D.E.K. blijft onweerstaanbaar SAHARA v. Moorsel l De Alph. Boys bij Lisse II gestruikeld een van onze nieuwe behanersel- angsel-senes - DINSDAG 26 MAART 1940 D.H.V.B. A.D.O.—LISSE 2—1 SCHT. Nooit mag d« naald van den snelheide meter nu boven de 70 komenSneller jden dan 70 K.M. uur wil zeggen: verspillen en tevezdL» de in— distri butie UIT DEN OMTREK BEVERWIJK Kleedingverstrekking was een succes Naar stichting van een Brokkenhuis Gratificaties bij Papierfabriek Bloembollencultuur ,D.E.M. Vooruit" Burgerlijke Stand OVERVEEN BLOEMEND AAL HILLEGOM VELSEN Verkeersongevallen Gouden priesterfeest Oud-Deken P. v. d. Aa fsfpif mm Tinten in de prachtige, rijkgeschakeerde nuances van zonovergoten zand, warm, rustig en lichtSahara, één van de verrassend nieuwe kleurvondsten uit de R&D behangcollectie 1940. Die moet U beslist eens gauw zien. Zij behelst ook de kleurreeksen „Horizonnade", „Symphonie", „Zonidylle" en „Zee kristal." Daarmee maakt U helle, ruime LET OP DIT MERK en gezellige kamersOok de laagst geprijsde soorten uit de boeken 47-48-49 en 50 zijn met de transparante „fixa- color" verven bedrukt. Laat deze zeldzaam mooie behangsel-verzameling komen om er Uw keus uit te doen. U zult dan zien hoe goedkoop R&D behang wel is. Vraag uw behanger nu de R D boeken op zicht BEHANGSELPAPIERFABRIEK VAN RATH DOODEHEEFVER LEVERING VIA UW BEHANGER Toonkamers te Haarlem, Parklaan 69, te Amsterdam, Prinsengracht 730-736. IJMUIDEN PROPAGANDA-VISCH- VERBRUIK Geslaagden Nijverheidsschool Brandweerdemonstratie Nijverheidsavondschool Reddingsvlot opgepikt Op een wrak gestooten ZANDVOORT kostJL JL« GROOTE HOUTSTRAAT 31 BU DE ANEGANG P« Het belangrijke Paasch programma is door fraaie weersomstandigheden begunstigd, zoo dat vrijwel alle wedstrijden doorgang hebben gevonden. Het was daarom jammer dat in en kele gevallen de uitslagendienst tevergeefs op resultaten wachtte, hetgeen misschien in verband moet worden gebracht met 't Paasch- feest. Wij vertrouwen echter, dat a.s. Zondag de zaak weer normaal functionneert. In de Haarlemsche afdeeling van 't Centrum blijft D. E K onweerstaanbaar. Bij een van de sterkste tegenstanders op bezoek wisten de Bloemendalers een even sprekende als ver diende 41-overwinning te behalen. Daarmee Zijn alle illusies van Vogelenzang in rook op gegaan. temeer omdat dit elftal de vorige week ook reeds een nederlaag kreeg te incassee*en. Toen lapte Geel Wit dit sterke staaltje en daar de Pauseliiken gisteren met Onze Gezellen 2 korte metten maakten en een 4O-zege be haalden. is de strijd om de bezetting van de tweede plaats spannender dan ooit geworden Thans wordt deze plaats ingenomen door Geel Wit, omdat TYBB 2 onverwacht verloor van Alliance. Na met 41 achter te hebben gestaan won Alliance uiteindelijk nog met 64. Net iets voor de Lyceumclub. Van Nispen had niet de beschikking over een terrein, zoodat de ontmoeting tegen O. I. V. werd uitgesteld. De stand luidt: D. E. K. 9 9 0 0 18 43—11 Geel Wit 10 6 0 4 12 27—16 T. Y. B. B. 2 9 5 1 3 11 26—22 O. I. V. 9 5 1 3 11 25—22 Alliance 11 5 0 6 10 38—38 Vogelenzang 1) 10 4 2 4 8 30—24 v. Nispen 7 2 1 4 5 20—23 H. B. C. 2 11 2 1 8 5 30—47 Onze Gezellen II 1) 10 2 0 8 2 13—49 1) twee verliespunten. Een der belangrijkste wapenfeiten viel te no- teeren in de Zuidelijke afdeeling. De Alphen- sche Boys. die we dank zij twee overwinningen op de sterkste tegenstanders tot de kampioens- candidaten durfden te rekenen, waren bij Lis- se 2 op bezoek en verloren met 5—3. Wij merk ten verleden week reeds op dat de Lissenaren uitstekend hadden overwinterd en deze prach tige prestatie is een volkomen bevestiging van onze bewering. Men zal weer rekening dienen te houden met Lisse 2. Ook DOSR 2 deed uitnemend werk door in Voorhout van Foreholte te winnen. Met 4—2 zegevierden de DOSR-reserves. Omdat in de beide andere gevallen, de resultaten nog niet bekend waren, geven we ditmaal geen rang lijstje. In den strijd om de eerste plaats in afdee ling E heeft Santpoort 3 een kostbaar puntje moeten laten aan O. I V 2. De roodbroeken konden het niet verder brengen dan een 33 gelijkspel en hoewel zij hun kansen niet als verloren behoeven te beschouwen, zijn zij toch iets naar het tweede plan geschoven, omdat zoowel H B C. 3 als V. V. S. B. 2 wisten te winnen V. V. S. B. 2 had daarvoor niet veel moeite en de 7—3 zege bij D. E. M. 3 is vol komen normaal. De prestatie van H. B. C. 3 staat in een heel ander licht, omdat het hier een striid cold tegen een kampioenscandidaat, nj. T Y B. B. 3 De Heemstedenaren wonnen met 42 en behielden daardoor hun fraaie kans niet alleen, doch drongen T. Y. B. B. een eind terug. Het laatste woord is echter nog niet gesproken in deze interessante afdeeling. Men zie slechts het ranglijstje. V. V. S. B. 2 H. B C. 3 Santpoort 3 Lisse 3 Teylincen 2 T. Y. B B. 3 O. I. V. 2 1) D E. M. 3 10 6 2 2 14 44—29 9 6 1 2 13 43—15 10 4 5 1 13 38—30 9 4 3 3 10 26—23 7 3 3 2 8 22—32 8 4 0 4 8 36—33 8 1 2 5 2 12—27 9 0 0 9 0 17—49 1) twee verliespunten. Groote veranderingen hebben zich voltrok ken in afdeeling J, omdat in de eerste plaats Onze Gezellen 3 daar is uitgenomen, waar door de gespeelde wedstrijden kwamen te-ver vallen. Voorts zijn de krachtsverhoudingen ook al danig gewijzigd. Slechts Concordia blijft met de regelmaat van een uurwerk de serie overwinningen voort zetten en dank zij de 32-zege op T. Z. B. be zetten de Hillegommers dan eindelijk de bo venste plaats waar zij niet meer vandaan wil len gaan. Maar het hieronder gepubliceerde ranglijstje toont duidelijk aan dat er een ware revolutie is geweest. Daarvoor zorgde o.m. D. E. K. 2. dat na de fraaie zege op T. Z. B. thans T. Y. B. B. 4 met 72 klopte, terwijl voorts H. B C. 5 het eens zoo sterke Geel Wit 2 een 4O-nederlaag bezorade. De Hoofdd. Boys be zetten thans de onderste plaats, al bestaat de mogeliikheid dat zii deze niet verdienen, om dat we het resultaat van den strijd tegen I. E. V. 2 niet binnen kregen. Deze uitslag ontbreekt dus aan onderstaand ranglijstje. Concordia T. Z. B. Geel Wit 2 I. E. V. 2 H. B. C 5 D. E. K. 2 T. Y B B 4 Hoofdd. Boys 7 7 0 0 14 28—12 10 6 0 4 12 35—24 10 3 3 4 9 22—30 8 4 0 4 8 24—22 6 3 0 3 6 19—14 6 2 0 4 4 23—25 7 1 2 4 4 14—32 6 1 1 4 3 9—15 Iets over tijd laat scheidsrechter Grijmans beginnen. Nadat ADO eenige malen gevaarlijk dicht de Lisse-veste is genaderd, valt Lisse ge- vaarlijk aan. Een plotseling ingezonden schot van v. Beck van wel twintig meter afstand ver rast Kloes volkomen (01). Hierna worden de aanvallen van ADO veel- vuldiger. Met de grootste moeite weet v. Elzen, de Lisse-doelman, scoren te voorkomen. Er is in de tweede helft nog maar pas ge speeld als bij een ADO-aanval Rozing keurig doorgeeft naar Groot. Onhoudbaar voor v. ra zen schiet deze in (11). Onstuimig komt ADO opzetten. Benauwde oogenblikken ontstaan voor den Lisse-doelman. Bij een corner op het Lisse-doel komt de bal bij Zonneveld, die een pass naar Groot geeft; deze zet den bal scherp voor en met een kopbal geeft v. d. Kolk ADO de leiding, 21. De strijd blijft spannend, aan beide kanten wordt hard gewerkt. Bij een Lisse- aanval maakt Burger „hands". De strafschop, welke hiervoor wordt toegekend wordt door de Bruin ingeschoten, doch Kloes redt fraai. Hier mee kwam het einde. Nu het voorjaar gekomen is, heeft het klee- ding-comité voorloopig zijn uitdeelingen gestaakt. De kleedingverstrekking is, vooral ook door den strengen winter, een volkomen succes geweest. Overtuigend bleek dat goed gedragen kleeding, die in een bepaald gezin gemist kan worden, in een ander gezin een ware uitkomst kan zijn. Door bemiddeling van de scholen werden ruim 70 gezinnen geholpen en rechtstreeks 119 gezin nen. In 72 gevallen werd aan den Dienst voor Sociale Zaken advies gevraagd, om te voorkomen dat gezinnen geholpen werden, waarvan de leden met wat meer inspanning wel voor zich zelf zouden kunnen zorgen, of om te vermijden, dat een gezin uit verschillende bronnen steun zou ontvangen, met het gevolg, dat werkelijk hulp behoevenden gepasseerd zouden moeten worden. Voor zoover bekend waren 67 der gesteunde ge zinnen R. K. en 84 van andere richting. Aan gelden werd ruim 250 gulden ontvangen Inderdaad dus een mooi resultaat en een woord van dank aan de burgerij en de comité-leden, waarvan vooral mej. Helmers en de heeren Wernke en Bos veel werk hebben verzet, is dus wel verdiend. Heeft het comité nu zijn taak als afgedaan beschouwd? Neen, integendeel, er bestaan nog groote plannen. Volstaan we met te onthullen, dat het idee, te komen tot de stichting van een ..Brokkenhuis" vastere vormen heeft aangeno men. Volgende week hopen we daarover meer mede te deelen. Nu reeds doet het comité een beroep op allen om datgene, wat bij de groote schoon maak opgeruimd zal worden, af te staan aan het te stichten Brokkenhuis. Dat kan zijn: kleeding, beddegoed, huisraad, gordijnen, vloerbedekking, keukengerei, serviezen, kachels enz. Een klein berichtje aan een der onderstaande adressen is voldoende: mevr. Huender-Bosch, Wijk aan Zee; mevr. Scholtens, Zeestraat; de heeren C. J. v. d. Oord, H. Burgerstraat 37; Bos, Zeestraat 189 en J. G. v. d. Nes, Arendsweg 63. weigeren van de remmen tegen een hek ge reden. Een wielrijdster, afkomstig uit Beverwijk, kwam op den Wijkerstraatweg in aanraking met een passeerenden bus, daar eerstgenoemde te ver had uitgehaald. Het meisje werd tegen den grond geworpen en met een gekneusaen arm opgenomen. Nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, kon zij haar weg vervolgen. Aan het personeel van de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken van Gelder Zonen alhier werd Donderdag j.l. medegedeeld, dat als gevolg van de gunstige bedrijfsresultaten van het afgeloopen jaar een gratificatie zal worden ge geven aan hen, die tenminste drie maanden on afgebroken in dienst van de onderneming zijn geweest. De gratificatie bedraagt voor een vol dienstjaar over 1939 voor mannelijk en vrouwe lijk personeel boven 25 jaar f 22.50, eveneens voor gehuwden en kostwinners. Voor de arbeiders (sters) van 2125 jaar, van 1821 jaar, van 1618 jaar en van 1416 jaar zal deze Paaschgratificatie respectievelijk bedra gen f 15, f 7.50. f 5 en f 2.50. De leeftijd en het gehuwd zijn worden gere kend zooals de toestand op 1 Januari JJ. was. Ook zij, die vorig jaar met pensioen gegaan zijn of wegens werkvermindering vertrokken zijn, zal met in acht neming van den onafge broken diensttijd van drie maanden in 1939 en naar verhouding van den duur der werkzaamhe den een uitkeering worden verstrekt. Ook de gemobiliseerden zijn door de directie niet vergeten en zij komen zelfs voor de volle uitkeering in aanmerking. Ongetwijfeld een sympathieke geste der directie. De plaatselijke afdeeling van de Algem. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur houdt 29 Maart a.s. een ledenvergadering in hotel Ter Burg. Na afhandeling van de agenda zullen gekleur de opnamen worden vertoond van de hier ge houden Bolbloemtentoonstelling, waarbij de heer A. J. Martens een toelichting zal geven. A.s. Donderdagavond wordt in het K.S.A.- gebouw de sportrevue „D.E.M. Vooruit" opge voerd, waaraan niet minder dan 80 dames en heeren zullen medewerken, n.l. de leden van de dameswandelafdeeling DD.E.M, de heeren-af- deelingen voetbal, athletiek en wandelsport, de tooneelclub en de St. Jozefgezellen, het harmoni ca-kwartet „The Mixing Boys" en Timmer's Band. De revue bestaat uit 15 tafereelen en is rijke lijk voorzien van humor, zoodat er Donderdag avond veel te genieten zal wezen. Geboren H. Holleman-Zwanenburg d.; A. Schellevisch-v. Eerde d.; C. de Ruyter-Res d.; C. Rumping-Duineveld z.; E. W. Portegies-Meu- leman z.; G. Tressel-Bos z.; A. J. Ch. Duterloo- Huer d.; I. Kors-v. Kampen d.; A. Capaan-v. d. Molen z.; M. J. Luijt-Admiraal z.; W. W. Boeree- v. Gastel d.; M. J. v. d, Bogaerde-Jobse d.; M. F. Hoogland-Helsen z. Ondertrouwd; W. Jongejans en B. M. Tenberg; C. Hoogland en A. J. Zonneveld. Getrouwd; J. van der Pol en M. G. Busman. Overleden: C. van der Giessen, 24 jaar, ongeh., Dr. Schuitstraat 25; Arn. Niessen, 87 jaar, wedr. van J. W. de Boer, Scheijbeecklaan 5; S. Bakkum, 57 jaar, ongeh. Torenstraat 29. 40-Jarig jubileum G. Tesselaar. Gisteren, 2en Paaschdag, herdacht de heer G. Tesselaar, chauffeur bij mr. dr. J. Luden, op Koningshof, zijn 40-jarig jubileum. Wegens ziekte van den heer Luden werden de heer Tesselaar en diens echtgenoote op Koningshof ontvangen, waar de heer Luden den jubilaris op hartelijke wijze heeft toegesproken. Hij getuigde vol waardee ring te zijn voor de diensten door den jubilaris steeds verricht en mocht de verheugende mede- deeling doen, dat het H.M. de Koningin had behaagd en heer Tesselaar de eere-medaille toe te kennen, verbdnden aan de orde van Oranje- Nassau. Als feestcadeau overhandigde mr. Lu den den jubilaris een geschenk onder couvert, terwijl hem bovendien prachtige bloemen, in eigen kweekerij geteeld, werden overhandigd. Zeer onder den indruk sprak de heer Tesse laar woorden van dank tot zijn patroon. Thuis bij den jubilaris, waar vele bloemstukken prijk ten, kwamen talrijke belangstellenden hem met dit feest geluk wenschen. We noemen o.a. den heer J. S. M. Vrijland, Graaf en Gravin van Limburg Stirum uit Olst met hun zoons. Ver der oud-kolonel Dumont. den heer Chr. Du- mont, 2e luitenant der huzaren, jkvr. Mock v. Lennep en freule Mock. Het personeel van Koningshof kwam den heer Tesselaar felici- teeren en bood hem een fraaie rooktafel aan. Een aardige attentie had mejuffrouw Veldhuis uit Aerdenhout gezonden, n.l. een eigen gewerkt portret van den jubilaris van kunst-naaldwerk. Ook van zijn kinderen, familieleden en be kenden mocht de jubilaris talrijke geschenken in ontvangst nemen, terwijl vele anderen hun gelukwenschen zonden in den vorm van tele grammen en brieven. In den loop van den dag kwamen verscheidene belangstellenden den heer Tesselaar en diens huisgenooten feliciteeren. Ongetwijfeld zal de heer Tesselaar dankbaar op dezen dag terugzien en er onvergetelijke her inneringen aan bewaren. Burg. Stand. Geboren: J. A. Jhr. Coenen- Buurma, z. H. van der Deijlvan der Zwan z. Getrouwd; L. de Blécourt en J. E. van der Plaats; D. Matzer en A. M. van Vliet; G. de Vries en M. C. B. van der Bijl. Overleden: J. F. A. Olland, 76 jaar, wed. van J. Strolnk, overleden te Haarlem; J. Dolleman, 65 jaar. De oudste zouaaf overleden. Op bijna 95- jarigen leeftijd is op den Eersten Paaschdag alhier de oudste zouaaf, Th. Mooiekind, over leden. Donderdag om 9 ur zal de H. Requiemmis worden gezongen, die door den geestelij ken adviseur der Zouaven, den zeereerw. heer Pastoor B. van Leeuwen, opgedragen zal wor den. Mot de beide Pa&schdagen hebben ach in onze gemeente enkele verkeersongevallen voor gedaan, welke alle betrekkelijk goed zijn afge loopen. Zaterdagavond is een motorrijder, af komstig uit H&viem, nabij de pont door het Vandaag viert oud-Deken P. v. d. Aa, thans rustend, en verblijvende in huize St. Bavo al hier, zijn gouden priesterfeest. Reeds vanaf Vrijdag, den eigenlijken jubi leumdag. stroomden de bloemstukken aan van de talrijke organisaties en vrienden uit Vlissin- gen, die hun ouden herder nog blijken van dankbaarheid willen toonen voor wat hij in de bijna 25 jaar van zijn pastoraat voor Roomsch viissingen heeft gedaan. Verder mocht de jubi laris talrijke telegrafische en schriftelijke blij ken van medeleven ontvangen met zijn jubi leum. Om 9 uur hedenmorgen ving de feestviering aan met een plechtige H. Mis in de kapel van huize St. Bavo, waarvan vooral het hoogaltaar en priesterkoor rijk versierd was. De jubilaris, die zelf deze H. Mis celebreerde, werd daarbij geassisteerd door prof. P. Juffer mans, diaken, prof. W. Verschure als sub-dia ken en pastoor P. v. Diepen uit Zandvoort als presbyter-assistens, allen oud-kapelaans van den jubilaris. Op het Priesterkoor waren aanwezig Mgr. H. J. M. Taskin, oud-president van het Seminarie Warmond. Mgr. M. P. J. Möllmann, oud-Vicaris van het Bisdom, de beide pastoors der parochie kerken van Heemstede C. v. Mierlo en A. F. C. v. Noort, de rustende pastoors I, Meijer en C. Kors, kap. A. Coelen uit Den Haag, een neef van den jubilaris. Verder waren o.m. aanwezig prof. A. Steger, regenten en vele inwoners van Huize St. Bavo. Bij het binnenkomen zongen de Bavo-zangers onder leiding van Br. Tarsicius het Veni Crea tor en vervolgens de Missa quarter voor 2-stem- mig koor van Jaspers en na de Mis een feest lied naar woorden van Zr. Magdala. Om 11 uur was er receptie voor de bewoners van het huis. De voorzitter van het College van regenten, de heer C. A. M. Jonckbloedt, voerde hierbij namens de regenten, de eerw. Zusters en be woners, het woord. Een feest, op de eerste plaats, aldus spr., voor u zelf, door het bijzonder voorrecht gedurende 50 jaren de priesterlijke waardigheid te dragen, een voorrecht dat aan weinigen ten deel valt. Na 44 jaren van zwaren priesterarbeid hebt u uw werkkring vaarwel moeten zeggen om ge zondheidsredenen, maar hier in uw jaren van rust hebt u toch uw priesterijver bewaard om nog te arbeiden aan het geestelijk heil der Eer waarde Zusters en inwoners. Daarvoor zijn de regenten, Zusters en inwoners u zeer dankbaar. Wij mogen vertrouwen dat de jaren in Huize St. Bavo doorgebracht gelukkige jaren voor u geweest zijn, mogen deze nog door vele gevolgd worden. En al zullen de kruisjes u niet gespaard blij ven, toch hopen wij, en zullen er voor bidden dat deze tot een minimum beperkt blijven. Deken v. d. Aa nam deze gelegenheid te baat om het bestuur, de Eerw. Zusters en de gasten van dit huis te danken voor de wijze waarop zij steeds zijn leven hier hebben veraange naamd. Dat ik nu zoo fit ben, aldus Z. Hoog- Eerw., dank ik mede aan de goede zorgen der Eerw. Busters. Z. Hoog Eerw. bracht ook zijn dank aan de overige bewoners van het huis voor den pret- tigen omgang, dien hij hier steeds heeft gehad. Hierna was er receptie, ook voor personen buiten het huis, waarvan zeker een druk ge bruik gemaakt is. Gisteren heeft Zijne Excel lentie Monseigneur J. P. Huibers den jubilaris persoonlijk een bezoek gebracht. De feestdag wordt hedenavond besloten met een plechtig Lof in de kapel. :V v' Door de Commissie voor Vischpropaganda zijn een tweetal nieuwe reclameplaten ontworpen en dezer dagen verschenen de eerste exemplaren van de pers. Beide reclameplaten mogen zonder meer bijzonder geslaagd heeten. Dit kan niet alleen gezegd worden van de aardige, vlotte en suggestieve voorstelling, maar ook op druktech nisch gebied is deze mooie kleurenplaat een sieraad voor eiken vischwinkel. Ook de beide op schriften zijn juist gekozen. Een der platen vermeldt als slagzin: „Hiervan een moot? Graag!!! Bij deze plaat houdt een blondine een kabeljauw in de hand. Op de andere plaat zijn enkele haringen afgebeeld, welke op een schaal met salade gelegd zijn en draagt als onder schrift: „Een haring smaakt altijd". Deze beide nieuwe reclameplaten zullen ongetwijfeld aan de gestelde verwachtingen beantwoorden. Voor het diploma Nijverheidsavondschool slaagden Afd. machinebankwerken: K. Vlam, H. Ha- gedoorn, D. de Ruyter, P. de Beurs, J. Balke, D. Korf en E. Wijnkoop. Afd. Schilderen: E. v. d. Linden, A. Reynen, R. Rooker en J. Meyer. Afd. Motorrijtuig- en rijwielherstellen: M. Hartog, M. Kremers en N. de Koning. Afd. Timmeren: Th. Pieters, C. Meerhof, H. Messie, P. Hoogenbout, C. v. Duin, C. Zwaan en H. v. Baaien. Afd. Electro-techniekW. Borst, J. Schinkel, H. de Wit, P. Mantje, C. Kort, J. Baak, J. Duy- velshoff, C. Stuurman, W. Prins, C. Gravema- ker, R. wiljoud, D. v. As, C. Rasmussens en R. Messnik. Op het Sluisplein vond een demonstra tie plaats van de motorbrandspuit die door de directie van Koelhuis IJsvries spontaan ten gebruike is afgestaan voor de bewoners van blok 3. Deze brandspuit wordt bediend door het per soneel der Ijsfabriek, zoodat in geval van een luchtaanval materiaal en personeel zeer spoedig een begin van brand kunnen blusschen. Deze brandspuit werd geconstrueerd door de blokbewoners ir. J C. v. d. Lans en den bloklei- öer van blok 3, den heer A. Oostendorp. Met een tweetal stralen kan men een .even- tueelen brandhaard bestrijden en de stralen be reiken een hoogte van circa 2530 meter. De demonstratie had een vlot en goed verloop en de vertegenwoordiger van het hoofd der plaatselijke luchtbeschermingsdienst uitte zijn groote tevredenheid over dit bereikte resultaat. De Nijverheidsavondschool blijkt zich nog steeds in een groote belangstelling te moger. verheugen. Op 1 Januari 1939 werd de school bezocht door 237 leerlingen, n.l. timmeren 38, machine bankwerkers 85, electrotechniek 49. motorrijwiel herstellers 32 en schilders 33. Het diploma werd uitgereikt aan 37 leerlin gen, 8 leerlingen kwamen niet in aanmerking voor een diploma. Voor den nieuwen cursus werden op 1 October toegelaten 149 leerlingen, waarvan 8 niet op kwamen. Tusschentijds vertrokken er 86, zoodat de avondschool op 31 December j.l. 246 leerlin gen telde. Voorts werd de school nog bezocht door 198 militairen, verdeeld over de diverse ambachten. De logger KW 25 liep heden de haven van IJmuiden binnen. Dit schip had op zee een groot reddingsvlot drijvende aangetroffen. Het gevaarte werd aan boord gesleept, doch er was geen enkel nationaliteitsmerk op vermeld. Bij aankomst te IJmuiden werd het reddingsvlot aan de militaire autoriteiten afgedragen. De motorlogger „De vier gezusters" keerde met geringe vangst van de visscherij terug. Deze Katwijker motorlogger blijkt op de Noordzee op een onderwater drijvend wrak te zijn ge stooten, waarbij de schroef beschadigd werd. De logger moest de visscherij afbreken en keerde voor reparatie naar IJmuiden terug. Burgerlijke Stand. Geboren: Virgini Eli sabeth Geertruida Maria, d. van E. A. J. Holz- haus en C. M. Butter, Zandvoortschelaan 255; Eugène Bemhard Marie, z. van L. J. N. Bouvy en C. T. van Oosterhout, Boulevard Paul us Loot 6; Bob, z. van M. Tilkema en J. M. Mittelhaeu- ser, Zeestraat 65. Ondertrouwd: J. P. Meijer en C. M. Vork, Bre- derodestraat 9; T. P. Logmans en L. van Duiven- boden, Ten Katestraat 8. Getrouwd: H. J. Groenendijk en E. J. Ho- rijaans. Willemsparkweg 1II, Amsterdam. Verlaging kosten straatverlichting. De di rectie van het P.E.N. heeft het college van B. De Katholieke Universiteit steunen is een praktisch apostolaat en' een ware Kruistocht voor weten schap en geloof. en W. bericht, dat gerekend met ingang van 1 Januari 1940 overgegaan zal worden tot een verlaging van het tarief voor de straatverlich ting. Deze verlaging levert een besparing op van 1300 per jaar. Het college stelt den Raad voor den burge meester te machtigen een nieuwe overeenkomst met het P.E.N. aan te gaan. Afvoer burgerbevolking. B. en W. stellen den Raad voor een crediet te willen verleenen tot een bedrag van 1000 voor administratieve voorbereiding van elders woonachtige burger- bevolking. Verwacht mag worden dat het Rijk alle gedane uitgaven door de gemeente zal resti- tueeren, weshalve in de suppletoire begrooting dan ook een rijksuitkeering ten bedrage van voornoemd bedrag is geraamd. Schuilloopg raven. B. en W. schrijven aan den Raad, dat de internationale verwikkelingen naar hun meening weinig hoop geven op het spoedig tot stand komen van den vrede en dat zij derhalve meenen niet langer te moeten wach ten met het treffen van maatregelen tegen even tueel gevaar uit de lucht. Het college stelt voor om bij alle scholen loop graven aan te leggen, gemaakt hoofdzakelijk Uit boonenstroo, en wel bij school A (2), bij school B 4, bij school C 5, bij school D 5, bij de Wil" helminaschool 5, bij de R. K. school 5 en ten slotte dij de Chr. school ook 2. In totaal dus 29 stuks worden aangelegd. De dienst van P. W. raamt de kosten P®r loopgraaf op 200. De totale kosten zullen derhalve rond 6000 bedragen. Opgemerkt wordt, dat niet eerder met den aanleg een aanvang' gemaakt zal worden, dan onder direct dreigende omstandigheden. Wel Is het zaak het stroo nu reeds aan te koopen. Mo gelijk kan dit gedurende het a.s. seizoen, «M* alles rustig is", verhuurd worden aan de orga nisaties, die de auto- en motorraces orgafi' seeren. Als 's avonds in de huiskamer de gordijnen wor den dichtgeschoven, sluit men liefst alle goeds binnen en alle kwaads daarbuiten. Er komt een stemming van veilige geborgenheid; ,,'t is avond en 't is rustens recht". De mooi-vallende gordijnen van Peau de peche, in fraaie, matte kleuren, helpen de stille, rustige stemming verdiepen en bevestigen. PEAU DE PECHE, de gordijnstof met de sierlijke, zware valling, honderd en A mS - dertig centimeter breed, I 4" Wi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 12