Reynaud formateur van een nieuw Fransch kabinet Nieuw verzoek door Daladier afgewezen Verkenningen bevestigden het Britsche succes" Men verwacht een regeering van nationale eenheid, uit figuren van rechtsch en linksch Heden een nieuw Fransch kabinet De „Phobos" bleef drijven Het nieuws van heden vereenigde katholieke pers HORE BELISHA LEGT EEN FUNCTIE NEER BRITSCH SUCCES AAN HET WESTFRONT BRITSCH C0NV00I BIJ SCAPA FLOW BESTOOKT DE DUITSCHE AANVAL BIJ SCAPA FLOW DE BAROMETER Na den bomaanval op Sylt Men tracht het schip aan den grond te zetten Bur. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 DONDERDAG 21 MAART 1840 - OCHTENDBLAD Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal 3.25. Bij onze Agenten 27YZ ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTICSTE JAARGANG No. 22301 Dank aan Daladier Formatie-moeilijkheden De Bilt meldt: Ex-Kamerleden voor den Franschen rechter ^r. Todt minister voor bewapening en Munitie Geen onderhandelingen Vaticaan—Berlijn 99 Gayda ziet nog geen vredesduif vliegen Butler beantwoordt een vraag over de reis van Welles Engelsche bommen op Deensch gebied Een aanval in den middag? Deensch protest in Londen te verwachten Duitsch antwoord bij Scapa Flow Mededeeling uit Berlijn over Sylt-aanval Volgens Britsch bericht zijn slechts twee neutrale schepen beschadigd Handelsverdrag van Rome met Boekarest Belgisch wetsontwerp door Senaat aanvaard Marine-besprekingen te Gibraltar België koopt schepen De H. Oliën Russische ambassadeur te Berlijn naar Moskou TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeeiingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek PARIJS, 20 Maart. (Havas). Paul Reynaud, de minister van Fi nanciën in het afgetreden kabinet- Daladier, is belast met de vorming eener nieuwe regeering. Reynaud heeft zich, na het Elysée ver laten te hebben, naar Daladier op het mi nisterie van Oorlog begeven. De democratische Unie van afgevaardigden, Öie 309 leden telt, heeft vanmiddag vergaderd en een motie aangenomen, waarin gezegd *"ordt, dat voor een volledige doeltreffendheid Öer regeering van Frankrijk noodig is een nor maal functionneeren der republikeinsche in stellingen, aangepast bij de behoeften der ver dediging, waardoor aan de verschillende mach ten der democratie haar respectieve plaats en Welomschreven verantwoordelijkheid worden Verzekerd. De motie dringt er op aan, dat het par lement door de regeering volledig en me nigvuldig wordt ingelicht, sneller werkt, maar den beslissingen der uitvoerende macht meer gezag kan verleenen. De mo tie wenscht verder een duidelijke omschrij ving der opdrachten in een nieuwe regering, opdat er geen verwarring ten aanzien van de verantwoordelijkheid kan ontstaan. Zij wil, dat zoowel de militaire als de ci viele uitvoerende ambtenaren voortaan op doel matige wijze gecontroleerd worden, in het bij zonder door parlementaire delegaties, dat zij van onnoodigen rompslomp van paperassen Worden bevrijd en volkomen verantwoordelijk Sbsteld worden voor fouten en mislukkingen, zoodat hun handhaving slechts door succes gerechtvaardigd is. Ook de Radicaal-socialistische Fractie is bijeengekomen onder voorzitterschap van Chautemps. De vergadering werd bijge woond door de senaatsfractie en het be stuur der partij. Hier werd met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin afgevaardigden en senatoren uiting geven aan hun erkentelijkheid jegens Daladier, die, aldus de motie, met nimmer verzwak kende energie de moreele en materieele kracht van het land bijeengebracht heeft en den oorlog gedurende zes maanden met wijsheid en vastbeslotenheid heeft gevoerd. Afgevaardigden en senatoren spreken in deze motie hun vertrouwen in Daladier uit en verlangen, dat de geheime Kamerdebat ten gepubliceerd worden, opdat het volk volledig voorgelicht zal zijn. Zij verklaren slechts één doel te hebben: verzet tegen de buitenlandsche agressie in al haar vormen, in volmaakte eenheid met den trouwen bondgenoot. Daladier bracht der vergadering dank en deelde mede, dat hij het aanbod tot reconstructie van het kabinet, hetwelk de president der republiek hem had gedaan, had af gewezen om trouw te blijven aan de parlementaire traditie. Reynaud heeft de gebruikelijke bezoeken aan de voorzitters van Kamer en Senaat gebracht. Na het avondmaal begon hij zijn besprekingen. Volgens Reuter verneemt men dat Paul Reynaud zal trachten een kabinet van na tionale eenheid te vormen, dat zich zai uitstrekken van mannen van linksch, zooals Blum, tot de rechterzijde. In politieke kringen, die in nauwe betrek king tot Daladier staan, verklaart men, dat de afgetreden minister-president niet be reid is in Reynaud's kabinet zitting te ne men, zelfs niet als minister' van Oorlog. Volgens latere berichten uit Parijs schijnt Reynaud voor het ministerie van Oorlog te kunnen rekenen op Daladier, die den wensch te kennen heeft gegeven eenige dagen rust te nemen. Het is niet uitgesloten, dat de formateur op andere moeilijkheden, door verschillende elemen ten in de Kamer om politieke redenen opge worpen, stuit en den president der republiek morgen geen bevestigend antwoord kan bren gen. In dat geval zou Daladier opnieuw belast kunnen worden met reconstructie van het ka binet. LONDEN, 20 Maart. (Reuter). Hore Belisha is afgetreden als voor zitter van de Nationale Liberale Fractie in het Lagerhuis. In een bijeenkomst van de fractie der Natio nale Liberale Partij heeft Hore Belisha mede- Bedeeld, dat hij, omdat hij de regeering bij een jachtige oorlogvoering steunt, de grootere vrij heid wenscht te genieten, die de gewone fractie- leden hebben. Verder zeide hij, naar men ge boft, dat hij niet door het behouden van het v°orzitterschap leden der partij wenschte te eompromitteeren. De vergadering aanvaardde zijn aftreden met kedwezen en bracht Hore Belisha dank voor de Sl'oote diensten, welke hij de partij sedert haar betreden tot de nationale regeering heeft be lezen. Parijs, 20 Maart. (Havas). De militaire ^chtbank is heden begonnen met de zaak te- Sen cie vroegere communistische Kamerleden, öie ten getale van 35 aanwezig zijn. De overige hegen afgevaardigden zijn voortvluchtig. Als hen vroegeren comir.unistischen Kamerleden het Woord verleend wordt, zeggen zij o.a.: „Waarom beschuldigen van verraad? Wij zijn geen Jfortaders, of laat men het ons bewijzen en ons Usilleeren". Op hun verzoek om Daladier als Setujge te hooren werd afwijzend beschikt. BERLIJN, 20 Maart. Tot uitvoering van het h°or Hitier opgestelde geweldige wapen- en ^dhitieprogram, aldus zegt het D.N.B., is het noodig alle elementen voor de productie van j aPenen en munitie onder eenhoofdige leiding J® scharen voor de hoogste krachtsontwikke- 'dg. De Ftihrer heeft daarom tot Rijksminister v°or Bewapening en Munitie benoemd den in specteur-generaal voor het Duitsche wegennet dr Todt, die niet alleen het werk der Rijks- aUtowegen heeft tot stand gebracht, doch ook 11 den kortst mogelijken tijd de reusachtige estingiinie van den Westwal voltooid heeft. Beeds heeft Hitier de bepalingen uitgevaar- 'Bd, welke den omvang van zijn taak en be- ^Sdheden regelen. VERWACHTING: Plaatselijk enkele lichte buien, wisselende bewolking, weinig verandering in tempe ratuur, meest matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. OVERZICHT: Ons land verkeert nog onder invloed van de koude luchtstrooming aan de achter zijde van de Oceaandepressie. Het centrum van deze depressie ligt vermoedelijk in de buurt van Schotland en vult zich lang zaam op. Het luchtdrukverval aan de Zuidzijde, d.w.z. in onze richting, neemt echter slechts zeer langzaam af. STORMWAARSCHUWINGSDIENST: Woensdagmiddag te 16.40 uur werd ge seind aan alle posten: „Attentiesein neer halen." PARIJS, 20 Maart. (Havas). Het Fran- sche legerbericht van Woensdagavond luidt: „Bedrijvigheid der verkenningsafdeelingen." „Aan het door de Britsche troepen bezet gehouden front een treffen tusschen patrouilles, dat geheel in het voordeel onzer bondgenooten verliep." Het Britsche hoofdkwartier in Frankrijk heeft vanavond het volgende communiqué uitge geven: „Gisteravond heeft een Britsche patrouille een succesrijke ontmoeting gehad met een vijande lijke patrouille en na een zeer hevig gevecht werden van den vijand vijf man gedood en een gevangen genomen Onze troepen hebben geen verliezen geleden." VATICAANSTAD, 20 Maart, (Havas). In ge zaghebbende kringen hier spreekt men de in het buitenland verschenen berichten tegen, vol gens welke de Heilige Stoel en de Duitsche re geering zouden onderhandelen over een modus vivendi voor de Kerk in Duitschland en het door Duitschland bezette gebied. In het bijzonder wordt ontkend dat Mgr. Orsenigo, nuntius te Berlijn, over dit onderwerp in de Wilhelmstrassc zou hebben gesproken. Paul Reynaud werd belast met de vorming van een nieuw Fransch kabinet PARIJS, 21 Maart (Havas). Paul Rey naud heeft Woensdagavond besprekingen gevoerd met Louis Rcllin, Georges Mandei, Lamoureux en Queille, Hij zal deze besprekingen Donderdagoch tend voortzetten en vervolgens zal hij den president van de republiek op de hoogte gaan stellen van de resultaten. Het ministerie zal omstreeks het midden van den dag werden gevormd en zal zich Vrijdag aan de Kamer voorstellen. Wij vernemen van de eigenaars van het motorschip „Phobos", dat, volgens de laatst ontvangen berichten, het schip wordt ge sleept door drie Engelsche sleepbooten. Woensdagmiddag werd verwacht, dat het schip in Sandwich Down zou arriveeren, waar het aan den grond zou worden gezet. De ontploffing geschiedde in stuurboord-tank no. 5. Dertien van de veertien Europeesche op varenden zijn te Ramsgate geland. Gelijk bekend, wordt de eerste stuurman ver mist. Voorts zijn 32 Chineezen te Ramsgate aan wal gebracht, die geen letsel hadden bekomen. Daarnevens zijn nog 7 Chineezen aan land ge bracht, die verwondingen hebben opgelooper. en die in het hospitaal zijn opgenomen. Aan boord van het Grieksche stoomschip „Tassia" bevinden zich nog twee gewonde Chi neezen. De „Tassia" wordt morgen op de reede van Vlissingen verwacht. Indien de omstandig heden zulks toelaten, zullen de kapitein en de bemanning van de Phobos aan boord van dit schip teruggaan, zoodra dit tijdelijk aan den grond is gezet. ROME, 20 Maart. (Stefani) In „Giornale d'Italia" schrijft Gayda: „Het moet nu uit zijn met de in het buiten land verspreide praatjes over een z.g. vredes ontwerp, dat het essentieele doel geweest zou zijn van de ontmoeting op den Brenner. Mus solini heeft reeds een poging gedaan den vrede te redden vóór de uitbarsting van het conflict, doch heeft den tegenstand van eenige regeerin gen ontmoet. Het zou dwaas zijn te denken, dat dit ge baar thans hernaald zou worden. Het zou alleen nog eens geprobeerd kunnen worden in nieuwe bijzondere omstandigheden, doch die omstandigheden zijn heel ver af van de huidige Europeesche situatie. Mussolini wil den vrede, maar niet een vrede tot eiken prijs. De ervaringen van Versailles zijn vol doende. Overigens, zoo merkt Gayda op, maakt het Italië van Mussolini van den vrede geen be roep. In de 18 jaar van het fascistische bewind heeft Italië drie groote oorlogen gevoerd, in Libye, Abessinië en Spanje, en heeft het Al banië bezet, waarbij het altijd de bescherming en versterking der Italiaansohe rechten en be langen voor oogen hield. En in het nieuwe Euro pa van morgen zijn weer nieuwe vitale belan gen van Italië te regelen en te bewaren. De werkelijkheid in het Europa van he den is dat de oorlog langdurig, zwaar en in gewikkeld zal zijn. De oorlogvoerenden heb ben niets anders te doen dan den oorlog te voereh en de andere landen moeten hem onder de oogen zien' en goed op hun be langen letten." Reuter bericht uit Londen, dat Butler in het Lagerhuis op de vraag, of er een regeling met de regeering der Vereenigde Staten was ge maakt, waardoor de Britsche regeering zou wor den ingelicht over de beteekenis van Sumner Welles' bezoek en de daaruit voortvloeiende con clusies of voorstellen, heeft geantwoord: „Wij vertrouwen op de hoffelijkheid der Ame- rikaansche regeering, dat zij ons alle inlichtin gen, welke zij wenscheljjk acht, zal geven," LONDEN, 20 Maart (Reuter). Naar reeds in een deel onzer vorige oplage werd ge meld, heeft de Britsche minister van Lucht vaart, Kingsley Wood, in het Lagerhuis medegedeeld, dat tijdens de aanvallen op Sylt van gisteravond rechtstreeksche vol treffers geplaatst zijn op de hangars, welke in brand geraakten. Ook werd waargeno men, dat benzinetanks in brand stonden. Er waren vele treffers op het havenhoofd, het smalspoor en andere deelen van de lucht basis. De nieuwe verkenningsvluchten van he denmorgen hebben het succes bevestigd. Alle vliegtuigen van vandaag zijn veilig terug gekeerd. Verder heeft Kingsley Wood nog ver klaard, dat de aanvallen zes uur duurden en gericht waren tegen het op Sylt gelegen Hörnum, van waaruit Duitsche vliegtuigen mijnen hebben gelegd en de scheepvaart hebben aangevallen. Deze aanval was het antwoord op dien der Duitsche vliegtuigen op de Orkaden. De aanvallende strijdmacht was meer dan tweemaal zoo groot als de Duitsche, die de Orkaden bombardeerde. Gedurende het eerste deel van den aanval was het helder weer; tegen den ochtend werd de hemel bewolkt. Het luchtdoelgeschut opende een hevig vuur op de vliegtuigen, doch dit ver hinderde hen niet het doel te bereiken en een groote hoeveelheid bommen te laten vallen. Vijandelijke gevechtsvliegtuigen verwijderden zich na in ons vuur gekomen te zijn. Met één uitzondering keerden al onze vliegtuigen terug De aanvallen werden van groote zoowel als van geringe hoogte gedaan en vele duizenden kilogrammen explosieve en brandbommen Werden neergeworpen. Naar aanleiding van de verklaring van Kings-ley Wood wordt er aan herinnerd, dat aan den Duitschen aanval op de Orka den door 14 vliegtuigen is deelgenomen. In het Hoogerhuis heeft Lord Strabolgi na mens de arbeidersfractic zijn instemming be tuigd met den aanval op Sylt. Hij zeide: „Ge durende de drie maanden van den oorlog, dat wij onze zeelieden ter koopvaardij op de meest brute wijze hebben zien ombrengen door Duit sche vliegtuigen en duikbooten, heeft het land gehunkerd naar een gelegenheid tot vergel ding." Strabolgi meende te weten, dat eenigen tijd geleden de burgerbevolking van Sylt geheel vertrokken is, zoodat het eiland een volmaakt doel vormde, omdat alles militaire beteekenis had. Te voren had Chatfield, minister voor de coördinatie der verdediging, dezelfde verklaring afgelegd als Kingsley Wood in het Lagerhuis Het Huis antwoordde met applaus. Woensdagmiddag te 15 uur werd boven het eiland Sylt opnieuw een groote activiteit waargenomen, aldus bericht Reuter uit Kopenhagen. Men heeft vliegtuigen gezien en het af weergeschut kwam in werking. Nadere bij zonderheden zijn niet bekend. Van dit bericht kon evenwel te Londen géén bevestiging worden verkregen. Volgens bei'icht van het Deensch Tel. Ag. uit Kopenhagen zijn in den loop van den dag be richten ontvangen omtrent het vliegen van bommenwerpers boven Deensch gebied en het neerkomen van bommen op vier verschillende plaatsen. Na de beschikbare mededeeiingen over •-■het vinden van bomscherven kan het boven el- ken twijfel verheven geacht worden, dat het hier Engelsche bombardementstoestellen betreft. Dientengevolge kan verwacht worden, dat de Deensche gezant te Londen opdracht krijgt, zich met eer» protest tot de Britsche regeering te richten en vergoeding te eischen voor de aan gerichte schade, welke overigens uitsluitend van materieelen aard en betrekkelijk gering is. Naar D.N.B. uit Berlijn bericht, werd Woensdag tegen den avond ter hoogte van Scapa Flow een door kruisers cn torpedo jagers krachtig beschermd Britsch convooi door Duitsche vliegers met succes aangcval- DE ORKNEY EILANDEN aaaa Stalennetten versperring Mijnenveld Vlootbasis SANDAY EDAY ROUSAY SHAPINSH NOORD 50UT rwjaldshay len en verspreid. Verscheidene schepen wer den tot zinken gebracht of zwaar getroffen. Volgens een Reuter-bericht verscheen van daag boven de Shetlandeilanden een Duitsch Heinkeltoestel, dat op verkenning uit was. Het vloog laag over een stad en een haven en was duidelijk zichtbaar. Het vliegtuig dook naar schepen, die voor anker lagen, om daarna snel te stijgen. Tenslotte verdween het, achter volgd door een Britsch gevechtstoestel. Over de nachtelijke aanvallen der Engelschen op het eiland Sylt werden van bevoegde zijde te Berlijn nog de volgende bijzonderheden ver nomen De aanvallen werden afzonderlijk of in zeer kleine groepen en wel in het geheel door on geveer 15 tot 20 vliegtuigen ten uitvoer gelegd. De direct en met succes ingezette Duitsche af weer heeft evenwel ieder militair succes ver hinderd, daar bijna alle uitgegooide bommen in zee zijn neergekomen en een klein gedeelte daarentegen op onbebouwd gebied is geval len. Slechts een onbewoond gebouw werd ge troffen; de daardoor ontstane brand kon spoe dig worden gebluscht. Voorts zijn op een andere plaats door bom- splinters drie personen licht gewond. Verder is geen persoonlijke of materieele schade aange richt. Op grond hiervan zijn de berichten van de Engelsche radio, waarin gesproken werd van zware beschadigingen van een Duitsche lucht basis, van de ontploffing van een munitiedepot en van groote branden, van allen grond ont bloot. Zij geven in latere mededeeiingen het verlies toe van een Britsch vliegtuig, hoewel de verliezen naderhand tot in het geheel drie vliegtuigen zijn gestegen. LONDEN, 20 Maart (Reuter). Een communi qué van de Britsche admiraliteit meldt over den aanval van Duitsche vliegers op een con vooi bij Scapa Flow: Vanavond hebben vijandelijke vliegtuigen een aanval gedaan op een convooi aan de Schotsche kust. De escorteerende oorlogsschepen hebben deze vliegtuigen onder vuur genomen. Patrouil les van het luchtwapen van de vloot en van het kustcommando waren in actie. Op een gegeven oogenblik hebben twee vliegtuigen van de vloot tien Heinkeltoestellen aangevallen en verspreid. De vijand beweert, dat verscheidene sche pen ofwel tot zinken zijn gebracht ofwel ernstig schade hebben opgcloopen. Een feit is, dat de Britsche oorlogsschepen of vlieg tuigen geen schade hebben geleden en- dat er geen slachtoffers zijn. Twee neutrale schepen evenwel hebben geringe schade op- geloopen. Zooals later werd vernomen zijn de beide neutrale schepen, welke beschadigd werden bij den aanval op een Britsch convooi voor de Schotsche kust, een Noorsch en een Zweedsch schip. Geen Britsche oorlogsschepen of koop vaardijschepen werden bij den aanval bescha digd. ROME, 20 Maart (Reuter) Volgens een telegram uit Boekarest is daar vandaag een ItaliaanschRoemeensche handelsovereen komst geteekenö. Naar Havas uit Madrid bericht zal daar bin nenkort een SpaanschItaliaansch handelsver drag geteekend worden. BRUSSEL, 20 Maart (Belga) De Senaat heeft met groote meerderheid den tekst van het ontwerp van wet tot verdediging van de natio nale instellingen aangenomen. Het ontwerp was reeds door de Kamer aanvaard. GIBRALTAR, 20 Maart. (Reuter) Admiraal Estava, de opperbevelhebber der Fransche Mdd- dellandsche Zee-vloot, en admiraal Ollive, de opperbevelhebber der Fransche marine-stations in Afrika en het Zuidelijk deel van den Atlan- tischen Oceaan, zijn vandaag te Gibraltar aan gekomen om er te confereeren met het Britsche vlootcommando. KOPENHAGEN, 20 Maart (Deensch Tel. Ag.) België heeft drie betrekkelijk kleine Deensche schepen gekocht, n.l. de stoomschepen „Ellen" (783 bruto register ton)„Helen Clausen(355 ton) en „Tonny" (298 ton). Paul Reynaud werd belast met de vor ming van een nieuw Fransch kabinet. Duitsche vliegers vallen een Britsch con vooi aan bij Scapa Flow. Hore Belisha treedt af als voorzitter der Nationale Liberale Fractie in het Lager huis. Britsche troepen behalen een succes aan het Westfront. Wijziging regeling voor medenemen van levensmiddelen als reisbagage naar het buitenland. De Eerste Kamer komt 2 April weer bijeen. Motorschip „Phobos" Down gesleept. naar Sandwich Oprichting van een „Instituut voor Ne- derlandsche economische belangen in Nederlandsch-Indië". Twee personen, verdacht van spionnage, in het huis van bewaring te Arnhem in gesloten. New-Yorksche beurs: later volgde reactie. O stemming vast; Drie oliën worden op Witten Don derdag door den bisschop gewijd. Eer stens de ziekenolie waarmede het Laatste Oliesel wordt toegediend. Tweedens het H. Chrisma, de edelste der drie omdat het gebruikt wordt bij de toediening van het H. Doopsel, Vormsel, de Bisschopswijding en bij 't wijden van Agnus Dei, kelken, alta ren, klokken, het consecreeren van kerken enz. De derde olie is de „Olie der doopleerlingen"Deze oliën wor den door de Kerk gewijd als middel tot genezing of tot heiliging. De H. Thomas van Aquine getuigt van deze wijding op Witten Donder dag: „deze dag is bijzonder geschikt voor de icijding der mpterie, die ge bruikt wordt bij de toediening der an dere Sacramenten. Heden immers werd de Heilige Eucharistie ingesteld, die in zekere mate het doel van alle overige Sacramenten is." De ziekenolie wordt na de Consecra tie, het H. Chrisma en de Catechume- nenolie na de Communie gewijd. Beteekenisvol is de wijding der zie kenolie voor den leek omdat er uit zoo duidelijk de bedoeling spreekt: „Zend den H. Geest, den Vertrooster uit den hemel over deze olie af" zoo bidt de Bisschop „opdat Hij er aan schenke geneeskracht voor ziel en lichaam." BERLIJN, 20 Maart. (D.N.B.). De Sovjet- Russische ambassadeur te Berlijn, Alexander Schkwarzew, is 0P 19 Maart uit Berlijn vertrok ken. Tijdens zijn afwezigheid zal ambassaderaad' Michaël Richomirow de leiding der zaken van de ambassade op zich nemen. Woensdagavond zijn te Made twee kapitale boerderijen van de landbouwers Vermeulen en Machielsen door brand geheel verwoest. De brand ontstond omstreeks acht uur in de boer derij van Vermeulen, welke met riet was ge dekt. De krachtige wind deed de vlammen over slaan op de boerenhoeve van Machielsen. In korten tijd stonden beide huizen in lichter laaie. De plaatselijke brandweer stond voor een moeilijke taak. Zij kon niet verhinderen dat de beide boerderijen in de asch werden gelegd. Ook de groote schuur van Vermeulen, waarin zich een hoeveelheid hooi, stroo en graan be vond, ging verloren. Twee jonge ossen vonden den dood in de vlammen. Het overige vee: ze ventig koeien, veertien paarden en eenig jong vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht, evenals enkele landbouwgereeedschappen. In beide gevallen wordt de schade door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Stand op Donderdag 1 uur v.m.: 756.2 Vorige stand: 755.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1