n De Varsity naar Utrecht New-Yorksche Beurs D.W. BRAND ZONDAG 10 MAART 1940 De indeeling van het nieuwe Europa D.N.B. onthultplannen van Otto von Habsburg Uitvaart en begrafenis L. J. H. Breuker EERSTE VERSCHE GARNALEN IN NEDERLAND Lichtkogels op Texel? TENTOONSTELLING VAN MARIALE KUNST Geneeskundige kwesties van Noord-Sumatra MINISTER ALBARDA OP DE JAARBEURS Definitief besluit van het bestuur van den Studenten-Roeibond BILJARTEN KAMPIOENSCHAP 2e KLASSE GROOT BILJART PAARDENSPORT BURGER-RUITERSPORT- VEREENIGING Anderhalf jaar voor sigarettendief Vrijspraak voor twee verdachten DAMMEN Keiler weer kampioen van Nederland LAW NT EN NIS Den BoschDen Haag Academische examens Stuurlieden-examen Clearingkoersen OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Economische Zaken Paedagogiek M.O. A Stemming prijshoudend. Omzetten 330.000 shares. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT 67 i - 5 67 J- 68 t 68 1 69 4- 69 i ■- 102 J .3 J 100 J i 100 4 - 4 Sept MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN FAILLISSEMENTEN NEW YORK, 9 Maart. Naar het Duit- sche Nieuwsbureau van betrouwbare zijde verneemt, heeft aartshertog Otto von Habs- burg, die op het oogenblik in de Vereenigde Staten vertoeft, aan verscheidene Ameri- kaansche persoonlijkheden een plan voorge legd voor de indeeling van Midden-Europa na een overwinning der geallieerden. Dit plan zou o.a beheizen de vorming van een Donau-monarchie, bestaande uit Baden, Württemberg, Beieren, Oostenrijk, Joego-Slavië en Hongarije. De inlijving van Hongarije zou bekrachtigd worden door het verleenen van de kroon van Sint Stephanus aan Otto von Habs burg. Voorts zou het plan omvatten: afstaan van Triest aan de Donaumonarchie, herstel der re publiek Tsjecho-Slowakije met inlijving van het Sudetengebied en het zuidelijke deel van Sak sen, herstel van den Poolschen staat met Op- per-Silezië en Oost-Pruisen, afstand van Slees wij k-Holstein aan Denemarken met het kanaal Van Kiel als nieuwe grens, afstand van den linker-Rijnoever aan Frankrijk; voorts de vor ming van een Noord-Duitsche of Pruisische romp-republiek en samenvoeging van al deze nieuwe staten in een nieuwe Europeesche fede ratie. onder toezicht der geallieerden. Verder zou het plan bepalen een vijftigjarige militaire controle van Engeland en Frankrijk over den Pruisischen rompstaat en de Donau monarchie De geallieerden garandeeren de grenzen der Europeesche federatie en dragen de koloniale Volkenbondsmandaten op de fede ratie over. Aan den rompstaat en de Donau monarchie zou een gedwongen leening worden opgelegd tot dekking van de oorlogskosten. Het onafhankelijke koninkrijk Albanië zou hersteld Worden. Alle eilanden in de Middellandsche Zee, met Uitzondering van Cyprus en Malta, zouden aan de oorspronkelijke eigenaars worden teruggege ven. De eilanden van den Dodekanesos zouden aan Turkije worden afgestaan. Italië zal voor het verlies van Triëst, Albanië en Rhodos wor den schadeloos gesteld met een strook woestijn land, welke Abessinië verbindt met Libye. Er zou een Balkan-alliantie gevormd worden on der leiding van Turkije en Roemenië. Otto von Habsburg zou; zoo verneeemt het D.N.E. ten slotte, in de Vereenigde Staten optreden als bijzondere gevolmachtigde van de geallieerde regeeringen. Sumatra op dit gebied onafhankelijk van Java te maken. Als gevolg van de reis van den heer Theunis- sen zullen allerlei voorzieningen ter verbe tering van de gezondheidszorg worden getrof fen. Zaterdag had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van den heer L. J. H. Breuker, in leven reserve kapitein b. d., algemeen voorzitter van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren en voorzitter der afd. Arnhem van genoemden bond. Te 10 uur werd in de St. Eusebiuskerk een gezongen H. Requiemmis door den zeereerw. heer Pastoor H. Mocking opgedragen. De absoute op de R.K. Begraafplaats „Mos- eowa" werd verricht door den weleerw. heer kapelaan G. H. Rolf. In de kerk en op de begraafplaats waren talrijke belangstellenden, vooral bestuursleden en leden van de verschillende afdeelingen van den bond, om den overledene de laatste eer te bewijzen. Onder ae vele aanwezigen merkten wij o.a op den Opperhofmaarschalk der Koningin Jhr V E. Boreel van Oldenaller, beschermheer van den Kon. Ned. Bond van oud-Onderofficieren uit den Haag, kolonel W. van Ingen Schouten, ecre-voorzitter van de afd. Arnhem, en mevr. Wurfbain-Veere, beschermvrouwe. Het hoofd bestuur was vertegenwoordigd door de heeren A. v. d. Linden, 2de voorzitter, P. W. Vasten hout, G. v. d. Bergh en H. J. Nel. Van het afdeelingsbestuur Arnhem waren aanwezig de 2de voorzitter T. Bloemheuvel, secretaris J. P. de Boevé en de heeren J. M. Putto en A. Osinga. De Eerste Ned. Bond voor Land- en Zeemacht en Kolonieën was namens het hoofdbestuur vertegenwoordigd door den heer P. Koornneef uit Amsterdam en namens de afd. Arnhem door den heer J. v. d. Wakker. Verder merkten we nog op den inspecteur van Politie, den heer G. H. Klomp. Kapitein dr. H. J. Nijhuis, officier van ge zondheid, dankte met een kort woord de vele belangstellenden. Hoewel andere jaren de garnalenvangst in deze maanden gewoon doorgang vindt, zijn de garnalen dezen winter wegens de strenge vorst periode niet. op de Hollandsche tafels ver schenen. Gedurende drie maanden hebben de garnalen hun toevlucht gezocht op de diepte der zee, daar de lage temperatuur een verblijf in hoo- gere regionen onmogelijk maakte. Gisterenmorgen is een botter in de haven van IJmuiden binnen gevaren met de eerste vangst van 1940. Als de temperatuur niet ver andert, hopen de visschers spoedig weer een ge regelde aanvoer te kunnen verzekeren. Nadat men gedurende de geheele week op Texel van verschillende zijden het eiland had geobserveerd, ten einde na te gaan of hier we derom lichtkogels ontstoken zouden worden, had men Vrijdagavond succes. Van den ge meentetoren af, aldus bericht „Het Vad.", wer den omstreeks half 10 plotseling lichtkogels waargenomen. Men kon vrij nauwkeurig vast stellen, op welke plaats deze projectielen af geschoten waren. Dit moest n.l. zijn in de di recte omgeving van de Weverstraat nabij de Wilhelminalaan. Terstond stelden politie en mi litairen een onderzoek in en om half 10 werd het huis omsingeld van den kringleider van de N.S. B. in de Weverstraat. De bewoner werd ge sommeerd zijn woning te openen. Hij wilde dit niet, omdat hij zich reeds had ontkleed volgens zijn zeggen. Toch is men de woning binnen gedrongen en heeft een onderzoek ingesteld. Het leverde evenwel weinig resultaat op. Dezer dage had in Hotel Dominicain te Maas tricht de installatie plaats van het comité voor de tentoonstelling van Mariale Kunst. De voor zitter van het uitvoerend comité, de heer H. Bus, opende deze vergadering met een oprech ten welkomsgroet en met eèn woord van dank voor de unanieme bereidwilligheid waarmee deze deskundigen inzake kunst aan de aanvra ge van het bestuur om hun gewaardeerde mede werking hadden gehoor gegeven. Nadat Em. Batta als voorzitter van het ten toonstellingscomité in een kort woord op de waaftie van een dergelijke tentoonstelling juist in dezen tijd had gewezen, stelde hij pater Mo rel S.J. in de gelegenheid tot het houden van een spreekbeurt, waarin hij een door hem ont worpen werk-hypothese ontvouwde. De inleider gaf een overzicht van het eenvoudige schema van de tentoonstelling van nationale mariale kunst, opgebouwd volgens hetd oor een ieder te begrjjpen overzicht van de verschillende tijd perken of eeuwen. Na voorgesteld te hebben een algemeene tentoonstelling, met een particuliere' kern te organiseeren en na gewezen te hebben op de wenschelijke en mogelijke aanwezigheid van Maaslandsche kunst, ging spreker het al gemeene leidings- en werkbeginsel na. Geen enkele tak van kunst-beoefening op het zuivere mariale terrein pou per se uitgeschakeld wor den. Samenvattend meende hij, dat de exposi tie moest zijn een tentoonstelling van goedge kozen, verantwoorde typen van de verschillen de takken van mariale kunst en kunst-nijver heid van den aanvang der Nederlandsche Kunst-ontwikkeling tot op heden. Deze tentoonstelling zal gehouden worden in de bekende en daartoe zeer geschikte Domini- canerkerk en wel van 15 Juli tot 1 September. Uit de aanwezige in Maastricht wonende comi téleden werd een werk-comité samengesteld, in welk werk-comité bovendien plaats nam de heer J. J. M. Tummers uit Sittard. Hiervan werd de heer Dr. Em. Batta voorzitter, Mr. Th Schaepkens van Riempst secretaris, de heer L. Reinards penningmeester. Bovendien werd een sub-commissie, bestaande uit de Z.E. H.H. Lins- sen en J. Adams en de H.H. J. E. Brom, A. Boosten en Dr. Visser, samengesteld om een keuze te doen uit de moderne kunst. De verga dering, die van zeer groot belang was voor de Maastrichtsche Mariale feesten in Augustus e.k. sloot, na 'n lang, deskundig en zeer vruchtbaar debat. BATAVIA (Aneta) Het hoofd van den Dienst voor Volksgezondheid, dr. Theunissen, is teruggekeerd van zijn» tournée naar Sumatra's Oostkust, Atjeh en Tapanoeiie. Hier had hij spe ciale aandacht gewijd aan de bestrijding van lepra en tuberculose, de verzorging van krank zinnigen en de ziekenzorg in het algemeen. Als gevolg hiervan zal o.a. worden getracht te ge raken tot een concentratie van alle leprozerieën in Atjeh, waar de verzorging in sommige ge vallen zeer veel te wenschen overlaat. Te Hoe- tasalem, naby Balige, is daarentegen een zeer uitstekende instelling, waar voortreffelijk werk wordt verricht. Voorts is thans het streven er op gericht om voor de verzorging van geestelijke invaliden van Sumatra te komen tot een centraal gesticht nabij Medan, waar plaats zal zijn voor 1000 a 1500 patiënten. Hierdoor zal het mogelijk zijn, Zaterdagmiddag bracht de minister van Waterstaat in gezelschap van zijn secretaris generaal, mr. Spitzen, een bezoek aan de Jaar beurs. Even na twee uur kwam de groote Packard van den minister het Jaarbeursterrein oprijden. Aan het publiek ging dit bezoek ongemerkt voorbij. In gezelschap van de directie van de Jaar beurs, dr. Fentener van Vlissingen en andere Jaarbeursautoriteiten, maakte de minister een rondgang langs de verschillende stands, waar bij natuurlijk vooral de stand van de Rijks waterstaat zijn bijzondere belangstelling had. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Nederlandschen Studenten-Roeibond in zijn vergadering van Zaterdag, te Amsterdam gehouden, definitief besloten de universi- teits-roeiwedstrijden dit jaar te organiseeren op het Amsterdam-Rijnkanaal in de ge meenten Jutphaas en Oudenrijn nabij Utrecht. Als datum is bepaald Zondag 5 Mei. Blijkens mededeelingen, na afloop der bijeen komst, van den voorzitter van den Nederland schen Studenten-Roeibond, den heer J. F. Ch. Steyling, is in de eerste plaats de bedoeling ge weest het herstel van de 3 K.M.-baan. Voorts bleek het uitzonderlijk karakter van de Varsity de laatste jaren als studenten-roeiwedstrijd geheel verloren te zijn gegaan, weshalve naar een andere oplossing werd gezocht. Het finan cieel bezwaar, de universiteitsroeiwedstrijden naar elders over te brengen verviel, omdat stu denten en oud-studenten uit enthousiasme voor het plan zich garant stelden voor de dekking van een mogelijk tekort. Zaterdagmiddag werden in d'Usbreeker te Amsterdam de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland tweede klas groot biljart kader voortgezet. Katoen leed zijn eerste neder laag. Hij. verloor van den Hagenaar Metz, die constant goed spel liet zien, met 80 punten. Gehrels heeft zich na zijn nederlaag van Don derdagavond buitengewoon goed hersteld. Vrij dag won hy beide partijen en Zaterdagmiddag sloeg hij Beuming in een overigens matig ge speelde ontmoeting. Wil de Rotterdammer pro- moveeren, dan zal hij de resteerende partijen sterker moeten spelen. De uitslagen luidden- Katoen 219 22 71 9.95 Metz 300 22 57 13.63 Beuming 168 25 37 7.92 Gehrels 300 25 35 12— De partij tusschen Vreeswijk en Van der Pol was zeer spannend, Van der Pol nam onmid dellijk de leiding, dank zy een serie van 18 en een van 92 in de eerste en tweede beurt, maar Vreeswijk gaf het niet op en met nuttige kleine series trachtte hij den Rotterdammer bij te hou den, doch de Maasstadspeler had na 13 beurten reeds 291 punten bij elkaar gestooten, doch on begrijpelijk was het dat deze speler voor de res teerende 9 caramboles nog.zeven beurten noodig had, waardoor zijn gemiddelde een lee- lijke deuk kreeg. Vreeswijk bleef op 269 staan. De uitslag was" Van Lochem 300 19 79 15.78 Dr. Vos 177 19 32 9.31 Vreeswijk 269 20 35 13.45 Van der Pol 300 20 92 15— Zaterdag werd te 's-Gravenhage de algemee ne jaarlijksche vergadering van de Burger Rui tersport Vereeniging gehouden. Het bestuur, bestaande uit de heeren D. H. Pasman, voorzitter, Den Haag, mr. P. H. M. Hocgenbergh, secr.-penn., Rotterdam, D. Wolf, Wassenaar, mr. H. Misset, Doetinchem, D. C. F. Modderman, De Steeg, H. H. Niemeyer, Gro ningen, werd bij acclamatie herkozen. De jaarverslagen van den secretaris-penning meester werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna het geheele bestuur décharge werd ver leend. Het programma voor 1940 werd vastgesteld. LX e sterke wijkt niet voor tegen- I wind, slechts de zwakke waait mee Voor de rechtbank te Zutfen hebben terecht gestaan drie inwoners van Apeldoorn, aan wie ten laste was gelegd, dat zij op 7 januari van dit jaar hadden ingebroken in den sigarenwin kel van H. J. A. Vinkeniborg aldaar. Zij zouden een hoeveelheid sigaretten hebben weggenomen, nadat ze zich toegang hadden verschaft door een ruit te verbreken. Het drietal, dat zich mo menteel in preventieve hechtenis bevindt, had zich afzonderlijk te verantwoorden. Het eerst stond terecht de tuinder T. A. H., een recidivist, die ontkende aan dit misdrijf schuldig te zijn. De rechercheur Adema had echter nog eenige sigaretten van hetzelfde merk als de gestolen waar op hem gevonden. Verd. verklaarde, "dat hy deze had gekocht in een sigarenwinkel op den hoek van den Hees- serweg en wel op 6 Januari. Pres. Mr. Sluijterman: „Waarom hebt u aan vankelijk aan de politie verklaard, dat u ze bij Vinkenborg had gekocht?" Verd.: „Dat waren andere sigaretten." Pres.: „U hebt verder aan de politie gezegd, dat u voor de rechtbank nog een verrassing had. Mogen wij die nu hooren?" Verd.: „Ja, de verrassing is, dat ik ze in een anderen winkel gekocht had." Get. Eshuis, de kostganger van een der an dere verdachten deelde mede, dat verd. in zyn kosthuis is gekomen en heeft gezegd: „Ik heb met Jan L. een kraakje gezet en kan nu goed koop sigaretten aanbieden." Tot get.'s kostbaas G. v. H. zei verd.: „Ik heb hier voor f 15, maar jij kunt ze voor de helft krijgen. Van H. wilde ze evenwel niet hebben. Verd. verklaarde, dat hier geen woord van waar is. Zijn medeverd. G. v. H. als getuige gehoord, verklaarde, dat hij wel sigaretten te koop heeft aangeboden gekregen, doch get. heeft niet ge hoord, dat verd. zei een kraakje te hebben ge zet. Pres.: .Later zijn de sigaretten in uw schuur gevonden, hoe kwamen ze daar?" Get.: „Daar weet ik niets van. Toen ik ze met wilde hebben zei verd.: Dan moet ik maar op een andere plaats protoeeren en ze weer meene men. Get. Vinkenborg deelde mede, dat hy 's mid dags om half drie is uitgegaan. Toen hy des avonds tegen half acht terug kwam bleek er te zijn ingebroken en wel tweehonderd doosjes sigaretten waren zoek. De vrouw van get. v. H. heeft wel gehoord, dat verd. zei een kraakje te hebben gezet met Jan L. De schuur staat altijd open, zoodat verd. gemakkelijk de kans heeft gekregen er de siga retten te deponeeren. Toen get. den volgenden dag Jan L. er over aansprak en zei: „Ze hebben myn man ervoor opgehaald." antwoordde deze: Het zal bestaan uit een voorjaarsfeest, te hou- .den in Epe op de Pinksterdagen: 1. Cross coun try, 2. Wandelritten, dressuur, hooge school en schoonste rijpaard, waarvoor het hotel „Gude" te Epe geheel is afgehuurd en een springcon cours op den 2den Pinksterdag. In het najaar zal een groote wedstrijd ge houden worden, waarbij het kampioenschap samengestelden wedstrijd en het kampioenschap springen verreden zullen worden. De juiste plaats hiervoor zal nog nader be kend gemaakt worden. De laatste ronde van het Nederlandsche kam pioenschap kon feitelijk nauwelijks meer span ning opleveren. Doordat Rustenburg in de afge- loopen week tegen Kalden zijn laatste partij remise speelde, zou Keiler zelfs bij een neder laag in de laatste ronde zijn titel nog behouden en de definitieve uitslag, hoe waarschijnlijk deze ook ten gunste van Keiler zou luiden, werd feitelijk alleen nog opgehouden, doordat Suyk, die zelf tegen Ham speelde, bij een nederlaag van Keiler en een zege van hemzelf, nog een kans kon maken om gelijk met Keiler te ein digen. Voor van Dartelen, Kalden en Ligthart was het ook reeds „Schluss" vóór de laatste ronde, daar deze hun partijen van te voren hadden gespeeld. De resultaten zijn, dat Ligthart pre cies zijn gemiddelde behaalde, van Dartelen wederom niet op zijn 40 pet. kwam, terwijl Kal den met 10 punten even beneden zijn gemiddel de bleef. De uitslagen van de laatste ronde waren: R. C. KellerJ. M. Bom 1—1 C. Suyk—Ph. J. Ham 1—1 A. JurgJ. H. Vos 11 B. DukelC. J. Lochtenberg 20 „Felle" partijen heeft deze ronde niet meer opgeleverd. Uit den aard der zaak waagde de titelhouder zich niet aan extravagances en had Bom hiertoe ook geen enkele reden. Suyk had des te meer reden om 't tegen Ham gecompli ceerd te maken, maar Ham gaf, zonder de ver wikkelingen te willen ontgaan, normaal party. Het werden beide goede positiepartijen, zonder dat een der spelers zich op voordeel kon be roemen en na vier en een half uur spelen wer den beide partijen vrijwel op hetzelfde oogen blik beëindigd. Remise was het resultaat, zoo dat Keiler zich toen definitief weer kampioen kon noemen. Niettemin bleef er spanning bij een der resteerende partijen, n.l. die tusschen Vos en Jurg. Vos moest winnen om z'n 40 pet. te behalen, Jurg had hetzelfde doel voor oogen, doch had voldoende aan remise. De Almelo'er bezette het vijandelijke centrum en in 't mid denspel leek 't er op alsof hij beter stond. Vos herstelde zich echter, deed nog een offer, maar ook dit leidde tot een puntenverdeeling, waar door Jurg zich handhaafde. Lochtenberg had wederom weinig succes met z'n randspel. Hij werd geheel naar de flanken gedrongen, Dukel forceerde een doorbraak naar dam en kwam in een glad-gewonnen stelling. Lochtenberg bleef echter vlijtig doorspelen, totdat hij volledig en 't laatst aan bod zijnde tot de overgave werd gedwongen. Van Dartelen en Lochtenberg heb ben nu beiden geen rechten meer op deelname; Vos mag 't nog een keer probeeren. De eindstand is: 1. en kampioen van Nederland Keiler 16 pnt. 2. en 3. Rustenburg en Suyk, beiden 14 pnt. 4. en 5. Dukel en Bom, beiden 13 pnt. 6. Ligthart 11 pnt. 7. en 8. Ham en Kalden, beiden 10 pnt. 9. Jurg 9 pnt. 10. en 11. van Dartelen en Vos, beiden 8 pnt. 12. Lochtenberg 6 pnt. „Teun (verd.) is hardstikke gek en ik weet alles van die sigaretten af." Verd.'s moeder, als getuige a décharge ge hoord, deelde mede, dat haar zoon den bewus- ten dag den diefstal niet kan hebben gepleegd, aangezien hy' bijna den geheëlen dag thuis is gebleven. Slechts twee maal in den namiddag is hij korten tijd weg geweest. De officier van justitie achtte de aanwijzin gen dusdanig, dat het bewijs als geleverd moet worden beschouwd. Er op wijzend, dat verd. al eens straffen van 3 en 6 maanden en 1% jaar heeft ondergaan, eischte spreker thans weder om een jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger Mr. Voorrink uit Winterswijk achtte het bewijs niet geleverd en vroeg een nader onderzoek, ten einde getuigen te hooren, die kunnen verklaren, dat verd. deze sigaretten heeft gekocht. De rechtbank zal Donderdag 14 Maart uit spraak doen. Vervolgens kwam de 24-jarige Jan L. in dc beklaagdenbank. Hij is een goed vriend van den vorigen verd. en beiden werden veel samen ge zien. Ook L. verklaarde zich doodonschuldig aan deze kraak. Get. rechercheur Adema deelde mede, dat verd. aanvankelijk ontkend heeft, dat hij ten huize van den derden verd. van H. was geweest, doch later, toen juffrouw van H. er bij gehaald was kon hij deze leugen niet volhouden. Verd. gaf het nu ook wel toe, doch hij had gelogen, omdat hij niets met de heele zaak te maken wilde hebben. Toen hij er echter ge weest is is er niet over sigaretten gesproken. Wel deed de vrouw van van H. toen erg zenuwach tig. Pres.: „Waarvoor kwam je er dan?" Verd.: „Om te praten over een fiets. Juffrouw van H. had mij verteld, dat er nog een fiets stond, die ik goedkoop zou kunnen krygen." De vrouw ontkent dit evenwel beslist. Ze heeft nooit tot verd. over een fiets gesproken Wel had ze een tijdje te voren bij iemand op bezoek gezegd, dat ze nog een oude fiets van haar zuster had. Verd. was daar toevallig bij geweest. Toen hy haar bezocht heeft is ook niet over de fiets gesproken, doch wel over de sigaretten en over den diefstal. Get. heeft hem neg verweten, dat ze haar man er voor lieten opdraaien. De officier van justitie, mr. Stam, achtte in deze zaak het bewijs niet geleverd, waarom hij vrijspraak vroeg. Mr. Voorrink sloot zich hierbij aan en vroeg onmiddellijke invrijheidstelling van den verd. Dit vei-zoek werd door de rechtbank afgewe zen en ook in deze zaak de uitspraak bepaald op Donderdag 14 dezer. Tenslotte stond nummer drie, de werkman G. van H., die in de beide vorige zaken als ge tuige was gehoord, terecht. Hij bleef er bij, dat hij aan het geheele geval onschuldig was. Hoe de sigaretten in zyn schuur gekomen waren, kon hij niet verklaren. De officier ging gehoord de getuigenverkla ringen in de beide vorige zaken na verd.'s ont- kentenis direct over tot zijn requisitoir en vroeg vrijspraak ook van dezen verd. Ook in deze zaak komt het vonnis Donder dag ai,. De resultaten van de partijen, gespeeld op den eersten dag van den steden wedstrijd tusschen Den Bosch en Den Haag luiden: Timmer (H) slaat Woltering (B) 62, 63. Drs. Reidt (H) verliest van Gansloser (B) 62, 5—7, 3—6. Van Meegeren (H) verliest van Teschmacher (B) 1—6, 2—6. Van Swaay (H) slaat Janssens (B) 62, 46, 6—1. Stand na den eersten dag 22. Exhibition dubbelspel: Timmer en Gansloser slaan Teschmacher en drs. Reidt 64, 3—6, 97. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen klas sieke letteren, de heer S. Kooi, IJmuiden. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het diplo ma stuurman groote handelsvaart: voor len stuurman de heer D. Harder en voor 3en stuur man de heeren C. J. Leijdekkers en A. E. Post. Koersen voor stortingen op 11 Maart 1940 te gen verplichtingen, luidende in Reichsmarken 75.60; Lires 9.55. f 0.50 100 per 0.40 pel en kalkeieren 100 Restituties bij uitvoer van eieren en eiproclucten. Van otficieele zijde wordt bekend gemaakt, dat met ingang van 11 Maart 1940 de volgende wijzigingen in de restitutie bij uitvoer van eieren en eiproducten zijn aange bracht a. kippeneieren stuks; v b. eendeneieren stuks; c. voor koelhuis- worden in het algemeen bedragen vergoed, die verband houden met den datum van opslag in het koel huis of het inkalken, voor zoover daarvan ten genoegen van de Neder landsche Centrale voor Eieren en Pluimvee blijkt; d. tevoren als monopolieproduct ingevoerde kippen- of eendeneieren f 0.50 per 100 stuks; e. op of na 11 Maart 1940 gepro duceerde bestanddeelen van kippen en/of eendeneieren f 0.10 per kg. netto. De invoer-prijsverschillen zyn met ingang van genoemden datum even eens gewijzigd cn wel: le. voor eieren in schaal f 0.50 per 100 stuks; 2è. voor eieren-, eidooier n.a.g. of -iwit, in bevroren of vloeibaren toe- itand f 0.10 per kg. netto; 3e. voor bevroren, gesuikerden ei dooier met een suikergehalte van meer dan 5 pCt. f 0.09 per kg. netto; 4e. voor gedroogden eidooier 0.20 per kg. netto; 5e. voor gedroogde eieren (zonder 'Chaalj f 0.37(4 per kg. netto; 6e. voor gedroogd eiwit f 0.70 per kg. netto. 's-Gravenhage, 9 Maart 1940. TILBURG. Aan het Psychologisch-Paedago- gisch Instituut der R.K. Leergangen slaagden voor het examen Paedagogiek M.O.A.: Eerw. Zr. Piëta (mej. H. Steier), Baexem, mej. H. v. Rijswijck, Venray en de heer J. Pouwels, Oss. Laatst gedane knersen Maart Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mill? Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. en Tel Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Am. A v. Nord. Amer. n.a. Norfolk Westeri Pennsylvania Phillips Oil -octor Chambli PuM. Serv. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Sotthern Railway Standard Brands Stand. Oil ot N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. iVoolworth Building i - ex dividend 9 8 7 177 176 4 176 4 115 1144 1144 26 26 4 27 14 J 15 15 49 50 50 4 174 f 174 4 173 4 90 90 90 9 94 94 29 29 J 30 22 l 23 4 23 4 5 B 9 4 54 76 i 77 4 78 4 64 64 64 68f 68 4 68 4 34 34 4 35 39 4 40 40 4 4 JL 4 85 4 85 4 86 4 4 4 4 4 4 31 31 31 22 23 J 23 15 4 15 124 11 4 11 19 19 4 194 83 4 85 4 84| 186 4 186 4 186 153 4 153 4 152 i 6 6 64 38| 38 38 4 53 4 53 4 54 23f 23 4 23 4 64 64 5 4 U 4 11 4 11 4 56 4 56 55 4 35 4 35| 35 3 4 3 4 34 37 37 4 37f 4 4 4 -ft 4 •fg 54 4 54 4 55 29 29 29 4 16 4 16J 16 4 16 4 16 4 16 f 25 4 25 24| 214 214 21 4 216 4 216 4 216 4 22 4 22 4 22 4 38 4 38| 38 4 68 4 69 69 4 41 4 41 4 40 4 5 s 54 5! 20 a 20 4 21 4 84 4 84" 4 84 4 10 4 11 10 4 Hf 114 11 12| 12| 12 4 16 4 16 16 4 7 7 64 43 4 43 4 44 10 4 10 10 4 95 94 4 94 4 47 4 48 4 48f 24 2 2 b 8 35 g 36 35 4 58 4 58 4 58 4 23 4 23| 23 1124 112 113 4 40 4 40 4 40 4 ex coupon. nieuwe aax fleelen. gedaan en laten t - oieden. NEW YORK, 9 Maart 9 8 7 Slotkoersen Maart Brussel Rome Madrid Bern Oslo A'dam Londen Parijs Berlyn 16.95 4 16.97 16.94 5.05 5.05 5.05 9.95 9.95 995 22.42 4 22.42 i 22.42 4 22.73 22.73 22.73 53.09 4 53.14 53.13 3.87 3.90 4 3.94 2.191 2.21 4 2.23 f 40.20 40.20 40.20 9 Maart 8 Maart Katoen Nieuw contract Jan. Mrt. 11.1511.13-- Mel 10.9010.88-- Rubber Standaard Mrt 18.55 Mei 18.45 Juli 18.32 Koffie - 18.66 18.45- - 18.34 NEW YORK, 9 Maart 9 Maart 8 Maart -Juli 10.55--10.53 -Oct. 9.85.86 9.83- -Dec. 9.72. 9.69— Sept. 18.18 18.20+ Oct 18.14 18.15 Dec. 18.06 18 06+ Jan. 18.06 18.06 (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mrt 4.10 4.12 Mrt 5.99 - 6.01-- Mei 4.13 4.15- Me) 5.99 6.05 Juli 4.15.- 4.17 Juli 6.07.- 6.14-- Sept. 4.17.- 4 19 Sept 6.13 6.19- - Dec. 4.19.- 4.21 Dec. 6.20.- 6.26-27 Suiker Mrt. 1.84* 1.84+ Nov. 2.04* 2.05* Mei 1.90+ 1.90+ Dec. 100+ Juli 1.96+ 1.97+ Jan. 2.00+ Sept 2.01 2.02+ Mrt. 2.01+ 2.02+ Tin Locc 49.00 47.87 4 19.00 47.75 90 dagen 47.50 9 Maart Tarwe 104 102 101 i CHICAGO, 9 Maart 8 Maart 9 Maart 8 Maart Haver 42 i 42 36 36 i 33 l 33| -- Kogge Mej Juli Mei Juli Sept Maïs Mei Juli Sept. Beuzel Mrt 6.15+6.15 Juli Mei 6.35 6.32 4 -f Sept. 56 56 dei 57 J- - - 57 4 Juli 57 i 57 j ^ept 8 Maart 6.55+ 6.52 i 6.70+ 6.72 J WINNIPEG, 9 Maart 9 Maart 8 Maart Tarwe Gerst Mel 89 4 Juli 90 J Oct 92 -- 89| - 90! -- 91| Mei Juit Oct. 54 - 52 - 50! 54 4 •- 52 4 50! - Kogge Lijnzaad Mei 73 4 Oct 73 4 Jul) 72 f 73| -- 73 4 72| Mei Juli Oct. 203 4 201 195 201 4 -- 200 .- 196 Haver Mel 41 Juli 39 4 41 39} Oct. 35! 36 MAKELAARS IN EFFECTEN AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 215 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Sedert de vorige opgave werden door de firma D. W. BRAND, Keizersgracht 215 te Amsterdam, de volgende fondsen verhandeld: OBLIGATION Rotterdam 1897 (kl. cp.) 3 85 Berlin Stad 4% 10 Mainz, Stad 8 10 Bank voor Onroerende Zaken (kl. cp.) 5 93 Gruno's Grondbezit 215 Haagsche Handel Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen (le Hyp.) 4 51 Leidsche Bouwvereeniging 4 98 Maatschappij voor den Werkenden Stand 2i/2% 50 Nationaal Grondbezit (kl. cp.) 4 65 Stichtsch Grondbezit 4 42%% Utrechtsche Crediet Maatschappij (kl. cp.) 4% 86 4 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Antonius van Padua, Par. v. d. H. te Rot- terdam 2% 42 Familie, Par. V. d!. H. te 's-Gravenhage 3% 62 '2^ Jaeobstichting, Sint te Dordrecht 5 96%% Jozef, Par. v. d. H. te Gouda 3 71%% Lambertus, Par. v. d. H. te Rotterdam 4 84 Martelaren van Gorkum, Par. H.H. te Amsterdam 3 60 /<j Vincentius a Paulo, Vereeniging v. d. H. te 's-Gravenhage 3 85 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BUITENLAND) Familie van Nazareth, Congr. v. d. H. te Rome 4 72 Hart van Jezus Priesters v. h. H. te Dus- seldorf 5 o/„ H Herderinnen v. d. Goddelijke Voorzienig heid, Congr. d. Zusters te Posen 8 5 Herzen Jesu G.m.b.H. zu Hiltrup. Mis- sionschwestern vom Heiligsten te Hil- trup 7 7'/z% Hongaarsch Katholiek Fonds voor eere- dienst 7 8%% Ursulinen, Orde der E.E. Zusters te Dorsten 7 7 5» PANDBRIEVEN Crédit Foncier Franco Canadien 1940 5 55 Crédit Foncier Francp Cafladien per 1955 (kl. cp.)- 5 50 m Dordrechtsche Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 76>/2% Residentie Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 72 Vereenigde Transatlantische Hypotheek- banken (kl. cp.) 3 54 AANDEELEN Bali en Lombok, Electriciteit Maat schappij Cobra, Koloniale Brouwerijen 60 Doetinchemsche Ijzergieterij 90 Drentsch-Overijselsche Houthandel 82 ,2 Haarlemsche Machinefabriek v.h. Gebrs. Figee 55 Koninklijke Fabriek v. Verbandstoffen v. d. Utermöhlen Co68 Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg Zoon 17° Leidsche Broodfabriek 42 n Meelfabrieken der Nederlandsche Bakke rij 210 212%% Moéara Sipongi, Mijnbouw Maatschappij 3 Nationale Bank voor Belaste Waarden 45 Nederlandsche Elevator Maatschappij 117%% Sphinx, Kristal-, Glas- en Aardewerkfa briek De 57 Sumatra Electriciteit Maatschappij 32 Veenkoloniale Bank voor Hypotheek en Scheepsverband 95 ,v Vereeniging tot bevordering van den bouw" van Werkmanswoningen te Lei den 50 NIET VOLGESTORTE AANDEELEN Hollandsche Algemeene Verzekerings Bank 10 gestort 300 Nationale Levensverzekeringsbank 10 gestort 430 Utrechtsche Hypotheekbank 10 gestort f 50.— toe OPRICHTERSBEWIJZEN Dordtsche Metaalwarenfabriek f 10. Enkes f 160. Insulinde Cultuur Syndicaat f 67.60 Javasche Cultuur Maatschappij f 230— Semarang Cheribon Stoomtram Maatschappij f 9» Singkep Tin Maatschappij f 60. WINSTBEWIJZEN Amsterdam'Thee Cultuur Maatschappij f 7.50 Oosl-Borneo Maatschappij A. f 325.f 345. Oost-Borneo Maatschappij B. f 90. DIVERSEN Automatic Screw Works (Rest.bew.) f 5. Lijm- en Gelatinefabriek Delft (Rest.bew.) f 10— Moorman's Cultuurondernemingen (Bew. v. Deel- ger.) f 50. Nationale Bank voor Belaste Waarden (Bew. V. Deelger.) f 2. Nationale Voorschotbank (Rest.bew.) 2 Nedcrlana'sch-Amerlkaansche Stoomvaart Maat schappij (Cert. v. Bew. v. Deelger.) f 200— Nederland'sch-Amerlkaansche Stoomvaart Maat schappij (Bew. v. Deelger.) f 210.— Nederlandsche Rubber Unie f 220. Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken (Rest.bew.) 1 1 1/16 LOTEN Weerbaarheid (Afgest.) f 0.25 Opgegeven door v. d. Graaf en Co., N.V. (afd. Handelsinformaties). Surséance van betaling: 7 Maart 1940 is voorloopig surseance van beta ling verleend aan A. Dreese, juwelier, den Haag. Korte Fqten 32. Verhoor; Donderdag, 18 April 1940, v.m. 11 uur, ter raadkamer der. Arrondisse- ments-Rechtbank te den Haag. Tot bewindvoerder is benoemd Mr. C. J. Vries, te den Haag. Er is geen ontwerp-akkoord ter Griffie neder EC7C£Maart 1940 is voorloopig surséance van beta ling verleend aan de N.V. Handel in Gas- en Wa terleidingsartikelen v.h. W. C. Sodderland, te den Haag, Rijswijkscheweg 3133. Verhoor: ter raad kamer der Arrondissements-Rechtbank te den Haag op Donderdag, 11 April 1940 des v.m. 11 uur- Tot bewindvoerder is benoemd Mr. F. Donker Curtius, te Den Haag. Er is geen ontwerp-akkoord ter Gnffie neder gelegd. Failliet verklaard: 6 Maart: Antoon Friedenberg, Rotterdam, No belstraat 104 b. R.c. Mr. J. C. Brongers. Curator Mr. G. de Grooth, Rotterdam. 7 Maart: Johanna Cornelia Deiks, weduwe H- van Maasdijk, zonder beroep, Wijeben. Woesik u. 128. R.c. Mr. H. R. dl Zaayer. Curator Mr. C. B- F. van Roggen, Nijmegen. Jacobus Johannes van Maasdijk, landbou wer, Wijchen, Wcsik C. 128. R.c. Mr. H. R. de Zaayer. Curator Mr. C. R. F. van Roggen, N1J- mege NoweEi manufacturen. Ede, Parkweg 28. R.c. Mr. H. R. de Zaayer. Curator Mr. R. M. J- Holla, Geldersch-Veenendaal. Johanne Lambertus Jansen, exploitant van den „Kunstkring Leeuwarden", wonende te Leed" warden. R.c. Mr. S. N. van Opstall. Curator Mr» N. Heemskerk, Leeuwarden. j wishaupt, wonende te Maastricht, Alcxan der Battalaan 83. R.c. Mr. B. Ruland. Curator Mr. Ch. Evers, Maastricht. p. Franchimon, zonder beroep, den Haag- Parallelweg 6. R.c. Mr. H. van Wageningen. Cura tor Mr. J. L. E. Raming, den Haag. L. Haagmann, den Haag. Joan Maetsuycker- straat 233. R.c. Jhr. Mr. P. G. M. van Meeuwen- Curator Mr. J. H. G. Raadsveld, den Haag. 8 Maart: M. den Engelsman, landbouwers knecht, Dinteloord, Steenbergscheweg. R.c. Mr. a- Bisschop Boele. Curator Mr. P. G. A. J. Horsten- Stationstraat 26, Bergen op Zoom. De nalatenschap van wijlen A. A. Mutsaers- overleden te Tilburg, aan de St. Sebastiaanstraa no. 30, 27 November 1939. R.c. Mr. A. Bisschop Boele. Curator Mr. J. van der Valk, Tuinstraat 112, Tilburg. x G OomkesDijk. Groningen, Moesstraat R.c. Jhr. Mr. W. W. Feith. Curator Mr. M. KoP" pius, Ubbo Emmiussingel, Groningen. De nalatenschap van Jan Oomkes, Gronin gen, Moesstraat no. 41. R.c. Jhr. Mr. W. W. Feitn- Curator Mr. M. Koppius, Ubbo Emmiussingen Groningen. In de week van 4 tot en met 9 Maart 1940 wer den in Nederland 23 faillissementen uitgesproken- Opgeheven wegens gebrek aan actief; 6 Maart: J. Chr. H. J. Mulder, fruithandelaar, wonende te de Bilt. 7 Maart: B. Mulder, Amsterdam. Gedeponeerde uitdeelingslijsten 29 Febr.: F. N. van Dijk Dzn., DRorn. Geëindig° door het verbindend worden der eenige uitdee- lingslijst. Uitk. 1,222637 pCt. 1 Maart: L. A. Telgenkamp, hotelhouder. Ai melo. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 4 Maart: G. C. de Koning, bankwerker. Idem- Uitk. 5,986 pCt. 5 Maart: Rijk de Valk. gewezen secretaris dei gemeente Doornspijk, verbl. in het Huis van B<v waring te Zwolle. Idem. Uitk. nihil aan conc. ere diteuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2