:r:Trr;:::'r^z NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Italië wil vrede in den Balkan en het Donaubekken Britsche en Duitsche eskaders raken slaags Om de neutraliteit van de Noorsche wateren De Paus ontvangt 4000 pelgrims Groote zege voor Mackenzie King De ontploffing op de „Railleuse" Finsche troepen in nieuwe stellingen Het nieuws van heden Bij Teleki's bezoek aan Rome EEN TOENADERING TOT MOSKOU NOG VERRE Luchtgevechten boven Fransch gebied NEDERLAND-L UXEMBURG EEN TERUGGETROKKEN HAV.AS-BERICHT WELLES WORDT HEDEN TERUGVERWACHT VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 28 MAART 1940 - OCHTENDBLAD BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22311 NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 1 3.25. Bij onze Agenten 27% ct. per week, per kwartaal f 3 58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM De Bilt meidt: Milium ii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii inwillig Verkiezingen in Canada leveren een aanzienlijke meerderheid op voor de regeering „Zeven dooden en eenige vermisten" Hongaarsch comman dant naar Rome Een vloedgolf Na de plechtige Pausmis in den St. Pieter op het Hoogfeest van Paschen, geeft de H. Vader van de buitenloggia van den Sint Pieter den zegen Urbi et Orbi", aan de stad Rome en aan de wereld De strijd ter zee Definitieve samenstelling van het Nederlandsch elftal De aanvoerder-doelman van het Nederl. Elftal M.s. „Gerco" verloren geacht Het Fransche legerbericht Kallio ontvangt de leden van het afgetreden kabinet Gaan Geallieerden hun houding wijzigen? De Noorsche meening „De vrede ging verloren, omdat regeeringen en volkeren zich van Christus afkeerden" Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., ingez. mededeelïngen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Onze Romeinsche correspondent seint ons Woensdagavond Teleki's bezoek aan Rome heeft, zoo kan men zeggen, eenig licht geworpen op de bespreking tusschen Hitler en Mussolini aan den Brenner. Uit het communiqué, dat Stefani over dat bezoek verstrekte, blijkt, dat Italië er nog altijd de grootste waarde aan hecht, dat het in het Donaubekken en op den Balkan vrede blijft, althans in de veronderstelling, dat ook Italië zelf in vrede wenscht te blijven. Ook na de be spreking aan den Brenner blijkt Italië dus zijn niet-oorlogvoerende houding nog altijd het meest wcnschelijk en opportuun te vinden. Italië schijnt echter den vrede in het Donau bekken en op den Balkan tegenwoordig niet zoozeer bedreigd te achten door Rusland als *ei door de Franschen en de Engelscnen Wij concludeeren hiertoe op grond van de Italiaan sche pers, die Rusland den laatsten tijd op op- Vallende wijze ongemoeid laat, doch Engeland o» Frankrijk allerminst. Het kost weinig moeite om aan te nemen, dat Duitschland gaarne een toenadering ziet tusschen Italië en Rusland en in die richting zijn beste diplomatieke been voorzet. Wij krijgen echter niet den indruk, dat het met die toenadering al ver gekomen is. In zeker opzicht behoeft Italië er niets op tegen te hebben, dat de indruk wordt gewekt als zou die toenadering aanstaande zijn, maar toch schijnt het, dat Hitler Mussolini omtrent Rus- lands bedoelingen niet zoo overtuigend heeft kunnen geruststellen, daar de Duce het zaak vindt tegenover Rusland de noodige reserve te handhaven. Hierop wijst o.a. de spottende toon, waarop de Italiaansche pers de veronderstelling van een Duitsch-Italiaansch-Russisch samengaan, met het oog op een Fransch-Engelsche bedreiging van den vrede op den Balkan naar het rijk der fabelen verwijst. Uit de bespreking aan den Brenner is de Duitsch-Italiaansche alliantie op geschrift te voorschijn gekomen, waaruit men vooral moet besluiten, dat Italië zijn imperiale politiek, ge richt op de Middellandsche Zee en Afrika, een politiek die het tegenover Engeland en Frank rijk plaatst, trouw blijft. Er echter uit te concludccrcn, dat men in de naaste toekomst Italië aan de zijde van Rusland zal zien is op zijn minst voor barig. Voorlcopig schijnt Italië voor Rus land op zijn hoede te blijven. g VERWACHTING: Krachtige tot matige, meest Noord- 5 Oostelijke wind. Wisselende bewolking. Plaatselijk enkele buitjes, zelfde tempe- ratuur als gisteren. OVERZICHT: 1 De kern van de diepe depressie trekt langzaam naar Zuid-Noorwegen. Zij ver- oorzaakte aldaar buitengewoon zwaren sneeuwval. Daar de luchtdruk over de Britsche eilanden blijkbaar bleef stijgen en =E S de depressie nog iets in diepte toenam, i namen de luchtdrukverschillen over onze 5 omgeving en het Noordzee-gcbied toe. Stormachtige tot krachtige Noord-Weste- lijke tot Noordelijke winden voeren thans koude lucht rechtstreeks uit het Foolgc- bied naar onze omgeving. 1 STORM WAARSCHUWINGSDIENST: Woensdagavond te 19.20 uur werd ge- 5 seind aan alle posten: „Weest op uw 5 hoede." jj= OTTAWA, 27 Maart. (Havas). Hoewel de eindresultaten der algemecne verkiezingen in Canada nog niet bekend zijn, blijkt wel nu reeds, dat de liberale partij (de regee- ringspartij) de overwinning heeft behaald en onder leiding van den premier Macken zie King met een groote meerderheid aan het bewind zal blijven. Van de 245 zetels hebben de liberalen er teeds 177 verworven. Indien men daarbij de Zes onafhankelijke liberalen, die de regeering steunen, optelt, heeft de liberale partij een theerderheid van twee zetels meer dan vóór de verkiezingen. De conservatieven hebben 38 zetels verwor den tegen 39 in het vorige parlement; de coö peratieve Commonwealth-beweging, die socia listisch getint is, heeft 8 zetels tegen vroeger de onlangs opgerichte partij der nieuwe de mocratie heeft, verbonden met de partij' van het sociale crediet, 7 zetels gekregen, terwijl het sociale csediet er tevoren 15 had. De an dere partijen hebben 3 zetels gekregen. Voor elf districten is de uitslag nog twijfelachtig, ter- dviji in één district de verkiezing uitgesteld is. Alle leden der regeering zijn herkozen. Het nieuwe parlement komt op 9 Mei bij een, doch in politieke kringen gelooft men, dat de premier reeds voordien maatregelen voor krachtiger oorlogsvoering zal nemen. In een toespraak na de verkiezing voor de tadio heeft Mackenzie King, de premier, ge- 2cgd, dat hij opgelucht en trotsch was, dat het Canadeesche volk aan de andere deelen van het Britsche Gemeenebest getoond had, dat Canada een algemeene verkiezing kon houden 'h oorlogstijd zonder de eendrachtige oorlogs spanning van het eendrachtige land nadeel te brengen. Gij hebt, aldus ging de premier voort, helder Ingezien, welke groote dingen op het spel staan. Het resultaat is het bewijs, dat gij u krachtig eensgezind hebt gevoeld en beseft hebt, dat de inspanning van een een drachtig Canada niet alleen noodzakelijk is om Engeland en Frankrijk bij te staan tn hun strijd tot behoud van de vrijheid in Europa maar tevens onmisbaar is voor het behoud van de ware vrijheid in ons eigen l*nd." PARIJS, 27 Maart. (Havas) In aansluiting op liet-bericht van Stefani over een ontplof fing aan boord van den Franschen torpedo jager in de haven van Casablanca, deelt het Fransche ministerie van Marine thans mede, dat „zich in een haven aan boord van den torpedojager „La Railleuse" een ontploffing heeft voorgedaan. Er zijn zeven doodop en eenige vermisten." BOEDAPEST, 27 Maart (Havas). Kolonel Ladislas Hary, commandant van de Hongaar- sche luchtmacht, is vandaag naar Rome ver trokken. Het doel van deze reis is een bezoek te brengen aan den Italiaanschen onderstaatsse cretaris voor Luchtvaart, generaal Pricolo, om hem het grootkruis van de orde van verdienste te overhandigen, dat hem door admiraal Horthy is verleend. CAEN, 27 Maart (Havas). In den afgeloo- pen nacht heeft een vloedgolf den zeedijk bij Luc sur Mer over een lengte van 150 meter weggeslagen. Aanzienlijke materieele schade is aangericht aan de toegangen tot het strand. Eenige hectaren land werden met een laag zand van 20 c.M. dikte bedekt. LONDEN, 27 Maart. (Reuter) Het hoofd kwartier van de Engclschc luchtmacht in Frankrijk heeft een communiqué uitgegeven, waarin gemeld wordt: „Een formatie, bestaande uit zeven vijan delijke verkenningsvliegtuigen, die ontmoet werd door Britsche gevechtstoestellen, is opgevangen en aangevallen door een gc- vcchtspatrouille der R.A.F. Er werden lucht gevechten geleverd, waarbij onze toestellen de vijandelijke formatie uiteendreven en dwongen haar verkenning op te geven. Een van onze patrouilles heeft verder een for matie ontmoet van negen vijandelijke gc- vechtstoestellen. Tijdens het daarop ontstane gevecht werd gezien, hoe twee vijandelijke toestellen brandend omlaag stortten. Een onzer gevechtsmachines werd neergeschoten, de piloot kon echter met zijn valscherm dalen." De correspondent van Reuter bij de Britsche luchtmacht in Frankrijk meldt verder, dat de Engelsche vliegtuigen gisteren boven Fransch gebied tenminste vijf Duitsche toestellen hebben neergeschoten. Men gelooft, dat twee andere vliegtuigen eveneens zijn neergehaald. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Duitsche verkenners hebben boven de Noordzee Britsche vliegtuigen ontmoet, die probeerden de Duitsche Bocht binnen te dringen. Een Britsch vliegtuig van het Bristol-Blen- heim-type werd door Duitsche jagers omlaag- geschoten. De Duitsche verkenningsvliegtui- zen zijn voltallig teruggekeerd. Het Belgisch persbureau Belga meldt, dat in Henegouwen, Brabant en Namen talrijke pam fletten zijn gevonden, die waren uitgeworpen door vliegtuigen van onbekende nationaliteit. De pamfletten waren bestemd voor het Fransche leger: zij vallen de Fransche regecring aan en prediken tweedracht tusschen Frankrijk en Engeland. De keuze-commissie van den KNVB heeft het Nederlandsch elftal, dat Zondag 31 Maart te Rotterdam tegen Luxemburg speelt, thans definitief als volgt samenge steld: Doel: Van Male (Feyenoord), aanvoerder. Achter; Slot (Blauw-Wit; en Choufoer (ADO). Midden: Paauwe (Feyenoord), Foulus (SVV) en De Vroet (Feyenoord). Voor: Draeger (DWS), Drok (Sparta), Vroomen (Juliana), Lenstra (Heerenveen) en Bergman (Blauw-Wit). Reserves zijn: Wille (EDO), Wilders (Blauw wit), Loof (ADO), de Heer (ADO) en Stijger (Blauw-Wit). De bondstrainer Bob Glendenning heeft de spelers Dijkstra, Caldenhove en Vente bezocht, die, naar men weet, reeds in het elftal voor Luxemburg waren gekozen, doch dezer dagen geblesseerd werden. Glendenning heeft aan de keuze-commissie medegedeeld, dat zijns inziens alle drie spelers in verband met hun blessures aanstaanden Zondag niet opgesteld konden worden. Uit de nieuwe samenstelling blijkt, dat, mede in verband met de blessures van enkele spelers, slechts twee spelers, die ook tegen België te Antwerpen van de partij waren, Zondag a-s tegen Luxemburg zullen uitkomen, nX Paauwe en Draeger. VAN MAL* Het Ncderlandschc motorschip „Gcrco", groot 147 bruto rcg. ton, toebchoorende aan de reederij G. Slump te Delfzijl, dat twee maanden geleden in de Tynemouth-baai op de kust liep, is Woensdag op de rivier de Tees binnengekomen. De deskundige van Lloyds verklaarde, dat het onmogelijk wac het schip te redden. De inspec teurs verklaarden het schip volkomen wrak en de verzekeringsmaatschappij betaalde de verzeke ringssom. Kapitein en bemanning keerden naar Neder land terug. Het wrak werd voor een paar honderd pono sterling opgekocht. Het zal worden verbouwd tot Britsch koopvaardijschip. Het 6574 br. reg. ton metende Britsche stoom schip „Castlemoor" van de Runciman-Line is thans zoo ver over tijd, dat het als verloren beschouwd moet worden. Men heeft echter de hoop op het behoud van de uit 42 koppen be staande bemanning nog niet opgegeven. Volgens een telegram uit Esbjerg is, naar een bericht uit Tisted een Duitsche treiler (naam onbekend) in het Westelijk deel van de Jammer Bocht gisteravond aan den grond geloopen. Door een Deensche boot van de kustwacht is de ge- heele uit dertien leden bestaande bemanning aan land gebracht. Naar verluidt, is aan een ber gingsvaartuig verzocht den treiler vlot te slee- pen. Officieel wordt te Londen medegedeeld, dat de Britsche luchtmacht op de Noordzee een Duitsch patrouillevaartuig tot zinken heeft ge bracht. Drie vrouwen en twee kinderen, waaronder een zuigeling, behooren tot de 42 geredden van het Noorsche stoomschip „Cometa", die vandaag in een haven aan de Noordoostkust van Schotland zijn binnengebracht. Eenige geredden hebben verklaard, dat zij 17 uur hadden rondgezwalkt eer zij werden opgepikt. Het Fransche legerbericht van Woensdag luidt: „Duidelijke activiteit der artillerie van weers kanten in het gebied ten Westen der Vogezen." HELSINKI, 27 Maart. (Havas) Zooals be reids werd gemeld is in Finland een nieuwe regeering gevormd onder leiding van den afgetreden premier Risto Ryti. De president der republiek Kallio heeft de leden van het afgetreden kabinet ontvangen en hen trit naam van het land dank gebracht, dat zij de verantwoordelijkheid hebben willen aan vaarden voor een oorlogsregecring. „Thans is de macht van ons land veel grooter, aldus Kallio, dan bij het begin van den oorlog. Met denzelfden moed als waar mede gij tüdens den oorlog hebt gewerkt, hebt gij vrede gesloten om de vernietiging van ons kleine volk te verhinderen. Wij kunnen onze mecning hebben over de hardheid der vredesvoorwaarden, maar de natie en 't parlement hebben begrepen, dat een zware vrede meer waard is dan een bloe dige oorlog tegen een machtiger vijand en waarvan de gevolgen onoverzienbaar zouden zijn geweest. Ons land werd geamputeerd en dat is diep bedroevend, maar ons heroïeke volk en leger hebben den oorlog overleefd. Vervolgens heeft de president Ryti zijn dank betuigd, dat deze zich bereid heeft ver klaard het werk van den wederopbouw des lands weer op zich te nemen. Dat Finland zich intusschen aanpast aan den nieuwen toestand en tevens van plan is zijn nieuwe grenzen te verdedigen, blijkt uit een bericht van het Duitsche Nieuwsbureau, vol gens hetwelk de Finsche troepen achter de ge wijzigde staatsgrenzen nieuwe stellingen heb- bpn betrokken. Het ministerie van Binnenlandsche Zaken heeft het betreden van het gebied in kwestie verboden. Buitenlanders mogen er slechts met een speciale politievergunning binnenkomen. Voor de doorreis over Tornea en Haparanda naar Zweden gelden bijzondere bepalingen. De volledige samenstelling van bet nieuwe kabinet-Ryti is als volgt: Minister-president: Risto Ryti. Buitenlandsche Zaken: Professor Rolf Johan Qvitting. Justitie: Oskari Lehtonen. Binnenlandsche Zaken: Ernst von Bom. Landsverdediging: generaal-majoor Rudolf Walden. Financiën: Mauno Pekkala. Onderwijs: Ds. Antti Kukkonen. Landbouw: twee ministers, nX Pekka Heik- kinen en Juho Koivisto. PARIJS, 27 Maart Het Fransche blad de „Temps" meldde Woensdag, dat in Fransche gezaghebbende kringen wordt verklaard, dat op grond van de systematische schending der Noorsche territoriale wateren sedert het begin der vijandelijkheden door Duitsche schepen, de Geallieerden zich van nu af gerechtigd achten het privilege der neutraliteit dezer wateren niet meer te respecteeren. Dit bericht werd verspreid door het Fran sche persbureau Havas. Later verzocht evenwel dat persbureau het bedoelde be richt in te trekken, omdat bij navraag in officieele kringen is gebleken, dat geen enkele verklaring in dien zin is afgelegd. Het Fransche standpunt is, aldus deze kringen, evenals het Britsche, sedert de zaak met de „Altmark" niet veranderd. Van gezaghebbende Fransche zijde wordt verder medegedeeld: Het in een avondblad verschenen bericht over de neutraliteit der Noorsche territoriale wateren was noodzakelijkerwijze valsch, daar het een toespeling maakte op het moge lijke besluit van een bijeenkomst, welke nog niet was gehouden. Te Parijs, zoowel als te Londen, is men echter van meening, dat het ondraaglijk is, dat de neutraliteit der territoriale wateren van een dergelijk land in feite voortdurend geschonden wordt door een wederrechtelijk gebruik, dat Duitsche schepen ervan maken en dat de Geal lieerden derhalve besloten zijn zelf den politie- fienst ter hand te nemen. De passiviteit van zekere neutrale regeeringen heeft de beteekenis van neutraliteit verdraaid en de actie der Geallieerden beperkt er zich toe het aldus in -evaar gebracht evenwicht te herstellen. Voor anden. die door toepassing van een actieve neutraliteit verlangen gerespecteerd te worden en zich te doen respecteeren, kan de Fransche en Britsche houding slechts begrip en sympa thie wekken. Uit Oslo meldt het Noorsche telegraaf- agentschap: In commentaren op hoofdartike len in de Londensche bladen schrijft de Noor sche pers, dat zij zich zeker bewust is van de ongerecht-vaardigheid eener oorlogvoering ter zee, die het verlies met zich mede brengt van een groot aantai schepen en honderden levens van Noorsche zeelieden. Het conservatieve orgaan „Morgenbladet" schrijft: Engeland kan echter niet onbekend zijn met het feit, dat Noorwegen zeer krachtig geprotesteerd heeft in Berlijn en dat het ook aan de Duitsche regeering gevraagd heeft met Noorwegen onderhandelingen te willen ope nen om te komen tot een accoord, dat den vreedzamen handel van onze schepen zou waar borgen. Deze feiten geven Britschen oorlogs schepen daarom nog niet het recht grove schendingen te plegen van de Noorsche terri toriale wateren in een poging de Duitsche scheepvaart langs de Noorsche kust te stoppen Hoe zou de Britsche openbare meening reagee- ren, wanneer buitenlandsche oorlogsschepen begonnen buitenlandsche koopvaardijschepen te hinderen in Britsche wateren? „Morgenbladet" weerlegt ook de beweringen van zekere Engelsche nieuwsbladen, dat de neu trale landen buitengewoon groote hoeveelhe den producten zooals katoen hebben ingevoerd om ze opnieuw uit te voeren naar Duitschland. De Engelschen behooren te weten, dat deze invoer veroorzaakt wordt door het feit, dat de neutralen getracht hebben zoo groot mogelijke, voorraden op te koopen voor de oorlogsomstan digheden, zoodat de te verwachten prijsstijging een verderen invoer dreigt te verhinderen. WASHINGTON, 28 Maart. (Havas) Het Witte Huis deelt mede, dat Sumner Welles heden (Donderdag) tusschen 12 en 13 uur plaatsclijken tijd te New York wordt ver wacht. President Roosevelt, die naar Warmsprings zou vertrekken, heeft zijn reis tot het einde der week uitgesteld, teneinde Sumner Welles te Washington te kunnen ontvangen. Roosevelt heeft nog geen datum voor een onderhoud met Sumner Welles vastgesteld, doch men veronder stelt, dat deze zich onmiddellijk na zijn aan komst naar Washington zal begeven. Verkeer: Vaino Veikko Salovaara. Openbare Werken: Karl Erik Ekholm. Handel en Nijverheid: Vaino Aleksanteri Ko- tilainen. Sociale Zaken: Karl August Fagerholm. Voedselvoorziening: Tanner. Generaal Walden is een oud vriend van Man- nerheim, hij was lid van de delegatie, aie te Moskou over het vredesverdrag heeft onder handeld. De nieuwe minister van Buitenlandsche Zaken is hoogleeraar in de oceanographie. Onze Romeinsche correspondent seint ons Woensdagavond Paus Pius XII heeft heden de gebruikelijke audiëntie op Woensdag weer hervat. Niet minder ddn 4000 geloovigen werden, zooals reeds in ons blad werd gemeld, tot den H. Vader toegelaten. Onder dezen bevonden zich de Romeinsche Zus ters van O. L. Vrouw van het Cenakel en een groep Italiaansche zelatrices van het Apostolaat des Gebeds, met aan het hoofd den directeur Pater J. Zeij S.J. De H. Vader richtte tot ieder der aanwezige groepen afzonderlijk het woord. Het Apostolaat der Zusters van het Cenakel werd door Hem ten hoogste geprezen, zoo ook de devotie tot het H. Hart van Jezus: „Deze laatste liefdesuiting van den Verlosser tegenover de menschen van deze laatste eeuwen." In de peroratie sprak de mond van den H. Vader wederom van datgene, waar van het hart van den Vader der Christenheid vol is: van den verschrikkelijken oorlog, die de wereld dreigt en de eenige mogelijkheid om den vrede te vinden, namelijk door terugkeer tot Christus den Verlosser. De vrede, aldus de H. Vader, ging verloren, omdat de regeering van zoo menig volk zich van God en Christus verwijderde. Zij sloten zich op in hun overschatting van de men- schelijke rede, zij weigerden zelfs het God delijke en bovennatuurlijke den toegang, ter wijl zij den Schepper van het geschapene verjoegen, het beeld van den gekru-isten Meester uit de scholen en de publieke ge rechtszalen verwijderden en het Evangelie uit de nationale en sociale instellingen en de gezinnen weerden, zonder er nochtans in te slagen de diepe sporen er van uit te wis- schen. Anderen ontvluchten Christus en Zjjn vrede. Mochten zij allen hun dwalingen er kennen en begrijpen, dat Christus de Ver losser, ondanks alles, Zijn armen naar hen uitgestrekt houdt. Het gerucht De menschen praten o zoo graag! De een weet dit, de ander dat te ver tellen. En menigeen weet precies op een haar wat een ander heeft gedaan en waarom hij het heeft gedaan. Er wordt soms broodroof gepleegd, af gaande op die praatjes. Wanneer we eens zulke praatjes opvangen en ze kunnen controleeren, dan rijzen vaak onze haren ten berge bij zooveel on gefundeerd gefantaseer. Reputaties worden neergehaald, iemand wordt uit zijn' betrekking gestooten, louter afgaande op een meening, welke door de praatjes van „men" gevormd werd. Laten we daarom uiterst voorzichtig zijn met iets voort te vertellen. Zelfs ai denkt iemand de waarheid te ver halen, dan doet de wijze waarop iets medegedeeld wordt er nog alles aan toe. De menschen praten zoo graag. Ongelukkig degeen die in de macht van dat babbelend gemeen komt Welk een geruststelling is het, dat tenslotte ons eindoordeel niet door menschen doch door God gege ven wordt. Een, Die precies onze be doelingen weetalle omstandigheden kent en voor Wien geldt Rechtvaar digheid met Barmhartigheid. Mochten U vandaag losse praatjes toewaaien, hogr er niet naar en han del er vooral niet naar. Doch wees zelf ook geen radiozender voor allerlei geruchten, waarmee ge uw evennaaste kwetst. Teleki's bezoek aan Italië; Rome wil vrede op den Balkan en in het Donau bekken. Groote overwinning der liberale regee- ringspartij in Canada bij de verkiezingen. Britsche en Duitsche vliegtuigeskaders raken slaags boven Fransch gebied. Nieuwe actie van Gandhi verwacht. Meerendeel van de leden der Neder- landsche ambulance te Helsinki aange komen. Beurs van New York: Stemming vast-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1