De tijd heeft gewerkt voor de Geallieerden" Molotofs rede voor Berlijn weinig aangenaam Radiorede van Churchill IJmuider treiters beschoten Wang's politiek program Strijd in de lucht „De gevaren naderen het Noorden Het nieuws van heden Gezant te Rome gaat heen VERSCHERPING VAN DEN STRIJD TE WACHTEN m SIR JOHN GILMOOR OVERLEDEN 1 De „Osservatore" verdedigt de Geallieerden Druk van Geallieerden en Berlijn NOORSCH PROTEST TE BERLIJN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZONDAG 31 MAART 1940 - OCHTENDBLAD BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27^ ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DRIE EN ZESTIGSTE JAARCANC No. 22317 99 De houding van de neutrale staten De gevaren ter zee De in Nederland neerge schoten bommenwerper AMSTERDAM FAM.-HOTEL-PENSION DE BRUYN Duitsche vliegers wierpen bommen Democratische bestuursvorm; ge richt tegen de Komintern „Een marionetten-organisatie," zegt Tsjoengking De Bilt meldt: Britsche minister van Scheepvaart FRITZ THYSSEN IN BRUSSEL Sovjet-dreiging tegen Roemenië Twee Duitsche toestellen neergeschoten Een Duitsch overzicht Hevig geschutvuur op zee Molotofs opvatting getuigt van ver keerd willen begrijpen, maar zal geen invloed hebben op Zweden Weinig Finsche commentaren op Molotofs rede MISSIE-BOEKEN'ACTlEi DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN De organist NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Rij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine, annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 30 Maart. Winston Churchill heeft Zaterdagavond in een radiorede, welke door de Britsche stations werd uitgezonden en in Amerika werd gerelayeeid, gesproken over het verloop van den oorlog. In z\jn rede wees hij er o.m. op, dat het uitblijven van werkelijke vijandelijkheden fcn deze eerste maanden van den oorfog, van groot voordeel zijn geweest voor de Geallieerden. Toen ik zes maanden geleden bot U sprak, aldus Churchill, verklaarde ik, dat als zich voor de lente geen geweldige gebeurtenissen zouden voordoen, dit reeds een groote winst zou zijn. Dit is het inderdaad geweest. Het Britsche rijk en de Fransche republiek zijn thans in een onverbreekbare eenheid ver bonden, zoodat hun hoog doel kan worden ver wezenlijkt en een geweldige vooruitgang be reikt in bijna iedere richting. Tot nu toe is de tijd aan onze zijde geweest, doch de tij:' is een veranderlijke bondgenoot. Het komt mij voor, dat een verscherping van den strijd verwacht moet worden. Wij zijn zeker geenszins geneigd daarvoor terug te deinzen. God verhoede, dat wij zouden snoeven of spreken in termen van ijdel begrip of van te groot zelfvertrouwen. Wij hebben nimmer den verschrikkelijken aard onderschat, van hetgeen wij op ons namen, toen wij. na zoo lang te hebben gestreefd «aar vrede, ons zetten aan de taak af te rekenen met de nationaal-socia- listische en Duitsche dreiging op zoodanige wijze, dat het pad voor den mensche'ijken vooruitgang zou worden geëffend en alle landen, aroote en kleine, in staat zouden zijn voor een langen tjjd vrijelijk te ademen. Wij onderschatten onze taak niet. Wij weten, dat van de Britsche en Fransche naties groote inspanningen zullen worden geëischt. Onze bronnen zijn echter, Wanneer zij eenmaal tot volle ontwikkeling zijn gebracht,, zeer veel ruimer dan die van den vijand. De Franschen en Britten zijn tezamen 110 millioen personen, tegenover 70- millioen Duitschers, want op de 16 millioen, die door bruut geweld werden onderdrukt, is niet te rekenen. Vaak wordt mij gevraagd of de oorlog lang of kort zal duren. Het zou een zeer korte oorlog kunnen zijn misschien zou er geen oorlog zijn geweest indien alle neutrale staten, die onze overtuigingen ten aanzien van fundamenteele zaken deelen en openlijk en in het geheim met ons sympathiseeren met ons tezamen zouden hebben gestaan Wij hebben daar niet op gerekend en zijn daar om niet onthutst. Wij vertrouwen op God Het feit evenwel, dat vele kleine staten van Europa geterroriseerd worden door nationaal-socialis- tisch geweld en brutaliteit en°'Duitschland ma teriaal moeten leveren voor den modernen oor log, zou de geheele wereld kunnen veroordeelen tot een langdurige beproeving met ernstige ge volgen in vele landen. Daarom kan ik u niet verzekeren dat de oorlog kort zal zijn en nog minder, dat hij gemakkelijk zal zijn. Ten aanzien van de buren van Duitschland zeide Churchill, dat hun gevaren en hun stand punt worden begrepen, doch dat het niet juist zou zijn of in het algemeen belang, dat hun zwakheid de kracht der aanvallers zou voeden en den beker van den menschelijken vijand tot overloopens toe zou zullen. Er zou geen recht kunnen zijn, aldus Churchill, indien in leven en dood de aanvaller ieder gevoel van men- schelijkheid zou vertrappen en degenen die hem weerstaan, verschrikt zouden blijven in de flarden van geschonden wettige overeenkomsten Vervolgens sprak de minister over de ver schrikkingen van den oorlog ter zee, waarbij hij opnieuw zeide, dat in de Britsche en Fran sche convooien veiligheid te vinden is. Slechts één op de 800 neutrale schepen, die'onze be scherming hebben gezocht, is tot zinken ge bracht. Bijna 200 neutrale schepen zijn vernie tigd en bijna 1000 neutrale zeelieden vennoord bij de poging van Hitier al degenen, die handel op de Britsche eilanden willen drijven, te ter- roriseeren. In de laatste veertien dagen zijn 14 neutrale schepen tot zinken gebracht en slechts één Britsch schip. Tenslotte zijn wij zijn vijanden. Een dergelijke vorm van oorlogvoering is niet toegepast sinds de onderdrukking der zee- rooverü en het is een monsterachtige macht, die de neutralen, welke het meest hebben ge leden en nog lijden, moeten voeden met mid delen voor een toekomstige agressie. Dit is een macht, waarvoor zij moeten buigen en tot wel ker overwinning zij gedwongen zijn bij te dra gen, hoewel zij weten, dat de overwinning van die macht hun eigen slavernij zou beteekenen. Nog gisteren hebben Nederfandsche vlie gers, terwijl opvarenden van een Engelschc duikboot acht uitgeputte Nederlanders, die, na zes dagen in een open boot te hebben rondgezwalkt, op brancards aan land droe gen, in naam van een strikte en onpartijdige orthodoxie, een Engelsch vliegtuig, dat ver dwaald was, neergeschoten. Ik maak den Nederlanders, onzen dapperen bondgenooten vit vroeger dagen, geen verwijt: mijn sym pathie gaat uit naar hen in hun gevaren en hun benardheid, terwijl zij met den tijger tal één kooi wonen. (Zie vervolg pag. 2) Winston Churchill P. C. Hooftstr. S-10 bi) Museum en Leidschep). Logies met ontbijt 2.—. Volledig pension 3.50. Per week of per maand speciale prijzen De IJmuider Stocmtreiler „Viking Bank", IJm. 183, heeft Donderdagavond op de Noordzee een angstig avontuur beleefd. Dit schip, dat 18 Maart ter vischvangst was uitgevaren, bevond zich Donderdag avond op 58 gr. N.B. teen drie van zes overvliegende Duitsche bommenwerpers op den Hollandschen treilcr afkwamen en een vijftal bommen naar het schip wierpen, welke gelukkig alle misten. Onmiddellijk staakte men de visscherij en keerde naar IJmuiden terug, alwaar het vaar tuig Zaterdagmiddag 12 uur aankwam. Er be vonden zich 12 mannen aan boord en het schip had een lading van 720 manden visch. Tevens rapporteerde de schipper van de „Viking Bank", dat hij bericht had ontvangen van den schipper van de „J. S. Groen", IJm. 130, dat ook dit schip door Duitsche vliegtuigen was aangevallen eveneens zonder schade op te loopen. De 352 bruto ton metende stoomtreller „Vi king Bank" behoort toe aan de Nationale Stoomvisscherij te IJmuiden. De „J. S. Groen" meet 195 brutoton en behoort toe aan de Stoomvisscherij „Eendracht." L.-...,'sï Met koortsachtige haast werkt men in Noorwegen aan het aanleggen van verdedi gingswerken, die zorgvuldig worden gecamoufleerd TOKIO, 30 Maart (Reuter). De nieuwe centrale Chineesche regeering te Nanking under leiding van Wang Tsjing Wei, heeft Zaterdag, onmiddellijk na haar installatie, een program van actie gepubliceerd, dat de volgende tien punten behelst: l. De regeering wenscht een vredespolitiek te v< -ren en op die wijze de souvereiniteit en in- tc .riteit van China te verzekeren en tevens mede te werken aan den opbouw van de nieuwe orde in Oost-Azië. 3. Zij zal de wettige rechten en belangen, die de vriendschappelijk gezinde mogendheden In China hebben, eerbiedigen en de betrekkingen met die staten versterken. 3. De Komintern en alle andere bewegingen, die den vrede verstoren, zullen onderdrukt wor den in samenwerking met de bevriende mo gendheden. 4. De militaire dictatuur zal worden afge schaft en de ongeregelde troepen zullen inge lijfd worden bij het nationale defensieleger. 5. Er vormd, zijn. 6. Er zal een nationale vergadering bijeenge roepen worden, om een grondwet op te stellen en het constitutioneele karakter van de regee ring te versterken. 7. Na den oorlog zal de economische en in- dustrieele wederopbouw van China ter hand ge nomen worden, door buitenlandsche mogend heden, om financieele en technische hulp te ver zoeken. 8. De handel met het buitenland zal ontwik keld worden en er wordt een centrale bank ingesteld, om de eenheid van het betaalmiddel te bevorderen. 9. Het belastingsysteem zal hervormd worden, ten einde de lasten van de bevolking te ver lichten. 10. Bij de nationale propaganda in het bin nenland en bij de nationale opvoeding van de jeugd, zal men zich laten leiden door de begin selen, die tegen de Komintern gericht zijn en den viede en nationalen wederopbouw bevorderen. De Chineesche ambassade te Washington hoeft een formeele verklaring overhandigd aan hrt Amerikaansche departement van Staat, waarin de „nieuwe centrale régeering in China" -anders dar, een „marionetten-organisatie' wordt genoemd, in het leven geroepen en ge controleerd door de Japansche militaristen om de Chineesche onafhankelijkheid te vernietigen In het document wordt voorts gezegd, dat een erkenning van dit regiem beschouwd zou wor den als een zeer onvriendschappelijke daad je gens de Chineezen. Wang Tsjing Wei worden democratische besturen ge- waarin alle klassen vertegenwoordigd VERWACHTING: In den vroegen ochtend koud met plaat selijk mist. Overdag sterke stijging van temperatuur. Helder tot balfbewolkt. Droog weer. Zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wind. OVERZICHT: De kleine depressie, die zich gistermor gen voor de kust van ons land bevond, trok, snel opvullende, naar Duitschland. Het weer in onze omgeving wordt thans geheel beheerscht door een belangrijken rug van hoogen luchtdruk, die zich in Oostelijke richting verplaatst. Ook in Zuid-Scandinavië en op den Balkan stij gen de barometers. De storingsfronten van een nieuwe depressie op den Oceaan bevinden zich, voorzoovcr dit met de schaarsche berichten is na te gaan, nog op te grooten afstand om het weer in ons land te kunnen beïnvloeden. LONDEN, 30 Maart. (Reuter) Sir John Gilmour, minister van Scheepvaart van Groot-Brittannië, is Zaterdagmorgen in zijn woning te Londen overleden. Sir John is bijna 64 jaar oud geworden. Hij was Schot van geboorte en nam aan den Boe renoorlog deel in een Schotsch garderegiment. In 1910 deed hij als conservatief afgevaardigde zijn intrede in het Lagerhuis. Tijdens den wereldoorlog deed hij wederom actieven dienst en bereikte den rang van luite nant-kolonel. Van 1924 tot 1929 was hij minister van Schotland. Toen in 1931 het nationale kabinet werd ge vormd, beheerde hij daarin de portefeuille van minister van Landbouw en Visscherij; later nam hij Binnenlandsche Zaken. In het thans aan het bewind zijnde kabinet- Chamberlain bekleedt hij het ambt van minis ter van Scheepvaart. Dit ministerie werd pas kortgeleden ingesteld, toen dit onderdeel aan het ministerie van Handel werd onttrokken. John Gilmour erfde in 1920 den titel van ba ronet, welke zijn vader in 1897 was verleend. BRUSSEL, 30 Maart. CËavas). De Duitsche industrieel Fritz Thyssen vertoeft op het oogen- blik voor een verblijf van twee dagen te Brussel. Als doel van het bezoek wordt opgegeven het bezoek van een zieken vriend, doch de grootste stilzwijgendheid wordt in acht genomen en er zijn allerlei voorzorgsmaatregelen genomen om de veiligheid van Thyssen te verzekeren. Onze Romeinsche correspondent seint ons Zaterdagavond: Meermalen kan men een opvallend verschil constateeren tusschen de wijze, waarop de „Osservatore Romano" op de internationale politieke gebeurtenissen reageert cn die waarop de Italiaansche pers dat doet. Zoo hedenavond, nu de jongste rede van Molotof in het centrum der belangstelling staat De Italiaansche pers en de Italiaansche radio brengen vooral die gedeelten naar voren, waarin Molotof zich tegen Engeland en Frankrijk keert en onthoudt zich overigens van commentaar. De „Osservatore" evenwel, die in haar buiten- landsch overzicht de rede wel van commentaar voorziet, legt vooral nadruk op de gedeelten, die Duitschland en Roemenië betreffen, terwijl zij Engeland en Frankrijk tegen de hun betreffende passage verdedigt. De „Osservatore" oordeelt, dat Molotof's rede voor Duitschland weinig aangenaam is, o.a. om dat er in deze rede gezegd werd, dat Rusland van geen enkele buitenlandsche politiek afhan kelijk wil zijn en omdat zij de neutraliteit van de Sovjet-Unie trachtte te demonstreeren met de mededeeling, dat Roemenië tot nu toe meer aan Duitschland leverde dan Rusland. De rede was voorts, naar het inzicht van de „Osservatore", zeer verontrustend voor Roemenië, omdat zij het geval Butenko uit de archieven opdiept en herinnert aan de Russische aanspraken op Bcssarabié. Volgens de „Osservatore Romano" hebben, wat dit laatste betreft, de Roemenen onbetwistbaar het recht aan hun zijde. Engeland en Frankrijk tenslotte worden door de „Osservatore" tegen de beschuldigingen ver dedigd, als zouden zij van Finland het tooneel van hun strijd tegen Duitschland hebben willen maken. De „Osservatore" wijst er in dit verband op, dat het voor de Geallieerden feitelijk onmogelijk was om in Finland te opereeren en zuivert dus genoemde landen meteen van de blaam, dat zij tegenover Finland tekort geschoten zouden zijn Naast de „Osservatore Romano" publiceeren de andere Italiaansche bladen uitvoerige uit treksels van de redevoering van Molotof, even wel zonder eigen commentaar, terwijl zij in de opschriften vooral wijzen op de aanvallen van den leider der Russische politiek aan het adres van Engeland en Frankrijk. LONDEN, 30 Maart (Reuter). Van Brit sche zijde wordt medegedeeld, dat Britsche gevechtsvliegtuigen Vrijdag aan het Weste lijk front sterke formaties vijandelijke vlieg tuigen, die bij Metz over de grens waren ge komen, op hun eigen gebied terug hebben gedreven, waarbij twee Messerschmitt-toe- stellen brandend neerstortten. Een andere Britsche patrouille viel een Dor- nier 17 aan, die een verkenningsvlucht maakte. Het toestel, werd het laatst gezien toen het in een steile duikvlucht, met één der motoren bui ten werking, in de laaghangende wolken ver dween. Op het ministerie van Luchtvaart wordt ver der vernomen, dat het vliegtuig, dat voor Nor thumberland in zee is gevallen, een Duitsche machine was, die Vrijdagavond aan den aanval op een convooi heeft deelgenomen. Het Fransche legerbericht van Zaterdagavond luidt: „Plaatselijke gevechten in de streek van de Nied en in het Westen der Vogezen De vijand heeft verliezen geleden en wij hebben gevange nen gemaakt. Een tamelijk groote activiteit der artillerie, zooals ih de afgeloopen dagen." Naar in Noorwegen officieel wordt mede gedeeld, is Vrijdagmiddag boven de Oslo fjord en nabij Oslo een buitenlandsch vlieg tuig, waarschijnlijk een Heinkel 3. waarge nomen, dat op 6.000 meter hoogte vloog. Drie Noorsche jachtvliegtuigen begonnen de achtervolging, waarop het toestel in Zuide lijke lichting verdween. Voorla sijn Vrydag ook twee buitenlandsche vliegtuigen waar genomen in de buurt van Bergen en later ook boven Hardanger, Telemark en Kris- tiansand. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Berlijn: Sedert de mededeeling van het opperbevel der Duitsche weermacht, op 2 Maart uitgegeven over het militaire resultaat van zes maanden oorlogsvoering tot 21 Februari 1940, zijn volgens officieele bron 22 vijandelijke vliegtuigen (twaalt Britsche en tien Fransche) zoomede een Fran sche kabelballon omlaaggeschoten. In denzelf den tijd werden 7 eigen vliegtuigen verloren. Sedert het begin van den oorlog zijn in het ge heel 357 vijandelijke vliegtuigen omlaaggescho ten, tegen slechts 85 Duitsche. Zaterdagmiddag werd, zoo meldt Reuter uit Kopenhagen, uit verscheidene plaatsen van Noord-Slees wijk van een hevig kanon vuur melding gemaakt, komende uit de rich ting Helgoland. STOCKHOLM, 30 Maart (Zw. Tel. Ag.) In een commentaar op de laatste bijeen komst van den Oppersten Oorlogsraad der Geallieerden, wijst het Zweedschc blad Stoekholms Tidningen er op, dat de ge varen de Noordschc landen en in de eer ste plaats Noorwegen, naderen. Na vastge steld te hebben, dat de druk, welke op de neutralen wordt uitgeoefend, zoowel door de Westelijke mogendheden als door Duitschland, steeds sterker wordt en dat de dreiging van beide zijden komt, besluit het blad: „Wü zullen al onze krachten moeten verzamelen en alles doen om onze verdediging te brengen in een staat, die zelfs aan de groote mogendheden respect inboezemt. Wij moeten aaneengesloten blijven. Wij zullen een defensief verbond noodig hebben, niet alleen tegen het Oosten." Naar aanleiding van Molotofs verklaring, dat het plan voor een Noordsch verdedigend ver bond gericht zou zijn tegen de Sovjet-Unie, schrijft Dagens Nyheter: „Ieder misverstand is uitgesloten, doch hij die tot eiken prijs ver keerd wil begrijpen, kan natuurlijk beweren, bij-gedachten te hebben ontdekt, die volkomen vreemd zijn aan de Noordsche regeeringen, welke waarlijk door haar verleden beschermd dienden te zijn tegen dergelijke verdenkingen Onder geen voorwaarde zal het standpunt van Zweden beïnvloed worden door hypo theses, die in strijd zijn met de werkelijk heid en onze practische maatregelen zullen in overeenstemming met onze eigen belan gen genomen worden." Volgens den New Yorkschen correspondent van Stoekholms Tidningen zou Zweden in de Vereenigde Staten 295 vliegtuigen en 446 vlieg tuigmotoren besteld hebben. De Finsche commentaren op Molotofs rede zijn tot dusverre nog terughoudend, temeer daar de Finsche delegatie zich nog te Moskou bevindt. Wel wordt echter verklaard, dat de door Molotof genoemde cijfers over de ver liezen in den oorlog, schromelijk overdreven en volkomen onjuist zijn. OSLO, 30 Maart (Reuter). Noorwegen heeft te Berlijn geprotesteerd tegen de tor pedeeringvan het stoomschip Steinstad ter hoogte van de Iersche kust door een Duit sche duikboot. Dit is op 15 Februari ge beurd, toen het schip op weg was van Tur kije naar Noorwegen. Voor Missionarissen ln alle missiegebieden, die weinig of geen contact hebben met het moeder- and vragen wij DOORZENDING VAN GE LEZEN DAGBLADEN, ILLUSTRATIES, TIJD SCHRIFTEN en andere goed.e en geschikte ectuur NAAR DE MISSIE ADRESSEN ei eventueel INLICHTINGEN by alle afdeelingei an de Missie-Boeken-Actie aan de Groot Seini iaria te Driebergen Haaren, Hoeven, Roermonr of Warmend. Radiorede van Churchill over het ver loop van den oorlog. De Osservatore Romano over de rede van Molotof. Dr. J. B. Hubrecht gaat heen als gezant le Rome en zal worden opgevolgd door den heer H. Huyssern van Kattendiike, thans gezant te Kopenhagen. Memorie van toelichting op het Slag kruisersplan. De geëlectrificeerde lijn Nijmegen Arnhem is officieel in gebruik gesteld. Het 1 75-jarig bestaan van Wessaner's fabrieken te Wormerveer herdacht. Nederland neemt niet deel aan de Olympische Spelen te Helsinki. De „Vierdaagsche" te Nijmegen gaat door. IJmuider treilers op de Noordzee met bommen bestookt. Beurs van New York: Stemming vast. C „Waar gij niet zijt, heer organist, daar zwijgen alle pijpenzegt een Duitsch vers. De organist is dan ook een beteekenende persoon in onzen kerkdienst. Hij moge een geheel mo dern orgel te zijner beschikking heb ben ofwel een klapperend oud geval uit vorige eeuwen zoo een waarvan dr. Alphons Diepenbrock veel hield wanneer een waarachtige meester der kerkkunst de klavieren bespeelt jubelt en juicht, bidt en aanbidt, smeekt en weeklaagt het geloovige volk. Zijn kunst voert de biddenden op vleugelen der muziek omhoog tot voor Gods troon. Zijn vermogen omjubelt het tabernakel van Gods wonen onder ons. In de orgeltonen glorieert onze jubel, huivert onze kleinheid. Na zijn zwijgen in de dagen der Goede Wee/c bazuint het orgel nu zijn alleluia weer uit. In de begeleiding van den men schelijken zang is de orgeltoon als de ziel. De Zondag doet ons de ureede en diepe beteekenis der orgelkunst t? eerder begrijpen en liefhebben. Ze dient Godze verheerlijkt God ze bidt voor ons. Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome, dr. J. B. Hubrecht, is op zijn ver zoek ter beschikking gesteld. Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming van den heer H. W. G. M. Huyssen van Kattendijke, thans Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Kopen hagen, tot Hr. Ms. buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome te verwachten. Hr. MA. buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Rome, dr. J. B. Hubrecht, die op zijn verzoek ter beschikking is gesteld, is sinds Februari 1938 gezant in de Italiaansche hoofdstad. Hij volgde toen mr. J. A. N. Patijn op. De heer Hubrecht is 13 April 1883 te Utrecht geboren. Aan de universiteit van zijn geboorte plaats studeerde hij wis- en sterrenkunde, voorts studeerde hij aan de universiteit van Cambrid ge. Na zijn promotie koos dr. Hubreeht de di plomatieke loopbaan. Als gezantschapsraad ging hij naar Madrid en in 1927 naar Londen. Tij dens zijn verblijf te Londen was hij commissa ris van de Nederlandsche Vereeniging (Dutch Club) aldaar. Zijn benoeming tot buitengewoon gezant en minister bij de regeering van Brazilië volgne op 21 Februari 1930. Na Rio de Janeiro kreeg dr. Hubrecht in 1934 Boekarest als standplaats toegewezen. Op 24 October van dat jaar werd hij namelijk be noemd tot buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister in Roemenië, tevens geaccredi teerd bij het Hof van Zuidslavië. De heer Hubrechts is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De heer H. W. G. M. Ridder Huyssen van Kattendijke. wiens benoeming tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome bin nenkort is te verwachten, is sinds 1937 gezant te Kopenhagen. Hij is 1 December 1879 in Den Haag geboren en trad in 1914 in den diploma- tieken dienst. In dat jaar werd hij verbonden aan ons gezantschap in Brussel. Tot 1930 bleef hij te Brussel, waar hij van 1917 tot 1925 ge zantschapssecretaris en van 1925 tot 1930 ge zantschapsraad was In 1930 werd hij tot ge zant te Lissabon benoemd en in 1934 tot ge zant te Praag. In 1937 werd de heer Huyssen van Kattendiike in Kopenhagpn tot gezant oe- noemd. Hij is ridder in de orde van den Neder landschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje-Nassau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1