Men icAtijft onó: NED. LANDBOUWBANK N.V. 4°/o VRIJWILLIGE STAATSLEENING 1940 Seven Sisters Wales De Spaarnestad" Or. PAUL JULIEN SANOSTOL Haarlem, 22 Febr. GEMEENTEBEGROOTING VAN HEEMSTEDE DONDERDAG 22 FEBRUARI 1940 Onrechtmatig steun- trekken Schandelijk geval te Heemstede JEUGDCONCERT VAN DE H.O.V. H.O .V.-loterij CHAUFFEUR REED HOND DOOD RIJWIELDIEFSTALLEN PSEUDO-KUNSTSCHILDERS BALLETTEN YVONNE GEORGI Winkeliersvereeniging Generaal Cronjéstraat AMSTERDAM GED. OUDE GRACHT 29 MAANDAG 26 FEBRUARI a.s. is de LAATSTE DAG voor de inschrijving op de inschrijvingen worden door ons zonder kosten verzorgd II OORLOGSKAART VAN NOORD-EUROPA Loterij A. R. K. A. DE IDEALE DRANDSTOF 22/35 3.10 15/222.70 8/152.20 1 H.L. is 75 KG. BRANDSTOFFENHANDEL Burgerlijke Stand x NEDERL. REISVEREENIG. VOOR KATHOLIEKEN De geheime genootschappen van Centraal Afrika KERKKOOR RUSSEN IN BALLINGSCHAP In de Bakenesserkerk DAMMEN Haarl. R. K. Dambond Haarl. R. K. Damgenootschap R.K. Damclub „T.E.P." BILJARTEN COMPETITIE NEDERLAND- SCHE BILJARTBOND „DE BIJENKORF" N.V. Winst 1.956.529 (1.695.492), waaruit een dividend van 1 I (9) pet. „Het lékkere levertraan-product AGENDA Bioscopen Stadsschouwburg 23 Februari Apotheekdiensten RUNDVEEFOKVEREENI- GINGEN De Centrale Fokveedagen der Rundvee-administratie RIJKSVISCHAFSLAG - STAD In samenwerking met de controleurs voor de Steungeldenregeling te Heemstede is de politie aldaar er in geslaagd een ergerlijke poging van onrechtmatig steun trekken tijdig te achterha len. Een werklooze Heemsteedsche slagersknecht Werkte bij een slager te Haarlem tegen een loon van 15.per week. De patroon gaf echter toestemming 's morgens even te gaan stempe len, hetgeen de knecht dan ook iederen dag deed. Op die manier dacht hij er 15.per Week bij te krijgen, terwijl de baas een goed- koopen knecht had. Door oplettendheid van de Heemsteedsche controleurs is dit tijdig aan het licht gekomen, zoodat de knecht, toen hij den onrechtmatigen steun in ontvangst wilde nemen gepakt werd. Knecht en baas hebben thans voor de politie een volledige bekentenis afgelegd. Terzake van Valschheid in geschrifte c.q. poging tot oplich ting is procesverbaal opgemaakt. De patroon Zal vermoedelijk wegens medeplichtigheid ver volgd worden. num- tijd- enkei Het tweede jeugdconcert, door de afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor muzikale ontwikkeling van de schooljeugd in samenwer king met de Haarlemsche Orkestvereeniging ge organiseerd, werd met een korte toespraak door dr. J. de Smidt geopend. Dr. de Smidt had van een leeraar het ver blijdend bericht ontvangen, dat hij z'n leerlin gen gelegenheid had gegeven hun oordeel over betgeen op het eerste jeugdconcert ten gehoore was gebracht, te kennen te geven. Het is van groot belang dat de gedachten die de jeugd over de concerten heeft, ook buiten hun eigen kringetje bekend worden. Marinus Adam leidde de verschillende hiers, die uit werken van verschillende Perken waren samengesteld, met een woord in. Hij wees op de uitbreiding van het aantal instrumenten, de klanken afzonderlijk en in groepsverband en de soms groote variatie, culmineerend in geweldig klankvolume, die Vooral in den modernen tijd te bereiken is. Hij schetste het uiteenloopend karakter van het Concerto grosso in d van A. Vivaldi, van de Ouverture voor de opera van W. A. Mozart „De Bruiloft van Figaro", van twee deelen. Nocturne en Scherzo, der toonmuziek, die Felix Mendels sohn Bartholdy voor het blijspel „Een Midzo- mernachtsdroom" van Shakespeare schreef, van het symphonisch gedicht „Finlandia" van den Finschen componist J. Sibelius en het Voorspel tot Richard Wagner „De Meesterzangers van Neurenberg". Al deze orkestwerken werden door de H.O.V. Uitgevoerd, waarbij de violisten Gi.is Beths en Leendert de Graaff, de violoncellist Louis va.n Maanen, de hoornist J. v. d. Beek en de" fluitist Joh. Spies zich onderscheidden door mooi ge speelde solo-partijen. De trekking van de H.O.V.-loterij. die oor spronkelijk op 18 September was bepaald, maar die door de tijdsomstandigheden moest worden uitgeteld, zal nu definitief op 18 Maart plaats vinden. Zaterdag 24 Februari za; hiervoor een groote reclame-campagne beginnen. Een truck, waar op de hoofdprijs, een 4-persoons Ford cabriolet Wordt geplaatst, zal rondrijden. Laat ieder loten koopen. Naast het „goede doel", waaraan toch wel ie der een steentje wil bijdragen, heeft men dan kans éé,n van de meer dan 300 waardevolle prij zen te winnen. Een 35-jarige chauffeur uit Westzaan is door de rechtbank alhier veroordeeld tot 25 gulden boete, subsidiair 15 dagen hechtenis, wegens 't opzettelijk dooden van een dier, dat aan een finder toebehoort. Hij had op 6 October van het vorige jaar hfet zijn vrachtauto nabij Spaarndam 'n hond doodgereden, zonder ook maar in 't minst een hoging te doen de aanrijding met het dier te Voorkomen. Hijhad noch signaal gegeven, hoch geremd. L>e officier van Justitie had twee weken ge vangenisstraf geëischt. Op den tweeden Kerstdag is vermoedelijk in de Leidschebuurt een ongemerkte heerenfiets ontvreemd, voorzien van een V. T.-lamp, ter- Vdjl zich waarschijnlijk op het frame een kin- derzadeltje heeft bevonden. 4 Januari, 7.30 uur, is een heerenfiets ont vreemd, welke voor een café aan de Krocht ®tond. De eigenaars van de rijwielen hebben geen aangifte bij de politie gedaan. De fietsen zijn hi beslag genomen en bevinden zich op het Politiebureau. De politie verzoekt den eigenaars zich aan het bureau te vervoegen om hun eigendommen e herkennen. Twee Amsterdammers, die veertien dagen ■Tleden terecht hadden gestaan wegens oplich- 'hg, Zijn door de rechtbank alhier vrij - «esproken. 2ij kochten schilderijtjes en trachtten deze e"r van de hand te doen met een zoet winstje LUWS door zich voor te doen als arme kunstschilders. Zij gebruikten daarbij gefingeerde namen en uiteraard was 't bedrag, dat zij voor de „kunst werken" vroegen, veel en veel hooger dan de waarde bedroeg. De officier van Justitie had tegen de beide mannen drie maanden gevangenisstraf ge- requireerd. N Volgende maand zullen onder auspiciën van Impresario Ernst Krauss de Balletten Yvonne Georgi een tweede tournee door ons land ma ken, met medewerking van het Utrechtsch Ste delijk Orkest, de Arnhemsche Orkest-Vereeni- ging en de Haarlemsche Orkestvereeniging o.l.v. L. M. G. Aimtzenius. De winkeliersvereeniging van de Generaal Cronjéstraat heeft in de gisteravond gehouden vergadering de functies als volgt verdeeld: J. H. Korstjens, voorzitter, W. C. Mühlhaus, tweede voorzitter. Eerste secretaris; F. Holzhaus. tweede secre taris: C. L. Hoeben Penningmeester: M. van Ake. Commissarissen: D. Prijs en D P Sanders. Bijkantoor Haarlem J. Zijlstra Hz. N.V., grootwinkelbedrijf in le vensmiddelen te Amsterdam, heeft een mooie en duidelijke oorlogskaart van Noord-Europa uitgegeven. Deze firma stelt nu vanaf Vrijdag 23 tot en met Donderdag 29 Februari zoolang de voor raad strekt deze kaart voor slechts 10 cent beschikbaar, wanneer men in haar levensmid delenwinkels voor f 1 waren koopt, waaronder koffie, thee of cacao. Men leze de advertentie elders in dit num mer. De trekking der loterij ten bate der Kleine Theresia-Stichting, tehuis voor onverzorgde zuigelingen te Haarlem, is uitgesteld tot 28 Mei 1940. 99 Hedenavond zal in Hotel de Leeuwerik te Haarlem de heer C. Meuleman voor leden en genoodigden een lezing met lichtbeelden houden over den K. R. O. 99 FR. VARKENMARKT 6-10, TEL. 14164-13904 Geboren 20 Febr.: M. E. Wolterbeek—Chap man de Haan, d„ N. v. d. WerffSeverijnse, d., 21 Febr.: A. A. HaakKrokkee, d.; G. C. van Leuvenvan Norde, d.; P. A. M. Lindersvan Waijenburg, z.; A. KiekensIJkel, z. Overleden 20 Febr.: P. J. Thomas, 56 jaar, Hazepa terslaan. Ondertrouwd 22 Febr.: H. J. Balfoort en C. Fenaat; B. Jongbloed en A. L. M. Willemse; S. I. Pool en M. G. C. de Boer. Gehuwd 22 Febr.: G. J. P. H. van Hemsber- gen en J. H. Sproet; B. A. Beran en H. Muller van Brakel; L. Beekman en M. J. Huckriede van Riel. -i. V '-j |T: j «V .'•f- V Te Hoofddorp werden Woensdag niettegenstaande het hevige dooiweer internationale schaatswedstrijden in het schoonrij- den gehouden. Het rijden door paren SPREEKT MORGEN 33 FEBRUARI te 8.15 in DE LEEUWERIK, over: Kaarten aan de zaal en bij de adressen op de raambiljetten ver meld. Plaatsen bespreken aan de zaal van 111 uur op 23 Febr. Bij het uitbreken van de revolutie in 1918 barstte de haat van het bolsjewisme tegen de Christelijke kerk en de geloovigen los met een heftigheid, waarvan de berichten over de acti viteit van de godloozenbeweging in onze dagen slechts een flauw beeld geven. De systematische uitroeiing van alle Christelijk geloof was en blijft het doel van deze actie! Het aantal Christenen, slachtoffers van deze vervolging, is niet te schatten, zij, die het eerst aan de beurt kwamen, waren de Christenen binnen de U. S. S. R„ wier kerken werden ver woest en wier voorgangers werden gedood. Van zelfsprekend werd de opleiding van de geeste lijken der Oostersch-Orthodoxe Kerk verboden, teneinde in den loop der jaren alle leiding der geloovigen onmogelijk te maken. Een klein deel van de docenten en studenten van de theologi sche seminaries wist te vluchten naar W.-Euro pa, waar zij ondanks hun armoede en balling schap trouw bleven aan den dienst van hun Kerk en aan hun opdracht, geestelijken op te leiden tot hun mbt. Het Russisch Theologisch Seminarium te Parijs wordt in stand gehou den als een teeken, dat het Russische volk uitziet naar den dag, waarop het weer in vrij heid Christus zal mogen belijden. Dit is de eenige plek ter wereld, waar thans geestelijken voor de Russische kerk kunnen worden opge leid. Het seminarie te Parijs, dat in 1920 door den Patriarch Eulogius werd gesticht, is het centrum van kerkelijk leven voor de ontelbare ballingen, sinds de Roode Revolutie over vele landen van Europa verspreid. Reeds in vorige jaren leidde deze gemeen schap te Parijs echter een uiterst sober be staan: professoren en studenten leefden van 500.per persoon per jaar, waaruit alle kos ten voor voedsel, kleeding, studieboeken etc bestreden moesten worden. Sinds September 1939 is voor elk van hen per dag slechts een bedrag van 5 Fransche francs beschikbaar, zoodat het allerminst overdreven is te conclu- deeren, dat hier honger en gebrek worden ge leden. Zij doen thans, evenals eenige jaren geleden, een beroep op hun mede-Christenen in andere landen maar met nog meer nadruk! Zóó verarmd en verlaten als nu zijn zij nog nim mer geweest. Onder leiding Van prof. Ivan De- nissov, den docent in den Kerkzang aan dit Se minarium, heeft zich een sextet gevormd van studenten, dat zich ten doel stelt den rijkdom van de liturgie der Orthodoxe Kerk meer be kend te doen worden dan tot dusverre. Zij bren gen de oude Russische kerkelijke zangen uit den eeredienst, waar Christus Koning is. Velen in onze stad zullen zich van hun laatste kerkcon- cert in de oude St. Bavo de prachtige Zaligspre kingen en 't aangrijpende Onze Vader herinne ren. Uit den onuitputtelijken rijkdom van Rus sische kerkzangen is thans een geheel nieuw programma samengesteld, dat door het Kerk koor der Russen in ballingschap zal worden uitgevoerd op Woensdag 28 Februari des avonds 8.15 uur in de Bakenesserkerk (Vrouwe- steeg). Wie genieten wil van een superieure uitvoering van een aantal liturgische gezangen, waarin de oude schoonheid van den Ooster- schen zang nog is bewaard gebleven, alsmede van de homophone gezangen, door kunstenaars van den eersten rang in het laatst der vorige eeuw gecomponeerd, kunnen wij aanraden hier na eens te gaan luisteren. Te Haarlem speelden Ontwikkeling uit Lisse tegen D.V.O. Amsterdam voor de le klas com petitie. De Amsterdammers konden het dezep keer niet redden, daar zij met 119 geklopt werden. Hierdoor is de kans op den kampioens titel voor D.V.O. vrijwel verkeken. De Raad der gemeente Heemstede behandel de Donderdag de begrooting onder voorzitter schap van den loco-burgemeester Jhr. A. van de Poll, wegens ongesteldheid van den Bur gemeester. De heer KAMERBEEK (R.K.) drong aan op spoedige behandeling van een adres van den Alg. Politiebond, dat aandacht vraagt voor de lage salarissen van lagere politie-ambtenaren. De VOORZITTER zegde dit toe. De afdeelingen Heemstede van de bouwvak arbeidersbonden hadden eveneens een adres tot den Raad gericht. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd het adres van den heer Rijkes te behandelen bij de algemeene beschouwingen. 'De heer v. d. ERF (R.K.) bezag het met moeite sluitend maken der begrooting en het tekort van f 43.000 dat was ontstaan. Spr. juichte de voorgestelde belastingverhooging toe. Hij achtte dit alleszins billijk en rechtvaar dig. De heer v. d. Erf stond echter niet geheel tegenover het voorstel van den heer Rijkes Voorzichtigheidshalve wilde spr. echter niet te zeer de bedrijfswinsten uitputten, omdat ta riefsverlaging daardcor onmogelijk zou worden. Spr. is een groot voorstander van tariefsver laging. Belastingverhooging schijnt spr. wenschelij- ker. Er wordt zooveel winst op de bedrijven ge maakt. Kan de raad zich niet eens uitspreken over de gevoerde en te voeren bedrijfspolitiek? Bij de begrooting zou spr. een dergelijk voor stel indienen. Daarna zal hij een voorstel tot invoering van lagere tarieven indienen. De be lasting kan dan desnoods worden verhoogd. Behoudens het hoofdstuk tarieven kon spr. zich met de begrooting vereenigen. De heer DISSELKOEN (S.D.) betreurde het, dat de Heemsteedsche begrooting zoo laat behandeld is. Het college verdient hulde, alleen moet meer aandacht aan de werkloosheidsbestrijding wor den geschonken. Men mag aannemen, dat het College een anderen financieelen weg is ingeslagen. Men heeft wel eens meer uit de reserves ge put, waarom achten B. en W. het nu onverant woordelijk? De hoogere belasting is niet zoo heel erg. Wij slaan er nog zoo'n gek figuur niet mee. De SB.-fractie zal het voorstel steunen. Het is echter jammer, dat het pas over ge- ruimen tijd effect zal hebben. De tarieven achtte spr. belangrijker dan de belastingen. Onze reserves zijn min of meer bevroren. De „potjes" moeten worden gebruikt, t>m eventueele lagere winst dan geraamd was, aan te vullen. B. en w. moeten zich eens uitspreken over het doel der reserves. Dan kan men beter oor- deeien over het voorstel-Rijkes, waar de S.D.- fractie bok niet onsympathiek tegenover stond Maar ook zonder verhooging der opcenten kan de opbrengst der belastingen f 50.000.hooger worden geraamd. Spr. vestigde verder de aandacht op den post, vbor de politie, die thans weer met f 8000. verhoogd is. De kosten voor de politie stijgen wel wat snel in de laatste jaren. Men moet toch een zekere limiet stellen. Kwamen de verhoogde bedragen nu nog maar ten goede aan de sala rissen. De posten voor het onderwijs zijn f 12.000. lager dan het vorige jaar. Spr. feliciteerde daar mee het college. Ook Openbare Werken kost dit jaar minder. Epr. hoopte, dat dit niet het gevolg is van werk- inkrimping. Spr. wees bp het adres van de bouwvakorga nisaties om werkverruiming. Wanneer de wethouder tracht werk te schep pen voor de Heemsteedsche werldoozen, dan staat de S.D.-fractie onvoorwaardelijk achter hem. De totstandkoming van het gebouw van den Volksbond tegen Drankmisbruik achtte de heer Disselkoen een gemeentebelang. Wat hebben B. en w. gedaan, bm de totstandkoming te bevor deren? En door welke omstandigheden is de bouw van woningen van ouden van dagen ver traagd? Hiermee was spr. gekomen op het chapiter „Volkshuisvesting." De S.D. wil Heemstede niet volbouwen met arbeiderswbningen. Maar wel willen wij de krotwoningen vervangen door goede, degelijke arbeiderswoningen. Spr. vroeg naar de resultaten van het syste matisch onderzbek van arbeiderswoningen. Voor de onderlinge clubcompetitie werden de volgende partijen gespeeld: J. LucasG. Eising 02 T. v. WortC. Heesakkers 11 W. DamsJ. Lucas 02 As. Maandag 26 Febr. speelt H.R.K.D. in haar clubgebouw Begijnehof tegen St. Bavo B H'stede. Tegelijk speelt de T.E..P-H.R.K.D.- combinatie tegen St. Joseph aan het Frans Halsplein. De uitslagen van de laatste competitiewed strijden van T.E.P.H.R.K.D. luiden: Adolf Kolping—T.E.P.H.R.K.D. G. WillemseG. Boxelaar H. Willemse—C. Koek A. v. d. ReepJ. Valk A. WillemseJ. de Ree G. v. d. ReepJ. Dijt A. HeemskerkOrth Th. Peters—A. Boeree G. Hulkenberg—B. Stevens N. Brouwer—J. de Bruin H. Wubbe—B. Handgraaf 1—1 2—0 2—0 1—1 0—2 0—2 1—1 2—0 2—0 2—0 Totaal T.E.P.H.R.K.D.D.E.Z. G. Boxelaar—J. Zuidgeest C. Koek—C. Voomen J. Valk—G. Opstal J. de ReeJ. Kerkvliet J. Dijt—C. van Breugel Orth—T. Selhorst FlpriT. Neestens N. O.—N. O. N. O.—N. O. N. O.—N. O. Totaal 13—7 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 1—1 1—1 1—1 15—5 Voor de 2de ronde van de clubcompetitie, waarbij de titel van kampioen van het gewest Noordholland op het spel staat, werden 2 wed strijden gespeeld. In de klasse E, afd. 1, ontving Insulinde I het drietal van Sarphati uit Amsterdam. Na dat Bonnet na een spannenden kamp Knapen (Sarphati) met 5 caramboles geslagen had, trok ook de Insulinde-man Scholten aan het langste eind en liet Citroen niet verder komen dan 90 van de 118. De derde partij was eveneens voor de thuisclub. Lam (Ins.) had er goed het oog in en won met 97 om 85 punten. De gasthee- ren behaalden dus de volle 100 pet. van hun maximum, alzoo een fraai begin van de kam pioenscompetitie De reserve van Insulinde kregen tegen Rem brandt (A'dam) geen walk over. Coleghem liep tegen H. Deen hard van stapel en behaalde een winst van maar liefst 57 punten. Het ging er op lijken, dat de Haarlemmers een groote zege zouden boeken, want ChristoffeLs, die o.m. een fraaie serie van 29 maakte, overwon den taaien Springer met 7 caramboles. ïh de beslis sende match keerden de kansen echter. De Rembrandt-praeses, A. Deen, schoot geweldig uit zijn slof, maakte een moyenne van 3.51 en liet Hugtenburg op 52 van de 126 staan! Daardoor sleepten de hoofdstedelingen, die 82 pet. behaalden, de zege nog uit het vuur. Insulinde maakte 80 pet. van het maximaal te behalen puntenaantal. Blijkens het jaarverslag der N.V. Magazijn ..De Bijenkorf" over 1939 bedraagt het winstsaldo 1.956.529 tegenover vorig jaar 1.695.492, dus ruim 250.000 meer. Met inbegrip van het onverdeeld saldo ad 26.262 (37.965) is een bedrag van 1.982.791 (1.733.428) ter verdeeling beschikbaar. Uitge keerd kan worden 6 pet. (onv.) op de preferente aandeelen, 5 pet. (onv.) op de prioriteitsaandee- len, 11 pet. (9) op de gewone aandeelen en 24 (16) op de winstbewijzen. De uitkeering ge schiedt ditmaal geheel in contanten. Daarnaast zal ƒ500.000 (onv.) aan de reserve tot amortisatie van winstbewijzen worden toe gevoegd. Het ligt in de bedoeling tot aflossing van de winstbewijzen over te gaan. De lichte verbetering, welke reeds in 1938 waarneembaar was, kon zich in de eerste helft van het boekjaar 1939 handhaven. Het uitbreken van den oorlog deed aanvan kelijk over vrijwel de geheele linie van ons be drijf een sterke omzetstijging ontstaan, die even wel, gelijk te verwachten viel, door een gevoelige inzinking werd gevolgd. De over 1939 behaalde bedrijfsresultaten ver- toonen in totaal, bezien tegenover vorig jaar, een opgaande lijn. Voorzichtigheid bij de waardee ring daarvan was evenwel, ten einde mogelijke schijnwinst niet met werkelijke winst "te vereen zelvigen, geboden. Een aanzienlijk gedeelte van onze voorraden werd in het laatste kwartaal van dit verslag jaar verkocht, hetzij tegen oude prijzen, hetzij zonder dat bij de prijsbepaling ten volle rekening werd gehouden met de vervangingswaarde. Evenals vorige jaren is in de exploitatiecijfers mede begrepen de winstuitkeering van onze dochtermaatschappij „Hema". De prijsstijging plaatst het eenheidsprijsbedrijf voor specifieke moeilijkheden, terwijl zij terzelfder tijd de be langstelling van het publiek voor goedkoope dis tributievormen nog doet toenemen. Vermelding verdient voorts, dat de netto-winst o.m. gunstig is beïnvloed door een vermeerdering van de ge kweekte interest, verband houdende met beleg ging der in omvang toegenomen liquide mid delen. De gang van zaken in het reeds verstreken gedeelte van het loopende boekjaar is, gezien in het licht der tegenwoordige omstandigheden, niet onbevredigend. Aangezien tegen mogelijken verderen teruggang door het kweeken van reser ves behoorlijke voorzieningen zijn getroffen, meent het bestuur ook bij voortgezet conservatief beheer, dat bovenvermelde matige dividendver- hooging verantwoord is. De balans vermeldt per 31 December 1939 als Activa: gebouwen en perceelen, machines en toestellen, winkel-, kantoor- en magazijn-inrich tingen ƒ8.030.011 (8.735.011), bankiers en schat kistpapier ƒ2.659.325 (2.520.909), kas en post- chèque- en girodienst ƒ712.504 (209.535), deel nemingen in dochtermaatschappijen 1.825.001 (1.825.000), debiteuren ƒ443.310 (286.531), goede ren ƒ2.822.533 (1.949.103), effecten ƒ1.561.410 (1.416.934), depots ƒ225.607 (224.409), en als Passiva: kapitaal ƒ10.568.300 (10.277.300), sta tutaire reserve ƒ1.023.932 (938.477), speciale re serve ƒ500.000 (onv.), reserve amortisatie van winstbew. ƒ500.000 (onv.), crediteuren ƒ2.650.648 (2.667.563), verschuldigd aan geaffilieerde onder nemingen 1.054.090 (1.050.665), onverdeelde winst Ad. Po. ƒ26.262 (37.965), winst over het boekjaar 1.956.529 (1.695.462). De verlies- en winstrekening staat Debet voor: afschrijvingen 767.860 (735.900), saldo winst ƒ1.982.791 (1.733.428), en Credit voor: saldo per 31 December ƒ26.262 (37.965), exploitatiewinst ƒ2.614.800 (2.377.371), interest ƒ109.589 (53.991). over: SAAMHOORIGHEID Het anders zoo rustige Hasselaersplein heeft ook de laatste weken zijn ijsvreugde gekend. Het plantsoen, door den vorigen dooi veranderd in een groot waterbassin, werd door de vorst omgetooverd in een ijsbaan. Het duurde dan ook niet lang of oud en jong vermaakten zich met de zoo geliefkoosde schaatsensport. En als de baan verlaten was, kwamen 's avonds eenige jongelui dames en heeren tezamen en met teilen water werden de open gaten gevuld en werd de baan schoongeveegd. Beschenen door helder maanlicht en dikwijls bij felle koude verrichtte ieder met opgewekt heid zijn taak. Hulde voor zulk een eensgezindheid. Ook wedstrijden voor jong en oud vonden plaats en U. Zondag steeg de vreugde ten top, Haar dagelijksch lepeltje Sanostol! Het volwaardige levertraanproduct met dien fijnen sinaasappelsmaak en den zeldzamenvitaminenrijkdom A, B, C en D! Sanostol is noodig voor Uw kind, maar óók voor Uzelf De reeds welbekende flacon f. 1.40. De voordeelige, 2y, X zoo groote „familieverpakking" slechts f. 2.75 BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot. R.K- Eevolkingsbureau, Best. St. Cecilia, Fed. Groen ten en Fruit, O. en O.: om 8 uur. Kerkuil, Nieuwe Gracht: English Associa tion, 8.15 uur. Tuinzaal, Gem. Concertgebouw: Concert Sym- phonie-Orkest „Haeriem", 8.15 uur. Café Brinkmann, Groote Markt: R. K. Vrou wenbond, 8.15 uur. Café Brinkmann, Groote Markt: Ledenver gadering Veilig Verkeer. 8.30. Stadsschouwburg: 8.15 uur, Charlotte Köhler „Filomeentje". Rembrandt „.Stanley en Livingstone". 230, 7 eft 9.15 uur, alle leeftijden. Cinema „Ouverture" „Niets is heiig" 2 en 8.15 uur, boven 18 jaar. Luxor: „Marco Polo", boven 14 jaar, 230, 7 en 9.15 uur. Moviac: Doorloopend programma. Spaarne: .Strijders om het leven". „Bulldog Drummond". Vrijdag 23 Feb., 8.15 uur, „Met boot en tent door Canada", voordracht te houden door dr. W. G. N. v. d. Sleen met film (voor Vereen. Geloof en Wetenschap). Zaterdag 24 Febr., 8.15 uur. Dansavond Ha- rald Kreutzberg. Zondag 25 Febr., 8.15 uur. Gezelschap Saai- bom—Parser, Volksvoorstelling „Grompie". Maandag 26 Febr., 8.15 uur, Tooneegroep ,Het Masker", Abonnement 2e serie „Gashcht". Dinsdag 27 Febr. 8.15 uur, Tooneelgroep „Het Masker", Pop. abonnement 2e serie, „Jeugd". Gebouw St. Bavo: Haarlems Gemengd Koor, Schaakclub, R. K. Bevolkingsbureau, om 8 uur. Hotel de „Leeuwerik", Kruisstraat: Nederl. Reisvereeniging voor Katholieken, 8 uur. Kerkuil, Nieuwe Gracht: Dante Allighieri, 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Galaconcert van de H.O.V., 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkha mer, Koninginneweg 69; Grijseels en Van Hees, L. Veerstraat 14; Frans Halsapotheek, Frans Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- sc'ieweg 341; Aerdenhout-apotheek, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 28, tel. 28127; Bloemendaalsche Apotheek Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Lampionverlichting en vetpotjes verhoogden de gezelligheid. Het was één groote familie, wat tot gevolg heeft dat de bewoners zich nu dichter aaneen gesloten voelen. S. Op Maandag 26 Februari, des voormiddags te 9.30 uur, houdt de Provinciale Bond van Rund- vee-fokvereenigingen in Noordholland een al gemeene vergadering in het Parkhotel te Hoorn. Op de agenda komt een bestuursvoorstel voor, om in September een eentralen fokveedag in het Sportpark te Alkmaar te houden. Zooals men weet kon de fokveedag in 1939 geen door gang vinden. Medegedeeld wordt, dat de na tionale tentoonstelling van het N. R. S. voor dit jaar is afgelast, omdat, ook al zou de oorlog spoedig voorbij zijn, toch niet op bezoek mt het buitenland kan worden gereken^. Uiteraard is eveneens het houden van den fokveedag te Alkmaar onzeker, maar het bestuur acht het nuttig, gemachtigd te zijn voor het doen van de noodige voorbereidende stappen. Voorgesteld wordt verder, een besluit over het afschaffen der dubbele administratie van het Nederlandsche Rundveestamboek voor de fok- vereenigingen aan te houden. Het bestuur kon na een breedvoerige bespreking niet tot een definitieve conclusie komen. Besloten werd nog eens studie te laten maken over deze materie door een oommissie uit het bestuur, waaraan een persoon zal worden toegevoegd, die geen lid is van het N. R. S. IJMUIDEN, 22 Febr. (Versche visch). Tong 1.951.40 per kg.; Groote schol 27—20, Middel schol 25—22, Zetschol 31—26, Kleinschol 28— 14, Bot 16.50, Schar 17—fi.70, Wijting 14—13, alles per 50 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5