Meubelfabriek verwoest Op wrak gestooten Groote circusbrand in Amerika Felle brand te Rotterdam Het grensverkeer met Duitschland De Garibaldisten melden zich Het nieuws van heden MUSEUM RESTAURANT HOTEL CAFE-REST, BEATRIX HOTEL HET HOF VAN HOLLAND Jaarbeurs-Restaurant SOVJETS MELDEN DEN VAL VAN K0IVIST0 DE „TAM" DOOR ONT PLOFFING GETROFFEN N00RSCH STOOMSCHIP GETORPEDEERD Nederlandsch kustvaartuig vergaan KOU OP VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 21 FEBRUARI 1940 - AVONDBLAD BOOMKWEEKCRf - TÜINARCHITECTfN VPAAGT ZOOJUI5T VER5CWENEN RIJK GEÏLLUSTREERD BLOEMEN&OEK DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SP AARNEST AD, HAARLEM DRIE EN ZESTICSTE JAARGANG No. 22252 Langdurige nablussching De schade Door Helsinki tegengesproken Binnenkort verschijnt een Poolsch Witboek Over den Duitschen inval en de in Polen gepleegde gruwelen ém Het verkeer langs de straatwegen bijna overal onmogelijk geworden De Bilt meldt: Lichting 1940 Inlijving van eenige ploegen d ienstplichtigen Eerste detachement vertrekt binnenkort naar Finland Definitief einde van de vorst? Wervelstorm bij Solo Leeuwen, tijgers, luipaarden en apen komen om in de vlammen Olifanten draven door de straten Het schip is zinkende Dertien opvarenden vermist Vreemde vliegtuigen boven ons land 'n TIP VAN BOOTZ DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN ST LX L£ OMGANG 1940 VERGADERZALEN Holel „de Mallejan" - Vierhouten Officieel frontnieuws NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel SO et Inget «ededeellngen 50 cent; Idem op peg één 65 cent per regel. BIJ contract sterk verlaagde prijzen Voor de Idelne annonces „Omroepers" zie de rubriek In den afgeloopen nacht omstreeks half vier is een felle brand uitgebroken in de fabriek van winkelbetimmeringen en aan verwante artikelen „St. Laurens" van de firma C. Breedveld, aan de Rochussenstraat te Rotterdam. Deze fabriek omvat drie naast elkander ge legen panden, elk van drie verdiepingen, waarvan de benedenverdiepingen als fabriek er. de hooger gelegen verdiepingen als kantoren én teekenkamers zijn ingericht. De brandweer is onmiddellijk met groot materiaal uitgerukt, omdat snelle uitbreiding van dezen brand gevreesd werd. Niet min der dan vjjf motorspniten, alsmede een groot aantal slangenwagens waren in dienst ge steld om het vuur te bestrijden. Het liet zich aanzien, dat van de fabriek niet veel te behouden zou rijn. De eerste étage van een der perceelen diende als woonhuis voor een bejaard echtpaar. Dit Werd in allerijl in veiligheid gebracht. Met het oog op het uitbreidingsgevaar had de politie de omliggende panden, gelegen in de Rochussenstraat de Bi eitnerstraat, de Saft- levenstraat en de Ochtenveldstraat doen ont ruimen. De brand werd door een nachtwaker ontdekt. Deze zag uit een kelder van het pand rook op stijgen. Hij waarschuwde direct de politie, die de brandweer alarmeerde. Inmiddels had een agent van politie den direc teur van de fabriek, den heer Breedveld, die boven de zaak woont, gewekt. Het gezin van den heer Breedveld, bestaande uit diens échtge- noote, dochter en bejaarde ouders en schoon moeder, moesten in nachtgewaad vluchten en werden voorloopig bij buren ondergebracht. De brand was in den kelder in het rechter gedeelte van het gebouw ontstaan, vermoedelijk door de oververhitting van de centrale verwar ming en breidde zich met razende snelheid door het gebouw uit. Toen de eerste slangenwagens arriveerden, hadden de vlammen dc eerste étage reeds bereikt en binnen enkele minuten de verdieping aange tast. Ook in de breedte en diepte verbreidde het vuur zich snel, zoodat toer. de eerste motor spuit gereed was om water te geven, de gewel dige houtvoorraad, welke in het gebouw was op geslagen, reeds fel brandde. Daarom werd meer materiaal-gehaald en korten tijd later arriveer den nog drie motorspuiten en een automatische Metsladder. Deze ladder, die van 't allernieuw ste type is, werd nog nimmer gebruikt en heeft voortreffelijke diensten gedaan. Om vier uur werd met een zestal stralen water gegeven. De vlammen sloegen hoog boven de fabriek uit en waren ver in den omtrek zientbaar. Tot ver in den omtrek was aan den rossigen gloed merk baar. dat er een geweldige brand heerschte. Inmiddels waren op 't terrein van den brand aangekomen de substituut-officier van Justitie, mr. R. A. Andringa, de dir. van den gemeen telijken vervoer- en motordienst dr. ir. M. F. de Bruyne, de heer P. J. E, Snippe, commissaris van politie, verscheidene inspecteurs, wethou der A. P. De Zeeuw en vele hoofdlieden van de brandweer. Omstreeks half vijf stond de geheele fabriek, die een lengte neeft van twmtig meter en een breedte van veertig meter, in lichter laaie. Ondanks de geweldige water massa's, die in het vuur werden geworpen, bleven de vlammen fel uitslaan, en bestond er groot gevaar voor de belendende percee len. Na alle krachten op het vuur geconcen treerd te hebben, gelukte het de brandweer echter tegen zes uur het gevaar voor uit breiding te bezweren. Toen laaiden de vlammen echter nog op ach te, in de fabriek, waar de houtopslagplaats was. Om zes uur stortte een deel van den vloer van de eerste étage in, een aantal machines met zich meesleeperde. Omstreeks half zeven kon men zeggen, dat de brandweer den vlammen meester was, ter, minste in de fabrieksgebouwen. Gevaar voor Uitbreiding was er niet meer en de brandweer kon zich bepalen met de veertien stralen, waar mede men werkte, groote watermassa s in het gebouw te werpen. De fabriek is in 1917 gebouwd en werd later Uitgebreid met een linkervleugel, terwijl aan de achterzijde ook een stuk Werd aangebouwd. Nader vernemen wij, dat men vanochtend om streeks acht uur wel kon aannemen, dat de brand zich zou bepalen tot de meubelfabriek en kantoorgebouwen, zoodat geen gevaar meer voor de naburige woningen bestond. Het blus- schingswerk, dat onder leiding stond van aer hoofdman, den heer W. Lourens, bepaalde zich er dan ook hoofdzakelijk toe om het vuur bin nen in de gebouwen te bedwingen. De groote motorspuit bleef met vier stralen, die van verschillende zijden op het vuur gericht Werden, werkzaam, terwijl ander matenaa, in de nabijheid bleef om eventueel te kunnen in grijpen. Dat bleek niet noodig te zijn, integen deel, later op den ochtend kon de motoi'spun inrukken en kon men het nablussching.-,werk met verscheidene stralen op de waterieiding verrichten. De nabiusschmg zal echter wel den geheeien °ag duren, daar het vrijwel niet mogelijk is de vuurhaarden dicht te benaderen. De groot" voorraden hout en ander brandbaar materiaal zijn n.l. op vele plaatsen door de plafonds ge- Zakt en vormen in het benedengedeelte var de fabriek compacte massa's, waaruit nu eens hier, dan eens daar vlammen uitslaan. Het is in de fabriek, waar de brand op het laatst nog het hevigst woedde, moeilijk doordringen. Var buiten af, omdat er zich daar overal draadglas in stalen ramen bevindt, welke men moeilijk han inslaan en van binnen af, omdat door de mogelijkheid van verzakking het verblijf binner bi de brandende fabriek uiterst gevaarlijk is. Zoo staat op een der bovenste verdiepingen een hjm-pers van 4000 kilogram, die nog slechts met één poot op stevige fundeering rust en dus elk oogenblik naar beneden kan storten. De bewoners van het huis naast het bran dende kantoor mogen van geluk spreken, dat hun woning niet tegen dit kantoor is aange bouwd, daar zij anders beslist belangrijke brana- en waterschade zouden hebben gehad. Er is een kleine tusschenruimte tusschen de beide ge bouwen en hierdoor hebben de buren zonder gevaar als toeschouwers den brand kunnen gadeslaan. Het was ook een gunstige omstandigheid vooi het blusschingswerk, oat de dooi thans is ir- gevallen, want nu hadden de stralen hun volle kracht, terwijl de enorme massa's water behoor lijk in de putten wegvloeiden. Vast staat, dat praktisch niet alle schade door verzekering kan worden gedekt. Groot is nj. ook de inrmaterieele schade van dezen brand. Er zijn immers, behalve materiaal, ook zeer ve-U teekeningen, ontwerpen, dossiers en archieven vernietigd. Of de inhoud van de brandkast ge spaard is gebleven, staat nog niet vast. Heden ochtend kon men daar nog niet bij. Bovendien waren de opgeslagen goederen in de fabriek zeer groot in aantal. De fabriek legt zich n.l. toe op het vervaardigen van winkel en scheepsbetimmeringen. Door de aanhoudende vorst konden zeer veel winkelbetimmeringen niet afgeleverd worden, daar men geen voort gang had met bouwen, zoodat zij in de fabriek opgeslagen bleven. Die groote voorraad is geheci vernietigd. Ook de betimmering van de beide voor de HollandAmerikalijn te bouwen schepen, de „Zuiderdam" en de „Westerdam", is verloren gegaan. Dit is daarom zoo te betreuren, omdat het materiaal van deze betimmeringen inmiddels veel en veel duurder is geworden en sommige benoodigde metaal- en houtsoorten zelfs in het geheel niet meer te krijgen zijn. Ook voor den directeur van de fabriek, den heer C. Breedveld, is de brand een groote ramp. Van begin af aan heeft hij moeizaam en hard gewerkt om de fabriek te maken tot wat zij thans was en met één slag is bijna al dit werk verloren gegaan. De heer Breedveld, die voor- ioopig bij familie in de Saftlevenstraat ver toeft. was door het gebeurde geheel overstuur en weigerde ons verdere inlichtingen, welke wij vroegen, te verstrekken. Voor het personeel, in totaal ongeveer een veertig man, was het bij hun komst een ont stellende verrassing te zien, dat de fabriek, waar zij zooveel jaren hadden gewerkt, vernield was. Zij waren uiteraard van te voren niet ge waarschuwd en zagen pas, wat er aan de hand was, toen zij vlak bij het gebouwencomplex waren. Zij bleven in de Rochussenstraat de blusschingswerkzaamheden gadeslaan. Dezp straat was door de politie geheel voor net ver keer afgezet. Door middel van touwen werd mén op voldoenden afstand van het terrein van den brand gehouden. Er stegen groote rookkolommen uit het bran dende complex op, die ver in den omtrek zicht baar waren en niet nalieten vele toeschouwers naar de plaats des onheils te trekken Volgens een uit Concarneau (ten Zui den van Brest) ontvangen telegram, is het Ncderlandsche kustvaartuig „Alja". dat op weg was van Spanje naar Neder land, op een wrak gestooten en nabij Glénan vergaan. Alle opvarenden zijn gered. De „Alja" is een motorkustvaartuig van 38o ton en was bemand met zeven personen. Kapi tein is de heer W. Nooitgedaeht te Groningen. Het schip behoorde aan den- reeder J. van Dijk te Groningen. MOSKOU, 20 Febr. (Tass). Het Dinsdag uit gegeven Russische legerbericht luidt: Op 20 Februari gingen de Sovjettroepen voort met succes het offensief op de Kare- lische landengte tot ontwikkeling te bren gen. Zij bezetten dc stad en het fort Koi visto, zuiverden het schiereiland Koivisto van vijanden en maakten een groot aan tal tropeeën buit. In de andere sectoren deed zich niets van belang voor. De Sovjetluchtmacht deed met succes aan vallen op vijandelijke troepen en militaire doe len. 47 vijandelijke vliegtuigen werden tijdens luchtgevechten omlaaggehaald. In Helsinki werd Dinsdagavond de bezetting van Koivisto tegengesproken. Binnenkort zal een Poolsch Witboek verschij nen met diplomatieke documenten betreffende den Duitschen inval in Polen alsmede eet tweede boek hetwelk gegevens zal bevatten ove: de Duitsche gruwelen, gepleegd in Polen, tij den,-- de Duitsche campagne in Polen. m Hedenmorgen is brand uitgebroken in dé fabriek van winkelbetimmeringen „St. Laurens" aan de Rochussenstraat te Rotterdam. Een overzicht tijdens het blusschingswerk Men meldt ons van de grens: Wat reeds lang verwacht werd, is thans feit gewoed en. De grensmaatregelen in het Derde Rijk zijn thans van dien aard, dat het binnenkomen langs den straatweg bijna overal onmogelijk is geworden. Alleen via den spoorweg is het verkeer nog gewoon in tact. Een uitzondering is gemaakt voor de in Duitschland werkende Nederlandsche arbei ders, die via Glanerbrug en bij Denekamp de grens passeeren. Van een plotseling ongeldig worden van pas visa, zooals enkele bladen meldden, is geen spra ke. Nieuwe pasvisa worden echter slechts m buitengewone en dan nog zakelijke gevallen verleend. De grenspasjes zijn evenwel ongeldig geworden. Deze pasjes waren hoofdzakelijk in gebruik bij menschen. die in Nederland wo nen en in Duitschland vlak over de grens fa miliebetrekkingen hebben. Om geldig te zijn moeten ze afgestempeld zijn door den „Land- rat" van den „Kreis", waarheen men zich wil begeven. Dat hier streng opgelet wordt, heeft de echt- genoote van den heer te B te Oldenzaal erva ren. Zij is Duitsche van geboorte, maar door huwelijk Nederlandsche geworden 14 da gen geleden begai zij zich naar haar familie te Lingen. Haar grenspasje was niet afgestempeld, doch ze meende dit persoonlijk bij den Land- rat te Lingen in orde te kunnen maken. Fei telijk was haar grenspapier dus niet in orae en dit schijnt haar noodlottig te zijn gewor den, want sedert haar vertrek uit de echtelijke woning heeft de heer te B. niets meer van zijn vrouw gehoord. Zelfs pogingen, iets te weten te komen bij de familie of bij de autoriteiten, hebben niet mogen baten. Reeds eerder hebben wij medegedeeld, dat buitenlandsche reizigers te Bentheim in geblin deerde rijtuigen moeten plaats nemen, terwijl een 20-tal Nederlandsche arbeiders, die verder Duitschland in moeten, in geblindeerde auto bussen verder vervoerd werden. Men orengt een en ander in verband met mi litaire werkzaamheden langs de grens, waar men met de doortrekking van de Siegfriedlinie vanaf Zevenaar tot aan de Twentsche grens gevorderd is. De regeeringspersdienst meldt: In de dagbladen is eenigen tijd geleden bekend gemaakt, dat het in het voornemen lag om in het tijdvak 15—24 April 1940 in te lijven de dienstplichtigen van de lichting 1940: a. het 1ste regiment huzaren (geen paar- denoppassers en -verzorgers) b. het 1ste, 2e, 3e en 4e regiment huzaren, voor zoover betreft de paardenverzorgers en -oppassers bij de Koninklijke Militaire Aca demie of Rijschool. Nader wordt thans medegedeeld, dat de inlijving van genoemde ploegen dienstplich tigen zal geschieden in het tijdvak 1—10 Mei 1940 (datum van inlijving 6 Mei 1940). Illlllllllillfllflllllllllllllllljl VERWACHTING geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: Aanhoudende dooi, betrokken tot half bewolkt, geen neerslag van beteekenis, meest matige Zuidelijke tot Zuidweste- fjj 3 ïyke wind. Zon op 7.08, onder 17.21 Licht op 17.51 p H Maan op 15.18, onder 5.28 Volle e| maan 23 Februari. ilillllllllllllllllllllllllllllllimillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli PARIJS, 21 Febr. (Havas) Naar het Fransche blad „Journal" meldt, geven dui zenden Italianen zich op bij het Garibaldis- tenlegioen voor dienstneming in Finland. Er zijn Italianen, die zich op eigen gelegen heid verbonden hebben in Finland te strij den, doch dezer dagen zal het eerste belang rijke detachement, bestaande uit verschei dene honderden Italianen, uit Frankrijk vertrekken. Men verwacht, dat zeker 5000 tot 6000 Italia nen in Frankrijk zich bij de vrijwilligers in Fin land zullen voegen. Ook in de Vereehigde Sta ten echter wordt onder de Italianen een krach tige propaganda voor hulpverleening aan Fin land gemaakt. Het is de bedoeling, dat zoo m Finland een autonome Italiaansche divisie wordt opgericht, deze zal vechten onder bevel van den commandant van het Garibaldistenlegioen Camillio Marabini. Deze zal zich binnen drie weken bij zijn mannen voegen. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat Dins dag over de Oostzee was gelegen, heeft zich naar Centraal-Europa verplaatst, daarbij nog in beteekenis toenemend. In Hongarije komen thans barometerstanden vóór boven 1038 mb. De temperatuur blijft over midden-Europa en den Balkan nog zeer laag. Daarentegen is de luchtdruk in Zuid- en midden-Noorwegen belangrijk gedaald, waardoor de wind in onze omgeving naar het Zuiden draaide, en wij in den aan voer van vrij zachte lucht komen, die de vorst definitief zal verdrijven. Opmerkelijk is; dat deze iucht zeer droog is, ten gevolge waarvan het sneeuwdek eerder verdampt dan smelt. Het aardoppervlak vertoont dan ook niet het normale aspect, dat wij van een invallenden dooi gewend zijn. SOLO, 21 Febr. (Aneta). Gistermiddag om ongeveer drie uur zijn tengevolge van li wervelstorm op de onderneming Temoeloes drie loodsen, en in het onderdistrict Baki veertig woningen omgewaaid. Ernstige per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. ROCHESTER (Indiana). 21 Febr. Dinsdagavond heeft brand gewoed in het winterkwartier van het te Rochester gevestigde circus Cole Brothers, waarbij alle gekooide dieren van de onderneming, waar onder leeuwen, tijgers, luipaarden, apen en eenige zeehonden, zijn om gekomen. Ongeveer 350 andere dieren, welke zich in stallen bevonden, waaronder twintig tot vijf en twintig olifanten, wisten los te breken en draaf den in het wilde weg de stad in. Het enorme uit baksteen opgetrokken gebouw, waarin alle die ren, uitgezonderd een tiental kameelen, waren ondergebracht, werd een prooi der vlammen De aangerichte schade werd geraamd op 150.000 tot 200.000 dollars. Ongeveer 300 paarden, waaronder fraaie rij dieren, voegden zich bij de olifanten en kamee len om aan de vlammen te ontkomen, nadat zij waren losgemaakt door circuspersoneel, dat zieh in een hoek van het gebouw bevond, toen de brand werd ontdekt Tijdens de red dingswerkzaamheden weerklonk het angstge schreeuw van de dieren in de brandende kooien waaronder dat van 'n nijlpaard. De tamme dieren wist men in veiligheid te brengen. De eigenaars vin de circusonderneming verklaarden nog niet te kunnen zeggen, hoeveel dieren in het vuur waren omgekomen. Verscheidene olifanten en eeaiige paarden trachtten naar het brandende gebouw terug te keeren, doch werden door het personeel tegengehouden, waarna de dieren in wilde vaart naar de stad terugrenden. Bij de directie van de N.V. Maat schappij „Vrachtvaart" te Rotter dam is van den kapitein van het s.s. „Tara" bericht ontvangen, dat het schip op 60 mijl Zuidwest van Kaap Finisterre door een explosie is getroffen. Het schip is zinkende- De „Tara" was op weg van Bahia Blanca naar Rotterdam met een lading graan, geconsigneerd aan de Nederlandsche regeering. Omtrent de oorzaak van de ont ploffing en het lot van de opvaren den is niets bekend. Het schip is eigendom van de Maatschappij „Vrachtvaart" te Rot terdam. Het meet 4760 ton. Het werd in 1929 op de werf van Piet Smit Jr- te Rotterdam gebouwd. LONDEN, 21 Febr. Elf leden van de bemanning van een Ncorsch stoomschip zijn, na vijf dagen in een open boot te heb ben rondgedreven, aan de Iersche kust aan land gekomen. Hun schip, naar verklaard wordt de „Tecnstadt" (niet in Lloyds Re gister aangeleekend), werd Donderdag bij de Iersche Westkust getorpedeerd. De overlevenden deelden mede, dat de „Teen- stadt" Woensdag den geheeien dag door een Duitsche duikboot was gevolgd. Donderdag morgen kreeg de bemanning bevel het schip te verlaten. Een reddingsboot met dertien opva renden wordt vermist. Deze boot was door de andere sloep op sleeptouw genomen, doch de sleepkabel brak en het contact ging verloren. De kapitein van de „Teenstadt" was reeds eer der overboord geslagen; hij is vermoedelijk ver dronken. De geredden waren volmaakt uitgeput; twee hunner leden aan longontsteking. De Regeeringspersdienst meldt, dat er hedennacht bij Den Helder door afdeelingen luchtafweergeschut op vreemde vliegtuigen van onbekende nationaliteit is geschoten. 't Geluk is uit het Paradij: geweker' Waar Vader Adam is tc zwak gebleken Ik stak naar fruit Geen handen uit, Maar ware voor een TIP VAN BOOTZ bezweken Inz. M. L. te Leider ontving een fl TTP Het eerste detachement Garibaldisten vertrekt binnenkort naar Finland. Wervelstorm richt bij Solo groote schade aan. Groote circusbrand in Amerika. Nota van minister Steenberghe over de economische verdediging van ons land. Nederlandsch kustvaartuig „Alja" op wrak gestooten en vergaan; opvarenden gered. Meubelfabriek te Rotterdam in de asch gelegd. Wrijf s avonds rug en borst in met Dampo Dan onder de wol! Volgende morgen beter! Pot 50ct. Doos 30ct. BIJLSMA'S ASSURANTIEKANTOOR N.V. Keizersgracht 267 Amsterdam - Telef. 42167.33540 OORLOGSCHADE- (MOLEST-) VERZEKERINGEN OVER ZEE EN DOOR EUROPA, per spoor, schip of auto, met en zonder Requisitieen/of Inbeslagname. Onze premies zijn meestal lager dan de bestaande tarieven. UITGEBREID ONTBIJT f 1.10 Bediening en O. B. Inbegrepen |lf riCCTT ACHTER DE W Cl 1 9 9 1 U EFFECTENBEURS Bovenzaal Lunch-Diner f 0.85 Weteringschans 83, Amsterdam t/o Rijksmuseum Per kaart a 5 stuks 10 korting GELDROPSCHEtVEG 17 EINDHOVEN HET AANGEWEZEN ADRES VOOR TOURINGCARS DES ZOMERS Aanbevelend. W. KUIPERS „Eeuwenoud" „Up io Dale" Hilversum - Telef. 6141 (2 lijnen) HOTEL ROOZENDAAL OVERVEEN bi) HAARLEM PRIMA PENSION vanat f 3.50 VOORJAAR 1939 GEHEEL GERESTAUREERD Prima keuken en kelder - Schitterende serre en terrassen Centrale verwarming, koud en warm stroomend water Telefoon 13574 Haarlem UTRECHT TEl 13827 KNAPPEND HOUTVUUR GOEDE WIJN WAT KAN HET IN DE „MALLEJAN- GEZELLIG ZIJN Tel. 2 Week-end van Zaterdag voor diner tot Maandag na Ontbijt f 10.— PARIJS, 21 Febr. (Havas). Het Fransche le gerbericht van Woensdagochtend luidt: „Eenig artillerie- en infanterievuur op ver schillende punten van het front, vooral in de Vogezen en aan den Rijn". BERLIJN, 21 Febr. (D.Ni.). Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het westen geen gebeurtenissen van be teekenis. Verkennings- en grenscontrólevluch- ten van het luchtwapen leverden geen con tact met den vijand op. In het kader van de verkenningsvluchten, welke ondernomen wer den tegen de Oostkust van Engeland en Schot land tot aan de Shetland-eilanden, werden twee Britsche mijnenleggers door het uitwer pen van bommen tot zinken gebracht en werd een bewapend koopvaardijschip zoo zwaar ge troffen, dat te rekenen valt met verlies van dit vaartuig. Alle vliegtuigen zijn ongedeerd op hun bases teruggekeerd. Na middernacht vlogen verscheidene vij andelijke vliegtuigen uit toet Westen en Noord-Westen onder schending van het Nederlandsche territoriale gebied de Duit sche bocht binnen. Een van een langdurigen tocht teruggekeer de duikboot heeft gerapporteerd. 27.795 bruto- registerton tot zinken te hebben gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1