DE PAASCHDAGEN PASCHEN ZOMERJURKJES den Christusdoom? BEZUINIGINGEN DEENSCHE HOF LEKO RIJWIELLAMPEf ELIZABETH TURNER'S PRODUCTEN Wat we straks aan gaan koopen ZONDAG 24 MAART 1940 G. SCHOORL brengen we harde eieren op tafel KLOOSTER If 111$ HERNIEUWING ,,T0SA" Prijsf 2.25 IIOORNBRUGLAAN 29 K RIJSWIJK Z.-H Kent U AAN HET KROONPRINSES INGRID IS EEN UITSTEKENDE HUISVROUW ZAANLANOSCH ZILVER LEKO LICHT - BETER ZICHT KENT U Dr. E, Hoekstra's Hoestpilleo C. KANMANN v/h Directeur ild Firma Verlichtingsartikelen - Bronzen IS U Al E. N. S. A. I. D- «.f Voorkom die vuile plekken op Uw deur of neem ze weg mef een COLEO METALEN DEURPLAAT TECHN. BUREAU „COLEO" ÜW WINKELIER OF ^^^^^ÜWWINKELIER OF DROGIST 1 I CT. P. ZAKJEGELIJK AAN 1'POND SUIKER VAN RIIN'S MOSTERD-TUTRECHT' AMSTERDAM OPGERICHT ROKIN 42 1868 VOORHEEN KALVERSTRAAT 51 DE VROUW EN HAAR TIJD grip kamerplant, dat we wel eens zouden kunnen vergeten, dat elke potplant, die binnen haar leventje slijt, oorspronkelijk uit een in 't wild groeiende plant is gekweekt. Hoe zou het begrip kamerplant anders ook te rijmen zijn met zoo'n scherpe, venijnige stekelbezetting? Onze Euphorbia, die braaf op de huiskamer vensterbank staat te bloeien, hoeft zich heusch tegen geen onverlaat, die van haar bladeren wil eten, te verdedigen! Die grijze doorns, die den steel dicht bezetten, zijn wij gaan beschou wen als een sieraad. Juist daardoor is de Chris- tusdoom als plant altijd mooi, ook wanneer al de blaadjes zijn afgevallen, zooals men nu wel ziet, na dezen strengen winter; door de lange, slanke stekels echter lijken de stelen met de roode bloempjes ook zonder blad niet kaal. Verpotten is voor deze Euphorbia zelden noodig, men neme geen te grooten pot, en als grondsoort een mengsel van klei en bladaar- de in gelijke deelen, met wat grof rivierzand vermengd. Er wordt gezegd, dat de naam Christusdoom ten onrechte aan dezen Wolfsmelkachtigen cac tus is gegeven. De eigenlijke Christusdoom zou een struik zijn, die groeit rondom de Middel- landsche Zee en daarvan zouden de stekels zijn genomen om Christus' doornenkroon te vlechten. Het kan zijn, maar als men bij den kweeker komt en vraagt naar een Euphorbia dan is de rappe wedervraag: „U bedoelt tec1'' een Christusdoorn?" Traditioneel hoort op den Paasch-diseh een schotel met harde eieren, die zoowel oog als tong kan bekoren. Wie van een Paaseh-schotel die als lunchgerecht op een der feestdagen kan dienen, iets aardigs wil maken, zou eens het volgende kunnen probeeren voor: Gevulde harde eieren. Hardgekookte eieren worden gepeld, gehal veerd, van het geel ontdaan, dat vermengd wordt met peper, zout en mosterd en wat fijn gehakte ham. Met dit mengsel worden de ei- helften weer gevuld, die gegeven worden met geroosterd brood. Een eicrschotel met tomatensaus, die wat kleur betreft een lust is voor het oog, bereidt men uit de combinatie van harde eieren, rijst en tomatensaus. De hardgekookte, gepelde eieren worden in de lengte middendoor gesne den en met den platten kant op een verwarm den schotel gelegd. De gaargekookte rijst wordt zoo vlug mogelijk in met koud water omge spoelde eierdopjes gedaan en tusschen. de eieren gestort. Met een dikke tomatensaus wordt de schotel afgemaakt; takjes peterselie verhoogen het kleurenfeest. Liefhebbers van jonge groente, die men wil tracteeren op een spinazie-schotel, geeft men deze, thans zoo kostbare groente, in combina tie met zalm en eiernestjes. Zoo'n groentescho tel met eiernestjes maakt men als volgt op: Van de gepelde doorgesneden harde eieren wordt het geel uitgewipt en aangemaakt met peper, zout, mosterd en een tikje olie, dan worden er kleine ronde balletjes van gekneed, zoodanig, dat ongeveer drie knikkertjes een leege eihelft vullen. De spinazie, die op een open schotel wordt opgediend, is omringd door eiernestjes en opgerolde plakjes gerookte zalm. In de spinazie worden stukjes gebakken brood gestoken. Van de oudste en meest bekende fabriek in Nederland. Pr. fabrik. VRAAGT UWEN WINKELIER Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijk6 keel en bronchitis. 1.56 per flacon met gebruiksaanwijzing- Verkrijgbaar in Apotheken en Drogisterijen Neemt eens proef! Zend deze adv. met MJ" voeging van 16 ct. in postzegels aan Mil- Hoekstra. Heerengracht 33, Amsterdam- U ontvangt 35 pillen met gebruiksaanwijzing- N.Z. Voorburgwal 332, Tel. 33016, Amsterdam DAMES EN MEISJES MAAKT NU ZBU®" UW KLEEDING Zendt bon en 25 cent aan postzeg®15 bij voorkeur van 3 cent 10" en U ontvangt een mooi boek met ruim (.jS maten en modellen en tevens een apparaat om U te laten zien hoe gemakkc onze methode is om THUIS alle kleeding leeren maken en vermaken. mm 4% m v aan INSTITUUT Tolsteegsingel 54 - Utree Naam: Hoest- bonbons 10 cent por doos ovoral verkrijgbaar I Imp..-Rotter J. Prod. Mij. WITTE HUI5-Rotterdam verwijdert voor altijd met wortel op GEZICHT en, LICHAAM, waarbij weder aangroeien uitgesloten. WAARBORG: SCHRIFTELIJKE GARANTIE VRAAGT GRATIS BROCHURE AAN Houdt elk nieuw jaargetijde een verandering In, geen seizoen geeft ons zoo'n wonderbaarlij ke vernieuwing in de natuur als de lente, die wij eik jaar omstreeks Paschen wachten. En mèt dat wonder van vernieuwing, dat zich voltrekt aan de kale. doodsche boomen en op den grauwen wintergrond en waarvan wij dag ba dag getuige zijn, is mee in denmenschhet verlangen gestegen naar een verandering: een herziening van zichzelf of van iets aan of om Zichzelf. Voor de ijdele, oppervlakkige vrouw betee- kent Paschen dan ook een nieuw voorjaars hoedje en een gloednieuwe middagjurk, voor de vrouw, die zich met hart en ziel aan haar huishouden verpand heeft, zal Paschen de eind streep beteekenen, waarbinnen de groote schoonmaak voltooid moet zijn op het ge boende tafelblad zullen de katjes en crocussen zich spiegelen en voor de vrome is het Paaschfeest bovenal de blijheid der Verrijzenis, die te intenser is naarmate de boetetijd inni ger werd beleefd Voor elk dier drie categorieën die-slechts denkbeeldig volledig te scheiden zijn houdt Paschen een hernieuwing in; hernieuwing van het uiterlijk, hernieuwing van de omgeving, hernieuwing van een innerlijk beleven. De evenwichtige, die innerlijke en uiterlijke factoren in haar lever, tot een harmonisch ge heel smeedt en die vroomheid, huishoudelijk heid en behaagzucht naar waarde in zich weet te vereenigen, vindt in het Paaschfeest een hernieuwing, die een veelomvattende is. Het willen veranderen zit als gevolg van haar gri!iig gevoelsleven in de vrouw; aan een al- geheele vernieuwing van zichzelf heeft elk be wust levend mensch van tijd tot tijd behoefte. Is het eigenlijk ook niet weinig menschwaar- dig om maar door te sukkelen, als dezelfde, die Je bent en altijd geweest bent. verre van een ideaal mensch en je er maar schouderophalend bij neer te leggen: ,Hu ja 't is nu eenmaal zoo." Het gaat de vrouw nu eenmaal gemak kelijk af aan haar behoefte zich te hernieuwen die in wezen een diepen grond heeft te voldoen, door met zichzelf het spelletje te spe len van uiterlijke verandering: een gewijzigde haardracht, een andere stijl van kleeden. En toch kan ze daarin niet de bevrediging vinden, die een waarlijke, een meer dan uiterlijke ver andering geeft, namelijk een hernieuwing, die hoe gering ook zich innerlijk voltrekt. Het ver beteren van zichzelf, wat neerkomt op een voortdurende herziening van z'n innerlijke ge steltenis, is niet een ideëel begrip en ook geen liefhebberij, die we kunnen opnemen of laten liggen; het is een ernstige levensvoorwaarde voor eiken christen. Paschen, met z'n uitdeeling van innerlijke gaven, stimuleert ons verlangen naar hernieu wing en maakt ons krachtig om dat verlangen ln daadwerkelijkheid om te zetten. A. Bgl. Als we den winter van ons afschudden, verlangen we naar lichte kleeren, naar soepele, ijle weefsels, naar al die teere, gebloemde en pastelkleurige materialen, die het hart van elke vrouw verrukken, ook al koopt ze ze niet. Voor feesttoiletten zien we in hoofdzaak gebloemd materiaal, vlinderlicht en ragfijn; zelfs tule wordt met bloempatronen bedrukt. Sinds we, naar het voorbeeld van 't practische Amerika, onze avondjurken ook uit eenvoudige, pretentielooze weefsels maken, is er een onkreukbare voile vervaardigd, die den naam „tootal voile" kreeg en die behalve voor kinderzomerjurkjes zich ook uitstekend leent voor de jurken van bruidsmeisjes. Met het publiceeren van bovenstaand model van het Parijsche huis Jean Fouest dachten wij aan de bruidsmeisjes-in-spe, die over enkele weken haar romantische taak mosten vervullen en nu peinzen over de te kiezen robe. De hier afgebeelde creatie van witte mousseline de soie maar waarvoor ook het minder kostbare voile zou kunnen dienen met versiering van goudkoord, zal het helpstertje van de bruid op den grooten dag zeker voldoen en daarna een prettige aanvulling blijken in de garderobe voor de komende zomermaanden met haar actieve natuur en haar sterk gestel, dat geen vermoeienis kent, wilde ze deelnemen aan een Roode Kruis-cursus. Toen prinses In- grid en haar hofdames zich echter meldden bij den leider, bleek men voor de moeilijkheid te staan, dat er geen localiteit meer beschikbaar was voor nóg een groep cursisten. Maar wie daar raad op wist, was natuurlijk de prinses. Waarom de cursus niet gehouden in het ko ninklijk paleis? „Van ons doen mee koningin Alexandrine, drie hofdames, zes van mijn vrien dinnen en ik en het lijkt me, dat u nog wel een dertig andere leerlingen kunt vinden, die met ons mee willen doen. Anders verliezen we twee kostbare maanden met het volgen van den gascursus en den cursus eerste hu\p." En zoo gebeurde. Een dertigtal Kopenhaag- sche dames, waaronder kantoormeisjes en ver koopsters, richtten gedurende acht weken eeni- ge malen per week hun schreden naar het pa leis Amalienborg. Eens zou een der deelneem sters, een fabrieksmeisje, een hoofdverband aanleggen op prinses Ingrid's. hoofd, want het ging zoo bij den cursus, dat de leerlingen voor oefening elkander verbonden. Het meisje, dat haar verband moest demonstreeren, was ech ter zoo van de wijs, dat ze een vorstelijke pa tiënt voor zich had, dat ze het windsel nau welijks kon uitrollen, zóó beefden haar handen. Maar de kroonprinses lachte en zei: Als u zoo beeft, geloof ik, dat we de rollen beter kun nen omdraaien, geeft u mij het windsel maar, dan zal ik het verband om uw hoofd leggen. Met haar socialen aanleg, haar spontane in teresse voor anderen, is prinses Ingrid in haar nieuw vaderland Denemarken even populair geworden als ze dat was in Zweden. De weinig strenge hofetiquette in deze de mocratische landen maakt het haar ook mak kelijk, door onmiddellijk contact, het warme van haar persoon op anderen te doen uitstra len. Een sympathiek staaltje van haar mede leven met haar volk lazen wij in een Deensch blad. Toen onlangs een Deensch schip op een mijn stootte, waarbij een deel der bemanning om het leven kwam, zond het kroonprinselijk paar een persoonlijk telegram van deelneming aan de getroffenen. Op een dag. toen de kroonprinses in Kopen hagen op straat liep, kwam ze een in het zwart gekleede vrouw tegen, die diep voor haar boog en zei: „Mag ik uwe Hoogheid danken voor uw vriendelijke deelneming bij het onge luk, dat ons overkwam." En zoo vernam prinses Ingrid, dat deze vrouw de jonge echtgenoote was van een der zeelie den, die bij de mijnramp was omgekomen. De prinsés vergezelde haar een eind weegs en in formeerde vol belangstelling nader naar de fa milie-omstandigheden. „Had ze kinderen?" Den volgenden dag werd er in het zeemans huisje een mand met welkome gaven bezorgd, begeleid door een hartelijk schrijven en sinds dien houdt de kroonprinses regelmatig contact met de jonge weduwe. Is het wonder, dat het Deensche volk van z'n kroonprinses houdt? En dat in Zweden vroeger de sportieve, reëele, warmvoelende In grid de lievelingsprinses was? Toen ze eens een school bezocht en er op haar sympathieke wijze rondging, was een der kleintjes wel wat teleurgesteld, dat ze geen kroon droeg. „Maar", meende ze, „je kunt toch zien, dat ze een prinses is." A. Bgl. (in plaats van glas of celluloid) 50 X 5 en 50 X 3 c.M. DOETINCHEM TELEFOON 655 Imprimé is het materiaal, klokkend vallende wijdte toont het korte rokje, geaccentueerd is de taille, zeer eenvoudig het mouwtje en hoog gesloten de hals, die ook wel eens een be scheiden V-uitsnijding laat zien, maar geen garneering. Zóó zullen tien van de twaalf makkelijke zo merjurkjes er uit zien, concludeeren wij uit de „hoogzomer" modeshow van de Nederlandsche damesconfectiefabrikanten, waarbij niet min der dan drie en negentig in Nederland geves tigde confectiebedrijven toonden, wat zij de Hollandsche vrouw voor dezen zomer aan mo dellen van eigen bodem gaan voorzetten. Zijn de kleurige zomerjurken dan precies 't zelfde als verleden jaar, vraagt u. Voor den nauwkeurigen opmerker niet. Heeft u bijvoor beeld een gebloemd zijdje van het vorig sei zoen, met geplisseerden rok verondersteld, dat u de mode op den voet wenscht te volgen probeert u dan maar of u het plissé er uit kunt strijken, want dat waaiereffect, waar we verleden zomer zoo trotsch mee liepen, heeft afgedaan. Het combineeren van imprimc- zij met tulle, dat den vorigen zomer schering en inslag was, wordt nog maar kleintjes toe gepast (een gebloemd jurkje met fijne tulle tusschenzetsels in de taille dient vermelding), daarentegen wordt er veel versiering aange bracht door inhaaksels pn met smalle ruches, strikjes en koordjes van hetzelfde materiaal en waar de zak dit seizoen hoogtij viert door vriendelijke zakjes op den rok. Het cyclamen, die nare, harde kleur, waar mee iedereen zich den vorigen zomer maar toetakelde, „waarover de cyclamen-bloemen zelf boven hun bloempotjes gióhelden", zooals iemand geestig schreef, voert niet langer den boventoon. Daarentegen is er veel in blauw wit, zoowel met nopje ais bloemdessin, een combinatie, die met een rood ceintuurtje of een rood** bloem verlevendigd, altijd voortref felijk blijft. Het romantische en het strenge element worden wat dooreen gehaspeld, wanneer we op een gebloemd zonnig japonnetje een stijf rond boordje lanes den hals gaan dragen. Laat dat een gril blijven voor degenen, die altijd dade lijk elk nieuw modesnufje op zichzelf wenschen toe te passen. Een halsafwerking als op onze teekening, is voor een zomerjurk wéér aange bracht. Het ingehaalde gekruiste voorstukje van het materiaal van het jurkje vormt de eenige versiering van dit simpel modelletje, samen, met den breeden strik (aan het voorpand aan geknipt) op den rug, welke een ritslint als sluiting heeft. Ze zijn een prettige dracht voor den zomer dag. die imprimé'tjes, ze staan onder eiken man tel, bij eiken hoed, je ziet er niet zoo gauw 'n vlekje op als bijvoorbeeld op een lichtgrijs complet, maar een zomerjurkje moet gewas- schen kunnen worden. Dat begreep de fabri kant, die voor u werkt, mevrouw. Hij heeft ja ponnetjes vervaardigd van een waschbare kunstzijde, „Chinsang". die u dus evenals uw andere waschzijdjes en uw foulardjes, in de tobbe kunt onderduwen. Wie nu binnenkort op een jurkje uitgaat ter aanvulling van haar zomergarderobe, komt ongetwijfeld thuis niet met 'n jurk alleen, maar met een jurk en een jasje. Bij nader inzien is het ook eigenlijk veel praetischer om bij het zijdje maar dadelijk een bijpassend kort man teltje te nemen; een stadsbewoonster zal van een dergelijk luchtig complet dagelijks plezier beleven. Op de gebloemde japon is het jasje soms van een donkere tint, met weer gebloem de zakjes, ofwel het manteltje is wit met im primé revers. Voor de kleine vrouw, die geen onderbreking van het geheel wenscht, zijn er de complets van een en hetzelfde materiaal. Hoe de versiering door zakjes dan wel is aangebracht op dit zomersche goed? De ruimte van het rokje aan de voorzijde is soms symmetrisch in twee baantjes bijeenge trokken, inhaalsel over een bepaalde hoogte, vormt dan het zakje. Op een effen japon wor den de rechte, opgezette zakjes met geborduur de motiefjes bewerkt. Wie van opvallend houdt, kiest een licht crème jurkje, waar aan de cein tuur een hardrood en een hardblauw leeren taschje bengelen! Het gekruiste, strak ingehaalde voor steekje is van dit eenvoudig zomer- modelletje aan de voorzijde de eenige versiering Denkt u echter niet, dat het in de modema gazijnen aan de rekken, waar u uw zomergoed uitkiest, één geschetter van kleur is. Er zijn voor den namiddag veel grijze complets, be staande uit japon en langen mantel, zoowel van wollen georgette en aanverwante weefsels, als van het ruwzijdige doupion. En de vrouw, die haar hart verpand heeft aan zwart, zal ook in dezen toon, dien der Parisiennes, iets naar haar keus kunnen vinden. Dat veel der zwarte complets met witte guipurekant gegarneerd zijn, moet zij dan maar voor lief nemen. Groen blad, grijze stekels, roode bloempjes Ongeveer een eeuw vóór Christus leefde er een zekere koning Juba, wiens lijfarts uit het giftige, witte melksap van de wilde plant, die wjj Wolfsmelk noemen, een geneesmiddel wist te bereiden, hetwelk zoo vermaard werd, dat men den naam van den uitvinder, Euphorbus, voor eeuwig aan deze plant vastkoppelde. En daarom heeten alle in het wild groeiende en gekweekte soorten van de familie der wolfs melkachtigen nog heden ten dage Euphorbia, waarachter dan de latijnsche toevoeging komt, die een eigenschap der plant aanduidt. Zoo spreekt men bijvoorbeeld van de Euphorbia obesa, of de dikke Wolfsmelk en van de Eu phorbia lactea oftewel melkbonte Wolfsmelk; en de hier afgebeelde plant, die in den volks mond Christusdoorn wordt genoemd, heet of ficieel Euphorbia splendens. Dit achtervoegsel splendens onderscheidt de plant dus als: zeer mooi, en niet ten onrechte. De kweeker, met wien wij in de kassen rond wandelden, toonde ons eenige exemplaren van een nieuwe variëteit, die, al vertakt zij zich even sterk als de splendens, op den duur minder iel uitgroeit, en waarvan de bloemen iets groo- ter zijn. is het werkelijk zoo'n mooi plantje, vraagt u, die den Christusdoorn pog niet van dichtbij beschouwde. Bekijkt u de foto goed en denkt u zich dan den kantigen steel met de vele, scherpe dorens van een zachtviltig grijs; het grijs-groene blad gaaf van vorm en de bloempjes, die in toefen van vier, aan bruine kleverige steeltjes bloeien, van een diep koraalrood, dat uw blik gevangen houdt. Aandachtig beschouwd is het een simpel bloemetje, maar juist door den eenvoudig-ga- ven vorm en de warme, boeiende kleur, met als eenige teekening de dieper liggende meeldraadjes en stamper, ver rukkelijk mooi. De Christusdoorn bloeit in het voorjaar, in den zomer, in het najaar en in den win ter. In zijn kas had de kwee ker een exemplaar, dat al acht jaar aan één stuk bloeide. „En hoe meer u 'tn verwaarloost, hoe beter ie 't doet, weinig water tegen droog an." Kan het gemakkelijker? En u kunt het struikje zetten, waar u wilt, op het noorden of op het zuiden: het geeft z'n roodkoralen weelde, als men maar zorg draagt, dat felle zonneschijn wordt ge weerd. Want de Christus doom hoort tot de cactusach- tigen, afkomstig uit Madagas car. Wij, geciviliseerde hui zenbewoners, zijn langzamer hand zóó gewend aan 't be- Kopenhagen heeft iets feestelijks, dat is de onmiddellijke gewaarwording die men krijgt, zoodra men er uit den avondtrein stapt aan 't allervriendelijkste station, waar tallooze win keltjes het emplacement opvroolijken, en die wordt versterkt, wanneer men de ruime bou levards betreedt, waar het asfalt van de bree- de fietspaden u tegenglimt. Kopenhagen bij avond moet thans echter, tengevolge van den toestand, iets aan feeste lijke sfeer inboeten; de straatverlichting mag er nog maar op halve kracht branden, sinds men (dus ook de electriciteits-centrale) er zui nig moet zijn met steenkolen. Iedereen onderwerpt zich aan de bezuini gingsmaatregelen en ook uit de vensters van het Koninklijk slot Amalienborg straalt deze winteravonden slechts een mat schijnsel. Kroonprins Frederik en kroonprinses Ingrid gijn zuinig met het branden van licht, precies zooals alle andere Deensche gezinnen. De chef van het vorstelijk keuken-departement heeft onmiddellijk order gekregen om eenige asbest- kisten aan te schaffen, die een moderne va riatie zijn van de hooikist. Want als goede huisvrouw weet prinses Ingrid, dat men in een huishouden aanmerkelijk op het gasver bruik kan sparen door met overleg te werk te gaan. En kroonprinses Ingrid, die een dochter ls van den Zweedschen Kroonprins, is een Uitstekende huisvrouw. Als regel stelt ze iederen dag 2elf tot in de tails het menu voor het diner samen. Nu legt ze zich speciaal toe op „hooikist-gerechten", want het verbruik van gas en electriciteit mag in het vorstelijk huishouden de helft van het vroeger verbruikte niet te boven gaan. Het kroonprinselijk paar heeft bij het begin van de moeilijkheden dadelijk verklaard, dat ze zich wilden ontzeggen, wat andere Deensche fami lies ook moeten missen, en op 't slot Amalien borg heeft iedere inwoner z'n suiker- en kof fiebonnen. „Hare Koninklijke Hoogheid de Kroonprinses" staat er met sierlijke lettertjes geschreven op de distributiekaart van prinses Ingrid. Met de benzine was het in Denemarken ook Prinses Ingrid als Roode Kruis helpster al heel moeilijk en de maanden, dat de ben- zine-schaarschte groot was, zag men kroon prins Frederik op de fiets in Kopenhagen rij den, terwijl prinses Ingrid en haar hofdames de tram namen. Ook haar kleerenbudget heeft de kroonprin ses belangrijk naar beneden gebracht. Onmid dellijk na het uitbreken van den oorlog werd er een telefonische boodschap gemeld in het Kopenhaagsche modehuis „IUum": het was prinses Ingrid's secretaris, die de directie van het huis alvast wilde voorbereiden, dat hare koninklijke hoogheid veel minder toiletten zou bestellen dan in normalen doen. Dat de kroonprinses dezen winter niet aan officieele feestelijkheden wenscht deel te ne men en er dus weinig avondtoiletten noodig zijn, heeft ook nog een andere, meer verheu gende reden dan het uitbreken van den oor log. Het is thans een publiek geheim, dat De nemarken aan het eind van de volgende maand een erfprinsje of prinsesje mag verwachten, waarover niet slechts het jonge paar, dat dit voorjaar vijf jaar getrouwd is, maar het ge- heele Deensche volk zich oprecht verheugt. Het behoeft wel niet gezegd, dat de kroonprinses zelf de leiding heeft bij het inrichten van de kinderkamer in Amalienborg. Heeft prinses Ingrid dezen winter de fees telijkheden van haar programma geschrapt,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 8