PR NSENH0F Men tefoijft onót sar5 Haarlem, 6 April BETROUWBARE REGENKLEEDING Kaasenbrood f5- tot f3950 GCETD deBBUIJII uuj racketvoorÜI^O NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,n.v. Het Amerikaansche Huis Uw RADIO defect? RADIO-MOORS N.V. io% kORTinq ZATERDAG 6 APRIL 1940 Geloof en Wetenschap »De orde in de natuur en de kunst" door dr. Leo Senden ST. JOSEPHS-GEZELLEN-VER. Haarlem I - Frans Halsplein 7 LUCHTBESCHERMING In Haarlem alles botertje tot den boom Cursussen Korps Vrouwelijke Vrijwilligers COMITÉ VAN KATH. ACTIE R. K. Vereeniging voor Slechthoorenden Wij bezorgen voor U de uitbe talingvan Marken voor studie doeleinden, ondersteuning en giften. Laat ons U inlichten 'T FEEST VAN „ST. CAECILIA" Mgr. J. P. Huibers eere-voorzitter H.W.S.K. De Kruger-Wildtuinfilm De wijziging der N.Z.H.T.M.- buslijnen Kath. Grafische Bond St. Christoffel Plaatsing brievenbus Nieuws R. K. Sport- bureau Stadhuis voorheen en thans De interessante expositie van teekeningen, foto's en boeken in de raadzaal BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 7 April Stadsschouwburg Bioscopen 8 April Bioscopen Apotheekdiensten Gemeente-ontvanger te Breda ontslagen voor Dames, Heeren en Kinderen Meer dan 17» technische en andere verfijni riffen DEMONSTRATIE ZONDER DE MINSTE VERPLICHTING Amst. Rijtuig-Maatschappij N.V. Bel op 14609 Krnisstr. 38 VANOUDSBEKEND Eerste Haarlemsche Kattenbak Afhaaldienst voor Haarlem en Omstreken Vergierdeweg 109 -Tel. 22541 CPtCKETS/ vnn pf 7 \\YW SPQRTmöGPZlJn TUUIJn DERSLflRn7 TEL. 15116 STAD Het pleit voor den goeden smaak van het bestuur van de vereeniging „Geloof en We tenschap", dat zij voor den laatsten voor drachtavond van dit seizoen beslag heeft gelegd op een merkwaardigen spreker, zoo- sis er slechts zelden een voor de vereeniging is opgetreden. Met den gullen lacht op 't gezicht verstaat de gemoedelijke pastoor-deken dr. Leo Senden te Hoogstraten de voortreffelijke kunst zijn audito rium op knusse wijze een onderwerp op te die ben, dat in zich tot een apologetisch terrein be boert, maar door zijn fleur de bouche en reëele blik op de nuchtere feiten omgeschapen wordt l°t een begrijpelijk geheel voor ieder toehoorder. Het sappige Vlaamsche dialect, dat hij op de Juiste momenten in zijn causerie wist te vermen en, heeft zeker er toe bijgedragen om het in tieme accent van zijn voordracht te verhoogen. He wondere orde in de natuur, die iedereen jn°ot opmerken, wil hij er ten minste niet steke blind aan voorbijgaan, aldus spreker in zijn in leiding, is als een raderwerk waaraan geen schroefje mag ontbreken. Maar wij moeten die hauwe ineenstrengeling zién, steeds weer zien en ban komen wij uiteindelijk tot de conclusie, dat, alles wat zoo perfect is geconstrueerd gericht is °P één doel. Al zijn wij nog zoo vooringenomen, bij een diepere bestudeering van de klare feiten bomt ieder mensch tot de conclusie, dat di^orde boelmatig is en niet kan toegeschreven worden aan toeval. Als voorbeelden hiervan gaf spreker ccn nauwkeurige bestudeering van de mieren en insectenwereld, waar de dieren zich bedienen van verdedigingsmiddelen en camouflage. Naast de doelmatige orde bestaat er echter nog een tweede, n.l. de aesthetische of schoonheids- arde, die echter voor de meesten onbekend en in ben loop der tijden is verzand. He schoonheidsorde dient niet alleen door fijn besnaarde zielen aangevoeld te worden, neen zij berust op wel^ bewezen gronden, die we niet al leen in Gods na:uur weervinden, maar ook in de bunst van alle tijden. In de plant- en dierkunde, daarvan spreker vele voorbeelden aantoonde, in be muziek- bouw- en schilderkunst vinden we leikens weer die elementaire eischen terug, waarop al het kunstwerk is gebaseerd op de gul ben reeks. Bij de beeldhouwwerken van Phydias, bie toch zeker tot de grootste der antieken be hoorde, bij de bekende pyramiden van Egypte, fle tempels van Athene,, de Dom van Milaan en be Kathedraal van Reims, daar vinden wij tel- bens dezelfde verhoudingen terug, n.l. het gou- ben punt 618/1000. Indien in de knoop- en snij punten van een regelmatigen vijfhoek de voor naamste deelen van een schilderij b.v. zijn ge legen, beantwoordt het kunstwerk aan de Esthetische sciioonheidsorde. Hier zien WÜ duidelijk c.e definitie van St- Thomas bevestigd, dat iets schoon is, wanneer *r eenheid in de verscheidenheid aanwezig is. Wij kunnen niet aannemen, dat de kunste naars bij de schepping van hun werk zich zou- ben laten leiden door een meetkundige bereke ning. Pas wanneer hun creatie beantwoordt aan be régels van de gulden reeks hebben zij een £choonheidsorde in hun werk verkregen. Bij het leeren zien en bezien van de doelma tige en aesthetische orde in de natuur en de kunst nioeten wij wel tot de erkenning komen van Hem, die al dit schoons voor ons geschapen heeft tot Zijn eigen verheerlijking en het geluk van Zijn schepselen. De voorzitter mr. F. Vorstman, was zeker de tolk van allen toen hij dr. Senden haitclijk bankte voor zijn bijzondere causerie, waarmede hij tevens de eer van Vlaanderen hooghield, boor zich als een buitengewoon verteller te doen bennen. Het talrijk auditorium stemde met een warm applaus in. Zondag 7 April: 9 uur De Scola Cantorum Singt in de kerk van de H.H. Elisabeth en Bar bara. Het gezellenhuis is des middags en des avonds na het Lof geopend. De gezellen -orden Ehter verzocht te denken aan het biduur dat voor hen is gesteld. 4—6 uur oefenmarsch van de wandelclub. 9 uur Aspirantencursus. Maandag 8 April; Damclub T.E.P. Dinsdag 9 April: repetitie Tooneelclub half 9. Hepetitie Scola Cantorum 9 uur. Woensdag 10 April; verplichte vergadering. Conferentie door. Praeses. Onderwerp: Bellamy. Donderdag 11 April: half 9 Ontwikkelingsclub Hius XI. Onderwerp: Jeanne d'Arc. 9 uur Scola Cantorum. Vrijdag 12 April: half 9 pacdagogische cursus boor Dr. Gerats M.S.C. voor de commissarissen van het district. Repetitie Rederijkerskamer St. C-enesius. 8 uur bijeenkomst van de Zelatricen. Zaterdag 13 April: 810 uur Tafeltennisclub Cranje-Zwart. G. DE BEER, pr., Praeses. Naar aanleiding van het conflict tusschen Minister van Boeyen en het Hoofdbestuur der Hederl. Ver. voor Luchtbescherming, brengt be afdeeling Haarlem, in overleg met den burgemeester, ter kennis van de Haarlemsche burgerij, dat zij volkomen buiten dit conflict staat. In Haarlem is er een harmonieuze samenwer- hing tusschen de gemeentelijke autoriteiten en be afdeeling. Op dezen weg zal worden voort- Begaan, ten einde in nauwe samenwerking een Soede organisatie voor de geheele stad tot stand 'e brengen. Er is in Haarlem reeds zeer veel op luchtbe- Schermingsgebied tot stand gebracht en de burgerij wordt in haar eigen belang dringend Verzocht hare medewerking nog krachtiger te billen verleenen. Het onlangs opgerichte Korps Vrouwelijke Vrijwilligers is thans in vollen gang met de v°orbereiding van cursussen om de leden voor het werk der verschillende takken van dienst bekwamen. He opleiding voor ambulance-chauffeuse is Vrijdag begonnen. Deze vrijwilligers, allen in het bezit van een rijbewijs, zullen de komende ruaanden een cursus van tweemaal per week v°lgen in eerste hulp bij ongelukken. Hierne vens ontvangen zij onderricht in het rijden met 6-roote wagens en ambulances, zoodat men haar binnenkort in Haarlem en omgeving zal kunnen ®ien oefenen. Deze cursussen worden in overleg en met medewerking van den Geneeskundigen Dienst van de Luchtbescherming gegeven. Hoewel reeds velen zich hiervoor opgaven, is dit aantal nog veel te klein voor Haarlem waar in tijd van nood groote behoefte aan ambu- lance-chauffeuses zal zijn. De tak van dienst voor vervoer doet dan ook een beroep op vrou- ken en meisjes, die in het bezit zijn van een rijbewijs A, zich zoo spoedig mogelijk op te ge ven, zoodat zij direct aan den cursus kunnen deelnemen. De cursussen van den geneeskundigen tak van dienst, den huishoudelijken dienst en den luchtbeschermingsdienst zullen de volgende week aanvangen. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59, Haarlem. Inlichtingen dagelijks. MAANDAG 8.15 uur: Cursus Wijsbegeerte G. en W. in het St. Elisabethsgebomv, Jansstr. 49. 8.45 uur: Cursus K. J. M. "V'. St. Augustinus in het „Eigen Hoir.e", Groote Markt 10. DINSDAG 10.3012 uur: Spreekuur van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het bureau der vereeniging, Bakenessergracht 26zwart. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St Marthavereeniging in het Tehuis Koninginne weg 8bis. 5 uur: Gymnastiekrepetitie „Hercules Win- fried" voor meisjes in de R. K. school aan het Zandvoorterpad. 8 uur: Repetitie „St. Caecilia" in gebouw „St. Bavo." 8 uur: Repetitie „St. Caecilia" in gebouw „St. Havo." 8 uur: Vergadering van den Bijzonderen Raad der St. Vincentiusvereenigng n het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Bestuursvergadering in „De Leeu werik" voor de Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de E.E. Paters Strijbosch en Broers in het vereeni- gingsgebouw, Bagijnhof. WOENSDAG 2.30 uur: Maggi-film in „De Leeuwerik" voor de leden van den R. K. Vrou wenbond. 8.15 uur: Clubavond van de R. K. Bridge club „Haarlem" bij Brinkmann. DONDERDAG 10.30—12 uur: Spreekuur van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het bu reau van de vereeniging Bakenessergracht 26 zwart. 7.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercu les Winfried", afdeeling gymnastiek voor groo te meisjes in „De Doelen". 8.15 uur: Repetitie Utile Dulci in het gebouw van Onderling Genoegen, Berkenrodesteeg 1. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Ons Genoegen" in hotel „Suisse", Rijksstraatweg Haarlem-Noord. 8.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercu les Winfried", afdeeling gymnastiek voor da mes, in „De Doelen". 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Domi" in het R. K. Gebouw „Domi" te Overveen. 8.15 uur: Trainingsavond van de E.H.R.K Dameswandelsportvereeniging „Sportief", ver trek: Graaf Willemstraat 12, Haarlem-Oost. 8.30 uur: Vergadering R. K. Reclasseerings vereeniging in het gebouw Bakenessergracht 26 zwart. 8.30 uur: Repetitie Gem. Tooneel „Thalia" in het Clublokaal, Spekstraat 8. VRIJDAG 6.45 uur: Oefenuur van de R. K. Zwemvereeniging V. O. Z. in het Sportfondsen- bad voor meisjes. 7 uur: Gymnastiek-repetltie Jongensafdee ling van de Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de school Tempeliersstraat. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer Alberdingk Thijm in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8 uur: Lezing R. K. Reisvereeniging. 8.15 uur: Trainingsavond van de E. H. R. K. Heerenwandelsportvereeniging „Sportief"; star ten vanaf Graaf Willemstraat 12, Haarlem- Oost. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de school aan de Tempeliersstraat. ZATERDAG 6 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwemvereeniging V.O.Z. in het Sportfondsen- bad voor jongens. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigin- gen bij 't uitschrijven van vergaderingen ver zocht vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608 en bij vaststellen hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Het bestuur van de Vereeniging voor Slecht hoorenden maakt de leden er op attent, dat de maandelijksche bijeenkomst op Dinsdag 9 April, om 8 uur in Gebouw St. Bavo, zal plaats vinden. Een groepstelefoon zal aanwezig zijn. R. K. slechthoorenden, begrijpt uw belang en wordt lid. De bijeenkomsten zijn eiken tweeden Dinsdag van de maand, in Gebouw St. Bavo. Agentschap HAARLEM Groote Houtstr./Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) Bijkantoor Haarlem-NOORD Rijksstraatweg 43 - Tel. 20321 Het bestuur der R. K. Zangvereeniging St. Caecilia, onderafd. van den Kath. Volksbond, deelt ons mede, dat het Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers behaagd heeft het eere-voorzitterschap te aanvaarden van het zangconcours, uitge schreven door den Noord- en Zuidhollandschen Bond van R. K. Zangvereenigingen, welk con cours te Haarlem gehouden wordt. Tevens zij nog medegedeeld, dat in het eere comité hebben zitting genomen de Hoogeerw. heer Deken Melchers en de rustend-deken H. C. J. Sondaal, de beide katholieke wethouders W. J. B. van Liemt en mr. dr. P. A. Bijvoet; verder nog een aantal heeren uit het katho lieke sociale en cultureele leven. Aan de voor bereiding van het kath. zangconcours wordt hard gewerkt. Voor den Haarlemschen Weer- en Sterrenkun digen Kring zal Dinsdag 9 April prof. dr. A. D. Fokker, des avonds om 8.15 uur, in Teyler's Stichting een voordracht met demonstraties geven over: „De werking van den waterdamp in de atmosfeer." Op Dinsdag 9 April, des avonds 8,15 uur, wordt in het Concertgebouw een buitengewoon mooie film vertoond over denKruger-Wildtuin. Door middel van deze film kan men de wilde dieren in hun natuurstaat aanschouwen. Uit natuur-historisch oogpunt is deze film van ont zaggelijke waarde en wat de schoonheid betreft is zij niet te overtreffen. Daar de Rijksverkeersinspectie geen tusschen- tijdsche wijziging van de N-Z.H.T.M.-bijslijnen goedkeurde, kan de nieuwe combinatie van de lijnen B en C eerst op 19 Mei ingevoerd worden. De afdeeling Haarlem van den Kath. Graf. Bond houdt Woensdag 17 April, des avonds acht uur, in het gebouw St. Eavo haar jaarvergade ring. De agenda geeft aan jaarverslagen secre taris en |>enningmeester, bestuursverkiezing we gens periodiek aftreden van de heeren Th. E. Puts, voorzitter; P. J. Mol, secretaris en A. Wig man, 2en voorzitter. De heer P. J.Mol stelt zich niet meer herkiesbaar. Verkiezing van een voor zitter; officieel afscheid van den secretaris. Vervolgens behandeling ingekomen voorstellen bondsvergadering. Vrijdagavond hield de afd. Haarlem van de Ned. R. K. Vereeniging van Handelsreizigers en Agenten „St. Christoffel" haar maandelijk sche vergadering in Hotel „Royal", Stations plein. Na de gebruikelijke agendapunten werd door den heer Hommes een korte causerie gehouden over Bridgen. De bespreking over: Wat wil de actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap?" werd verschoven naar de volgende vergadering, tijdens welke Mr. Brongersma over dit onderwerp het woord zal voeren. De waarnemend directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Haarlem deelt mede, dat aan de Waldeck-Pyrmontlaan, hoek Prins Hen driklaan te Overveen een brievenbus is ge plaatst. R.K. Turnver. Blauw-Wit: Maandag van 7.458.45 uur Repetitie voor asp. dames van 14 tm. 16 jaar. Donderdag van 56 uur Kleuters van 610 jaar. Donderdag van 6.057.05 Meisjes van 10 en 11 jaar. Donderdag van 7.108.10 uur Meisjes van 12 en 13 jaar. Donderdag van 8.309.45 uur Dames. Deze repetities zijn in de school der Eerw. Broeders. Nacl^tzaamplein. R.K. Turnver. F-E.L. Woensdag van 7—9.30 uur turnen voor aspiranten en dames. Donderdag van 5.15—6.15 uur voor kleuters. Deze repetities in de Mariaschool, Koning straat. R. K. Turnver. Hercules: Dinsdag van 4.30 5.30 uur Turnrepetitie voor kleuters van 610 jaar. Dinsdag van 5.306.30 voor voor adspiranten van 10—12 jaar. Deze repetities zijn in de R. K. Jongens school, zandvoorterpad voor de afd. Overveen. Donderdag van 5.005.45 uur Repetitie voor kleuters van 610 jaar. Donderdag van 5.456.45 uur Repetitie voor aspiranten van 1012 jaar. Deze repetities in de school Tempeliersstraat 1, voor de afd. Haarlem. Donderdag van 7.158.15 uur Repetitie voor groote adspiranten van 12—16 jaar. Donderdag van 8.30—10.15 uur Repetitie voor dames boven 16 jaar. Deze repetities zjjn in de Doelen en voor de afd. Haarlem. R. K. Turnver. Leonidas: Maandag van 5.306.30 uur turnrepetitie voor meisjes van 6—13 jaar. Maandag 6.458 uur voor meisjes van 1316 jaar. Deze repetities zijn voor de afdeeling Timor- straat en in de school aan het Junoplantsoen. Woensdag turnrepetitie voor meisjes van 69 jaar van 56 uur. Woensdag van 6—7 uur Meisjes van 913 jaar. Woensdag voor meisjes van 13—16 jaar van 7—8 uur. Woensdag voor dames boven 16 jaar van 8.30 —10.15 uur. Deze repetities zijn voor de afdeeling Klever park in de school aan de Tetterodestraat. Vrijdag van 5.306.30 uur turnrepetitie voor meisjes van 69 jaar. Vrijdag van 6.307.30 uur voor meisjes van 9—13 jaar. Deze repetities zijn voor de afdeeling Eem- straat in de Koningin Emmaschool aan de Roerdompstraat. R.K. Turnver. D. O. S. Santpoort. Dinsdag van 7.30—8.30 uur turnrepetitie voor adspiranten; 8.30—9.30 uur turnrepetitie voor dames boven 16 jaar Deze repetities zijn in het gymnastieklokaal van school P R K Hockeyclub Quick; Zondag van 2—4 uur hockeyen op het veld aan de Jan Gijzenkade E. H. R. K. Wandelsportver. „Sportief", afd. dames. Donderdag van 8.15—10 uur Trainingstocht voor dames en meisjes Vertrek vanaf G'raaf Willemstraat 12 H. O. R. K. Zwemver V.O.Z., afd dames: Dinsdag van 9.3010.30 uur zwemuur voor dames. Vrijdag van 6.45—8.15 uur zwemuur voor da mes en meisjes. Bieide zwemuren in het Sportfondsenbad. Opgaven voor deze rubriek uiterlijk Donder dags bij mej. T. Middeldorp, Warmoesstraat 20. Haarlem Het „uithangbord" boven den ingang van de Stadsleeszaal is gerestaureerd. Op deze foto kan men duidelijk de vier wapens waarnemen. Het zijn de wapens van de provincie Noordholland, van de Dominicanen, van het Huis van Oranje en dat van de stad Haarlem De ingebruikneming van den nieuwen stadhuisvleugel is voor mej. dr. G. H. Kurtz, archivaresse der gemeente, en den heer P. V. de Wit, directeur van de Stads-bibliotheek, aanleiding geweest om een tentoonstelling te organiseeren onder den titel „Het Stadhuis voorheen en thans". Vanmorgen waren wij in de gelegenheid om de expositie in de raadzaal aan het Prinsenhof te bezichtigen. In groote vitrines zijn verschillende kostbaarheden uit het archief uitgestald. De his torische prenten beginnen in de jaren, dat het stadhuis nog een gothisch gebouw was en o.a. in den gevel versierd was met groote beelden. In 1630 is de verandering gekomen, waardoor het. bouwwerk er uit kwam te zien als thans, met deze restrictie, dat de toren verdween en later weer werd herbouwd. Wanneer we via eenige vitrines eeuwen be wandeld hebben, wordt onze aandacht plotseling getrokken door de oudste archief-foto, die zeer scherp is gebleven en o.a. een aardig kijkje in de Koningstraat geeft. De oude kloostergang in 't Pand wordt eerst in de oorspronkelijke ge daante getoond, dan ontsierd en onteerd door de bovenverdieping, die er bij gelegenheid van een tentoonstelling op gezet werd en daarna zooals ze er heden uit ziet, n.l. met een pannendak. Zeer interessant zijn de vele teekeningen en foto's der verschillende historische vertrekken: de trouwzaal, de oude raadzaal met de prachtige gobelins, de burgemeesterskamer (met burge meester Iordens achter zijn bureau), de martel kamer met stukken van overtuiging, etc. Vele jongere Haarlemmers worden door deze foto's in de gelegenheid gesteld om te zien welke schatten in het stadhuis bewaard werden voor aleer het stadsbestuur ze naar het Frans Hals museum liet overbrengen. Zij zullen dan tevens zoo nu en dan verontwaardigd zijn over de on prettige wijze, waarop in het verleden met ver schillende waardevolle historische gedeelten is omgesprongen. Wat is het b.v. jammer, dat het voorhuis van het Prinsenhof verdwenen is! Een apart hoekje is ingericht voor de geschiedenis van de Pandpoort, die bij de uitbreiding een heel wat beter „innerlijk" heeft gekregen dan zij de laatste halve eeuw had. Een serie nieuwe foto's, die den bezoeker van deze expositie zeker zal interesseeren, laat tevens zien hoe de fotografie er op vooruit gegaan is, in vergelijking met de oude kieken. Tenslotte verdient nog aandacht de tafel, waarop aardige herinneringen aan feesten voor het stadhuis zijn uitgestald. Wij noemen de ver schillende Koninklijke bezoeken, o.a. in 1897, 1907, 1910 en 1925. U ziet de fraaie versiering van het stadhuis tijdens het bloemencorso in 1903 en de Frans Halsfeesten in 1900. De heer de Wit heeft oude en nieuwe boeken over het stadhuis bijeen gebracht. De bladzijde van Koning's boek, waarop gedrukt staat, dat het stadhuis vóór 1245 gebouwd is en dat de graven er slechts tijdelijk woonden, is opengesla gen. Ook in Ampzing (1628) kan men een paar interessante bladzijden lezen. Voor den nieuwen tijd ziet men de werken van Mr. Loosjes en van v. d. Steur. Dat ook het buitenland veel respect heeft voor het monumentale oude bouwwerk wordt bewezen door het Fransche boek „La Hol- lande" van Henry Havard en het Engelsche werk „Pictures from Holland" van Richard Lovett. De belangrijke tentoonstelling, die ongetwijfeld honderden belangstellenden zal trekken, duurt tot en met 14 April, is op werkdagen geopend van 105 en van 7 tot 9 uur en des Zondags middags van 2—5 uur. Geboren: 2 April; Ch. Kettingde Jong, d. 3 April: A. Glas—Dekker, d. M. C. A. Krij- nenDenker, d. A. M. Hennekamvan Schöll, z. 4 April; J. A. de NijsZoutman, d. 5 April: C. SchipperHouweling, d. J. M. BlaakBakker, z. 6 April; E. A. van Bakel— de Graaff, z. Overleden: 4 April: M. W. HoedBauer, 80 jaar, Joh. de Breukstraat T. M„ 4 jaar, d. van J. M. van Houten, Kamperlaan 5 April: P. B., 15 jaar, z. van H. van Iperen, Hazepa- terslaan. Over: De Emmabloem-collecte 10 April, de dag, waarop de Emmabloem- collecte te Haarlem en Bloemendaal gehouden zal worden, nadert snel en het aantal bloemver- koopsters is nog lang niet voldoende. Velen gaven zich op, doch dit aantal is nog lang- niet groot genoeg om alle huizen af te werken. Drin gend doen wij dan ook een beroep op u ons te helpen bij de collecte. Door een strijd van jaren, waarbij steeds ge rekend mocht worden op den steun van velen, wij mogen wel zeggen van allen, is het gelukt het sterfte-cijfer van tuberculose enorm te doen verminderen. Dit neemt echter niet weg, dat er nog vele patiënten zijn met open long- tuberculose, waardoor alle krachten moeten worden ingespannen om het infectie-gevaar te bezweren. Ieder uwer zal begrijpen dat deze strijd geld kost; wordt dë opbrengst der Emabloem- collecte minder, dan zal deze strijd minder intensief gevoerd kunnen worden. Deze ver slapping zal niet hoofdzakelijk de slachtoffers der T.B.C. treffen, doch voornamelijk de ge zonden, waartoe gij en uw vrienden, naar wij willen hopen, behooren. Helpt ons dus, niemand kan weten wat een zee van ellende en verdriet hij helpt voorkomen door eenige uren hulp te verleenen bij de Emma bloem-collecte. U kunt u opgeven aan het consultatie bureau, Ged. Oude Gracht 41. Het comité voor de Emmabloem- collecte te Haarlem en Bloemendaal. Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 6.30 uur; Gewone zittingen 47 uur; Best. Coöperatieve Bond 4 u. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 10 12 uur en 2.305 uur. De Eikel, Leidschevaart 142: Tentoonstelling van de Nederl. Religieuze Kleinkunst „De Ze ven Sacramenten", 108 uur. Cinema-Palace: „Volledige Bekentenis", voor volwassenen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tropennacht in Saigon", voor volwas senen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Planeet Mars" en „De Helle veeg." Moviac: „De zilveren kogel", boven 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „Ik ben Sebastiaan Ott", voor 18- jarigen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Harmonie St. Caecilia, om 8 uur. Raadhuis, Stadhuis: Tentoonstelling „Voor heen en Thans", 25 uur. Zondag 7 April, 8 uur: „De Dorpspoëet", door Ludamus. Maandag 8 April,. 8.15 uur: Danseres Ilse Meudtner. Dinsdag 9 April, 8 uur: „Ik ben 17 jaar" door het Nederl. Tooneel (voor Haarl. Kunstkring). Woensdag 10 April, 8.15 uur: Hongaarsch Strijkkwartet (voor Ver. Voor de Kunst). Donderdag 11 April, 7 uur: leerlingenuitvoe ring voor Muziekschool Toonkunst. 0 Cinema Palace: „Volledige Bekentenis", voor volwassenen, 2, 4,30, 7 en 9.15 uur. 11.30 uur „De KleineLord", toegang eiken leeftijd. Luxor: „Tropennacht in Saigon", voor vol wassenen, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. 11.30 uur „De Testpiloot", boven 18 jaar. Spaarne: „De Planeet Mars" en „De Helle veeg". Moviac: „De zilveren kogel", boven 18 jaar, 7.15 en 9.15 uur. Frans Hals: „Ik ben Sebastian Ott", voor 18- jarigen, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, R.K. Bevolkingsbureau, O. en O., om 8 uur, leden vergadering kappers om 9 uur. Raadzaal, Stadhuis; Tentoonstelling „Voor heen en Thans", 105 en 79 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningan van 1012 en van 2.305 uur. Cinema Palace: „Volledige Bekentenis", voor volwassenen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tropennacht in Saigon", voor vol wassenenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Planeet Mars" en „De Helle veeg". Moviac: „De zilveren kogel", boven 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „Ik ben Sebastian Ott", voor 18- jarigen, 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354; Noorderapotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Aerdenhout-apotheek, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 28, telef. 28127; Bloemendaal.che Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Betreffende het ontdekte tekort in de kas van den gemeente-ontvanger te Breda vernemen wij nader, dat in de Vrijdagavond gehouden ge heime vergadering van den gemeenteraad den ontvanger ontslag is verleend. Egyptisch garen Mantels en Jassen m. waterdichte f 75 binnenvoering vanaf Ook groote sorteering in TWEED, GABARDINE en RUBBER RE GENKLEEDING Alle bekende nierken, o.a.: BIG BEN, SHEL TER, MARTINI, PICCADILLY, QUELRAYN BARTELJORISSTRAAT 20 JACK MORRIS Tel. 13439 - Haarlem Houtplein 21 Tel. 10338-11195 Haarlem Off. Dealer Chevrolet-Buick GROOTE HOUTSTRAAT 131 SMEDESTRAAT 7 2 VERTROUWDE NAMEN NOG NIET IN PRIJS VERHOOGD NOG STEEDS VOOR: F 38- VRAAGT DEMONSTRATIE TEN UWENT BETALING IN OVERLEG Ceregelde bezorging in groote emaille bakken

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5