ut kranten „Wat Mijnhardt maakt is goed ze snakken - er naar - Verstopping Beparel Ww ta/nde/n In een wiegje op een ijsschots Wij luisteren naar... FINANCIEN HOEST FAMEL OMGEKEERD. De baby bleef ongedeerd Dagfilm °'i W ater stande1 ZATERDAG 17 FEBRUARI 1940 Ter bescherming van Britsche zeelieden Japanners ontruimen Nanning Temperatuur kwam weer onder 't vriespunt VRAAGSTUKKEN IN HET HOTELBEDRIJF NOGMAALS DE STEENKOLEN KUSTBEWAKING IN INDIË werpe men niet weg; stuur ze op naar Uw vrienden en kennissen onder de gemobiliseerden; Muntmeter gelicht DE WAAL ZIT VOOR NIJMEGEN St. Alfonsus-Retraitehuis Amersfoort Centraal bureau van de R. K. Artsenvereeniging BOEK EN BLAD herman' kramer VREDESTOCHT DEN BOSCH PROPAGANDA VAN TOURISME Samenwerking tusschen Nederland en België Antwoordtelegram Z. H, den Paus en H. M. de Koningin CULEMBORGSCHE HAVEN- MOND IJSVRIJ Academische examens PRINS BERNHARD BEZOEKT SOESTERBERG VISCHAANVOER RUIMER BILJARTEN Opbrengst wedstrijd Nederland België ji Wondere gebeurtenis in den stren gen winter van 1861 De Betuwe in 1861 Zondag 18 Februari Maandag 19 Februari MARKTEN oo oc .0. 00 .co :.tc 0 c (C c.co POSTVLUCHTEN VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen SIROOP Kletne flacon f 1.15 Groote flacon f >.90 LONDEN, 17 Febr. (Reuter). De admiraliteit deelt mede, dat alle Britsche schepen, alvorens tij eenige haven in het Vereenigd Koninkrijk verlaten, moeten zijn vc«rzien van bescher mingsmiddelen ten behoeve van het personeel, dat blootstaat aan machinegeweervuur van vijandelijke vliegtuigen. TSJOENGKING, 17 Febr. (D.N.B.) Se dert Vrijdagavond trekken de Japanners hun troepen uit Nanning terug. In den loop van den nacht is de luchtdruk in ons land (vooral in het Zuiden) zeer snel gaan dalen. Daarmede werd de nadering van een zeer diepe storing (laagste stand vermoede- li; k 990 mb) aangekondigd, die uit Ierland in Oost-Zuid-Oostelijke richting naar Midden- Frankrijk is getrokken. De wind is onder invloed van deze depressie weer naar het Oosten ge draaid en daarbij in de zuidelijke provincies tot krachtig toegenomen. De temperatuur daalde in ons land weer tot onder het vriespunt, mede ten gevolge van een tijdelijke opklaring. Over Spanje en Portugal heeft de storing een krachtige. Zuid-westeiijke luchtstrooming ge bracht, zoodat daar bij vrij zwaren regenval de koude weer geheel is verdreven. De depressie-activiteit scliijnt ook bij de Azo- ren nog aan te houden, want thans dalen daar de barometers weer vrij snel. De arctische hooge druk van 1045 m bar over Groenland neemt thans weer wat in beteekenls af, maar de strooming van koude lucht uit het Poolgebied blijft nog aanhouden, zoodat de tem peraturen over IJsland ook- weer gedaald zijn. Voor de Noorsche kust ontwikkelde zich nog een storing van ongeveer 1000 mbar, doch het lagedrukgebied over Finland vult thans op. Over Centraal-Europa ligt nog een hoogedruk kern en het heeft in Hongarije weer zeer streng gevroren, terwijl ook over Italië de vorst nog aanhoudt. Over diverse vraagstukken van economischen en socialen aard is den laatsten tijd in het hotel-, café'- en restaurantbedrijf een nauwere samenwerking ontstaan tusschen den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders en Slijters ..St. Joseph" en den Ned. R. K. Bond Van Hotel-, Café- en Restaurantgeemployeerden „St. Antonius". Hieraan werken ook mede de werkgevers, georaginseerd in de Algemeene Kath. Werkgevrsvereeniging, alsmede de Ned. R. K Middenstandsbond en het R. K. Werk liedenverbond. Er is thans een werkcommissie uit deze vijf organisaties benoemd, die tot taak heeft de voormelde vraagstukken te bestudeeren en daarvoor oplossingen te vinden en wel een permanente commissie ter behartiging der be langen van bedrijf en bedrijfsgenooten in het hotel-, café en restaurantbedrijf. Tot voorzitter is benoemd dr. L. G. Korten- horst, terwijl mr F. J. H. Bach optreedt als vice-voorzitter Secretaris is mr. G. W. J. Jon ker, 2de secretaris de heer W. B. Koelemij, allen te 's-Gravenhage. Wy betreuren het te moeten constateeren, dat het onderschrift bij de foto van de gasfabriek in ons yandbiad van Vrijdag U. verwarrend schijnt gewerkt te hebben. De Ziudergasfa- briek'stelt namelijk uitsluitend cokes beschik baar tegen de normals prijs. Het is de bedoeling dat déze cokes, vooral de zgn. parelcokes ver mengd wordt met de steenkool, teneinde zoo een goedkoope brandstof te verkrijgen. Van een speciale aanbieding voor werkloczen is dus geen sprake. BATAVIA. 17 Febr. (Aneta). De Volksraad heeft aangenomen een aanvullende begrooting voor het departement der Marine ten bedrage van f 510.000 voor den bouw van vaartuigen ten behoeve van de kustbewaking. Voorts nam de Volksraad nog aan een aan vullende begrooting voor het departement van Onderwijs, waarbij f 100 000 wordt aangevraagd voor den bouw van 'n gouvernementslyceum te Bandoeng en andere credieten ten behoeve van den bouw van scholen. Bewoner trachtte anderen te beschuldigen Bij de Diemer politie werd door een commen saal van de familie O., wonende in de Burge meester Kisvietstraat, aangifte gedaan, dat tijdens de afwezigheid van de bewoners, de electrische muntmeter was gelicht. Een later ingesteld onderzoek bracht aan hst licht, dat zich een bedrag van 10 in den meter bevon den moest hebben. Naar degene, die de aan gifte deed, aan de politie nog mededeelde, zou I de bewoner, de 38-jarig A. A. O., nog wel na- der opgeven, in welke richting hij meende dat het onderzoek moest worden ingesteld. Toen de chef van politie in de woning een onderzoek instelde, bleek het, dat de vrouw van A. A. O. buiten logeerde en dat O.'s werk zaamheden meebrachten, dat hij regelmatig buiten Diemen werkzaam was. De huissleutel was in bewaring gegeven bij de buren. Hoewel nu aanvankelijk het vermoeden kon rijzen, dat in laatstbedoelde richting gezocht zou moeten worden, waren er eenige kleinigheden, welke den politiechef er anders over deden denken. Hij had vingerafdrukken op den muntmeter geconstateerd en met behulp daarvan werd den bewoner A. A. O. het vuur zóó na aan de schenen gelegd, dat deze eindelijk door de mand viel en bekende, zelf het geldbedrag uit der. meter weggenomen te hebben. Toevalligerwijze was hij 's avond tegelijk met den commensaal thuis gekomen, hoewel de vrouw des huizes nog buiten logeerde. Toen de Ijeide mannen de woning binnentraden, had O. zijn commensaal op den opengebroken meter opmerkzaam ge maakt. De commensaal is totaal onschuldig aan het gebeurde, vermoed wordt dat ook de vrouw van A. A. O., tegen wien proces-verbaal is op gemaakt, niets van den diefstal geweten heeft. De minder gunstige financieele toestand, waar in het gezin den laatsten tijd verkeerde, moet tot dit misdrijf aanleiding hebben gegeven. Vanochtend half 4 is de Waal voor Nijmegen gaan zitten, nadat het ijs van Gistermiddag 1 uur tot vancchtend op drift was geweest. De stand van de rivier is onveranderd gebleven, namelijk 12.14 m. met 4 c.m. val. De ijsbre- kers waren vanochtend gevorderd tot IJzen- doorn, tusschen Leeuwen en Druten. of moeilijke en on regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnli ardt's Laxecrlablellcn Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Geen geschikter tijd om in stille afzondering te gaan dan de vastentijd. De tijd van inkeer en levensvernieuwing. Kiest dus uw retraite uit. Dinsdag 20—23 Febr.: Meisjes. Vrijdag 2326 Febr.: Mannen. Dinsdag 27 Febr.1 Maart: Geh. vrouwen. Vrijdag 14 Maart: Jonge mannen. Dinsdag 58 Maart: Geh. dames. Vrijdag 811 Maart: Kerkzangers II. Zaterdag 1619 Maart: Hèeren. Woensdag 2023 Maart: Heerén. Naar het dezer dagen verschenen nummer van het R. K. Artsenblad bericht, heeft het Hoofdbestuur van de R. K. Artsenvereeniging besloten tot stichting van een Centraal Bureau, dat gevestigd zal worden Voorstraat 63 te Utrecht, waar ook het Centraal Bureau van het Wit-Gele Kruis gevestigd is. Als opvolger van Mr. E. v. d. Weyer, aan wien eervol ontslag werd verleend, werd Mr. J. de Vreeze te Utrecht be noemd tot secretaris van het Hoofdbestuur. Tusschen windvaan en koepel. Gedenkboek van „Saint Louis". Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan dei Congregatie van Saint Louis, van welke Con gregatie de Broeders in den loop der jaren ook in Laren zulk hoogst verdienstelijk werk voor de katholieke jeugd verricht hebben, is thans een prachtig uitgevoerd Gedenkboek verschenen De auteur hiervan, de eerw. Broeder Christo- forus, heeft dit boek getiteld: „Tussen windvaan en koepel", terwijl dit typografisch fraai uitge voerd werk verlucht is met de geestige pentee- keningen van den eerw. Broeder Donatius. In verband met het feit, dat de Algemeene Overste, de eerw. Broeder Tarcisius de Leeuw geboren en getogen is in ons schoone dorp en dat er aan onze jongensscholen met het Convent der Larensche Broeders zeer in het bijzonder aandacht gewijd wordt in dit Gedenkboek, wil len wij hier eenige uittreksels daaruit laten vol gen. Wij zijn ervan overtuigd dat alle oud-leer lingen en ook alle parochianen hiervoor veel be langstelling zullen hebben: Uit de St. Jansbasiliek, den- trots van hun ouders, trekt de Larensche jeugd van de Kinder mis naar de scholen aan den Eemnesserweg. Op vele prille gezichten leeft al een vleug van de traditie en de vasthoudende kracht, waarmee hun voorouders het Heilig Geloof en de oude Moederkerk trouw Dieven in de geslotenheid van een vastverbonden Katholieke gemeenschap. Kin derkoppen met iets van de verbetenheid van oude Laarders. Koorknapen'en acolieten uit de roemrijke St. Jansprocessie. Wie er pas woont, denkt dat ze allemaal Van den Brink, Calis cf Majoor heeten. Voorts lezen we: Nog geen ja?ir na de stichting in Alkmaar, ontving de Algemeene Overste bezoek uit Laren in Noord-Holland: kapelaan Smit en twee leden van het schoolbestuur aldaar, dié namens den bejaarden pastoor om Broeders kwamer. vragen voor hun scholen. Nu had het dorpje Laren reeds jaren in Oudenbosch een geestdriftig verdediger in den persoon van den novicenmeester, Broeder Inno- centius v. d. Veer, bij wien de devotie tot Sint Jan den Dooper even veilig was als de rechten der erfgooiers. Zooals de geweldige Sint Jan Baptist van Brom in de Basiliek van Laren ge biedend staat te wijzen, zoo wees Innocentius' vinger naar zijn geboortedorp, vanwaar alle heil zou komen. Wist hij soms dat Laren eens den vijfden Algemeen Overste zou opleveren? In ieder geval bezwoer hij zijn novicen dat de Sint Jansbasiliek van binnen véél hooger was dan van buiten. Onder pastoor Hendriks, wiens ini tiatief aan de parochie Laren zooveel goeds zou doen, kwam er meer schot in de zaak. Den 27en Mei 1914 arriveerden de vijf eerste Broeders on der aanvoering van Broeder Dominicus Saut in huize St. Louis te Laren En over den Algemeenen Overste, Vader Tar cisius, zoon van onze St. Jansparochie. Op 8 Augustus 1929 werd door het kapittel tor. Algemeen Overste gekozen: Broeder Tarcisius de Leeuw, die tot dan toe Vicarius der huizen in Indië geweest was. Tot slot deelen wij mede. dat het Gedenkboek tegen zeer matigen prijs bij de Broeders ver krijgbaar is. De menschen willen steeds wat nieuws, Ze zijn niet gauw tevrêe, En wie er mee te maken heeft, Die zit er toch maar mee! Eerst wordt vaak een bepaald object Bijzonder gewaardeerd, En korten tijd daarna verlangt Men 't zelfde.omgekeerd! Een duid'lijk voorbeeld treft men thans In Nederland weer aan, Dat geniaal is opgelost Door onzen Goudriaan. Die directeur brengt steeds wat nieuws, En practisch bovenal, Hier is er weer zoo'n voorbeeld van, Hier is weer zoo'n geval: In den zoo goeden ouden tijd, Keek men u nauw'lijks aan, Wanneer oe in uw keuken niet Een flinke Trijn had staan. Ook dat wordt weldra omgekeerd: Dan zal het zóó toch zijn: Geen Trijn meer in de keuken, maar. Een keuken in den trein! De nieuwe Dieseltreinen toch Voorziet men daar reeds mee, Als elke trein zijn keuken heeft, Is Neerland weer tevrêe! In aansluiting op de reeds hieromtrent gepu bliceerde berichten over de wederzijdsche pro paganda ter bevordering van het toerisme tus schen Nederland en België kan thans worden medegedeeld, dat de bekende Vlaamsche letter kundigen Gerard Walschap en Felix Timmer mans in opdracht van het commissariaat-gene raal voor het Toerisme te Brussel een serie voordrachten in Nederland zullen houden. Gerard Walschap zal in de week van 11 tot 15 Maart optreden te Amsterdam, Den Haag Rotterdam, Utrecht en Groningen. Felix Tim mermans in de week van 8 tot 13 April in de steden Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Nij megen en Haarlem. Een comité onder beschermheerschap van den Belgischen gezant te Den Haag, waarin verte genwoordigd zijn het Belgisch verkeersbureau te Amsterdam en de vooraanstaande erkende reisvereenigingen en reisbureaux in Nederland is thans bezig de noodige schikkingen voor deze voordrachtavonden te treffen. Het Belgisch Verkeersbureau stelt tevens voor deze avonden enkele toeristische films over België gratis ter beschikking, welke na afloop van de voordracht zullen worden vertoond. In België wordt eveneens propaganda ge voerd ter bevordering van het toeristenverkeer naar Nederland. In antwoord op de telegrammen, welke zijn verzonden aan Z. H. den Paus en H. M. de Koningin bij gelegenheid van den boetetocht voor den vrede naar de Zcete Lieve Vrouwe van Den' Bosch, zijn de volgende telegrammen binnengekomen Vaticaanstad. Bisschop 's-Hertogenbosch. Zijne Heiligheid zeer gevoelig voor kinderlijke hulde van Nederlandsche pelgrims moedigt aan te volharden in gebed voor den vrede en zendt Uwe Excellentie, President Meyer en alle deel nemers den Pauselijken Zegen. (w.g.) Kardinaal Maglione. Deken M'eyer, 's-Hertogenbosch. 's-Gravenhage. Hare Majesteit de Koningin draagt mij op U te verzoeken aan de vele duizenden Katholieken te 's-Hertogenbosch in gebed vereenigd Harer Majesteits dank te willen overbrengen voor de in Uw telegram tot uiting gebrachte gevoelens en voor betuiging van aanhankelijkheid en trouw. (w.g.) Van Heemstra, Particulier Secretaris. door ze te poetsen met 1V0R0L In tuben van 60, 40 en 25 ct. en doozen van 20 ct. De ijsbrekers. die de Lek vanaf Vreeswijk stroomopwaarts hebben opengebroken, hébben Vrijdag voor den middag de Spoorbrug over Ce Lek en ook de daarachter liggende haven be reikt. Zij hebben den geheelen havenmond ijs vrij gemaakt, zoodat de schepen, die zulks ver kiezen, de haven kunnen verlaten. NIJMEGEN. Geslaagd voor het candidaats- examen rechten de heer J. L. M. Akkermans Oud-Gastel. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Vrijdag na mens H. M. de Koningin een bezoek gebracht aan het vliegveld Soesterberg. De Prins was vergezeld van zijn waarnemen- den adjudant, luitenant-kolonel H. J. Phaff. Tot vreugde van duizenden vischliefhebbers in den lande was de aanvoer van visch deze week vrij normaal. De treilers te IJmuiden voerden flinke hoe veelheden aan. De prijzen zakten aanmerkelijk en bereikten weer een meer. normaal peil. Indien de vorst het werken aan boord dezer kleine visschersschapen niet al te zeer belem mert, mag verwacht worden dat de aanvoeren van versche visch goed zullen blijven. De import van Deensche visch, die de laatste maanden bijna vertienvoudigd is, ligt geheel stil, daar een groot deel der Deensche visschers- vloot door de aldaar heerschende felle koude toi werkloosheid is gedoemd. Het overslaande zee water doet het vischtuig en luiken aan het dek vastvriezen. Daar de IJmuider treilers grooter van bouw zijn, ondervinden onze Hollandsche visschers minder last van deze ijsafzetting. De biljartvereeniging „Kras" deelt ons mede, dat als bate van den wedstrijd NederlandBel gië een bedrag van 820.30 aan O. en O. kon worden gezonden, terwijl de opbrengst der pro gramma's voor het Finsche Roode Kruis £107. heeft bedragen. De weerkundigen zijn het er allen over eens, dat deze winter een record is en dat hij sinds 1740 in een tijdperk van 200 jaar dus al zijn voorgangers heeft ge slagen. Toch zijn er nóg genoeg menschen, wier herinneringen aan vroegere winters van dien aard zijn, dat zij zich den winter van dit oogenblik moeilijk als een opvallend record kunnen voorstellen. „Zoo koud was het toch niet" aldus luidt hun oordeel. Dan kómen er verhalen uit vroeger jaren, verhalen over vorst, sneeuw en ijs in 1921, in 1905. in 1891 en van nog oudere data. Een lid van 't jongere geslacht heeft gister middag een een paar menschenleeftijden ouderen heer diens oordeel over dezen recordwinter ge vraagd. De interviewer verzocht tóe gang tot een der oude patriciërshuizen aan het deftige Haagsche Bezuidenhout en zat eenige minuten later tegenover een vriendelijken ouden heer: mr. P. Rink. oud-minister van Binnenlandsche Zaken in het kabinet De Meester (19051908), die thans ruim 88 jaar is en de bewondering en eerbied van zijn gasten afdwingt door den helderen geest, waarover hij ondanks zijn kras sen ouderdom nog mag beschikken. Het oordeel van den heer Rink komt hierop neer, dat hij dezen winter tot nog toe niet buitengewóón streng heeft gevonden, maar en het wordt er zeer diplomatiek en volkomen juist aan toegevoegd hij houdt hierbij re kening met de dagtemperaturen. „Ik geloof" zoo zegt de heer Rink „dat ik dezen winter het beste kan vergelijken met dien van 1855 Toen duurde de kóudeperiode ook zoo uitzon derlijk lang. Al was ik toen eerst 336 jaar, toch heb ik aan dien winter een onuitwischbare en bijzondere herinnering. Het hoedje van mijn ouderen broer woei eens óp een dag in het wa ter op overstroomd land en het werd uit een dakraam van een huisje langs den overstroom den weg weer opgepikt. Ik heb dit incidentje dat een geweldigen indruk op mijn jeugdig ge moed maakte, nooit kunnen vergeten en daar om herinner ik me het verloop van dien winter nog zoo goed." Van den winter van 1890 weet ik mij niets bij zonders te herinneren. Alleen staat me voor dat jaar bij, dat het op den dag van de be grafenis van Koning Willem III buitengewóón koud was. Ik woonde toen nog in Tiel. waai ik ben geboren en tot 1905 heb gewoond. Och riet u, elk jaar heb je daar gevaarlijk K3og water, wanneer het na strengen of langdurigen vorst gaat dooien. Ik zóu daar uren van kun nen vertellen." Dan vertelt de heer Rink ons van den winter van 1861. „Die was eerst streng mijnheer. Da gen achtereen was er een buitengewoon strenge vorst en toen eindelijk de dooi intrad, leefde de geheele Betuwe in angst en vreeze, dat de dij ken der rivieren de woeste en in snelle vaart naar zee stróomende water- en ijsmassa's niet in bedwang zouden kunnen houden. Deze vrees bleek gegrond, want op een dag bezweek de Waaldijk bij Leeuwen, niet ver van Tiel, onder den enormen druk van het ijs. Een groot ge deelte van het land van Maas en Waal over stroomde. Met dónderend geraas stortten de ijsmassa's zich via het dijkgat in het lager ge legen land. Geen boom en geen huis bleef daar staan, niets en niemand kon de kracht'van het ijs bedwingen. Een kolossale Ijsschots van eenige meters dikte ontmoette op haar weg door de door braak een arbeidershuisje, dat aan den bin nenkant van den dijk was gelegen. Als wa ren de muren de wanden van een lucifers doosje, zoo werd het huisje van zijn funda menten gesneden. Het kwam boven op de Ijsschots terecht en bleef daar op staan alsof er niets gebeurd was. De ijsschots vervolgde haar weg over het ondergeloopcn land en kwam geruimen tijd later en kilo meters verder tot stilstand. Het huisje stond nog steeds op de schots. Belangstellenden gingen er heen, bereikten het huisje en vonden op den zolder een wiegje. In dat wiegje lag een baby rustig te slapen. Ik herinner me deze wonderbaarlijke redding nog heel goed. Ik was toen bijna tien jaar en heb met behulp van familieleden óok meege daan aan een collecte in beperkten kring ten bate van de slachtoffers van deze ramp. Ook daarom herinner ik het me zoo goed, omdat Koning Willem III van Tiel uit de Waal over stak en den bezweken dijk in oogenschouw nam. Op he^ punt, waar de Koning te Leeu wen aan wal stapte/ herinnert thans nóg een monument aan het mannelijk optreden van de zen nobelen vorst. Oud en jong vereenigde zich om hulp te bieden. Niemand onttrok zich. Dat was een strenge winter." Een armoedig zonnetje schijnt den intervie wer pal in het gezicht, als hij de wóningdeur van zijn vriendelijken gastheer achter zich sluit. Of deze winter nu werkelijk wel zoo streng was, interesseert hem plotseling maar heel weinig. Die zon doet denken aan de Lente, die nu toch .wél gauw zal komen en waarnaar alles wat leeft zoo zeer verlangt. HILVERSUM II, 301.5 M. 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45—11.15 KRO 9.30 Gramofoonmuziek, 10.00 Hoogmis, 11.15 Gramofoonmuziek, 12.15 Causerie „Lezen onze boeren en tuinders wel?". 12.35 Gramofoonmu. ziek, 12.45 Berichten ANP, 1.00 Boekbespre king, 1.20 Gramofoonmuziek, 2.00 Vraag en antwoord, 2.45 Gramofoonmuziek, 3.00 Het Caivet-kwartet en gramofoonmuziek, 4.30 Zie- kenhalfuurtje, 4.55 Gramofoonmuziek, .7.45 Berichten, 7.50 Gramofoonmuziek, 8.00 Be richten ANP, mededeelingen8.15 „Boris Go- dounow", opera, ca. 9.30 Reisvertelling, 10.30 Berichten ANP 10.40 Epiloog, 11.0011.15 Es- perantonieuws. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.30 VARA, 8.00—12.00 AVRO 8 55 Gramofoonmuziek, 9.05 Tuin'oouwhalf- uurtje, 9.30 Orgel en zang, 12.00 Cyclus „Onze Weermacht". 12.25 AVRO-Amuserner.tsovkest en solist, 12.451.00 Berichten ANP en gramo foonmuziek, 1.30 Causerie „De gesproken mail brief", 1.50 Gramofoonmuziek, 1.55 Declama tie, 2.00 Boekenhalfuur, 2.30 Concertgebouwor kest en soliste, ca. 3.15 Filmpraatje, 4.35 Mond- accord^onvereeniging „Oost-Indië", 4.55 Even tueel Sportnieuws ANP, 6.00 Bravour en Char, me, 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws ANP, gramofoonmuziek. 7.28 Rcsiarr-orkest, 8.00 Berichten ANP, 8.15 Verkorte operette „Boc caccio", 9.15 Hersengymnastiek, 9.45 Gramo foonmuziek, 10.15 Radiotooneel, 10.30 Puszfca- orkest, 11.00 Berichten ANP, 11.10 AVRO- Dansorkest, 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 10.35 Alfredo Campoli-trio, 11.20 Orgelspel. 11.40 Whinyates-strijkkwartet, 12.05 Troise en zijn Mandoiiers en soliste, 12.50 BBC-Mannen- kóor en solist. 1.20 Berichten. 1.30 Sunderland Constabulary Koper-orkest, 2.05 Orgelspel, 2.50 BBC-orkest, 2.50 Luchtmachtorkest en solist, 4.50 Dansmuziek. 6.20 Berichten, 6.50 Orgel spel, 7.10 Gramofoonmuziek met toelichting 9.05 Zang, 9.20 Berichten, 9.35 Koorconcert, 10.35 Pianovooraïacht, 11.05 Epiloog, 11.15 BBC -Salonorkest12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8 20 Gramofoonmuziek, 9.35 Mandolinevoor dracht, 10.50 Zang, 11.05 Lichte muziek, 12.35 Solistenkwintet van de Garde Républicaine en soliste, 1.35 Zang, 2.00 Gramofoonmuziek, 2.05 Fianovoordracht. 2.30 Harpvoordracht, 2.50 Rose Cornaz' gitaar-ensemble, 4.20 Zang, 4.35 J. Tranchant en zijn orkest, 5.55 Symphonie- concert, 7.35 Gramofoonmuziek, 9.05 „Mada me", operette. 10.05 Fluit, viool en piano, 12,05 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.20 Havenconcert, 7 30 Kwintetconcert, 8.10 Gramofoonmuziek, 9.20 Zang en piano, 10.05 Radiotooneel met muziek, 11.20 Schupo-orkest en -koor. 1.15 Muzikaal tusschenspel, 1.35 Populair concert, 2.45 Muzikaal tusschenspel, 3.20 Verzoekconcert, 7.35 tot sluiting: Zie Deutschlandsender. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 9.20 Gramofoonmuziek, 11.35 Orgelconcert. 12.05 Gramofoonmuziek, 12.20 en 1-302.20 Het K. Huysmansorkest, 2.503.50 Gramo foonmuziek, 4.50 Viool en piano, 6.35 Zang, 7.20 Gramofoonmuziek, 10.30 Trio van het Hof, 11.2012.20 Gramofoonmuziek. 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek, 11.20 De Koninklijke fanfare „Les Pélissiers", 11.35 en 12.35 Gramo foonmuziek. 12.50 en 1.30 José Schnyders' or kest. 1.502.10 en 2.50 Gramofoonmuziek, 3.05 Symphonieconcert m. m. v solist, 4.05 4.20 Gramofoonmuziek, 5.506.20 Militair orkest. 7.15 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 „Mam' zelle Nitouche' operette, 10.40 Dansmuziek (gr.p.l), 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Omroeporkest en koren en solisten, 9.20 Berichten, 10.05 Will Glahe's orkest en het H J. Fierke-kwintet, om 10.20 Politiek overzicht. 11.20 Berichten. Hierna tof 12.20 Nachtconcërt HILVERSUM II, 301.5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Berichten ANP, 8.20 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.30 Berichten ANP 12.40 Ensemble „Zingaresca" en gramofoon muziek, 2.35 Gramofoonmuziek. 3.303.55 Gramofoonmuziek, 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Gramofoonmuziek, 7.45 Gramofoonmuziek, 3.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten, 8.15 Gramofoonmuziek, 9.15 NCRV-orkest en solist, 10.00—10.30 Berichten ANP, 11.15 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO 8.00 Berichten ANP, 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel, 8.50 Gramofoonmuziek, 10.15 Gramofoonmuziek, 10.30 Voor de vrouw, 10.35 Ensemble Rentmeester en gramofoonmuziek, 12.15 Gramofoonmuziek, 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek, 1.00 AVRO-Amusementsor- kest, 1.45 Lyra-trio, 2.30 Omroeporkest en so list, 5.30 Secco en zijn ensemble, 6.15 AVRO- Amusementsorkest, solisten en een klein koor. 6.45 Gramofoonmuziek, 7.00 AVRO-Dansorkest. 7.30 Friesche lezing, 8.00 Berichten ANP, 8.15 Concertgebouworkest, 9.15 Radiotooneel, 9.45 De Twilight Serenaders en solist, 10.30 Gramo foonmuziek, 11.00 Berichten ANP, 11.10 Alfre do Spezialetti en zijn ensemble, 11.3512.00 Gramofoonmuziek. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 BBC-Schotseh orkest, 1.20 Berichten, 2.002 20 BBC-Zangers. 3.20 BBC-Harmonie- orkest, 3.45 Billy Cotton en" zijn Band, 4.35 BBC-orkes,t 5.20 Berichten (Wels), 6.20 Be richten, 6.55 Orgelspel, 9.20 Berichten, 11.20 Strijkers van het BBC-Northern-orkest, 12.00 Orgelspel, 12.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.20 Raymond Legrand en zijn jazzorkest, 1.05 Kamermuziek, 1.35 Zang, 2.0Ö Gramofoon muziek, 2.05 Kamermuziek, 2.30 Pianovoor dracht, 3.20 Orgelconcert, 4.50 Pianovoor dracht, 5.20 Chansons, 5.35 Manuel-trio, 6.35 Viool en piano, 7.20 Giardino-orkest, 9.05 Guil- hot-orkest, 10.35 Zang, 11.35 Viool, cello en piano, 12.05 Raymond Legrand en zijn jazz orkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest, 7.40 Gra mofoonmuziek, 9.309.50 Zang en piano, 10.50 Gramofoonmuziek, 112.0 Concert, 12.25 Leo Eysoldt's orkest en solist, 1.15 Muzikaal tus schenspel, 3.20 Hermann Hagestedt's orkest, dé „Drei Musikanten" en solisten 5.45, 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek, 7.508.20 Solinger pro gramma, 9,50 tot sluiting: Zie Deutschlandsen. der. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Om roeporkest en soliste, 1.502.20, 5.15. 5.55 6.05, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek, 8.50 Gra mofoonmuziek. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en soliste, 10.30 Omroepsymphonie-orkest, 10.5011.20 Omroepdansorkest. 484 M. 12.20, 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek, 6.35 Pianovoordracht, 9.55 Gramofoonmuziek, 10.3011.20 Viool en piano. DEUTSCHLANDSENDER, 15fl M. 7.35 Omroepkleinorkest, 8.20 Berlijnsch Phil- harmonisch orkest, 9.20 Berichten, 9.50 Ema nuel Rambour's orkest, 10.20 Politiek over zicht Hierna: Populair concert, 11.20 Berich ten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. ALKMAAR, 17 Febr. Boter-, kaas- en eieren- markt. Boter groothandel 82.5085, kleinhandel 30. Eieren. Kipeieren groothandel 5.506. Han del matig. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. 43500 kg. roode kool 6.40—7.50; 103.000 kg. gele kool 4.00—4.30; 141.000 kg. Deensche witte kool 4.20— 4.50; 23.800 kg. uien 7.80—8.20; grove uien 6.00— 6.90; drieling uien 2.80—3.00; 4200 kg. peen 3.60 —3.90; 1500 kg. bieten 3,50—4.20. NOORDSCHARWOUDE, 17 Febr. Aange voerd werd: 145000 kg. roode kool 6.607.80, 72000 kg. gele kool 4—4.50, 237400 kg. Deen sche witte kool 3.904.30, 13500 kg. uien 78, grove uien 6.60—7.20, drieling uien 3.10—3.60, 1200 kg. peen 2.603.80. LEIDEN, 16 Febr. Veemarkt. Aanvoer 379 run deren, 398 kalveren, 1663 schapen, 337 varkens. 6 stieren 69 kalf- en melkkoeien 180.00275, matig 116 varekoeien 100.00—180, matig. 188 vette ossen en koeien 180.00—315 per stuk. 68—84 cent pel' kg. schoon gewicht, tamelijk. 17 vette kalveren 70.00—115 per stuk, 75—110 cent per kg. schoon "ewicht, zeer matig. 381 nuchtere kalveren 6.00— 10, matig. 300 vette schapen 18.0033. viug. 1363 vette lammeren 14.00—24, vlug. 203 mestvarkens De loco-rubber prijs te Londen steeg met 1/32 d. tot 1 sh. 3/32 d. per lbals gevolg van de beperkte aanvoeren. De Ford Motor of Canada keert een on- veranderd dividend uit van 0.25 per aand. De Missouri Pacific boekte in 1939, volgens voorloopige gegevens, een verlies van 13-09 millioen tegen 14.76 mill net vorig jaar. De Union Pacific boekte in 1939 een netto- ivinst van 18.96 millioen of 6.74 per aan deel tegen 18.70 millioen of 6.62 por aandeel het vorig jaar. De benzinevoorraden in de Vereenigde Staten bedroegen in de vorige week 91.650.000 vaten tegen 89 340.000 vaten in de voorafgaande week en 81.340.000 vaten in de overeenkomstige week van het vorig jaar. De Amerikaansche wagonverladingen zijn in de week per 10 Februari j.l. ten opzichte van de voorafgaande week met 30.100 wa gons toegenomen en ten opzichte van de overeenkomstige week van het vorig jaar met 50 100 wagons gestegen. De Amerikaansche Spoorwegen der eerste klasse boekten in Januari aan exploitatie- inkomsten 283.97 millioen tegen 252oo millioen in Januari 1939. De Phillips Petroleum boekte in 1939 een netto-winst van 2.20 per aandeel tegen 2.03 per aandeel het vorig jaar. Volgens den president zijn er aanwijzingen, dat de winst van het loopende kwartaal die over het eerste kwartaal van 1939 zal overtreffen Hij acht het niet waarschijnlijk dat de pe- troleum-industrie haar zaak zal benadeelen door een niet te rechtvaardigen ophooping van voorraden van benzine en ruwe olie. Swift and Co boekte in dit jaar in haar rleeschpackingbedrijf tot nu toe bevredi gende resultaten. De General Tyre and Rubber boekte in het afgeloopen boekjaar een netto-winst van S 214 millioen of 3.77 per aandeel tegen 5 1.18 millioen of 1.97 per aandeel het vo rig jaar. De netto-verkoopen zijn van 20V° millioen tot 5 24.05 millioen gestegen De Youngstown Sheet and Tube hervat het dividend met 0.25 per aandeel, nadw het sedert December 1937 was gepasseerd. ZATERDAG. 17- Febr CJ ra S A - 3 «5 c C i s ra X -f v cr. sedert Gisteren Keulen t> u Lobith Nijmegen St Andi c Arnhem Vreeswijk Westervo'T Deventei Kampen Mastr Hf 1) Borgl Belïeld Venlo Grave 2) Sluis Lith ic st 3. c 7: 0.5: o; .01 j 53 I3.1C 7.2;: 3 70 7.61 3 62 37 72 2 82 12. i 7 29 0 72 1 2 >0 67 3 87 32 0 - 41 93 II 45 0 0— 4.28 1.47 CC HO .00 00 .00 0.00 d.OO .22 0.C2 (4 32 C7: 07: 3): 0 07: HO ..22+ C.CO C 30 C 20 0.1' dryfijs over 2/10 der rivierbreedte. blank water ijs vast over de volle rivierbreedte drijfijs. Stuwen open te Linne Roermond Sambeek en Lith AMSTERDAM Kanaalwatei Belfeld' 8 u 0.46— AP >2 u 0.42- AP 2 u 0 42 - AP Stadswatei 8 u 12 u 2 u Amstelwater s u 0 46- AP 12 u 0.42- AP 2 u 0.42- AP iJseim watei 5 u OiOO AP AP AP Rheim BreisacJr KehJ Maxau Mannh L-tfn Mainz Bingen Caub j 46 - AP j.42AP i2 u 3.00 0.42— AP 2 u J.C0 WATERSTAND OP OEN RIJN 17 Febr. 16 Febr. 17 Febr. 16 Febt' 0.- 0— 0— 3.52 2.42 2-45 1-63 j.72 u JoOienz 1.96 0.— rnei 1.08 0.— Keulen 0,- 3.52 Dusseld 1.78 2 45 Ruhrort 0.22 0— Duisburg 0.05 2.47 Schweinf 1.0b 1.66 vVurzburg C.98 1.73 Strassb 0,— 2:00 056 0.2S 1-05 1.00 0.— HEEN TERUG Driemaal per week luchtpost naar Indië NAPELS ATHENE RHODES ALEXANDRIë LYDDA BAGDAD BASRAH DJASK. KARACHI JODHPUR.... ALLAHABAD CALCUTTA RANGOON BANGKOK. PENANG. MEIJ AN SINGAPORE BANDOENG... rebr. Febr. 18.0034, 125 biggen 7.0011 en 9 zeugen 40.00-" 70LEiriaN, 16 Febr. 13 partijen Goudsche kaas:J 30 0032, II 28 5029.50. 4 partijen Leidsche kaa= I 20.00. Per 50 kg. Handel matig •s-HERTOGENBOSCH. 16 Febr. N. C. B. BosscB Veiling van Land- en Tuinbouwproducten. RO°". kool 60—83, Savoye gele kool 5860, Witte koe 4043 cent per 10 kg. Knolselderie 2869 ct. p« 10 stuks. Prei 2.27—2.60. Juin 48—50. Breekpêen- 25," Goudreinetten 80109, Bellefleur 31110, zoete 13—50 cent per 10 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6