Achttiende Russische divisie door de Finnen vernietigd „Thans onbeperkte duikbootoorlog" Een conferentie van Noorsche diplomaten en juristen Verklaring door Koning Gustaaf Het nieuws van heden Ongeveer 18000 man na omsingeling gesneuveld of gevangen genomenterwijl al het materieel werd buitgemaakt WEER HEFTIGE ROODE BOMAANVALLEN Berlijn verklaart: De brandende kwestie der Altmark VERSCHILLENDE LEZING OVER HET GEBEURDE n MEDEDEELING OVER HET SLAGKRUISERSPLAN Minister keurt houding van officieele instantie af VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 20 FEBRUARI 194G - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal 13.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22248 De jongste overwinning der Finnen Helsinki treft maatregelen Grieksch schip getorpedeerd en Spaansch schip gezonken, waarbij 22 dooden Nog een Duitsch schip opgebracht De Bilt meldt: EDEN BIJ DEN KONING De kapitein van de Altmark" verhaalt Grondwetsherziening in Paraguay Ook Zweedsche socialisten keuren de politiek der regeering in zake Finland goed Chineezen trekken op naar Nanning Japanners bombardeerden opnieuw den Joennan- spoorweg Twee consistories op Donderdag 7 Maart Bomaanslag op een processie Aanval afgeslagen Berlijn: ,,Wij ontzien de Noorsche wateren" NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel SO et tngez. mededeelingen 50 cent; Idem op pag één 45 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" *Ie de rubriek ap* HELSINKI, 19 Febr. vHavas). In het Finsche legerbericht van heden wordt me degedeeld Te land: op de landengte van Karelië heeft de vijand gisteren plaatselijke aanval len gedaan op onze nieuwe stellingen tus schen de Finsche Golf en de Vuoksi. De aanvallen werden afgeslagen met verliezen voor den vijand, welke op een bataljon wor den geraamd. Bovendien werden zes tanks buitgemaakt. Ten zuidoosten van Salemkaita hebben Finschp troepen een vijandelijke colonne verstrooid en drie kanonnen buitgemaakt, alsmede een hoeveelheid mitrailleurs en munitie. Bij Taipale werd een aanval van den vijand, welke tegen den middag begon, voortgezet. Ten noordoosten van het La&ogameer hebben onze troepen een groote overwinning behaald Zg maakten zich meester van een belangrijk punt, dat door een sterke -vijandelijke macht Was bezet. Twintig tanks. 36 stukken geschut Van verschillend kaliber, zeventien tractoren, 32 Veldkeukens, 25 automobielen, 260 wagens en hog meer materieel vielen in handen van de Finnen. Na dit hardnekkig gevecht hebben de Finsche troepen de achttiende divisie van den vijand geheel vernietigd. Deze divisie was omsingeld, nadat zjj via Uoma tot ëyskyjarvi was doorgedrongen. Voor de om singeling had de divisie aanzienlijke ver sterking ontvangen. Ongeveer 18.000 man zijn gesneuveld of gevangen genomen en al het materieel is buitgemaakt. L In de lucht: De Finsche luchtmacht heeft I gisteren met succes verscheidene verken- I ningsvluchten uitgevoerd en bommen ge worpen op en achter de linies van den vij and. In verscheidene luchtgevechten boek ten wij successen. Boven de gevechtszone was de activiteit van de vijandelijke lucht macht zeer groot, zoowel overdag als gedu rende den nacht. De steden Kexholm, Wilmanstrand en Viborg werden gebom bardeerd, de laatstgenoemde stad door verscheidene, elkaar opvolgende, vijandelijke formaties. In het binnenland heeft de vijandelijke lucht macht Kotka, Kouvolza en de districten Iisalmi en Pori gebombardeerd, volgens tot nu toe ont vangen berichten zijn enkele burgers gewond en verscheidene huizen vernield. Het aantal vlieg tuigen, dat boven Finland heeft gevlogen, wordt geschat het grootste te zijn, dat tot nu toe is geteld. Volgens bevestigde mededeelingen zijn twintig Russische vliegtuigen omlaag ge schoten, terwijl vermoedelijk nog vier toe stellen werden vernield. Bevestigd werd. dat gisteren nog een toestel werd neergehaald. Sovjet-vliegers hebben met mitrailleurs op burgers geschoten. Vanmiddag werd te Helsinki luchalarm gemaakt, maar er werd geen vliegtuig ^gezien. Völgens verslagen van den Finschen staf heb ben de Finnen sinds 1 Februari minstens 160 Russische vliegtuigen omlaaggeschoten. Sedert den aanvang der vijandelijkheden heb ben de Finnen in het geheel 412 Russische vlieg tuigen neergehaald. De Finsche overwinning ten noorden van het Ladogameer is, volgens Havas, het resultaat van geduld en volharding. Gedurende een week heb ben de Finsche troepen, die niet sterk genoeg waren om de Russen rechtstreeks aan te vallen, met skipatrouilles rond den vijand gecirkeld en de ravitailleering onderschept. Convooien van vijftig tot honderd wagens werden vernietigd. De overwinning is behaald zonder grooten slag en vooral door het goed gebruik maken van het terrein en het geduld en de volharding der Fin nen. Deze hebben, geen groote verliezen aan manschappen geleden, hetgeen voor het Finsche leger van groot belang is. Men moet evenwel niet gelooven, dat thans alle Sovjet-troepen ten noorden van het Ladoga meer zijn verdwenen. Nog steeds bevinden zich hier ongeveer twee Russische divisies. In afwachting van het einde van den winter zijn, volgens D.N.B., de plaatselijke organisaties in Finland begonnen met de inzameling van rij wielen voor de Finsche troepen. In Helsinki zijn officieele biljetten aangeplakt, waarbij de reser ves van de lichtingen 1897 tot 1919 voor herkeu ring worden opgeroepen. De minister van Be voorrading heeft de burgerbevolking verzocht uiterst zuinig te zijn met varkensvleesch, daar groote hoeveelheden voor het leger bestemd zijn. De vorige week viel in Helsinki ook een tekort aan boter waar te nemen. Het ministerie waar schuwt voorts tegen prijsopdrijvingen, welke streng gestraft zullen worden. LONDEN, 19 Febr. (Reuter). In een offi cieele verklaring door den Duitschen om roep voorgelezen, wordt gezegd, dat Duitschland zich niet langer door de Lon- densche duikbootconventie gebonden acht. Set feit, dat alle Britsche schepen op de Noordzee op bevel van Churchill gewapend worden, aldus de verklaring, beteekent dat Engeland deze conventie verbreekt. De com mandanten der Duitsche duikbooten zijn thans gemachtigd deze gewapende koop vaardijschepen tot zinken te brengen, daar mag worden aangenomen, dat de kanonnen dezer schepen beoogen den Duitschcn zec- strjjtlkrachten tegenstand te bieden. Naar Reuter uit Madrid bericht is het Van Engeland naar Griekenland onderweg zijnde Grieksche s.s. „Elli" (1.114 ton) op 60 huji van Kaap Finisterre getorpedeerd. De hit 26 koppen bestaande bemanning werd Sered. Nadat de bemanning van de „Elli" in de booten was gegaan, lanceerde de duikboot de tweede torpedo, die het met kolen ge iden schip deed zinken. De 26 opvarenden Werden gered door een visschersvaartuig uit Coruna en zijn allen naar een zieken huis overgebracht. Verder heeft het Spaansche Persbureau ma- IpSedeeld, dat het Spaansche stoomschip „Ban- ®tas" (2140 ton) na een ontploffing bijna tPgenblikkelijk is gezonken. Dit gebeurde gis- tochtend bij het aanbreken van den dag, toen ^et schip zich op 10 k.m. van kaap Villano be- j hd. Van de 29 opvarenden zijn er 22 om het er> gekomen. ®et Duitsche vrachtschip „Rostock" dat met >,Morea" de haven van Vigo had verlaten de döi faar Duitschland terug te keeren, is door jj_ Fransche marine genomen. Aldus meldt ter uit Londen. EE VERWACHTING: IN HET NOORDEN: Strenge tot matige vorst, op den middag lichte vorst, half EE bewolkt tot helder, matige tot zwakke EE wind uit Oostelijke richtingen. H IN HET ZUIDEN: Plaatselijk matige EE vorst, op den middag lichte vorst tot om 5 het vriespunt, afnemende bewolking, EE EE droog, zwakke wind uit Oostelijke rich- EE EE tingen. 1 OVERZICHT: E E De depressie, die gistermorgen ten Zuiden E van on® land lag, is in Oostelijke of Zuid- EE Oostelijke richting getrokken. Zij werd ge- EE volgd door krachtige luchtdrukstijgingen, zoodat zich thans een rug van hooge drukking van Zuid-Scandinavië naar de EE Britsche Eilanden uitstrekt. Deze rug EE neemt sterk in beteekenis toe. Onder in- vloed van depressies bij de Azoren blijl't EE de luchtdruk over het Iberisch Schier- EE eiland langzaam dalen, zoodat de hooge druk aldaar geleidelijk aan beteekenis EE inboet. LONDEN, 19 Febr. (Reuter) Minister Eden is weer in Engeland teruggekeerd, en heden avond op Buckingham Palace door den Koning in gehoor ontvangen. Ook de minister van Oorlog, Stanley, is bij den Koning op audiëntie geweest. De aankomst van de „Cossack" met de van de „Altmark" bevrijde Engelsche zeelieden in de haven van Leith i» OSLO, 19 Febr. (Noorseh Tel. Ag.) De commissie van Buitenlandsche Zaken van het Storting heeft vergaderd met leden der regeering en deskundigen op het gebied van het internationale recht. Hierbij werd de kwestie van de „Altmark" besproken. „Arbeiderbladet", het voornaamste or gaan van de Noorsche Arbeiderspartij, schrijft over de zaak met de „Altmark", dat Duitschland zich niet correct heeft ge dragen, doch dat dit geen verontschuldi ging is voor de flagrante schending der Noorsche neutraliteit door Groot-Brittan- nië. De Noorsche autoriteiten hebben zich volgens het blad correct en onpartijdig ge dragen. Naar ons van Noorsche zijde te Amsterdam werd gemeld is het niet juist, dat de „Altmark' een Noorsche haven heeft aangedaan. Het Duit sche schip is alleen maar door de Noorsche wateren heen gevaren, en daar dit volgens het internationale recht geoorloofd is aan handels schepen, oorlogsschepen, hulpvaartuigen en prijzen, had de Noorsche regeering zelfs niet het recht, handelend op te treden ingeval zij mede- deeling had ontvangen, dat er aan boord ge vangenen waren en dat deze slecht behandeld werden. De Noorsche mgeering, zoo wordt ver der opgemerkt, kan niet de rol van een rechter op zich nemen in een geschil tusschen oorlog voerenden, en zich nog minder belasten met het ten uhvoer leggen van een oordeelvelling. De „Altmark" was oen regeeriniisschip en voerde de Duitsche „Reichsdienstflagge". Naar Havas bericht heeft de Noorsche radio-omroep medegedeeld, dat de zes Duit- schers, die bij het enteren van de „Alt mark" zijn omgekomen, Maandag te Sogn- dal begraven zijn in tegenwoordigheid van den Duitschen gezant en den Duitschen consul te Hauge. De bemanning van de „Altmark" werd in vijf autobussen naar de kerk in het Sogndal gebracht. De zevende Duitscher, die aan zijn ver wondingen in het ziekenhuis is bezweken, zal waarschijnlijk te Kristiansand worden begraven. De kapitein van de „Altmark" heeft den ver tegenwoordiger van het Duitsche Nieuwsbureau aan boord van de „Altmark" in de Jössing- fjord een onderhoud verleend, waarin hij be toogde, dat zijn schip zich tijdens den geheelen tocht langs de Noorsche kust binnen de Noor sche territoriale wateren heeft bewogen. De af stand van het schip tot de kust heeft niet meer bedragen dan VA zeemijl. Toen de Britsche oorlogsbodems het signaal „stuur West" gaven, heeft het Duitsche schip daarom dezen eisch niet opgevolgd. Toen een torpedojager het eer ste schot loste, bevonden de Britsche marine schepen zich onmiskenbaar in het Noorsche territoriale gebied. De Noorsche torpedoboot „Skaro" voer daarop naar den Britschen torpe dojager toe, die ten slotte zeewaarts wegdraai de. De „Altmark" bleef intusschen in de kust wateren. Een poging van den torpedojager „In trepid" o'm het Duitsche schip te enteren werd door een manoeuvre tijdig verhinderd. Het Duitsche schip voer toen de Jössingfjord bin nen, gevolgd door de beide Noorsche torpedo- booten, die midden in de fjord bleven liggen. Door de duisternis beschermd voer des avonds de „Cossack" de fjord binnen. Op de „Altmark" zag men dezen torpedojager aan voor een Noorseh schip. Men vroeg aan het verschenen schip, of het een Noor was, waarop geen ant woord kwam. Later seinde het onbekende schip: „Draai bij of ik open het vuur." De „Altmark" ging toen nog verder de fjord binnen. De „Cossack" ging toen langs de „Altmark'' liggen en een enter-commando kwam aan boord. De overval geschiedde op een zeemijl bulten de kust. Hét enter-commando begon in het wilde weg te schieten op elkeen, die zich op dek be vond. Ook de torpedojager deed aan de schiet partij mee. Onze eerste officier werd gewond én zes Duitsche zeelieden werden neergescho ten. De „Altmark" had geen wapens aan dek. De kapitein zeide bewust van tegenweer té heb ben afgezien. Daarentegen hebben het enter commando en de kruiser geschoten op alle Duitschers, die zich over het ijs of zwemmende wilden redden. Ook de zeelieden, die reeds op het land in veiligheid waren, werden beschoten. Een lid van het enter-commando viel in het water. Volgens een Engelsche lezing over het gebeurde daarentegen is tijdens het bevrij den van de gevangenen een aantal man schappen van de gewapende macht, die door de „Graf von Spee" aan boord was gezet, via den voorsteven van het schip ontsnapt en begaven dezen zich over het ijs naar de kust, vanwaar met geweren het vuur op de Britten werd geopend. De Engelschen be antwoordden het vuur en twee Duitschers, die over het ijs liepen om zich bij hun ka meraden te voegen, werden getroffen. Te zelfder tijd viel een Duitscher over boord tusschen de schotsen. Twee officieren van de „Cossack" sprongen in het water en redden hem. Op vragen van het R.K. lid der Tweede Ka mer, Bajetto, betreffende het doen van mededee lingen door een officier van den Marinestaf over het zg. Slagkruisersplan in een persbijeenkomst, heeft de minister van Defensie geantwoord, dat 1 Februari j.l. in een persbijeenkomst, waartoe de uitnoodiging namens den chef van den Ma rinestaf was uitgegaan, een officier van den Marinestaf een voorbespreking heeft gehouden betreffende de film der Koninklijke Marine ,.'t Sal waerachtig wel gaen". In die bijeenkomst is ook gesproken over een versterking der vloot met slagkruisers. De minister acht het niet toelaatbaar, dat hangende een over bedoeld vraagstuk door regeering en volksvertegenwoordiging te ne men beslissing aldus een officieele instantie tracht, invloed uit te oefenen op de open bare meening. Hij heeft maatregelen geno men, zulks in de toekomst te voorkomen. Engelsch afweergeschut m stelling aan het Westfront ASUNCION, 18 Febr. (Havas). Na het aftre den van alle senatoren heeft president Estigar- ribia van Paraguay een decreet uitgevaardigd waarin hij alle politieke regeeringebevoegdhe- den op zich neemt, een godsvrede voor de acti viteit der politieke partijen afkondigt en ver klaart, dat later verkiezingen zullen worden ge houden voor een nationale conventie, die de nieuwe politieke charta zal moeten opstellen Een commissie van drie juristen is benoemd, on een ontwerp voor een nieuwe grondwet op te stellen op den grondslag van republikeinsche representatieve democratie. STOCKHOLM, 19 Febr, (Reuter) Ko ning Gustaaf heeft vandaag een verklaring uitgegeven, waarin hij het optreden der Zweedsche regeering door het afwijzen van het Finsche beroep op militairen bijstand onderschrijft. „Ik beschouw het als mijn absoluten plicht zoo veel mogelijk te trachten mijn volk bui ten het fatale conflict te houden, dat thans in de wereld woedt." Na zijn „grootste bewondering" te hebben uitgesproken voor „den strijd, welke door onze broeders in Finland wordt gestreden tegen een overweldigende macht" verklaart de Koning, dat Zweden probeerde op vele manieren hulp te bieden, doch van het be gin af aan duidelijk heeft gemaakt, dat Finland geen directen militairen bijstand kon verwachten. „Met zorg in het hart heb ik, na het probleem te hebben bestudeerd, beslist, dat wij deze houding moeten aannemen. Anders zou Zweden het grootste gevaar loopen niet alleen in een oorlog met Rusland, doch ook met de groote mogendheden te worden be trokken. Een dergelijke verantwoordelijkheid kan ik niet op mij nemen. Indien dat zou gebeuren, zou het voor Zweden onmogelijk kunnen worden Finland zelfs de hulp te ver schaffen, welke dit land thans ontvangt." De Koning besluit met de oprechte hoop uit te spreken, dat zijn volk zijn houding zal begrijpen en goedkeuren. De sociaal-democratische fractie van den Zweedschen Rijksdag heeft met algemeene stem men haar instemming betuigd met de politiek der regeering en het standpunt dat zij inneemt, in de overtuiging, dat de regeering het best in staat is den toestand te beoordeelen. De fractie verklaart, dat de nuances in de beoordeeling van dezen toestand niet moeten worden aange dikt, vooral niet op zulk een wijze dat dit de nationale eenheid in een uur vol gevaren zou kunnen schaden. De fractie keurt scherp de aan vallen af in zekere persorganen geuit tegen leden der regeering en den premier in het bijzonder. TSJOENGKING, 18 Febr. Berichten van het front zoo meldt het Chineesche pers bureau uit Pinjang wijzen er op, dat de Ja- pansche tegenstand in het gebied van Nanning teekenen toont van algeheele ineenstorting. In de stad zelf zou sedert Donderdag groote verwar ring heerschen en de Japansche legerleiders zouden reeds naar Jamtsjau vertrokken zijn. De Chineesche troepen zijn de stad thans tot op schootsafstand genaderd. Uit Lioetsjau wordt gemeld, dat Nanning thans reeds vrijwel geheel door de Chineesche troepen omsingeld is. De Japanners trekken zich in wanorde in de richting der stad terug Zij zouden de omringende dorpen in brand ge stoken hebben en men vreest, dat talrijke bur gers om het leven zijn gekomen. Langs twee wegen rukken de Chineesche troepen thans naar Nanning op. De Japansche militaire autoriteiten te Tokio ontkennen, volgens Domei, dat de Chineesche troepen Nanning hebben her overd. Zij verklaren, dat de Chineezen dit reeds vijf of zes maal hebben beweerd, doch sedert de stad door de Japanners is bezet op 24 November van het vorig jaar, zijn geen geregelde Chineesche troepen bij de stad gezien. Wel hebben Chineesche gueril- labenden de Japansche verbindingslijn las tig gevallen, waardoor aan Japansche zijde verliezen ziin geleden Domei meldt uit Tokio, dat Japansche vlieg tuigen Zaterdag opnieuw een hevigen aanval hebben ondernomen op den Joennan-spoorweg Gezegd wordt, dat op verscheidene plaatsen spoorbruggen en rails zijn opgeblazen. De vlieg tuigen keerden behouden naar hun bases terug. Zondag hebben Japansche vliegtuigen den spoorweg van Joennan opnieuw gebombardeerd, waarbij de spoorbrug over de Mengtse werd getroffen. VATICAANSTAD, 19 Febr. (Havas). De „Os- servatore Romano" bevestigt officieel, dat Z. H de Paus op 7 Maart twee consistories zal hou den, een geheim en een openbaar. In het ge heim consistorie zullen eenige bisschoppen wor den benoemd, terwijl het openbaar consistorie plaats vindt met het oog op de as. heiligver klaring van de gelukzaligen Marie Pelletier en Gemma Galgani. KARACHI, 19 Febr. (Reuter). Te Soekkoer- sind is vandaag een Dom geworpen naar een ter gelegenheid van het Mohammedaansche feest van Mahorroem gehouden processie. Een persoon werd gedood en 17 gewond. Veertig personen zijn gearresteerd en in het geheele district is de curfew afgekondigd. PARIJS, 19 Febr. (Havas). Het legerbericht van Maandagavond luidt: „Ten Westen van de Saar trachtte een vijan delijke afdeeling een onzer wachtposten aan te vallen. De viiand is met verlies teruggeslagen. Hernieuwd artillerievuur uit de versterkin gen langs den Rijn". De achttiende Russische divisie werd ten noordoosten van het Ladogameer vernietigd. Vele Finsche steden werden opnieuw gebombardeerd. Berlijn kondigt een onbeperkten duik bootoorlog aan. Een Grieksch schip getorpedeerd en een Spaansch schip na een ontploffing gezonken, waarbij 22 dooden vielen. Noorsche diplomaten en juristen confe- reeren over de „Altmark "-affaire. Koning Gustaaf van Zweden verklaart het optreden der regeering inzake Fin land goed te keuren. Antwoord op vragen van Kamerlid be treffende mededeelingen door een of ficier van den Marinestaf over het elag- kruisersplan. Suppletoire Defensiebegrooting 1939 in gediend, waarbij gelden worden aange vraagd voor verdere verbetering van de materieele uitrusting van de weermacht. Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de voorgestelde wij ziging bepalingen Kinderrecht- Antwoord op vragen van Kamerleden over ontstaan en bestrijding van milt vuur. Bij een inbraak te Rotterdam is f 2000 uit een brandkast gestolen. New-Yorksche beurs: stemming iets zwakker; slot onregelmatig. O „Wordt vervolgd" Een der voorname rubrieken in dag en weekblad is het feuilleton: het spannende verhaal dat juist bij een pakkende gebeurtenis, een treffende toespraakeen beslissende wending wordt afgebroken met het „wordt ver volgd". Wordt vervolgd We moeten wachten een dageen week om het vervolg te vernemen. We kunnen niet, als in een boek, de laat ste bladzijde opslaan om eveneven te zien alvast hoe het afloopt. Neen: we hebben af te wachten. Het is als met ons leven. We leven van dag tot dag. „Wordt vervolgd". Hoe het zal eindigen? Wanneer ons verhaaltje uit zal zijn? we weten het niet. Afwach ten. Gelukkig als er nog maar steeds een „wordt vervolgd" komt. Een dag zal er komen waarop de dood als let terzetter der eeuwigheid het „slot volgt" op ons voorlaatste feuilleton zal zettenmaar we zullen het zelf niet zien. We worden zelf niet gewaar schuwd dat het slot er is, al zullen zij die rondom ons staan dit „slot volgt" van ons ziek gelaat hebben gelezen. Ons eigen feuilleton zij met voorzich tigheid dus behandeld. We moeten ons op een plotselinge ontknooping bereid houdenslot volgt. OSLO, 19 Febr. (Noorseh Tel. Ag.). Het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat het Noorsche gezantschap te Berlijn mid den Januari aan de Duitsche regeering heeft verzocht een onderzoek in te stellen inzake het zinken voor de Noorsche kust van het Britsche ss. „Thomas Walton", het Grieksche ss. „Ga- roufalia" en het Britsche ss. „Deptford" ten einde vast te stellen of het zinken te wijten is aan optreden van Duitsche vlootstrijdkrachteru De Noorsche regeering zeide te vertrouwen, dat, indien het zinken inderdaad een gevolg was van handelingen van Duitsche oorlogs schepen, de Duitsche regeering de noodige ver zekeringen zou geven, dat zulke incidenten zich in de toekomst niet meer zouden voordoen. Op 16 Februari heeft de Noorsche regeering het Duitsche antwoord ontvangen, waarin ge zegd wordt, dat geen der bedoelde gevallen het gevolg is van handelingen der Duitsche vloot- strijdkrachten en dat deze strijdkrachten in structie hebben ontvangen, zich te weerhouden van alle gevechtshandelingen in neutrale wate ren en de Noorsche territoriale wateren te eer biedigen. (r^ [vywvvvuMimiiiiMi u i j i t/s? Stand op Dinsdag 1 uur v.m.754J) Vorige stand: 754A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1