zaak wordt aangezien. Het gestolen goed bestaat hoofdzakelijk uit margarine, koffie en thee. welke de koks bijeengaarden, door de rantsoenen der militairen tot een minimum te rug te brengen. Een en ander geschiedde ge heel buiten medeweten van den menagemees ter, die, toen hij van de diefstallen hoorde zeer verrast was. De gestolen levensmiddelen werden tegen lage prijzen speciaal in Tuindorp- De Bilt aan particulieren verkocht onder het mom, dat de goederen afkomstig waren van een faillieten boedel. Vrijdagavond werd in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Den Haag door het Residentieorkest een gala-concert gegeven, waarvan de baten geheel ten goede zullen ko men aan ontwikkeling en ontspanning voor mi litairen. H. M. de Koningin woonde dit concert, waarop de beroemde Hongaarsche violist Prof Carl Flesch belangeloos als solist medewerkte, tot de pauze bij. Toen H. M. de koninklijke loge betrad, zette het orkest, dat onder leiding stond van Frits Schuurman, het Wilhelmus in, dat door talrijke aanwezigen werd meegezongen. Tot de officieele genoodigden, die op de eei- ste rijen van het eerste balcon waren gezeten behoorden o.m. de minister van Defensie en mevrouw Dijxhoorn, de opperbevelhebber gene raal H. G. Winkelman, de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jhr. mr dr. H. A van Karnebeek en de burgemeester der resi dentie en mevrouw De Monchy. Onder het publiek bevonden zich tal van vooraanstaande burgerlijke en militaire perso nen, onder wie nagenoeg alle in Den Haag ge accrediteerde gezanten, terwijl op de boven- galerij vele militairen beneden den rang van onderofficier een kostelooze plaats hadden ge kregen. «■atholieken, God heeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waarheid gegeven om haar te dienen, te beschermen en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrou wen op Christus' woord, dat de poorten der hel, ondanks alles, haar nimmer zullen over weldigen. HELSINKI, 16 Febr. (Beuter) Finsche vliegtuigen hebben den spoorweg, die Lenin grad verbindt met de Karelische landengte, gebombardeerd. Verscheidene stations zou den reeds in brand staan. ROME, 1 Febr. De diplomatieke redac teur van Stefani schrijft: Sinds enkele dagen houdt de internationale pers zich nadrukkelijk bezig met een eventueele uit breiding van het conflict in zekere zones aan de Zwarte Zee, evenals in gebieden van West-Azië, die een bijzonder belang hebben op grond van hun rijke olielagen. De Fransch-Britsche troepen, die geconcen treerd zijn in Egypte, Palestina en Syrië, en die dezer dagen zijn uitgebreid met de aange komen contingenten Australiërs en Nieuw- Zeelanders, zouden moeten dienen tot het af weren van Russische aanvallen in de petro- leumzone van Mosoel of Bessarabië. Maar, terwijl de Westelijke mogendheden den indruk geven Russische initiatieven te vreezen, be schouwt Rusland argwanend de strijdkrachten, die geconcentreerd worden onder bevel van ge neraal Weygand in de streek van BatOem. Dat zou een verklaring geven voor de versterkings- werken. 'die de Russen koortsachtig aanleggen in de havens van de genoemde petroleumzone. De kortelings gepubliceerde gegevens, volgens welke het Oostelijke leger onder bevel van ge neraal Weygand verscheidene honderdduizenden manschappen zou omvatten, schijnen echter overdreven te zijn. deze laatste maanden niet de verwonderlijke eensgzindheid kunnen opmerken van de Zweed- schp meening over dit punt? Voortgaande eischt Djerre hulp aan man schappen en materiaal voor Finland, waarna h\j schrijft: Gelooven wtj met geld ons te kunnen bevrij den van den moreelen plicht jegens de wereld? Gelooven wij dus, dat de vrijheid met geld ge kocht werd? Hebben wij vergeten, dat onze mi nister van Buitenlandsche Zaken op Nieuw jaarsdag openlijk gezegd heeft, dat ons land in gevaar verkeert te worden vernield? Thans weten wij allen, dat de eerste ver dedigingslinie van het Noordelijke land ligt op de Karelische landengte. Er zijn alleen nog dwazen, die gelooven, dat het de laatste linie is. Neutraliteit en neutraliteit tot iederen prijs. Interventie in den Noordschen oorlog mag ons niet mengen in den Éuropeeschen oorlog. Dat willen wij niet. Wij zijn gekomen op het oogenblik, waarop men vrijwilligersregimenten naar het front kan zenden zonder de neutra liteit te schenden. Het bevel, dat men ze zou geven, zou kort zijn: Z. M. de Koning veroor looft, dat dit regiment vertrekt als vrijwilligers ter verdediging van het Noorden. Zij, die niet willen komen, kunnen het zeggenen alles zou geregeld zijn. HELSINKI, 16 Febr. (Havas). Een Finsch blad drukt hedenmiddag een artikel af van den Zweedschen schrijver Paul Djerre, dat versche nen is in een Stockholmsch dagblad. Na te hebben geconstateerd, dat geen enkel Zweedsch regiment naar Finland is gezonden, schrijft Djerre Heeft men tijden-s de conferentie der Noord- sche staatshoofden niet besloten, dat Zweden solidair is met Finland? Heeft de menigte in de straten van Stockholm niet haar vreugd» getoond over dit besluit? Hebben wij niet dagelijks verklaard, dat de zaak van Finland onze zaak was? Hebben wü Laten we ons nogmaals bezig houden met het boek „Dat heb ik gezien" van den vroegeren chef der Ogpoe, W. G. Krivitsky. Enkele van de ontelbare verschrikkingen, welke hij vertelt, hebben we reeds vermeld. Daar zijn er nog veel' meer, teveel om genoemd te worden, doch één is er, die we niet mogen voorbij gaan, omdat het hier de talrijke moorden betreft tegen de z.g. misdadige jeugd. Het is een blijk van voorzichtigheid te over wegen, dat Krivitsky, die in zijn merkwaardig boek Stalin en zijn kliek veroordeelt en at taqueert, zelf jaren lang zijn handlanger is ge weest. Ook hij spionneerde voor de Ogp'oe, ook hij bracht verraders aan en huldigde het wereld communisme als zijn ideaal. In zijn geschrif ten echter kan men de neiging waarnemen om clit ideaal te dienen met middelen, die voor hem niet misdadig waren. Hij ontkent althans gemoord en verra den te hebben; hij beweert met klem Stalin te hebben verlaten omdat hij niet langer kon aanzien, hoe zijn ideaal op de gemeenste en misdadigste manieren werd gediend. Maar hoe dit ook zij: al zou zijn boek slechts voor een honderdste waar zijn, dan nog is het genoeg om voor Stalin en zijn garde verpletterend te zijn. De misdaad tegen Finland klopt volledig met de beschuldigingen van Krivitsky. Ditmaal dus v/iljen we even stilstaan bij de „zuivering" onder de jeugd. Het woord „zuive ring" doet, telkens als het gebruikt wordt, een rilling door den lezer gaan. Zuivering beteekent duizendvoudige moord,. Ziehier 'n letterlijke aan haling van Krivitsky zelf: „Van alle zuiveringen toegepast door Stalin is er één, die zóó veel erger en afgrijselijker is dan ae vernietiging van eenige politieke groep in het leger of de partij dat zélfs al was het mogelijk voor de geschiedenis om al dat andere te ver geten, zij nooit anders dan met afgrijzen zal terugblikken op de zuivering van de kinderen. Begin 1935 diende de Ogpoe bij het Politieke Bureau een rapport in omtrent de misdadige jeugd. Al die terechtstellingen en deportaties en hongersnooden van 1932—1933 hadden alweer 'n nieuwen stroom veroorzaakt van bezprisornii, weezen zonder onderdak die op 't platteland rond zwerven. De Ogpoe onderzocht deze geweldige kinderen-tragedie en wees Stalin op de vréése- iijke toestanden onder die stakkers. Er kwam ontzettend ve;el misdadigheid onder hen voor. De horden rondzwervende kinderen werden door allerlei ziekten geteisterd. Sexueele verdorven heid was bijna algemeen onder hen. En nóg erger trof het Stalin, dat het rapport vermeldde, dat duizenden kinderen, om aan hun harde leven te ontkomen, toetraden tot godsdienstigs sekten. Stalin besloot handelend op te treden- De Ogpoe had er, eigenlijk wel een beetje vreemd, altijd een zekeren trots in gesteld kinderen te verbeteren en was er inderdaad in geslaagd heel wat van die stakkers, wees geworden door de bolsjewistische revolutie en den burgeroorlog, weer op het goede spoor te brengen en in inrichtingen op te nemen. Maar ten opzichte van die nieuwe horden weezen be sloot Stalin een nieuwen koers te volgen. Op 8 April 1935, publiceerde de Izwestia een officieel besluit van de Sovjet-regeering, onder teekend door president Kalinin en premier Mo- iotof, getiteld: „Maatregelen ter bestrijding van de misdaad onder minderjarigen." Dit besluit strekte de doodstraf uit tot kinde ren boven de twaalf jaar wegens overtredingen varieerend van onbeduidende diefstallen tot ver raad. Gewapend met dit vreeselijke wapen, dreef de Ogpoe honderdduizenden jonge kinde ren bijeen en veroordeelde hen tot een verblijf in concentratie-kampen, dwangarbeid en in vele gevallen werden zij terechtgesteld. Juist toen die verschrikkingen plaats grepen kwam Stalin naaf voren uit zijn isolatie, welke hem iets van een kluizenaar gaf en begon hij te poseeren als peetvader van Ruslands kleine kinderen. Wil begonnen toen voor de* eerste maal foto's van hem te zien temidden van kinderen in speel tuinen. Hij werd afgebeeld vergezeld van een meisje van twaalf, dat hij de parade op het Roode Plein liet zien en geld voor een toegangs kaart voor haar leenend van den Commissaris van Oorlog, Worosjilof. Een ander maal weef nam hij geschenken in ontvangst van een lie' meisje uit het verre Turkestan, de kampioene katoenplukster van haar district, dat de Orde van Lenin kreeg en een gouden horloge en een kus van den Vader der Volkeren". Ik spreek hier niet ironisch, maar ik constateer vreeselijke feiten! Deze camouflage, deze komedie werd veel toegepast gedurende deze meest vreeselijke maanden toen de Ogpoe de levens vernietigde van kinderen van twaalf, dertien en veertien jaar op officieele aanklachten of beschuldigin gen van „verraad, spionnage, Trotskyisme, fas cisme," ja zélfs dat zij spionnen van Hitier wa ren of van den Mikado. Niet vóór Februari 1939 kreeg de wereld een flauw idee van deze. de meest vrééselijke zuivering van alle zuive ringen. En tegen dien tijd was de tijd gekomen zooals stééös om de noodige zondenbokken te zoeken minderjarige beambten van de OgP°e> wier éénige misdaad was, dat zij hun orders ge hoorzaamd hadden De plaatselijke Ogpoe-vervolgers in Lenin' Koeznetskii en verschillende van haar assistenten waren voor deze functie uitgekozen. Uit de zit tingen van de provinciale rechtbank in dit dorp in den Oeral vernam de buitenwereld later da' jongens van tien waren gemarteld om hen doen bekennen dat zij „contra-revolutionnaire», fascisten, terroristen" waren. De buitenwereld vernam, dat 160 schoolkinderen bij gewone mis dadigers in cellen gestopt waren, waar zij op de» grond moesten slapen en dat zij acht maande» lang onophoudelijke nachtelijke kruisverhoore» moesten ondergaan. De pijnigers van die kinde ren kregen gevangenisstraffen van 5 tot 10 jaar- Maar het besluit van 8 April 1935 werd nooi ingetrokken en het aantal slachtoffers daarvan op dezelfde wijze gemarteld over het hééle land sedert 1935 is nog nóóit en kan ook nóóit ge schat worden. Alles wat officieel bekend is, j» dat in Lenin Koeznetskii, een speldepunt op de landkaart van de Unie van Sovjet Socialistische Republieken, honderdzestig schoolkindeven doof de Ogpoe werden onderworpen aan middeleeuW' sche pijnigingen op grond van een wet, geredi geerd door Stalin, terwijl Stalin werd gefoto grafeerd welwillend en beschermend-, vaderlijk glimlachend, temidden van zijn pete-kindereh- En zóó blijft Stalin, door middel van zij» Ogpoe, verbonden met zijn moeder, het volk. dat hem baarde en voedde en gróót maakte!" Dit zij voor heden genoeg. Eén volgende maal zullen wij zien, hoe volgens de voorstelling va» Krivitsky Stalin zijn voornaamste generaals e» medewerkers likwideerde. OP DINSÜAO 20 FEBK. 1940 aanvangende des v.m. te 10 uur, zal deurw. VAN DEN STEENHOVEN te HAARLEM in het perceel Maurits- straat no. 1 (zijstraat v. d. Wilh.- str.) op verzoek van ingenieur N. Boon vrijwillig, om contant geld, publiek verkoopen: w.o. div. fauteuils, tafels, stoelen, kleeden, haarden, gordijnen, enz., enz. Voorts: radiotoestel, piano, potten, pannen, keukengerief, schrijfmachine in koffer, etc., etc. Te bezichtigen: Zondagmiddag 18 Febr. en Maandagmiddag 19 Febr., telkens van 2—1 uur. Bij strenge koude wordt tijdens kijkdag en ver kooping gestookt. Eventueele in lichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden deurwaarder a. d. Kinderhuissingel 108 (Tel. 16855). 99 BUITENBANDEN 98 - 125 - 150 - 175 - 198 BINNENBANDEN 49 - 58 - 78 SCHAGCHELSTBAAT 1 EN hoek CBOXJéSTR.. Haarlem-N. Alléénverkoop der FAMEZO- rijwielen TMsfiwmm DINSDAG 20 FEBRUARI Tooneelspel van Paul Vandenberghe Hoofdrollen: THEO FRENKEL, CORRIE KOREVAAR, GUUS OSTER, LOUIS DE BREE. BIJZONDERE CREATIES Prijzen alles inbegrepen:.2.050.70. Plaatsbespreking vanaf Maandag van 103 uur, Tel. 10189. OP DINSDAG 20 FEBRUARI 1940 - 8.15 UUR IN DE GEMEENTELIJKE CONCERTZAAL „HET RESIDENTIE-ORKEST" onder leiding van FRITS SCHUURMAN Solist: DODA CONRAD, bas-bariton PROGRAMMA I. ZEVENDE SYMPHONIE L. van Beethoven PAUZE II. a. ARIA „MONTRE SI LASSIO" w. A Mozart b. SCèNE D'ARKEL, UIT „PELLéAS ET MELISANDE" c. CHANSON DE WARLAAM M. Mous^or^sky d. ADIEU DE BORIS u/d opera Boris Godunow, M. Moussorgskv Solist: Doda Conrad, bas-bariton. III. L'APPRENTI SORCIER p Dukas Kaarten verkrijgb. bij de fa. Met Meylink, Lange Begiinestr 20 en 's avonds aan de zaal a ƒ3.— (alles inbegrepen). COUPONS GERZON Het Ruys Ensemble Hedenavond 8.15 uur Satyre in 4 Bedr. door Marcel Pagnol. Medespelenden: COR RUYS, ANTON RUYS, ADOLPHE HAMBURGER, ELLY v. STEKELENBURG, PIERRE MYIN, BEN AERDEN, e.a. Pr. alles inbegr.: 2.050.70. met Uw reclamegei den: besteed ze aan cou rantenreclame, 't reclame medium waarop de men- schen zich abonneeren, juist ook om de adver tenties. Vraagt inlichtingen, voorbeelden etc. van courantenreclame bjj de erkende advertentieburgaux oi het „Cebueo", Dam 2a, Amsterdam Pracht eiken Dressoir, zware Schuiftafel, 2 Fauteuils, 4 Stoelen. Prima Stoffeering. Zeer sterke const. Dressoir (apart model), Schuiftafel Eng. model, 2 Fauteuils, 4 Stoelen. Gegarandeerd prima stoffeering Deze aanbieding duurt tot 29 Februari, doet Uw voordeel en koopt nu. Vraagt voor Uw stoffeering vrijblijvend prijs.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 12