K.R.O. om 1 i rit D.H. V.B.-vergadering verwerpt het meerderheidsrapport Nieuwe gezant te T eheran P. A. W. PHJLIPPONA. I Weer mijn ontploft te Den Helder EEN GENOEGLIJK KWARTIERTJE EN 5 MINUTEN ERNST New-Yorksche Beurs D.W. BRAND PRAE-ADVIES VAN DEN BOND AANVAARD OCCASIONS STEMT VANMIDDAG UW RADIOTOESTEL AF OP DEN Mr. A. DIEPENBROCK, pr.: ZONDAG 25 FEBRUARI 1940 F. C. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol benoemd Britsche vlucht boven Noordwest Duitschland Een der toestellen maakte nood landing in België Pauselijke gelukwensch met blijde gebeurtenis Groote geestdrift onder de bevolking te Napels Vele milliarden voor Italië's defensie Meer politieke vrijheid in Joego-Slavië EEN MORAAL-THEOLOGISCHE UITSPRAAK TE ROME OPBLAZEN VAN IJSDAM Clearingkoersen -i- v v -I- T VT1--I-VVV v-Iri*'I-riri'-'-''*'!"!"-;"-!-•!* In de omgeving werd slechts weinig schade aangericht R.K. VOETBALORGANISATIE Waardeerende woorden over ons voorstel Aanvulling van 't prae-advies Het prae-advies aanvaard Academische examens Stemming onregelmatig. Omzetten 380.000 shares. B.V.V.N.A.C. AFGELAST 9 9 5 5 1 4 9 39 83 85 85 6 7 6 11 3 3 3 i 5 8 6 6 6 42 42 44 2 2 2 35 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN 35 FAILLISSEMENTEN 12 tafel-, 12 dessert-, 12 visehcouverts 12 tafel-, 12 dessert- en 12 fruitmessen 1 soep-, 1 groenten-, 2 saus-, 1 aardappellepel 1 voorsnijmes en vork, totaal gewicht ca. 50 Kilo zilver alles met de leeuw gekeurd eenv. glad model, bijzonder voordeelige aanbieding 437.- 36 messen -zijnde 12 tafel-, 12 dessert en 12 fruitmessen, zilveren heften met roestvrij stalen lemmets, Hol- landsch fabrikaat 74— 'n Bijzonder fraai echt cultuur parel- ;ollier, mooie fijne kl. m. leuk slotje 38— Een fraai zilveren presenteerblad gew. ca. 1 Kilo, model Chippendale 85. 12 visehcouverts - Hollandsch fabr. Hooykaas, ruim 9 ons zilver 97.50 M. BLO>ï, Soetensteeg 5, Rotterdam r. t o Gerzon Tel. 57124 Bezoeken door 't geh. land zonder koopverpl. De Regeeringspersdienst meldt: De heer F. C. Baron van Aerssen Beyeren van Voshol is aangewezen om te Teheran op te treden als Harer Majesteits buitenge woon gezant en gevolmachtigd minister bij de regeering van Iran. Frangois Comelis Baron van Aerssen Beyeren van cshol werd geboren te Amsterdam 2 Maart 1833. Van 18981902 kreeg tiij zijn opleiding tot marine-officier aan het Koninklijk Instituut voor de Marine. Als marine-officier nam Baron Van Aerssen in 1906 deel aan de expeditie naar Zuid-Celebes, in verband waarmede hem de militaire Willemsorde 4e klasse werd uitgereikt. Ook nam hij deel aan de expeditie naar Bali. In 1912 kreeg Baron Van Aerssen eervol ontslag als luitenant ter zee tweede klasse. Hij trad in dat jaar in dienst bij de N.V. Zeehaven en Ko lenstation Sabang. Van 19141915 met verlof in Europa, nam hij vrijwillig dienst als luitenant ter zee tweede klasse bij de Kon. Mar. Reserve en was als zoodanig actief in dienst aan boord van Hr. Ms. „De Ruyter" in de Zeeuwsche wa teren. Teruggekeerd in Indië was hij van 1916 tot 1928 administrateur en daarna hoofdadmi nistrateur bij de N.V. Zeehaven en Kolenstation Sabang. In 1928 werd hij benoemd tot consul- generaal te Hamburg, welke functie hij tot voor kort heeft bekleed. LONDEN, 24 Febr. (Reuter) Het minis terie van Luchtvaart deelt mede: „In den afgeloopen nacht heeft de Royal Airforce uitgestrekte verkennings vluchten boven Noord-Westelijk Duitsch land gemaakt. Een der vliegtuigen is niet teruggekeerd. Het is gebleken, dat de be stuurder, die de richting verloren had, in België gedaald is." Met deze mededeeling stemt overeen een Bciga-bericht, dat vannacht te half twee een Britsch vliegtuig bij Gembloux in de provincie Namen een noodlanding heeft gemaakt. De be manning is geïnterneerd. Omtrent de Britsche vlucht boven Praag meldt Reuters bijzondere correspondent bij de Britsche luchtmacht in Frankrijk nog het volgende: Lange-afstandsbommenwerpers hebben vannacht een groote verkenningsvlucht ge maakt boven Tsjecho-Siowakije. Op Praag werden honderd duizenden pamfletten uitge worpen. Ook werden de bewapeningscentra van Piisen en Brno bezocht, 't Was de derde maal, dat Britsche vliegtuigen door de luchtverdediging van Bohemen was heenge drongen. Het viel den bemanningen niet' moeilijk Praag te onderscheiden. Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond: Hedenmorgen heeft Z. K. H. de Kroonprins den H. Vader de blijde gebeurtenis van de geboorte van zijn Jongste dochtertje medege deeld door het volgende telegram: „Aan Z. H. Paus Pius XII, Vaticaanstad. Met dankbaar heid aan God veroorloof ik mij aan Uwe Hei ligheid de voorspoedige geboorte mede te dee- len van mijn dochter Maria Gabriella. Met diepe gevoelens van kinderlijken eerbied. Umberto van Savoye". Op dit blijde bericht heeft de H. Vader als volgt geantwoord: „Ook Wij verheugen ons in de intieme vreugde van Uwe Konink lijke Hoogheden en van het Italiaansche volk, evenzeer over de wetenschap dat Maria Gabriella heden werd opgenomen in de schoot van de Kerk. Wij geven haar en haarf gelukkigen ouders van harte onzen Vaderlijken Zegen en wenschen aan de pas geborene en haar geheele Huis geluk tot in lengte van dagen. Paus Pius XII". Naar Havas bericht stond Zaterdag voor het prinselijk paleis een dichte menigte, getooid met vlaggen, te juichen wegens de geboorte der prinses. De Kroonprins verscheen met zijn twee eerste kinderen op het balcon en had een ovatie in ontvangst te nemen. De Koning is uit Rome ln Napels aangekomen en neeft zich terstond naar de Kroonprinses begeven. ROME, 24 Febr. (Havas) De ontwerpen voor de begrooting van het ministerie van Oorlog en Marine, welke aan de Kamer zijn voorgelegd, bedragen resp. 4.255.316.400 lires en 3.425 591.800 lires, hetgeen resp 825 millioen en 646 millioen meer is dan de begrooting voor het loopende <aar. Een officieele mededeeling zegt dat de be- «rooting van oorlog niet omvat de buitengewone uitgaven voor de versterking van de militaire macht van Italië, aangezien de huidige interna tionale toestand een herziening vercischt van de opgestelde programma's. BELGRADO, 23 Febr. (Havas). In het kader van het democratiseeren van het land, het welk is voorzien bij de overeenkomst tusschen Serven en Kroaten op 26 Augustus van het vorig jaar, bereidt de ministerraad een de creet voor, om het politieke leven van Joego slavië opnieuw te organiseeren. Aangezien alle politieke partijen door de dictatuur waren op geheven, wordt toestemming verleend tot het oprichten van nieuwe politieke partijen. Ook zal bij het decreet volledige vrijheid van ver gaderen worden verleend. Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond Aan de Congregatie van het H. Officie is de vraag voorgelegd of de directe sterilisatie, wel geoorloofd is, hetzij voor altijd, hetzij tijdelijk en zulks zoowel bij den man als bij de vrouw. Hierop hebben de kardinalen van genoemde Congregatie op Woensdag 21 Februari het vol gende antwoord vastgesteld: De vraag wordt ontkennend beantwoord, ook omdat de directe sterilisatie tegen de natuurwet is. Wat de eugenetischs sterilisatie betreft werd gezegd, dat deze reeds verboden werd door een ander decreet van het H, Officie uit het jaar 1931. Voor de monding van de haven van Stad aan 't Haringvliet heeft zich een groote ijsdam ge vormd, welke een hoogte heeft van ongeveer dertien meter en een breedte van vijftig meter. De waterloozing van een drietal polders is hier door onmogelijk geworden. De burgemeester van Stad aan 't Haringvliet heeft zich tot den com mandant van de genietroepen gewend met het verzoek dezen ijsdam op te laten blazen. Koersen voor stortingen op 26 Februari 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmar- ken ƒ75,48, lires ƒ9,55. Hoogstraat hoek Plaats 's-Gravenhage Telefoon 112312 KRISTAL van Nederlands, Belgisch, Frans, Zweeds en Boheems fabrikaat ijl Drinkserviezen - Siervoorwerpen Zaterdagavond half 8 is een mijn, welke door den westenwind en de% vloed was ge dreven. tegen den dijk te Den Helder, on geveer ter hoogte van het postkantoor, tot ontploffing gekomen. Een geweldige knal deed zich over de geheele marinestad hooren en de talloozen. die zich dezen Zaterdagavond op straat bevonden, spoedden zich naar den dijk, om te zien, wat er gebeurd was. In het pikdonker viel echter niet waar te nemen, welke schade de mijn op de plaats van haar ontploffing had veroor zaakt. In de omgeving viel de schade nog ai mee hetgeen te danken is aan de omstandigheid, dat in tegenstelling tot Huisduinen, waar de huizen o p den dijk staan hier de huizen achter den dijk zijn gelegen. De kruin van den dijk ligt hier ongeveer gelijk met de daken der huizen. Van enkele huizen in de Achterstraat en van het postkantoor braken eenige ruiten en van een meubelmagazijn aan den Kanaalweg brak een halve centimeter dikke spiegelruit. (Van onzen sportredacteur) In Krasnapolsky te Amsterdam hield de D. H. V. B. Zaterdagmid dag een buitengewone algemeene vergadering ter behandeling van het meerderheidsrapport, zooals dat door de daartoe benoemde reorga nisatiecommissie was samengesteld. Na uitvoerige besprekingen accep teerde de vergadering met 58 stem men vóór en 4 onthoudingen het prae-advies van den D. H- V. B. Behalve het volledige bestuur en de afge vaardigden der diocesane districten waren aanwezig ir. H. F. Hopster, voorzitter van de R. K. F., de heer Wijers, bestuurslid van de R. K. F. en van den Bosschen bond en de heeren Goorse en de Vries, bestuursleden van den I, V. C. B. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer Henri Putter, zich allereerst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waar na hij uiting gaf aan zijn belangstelling en sympathie voor hetgeen door de V. K. P. was gedaan, om het vraagstuk der reorganisatie van alle kanten te belichten. Ook over het door ons gepubliceerde voorstel liet de heer Putter zich in waardeerende bewoordingen uit. Het bestuur, aldus vervolgde spr., is dank baar en verheugd over de vele bewijzen van vertrouwen en volgzaamheid met het bestuurs beleid. Toch zou het my spijten, wanneer er onder deze afgevaardigden één was, die mocht meenen, dat we bij een eventueele verwerping van het reorganisatierapport van een over winning zouden kunnen spreken. Immers de verwerping van dit rapport beteekent, dat van al den arbeid in de vele en moeilijke reorgani satie-commissie-vergaderingen, waar onze dio cesane sportadviseur de zeereerw. heer v. d. Lugt en ik zelf zitting hebben gehad, een deel ongedaan wordt gemaakt. Wij hadden niets liever gewenscht, dan dat nu reeds een geheel bevredigende oplossing was gevonden. Ten overvloede wil ik u hier nog een korte verklaring geven van óns standpunt. De reor ganisatie-commissie heeft meer dan een jaar noodig gehad om haar rapport uit te brengen Meerdere malen dreigde door ernstig verschil van meening de commissie te stranden. Ten slotte werd er een meerderheidsrapport inge diend, waarbij men van beide kanten veel toe gaf in het vertrouwen, dat men op deze basis in de toekomst vruchtbaar zou kunnen samen werken, ook al zou het euvel der tweeslachtig heid niet geheel zijn verdwenen. Wel ernstig werd dit vertrouwen van vele leden van onze commissie geschokt, toen men op de algemeene vergadering van de R. K. F. reeds stemmen kon beluisteren die verklaar den, dat de aanneming yan dit rapport wel eens de stap kon beteekenen naar de aller nieuwste reorganisatie. Ook de toon van de voorstanders van een landel ijken bond, waar van het bestuur zou bestaan uit gekozenen door dé vertegenwoordigers van uitsluitend die vereenigingen, welke met één of meerdere elf tallen aan de landelijke competities deelnemen met uitschakeling van de diocesane bonden, voorspelde niet veel goeds. Ons bestuur heeft ernstig en met veel zorg het belang van onzen bond overwogen. Wan neer wij thans dit rapport zonder meer aanne men, zouden wij onwillekeurig medewerken om een weg te bereiden waarvan onze Bisschop pen niet zouden wilen zien, dat wij dien be traden. Immers bij de vorige reorganisatie, teen men besloten had den Interdloc-esanen Voetbalbond op te richten, kwam de mededee ling van het Episcopaat, dat de bond kon wor den opgericht maar dat het woord Competitie er werd tusschengevoegd. De naam werd dus niet I. V. B. maar I. V. C. B. Onze Bisschop pen gaven daarmede te kennen, dat het Hun geëerbiedigd verlangen en wensch was, dat uit sluitend competitie-aangelegenheden tot de be voegdheid van dezen bond zouden behooren en alles wat het bestuursbeleid etc. etc. betrof in handen zou blijven van de bestuurderen van de gefedereerde bonden in nauwste samenwer king met de door hun aangestelde diocesane sportadviseurs en diocesane bestuurderen. Toch meenen wij, dat een versteviging van den federatieven band wel wenschelijk is. Im mers in de afgeloopen bestuursjaren is het eenige malen gebleken, dat de losse federatieve vorm in bepaalde gevallen goed regeeren niet mogelijk maakte. Het dreigement zich als bond te zullen terugtrekken of het naast zich neer leggen van goede en weloverwogen bestuurs besluiten werkt dikwijls verlammend en rem mend. Dit moet voorkomen kunnen worden. Om in deze richting werkzaam te kunnen zijn en te komen tot vereenvoudiging in naam en werk van onze voetbalorganisatie, om een fu neste tweeslachtigheid te doen ophouden en om de zoo hoog noodige rust en vertrouwen in onze landelijke organisatie te bewerkstel ligen zullen wij een prae-advies van ons ge heele bestuur voorleggen, dat naar wij hopen uw goedkeuring zal kunnen wegdragen. Vervolgens sprak de voorzitter hartelijke woorden tot de scheidende bestuursleden, de heeren Smits en Hubaty. In het vertrouwen, dat de toon der bespre kingen evenals op de vorige vergaderingen hoffelijk en van opbouwenden aard zou zijn, opende spr. de vergadering. Nadat vervolgens rector Th v d Lugt geestelijk adviseur van den D. H. V. B., het gebed voor de Nieuwe Gemeenschap had uit gesproken, gaf het scheidende bestuurslid, de heer H. Smits, een historisch overzicht van de oorzaken, welke tot deze reorganisatie heb ben geleid, mede in verband met vroegere po gingen om de organisatie van de katholieke voetbalwereld een bevredigenden vorm te geven De secretaris-penningmeester van den D. H. V. B., de heer G. Kruyver, gaf hierna een overzicht van de jongste reorganisatie-be sprekingen en -belevenissen, zooals ze door ons meerdere malen uitvoerig werden gepubliceerd, Naar aanleiding van het rapport zeide de heer Ferdolage (Haarlem) het te betreuren, dat dit rapport een sluitstuk moest zijn, om dat men in de commissie „vergadermoe" was. Spr. meent dat diocesane bestuurderen juist de belangen van allen goed kunnen be hartigen, omdat zij met alle kwesties en bij komstigheden op de hoogte zijn. spr. wees ten slotte op het doel van de beweging: de vor ming van de jeugd en las het prae-advies voor zooals het district Haarlem van den D. H. V. B was opgesteld. De heer Schoordijk (Amsterdam) vraagt zich af of de tegenwoordige toestand niet op anarchie gaat lijken en of het reorganisatie- rapport daaraan een einde kan maken. Wan neer we nu reorganiseeren, mosten we het af doende doen. Spri behoudt bij lezing en her lezing van het rapport steeds een onbevredi gend gevoel. Evenals de vorige spreker wilde de heer Schoordijk den naam R. K. N. V. B. liever gewijzigd zien. Spr. somde vervolgens de bezwaren op, zooals hij deze In de R.K.A.V.B.- vergadering reeds te berde bvacht en gaf bij eventueele keuze zijn sympathie aan het prae- advies van den D. H. V. B. De heer de Ruyter (Amsterdam) had hier gaarne een verdediging van het rapport ge hoord. Er moet een modus gevonden worden om de meeningen te overbruggen. Spr. sugge reerde de volgende aanvulling van het prae- advies: Het bestuur bestaat uit elf leden. De voor zitter wordt gekozen uit RKNVB-vergadering. Iedere diocesane bond vaardigt een bestuurslid af (5 leden). De overige 5 bestuursleden wor den, uit elk diocees een lid, als volgt gekozen: a candidaatstelling staat open voor bestuur diocesanen bond. b. idem vor alle vereen, c. de verkiezing vindt plaats: Het stemmenaantal diocesaan spelende en interdiocesaan spelende clubs wordt in even wicht gebracht als gepubliceerd in ons blad van Maandag 19 Februari. Diocesaan bonds- bestuur heeft geen stemrecht. Het districtsbe- stuur wordt gekozen door de clubs. Doordat in dit plan de diocesane bonden reeds een voor keursrecht hebben van 50 pet. wordt blijk ge geven van een vertrouwen. Het is niet juist dat de andere 50 pet. nu ook nog opgeëischt worden; daar moeten de clubs in kunnen be slissen. De algemeene vergadering van den RKNVB levert geen moeilijkheden op. De technische vergadering in landelijk ver band moet vervallen. In de plaats hiervan gewestelijke vergaderingen, die daar hun aan tal afgevaardigden voor RKNVB-vergadering kiezen. Het contract blijft bestaan, alleen „C" 1, 2, 3 komen te vervallen, in de plaats daarvoor komen contractanten overeen: 1. Het aantal elftallen hetwelk in de lande lijke competities van den RKNVB uitkomt wordt bepaald op minimaal het bestaande aan tal (IVCB), uitbreiding in onderling overleg, zoo ook de promotie- en degradatie-regeling. 2 De Diocesane bonden stellen zooveel scheidsrechters beschikbaar als noodig om de landelijke competities vlot te doen v-erloopen. Spr. wil in overweging geven het prae-advies, met dit voorstel verbonden, te aanvaarden. De Federatie-voorzitter spreekt Ir. H. F. Hopster, de Federatie-voorzitter, stelt vast dat de huidige gang van zaken niet houdbaar is. Echter moet er ook voor ge zorgd worden, dat de toestand, door verwer ping der voorstellen alléén, zou gehandhaafd blijven. Er moet dus een oplossing komen. En spr. ziet deze oplossing voor 95 pet. als het onderling vertrouwen zou terugkeeren. De commissie is niet „vergadermoe" ge weest, aldus spr. Wel is er veel geschipper ge weest om tot dit rapport te komen. In "de eer ste vergadering reeds stond spr. één bond voor, waarvan lid zijn de landelijk spelende zoowel als de diocesane clubs. Spr. meent dat een der beide richtingen öf centraal, óf diocesaan ge oriënteerd, geen kans van slagen heeft. De DHVB is huiverig dat de rechten van de diocesane bonden worden aangetast, een opinie waarmede spr. het volkomen eens is. De dio cesane bonden moeten blijven bestaan. Dit gevaar echter moet volgens spr. niet ge zocht worden in de samenstelling van de stem verhouding ter algemeene vergadering. In het contract echter moet het gebied der diocesane bonden stej-k omlijnd worden vastgesteld. Spr. zou naast het prae-advies een voorstel willen zien opdat de R. K. F. zich aan een practisch besluit van de vergadering kan houden. De heer van Breukelen (Amsterdam) sluit zich voor een groot deel bij den vorigen spre ker aan. Ook hij wil een concreet voorstel Spr. meent dat het meerderheidsvorstel de be langen der diocesane vereenigingen niet zou aantasten. De heer Goorse (I. V. C. B.) meent dat de bezwaren 'tegen de huidige organisatie niet alleen bestaan tegen den I. V. C. B. V ór alles, aldus spr., is noodig een eenhoofdige leiding, welke de volledige macht in handen heeft. Het voorstel, zooals het thans is, werd opgebouwd volgens een logische gedachte. Dat beide par tijen hierin een gelijke rol spelen acht spr eveneens gewaarborgd. De gewestelijke regeling van de technische vergadering is naar spr. meent geen reden om het rapport te verwerpen. Pogingen tot reor ganisatie buiten het rapport om, aldus spr., zul len weinig of geen kans van slagen hebben. De heer Hammerstein (Rotterdam) vindt het jammer dat de D. H. V. B. niet met een concreet voorstel is gekomen. Het bevreemdt spr. dat enkele leden der commissie het rap port zijn afgevallen. Spr. wil gaarne weter. hoe de diocesane bond op de beslissende RKF- vergadering zal worden vertegenwoordigd. De sprekers beantwoordend bepleitte de heer Kruyver met nadiruk nogmaals de belangen van de diocesane bonden. De bond wordt dan nog niet een diocesane beweging, maar blijft een landelijke eenheid, waar de belangen dan gewestelijk behartigd worden. Het was moeilijk, aldus spr., reeds nu met concrete voorstellen te komen. Wordt het prae- advies aangenomen, dan moeten vertrouwens- menschen mét het bestuur een voorstel for- meeren, dat op de landelijke vergadering kan worden besproken. Er moet een regeling wor den getroffen volgens onze principieele over tuiging duslangs de grenzen van onze bis dommen. De heer Smits besprak vervolgens enkele punten uit het contract, waarin hij eensdeels weinig nieuws vond en de punten anderzijds onaannemelijk acht. De heer de Ruyter is het met den heer Kruy ver eens, dat thans geen beslissing namens den D. H. V. B. kan worden genomen. Spr. wenscht bij de stemming rekening te zien gehouden met de meeningen in andere deelen van het land Voorzitter Putter beklemtoonde het feit dat de bondsbestuurders en afgevaardigden van den D. H. V. B. meer dan 20 jaar lang het vertrouwen van alle vereenigingen hebben ge noten. Een overtuigen bewijs dat het diocesane bondsbestuux ook de belangen der „groote" clubs volkomen naar wensch behartigt.. Vervolgens werd het prae-advies van den D. H. V. B. in stemming gebracht Met de overgroote meerderheid van 58 stem men vóór, 4 blanco en geen enkele tegen werd het prae-advies aanvaard. In aansluiting hierop werd een commissie samengesteld om een vastomlijnd voorstel te formeeren. Gekozen werden de heeren Kruy ver, Smits, Born, Ferdolage, de Ruyter, Wit- berg en Schrikx. In plaats van de aftredende bestuursleden de heeren Hubaty en Smits werden gekozen de heeren van Turnhout en Exler. De heer Roskam werd gekozen tot vice-voor- zitter. De scheidende bestuursleden werden voor hun werk beloond met het eere-lidmaat- schap van den bond. De heer Putter sprak waardeerende woor den aan het adres van de scheidende bestuurs leden, evenals de voorzitter van het district Den Haag, de heer van Wijk. Nadat de scheidende bestuursleden een woord van dank voor het in hen betoonde vertrou wen hadden gesproken, sloot de heer Putter de door hem kundig geleide en in goede ver standhouding verloopen vergadering. AMSTERDAM Bevorderd tot apotheker de dames: G. C. Luining en N. A. J. M, Speleers en de heer J. J. de Bois. Geslaagd voor het Ie gedeelte van het apo thekersexamen de heer F. J. Beynon. UTRECHT Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde tweede gedeelte de heeren J. E. A. v. d. Heuvel en G. A. M. Hunfeld. Laatst gedane koersen Febr. 24 23 21 In verband met dé terreingesteldheid is de wedstrijd B.V.V.N.A.C.welke heden voor de eerste klasse van den K.N.V.B. zou worden ge speeld, afgelast. Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore 6? Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. O Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond O Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. en Tel Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref, Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Am. Av. Nord. Amer. n.a. Norfolk Westerr Pennsylvania Phillips Oil *octor 6? Chambh Pu'il. Serv. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Sotthern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Voolworth Building - ex dividend ex coupon. 4- nieuwe aar fleeien. gedaan en laten t - Dieden 178 178 179 115 115 115 24 24 25 15 15 15 49 50 50 171 172 172 90 90 90 10 29 30 30 22 22 23 5 76 77 78 J 5 5 66 67 68 34 35 35 39 4 i 4 41 4 4 31 31 24 23 24 13 Hi 10 18 18 f 19 82 82 82 184 184 184 146 147 f 153 7 38 38 i 38} 53 53 54 23 24} 24 5 7 -> 5 6 11 t 11 53 54 54 36} 36 37 37 37 38 i 3 8 53 54 53 29 29 29 t 16 16 17 16 16 16 24 24 24 f 21 J 22 22 216 i 215 215 22 22 22 38 8 38 39 f 68 68 68 .41 42 41 5§ 5! 20 20 21 82 83 83 i 11 11 11 11 11 11 12 13 13 i 16 16 17-f 10 10 95 94 f 94 47 i 47 i 47 't 37 37 57 57 58 23 124 24 113 113 113 40 40 40 NEW YORK, 24 Febr. Slotkoersen Febr. 24 23 21 Brussel 16.89 16.88 16.84 Rome 5.05 5.05 5.05 Madrid 9.95 9.94 Bern 22,42 22.43 22.43 Oslo 22.73 22.73' 22,73 A'dam 53.17 5319 53.22 Londen 3.95 f 3.95 3.95 Parijs 2.24 2.24 22.4 Berlijn 40.20 40 20 40.20 NEW YORK, 24 Febr. 24 Febr. 23 Febr. 24 Febr. 23 Febr. Katoen Nieuw contract Jan. Juli Mrt. 11.30-34 11.26-- Oct. Mel 11.0110.96-97 Dec. Rubber Standaard Mrt 18.21+ Mei 18.07 Juli 17.78 10.63-- 10.55-56 9.86.— 9.75.96 9.76. - 9.65— 18.61.-Sept 18.25—Oct 18.03. - Dec Jan. 17.65 - 17.57 - 17.50+ 17.45 - 17.80+ 17.73 17.65+ 17.60 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mrt. 4.15.-, 1- 4.15 Mrt 6.04 - 6.02 - Mei 4.22.n - 4.22 Mei 6.16-- 6.14 Juli 4.26.-1 - 4.26 Juli 6.23.- 6.22 Sept 4.30.-, - 4 30- Sept 6.29-- 6.27 Dec. 4 35.-] -' 4.35 Dec. 6.38.- 6.36 - Suiker Jan. Sept 2.08+ 2.09+ Mrt 1.91 1.91+ Nov 2.12+ 2.13* Mei 1.97 1.99+ Dec. Juli 2.04+ 2.04+ Jan. 2.06+ 2.07+ Tin Loco 46.00 45.37 46.00 45.37 90 dagen 45.87 24 Febr. 23 Febr. Tarwe Mel Juli Sept Maïs Mei Juli Sept, 104 102J - 102 i - i 56 J - 57 57 J 106-5 104 - i 104 - 57 57 58 CHICAGO, 24 Febr. Haver 41 - 36+ 34+ -- Rogge 68+- 69+ 70+ 24 Febr. 23 Febr. Mei Juli Sept. Me) Juli bept 41 36+ 34 i •- 70 70 71 i Reuzel Mrt, 6.12 +6.22 Mei 6.35+ 6.40+ 24 Febr. Tarwe Mei 89+-- Juli 90 i Oct.. 91 J -- Rogge Mei 75 Oct 74 Jul) 73 Haver Mel 40 Juli 39 Juli 6.55+ 6.62 Sept. 6.75+ 6.82 WINNIPEG, 24 Febr. 23 Febr. 24 Febr. 23 Febr. Gerst 90 -- Mei 54 - 55+ 91 Juli 53 - 53+ 92+— Oct. 51 - 51+ - Lijnzaad Mei 197 197 J - Juli 194 196 j - Oct 191 i 193 75 75 74 41 i 39 MAKELAARS IN E+TEC1KN AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 215 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Sedert de vorige opgave werden door de Firma D. W. BRAND, Keizersgracht 215 te Amsterdam de volgende fondsen verhandeld: OBLIGATIëN Alkmaar 1937 II (kl. op.) 3% 86 Limburg 1887 3% (kl. cp.) 27,.? Brood Unie 4 81a h Centrale Credietbank (kl. cp.) 4% 85 Groote Club, Sociëteit De 2>/2 3214% Nationaal Grondbezit (kl. cp.) 4 75 70 Jo OBLIG. R. K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Allerheiligste ^Rozenkrans, Par. te Schie- Aifn^'par^v.'d. H.'tè'Amstelveen, 4% ?7%% Bavo Par. v. d. H. te Heemstede 3/ 83% fa Familie, Par. v. d. H. te 's-Gravenhage 3% 62 Joannes de Dooper, Par. v. d. H. te Schiedam, 3% 83 Louis, Vereeniging Instituut St. te Ouden- bosch 3i/, 88 Pancratius, Par. v. d. H. te Castncum 4 "1 Va to Urbanus, Par. v. d. H. te Bovenkerk 3%% 80 OBLIG. R. K. INSTELLINGEN (BUITENLAND) Bisdom Hildesheim 7 12 Bisdom Spiers 7 10 Bisdom Würzburg 5 1J%% Gemeindeverband 34 R. K. Parochie te Düsseldorf 7 ."L//, Michael, Par. v. d. H. te Friedrichstahl 4 6 pandbrieven Algemeene Friesche Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 82 Crédit Foncier Franco Canadien per 1955 5 Eerste Nederlandsche Scheepsverband Maatschapp (kl. cp.) 4 80 Holland Canada Hypotheekbank (kl. cp.) 5 18 Maastrichtsche Hypotheekbank (kl. cp.) 4 <ya o4 /o Noord Hollandsche Hypotheekbank (No. bov. 830) 5 22% Noord Nederlandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 5 49%% Vereenigde Transatlantische Hypotheek- banken (kl. cp.) 3 17 Zeeuwsche Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 81 ~o AANDEELEN Baanbreker, Aardappelmeel, Stroop- en Dextrinefabriek De 105 34 Bathpolaers, Landbouw Maatschappij De a f 5000.—) HO Cinchona, Kina Cultuurmaatschappij (Gew.) 30 Cinchona, Kina Cultuurmaatschappij pref.) 200 Grint Maatschappij f 500.27%% Haagsche Buurtspoorwegen 42% Haarlemsche Machinefabriek v. h. Gebr. Figee 50 Jaarbeursgebouwen, Maatschappij tot Ex- plotatie van 10 4» Karang Soewoeng Adiuerna en Djatie Barang, Maatschappij tot Exploitatie der Suikerfabrieken 123 Maastrichtsche Zinkwit Maatschappij 54 Meelfabrieken der Nederlandsche Bak kerij 210 /o Nederlandsche Middenstandsbank 23 Simau Mijnbouw Maatschappij 433 Steden, Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen De 27%% Thomassen Co., Machine en Motoren- fabriek v. h73 Trading Company Late Hegt Co., 40 Vereenigde Nijmeegsche Stoomboot Maat- schappijen 75 NIET VOLGESTORTE AANDEELEN DorcLrechtsche Onderlinge Credietvereenigillg 20 gestort f 140.toe, f 135.toe. Mn Bataafsche Hypotheekbank 10 gestort f 150.-— toe. Nederlandsche Scheepshypotheekbank 10 gestort (a 5000.f 1450.toe. Rotterdamsche Hypotheekbank 10 gestort f 180— toe. OiJRICHTERSBE WIJZEN Hollandsche Bank Unie f 22.50. Hollandsche Hypotheekbank f 52.50. Hollandsche Kunstzijde Industrie f 97.60. Javaschc Cultuur Maatschappij f 290—. Moesi Ilir, Petroleum Maatschappij f 5. Sentanen Lor, Suikerfabriek f 1500. Singkep Tin Maatschappij f 65—. WINSTBEWIJZEN Amsterdam Thee Cultuur Maatschappij f 7.50. Koninklijke Paketvaart Maatschappij f 2350. DIVERSEN Lijm.» Gelatinefabriek Delft (Rest. bew.) f 10. Nationale Voorschotbank (Rest. bew.) 2 Nederlandsch Amerikaansche Stoomvaart Maat schappij (Bew. v. Deelger. f 180—1 195— Stadhouderslaan, Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen (Rest. bew.) f -.9. Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken (Rest. bew.) 1 LOTEN Kotterdamsche Schouwburg' f 0.70. Oct. 35 Opgegeven door v. d. Graaf en Co., N.V. (afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: Door den heer Ir. J. E. Stork te Zeist, aan wie» door de Arr. Rechtbank te Utrecht surséance van betaling is verleend, is een ontwerp-accoord ter Griffie van die Rechtbank gedeponeerd. Door ge noemde Rechtbank is bepaald: 1. Schuldvorderingen, ten aanzien, waarvan oe surséance we-rkt, moeten uiterlijk 9 Maart 1940 den bewindwerder, Mr. H. B. van Rhijn, Pauw »- Wieldrechtlaan 24, te Zeist, worden ingediend. 2. Verhoor: Woensdag, 27 Maart 1940, v.B» 11.30 uur, in Raadkamer van genoemde Recht bank. Namens de Naamlooze Vennootschap N.V. Ta bakshandeï „Rutaha", gevestigd te Amsterdam- is door den procureur Mr. I. J. Maarsen, kantoor- houdende te Amsterdam aan de Nicoiaas Witsen- kade 25, bij de Arrondissements-Rechtbank w Amsterdam ingediend een verzoekschrift om sur séance van betaling. Dd. 22 Februari voorloopig verleend met benoe ming van Mr. O. J. Tj. N. Ddm'ela NieuwenhU's. advocaat en' procureur te Amsterdam. Keizers gracht 636, tot bewindvoerder. Verhoor: Donderdag, 4 April 1940, des v.m. uur. in Raadkamer van de Arr. Rechtbank te An"-- sterdams in' het Paleis van Justitie aan de pril1'' eengracht. Failliet verklaard: 21 Febr.: H. Franken, koopman, Rotterdam, Aeibrechtskade 53. R.c. Mr. G. L. van Es; Curato Mr. G. J. Blok, Rotterdam. 22 Febr.: N. J. M. Tengnagel, Arnhem, Sweer1» de Landasstraat no. 50. R.c. Mr. H. R. de Zaayer, Curator Mr. R. Lion. Stationsplein 14, Arnhem 23 Febr.: G. Takens, groentenhandelaar. Haren- Stationsweg no. 5a. R.c. Mr. J. G. A. Kattenbuscm Curator Mr. S. Boersma, Prinsesseweg 24a, Gro ningen. In' de week van 19 tot en met 24 Februari 19' werden in Nederland 41 faillissementen uit?8" sproken. Opgehesen wegens gebrek aan actief: - 21 Febr.: G. J. Hoogewey. loodgieter en elcctn cien, SchiebroeK, zijn bedrijf uitoefenende o. naanv G. J. Hoogewey en zonen. 22 Febr.: De Alg. Verzekering Mij. „De noorn", Bussum. T. Visser, Huiaen, N.H. J. Ensln'g, behanger, Amsterdam. TJ. B'oom'sma, lnmak'er. vlsch- en fruitjia*;g deï, voorheen wonende te Surhuisterveen, tbHTI te Groningen. W. Th. L. Esser, Hoensbroek. M. van Duynhoven'. Helmond. J. van' Eldik, architect, Nijmegen. Gedeponeerde uitdeellngslijstenr 5 Febr.,: R. M. Goddard. vroeger te WassenfrB thans te den Haag. Geëindigd 'door het verb' dend worden der uitdeelingslijist. Uitk. nihil conc. crediteuren. 6 Febr.: H. Blom Jr., aannemer. Aalst. digd door het verbindend worden der eenige deelincsiiist. Uitk. nihil aan conc. crediteuren-^ H. Blom Sr., aannemer, Aalst. Idem. u 24.12 nCt. Firma H. Blom en Zn., aannemers, Idem. Uitk. 10,24 pCt. 8 Febr.: A. G. Hendriks, den Bosch. Uitk. 15.569 pCt. 10 Fèbr.Nal van M. van Vuren', Veen. Uitk. nihil aan conc. cred. Aal8*' T At*' IdeiO'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2