Vreedzame oplossing van Finsche conflict gewenscht het Russische druk houdt aan Zweedsche Rijksdag aanvaardt voorstel Duitsch vliegtuig boven ons land Nieuwe fraude bij het leger Welles en Taylor thans te Rome Het nieuws van heden ALPH. ELSEMBURG Ministers te Kopenhagen verklaren: ACTIE VOOR VRIJHEID VAN ZEEHANDEL ZEEVISSCHERIJ IN DEN STRIJD BETROKKEN Eilanden in Finsche Golf moeten worden ontruimd Zware roode verliezen DE BAROMETER Influenza VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 26 FEBRUARI 1940 - AVONDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE-, NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27H ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM Most up to date firm in all TEXTILE GOODS WHOLESALE ONLY- 99 99 Bemiddelingspogingen? Zwedens premier bespreekt de hulp aan Finland Beantwoordde vuur van Neder- landsch toestel Deensche en Belgische visschers uit vliegtuigen beschoten Treinramp in Mexico Finsche tegenspraak Hevige aanvallen op Viborg De Britsche actie bij Petsamo Zeven arrestaties te Woudenberg De Bilt meldt: Sumner Welles confereerde heden- morgen met graaf Ciano Myron Taylor morgen bij den H. Vader „Meer activiteit" Twee Fransche en een Britsch vliegtuig neergeschoten 63ste JAARGANG No. 22260 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Dr. H. HAbNMGs Zetpillen tegen Aambeien Clippers gaan korter route volgen Huysmans president der S.A.I. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ankersmit's Katoenfabrieken. Dfvfnw» ^larquiaettes Voile» tam ine» Telegram-adres ..Facta" N Z.Voorburgwal 165-167,Tel 32087-49313.A dam Fanciest— Silks Lawns Cretonnes Chintzes KOPENHAGEN, 26 Februari. (Reuter). De conferentie van de ministers van Bui- tenlandsche Zaken van Denemarken, Noor wegen en Zweden heeft hier Zondagmiddag plaats gevonden. Na de lunch werden de ministers door ko ning Christiaan ontvangen, waarna de bespre kingen in de groote zaal van het paleis Christianborg om 14.30 uur een aanvang na men. Voorzitter was de Deensche minister van Buitenlandsche Zaken Münch. Na afloop der conferentie werd een com muniqué van den volgenden inhoud uit gegeven: De ministers van Buitenlandsche Zaken van Denemarken, Noorwegen en Zweden zijn op 25 Februari in Kopenhagen bijeen gekomen. Uit de vergadering zonden zij te legrafische groeten aan den Finschen mi nister van Buitenlandsche Zaken en den premier van IJsland. De omstandigheden, die verband houden met het Finsch-Russische conflict, vormden het onderwerp der onderhandelingen. De ministers van Buitenlandsche Zaken leggen den nadruk op den hoogst ernstigen, diepen wensch van alle Noordsche volken, dat het conflic|t op een zoo spoedig mogelijken datum gebracht moge worden tot een vreedzame oplossing, waarbij de volledige onafhankelijkheid van Finland behouden wordt. De ministers verklaarden éénsgezind te zijn ten opzichte wan de neutraliteitspolitiek hunner landen. Zij verwerpen alle beweringen, vol gens welke die politiek gevoerd wordt onder druk van de eene of de andere zijde. Zij zijr. voornemens deze politiek onpartijdig en onaf hankelijk van hunne betrekkingen naar alle kanten voort te zetten. Zij kwamen overeen de onschendbaarheid te handhaven van het neu trale gebied in overeenstemming met de re gels van het internationale recht. Ook kwamen zij overeen ernstige be zwaren te opperen en te trachten de schen ding af te wenden der beginselen van het internationale recht bij het voeren van den oorlog ter zee, die aanzienlijke verlie zen van menschenlevens en economische waarden toebrengt aan de neutrale staten, wanneer die hun scheepvaart handhaven teneinde een gewettigden en noodzakelij ken handel in stand te houden. Zij kwamen overeen, dat hun regeeringen elkander we derzijds moeten steunen in haar onderhan delingen over deze kwesties met de belli- gerenten. De ministers waren verder eensgezind de overtuiging toegedaan, dat tenzij de oorlog eindigt voordat felle, langdurige strijd ram pen teweeg heeft gebracht, grooter dan op dit oogenblik, hij zoo'n diepe mate van verbittering tusschen de naties zal doen ontstaan, dat de weg naar een duurzame verzoening nog moeilijker te banen zal worden. Daarom zullen zij gaarne iedere poging toejuichen om onderhandelingen in te leiden tusschen de oorlogvoerenden met het oog op een rechtvaardigen en blijven- den vrede. Een speciale correspondent van Reuter uit Kopenhagen meldt: Er verluidt, dat Denemar ken, Noorwegen en Zweden besloten hebben de mogelijkheid te onderzoeken van bemiddeling in het Russisch-Finsch conflict. Het is nog niet mogelijk te zeggen welken vorm zulk een be middeling' zou aannemen, maar het zou niet noodzakelijk zijn, dat deze door de Soandina-, vische mogendheden zou worden verleend. Zij zou bijvoorbeeld van Duitschland kunnen uit gaan. De woorden „rechtvaardige en blijvende vre de" in het slot-communiqué, worden niet be schouwd als een aanwijzing, dat een poging tot bemiddeling in den grooten oorlog zal wor den gedaan. Te Stockholm heeft minister-president Hans- son Zondag in een openbare redevoering ge sproken over de houding van het Zweedsche volk, die voor den aanvang van den oorlog tusschen de groote mogendheden gekenmerkt Werd door eensgezindheid over de te volgen buitenlandsche politiek en over de noodzake lijkheid van versterking der landsverdediging. De afgekondigde neutraliteit heeft niets ge meen met zelfzucht ol lijdelijkheid. In dit ver band is het voldoende te herinneren aan de be reidvaardigheid van Zweden om slachtoffers Van rampen te helpen, aan zijn energieke me dewerking tot vestiging van een vreedzame or ganisatie der wereld. Sprekende over het Finsch-Russische conflict Wees de premier op de eensgezindheid, die van den aanvang af bestond over de noodzakelijk heid Finland zooveel te helpen als in overeen stemming gebracht kan worden met overweging der voor Zweden bestaande mogelijkheden. De eensgezindheid te dien aanzien bestaat nog in den boezem der regeering en van den Rijks dag, terwijl er bij de openbare meening ver schillen bestaan, die echter in verscheidene gevallen slechts verschillen van accentueering ®jn. Tegen de vragen om een doeltreffender hulp voor Finland verzet niemand zich, wan- deer dat kan geschieden binnen het kader der- vastgestelde politiek. In feite wordt de hulp verveelvoudigd. In dit verband herinnerde spr. aan de uitzending van arbeidskrachten naar Finland en aan het program tot opneming van gewonden en invaliden in Zweden. Wat de eischen der interventie betreft moet er de nadruk op worden gelegd, dat de houding van Zweden niet kan worden be schouwd builen verband met den overigen toestand. De gevaren van Zweden en de andere landen van het noorden om te wor den gemengd in het conflict tusschen de groote mogendheden liggen voor de hand. De premier eindigde met de overtuiging uit te spreken, dat hij door deze gedragslijn op de beste wijze de belangen van Zweden heeft be hoed, terwijl tevens de beste mogelijkheden ge schapen werden om Finland te helpen en te steunen. Naar D.N.B. bericht melden de Zweedsche dagbladen, dat minister-president Hansson heeft toegestemd in bescherming van zijn persoon door een lijfwacht. Den laatsten tijd zou hij vele anonieme dreigbrieven heb ben ontvangen. Twee politie-ambtenaren hebben opdracht gekregen zijn huis voort durend te bewaken. De regeeringspersdienst meldt: Een Nederlandsch jachtvliegtuig heeft Zondagochtend boven Oss een Duitsch Heinkel-honderdelf-K-vIieg- tuig op omtrent achtduizend meter hoogte aangetroffen. Het Duitsche vliegtuig werd achtervolgd in de richting Tilburg, waar het werd aangevallen, waarop het Duitsche toestel terugvuurde. Het Duitsche vliegtuig is bij Reusel over de Belgi sche grens ontkomen. Het Neder- landsche jachtvliegtuig heeft een treffer in den neus en twee in den staart. Naar aanleiding van het feit, dat het Duitsche vliegtuig niet alleen Nederlandsch rechtsgebied heeft ge schonden, doch bovendien de ver metelheid heeft gehad het vuur te openen op een Nederlandsch vlieg tuig, dat in de rechtmatige uitoefe ning van zijn bewakingstaak optrad, zal de Nederlandsche regeering te Berlijn ernstig protesteeren. Zondag is in de omgeving van Woudenberg een Duitsch vliegtuig waargenomen waarvan de kenteekenen duidelijk zijn vastgesteld. Het vliegtuig bewoog zich van het Zuid- Oosten naar het Noord-Westen. Het is van den grond af onder vuur genomen door lucht doel-artillerie, waarop het terugkeerde in Zuid-Oostelijke richting. Ook naar aanleiding van deze neutraliteits- schending zal de regeering stappen te Berlijn ondernemen. Naar onze correspondent uit IJmuiden bericht Wijkt er thans groote beroering te tot andere doeleinden gereed gemaakt. Dus ook visschers. De oorzaak hiervan is de onder linge strijd tusschen Engeland en Duitsch land om de visch uit de Noordzee. De Duitsche visschersvloot heeft zich immerï practisch van de Noordzee teruggetrokken. Wel- is waar visschen vele treilers op de Oostzee, doch de vischrijkc-om en de gevraagde visch- soorten zijn niet van dien aard zooals deze door de Noordzee wordt opgeleverd. Hierdoor is Duitschland voor zijn visch voorziening voor een belangrijk deel aangewezen op de buitenland sche markt. Ook de Engelsche vischvoorziening is sterk gehandicapt, doordat een groot aantal treilers door de Engelsche regeering is opgevorderd en tot andere doeleinden gereed gemaakt. Dus ooa in Engeland is de aanvoer van visch belangrijk minder geworden, waardoor de prijzen sterk stegen. Vele Deensche en Belgische kotters preferee- ren om deze reden de Engelsche markt, dit tot ergernis van Duitschland. In verband hi,ermee is van belang het ge beurde met den Deenschen vischkotter „Olympia" E 544. Deze arriveerde Zondag morgen 10 uur in de haven van IJmuiden. Deschipper verhaalde hoe hij Vrijdag j.l. na het beëindigen van de visscherij op de Noordzee koers gezet had naar een Engel sche haven. Zaterdagmorgen was het vaar tuig de Engelsche kust reeds vrij dicht ge naderd toen het werd opgemerkt door een vliegtuig, dat regelrecht op het vaartuig af kwam. De vier opvarenden renden naar het vooronder, alwaar zij zoover mogelijk weg kropen. Hun voorgevoel bleek wel juist te zijn, want enkele seconden later floten de kogels om hun ooren. De schipper was de stuurhut binnengevlucht en liet zich plat op den grond vallen. Dat hij hier aan een groot gevaar ontsnapt is bleek wel uit de 4 kogelgaten die alleen reeds in de on middellijke omgeving van de stuurhut werden aangetroffen. Even later keerde de vlieger weer terug en duidde den schipper dat hij onmiddel lijk van koers moest veranderen en dus niet naar Engeland doch naar het Oosten moest keeren. Onmiddellijk gooide de hevig ontstelde schipper het roer om en wedde den steven naar ons land, waarna het onbekend gebleven vliegtuig verdween. Men besloot toen naar IJmuiden te gaan om daar de uit 175 kisten bestaande vischvangst te laten verkoopen. De kotter was toen op on geveer 120 mijl van IJmuiden verwijderd, en voerde een Deensche vlag in top. De opvarenden waren nog zeer onder den indruk en weigerden aanvankelijk ook maar fets over dit voorval uit te laten. Met zeer veel moeite zijn we er in geslaagd deze gegevens te krijgen. Volgens een Havas-bericht uit Oostende heeft ook de schipper van het Belgische visschersvaartuig Z 2, dat in de haven is teruggekeerd, verhaald hoe zijn schip op de Noordzee door vliegtuigen van onbeken de nationaliteit uit machinegeweren werd bqschoten. MEXICO-CITY, 26 Febr, (Reuter) Op 194 kilometer van de hoofdstak! zijn de express naar de Amerikaansche grens en een goederen trein met elkaar in botsing gekomen. Twee personenwagons zijn geheel uitgebrand. Gemeld wordt, dat 20 menschen zijn omgekomen en een onbekend aantal gewond. Tijdens de huldiging der bemanningen van de kruisers „Ajax" en „Exeter" te Londen onderhield het Britsche koningspaar zich met de verwanten van hen die in het gevecht tegen de „Graf von Spee" vielen. Een ontroerend taf r eelt je Het Finsche legerbericht «ran Zondag avond luidt: Te land: De dag van gisteren werd ge kenmerkt door plaatselijke aanvallen van den vijand, die met zware verliezen werd teruggedreven. De Finsche artillerie was zeer actief en verspreidde verscheidene vij andelijke afdeelingen. Ten Noordoosten van het Ladogameer hebben de Finsche troe pen met succes gestreden, den vijand terug gedreven en hem zware verliezen toege bracht. De Finnen maakten zich meester van 27 ma chinegeweren, 21 automatische geweren en verscheidene andere infanteriewapens. Boven dien werden twee tanks vernield. Te Aittojoki heeft het Finsche artillerievuur een Sovjet- aanval tot staan gebracht. Te Suomussalmi is een Russische afdeeling, die de grens over was gekomen, naar Sovjetgebied teruggedrongen. In de richting van Petsamo is een Finsche pa trouille van tien man er in geslaagd, een af deeling van 180 vijandelijke skiloopers te rug te dringen. Later werd deze afdeeling om singeld. Op andere plaatsen levendige activi teit van patrouilles en gevechten uit hinder lagen. In dc lucht: De activiteit van de vijandelijke luchtmacht was gisteren vooral gericht tegen Noord-Finland, waar enkele plaatsen' werden gebombardeerd. De aanvallen richtten slechts onbeteekenende materieele schade aan. Volgens het Sovjet-legerbericht over den Zaterdag hebben de Russische troepen aan het front van Karelië 28 vijandelijke ver dedigingswerken bezet, waarvan 19 artille rieforten van gewapend beton. Bij de ge vechten hebben de Sovjettroepen de eilan den Koivisto (Björkö), Tiurinsaari en Piisaari, waar krachtige betonnen verster kingen zijn, bezet. Hier werden 22 kanon nen, waarbij twaalf zware scheepskanon- nen, en een groot aantal zware machinege weren buitgemaakt. Het Russisch legerbericht van Zondagavond vermeldt, dat op 25 Februari de Sovjettroepen, na een doorbraak door de versterkte zones van den vijand, 28 verdedigingswerken hebben be zet, waarbij acht artillerieforten van gewapend beton. De vijand trachtte herhaaldelijk tegen aanvallen te doen, maar werd met zware ver liezen afgeslagen. De Russische mededeelingen over de verove ring van versterkingen in de omgeving van Björkö, Irinuaari en Piisari worden, volgens Havas, van gezaghebbende Finsche zijde tegen gesproken. De forten van Björkö bevinden zich nog steeds in Finsche handen en de Finnen hebben de Russische massa-aanvallen zegevie rend afgeslagen. Het is echter juist, dat de Rus sen zich op het eiland Koivisto hebben genes teld, evenwel zonder dat dit de activiteit der daarop gelegen batterijen van Björkö kan be lemmeren. Uit Helsinki werd aan Reuter gemeld, dat de Russen Zondagavond hun pogingen verdubbel den om Viborg te nemen, de sleutelstad in de Mannerheimlinie. Naar verluidt worden, zon der rekening te houden met verliezen, stroo men nieuwe troepen, geschut en tanks in den strijd gezonden, die op de landengte woedt tus schen Muolajaervi en de Finsche golf. De Rus sen bombardeeren Viborg voortdurend. De stad is intusschen vrijwel geheel door de bevolking ontruimd. Volgens Havas hebben in den Zondagnacht de Russen gepoogd talrijke parachutisten in de streek van Viborg achter de Mannerheimlinie neer te laten. Zij werden gevangen genomen. Verder wordt in Finsche kringen 't denk beeld geopperd, dat het noodig zou kunnen zijn een wijziging te brengen in het huidi ge Finsche front in de baai van Viborg, waar men verscheidene eilanden waar schijnlijk zou moeten verlaten in verband met hun moeilijke positie. Finsche militaire kringen verklaren echter, dat die eilanden niet langer van groot belang zijn. Het is ook mogelijk, dat de kustbatterijen op het eiland Koivisto spoedig zullen moeten wor den teruggetrokken tengevolge van de on zekere conditie van het ijs, dat wellicht niet veel langer het gewicht der zware ar tillerie zal kunnen dragen. De correspondent van „Aftenbladet" in Tal linn maakt melding van massa-arrestaties in Moermansk in verband met de verspreiding van „fantastische contra-revolutionnaire ge ruchten" over de aanwezigheid van een Britsch vlootdetachement nabij Moermansk. De correspondent meldt verder, dat.de Rus sische pers niets schrijft over de Engelsche oorlogsschepen in het noorden, maar veel ruim te wijdt aan de geruchten over de Turksche defensievoorbereidingen. Hij voegt hieraan toe, dat waarnemers dit beschouwen als een zeker teeken, dat de toestand in het Noorden door het Kremlin als het ernstigst beschouwd wordt. Veelal het gevolg van verwaarloosde koiu Maak een eind aan gevatte kou door keel, borst «n rug in te wrijven met deze krachtige zalf. Verwijdert congestie, vergemakkelijkt de ademhaling en helpt spoedig. Zaterdagmiddag kregen eenige inwoners van Woudenberg een woordenwisseling. Zij .deden elkaar verwijten, die, toen den veldwachter dit ter oorde kwam, hem deden overgaan tot huis zoeking. Er wérd een spoor van ernstige mal versaties met militaire goederen gevonden. Hierbij kwam aan het licht, dat verschil lende goederen van zeer uiteenloopenden aard van het leger aan burgers in Wouden berg werden verkocht. Hieronder waren de kens, rubberlaarzen, haver voor de paarden, aardappelen enz. enz. Zondag ging men over tot arrestatie van 5 burgers en 2 militai ren. Daar het arrestantenverblijf in Woudenberg op zoo'n groot aantal niet berekend was, werd een der arrestanten overgebracht naar de ma rechausseekazerne te Leusden. Na een langdu rig kruisverhoor legde deze een volledige be kentenis af en noemde de namen en adressen van degenen, die de goederen hebben gekocht. Ook hier werd toen terstond een huiszoeking verricht. Zondagavond had de rijksveldwacht reeds drie zakken achterhaald, welke volge stopt waren met leege zakken, die in den mi litairen dienst worden gebruikt en waarin aard appelen en haver worden vervoerd. De mili tairen behooren tot de zoogenaamde spoor- ploeg, welke belast is met de fourageering van verschillende compagnieën. Verwacht wordt, dat nog meer arrestaties zullen volgen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin^ H VERWACHTING geldig van hedenavond tot morgenavond ongeveer 19 uur: M Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt S= of betrokken. In het Noordoosten weinig of geen neerslag, in het Zuidwesten kans op eenige neerslag. Weinig verandering in temperatuur. In den nacht nog tempe- ratuur om het vriespunt in het Noorden en Oosten. |j Zon op 6.57, - onder 17.30 - Licht op 18.00 Maan op 20.48 onder 7A7 1 Maart L. K. iiiiiillllliiilliiiilliiiiiiiiiiiiiniiiiliiiililllliliilllllllliiiliiiiiiiiiiiiiniii ROME, 26 Februari (Havas) Sumner Welles, de Amerikaansche onderstaatssecre taris van Buitenlandsche Zaken, is met de „Rex" te Napels aangekomen. Hij werd ver welkomd door den particulieren secretaris van graaf Ciano en door den Amerikaan- schen ambassadeur. Myron Taylor, de per soonlijke afgezant van Roosevelt, werd door mgr. Hurley, den vertegenwoordiger van het staatssecretariaat, begroet. Volgens bericht uit Vaticaanstad is My ron Taylor, de speciale afgezant van Roose velt, Zondag aldaar aangekomen. Aangezien hij geen ambassadeur is, behoeft hy geen geloofsbrieven te overhandigen. Wel zal hij op 12 Maart officieel de plechtigheden bij wonen van den verjaardag der Pauskroning. Maandagmiddag meldde Havas nog, dat Sumner Welles des morgens om 10 uur door den Italiaanschen minister Ciano werd ontvangen; Later deelde hy den journalis ten mede, dat het onderhoud zeer hartelijk was geweest. Myron .Taylor, Roosevelt's persoonlijke verte genwoordiger bij den Paus, heeft vanochtend een onderhoud van een half uur met kardinaal staatssecretaris Maglione gehad. Dinsdagochtend zal Myron Taylor- in een plechtige audiëntie bij Z. H. den Paus zijn ge loofsbrieven overhandigen. PARIJS, 26 Febr. (Havas). Het legerbericht van Maandagochtend luidt: „Op verscheidene punten van het front tus schen Moezel en Saar grootere bedrijvigheid van de afdeelingen, die met den vijand in con tact zijn." Volgens het Duitsche legerbericht van Zondagavond werden een Fransen en een Britsch vliegtuig omlaag geschoten. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakte Maandagmorgen bekend: „In het Westen gering plaatselijk artillerie vuur, alsmede van beide zijden activiteit van verkenners in de lucht. Onze contrölevluchten aan het Westfront en boven de Duitsche Bocht leverden geen contact met den vijand op. Een Fransch vliegtuig van het type Potez 63 werd in den Eifel door luchtdoelartillerie neergeschoten. Een duikboot onder commando van kapitein- iuitenant Herbert Schultze is van een langdurige reis teruggekeerd en heeft het tot zinken bren gen gerapporteerd van 34.130 bruto registerton. Daarmede heeft deze duikboot in totaal zestien schepen met een inhoud van 114.510 bruto regis terton tot zinken gebracht." De Zweedsche Rijksdag aanvaardde de regeeringsvoorstellen over controle op buitenlandsche deviezen. Een communiqué over de conferentie der Scandinavische ministers te Ko penhagen, die Zondag plaats vond. Duitsch vliegtuig boven Nederlandsch gebied beantwoordt vuur van Neder landsch toestel. Sumner Welles en Myron Taylor zijn te Rome aangekomen. Vier slachtoffers van het ijs. Vier gewonden, van wie twee ernstig, bij een steekpartij te Renswoude. Tragisch overlijden van pastoor J. Ruy- ter te Hazerswoude. De zeereerw. heer L. Dolle, deken van Middelburg, is overleden. Zeven arrestaties te Woudenberg in ver band met fraude bij het leger. werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. De ''"'''--l Bleekt het ie <J(yiflCCÜylK ÏTTt brengen ge- --r--"?--- maifeelijk. Verkrijgbeu bij elle Apotheken ee Drogiates i fl. 1.50 per doosje van 12 «tuks Or. A KANNINC» PUm tt«m F»brisk. II V. DEN HA.AG STOCKHOLM, 26 Febr. (Zweedsch TeL Ag.). De Rijksdag heeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan de regeerings voorstellen ten aanzien van de controle op de buitenlandsche deviezen. Naar Havas bericht heeft Koning Gustaat Zondag Dm zes uur de ministers in buitenge wone raadszitting ontvangen. NEW YORK, 26 Febr. (Reuter) Door de Panamerican Airways is medegedeeld, dat na 15 Maart hun transatlantische clippers de Bermuda-eilanden zullen aandoen, in verband met de betere weersomstandigheden. In het vervolg zullen de clippers rechtstreeks naar Horta op de Azoren vliegen, waardoor zij ongeveer 5 uur zullen uitsparen. Het bes'uit der maatschappij heeft alleen betrekking op vluchten in oostelijke richting. Over de censuur-moeilijkheden wordt in de mededeeling niet gesproken. BRUSSEL, 26 Febr. (Belga). Het bestuur der socialistische arbeiders-internationale heeft Ka- miel Huysmans met algemeene stemmen als president der internationale gekozen. HANDEL JACQUES AA A'dam 105 r tvv nrDVVW van öekende meester® btjnlLULnlJLAl lage prijzen BIJLSMA'S ASSURANTIEKANTOOR N.V. Keizengrocht 267 Amsterdam - Telef. 42167-33540 OORLOGSCHADE- (MOLEST-) VERZEKERINGEN OVER ZEE EN DOOR EUROPA, per spoor, schjp of auto, met en zonder Requisitie en/of Inbeslagname. Onze premies zijn meestal lagerdandebestaandetarieven. Stand op Maandag I uur rum.: 761A Vorige stand: 761.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1