Krachtig voortzetten van den oorlog een eerste eisch 1 „PROTECTOR" 1 Stauning over moeilijkheden der Deensche scheepvaart Rechtsschending in den oorlog Treiler Protinus beschoten De Duce ontvangt Teleki Het nieuws van heden DE MAGNETISCHE STORM HITLER BEDREIGT NU DEN BALKAN" DE BAROMETER Reynaud spreekt tot het Fransche volk 1 INBRAAK-VERZEKERING j Bedrijfsleven afhankelijk van den handel VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 27 MAART 1940 - OCHTENDBLAD BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27^ ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITCEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22309 Geredden worden vanochtend in een Engelsche haven verwacht Slechts neutrale sche pen verloren gegaan" ZWITSERSCHE DEFENSIE De Bilt meïdt: Deensche zeelieden eïschen begeleiding Savage, Nieuw-Zee- lands premier overleden Chineezen heroveren Woejoean Neutraliteit mag niet zijn onver schilligheid tegenover mis dadige oorlogsmethoden Een artikel van de Osservatore Koning Leopold bij de manoeuvres Men moet geen sensationeele resultaten verwachten, ver klaart de Hongaar- sche premier Het vliegtuig met de concentrische cirkels Door Zijn opstanding De Britsche schending der Noorsche watere ENGELSCHE LEENING AAN SPANJE -NllMDW (jOEPl/ff/Pd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., ingez mectedeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. contract sterk verlaagde prijzen. Voer de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Paul Reynaud Uit later bij de directie van de N.V. Visscherij mij. „De Daad" te IJmuiden ontvangen berichten blijkt, dat de op de Noordzee ge zonken treiler Protinus IJmuiden 85 waarschijnlijk niet op een mijn is geloopen, doch beschoten zou zijn. Het Engelsche oorlogsschip, dat acht van de twaalf opvarenden aan boord heeft, kan van zijn radiozend-instal- latie geen gebruik maken, ten einde zijn positie op de Noordzee niet te verraden. Hedenmorgen zal dit oor logsvaartuig vermoedelijk een En gelsche haven binnenloopen. Men verwacht, dat dan nadere gegevens omtrent de ramp en de overleven den zullen worden bekend gemaakt. LONDEN, 26 Maart (Reuter) Zooals reeds verschillende berichten is gemeld, hebben •hagnetische stormen, die hun oorzaak vonden 'ft zonnevlekken, ernstige storingen verwekt in 4e draadlooze en kabelverbindingen gedurende 4e laatste paar dagen. Uit de berichten blijkt, 4at de Vereenigde Staten ernstig onder de ge- volgen te lijden hebben gehad. Ook de Engel sche overzeesche verbindingen, draadlooze zoo vel als kabelverbindingen hadden onder sto- Ingen te lijden, o.m. de draadlooze dienst van keuter naar verschillende eentra. De Engelsche astronoom Spencer Jones ver- baarde, dat de instrumenten van het Britsche koninklijk Observatorium Zaterdag-avond „plot ting een klap gaven" welke den magnetischen ^ereldstorm aankondigde. Jones voegde hieraan k>e: „Er kan niet gezegd worden, dat een en kele oorzaak verantwoordelijk is, ofschoon de Zonnevlekken gewoonlijk een der symptomen vormen, die gepaard gaan met magnetische 'tor men." Men gelooft, dat de ernstigste periode der sto tingen thans voorbij is. De Amerikaansche Astronoom William Barton zegt in een theorie Over de zonnevlekken, dat de magnetische stor men hun oorsprong vinden in een tornado- 'chtige storing op de zon. Gezien,door den telescoop hebben zij het uiterlijk van groote bekken. Zondag konden zeven van die plekken op de Oppervlakte van de zon worden waargenomen. Een begeleidend verschijnsel van den storm ^as het optreden van het Noorderlicht op het Noordelijk en de Aurora Australis op het Zui- leiijk halfrond. De correspondent van Reuter beidde vandaag, dat de Aurora tot in den Oran te Vrijstaat Zondag te zien was, hetgeen vol gens den Zuid Afrikaanschen astronoom dr. Wood een uiterst zeldzaam feit is. LONDEN, 26 Maart. (Reuter). In de week, 4le Zondag te middernacht geëindigd is, aldus beidt een communiqué van de Britsche admira- 4teit, is voor het eerst sedert het uitbreken van 4en oorlog geen enkel Britsch of Geallieerd bhip verloren 'gegaan. De actie van den vij- bid, aldus het communiqué, scheen de vorige ^éek geheel gericht te zijn op ongewapende Neutrale schepen. Acht neutrale schepen, waar- bider zes Deensche, werden tot zinken ge- racht, doch geen dezer neutralen voer in con- vooi. Reuter meldt verder uit Londen, dat een 'bin motorvaartuig van Trinity House, den benst van vuurtorens en lichtschepen, ter hoog te van Cowes voor de kust van Wight is ge- bpseisü. De motorboot had een bemanning van 13 Jbppen aan boord. Alle opvarenden kwamen in ?et water terecht. Vier hunner zijn om het tven gekomen. RERN, 26 Maart (DNB) De chef van den ge- ^ralen staf van het Zwitsersche leger. £abhart, is benoemd tot opperbevelhebber van Jb legercorps. In zijn plaats is tot chef van generalen staf van het leger door den jjbdsraad de divisiecommandant Huber be- tt Dinsdagavond om 8 uur heeft Paul Reynaud, de Fransche minister president, een rede gehouden voor de Fransche radio, om zijn kabinet aan het Fransche volk voor te stel len. Reynaud wees er op, dat de grootste eisch van het oogenblik is, een krachtige voortzetting van den oorlog, volgens de oorlogsdoelein den, zooals deze door de Geallieer den herhaaldelijk zijn uiteengezet. „Jongstleden Vrijdag," zoo begon Reynaud zijn radiorede, „heb ik mijn kabinet aan het parlement voorgesteld. Thans doe ik het aan U, het Fransche volk. En ik zal dit doen met slechts enkele woorden, want, zooals gij1 weet, het is mijn gewoonte slechts met daden tot U te spreken. Sinds het oogenblik, dat ik de zware taak heb aanvaard minister Daladier, aan wien Frankrijk zooveel verschuldigd is, op te volgen, was al mijn aandacht er op gericht, welke regeering het meest krachtig zou zijn om han delend op te treden." Reynaud herinnerde aan de opeenvolgende regeeringen, welke Frankrijk in den grooten oorlog heeft gehad en zeide, dat dit gevaar thans is ter zijde gesteld. Uit de regeering is een kernkabinet van negen leden gevormd, voldoende voor beraadslagingen en niet te vee; om te kunnen handelen. Wij heb ben het noodige instrument geschapen en gaan ons er thans van bedienen. „Ons doel is hetzelfde als van onze voorgan gers; den vijand overwinnen." Reynaud gaf vervolgens een uiteenzetting van de Europeesche situatie sinds het aan het be wind komen van Hitler met de opeenvolgende agressies tegen Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije, Meme; en Polen, waarop de Sovjet-agressie te gen Finland als vanzelfsprekend is gevolgd. „Thans wordt door den heer Hitier alles in het werk gesteld," aldus vervolgde Reynaud, „om de economische onafhanke lijkheid der Balkanstaten aan te tasten. Dicht onder onze oogen tracht hij met alle middelen in een groot gedeelte van Europa de hegemonie van het Duitsche rijk te vestigen. Indien wij den door zijn veroveringen zoo versterkten en vergrooten vijand een dus danige massa zouden iaten organiseeren op bevel van een dergelijk regiem, dan zou het gedaan zijn met de vrijheid, zou het gedaan zijn met Frankrijk. De plicht der regeering is duidelijk: oor log voeren, en hem voeren op elk gebied. In de zeven maanden welke de vijandelijk heden nu reeds duren, heeft Frankrijk de invasie getrotseerd. Tot nu toe heeft de vijand voor den eersten keer niet geprobeerd ons bij het begin reeds te verpletteren. Wij weten, dat deze toestand elk oogenblik kan veranderen. Frankrijk werd dit maal evenwel niet overweldigd noch verrast, noch was het onbeschermd. Deze sterke bewa pening maakt het den leiders onzer legers mo gelijk het land te beschermen en zuinig om te gaan met het bloed der soldaten. Dat was ech ter niet voldoende. Er moet ook gewerkt wor den aan de behoeften der landsverdediging. De taak der regeering is daarbij iedereen zijn taak aan te wijzen De oorlog zal hard zijn. Wij zullen hard moeten strijden, hard moeten werken en- ons veel moeten ontzeggen. De gezamen lijke hulpbronnen der beide grootste wereld rijken zullen de overwinning waarborgen, mits zij deze overwinning volkomen willen en weten in te zetten. Zelfs nog boven een militaire overwinning zullen onze diplo matieke successen vooral afhangen van onze kracht, van het aantal onzer strijdwapens, onzer kanonnen, onzer vliegtuigen. En dat aantal hangt weer af van onze moreele vastberadenheid, onze bereidheid ons op offeringen te getroosten, van den wil der Franschen, zoowel van hen die achter het front staan als dergenen, die aan het front strijden. De toekomst hangt dus van ons af. Ons welzijn ligt in onze handen. Wij gaan de beproeving tegemoet met het hoofd omhoog, niet bereid er ons aan te onderwerpen, doch vastbesloten haar meester te werden, met den geest van krijgers, met den geest van overwinnaars." iiiiiimiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ VERWACHTING: S Kouder dan gisteren. Betrokken tot s H zwaarbewolkt, nu en dan eenige regen. Matige, tijdelijk krachtige Westelijke tot Noordelijke wind. 1 OVERZICHT: De kern van de diepe depressie bevond zich gisteravond juist over onze omge- ving. Zij strekt met vrü groote snelheid naar Denemarken. Aan haar Westzijde voeren krachtige Noordelijke winden koude E: lucht rechtstreeks uit het Toolgebied over de Britsche eilanden naar het Zuiden. Deze koude luchtstrooming bereikte gis- teravond juist het Westen van ons land. H ONDERL. VERZEKERING-1 MIJ. DAMRAK 60 AMSTERDAM-C. Telef. 45014 en 45016 Directie H. F. HEERKENS THIJSSEN Uitsluitend voor: Kerken, Pastorieën, =j Kloosters en Kerkelijke Instellingen llllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll KOPENHAGEN, 26 Maart (Decnsch Tel. Ag.) Bij de opening der vergadering van het Deensche Folketing heeft minister president Stauning een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „Wij komen bijeen in een sfeer van groote zorgen. Een aantal Deensche schepen is gezonken of tot zinken gebracht, een groot aantal Deen sche zeelieden heeft het leven verloren, terwijl het zijn beroep uitoefende op wet tige wijze en zonder zich op ccnige wijze in den oorlog te mengen. Wij geven uiting aan onze bewondering voor en onze dankbaar heid jegens deze zeelieden. Het Deensche bedrijfsleven hangt samen met den handel met andere volken en de scheep vaart is een zeer belangrijke schakel. Als zij niet onderhouden kan worden, heeft dat voor vele dingen groote' en blijvende gevolgen. De oorlogstoestand heeft het land groote verliezen veroorzaakt: wij staan voor economische moei lijkheden van zeer aanzienlijken omvang. Wij hebben getracht een gezonde politiek te voeren en groote schommelingen en inflatie te ver mijden. De prijsontwikkeling is ongunstig: de invoergoederen zijn met 60 procent gestegen, de uitvoergoederen, vooral de landbouwproducten, slechts met 15. procent, terwijl de omvang ge daald is. De prijsstijging bij de invoerproduc ten wordt grootendeels veroorzaakt door de stijging der vrachten en die stijging zal aan houden, zoolang schepen en bemanningen op zee ten onder gaan." Stauning besprak vervolgens den financiee- lèn toestand er zeide: „Het heeft geen zin te spreken over de handhaving van den normalen handel, omdat die tot een steeds grooter tekort op de handelsbalans zou leiden. Wij moeten rekening houden met een gedaalden invoer en misschien met een verminderde productie. Zoo is de oorlog voor de neutralen. Wij moeten streven naar evenwicht in de begrooting er. daartoe dient het ontwerp, dat heden is inge diend. De weg der directe belastingen moet voorloopig als versperd beschouwd worden, doch cp een aantal terreinen kunnen inkomsten wor den verkregen uit het gebruik, dat men nog steeds op peil tracht te houden. Qnze politiek blijft tegen inflatie gericht. Wij hebben ons verzet tegen een daling van de kroon, die tot ongelukken zou leiden. Leeningen en daarmede een kunstmatige stimuleering der koopkracht hebben wij vermeden, evenals het uitgeven van meer bankbiljetten. In het ingediende ontwerp wordt nog be paald, dat prijsstijgingen tengevolge van het ontwerp niet mogen worden berekend in den prijzenindex, waarnaar de loonen geregeld worden." Stauning Vertegenwoordigers der Deensche organi saties van stuurlieden, machinisten, stokers, radiotelegrafisten en andere zeelieden heb ben verlangd, dat de regeenng zoo snel mo gelijk besluit tot het doen begeleiden van op de Noordzee varende schepen door visch- kotters, hetgeen reeds eerder geëischt was. Voorzoover dit niet geschiedt, moeten de organisaties haar leden aanraden niet te varen. Twee Deensche onderdanen zijn door h :t gerecht veroordeeld tot resp. acht en drie maan den gevangenisstraf wegens spionnage. Voorts zijn nog drie Deensche onderdanen veroordeeld tot 60 tot 80 dagen gevangenisstraf wegens po ging tot spionnage. Alle veroordeelden hadden geld in ontvangst genomen van een vertegen woordiger van een vreemden staat, om zich naar een anderen staat te begeven en daar in lichtingen in te winnen. Naar Reuter uit Londen meldt, zijn vijf op varenden van het Deensche s.s. Britta, dat gis teren op den Atlantischen Oceaan tot zinken is gebracht, in Engeland aangekomen. De der tien andere leden der bemanning zijn verdron ken. In een haven aan de Schotsche Oostkust zijn 20 mannen van het Deensche s.s. „Algier" aangekomen. Van dit schip zijn vijf opvarenden om het leven gekomen. Bij het tot zinken brengen van het Deensche schip „Minsk" tenslotte zijn 13 menschen omge komen en 9 gered. De geredden van deze booten hebben verteld, dat zij twee ontploffingen hebben waargenomen bij den ondergang van hun schepen, zoodat de vraag rijst, of hier wellicht gebruik is gemaakt van een nieuw z.g. geheim wapen. Een gedempte ontploffing werd door een luidere explosie ge volgd. Duitsch afweergeschut in actie op het eiland Sylt, dat in de laatste weken door de Britsche luchtmacht veelvuldig werd gefotografeerd en met bommen bestookt WELLINGTON. 26 Maart (Reuteri De minister-president van Nieuw-Zeelanfl, Savage, is overleden. Minister-president Savage heeft den leeftijd van 68 jaar bereikt. In Augustus had hij een buikoperatie ondergaan, waarvan hij nooit ge heel hersteld is. Savage heeft gedurende zijn bewind vele maatschappelijke hervormingen ingevoerd. TSJOENKING, 26 Maart (Reuter) Offici eel wordt yan Cbineesche zijde medegedeeld, dat de Chineesche troepen na hevige straat gevechten de stad Woejoean, ten Noorden van de Gele Rivier, die begin Februari verloren ging, heroverd hebben. Onze Romeinsche correspondent seint ons Dinsdagavond In een artikel getiteld „Moreele mobilisa tie" komt de hoofdredacteur van de „Osser vatore Romano", Graaf Delia Torre, heden avond terug op de door hem reeds meer malen betoogde noodzakelijkheid, dat allen, die niet als partij in den oorlog betrokken zijn, toch wel partij kiezen tegen de oorlogs methoden, die in fiagranten strijd zijn met het menschelijk en goddelijk recht. Delia Torre spreekt van de verplichting om zich niet onverschillig te betoonen, wanneer deze onverschilligheid tenminste niet beteekent een houding van neutraliteit, maar van werkelijke onverschilligheid. Aanleiding tot zijn betoog geeft hem de Paasch-homilie van den H. Vader, waarin Deze, nadat Hij in Zijn Kerstrede tot het H. College van Kardinalen den rechtvaar digen vrede tot onderwerp koos, sprak over de moraliteit in den oorlog. Ook Roosevelt sprak daarover en kwam tot de conclusie, dat „de vrij heid om God te aanbidden onschendbaar moest zijn." In de schending' van deze vrijheid, aldus Graaf Delia Torre, steekt de wortel van het kwaad, van den tegen alle moraliteit in gevoerden oorlog en den opgelegden vrede, die, zooals de Finsch- Russisehe, van dien oorlog de epiloog is. Spre kende over den rechtvaardigen vrede noemt Graaf Delia Torre als grondslagen van eendracht en broederschap: de trouw aan het gegeven woord, het gericht zijn van iedere menschelijke kracht op den voorspoed en den vooruitgang der volkeren en vrij handelsverkeer. Waar de wil daartoe en de garantie daarvan aanwezig zijn. daar zal de rechtvaardigheid den vrede om helzen. BRUSSEL, 26 Maart (Belga). Koning Leo pold van België heeft Dinsdag de leger-manoeu- vres in de streek van Leuven bijgewoond. ROME, 26 Maart (Reuter;De Hongaar - schc premier Teleki heeft Dinsdagavond een langdurig onderhoud gehad met Mus solini in het Palazzo Venezia. Dit gesprek volgt op de bespreking, welke hij Maandag gedurende twee uur met Ciano heeft gehad. Donderdag zal Teleki een bezoek aan Z. H. den Paus brengen. ROME, 26 Maart (Stefani), De Hongaarsche premier, graaf Teleki, heeft aan het Italiaan- sche blad Tribuna een kort interview toege staan, waarin hij o.m. zeide, dat allen, die sen sationeele resultaten van zijn besprekingen te Rome verwachten, dwalen. Dat is een ver- geefsche, naïeve of tendentieuze verwachting. Er valt veel te leeren in Rome, waar men in intiem en snel contact is met de groote gebeur tenissen, die zich afspelen of die in Europa tot rijpheid komen. „Ik zelf," aldus Teleki, „kan tot eenige dezer directe waarnemingen bijdragen. Dat doet men onder vrienden," zoo besloot Teleki, „vooral wanneer gevaren wordt in nogal bewogen wateven." Na afloop van het bezoek is een officieel com munique uitgegeven, waarin wordt gezegd: „Tijdens het hartelijke gesprek tusschen de Duce en den Hongaarschen premier Teleki is een voorstel naar voren gekomen later op elk gebied de samenwerking te verdiepen tusschen de beide landen op de basis van het vriend schapsverdrag, dat eerlang dertien jaar zal be staan en door de gebeurtenissen werd gewaar merkt. Deze vriendschap past volkomen bij de thans tusschen Duitschland en Italië en Dutiscbland en Hongarije bestaande betrekkingen, evenals bij die, welke bestaan tusschen Italië en Joego slavië. De beide regeeringen zijn vastbesloten, vooraJ onder de tegenwoordiige omstandigheden haar acties te coördineeren om den vrede in het Donaubekken ep op den Balkan te bewaren." BERLIJN, 26 Maart (D.N.B.). Van bevoegde Duitsche zijde wordt, naar aanleidnig van de berichten over een vreemd vliegtuig met con centrische cirkels als kenteeken, dat machine geweervuur op Deensch gebied had geopend, met stelligheid verklaard, dat zich in bet tijdvak in kwestie geen Duitsch vliegtuig in de nabij heid heeft bevonden. Radiorede van Paul Reynaud tot het Fransche volk. De Hongaarsche premier Teleki door Mussolini ontvangen. Viering van het eeuwfeest der Congrega tie van de Broeders van St. Louis te Oudenbosch. Keuring van buitengewone dienstplich tigen. Volgens nadere berichten zou de op de Noordzee gezonken IJmuider treilef Protinus IJm. 5 beschoten ziin. Beurs van New York: Koersen brokkel den af; slot gedrukt. Toen de Joden den Goddelijken Heiland om een teeken vroegen, ves tigde Hij niet hun aandacht op Zijne wonderen, welke Hij dagelijks ver richtte, maar Hij sprak slechts dit: „Breekt den tempel af en in drie da gen zal Ik hem herbouwen." Daar mede doelde Hij op Zijn eigen Lichaam en Zijn Verrijzenis uit den dood. Door Zijn opstanding uit den dood tot het leven wilde Hij zijn grootheid bewijzen. Aldus kon Hij met volle recht zeggen: „Ik leg mijn leven af om het weder aan te nemen. Macht heb Ik om het af te leggen en macht heb Ik om het weder aan te nemen." (Jo. 10, 17-12). Uit deze Zijne Verrij zenis bleek Zijn God-mensch-zijn. Zijn menschlieid wijl Hij verrees, Zijn Godheid wijl Hij zich zelf opwekte. De opstanding van Jezus Christus uit de dooden is de grondslag „onzer levende hoop" op de „onvergankelijke erfenis" omdat ze een vaste waarborg is voor ons eeuwig geluk. Reeds de wedergeboorte tot het bovennatuur lijke leven der genade geschiedt naar Petrus' leer „door de opstanding van Christus." OSLO, 26 Maart (.Noorseh Telg. Ag.). L Noorsche ministerie van Buitenlandsche Zakt. maakt thans bijzonderheden bekend in verbant. met de Britsche schending der Noorsche terri toriale wateren. Deze officieeie mededeeling vermeldt, dat in den morgen van 22 Maart een Britsche torpedojager iq de Noorsche territoriale wateren een waarschuwingsschot afvuurde te gen een Duitsch koopvaardijschip, dat in Zui delijke richting voer. Het Duitsche schip stopte niet en de Britsche torpedojager onthield zich van verder gebruik van geweld. De granaat, die gebruikt was voor het waarschuwingsschot kwam zonder te ontploffen neer op ae kust, niet ver van een weg en in de nabijheid van het plaatselijke spoorwegstation. Het Noorsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken zona op 25 Maart aan de Noorsche legal* in Londen een instructie om energiek te protesteeren tegen deze grove schending van de Noorsche neutrali- teitsregeis. Ook het Noorsche ministerie van Marine ver strekt nadere bijzonderheden over de bewegingen van de Britsche torpedojagers in de Noorsche wateren. Op 21 Maart verscheen een Britsche jager ter hoogte van Hustadvika, tusschen Kris- tiansund en Molde, in de territoriale wateren. Hij volgde een Duitschen koopvaarder, die in Noordelijke richting voer, en maakte verschei dene cirkels om dit schip. Wat later kwam de zelfde torpedobootjager in contact met een Duit schen treiler, die, zooais reeds gemeld is, hulp vroeg. Later op dien ochtend trachtte de torpedo jager den naam van een Duitschen koopvaarder, die door een Noorsche torpedoboot begeleid werd, te weten te komen, doch hij verliet de Noorsche wateren na sommeering door de Noorsche tor pedoboot. Op 22 Maart opereerden 8 of 9 Britsche jagers voor de kus+ tusschen Lindesnes en Jaren: twee daarvan werden waargenomen door een Duitsch vrachtschip, dat de Rossfjord tusschen Lindesnes en Farsund binnenvoer. Twee jagers achtervolg den den Duitscher tot een zeemijl van den in gang der fjord, waarna zij terugkeerden naar volle zee. Van de kust van Jaren werden 8 of 9 jagers waargenomen. Een dezer jagers loste een waarschuwingsschot, zooals reeds gemeld. De jager voer om het Duitsche schip heen en ver dween daarna. Deze episode had 10 minuten ge duurd. De Noorsche torpedobooten en vliegtui gen, welke gewaarschuwd werden, kwamen niet op tijd aan. LONDEN, 26 Maart (Reuter) De tekst van de Spaansch-Britsche leeningsovereenkomst is heden in den vorm van een Witboek gepubli ceerd. Het Vereenigd Koninkrijk stemt er in toe. de Spaansche regeering een bedrag van ten hoogste twee millioen pond sterling te leenen tegen een rente van 4^ procent en terug te betalen in twintig halfjaarlijksche termijnen. K^lSAVAVAVUUIWIIlllHf Stand op Woensdag 1 uur v.m. 767Ü Vorige stand 741.7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1