SANATOGEN I „Jxumneh." m HET AMERIKAANSCHE HUIS Haarlem, 15 Maart S Y LEDEREN KLEEDING OUDERTROTS f VRIJDAG 15 MAART 1940 Morgen, Zaterdag 16 Maart ■oliede voor het Crisis-Comité K. BOND VAN TRANSPORT. ARBEIDERS eh krachtige, groeiende afdeeling Haarlem VER. DANTE ALIGHIERI e*ing van mevr. A. Klein Obbink- tHiavon over de „Donna Italiana" Beroep Wegenwet Samenwerking tusschen de vakcentrales Weldadigheid naar Vermogen EERSTE PLECHTIGE H. MIS Pater F. Hoogland BALLETTEN Zilveren jubileum H.O.V. UITSPRAKEN VAN DE RECHTBANK Verjaag die slapte van Uw zenuwen met S AN AT OGEN „Tegenwoordig heb ik weer dat pret tige gevoel van onvermoeibaarheid, en zenuwstoornissen, die schadelijk op den bloedsomloop werken, zijn sedert het gebruik van Sanatogen uitgebleven", schrijft een bekend kansel redenaar uit N. Holland. Meer dan 25.000 doktoren spreken eveneens hun lof uit over Sanatogen en bevelen het aan ais middel ter versterking van Uw zenuwen. Voor Finland ƒ5.— Vestigingswet Bakkersbedrijven MILITAIREN EN BURGERS Een aardige attentie H.O.V. LOTERIJ Gevonden dieren en voorwerpen Met een zeilboot naar de West Avontuurlijk reisverhaal voor „Oost en West" Personalia Loterij Jeugdwerk Kathedraal DAMES, HEEREN EN KINDEREN Lederen manleis v.af 16.90 div. kleuren Lederen Jekkers v.af 22.50 BARTELJORISSTR A AT 20 JACK MORRIS Tel. 13439 Haarlem Prot.-Chr. Raadsclub uiteengevallen ,DE ZEVEN SACRAMENTEN" R.K. Haarlemsche V oetbalbond Een bijzondere leidersavond Expositie van Nederlandsche religieuze kleinkunst J. Bonarius Guido Gezelle Gesneden boonen voor werkloozen en armlastigen TEL EVEN OP wat U per week aan groente koopt en U besluit direct om zelf een groententuin aan te leggen. Het is veel goedkooper tENK EVEN NA waar U Uw zaden koopt en U gaat van zelf naar: ZAADHANDEL JAN ROOZEN SPEKSTRAAT 5 - HAARLEM Daar is het veel beter. Prijscour. op aanvr. j AGENDA Bioscopen Stadsschouwburg 16 Maart Bioscopen - Apotheekdiensten HUUR EEN STOFZUIGER fA.AH.DE WILDE BURGERLIJKE STAND STAD jjfoge deze collecte slagen en de kas van dit Jtfté weder vullen, teneinde menig hulpbe- 'vend medeburger te kunnen helpen in zijn "rek aan voldoende kleeding, dekking enz. Stadgenooten, het was een goede gedachte ®'iids bij de opheffing van het Nat. Crisis- "tité de plaatselijke afdeeling te doen voort aan. ®Mangs hebt U in de plaatselijke bladen kun- 4 lezen, wat in den loop der jaren door ge lid Comité is verricht. Nog in 1939 kon het "lité veel nood lenigen. In het jaarverslag ^1 o.a. vermeld, dat alleen aan kleeding voor dan 6000 Gld. is verstrekt. Had het Co- over meer middelen beschikt, het had o gaarne meer aanvragen ingewilligd dan nu Se val was. Toch is menigeen van het aller smakelijkste voorzien. J'anneer men eens goed op de hoogte was, 4 het vooral met onder- en bovenkleeding bij !*%e werklooze en behoeftige gesteld is, de hete zou zeker slagen. Men zou zich in ge- ten verplicht achten, door het offeren van grooter of kleiner bedrag in dit nijpend 4rek te helpen voorzien. 8Ü een barren winter als nu achter den rug .2>jn de geldmiddelen van het Comité ver- 4hen als sneeuw voor de zon. 4tadgCnootcn, helpt mede het „Crisis-Comité" <lp r een gevulde kas te bezorgen, om daar- 5 velen onzer medeburgers goed te kunnen ten. W. J. B. VAN LIEMT, Weth. Soc. Zaken. afdeeling Haarlem van den R.K. Bond van jjhsportarbeidcrs hield haar jaarvergadering, 'er leiding van den heer Th. Bulters. I^nwezig was de bondsvoorzitter, de heer 4sen, die van zijn ernstige ziekte weer her- jjfl was. De voorzitter liet heel in het kort 'l afgeloopen jaar de revue passeeren en 'de tevens mee, dat over het geheele land half I uari een groote propaganda werd ingezet, hieuwe leden werden geïnstalleerd, mede door ijverige werk der propagandisten. De jaar- 'tisen werden goedgekeurd. Bij het punt be- dsbeleid bracht een der leden dank aan het ^'üur voor het werk in het afgeloopen jaar r de werklooze leden gedaan, te bondsvoorzitter dankte voor het gestorte eü in de dagen dat hij zeer ernstig ziek was. iflem was een der eerste afdeelingen, die Jaar de propaganda krachtig ter hand nam. huldigde de bestuursleden. De afdeeling 5' ruim f 55.000 aan werkloozensteun uit- !erd; dit is een prestatie te meer als men 1 dat' eengewoon transportarbeider deze verzorgde, zonder ook maar een enkele 'cht van rijk of gemeente. Spr. beëindigde zijn 1 met een aansporing om de werving van JU krachtig voort te zetten. e aftredende leden werden herkozen, terwijl "en vacante plaats gekozen werd de heer L, ^ens, die in de toekomst de binnenbeurtvaart vertegenwoordigen. De heer de Graaf, die jaar geworden is, werd tot eerelid benoemd een dankbetuiging voor het voorbeeld dat steeds gegeven heeft. r^et was een zeldzaam genoeglijke avond '4rop de Italiaanschè Vereeniging hier ter je ons vergastte. Een vrouw sprak over de iaansche vrouw, haar levenshouding, haar rteekenis. En onmiddellijk bleek uit de voor- k'i'ng der spreekster hoe groot het verschil lachen de Italiaanschè en Nederlandsche jj jhven is. Hier in het Noorden stelt de vrouw J1 meer in op den man. d.w.z. dat zij zich Ji'teenzelvigt met zijn taak, opgaat in zijn dage- ",chen arbeid, zich voegt naar- de levenswijze «3 den broodwinnaar. De vrouw schept zich 'n Sal van den man, waarin vooral naar voren Ledt de levensgezel als hulp in den nood van ij dagelijksche leven en aldus ziet ook de man ktje vrouw den natuurijken steun bij de ver- !t8'hg van zijn levenstaak. Dit is ook wel het j(J|l in Italië doch in mindere mate. Hier de vrouw meer naar voren als schoon- als gedroomde volmaaktheid, waar u het toekomstige leven groeien zal. Dit ver- Ij 1 is hoofdzakelijk volgens spreekster toe ijj^hrijven aan het milieu waarin de Italiaan- e vrouw leeft, omgeving die veel zangeriger, k°tvoller is dan in de Noordelijker streken l^Qe\Vel de Italiaanschè vrouw zich heeft we- L aan te passen aan de eischen der moderne t.t0h en uit vele oogpunten als zeer vooruit- vend mag worden beschouwd, toch is dit 14a-l van schoonheid niet ten offer gevallen V de moderne zakelijkheid. De Italiaanschè V» is gesteld op een harmonieuze jevenshou- (j verafschuwt grofheid en ruwheid. Zij blijft V tezielster die de mannen opwekt tot daden k schoonheid en heldhaftigheid. tl 5vrouw Klein Obbink-Schiavon illustreerde stelling met enkele treffende voorbeelden V.de geschiedenis van Italië Zij had vele an- 4 Voorbeelden bunnen aanstippen, want er is aspect van het vrouwelijk leven waarin de ",^'aansche vrouw niet uitgeblonken heeft. V beperkte zich nu tot de vrouwen der Re- ahce en wees successievelijk op de figuren t ïsotta da Rimini, die de bezielende kracht ...i -weest van Sigismondo Malatesta, op de be- r^his van Isabella d'Este, echtgenoote van J» cësco di Gonzaga, die ook bekend is door portretten welke Titiaan en Leonardo da «fj 1 van haar schilderden en ten slotte op Vit- 1^ Colonna. de inspiratrice van Michel-An- V°?r dcZe interessante en sierlijk uitgewerkte Veracht oogstte spr. veel succes. De presi- •\h der Vereeniging, mevr. L. Vandèrvelden- VHaakte zich tot tolk aller gevoelens en lWe spr' VOOr haar met veel gloed gehouden van Haarlem brengen ter openbare 5 dat een commissie uit Gedep. Staten i\°°rclholland in verband met een inge eft tid, der Wegenwet ingesteld be- Jjer zake van het tot openbaren weg be- jS^en van een gedeelte van den Spaarndam- 3w68 van de Eriniostraat en de Bonifacius- op Donderdag 21 Maart, des namid- SITl P'm- 2.15 uur, ter plaatse een onder- instellen. Daarna zal om 3 uur in het EUWS gebouw van het Provinciaal Bestuur aan de Dreef no. 3 alhier, een openbare zitting worden gehouden. In deze zitting zal aan belangheb benden gelegenheid worden gegeven hun stand punt voor genoemde commissie toe te lichten. Door de besturen van den Haarlemschen Be stuurders Bond, R. K. Volksbond, Christelijken Bestuurders Bond en den Bestuurders Bond „Haarlem", werd hier ter stede in navolging van de landelijke vakcentrales, een commissie be noemd welke regelmatig bijeen zal komen en nagaan op welke wijze door een gezamenlijk op treden de belangen der leden het best kunnen worden gediend. Indien namelijk door deze commissie, Optre dende namens de vier vakcentrales en aldus vertegenwoordigende een belangrijk deel der ar beidende bevolking van deze gemeente, een adres zal worden gericht tot een bepaalde in stantie, dan zal hier nog meer kracht vanuit gaan dan wanneer eenzelfde adres door de vak centrales afzonderlijk wordt verzonden. Haarlem heeft veel oude menschen, Die zoo bescheiden zijn in hun wenschen, Een oude japon, een paar laarzen, een jas, Die komen bij hen nog zoo goed te pas. Telefoon 12255 Postgiro 212793 Op den tweeden Paaschdag zaj de weleerw. pater Ferdinand Hoogland in de kapel van het R.K. Weeshuis aan de Hagestraat zijn eerste plechtige H. Mis opdragen te half tien uur. Een vermeldenswaardige bijzonderheid is, dat pater Hoogland voorheen als weeskind in dit weeshuis verpleging heeft gevonden; de neomist studeerde aan het scholasticaat der paters Montfortanen te Oirschot (N.B.). Ilse Meudtner, de vermaarde danseres, die onder auspiciën van impresaria Ernst Krauss gedurende de maand April een tournee door Nederland zal maken, zal iets later in ons land komen dan oorspronkelijk was bepaald. Zij zal 8 April in den Stadsschouwburg te Haarlem optreden. De balletten Yvonne Georgi, onder auspiciën van Impresario Ernst Krauss, zullen de eerste voorstelling van deze tweede tournée in dit seizoen op Dinsdag 26 dezer in den Stads schouwburg te Haarlem geven, met medewer king van de Haarlemsche Orkest-Vereeniging o. 1. van L. M. G. Arntzenius. Ter uitvoering zullen o.a. komen: „Coppélia", ballet in twee bedrijven van Ch. Nutter en Saint Léon, mu ziek van Leo Delibes, bewerking en choreografie van Yvonne Georgi; „Oud-Nederlandsche dansen", op muziek van Julius Röntgen; „Hon- gaarsche dansen" van Brahms; „Festive dan- ses" van Pureell. Deze eerste voorstelling zal een Gala-uit voering zijn, die, naar wij venvemen, ook zal worden bijgewoond door een aantal belangrijke figuren uit de Nederlandsche kunstwereld. Vandaag herdenkt de heer J. Smolders den dag, dat hij 25 jaar geleden als chauffeur in dienst trad bij de waschinrichting van de firma A. Evers en Zoon aan de Brouwersvaart. De jubilaris werd vanmorgen met vrouw en kinderen per auto van huis gehaald en vervol gens op het kantoor gehuldigd. In het bijzijn van het personeel sprak de directeur hem toe en overhandigde hem een enveloppe met in houd. Zijn vrouw kreeg bloemen en het perso neel bood hem een klok en sigaren aan. In den middag werden veel bloemstukken te zijnen huize gebracht, ook van de zijde der cliënten. Hedenavond wordt het tweede concert van den Beethoven-cyclus der H. O. V. gegeven. Dit concert, dat onder leiding van Toon Verhey staat, wordt begonnen met de ouverture „Co- riolan", waarna de solist, Stefan Askenase, het vierde piano-concert zal vertolken. Na de pauze wordt de vijfde Symphonie uit gevoerd. De Haarlemsche rechtbank doet de volgen de uitspraken: O. v. T., vertegenwoordiger, wonende te Am sterdam. „Verduistering", drie maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarde. P. v. M., chauffeur, wonende te Hoofddorp. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet", twee we ken hechtenis o.v. J. G. A., chauffeur, wonende te Lisse. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet". Vrijgesproken. A. L. v. G-, chauffeur, wonende te IJmuiden, gem. Velsen. „Wederspannigheid" en „Belemme ring van een ambtenaar in functie", 20.boe te subs. 12 dagen hecht. o.v. W. J. H., kopergieter, wonende te Velsen. „Heling", een maand gev. straf o.V. K. R„ afdeelingschef, wonende te Zaandam. „Overtr. art. 249 W. v. Str.", zes maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarde. A. R., los-arbeider, wonende te IJmuiden, thans ged. „Diefstal", een jaar gev. straf m. aftrek prev. hechtenis, o.v. E. K., los-arbeider, wonende te IJmuiden, thans ged., zes maanden gev. straf m. aftr. prev. hechtenis o.v. \l Het zenuwsterkende voedsel Voor Finland noteerden wij nog: van kaartclub O. H van B. te Haarlem A. M. D. G „1 „10.- Voor de 4e maal is hier ter stede door de ge zamenlijke bakkerspatroonsorganisaties een cursus voor het diploma Vestigingswet geopend. Reeds gaven zich 20 cursisten op. Men kan zich nog laten inschrijven bij H. Rijkenberg, Emma- plein 34 en A. P. Simons, A. L. Dyserinckstr. 21. Zooals bekend, is de R.K. Huishoudschool aan de Gedempte Voldersgracht door militairen be zet. De meisjes krijgen dan ook les in een per ceel aan het Spaarne. Om de goede verhouding tusschen militairen en burgerij te demonstreeren en ook om de directrice van de Huishoudschool eenigszins „schadeloos" te stellen, besloot de commandant met een muziekkorps van 35 mili tairen een aubade <te brengen aan de dames Veeger, de directrice en haar zuster zijn een tweeling op den dag van haar verjaardag. Er werden eenige vroolijke marschen ten ge- hoore gebracht, waarna natuurlijk een tractatie volgde. Deze kleine gebeurtenis dient te midden van alle mobilisatie-onaangenaamheden in het boek van prettige dingen vastgelegd te worden. één of liefst méér van de nog onverkocht geble ven loten koopen. Niet alleen steunt u hiermede de H.O.V., die dezen steun helaas nog steeds niet kan ont beren, maar u heeft ook kans één van de meer dan 300 mooie prijzen, die aan deze loterij ver bonden zijn, te winnen. Men schrijft ons: De trekking der H.O.V.-loterij zal nu defini tief op 18 Maajt worden gehouden in Hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat 30, des avonds 8.30 uur ten overstaan van Notaris'N. J. Hoeflake. Laat ieder zijn of haar goeden wil toonen en Inlichtingen aan het Bureau van Politie Smedenstraat, uitsluitend tuschen 11 en 13 uur. Armband; Roosenhart, Leidschevaart 454. Bril in koker; v. d. Eynden, Pijlslaan 132. Foxterrier; Luitjes, Obistraat 93. Manchetknoop; Van Houten, Pijnboomstr. 85. Oorbel; Greuter, Holsteynstraat lrood. Damesparapluie; Thuis, Oranjeboomstr. 17. Rijwielplaatje; Van Meurs, Oost-Indiëstr. 122. Lage heerenschoen; Van Oosten, Adr. De Jongestraat 24. Schooltasch met boeken op naam; Alders, Ged. Raamgracht 19B. Vulpotlood; v. d. Droes, Spaarnwouderstr. 124. Voor de leden van „Oost en West" sprak gisteravond in hotel De Leeuwerik, schipper J. G. Kuyt uit Zaandam. Met een veertig jaar oude zeilboot, de „Hol land" die voorheen dienst deed in de Noor- sche fjorden zeilde schipper Kuyt van IJmui den via Noord-Afrika naar Paramaribo en Cu racao en ten slotte naar New York. Vergezeld van een jeugdigen Zaandammer, Dirk Hoffman, vertrok de heer Kuyt 22 Aug. 1937 uit de haven van IJmuiden. Na tal van moeilijkheden te hebben overwonnen, bereikte hij Portugal, waar twee passagiers, een Portu gees en zijn vrouw, aan boord werden genomen. Na vertrek uit Dakar waar de passagiers uit Dakar werden achtergelaten werd Dirk ernstig ziek. Al het werk kwam nu alleen op den schip per te rusten, die daarbij nog zijn zieke moest verzorgen. Begrijpelijk heerschte er aan boor groote vreugde, toen men na twee en tachtig dagen zeilen eindelijk de haven van Cayenne binnenvoer. Schipper Kuyt gaf nog tal van aardige anec- doten over zijn avontuurlijke reis, die hij on danks veel tegenslagen tot een goed einde heeft tfeten te brengen. Zijn interessante voor dracht werd afgewisseld met lichtbeelden en enkele films. voor Geslaagd is te Amsterdam voor het arts-exa men; M. A. ten Berge, De eerste prijs, een radiotoestel, van de Lo terij „Jeugdwerk Parochie Kathedraal" is ge vallen op nummer 2458. zwart en bruin Lederen Jassen v.af 24.90 Specialisten in Motor- en Fietskleeding; Gratis onderhoud Eigen Fabrikaat Naar wij vernemen is de Protestantsch-Chris- telijke Club in den gemeenteraad van Haarlem uiteen gevallen en zullen de anti-revoluiton- naire en christelijk-historische fracties voortaan afzonderlijk optreden. De heer J. Visser, die voorzitter was van de Protestantsch-Christelijke groep in den Raad heeft den heer G. Wolzak, leider der anti-revo lutionnaire raadsfractie schriftelijk doen weten dat de christelijk-historische raadsleden op ver dere clubsamenwerking met de anti-revolution naire fractie geen prijs meer stellen. Dr. W. B. Smit, directeur van den gem. geneeskundigen dienst te Haarlem, over handigt namens het Dr. Merensjonds een medaille en diploma aan de 13-jarige Hanny Boogaard, die, met gevaar voor eigen leven, een jongetje redde uit een ijs- wak in de Leidschevaart. Foto: Hanny Boogaard met haar moeder Onder auspiciën van de juniorencommissie be legde de R.K. Haarl. Voetbalbond Woensdag avond in de bovenzaal van café-restaurant „Het Bolwerk" een leidersbijeenkomst, alwaar dr. j. J. Bonke, arts te Amsterdam, een inleiding hield over 't onderwerp „De puberteitsleeftijd" en de heer J. C. Kroese, leeraar Lich. Opv. „De ver houding van juniorenleider tot junior" behan delde. In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, rector J. P. van Zon, de minder goede opkomst. Juist nu het juniorenaantal een teruggang ver toont, dienen de leiders alle krachten in te spannen om weer spoedig tot het oude peil terug te keeren. Wij moeten niet alleen negatief doch ook positief werken en de jeugd iets anders kunnen aanbieden dan voetbal alleen. Jeugdvor- ming is een allereerste noodzaak en in deze rich ting zal de juniorencommissie haar taak ver richten. Dr. Bonke hield hierna zijn reeds gememo reerde inleiding en toonde op zeer interessante wijze aan dat de voetbalsport zich bijzonder eigent om de jeugd over deze moeilijke leeftijds periode heen te helpen. Duidelijk werd door hem aangetoond wat de taak van den jeugdleider is en hij besloot zijn causerie met verschillende voorbeelden aan te halen hoe men den jongen aan de vereeniging kan binden. Een dankbaar applaus beloonde den spreker voor zijn met aandacht gevolgd betoog. De voorzitter gaf een uiteenzetting van het geen dit seizoen nog op het programma staat. Zeer binnenkort zal er weer een leidersochtend gehouden worden, terwijl onmiddellijk na het eindigen der competitie een cursus voor junio renleiders zal aanvangen. Tevens is een feest avond voor de jeugd in voorbereiding, terwijl er een instructief uitstapje naar Nijmegen en om geving op het programma staat. Als sluitstuk van het seizoen zal dan fungeeren een grootsch opgezette tournooidag, met als voorname onder- deelen een gecostumeerden wedstrijd en een districtswedstrijd. Aan het slot van zijn betoog bepleitte de voor zitter nog eens een beter bezoek der jeugdleiders op de driemaandelijksche Recollectie-avonden, terwijl hij ook gaarne een massaler' deelname der jeugdsport aan den Stillen Omgang zag. Hierna kreeg de heer Kroese gelegenheid zijn uitstekend gedocumenteerde inleiding te houden over de veyjfeyding' van den juniorenleider tot den juniqr, Uitvoerï|f£&tte hij uiteen hoe de drie hoofddeugden van den "jeugdleider: liefde,-gé- duld en wijsheid toegepast mO&tet} -K-'SiVien en verduidelijkte dit door verschillende voorbeelden uit de praktijk aan te halen. Ook deze spreker oogstte een dankbaar applaus. Aa?i het slot der vergadering vertolkte de heer Van Turnhout den dank der vergadering voor dezen bijzonderen avond en was de com missie dankbaar dat zeer binnenkort dezelfde sprekers nogmaals in de gelegenheid gesteld zul len Worden voor een hopelijk grooter auditorium hun leerzame voordrachten te houden. L>e afwezigen hebben inderdaad veel gemist. Op Zondag 17 Maart zal in „De Eikel" aan de Leidsche Vaart een tentoonstelling van Ne derlandsche religieuze kleinkunst „De Zeven Sa cramenten" geopend worden. Door een overzich telijke opstelling der werken is men er in ge slaagd de bezoekers een goed beeld te geven van de taak der kleinkunst in de beleving van ons H. Geloof. Er zullen werken van Dolf Neyman, Nico Wit- teman, mevr. v. d. GrintenLücker, Jos en Fr. Balendong worden geëxposeerd. Verder zijn er nog een collectie van de firma Wed. J. van Rossum, Brouwers aardefabrieken, M. Back paramenten en vele inzendingen uit particulier bezit aanwezig. De pastoor van de paterskerk schrijft in zijn parochieblad. Dinsdagmorgen overleed zacht en kalm een oude bekende van de paterskerk, de heer J. Bonarius. En niet alleen een oude bekende, maar ook een zeer verdienstelijke kerkzanger, dien wij piëteitvol gedenken. Niettegenstaande zijn hoogen leeftijd on langs vierde hij onder groote belangstelling zijn tachtigsten verjaardag ontmoetten wij hem tot voor korten tijd iederen morgen op den Zijlweg om met het „zakje" in de „half- tiensche" rond te gaan. Hij collecteerde met een zekeren trots, niet enkel omdat hij zijn collectanten-functie meer dan een halve eeuw stipt heeft vervuld, maar vooral, omdat hij zijn eere-lidmaatschap be schouwde als een eeretaak in en vóór het huis Gods. Voor de stichting Noord-Nederland—Vlaan deren zal de héér F. primo een lezing hbuden over Guido Gezelle, in Dreefzicht (bij den Hout), op Dinsdag 19 Maart, te 8.15 uur. De heer Primo zal ook uit het werk van Gezelle voordragen. Door den Minister van Sociale Zaken is me degedeeld, dat de voorraad groenten in blik is uitgeput en in verband hiermede de distri butie van dat artikel moet worden gestaakt. De in deze gemeente aanwezige voorraad groenten in blik is voldoende om de distributie daarvan in de week van 1016 Maart 1940 (op bon No. 2) geheel, en in de week van 1723 Maart 1940 op bon No. 3 gedeeltelijk te ver zorgen. Daarna moet ook hier de distributie worden gestaakt. Gebouw St. Bavo: Cursus Melkhandelaren, Haarlems Gemengd Koor, Schaakclub, R.K. Bevolkingsbureau, O. en O., om 8 uur, Stuca- doors 7.30 uur. Gcm. Concertzaal: H. O. V. Beethovency- clus, 8.15 uur. R.K. Leeszaal: Tentoonstelling „Het mooie Boek", 10—12.30, 2—5, 7—9 uur. Cinema: „Dc verionen Zoon" en „Bedekte Oogen", 2 en 8.15 uur, voor 18-jarigen. Luxor: „Slavenjacht", voor volwassenen. Spaarne: „Het Geheim van Zondagnacht" en „Het gebeurde in Hollywood". Moviac: Doorloopend programma. Vrijdag 15 Maart, 2.15 uur, Het Nederl. Too- neel: „Ik ben 17 jaar", Voor Ned. Ver. va» Huisvrouwen. Vrijdag 15 Maart, 8.15 uur, „Rome, Konstan- tinopel-Moskou. Van Scheuring en hereeni- ging", voor Geloof en Wetenscnap. Stadsschouwburg: Maandag 18 Maart Het Nederl. Tooneel: „Spel van liefde en dood." Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, half zeven, ge wone zittingen 4 en 7 uur. Brinkmann, Groote Markt: Alliance Fran- Caise, 8.15 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 10—5 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 10—5 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van schilde rijen etc. van J. M. Graadt van Roggen, 104 uur. R.K. Leeszaal: Tentoonstelling „Het mooie Boek", 10—12.30, 2-^5, 7—9 uur. Cinema; „De verloren Zoon" en „Bedekte Oogen", 2 en 8.15 uur, voor 18-jarigen. Luxor: „Slavenjacht", voor volwassenen. Spaarne: „Het Geheim van Zondagnacht" en „Het geveurde in Hollywood". Moviac: Doorloopend programma. De Zondag- en avonddiensten zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Bosch en Vaart-apo theek, Bosch en Vaartstr. 26, H. Remmers en Zn., Kruisstr. 6, Noorderapotheek, Jan Gijzen- kade 181. de wereldberoemde „JSRRES" slede voor slechts 60 CENT per week. ELECTR. IECHN. RADIO BUREAU Kleverlaan 176-178 Tel. 14753 Haarlem Bekend om zfln 100 pCt. service Op de wandeling met een KINDERWAGEN van TURFMARKTb/K KAMPERVEST TEL. 11525 Geboren: 12 Maart: A. M. van Kampen Garretsen, z. 13 Maart: J. KoningKoper, d. C. van LeeuwenBorn, z. 14 Maart: A. Kruijer—Hielkema, z. A. C. Snijder—Her mus, d. J. C. van GeldorpSchuijt, d. J. C. van der VeldtNooij, d. A. H. J. M. Koen- raad—Hoefsloot, z. 15 Maart: A. S. M. Kott- manvan Soest, z. P. Laarhovenvan de Merwe, d. Overleden; 13 Maart: A. ter Haak—Wiering, 83 jaar, Verspronckweg 14 Maart: C. Venne- ker, 75 jaar. Gen. de la Reijstraat W„ 3 j., z. van I. Imanse, Kamperlaan. Hoe sneller u rijdtHoe sneller d« benzlne-distributle arriveert! Denkt daar aan, voordat u het „gas op de plank trapt"! Rijdt niet sneller dan 70 KM/u.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5