Krachtiger optreden tegen de Sovjets te verwachten Gewijzigde houding jegens neutralen Finnen zien nog geen reden tot wanhoop Het s.s. „Alkmaar" verloren DE ALTMARK Koerswijziging der Geallieerden? Z.M.'s „Daring getorpedeerd Interneering van de „Altmark" Het nieuws van heden TURKENBURG Nederl. ambulance voor Finland „SINT PETRUS" OFFICIEEL NIEUWS VAN DE FRONTEN BEHOEDZAME OPMARSCH DER SOVJETS fhijnêende'S NIEUW ROOD Als de versnelde steun aan Finland onvoldoende blijkt, wordt een rechtstreeksche actie tegen Rusland overwogen De Geallieerden en de neutralen Het terugtrekken in de goed toegeruste tweede linie op de landengte is in volkomen orde verloopen Bemanning verlaat het schip Londen vraagt: VOOR SLECHTS 1* CENT HERSTEL van UW HAARGROEI BODEGRAVEN ZADEN Bronchitis FvVwwavw mi I hi I VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAAHDAG 19 FEBRUARI 1940 AVONDBLAD N.V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Levensverzekering - Stndieverzekering Lijfrente Collectieve Pensioenverzekering DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM 9 Bessen-aperitief' fl. 2.85 p. literflesch Berlijn meldt: „Voor den vijand nuttige neutrale tonnage getorpedeerd" De Bilt meldt: Britsche torpedobootjager ge zonken; 157 opvarenden vermist 63ste JAARGANG No. 22247 Het Sovjet-legerbericht DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN VRAAGT PRIJSCOURANT VapoRub Dr. W, J. Roos van den Berg tot leider benoemd Schepen der V.S. aan België verkocht MALIEBAAN 50 UTRECHT NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Het geval van het enteren van de Altmark, het Duitsche koopvaar dijschip met eenige kanonnen aan boord, dat als hulpschip van de „Graf Von Spee" is opgetreden en honderden Britsche krijgsgevangenen door de Noor sche territoriale wateren naar Duitsch- land trachtte te smokkelen, schijnt, vol gens verklaringen van Britsche zijde, be schouwd te moeten worden als een dui delijk sein, dat Engeland niet langer van plan is de rechten der neutralen méér te ontzien dan Duitschland. Indien dit we zenlijk de beteekenis is, dan gaan wij een tweede phase van den oorlog in, Waarin de neutralen het nog meer zullen gaan ontgelden dan tot nu toe reeds het geval is. Trouwens, zoo erg voorzichtig is sinds het uitbreken van den oorlog ook Engeland niet met de rechten der neu tralen omgesprongen, getuige de wille keurige vaststelling van wat contrabande is, de scherpe en voor de neutrale scheepvaart schadelijke controle, en het herhaaldelijk vliegen van Britsche vlieg tuigen boven neutraal grondgebied. De Vraag of de Altmark als bewapend hulp- schip van de Graaf von Spee met tal van Britsche krijgsgevangenen aan boord als een oorlogsschip door Noorwegen binnen de territoriale wateren behandeld diende te worden, lijkt ons beantwoord te moe ten worden in bevestigenden zin. En het verwijt, van Britsche zijde aan Noorwe gen gedaan, dat de controle van het schip te Bergen onvoldoende is geweest, moet o.i. dan ook gerechtvaardigd hee- ten, al kunnen wij ons voorstellen, dat Noorwegen omtrent den aard van dit schip werd misleid. Dit neemt echter niet Weg, dat Engeland niet het recht had met oorlogsbodems de territoriale wate ren van Noorwegen binnen te varen en zich met geweld van de Altmark en zijn levende lading meester te maken. Het had bij de Noorsche regeering moeten- protesteeren en de eventueele gevolgen van zijn protest moeten afwachten. Tegen de thans door Engeland gepleegde rechtsschending heeft Noorwegen met helaas onvoldoende ter beschikking staande machtsmiddelen trachten op te treden, doch de twee Noorsche torpedo- motorbooten vermochten niets uit te richten tegen de Britsche overmacht. De primaire fout van Noorwegen heeft zich gewroken met een onrechtmatig op- tredén van Engeland en een diepe en heftige verontwaardiging van Duitsch land. De beschuldigingen en verwijten, die Engeland en Duitschland over en weer tegen elkaar richten, doen denken aan die van den bekenden pot en ketel en zijn niet veel meer dan lood om oud ijzer. Noorwegen zit midden in die ketelmu ziek; een weinig benijdenswaardige po sitie. De Britsche actie in de Noorsche wateren is door de admiraliteit bevolen en dat maakt deze zaak nog ernstiger. Dit is geen individueel geval van neutra- liteitsschending, maar de consequentie van de door Engeland verkondigde men taliteit, die zich gerechtigd acht rechts- schendingen met rechtsschendingen te' beantwoorden. Voor de neutralen biedt de geschiedenis van de overmeestering van de „Altmark" geen vroolijke perspec tieven, maar zij leert geen illusies te bouwen op het gentlemanship van de oorlogvoerende partijen, ten aanzien van elkaar en van neutrale derden. Zij is een aansporing te meer voor de neutra len om eendrachtelijk een macht te braken, die de oorlogvoerenden uit wel begrepen eigenbelang zullen moeten ont zien. Het Fransche legerbericht van Zondagmorgen 'bidt: „Niets belangrijks mede te deelen". Zon dagavond meldde het Fransche opperbevel: „Na den zeer krachtige voorbereiding met mijnen- j^rpers heeft de vijand een van onze posten ten posten van de Moezel aangevallen. De aanval ybslukte volkomen. Op andere punten van het ;r°nt was er aan beide zijden activiteit van pa- r°Uilles." Het opperbevel van de Duitsche weermacht ®eelde Zondagavond mede: „Bij een actie van verkenningstroepen ten pesten van Merzig zijn verscheiden gevangenen binnengebracht. Gelijk in afzonderlijke berichten reeds ^erd gemeld, zijn in de week van 11 tol 17 ï'ebruari door de zeestrijdkrachten aan Britsche, Fransche en door den vijand be zitbare neutrale tonnage in totaal 23 sche en met 128.174 bruto-registerton tot zinken Sebracht. tot Boven de Noordzee is het ook gisteren weer g een luchtgevecht tusschen een Bristol- lenheim en een Messerschmit gekomen. Het bgelsche vliegtuig werd neergeschoten." Het Duitsche legerbericht van Maandag luidt: het Westen geringe plaatselijke activiteit „an de artillerie. In verscheidene gebieden ter werden weer vier vijandelijke convooien biet succes door duikbooten aangevallen. Van dezer convooien werden stoom- en tank- hepen, en van het vierde convooi een torpedo jager, die de bewakingsvaartuigen van dit hiboi. behoorde, tot zinken gebracht. gmgMtgm Het Duitsche tankschip „Altmark", dat in de Noorsche wateren door een Engelsch oorlogsschip werd aangevallen ter bevrijding van de zich aan boord van de „Altmark" bevindende Britsche gevangenen- LONDEN, 18 Febr. (Havas). De aandacht van de Engelsche leiders en de openbare meening was in den loop der vorige week hoofdzakelijk ge richt op de ontwikkeling der operaties in Fin land. Het is onbetwistbaar, dat, hoewel de weer stand der Finnen voortduurt, de Sovjet-Rus sische opmarsch bewezen heeft, dat het Roode Leger, met opoffering van een voldoend aantal manschappen en na een ontzaglijke opeenhoo- ping van materiaal, de Finsche defensie aan- merkéluk heeft kunnen aantasten. De Scan- dinaviil." hebben b'm standpunt doen sennen, dat kan worden samengevat als beperkte deel neming en voortzetting van de tot dusve: ge- voerde politiek. De kwestie van vervoer van gewapende troepen door Scandinavië wordt uitgesloten. Blijft de vraag of men door het zenden van vrijwilligers voldoende aanvulling kan geven voor de onvermijdelijke verzwakking van den Finschen weerstand. Tegenover deze kristallisatie van den toe stand hebben Londen en Parijs besloten de zendingen van materieel zeer aanzienlijk te versnellen. Wat de vliegtuigen betreft, in plaats van deze per schip te sturen, wat een langzame weg is, waarna ze op Zweedsche vliegvelden bijeengebracht worden, hetgeen met zich meebrengt, dat er niet meer dan twintig per week gezonden kunnen worden, stuurt men ze thans rechtstreeks door de lucht. In dit opzicht is er reden om te gelooven, dat de Finnen weldra in staat zullen zijn op doeltreffende wijze te reageeren op de Sovjet- Russische luchtaanvallen. Wat het materiaal der artillerie, anti-tankge- schut enz. betreft, is de verzending via de Scandinavische landen versneld. De zenmngen waren bijzonder talrijk sedert twee w°ken en meer in het bijzonder in de afgeloopen week Het tweede probleem, dat opgelost moet worden, is de vraag, of, ingeval de bijstand in dezen vorm onvoldoende mocht blijken en de Finsche weerstand mocht dreigen in een te storten, de toestand ernstig genoeg is om een rechtstreeksche actie in een of anderen vorm tegen Rusland te rechtvaar digen. Met andere woorden moet men het zoo zien, dat de strijd in Finland een onafscheidelijk deel uitmaakt van het conflict van den eersten graad, dat door de geallieerden wordt uitge vochten, en moet het Duitsch-Russische sa mengaan als één geheel worden beschouwd? Deze kwestie is te ernstig om lichtvaardig te kunnen worden opgelost. Het eenige, dat cate gorisch op dit oogenblik gezegd mag worden, is dat de Engelsche en Fransche leiders op die vraag niet ontkennend hebben geantwoord, dat de kwestie open blijft en het voorwerp vormt van bijna voortdurend overleg tusschen Parijs en Londen, met heel het technisch on derzoek van de zijde der specialisten en gene rale staven, dat een dergelijk onderwerp van zorgen kan medebrengen. Op het oogenblik, waarop de Scandinavische toestand de geallieerde kabinetten reeds in de eerste plaats bezighoudt, heeft zich inmiddels tusschen Groot-Brittannië en Noorwegen een incident voorgedaan, dat in staat is een groot aantal belangrijke punten aan dc orde te stel len. In eerste instantie rijst de vraag, of de geallieerden zich voortaan tevreden zullen stel len met de vage verzekering, dat de Noorsche territoriale wateren geëerbiedigd worden, nu de ervaring, ondanks den goeden wil der regeering van Oslo, op zijn minst verscheiden malen de onmogelijkheid heeft bewezen van de Noorsche controle en de Noorsche kuststrijdkrachten om óf wel de schending der neutraliteit waar te nemen, óf wel haar te beletten. De krachtige houding van Engeland be wijst, dat een tweede phase bereikt is in de ontwikkeling der houding jegens de neutra len, d.w.z. dat de geallieerden niet veel lan ger meer zullen kunnen toestaan, dat op eenigerlei wijze de eerbied, welke steeds door de geallieerden is getoond voor de rechten der neutralen, wordt geëxploiteerd door Duitschland. Het probleem, dat aan de orde gesteld is door het gebruik der Noorsche territoriale wateren, heeft de geallieerden steeds beziggehouden. Het is voor niemand een geheim, dat officieuze stap pen te dien aanzien herhaalde malen te Oslo zijn gedaan en dat, wanneer niet tot een actie werd overgegaan, dit was, omdat de geallieerden zich tot het uiterste wilden onthouden van elke pressie op een kleinen staat, waarmede zij de meest vriendschappelijke betrekkingen onder hielden en wiéns openbare meening onbetwist baar sympathieën gevoelt voor de zaak der ge allieerden. Het is niet onmogelijk, dat de gebeurtenis sen dezer dagen ten gevolge hebben, dat deze kwestie weer aan de orde komt. IIIIIII||IIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIII| VERWACHTING geldig van hedenavond EE tot morgenavond ongeveer 19 uur: Des nachts strenge tot matige vorst, des middags lichte vorst, tot om net =j vriespunt. Tijdelijk opklarend, geen neer- slag van beteekenis. Matige tot zwakke EE Oostelijke tot Noordoostelijke of Noordc- lijke wind. EE Zon op 7.13 onder 17.16. Licht op 17.46. Maan op 11.56 onder 3.02. V.M. 23 Febr. illllllllllllillllllltll!lllllll!llllllltlll!!illllllllllllllllllllllllll!llt!lli!ll!Ü LONDEN, 19 Febr. (Reuter) Of ficieel wordt medegedeeld, dat de Britsche torpedobootjager „Daring" getorpedeerd en gezonken is. Negen officieren en 148 minderen worden vermist. Men vreest, dat zij omge komen zijn. Een officier en 4 min deren zijn gered. De getorpedeerde torpedobootjager „Daring" was een schip van de „Defender"-klasse. Het was in 1932 in dienst gesteld. Het beschikt over 4 kanonnen van 4.7 duim, 6 kleinere stuk ken en 8 torpedolanceerbuizen van 21 duim. De „Daring" was een zusterschip van den ja ger „Duchess", die in December vergaan is na een botsing met een anderen oorlogsbodem. Se dert het uitbreken van den oorlog heeft Enge land nu 6 jagers verloren. Ook de commandant, Cooper, wordt vermist. De directie van de K.N.S.M. heeft bericht ontvangen van de „Alk maar" dat de bemanning het schip verlaat. Aangenomen kan worden dat het schip verloren is. HELSINKI, 19 Febr. (Havas) De Fin nen, die zich in de tweede linie van het front op de Karelische landengte hebben teruggetrokken, hebben volgens het offl- cieeic legerbericht Zaterdag „een kalmen dag" gehad. De Sovjet-Russische troepen hebben hun actie beperkt tot een geslaagden aanval tegen Muurila, een kustplaats aan de Finsche Golf recht tegenover het eiland Koivisto (Björkö). De Finhen hebben hun stellingen op Koivisto echter behouden en blijven met hun geschnt de kust bestrijken. De opmarsch van het roode leger in de Mannerheimlinie, waar de Finnen nieuwe stellingen hebben ingenomen, na een stel- selmatigen terugtocht, schijnt zijn kracht te verliezen. Ongetwijfeld is de toestand op de Karelische landengte nog ernstig, maar de Finnen zijn van gevoelen, dat er geen reden is tot wanhoop. De Mannerheimlinie is zoo danig gebouwd, dat de troepen in de voor uitgeschoven stellingen de gelegenheid heb ben zich temg te trekken zonder hun defensies te verzwakken, wanneer zich een storm van metaal zou voordoen als die, waar aan de Finnen het hoofd hebben moeten bieden. De laatste terugtocht schijnt van zuiver tactisehen aard te zijn geweest, en floor de ontwerpers te zijn voorzien. In sommige kringen te Helsinki twijfelt men LONDEN, 19 Febr. De regeering van Noorwegen bevindt zich in een moeilijke positie. Niet alleen Duitschland, ook En geland is ernstig ontevreden over de hou ding. die de Noorsche autoriteiten ten op zichte van de „Altmark" hebben aange nomen, door toe te staan, dat dit schip met Britsche gevangenen aan boord koers zette door de territoriale wateren. Het Foreign Office heeft Zondagavond het volgende communiqué gepubliceerd „Minister Halifax heeft gisteren bq den Noorschen gezant geklaagd over het feit, dat de Noorsche autoriteiten in gebreke zijn ge bleven, de aanwezigheid van 300 tot 400 Brit sche gevangenen vast te stellen aan boord van de „Altmark", toen dit schip te Bergen doorzocht werd. Aan den gezant is medege deeld, dat, naar het de Britsche regeering toe schijnt, de Noorsche regecring in deze aange legenheid is tekortgeschoten in haar plicht als neutrale mogendheid en dat de Britsche regee ring van oordeel is, dat de grief tegen dit bij zondere schip van dien aard is, dat zij met recht er op kan aandringen, de „Altmark" te interneeren. Den Noorschen gezant werd verzocht, met spoed uitleg te verkrijgen omtrent de omstan digheden, die aanleiding tot deze klacht heb ben gegeven." Reuter verneemt, dat de minister van Buiten- landsche Zaken, Halifax, reeds besloten had bij de Noorsche regeering te protesteeren nog vóór er van een Noorsch protest sprake was. In diplomatieke kringen te Londen acht men het vertoog van lord Halifax gerechtvaardigd, om dat de Noorsche autoriteiten in ieder geval niet zijn opgetreden, zooals men van Engelsche zijde verzocht had. Intusschen dringt zich de kwestie naar voren of de Britsche onderdanen, die aan boord van de „Altmark" werden vast gehouden, in juridischen zin als krijgsgevange nen beschouwd werden. De opheldering van dit punt o.a„ aldus Reuter, zou meer licht kunnen brengen in de kwestie of Noorwegen al dan niet schuldig is aan een onneutraal optreden, toen het aan de „Altmark" toestond, haar reis te vervolgen. Wat het Duitsche protest betreft, wordt er te Londen op gewezen, aldus Reuter, dat er niet de minste twijfel bestaat, dat de „Altmark" een hulp-oorlogsschip was. De „Altmark" was, volgens United Press, niet in Lloyd's regis ter ingeschreven, maar was wel in Juni 1939 opgenomen in de lijst van kust- en scheepssta- tions, die toen door de internationale unie van telegrafische en draadlooze verbindingen was gepubliceerd. Daarin werd de „Altmark" als een oorlogsschip opgegeven. Overigens, zoo merkt Reuter op, heeft Duitsch land in deze kwestie geen recht van spreken, gezien het optreden van de Duitschers, die in Noorsche territoriale wateren zoowel Engelsche als neutrale koopvaardijschepen tot zinken brengen. Verwacht wordt, dat de Britsche minister van Marine, Churchill, a.s. Dinsdag in het Lager huis een verklaring zal afleggen over de wijze, waarop de circa 300 Britsche zeelieden van de „Altmark" bevrijd werden. Circa 150 van de 250 bevrijde Britsche zeelieden, die Zaterdag in een ziekenhuis werden opgenomen, zijn Zondag weer ontslagen. Vermoedelijk zullen de andere ver pleegden vandaag het ziekenhuis verlaten. Intusschen blijkt het meer en meer, dat het zwaartepunt van het Britsche vertoog te Oslo gelegen is in de kwestie van het onderzoek op de „Altmark". Men is te Londen zeer verbaasd, aldus Havas, dat men te Bergen niets van de Britsche gevangenen bemerkt heeft, toen het schip onderzocht werd, terwijl toch de geheele wereld allang wist, dat een groot aantal Britten aan boord van dat schip werd vastgehouden. Het feit, dat een diepgaand onderzoek werd nagelaten, rechtvaardigt volgens de Britsche opvatting volkomen het feit, dat de Britten met geweld tegen de „Altmark" zijn opgetre den en de rol van politie-agenten vervuld heb ben, die zonder arrestatiebevel zijn opgetreden in een huis, waar men wist, dat een misdaad gepleegd werd. er, volgens Reuter nog aan, of de Russen wte' feitelijk zijn doorgedrongen in de voornaamste verdedigingswerken van de Mannerheimlinie De verzwakking van den Sovjet-Russischen drux op de landengte kan gedeeltelijk veroorzaakt zijn door het vastberaden Finsche bombarde ment, de raids op de bases der Sovjet-troepen en op de troepen, die naar het front onderweg zijn. Door den terugtocht der Finnen naar de tweede linie heeft zich een soort van zak ge vormd tusschen Koivisto en de Vuoksi. Ten Oosten van Vuoksi hebben de Finnen zich nog steeds in hun oorspronkelijke stellingen van de eerste linie gehandhaafd. Volgens het Sovjet-Russische legerbericht ligt het Noordelijkste punt van den zak thans bi] Sainio, een station, dat gisteren veroverd werd en slechts op zes K.M. van Viborg ligt. De Russen bereiden behoedzaam hun offensief tegen de tweede zone van de Mannerheim linie voor. Naar Reuter verneemt, voeren de Russen groote hoeveelheden oorlogsmateriaal en troepen aan, die bij het nieuwe offensief, dat een volledige doorbraak van de Mannerheim linie en de bezetting van Viborg tot doel heeft, in den strijd geworpen worden. Reuter seint voorts uit Helsinki, dat „de Russische vliegtui gen in dezen sector een groot aantal slacht offers onder de Finsche troepen gemaakt heb ben." Het Finsche legerbericht van Zondagavond luidt als volgt: Te land: Op de landengte van Karelië is de druk van den vijand tusschen de Finsche Golf en Vuoksi in den loop van den Zaterdag ver minderd. Afgezien van plaatselijke schermutse lingen en de activiteit in de lucht was het een kalme dag. Verscheidene tanks werden vernield In het gebied van Suvanto en Taipale de ge bruikelijke activiteit der artillerie. Aan den N.O.-oever van het Ladogameer hebben onze troepen vijandelijke aanvallen afgeslagen en steunpunten weggenomen. De door de Finnen gemaakte buit omvat acht kanonnen, automati sche wapens en ander oorlogsmateriaal. Drie tanks en ongeveer 70 voertuigen werden ver nield. De vijand liet 570 dooden op het slagveld achter. In den sector van Kuhmo gevechten tusschen patrouilles, waarbij de vijand 130 dooden ver loor. Elders aan het front is niets belangrijks te melden. In de lucht: Onze luchtmacht was op 17 dezer zeer actief. De jachtvliegtuigen namen met suc ces deel aan talrijke gevechten, waarbij vijan delijke escadrilles uiteen werden gejaagd. Met goed gevolg werden verkenningsvluchten ge maakt en vijandelijke konvooien met mitrailleurs beschoten. In de oorlogszone was het optreden van de Russische luchtmacht het krachtigst op de landengte van Karelië. In hej binnenland wer den aanvallen ondernomen op Zuid- en Z.W.- Finland. Pori, Isalmi en Tampere werden ge bombardeerd, alsmede Riihimaki en Kouvola. Gedurende den nacht ging de vijand door met het bombardeeren van enkele plaatsen in Zuidwest-Finland. Volgens tot dusver ontvan gen berichten werden omstreeks veertig burgers gedood en eenige anderen gewond. Volgens ge controleerde gegevens heeft de Finsche lucht macht in den loop van den dag 24 vijandelijke toestellen neergehaald, voor het meerendeel bombardementstoestellen; bovendien zjjn vol gens een niet gecontroleerd bericht nog drie vliegtuigen neergeschoten. Het Sovjet-Russische legerbericht van za terdag luidt: Op de landengte van Karelië heeft de vijand zich Vrijdag overhaast teruggetrokken onder den druk der Sovjet-troepen. Hij begaf zich in de richting van Viborg en het gebied ten Oos ten daarvan. De Finnen hebben zware verliezen geleden en hun dorpen in brand gestoken. De Sovjet-troepen hebben de stad Oinola aan den Noordelijken oever van het Muolameer, het station Sainio op 6 k.m. ten Zuidoosten va» Viborg, de versterkte zone van Karhula, in het Westen van het district Summa en de plaatsen Narja en Muurila aan de kust bezet. Men verwacht een krachtiger politiek van Londen en Parijs jegens Rusland en de neutralen. De Sovjettroepen op de Karelische land engte zetten slechts uiterst behoedzaam hun opmarsch voort. Noorwegen zal zijn neutraliteitspolitiek niet vrijwillig opgeven, verklaart minis ter Koht. Londen vraagt Oslo de interneering van de „Altmark". Het Nederlandsche s.s. Ameland' bij Schouwenbank na explosie gezonken. Het op een rots geloopen s.s. Alkmaar wordt als verloren beschouwd: beman ning verlaat het schip. Dr- W. Roos van den Berg benoemd tot leider van de Nederlandsche ambulance voor Finland. noodig om deze annonce uitgeknipt in open envelop als drukwerk aan ons ep te eenden, ontvangt II uitvoerige brochures over bet Vermeldt Uw naam en adres op de achterzgde (V.K.P.) der enveloppe en adresseert aan Dr. H. Xannlng'a Pharm. Fabr. N.V., Den Haai; BIJLSMA'S ASSURANTIEKANTOOR N.V. Keizersgracht267 - Amsterdam - Tafef. 42167.33540 OORLOGSCHADE- (MOLEST-) VERZEKERINGEN OVER ZEE EN DOOR EUROPA, per spoor, schip of auto, met en zonder Kequisitie en/of Inbeslagname. Onze premies zijn meestal lager dan de bestaandetarieven. Wrijf deze aangename zalf op keel, borst en rug. Zij werkt als pappleister en door de geneeskrachtige dampen, die U vele uren inademt. Verwijdert slijm en congestie en de ademhaling wordt rustig. De ambulance-commissie van het Neder landsche Roode Kruis heeft in haar vergade ring van Zaterdag j.l. tot leider der ambu lance naar Finland benoemd dr. W. J. Roos van dén Berg te Deventer, die deze benoe ming bereids heeft aanvaard. LONDEN, 18 Febr. (Reuter). Acht schepen, o.m. de President Harding (13.869 ton) van de United Line zijn verkocht aan de Belgische ree- derij „Société maritime Anversoise" te Ant werpen. De schepen zullen dienst doen op de route New York, België, Engeland en Frankrijk. De koopsom zou ongeveer 4 millioen dollars be dragen. Stand op Maandag 1 uur p.m.: 754.6 Vorige stand: 753A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1