New-Vorksche Beurs D.W. BRAND COMMUNIQUÉ OVER HET BEZOEK VAN MONNET RUSSEN NOG STEEDS IN PETSAMO MILITAIRE WILLEMS ORDE ZONDAG 7 APRIL 1940 Economisch comité van ministers vergaderde te Parijs Een Italiaansche waarschu wing aan Engeland „Finland verdient den Nobelprijs voor den vrede te ontvangen" Franschen halen twee Dorniers neer Engeland roept 300.000 man onder de wapenen Het voedsel voor den onverzadelijken Mars Japansche eïsch door Portugal ingewilligd? 60.000 Litaures zullen wellicht verhuizen Nieuwe minister van Oorlog in Letland benoemd Nieuwe overstrooming in Hongarije België zorgt voor zijn voedselvoorziening Duitsche aanvallen op Britsche vuurtorens Met zijn paard gevallen en gedood Bekende Haagsche ruiter het slachtoffer MERKWAARDIG SPOORWEG ONGELUK Baanverzwakking als gevolg van zware regens Afscheid overste A. C. Stadlander ULTIMATUM OPGESCHORT Visscherij-examens Apothekers-examen Clearingkoersen HANDLEIDING DISPENSATIE UITVOERVERBODEN VOETBAL Noorwegen—Nederland gaat niet door NederlandBelgië wordt uitgezonden Racing Club Gent geschorst SCHAKEN GROOTSCHE PRESTATIE VAN TINE Hij wint 276 van de 397 partijen in simultaanwedstrijden MOTORSPORT K.N.M.V.-VOORJAARSRIT 125-jarig bestaan wordt einde April herdacht Stuurlieden-examens Stemming vast. Omzetten 700.000 shares. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT 46.75 Nov. 2.01 Dec. Jan. 2.01+ Mrt. 2.04+ 2.01* 2.03+ 2.04+ 6 104 103 (03 6.27 t I- MINDER COURANTE EN INCOURANTE FONDSEN FAILLISSEMENTEN LONDEN, 6 April (Reuter). In het commu niqué over het bezoek van den Franschen mi nister voor de Blokkade, Monnet, aan Londen wordt het volgende gezegd: Monnet en de Britsche minister voor Eco nomische Oorlogvoering, Cross, hebben in hun gesprekken van gisteren en hedenmorgen alle vooraanstaande vraagstukken besproken, ver band houdende met den arbeid van hun beide ministeries. De onderhandelingen legden vol ledige overeenstemming aan den dag en het gemeenschappelijk voornemen der belde regee ringen, de samenwerking der Geallieerden te ontwikkelen op alle gebieden van de economi sche oorlogvoering. Te Parijs heeft vanmorgen onder voorzit terschap van den vice-premier, Chautemps, voor het eerst het interministerieele econo mische comité vergaderd. Na afloop werd geen communiqué aan de pers verstrekt Chautemps deelde echter mede, dat dit een arbeids- en studiecommissie is, welke door hem zal worden bijeengeroepen zoo vaak het noo- dig is eri dat de behandelde onderwerpen aan den ministerraad zullen worden voorgelegd. De publicatie van eiken maatregel zal dus ge schieden ofwel na een ministerraad of door de betrokken ministers. Chautemps verklaarde over deze bijeenkomst zeer tevreden te zijn. Er zijn zeer belangrijke onderwerpen besprokeu en over verscheidene dringende besluiten werd vol komen eenstemmigheid bereikt. De aangekondigde verscherping van de Brit sche blokkade is voor „Tevere" aanleiding tot een krachtige waarschuwing aan Engeland. Eenmaal reeds, ten tijde der sancties, aldus het blad, zijn de kanonnen geladen geweest. Toen, op 17 Februari 1S36, heeft lord Rother- mere den Britschen premier opmerkzaam ge maakt op de groote gevaren van een oorlog met Italië, door de kracht der Italiaansche luchtmacht. Inmiddels heeft het Italiaansche luchtwapen aan kracht gewonnen, terwijl de Engelsche en Fransehe luchtwapens door de krachtige Duitsche luchtmacht worden vastge houden. Daarbij komt, dat Italië over de groot ste duikbootvloot ter wereld beschikt. Het is een dwaze en gevaarlijke illusie, Italië onder druk te willen zetten, want zulk een poging zou belachelijk en zonder uitwerking zijn. STOCKHOLM, 6 April (Reuter) Een zware sneeuwstorm, welke de wegen blok keert, vertraagt de terugtrekking der Russi sche troepen uit Petsamo, welke geschieden moet krachtens het FinschRussisch vre desverdrag. De Finnen trekken de voorge schreven zeven kilometer per dag op en zul len weldra de Russen ontmoeten. Hedenmorgen heeft, naar Belga bericht, de gezant van Zwitserland te Brussel uit naam der bevolking van het kanton Waadtland aan den gezant van Finland den voor Finland be stemden ambulance-auto overgedragen welke vanmiddag in Antwerpen werd verscheept. „Finland, dat meer dan welk ander land offers gebracht heeft voor den vrede en den strijd aanvaard heeft tot den dood, juist voor de zaak van den vrede, verdient stellig, dat men het den Nobelprijs voor den vrede toekent". Aldus schrijft het Zweedsche dagblad „Karl- stads Tidningen' dat hieraan toevoegt: „De moeilijkheid is alleen, een vorm te vinden waar onder de prijs aan het Finsc'ne volk zou kunnen worden verleend. Doch de oplossing moet niet moeilijk zijn, aangezien reeds tweemaal instellin gen den prijs genoten hebben, t.w. het Inter nationale Vredesbureau te Genève en het Inter nationale Roode Kruis te Genève. Het Nobel- comité zou dus kunnen kiezen tusschen de tal rijke Finsche instellingen, die den prijs verdie nen, ofwel, den prijs overhandigen aan Kallio, den president der republiek, als vertegenwoordi ger van de Finsche natie." LONDEN, 6 April. De bijzondere cor respondent van Reuter bij de Fransehe troepen meldt, dat een ïransch eskader vandaag aan het Westfront twee Duitsche Domier-vliegtuigen heeft neergehaald. Het Fransohe legerbericht van Zaterdag avond luidt: „Een kalme dag." Naar Havas bericht is vanmiddag in Noord-West Frankrijk gedurende een half uur luchtalarm gemaakt. In Engeland zijn vandaag de jongelieden, die in 1939 den 25-jarigen leeftijd hebben be reikt, of tusschen Maart van dit jaar en van daag den 20-jarigen leeftijd hebben bereikt, onder de wapenen geroepen. Het aantal dezer o{>geroepcnen wordt op 300.000 geraamd. LONDEN, 6 April. (Reuter;. Burgin, de mi nister van de Voorraden, heeft in een rede te Wolverhampton gesproken over de geweldige wapenfabrieken, welke in aanbouw zijn. Sinds het uitbreken van den oorlog besteedt het mi nisterie van de Voorraden ongeveer 1 millioen pond sterling per dag alleen aan fabrieken voor de bewapening, waarvan er 53 gebouwd of ont worpen worden. Engeland, Frankrijk en hun rijken kunnen een onbeperkte hoeveelheid van allerlei soort oorlogsmateriaal produceeren, doch het tempo dient nog versneld en er moet meer op vroegeren datum worden afgeleverd. Daar op is onze aandacht gevestigd. SHANGHAI, 6 April. Volgens een bericht van het Japansche nieuwsbureau Domei uit Hong kong, hebben de Portugeezen Vrijdag, inge volge van de Japansche eischen, Lappa ont ruimd. Lappa is een der twee eilandje: voor het Portugeesche Macao, die aan de monding van de Parelrivier liggen en die tot nu toe eveneens Portugeesch gebied waren. Aangezien Macao de voornaamste bron voor de levensmiddelenvoorziening van Hongkong is, zal het toegeven van Portugal aan de eischen der Japanners waarschijnlijk ook voor deze stad een Britsche kroon-kolonie gevolgen hebben KAUNAS, 6 April. (D.N.B.). Naar uit be trouwbare bron verluidt, worden sinds eeni- gen tijd tusschen Litauen en de Sovjet- Unie in Kaunas langs diplomatieken weg besprekingen gevoerd over de kwestie der eventueele verhuizing van ongeveer 60.000 Litauers, die bij de inlijving van het Wilna- gebied op Sovjet-gebied waren achterge bleven. Uit Riga wordt bericht dat de minister van Oorlog van Letland, generaal Balodis, heden zijn functie heeft neergelegd. President Ulma- nis heeft tot zijn opvolger benoemd generaal Berkis. Het is niet bekend of Balodis hiermee tevens is afgetreden als plaatsvervangend staatspresident en ministerpresident. BOEDAPEST, 6 April. (Hong. Tel. Ag.) Door een nieuwe overstrooming is de toestand in een deel van het land, in het bijzonder op het eiland Csepel bij de hoofdstad, bijzondei ernstig geworden. Verscheidene groote plaatsen worden direct bedreigd; de bevolking neeft moeten vertrekken. Soldaten en arbeiders wer ken dag en nacht aan de versterking der dijken BRUSSEL, 6 April. (Belga). Bij Koninklijk Besluit is aan alle importeurs, fabrikanten en grossiers in levensmiddelen en dringend nood zakelijke goederen voorgeschreven, dat zij voortdurend een voorraad moeten hebben, ge lijk aan een derde deel van het maandelijksohe gemiddelde der hoeveelheden, welke voor bin- nenlandsch verbruik verkocht zijn in de twaair voorafgaande maanden. Deze voorraden, welke binnen een maand moeten worden opgeslagen, dienen om te voorzien in de voedselvoorziening des lands. LONDEN, 6 April. (Reuter) Vanavond zijn te Londen berichten over de eerste Duitsche luchtaanvallen op Britsche vuurtorens ontvan gen. Volgens deze berichten hebben van de week twee Duitsche vliegtuigen, die van een niet geslaagden aanval op Scapa Flow terug keerden, met de machinegeweren geschoten op de vuurtorens Duncansby H-sad en Stroma aan de noordoostelijke punt van Schotland. Er zijn geen slachtoffers gevallen. Tijdens een jachtrit, welke Zaterdagmid dag te Wassenaar is gehouden in de om geving van Meyendell, is een doodelijk ongeluk gebeurd, waarbij de jagermeester, de heer R. J. J. Hiemstra, eigenaar van de 's-Gravenhaagsche manége en een in rui- terkringen zeer bekende figuur, het slacht offer is geworden. Het ongeluk gebeurde in de z.g. Meeuwen vlakte vlak bij Meyendell, waar het paard vas den heer Hiemstra onverwachts struikelde. De ruiter viel op den grond en kwam onder het paard terecht. Hij kreeg zoo ernstige inwen dige kneuzingen, dat hij onmiddellijk overleea. Het stoffelijk overschot werd vcorloopig naar het politie-bureau in Wassenaar overgebracht. De heer Hiemstra bereikte, den leeftijd van 62 jaar. De jachtrit, welke de Zuidhollandsche Jacht- vereeniging en de Koninklijke Nederlandscne Jachtvereeniging hadden georganiseerd, is niet beëindgd, doch terstond afgelast. B(j de halte Bandjaran van de lijn Tjiwidej SoreangBandoeng heeft zich een merk waardig spoorwegongeluk voorgedaan. Door baanverzwakking als gevolg van zware regens, waardoor de baan op enkele plaatsen danig doorweekt was en zich een waterzak gevormd had, liep de locomotief van den trein twee kilometers vóór de halte Bandjaran uit de rails, met zich meesleepende een marktwagen en een derde klas personenrijtuig. De locomotief kantelde toen zij uit de rails schoot en kwam half aan den onderkant van de baan, half in de modder van de sawah, die zich langs de spoorbaan uitstrekt, te vallen, aldus het bericht in het A.I.D. De open marktwagen werd in zijn vaart ge stuit, evenals het daaropvolgende personenrij tuig; beide gleden de helling af, doch kantel den niet om. Door de geringe vaart, die de trein had niet meer dan 30 kilometer per uur zijn ergere ongelukken voorkomen. Slachtoffers zijn er niet gevallen en naar het schijnt is de mate- rieele schade niet zoo groot als het eerst leek Eenige oogenblikken, nadat het ongeluk ge beurd was, zag men den machinist en den leerlingstoker uit de locomotief kruipen, en even daarna den stoker. De eerste twee had den totaal geen letsel, alleen de stoker klaag de over inwendige pijnen. Eenigen tijd latei- kon hij naar het ziekenhuis te Bandoeng ver voerd worden De opschudding van de passagiers, in het personenrijtuig was uiteraard groot; uit den warwinkel van de door elkander geschudde marktgangers kropen zij één voor één uit den wagen, heftig gesticuleerend en schreeuwend, doch geen hunner bleek maar een schramme tje opgeloopen te hebben. Daar het terrein naast den spoorweg slappe grond is en dus hulpwerktuigen niet kunnen worden opgesteld, zou de locomotief en waar schijnlijk ook de marktwagen en het personen rijtuig gedeeltelijk gedemonteerd moeten wor den, waartoe men een kraanwagen gerequi- reerd heeft. Op platte wagens zullen de zware onderdeelen geplaatst en daarna vervoerd worden. Ter gelegenheid van het eervol ontslag uit den militairen dienst aan den res. luit.-kolonel A. C. Stadlander hebben Zaterdagmorgen de onder zijn commando staande troepen een de- filé ten afsciheid gehouden. Dit défilé geschiedde onder begunstiging van fraai zonnig voorjaarsweer op de Doezastraat voor het voormalig Stedelijk Gymnasium. De belangstelling er voor van de zijde der militaire autoriteiten was begrijpelijk, maar ook de civiele autoriteiten, burgerlijke vereeni- gingen en de burgerbevolking toonden hun be langstelling. Op het bordes van het oude Gymnasium had den plaats genomen allereerst de aftredende kantonnementscommandant luit. kolonel A. C Stadlander, kolonel dr. De Groot en luit. kolo nel Sleperda, de opvolger van overste Stad lander als commandant van het lie Infanterie Dipot. Bij hen hadden zich gevoegd de burge meester van Leiden, mr. A. van de Sande Bak- huyzen en de rector magnificus der Leidsche universiteit. Voorts waren bij het défilé o.m. aanwezig luit. kolonel Buurman, luit. kolonel Boots, ma joor v. Weenen, luit. kolonel Laupman, ge- pensionneerd overste M. van Mens en tal van in Leiden en omgeving gelegerde hoofd- en subalterne officieren. Vertegenwoordigd waren verdier het Colle gium van het L. S. C., de V. V. S. L. en an dere studentencorpora, alsmede enkele burger- vereenigingen. Ook de gemeente-secretaris, mr. dr. C. E. van Strijen woonde de plechtigheid bij. Precies half 11 trad de parade-commandant, luitenant kolonel mr. F. J. J. Trapman naar voren en verzocht toestemming tot het défilé Het fraaie militaire schouwspel nam daar na een aanvang. De stoet van rond 3000 manschappen werd geopend door de beide motorbatterijen K. R. A. Daarna volgde de muziekkapel der Infanterie, gevolgd door het 10e en 22e depotbataljon in fanterie met aan het hoofd majoor v. Weenen; dan volgden de onbereden onderdeelen van het IVe depot bereden artillerie, de bereden onder deelen van dit depot, beide met trompetters, resp. muziekkapel aan het hoofd. Tijdens het défilé, dat een half uur in be slag nam, vloog een patrouille van drie mili taire viegtuigen van Ypenburg over de stad herhaaldelijk het punt van défilé kruisend. De vele aanwezigen volgden het interessante, schouwspel met belangstelling. Op verzoek van den rijksbemiddelaar, den heer H. J. P. Bloemers, is in een Zaterdag avond te Groningen gehouden vergadering van den Centralen Bond van Transportarbeiders besloten, het ultimatum inzake de staking der transportarbeiders in het graanbedrijf acht dagen op te schorten. Over dit ultimatum zullen Woensdagavond met de veertien werkgevers, die bij het drei gende conflict zijn betrokken, te Groningen be sprekingen worden gevoerd. 's-GRAVENHAGE Geslaagd als stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen: D. v. d. Plas. H. v. d. Niet, K. Ouv/ehand, van Katwijk aan Zee. J. L. Goedknegt, W. de Bruyn, A. Muis, M. v d. Snoek en J. C. Bredius, van Vlaardin- gen. G. D. Toet en J. Rog, van Schevenin- gen. Als schipper: J. v. d. Plas en C. Varkevisser, van Katwijk aan Zee, en J. Glas, van IJmuiden. T. Küpper en W. Veen. UTRECHT. Geslaagd: mej. C. Wiersum. Koersen voor stortingen op 8 April 1940 te gen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75,60. lires 9,55. Het Crisis uitvoer Bureau te 's-Gravenhage heeft een herziene handleiding voor het ver zoeken van dispensatie van uitvoerverboden doen verschijnen, welke verscheidene nieuwe en gewijzigde bepalingen bevat. Zoo zijn de oranje verzoekformulieren voort aan, behalve bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken, ook gratis verkrijgbaar bij den Eco- nomischen Voorlichtingsdienst te 's-Graven hage. Indiening der verzoeken door tusschenperso- nën (expediteurs enz.) kan niet meer worden aanvaard. De indiening behoort te geschieden door den exporteur, die de goederen naar het buitenland' verkoopt, levert en factureert. Een verzoek mag slechts worden ingediend, wanneer de verkoop naar het buitenland geheel tot stand is gekomen, eventueel onder voorbehoud van verkrijging van dispensatie. De geldigheidsduur der dispensatie is 14 da gen. Deze kan in bijzondere gevallen met ten hoogste 14 dagen worden verlengd. Uitvoer na afloop van den geldigheidsduur der dispensatie zal de douane niet meer toelaten. Naast de reeds bestaande afzonderlijke rege lingen, zooals die voor compensatie en verede ling, is de mogelijkheid geopend, een toezeg ging tot het verkrijgen van dispensatie te ont vangen voor goederen, welke nog moeten wor den gefabriceerd. Belanghebbenden kunnen zich terzake tot het Crisis Uitvoer Bureau wenden. In hun eigen belang wordt exporteurs drin gend aangeraden, zich grondig van den inhoud van de nieuwe handleiding op de hoogte 'te stellen. Naar wij vernemen heeft het bestuur van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond besloten, dat het Keder- landsch elftal dit seizoen geen landenwed- strijd tegen Noorwegen te Oslo zal spelen. Dit besluit is gebaseerd op den internatio nalen toestand en het feit, dat er aan een reis met een team naar de Noorsche hoofd stad groote moeilijkheden verbonden zijn. De ontmoeting was vastgesteld op 23 Mei as. Het bestuur van den K. N. V. B. heeft voorts besloten, dat de landenwedstvijd tegen België, .welke 21 April te Amsterdam plaats vindt, zal kunnen worden uitgezonden. De bekende Belgische voetbalvereeniging Ra cing Club Gent is door het uitvoerend comité van den Koninklijken Belgischen Voetbal Bond geschorst wegens wanbetaling. De Racing Gent is een van de oudste clubs van België. Verscheidene ook in Nederland be kende spelers zijn in de Racing Club Gent uitge komen. Het lid Laurent Grimonprez is wel een van de meest merkwaardige vertegenwoordigers van het goede Belgische voetbal geweest. Rueben Fine heeft in de afgeloopen weken een groot aantal simultaanseances in verschillen de steden van Noord-Amerika gespeeld. In to taal had hij 397 tegenstanders; hij won 376 par tijen, speelde er 18 remise en verloor drie par tijen! In elke seance speelde Fine aan één of twee borden blind. In het totaal van 397 par tijen waren 21 blind-partijen opgenomen, hier van won hij er 17, terwijl de vier overige par tijen in remise eindigden. Onder ideale weersomstandigheden droog, zonnig weer en flinke wind zijn Zaterdag ochtend op de parade te 's Hertogenbosch de 315 deelnemers aan den K.N.M.V.-voorjaarsrit gestart. Aangezien de organisatie tot in de puntjes verzorgd was, verliep de start van dit groote aantal motoren geheel zooals deze was voorbereid. Reeds na twintig kilometer begonnen de moeilijkheden. Vlak voor Oirschot was een smalle landweg, die nog gedeeltelijk onder wa ter stond en waar de rijders kennis maakten met de vette Brabantsche klei. Er hadden hier tal van valpartijen plaats, doch de meesten kwamen er zonder verwondin gen of materieiele schade af, hoewel dit tra ject reeds enkele uitvallers maakte. De soldaat van Westen kwam in moeilijk ter rein, even voorbij Oirschot, te vallen en werd daarbij geraakt door de zijspan van Bruinisse. Met een hoofdwonde werd hij opgenomen. Me dische hulp was ter plaatse aanwezig en na eenigen tijd was hij weer op de been, doch moest van verdere deelneming afzien. Bij de finish van het eerste gedeelte, dat 120 K.M. lang was, zijn de meeste deelnemers wel aangekomen, hoewel velen over tijd. De bekende rijders, zooals Sybrandy, Renooy, Ickx en Bovee en anderen waren goed op tijd. De eenige vrouwelijke deelnemer, mevrouw van de Lee, kwam frisch en monter af-n de finish te Tilburg, doch zij was ruim een half uur over tijd. 30 April zal het 125 jaar geleden zijn, dat Koning Willem I de wet onderteekende, krachtens welke de Militaire Willemsorde in het leven werd geroepen. Reeds in het jaar der oprichting, in 1815, in de voor de Nederlandsche troepen zoo roem rijke slagen bij Quatre-Bras en Waterloo, wer pen de eerste ridderkruisen door onze militai ren verdiend en sedert heeft het eereteeken voor moed, beleid en trouw de borst van vele Ne derlandsche helden gesierd, die, hetzij in Europa, hetzij aan de Westkust van Afrika, hetzij in de Japansche wateren, maar vooral in Neder- landsch-Indië hun leven hebben gewaagd voor Vorst en vaderland. Het spreekt dus vanzelf, dat het heuglijke fet van de stichting der militaire Willemsorde, voor 125 jaren, plechtig moet worden herdacht. Daartoe heeft zich reeds verleden jaar een her denkingscomité gevormd, bestaande uit afge- vaardgden van de Kon. Ned. Ver. „Ons Leger", de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot", de stichting „Fonds Ridderdagen" en het Genootschap vooi militaire traditie en uniformkunde, alsmede den secretaris ter kanselarij der Nederlandsche Orden. Voorzitter is gen. maj. b.d. K. E. Ouden dijk. van „Ons Leger". Aan de herdenking wordt bijzondere luister verleend door het feit, dat Z. K. H. Prins Bernhard het beschermheerschap heeft aan vaard. Voorts is een eere-comité gevormd, waarin zitting hebben genomen: Hunne Exc. Jhr. mr, D. J- de Geer, minister van Algemeene Zaken a,, i., Ch. J. I. M. Weiter, minister van Koloniën, A. Q- H. Dijxhoorn, minister van Defensie, dr. H. Colijn, minister van Staat, oud-minister van Algemeene Zaken, Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State, H. N. A. Swart, Luitenant-generaal K. N I. L. b.d., oud vice-president van den Raad van Indië, H. G. Winkelman, Opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht, Jhr. mr. dr. H. A van Karnebeek, minister van Staat, commissa ris der Koningin in Zuid-Holland, J. J. G. ba- ro van Voorst tot Voorst, luitenant-generaal, Commandant van het veldleger, J. Th. Furst- ner, vice-admiraal, chef van den marine-staf. de hooged. g. heeren F. M L. Baron van Geen, kanselier der Nederlandsche orden, mr. S. J. R de Monchy, burgemeester van 's-Gravenhage, M C. Koning, voorzitter der stichting Fonds Ridderdagen". De herdenking wordt 29 April op treffen de wijze ingezet doordat H. M. de Konin gin, als grootmeesteresse der orde, de rid ders zal ontvangen en toespreken en wel des namiddags om 4.30 uur. Daarna biedt het herdenkingscomité aan de ridders en eenige genoodigden in hotel Wittebrug een gemeenschappelijken maaltijd aan. Prins Bernhard heeft het voornemen te kennen gegeven, om daarbij mede aan te zitten. 30 April wordt de herdenking voortgezet. In den voormiddag, vermoedelijk om 10.30 uur, zal in de van Alkemadelaan een défilé van de weermacht, ter eere van de Militaire Willems orde, voor de gezamenlijke ridders gehouden worden, welk défilé zal worden afgenomen door Z Exc. Luitenant-generaal N. A. Swart, den eenigen nog levenden commandeur der orde. Daarna biedt de regeering een koffietafel in hotel Wittebrug aan. In den namiddag, om 3 uur, ontvangt de kanselier der Nederlandsche orden, baron Van Geen, in de ridderzaal, waarbij de regeering de thee aanbiedt. 's-GRAVENHAGE, Geslaagd voor het examen van eersten stuurman groote handels vaart de heer: T. C. P. Moll en voor het exa men van den stuurman groote handels vaart de heeren: J. F. Coeikamp, D. Huyssoon, R. Küpper en W. Veen. Laatst gedane koersen April Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry A?n. Rolling Mills Am. Smelt vef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B Am. Waterworks Anaconda Copper Ai lison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem SteeJ Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrvslcr Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5l/j Young Dele ware Huds Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. Genera Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem oref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New' Vork Central North. Am. Av. North. Amer. n.a Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Lealther U. S. Rubber U. S Steej Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building - ex dividend nieuwe aar fieelen gedaan en laten t - 6 5 4 179 179 178 115 115 115 28 28 27} 16 15} 15} 52} 52} 52} 175 174} 174} 90 90 i 89} i 11 i 1' 30} 30 30} 24} 23} 23} 5 5} 5} 82} 80 80} 6} 6 6 70 68 65 35 33 35 41 90 88 89} 32 32} 32} 23} 23} 23} 15} 12} 12 10 19 19} 87 86 85} 187 187} 188} 156 155 154 7} 7} 8 39} 39 39} 55 f 55 55} 24 24} 24} 6 6} 6 12} 12} 12} 57} 57} 57} 34} 34} 34 4 4 4} 37} 37} 37} 8 itr 3T Tg 1 55} 53} 54} 2ii 29} 29 t 18 17} 17} 18} 17} 17} 25 25 25} 23 23} 22} 217} 217} 217 23} 23} 21} 39} 3t 39} 68 68 68 42 42 42 7 7 7 23 22} 22} 87 87 87} 12} 12} 12} 12} 12 12} 14} 13} 13} 18} .17} 18 7} 7 43 43} 43 11 11 11 97} 96} 97 44} 49 50 2} 2} 2} 37} 37 37} 63} bl 61 25 24 24} 115 115 114} 41 42 41 ex coupon Dieder NEW YORK, 6 April Slotkoersen April 6 5 4 Brussel Rome Madrid Bern Oslo A'dam Londen Parijs Berlijn 17.03} 17.03 17.04 5.05 5.05 5.05 9.95 9.95 9.95 22.42 22.43 22.44 22.72 22.7 22.72 53.0- 53.09 53.0y 3.58} 3.59} 3.77} 2.03} 2.03} 2.02 40.20 40.20 40.20' 6 April Rubber Standaard Dec. 18.42- 18.26 Juli 17.80— l'.SO Sept 17.67 17.57 Oct. 17.59 17.51 Katoen Nieuw contract Jan. Mei 10.90- - 10.50 Juli 10.60-— 10.57- Koffie (Rio - Nieuw contract) Mei 4.2;1 Juli 4.25-—4.25. Sept. 4.24j- 4.25. Dec. 4 234.24. Mrt. -4.23. NEW YORK, 6 April 5 April 6 April 5 April Dec. Jan. Mrt. 17.45+ 17.40 17.43 17.37 17.39 17.33 Oct. 9.87-9.*8. Dec.9.'09.71.72 Mrt. 9.56 9.57- (Santos) Mrt. Mei Juli Sept. Dec. Mrt. 5.87 5.97 6.06-- 6.18 6.27-- 5. 7 - - 5.97-- 6.06.- 6.18- - 6.27.- Suiker Mei l .85+ Juli 1.91 Sept. 1.9" Tin Loco 45.75 1.85+ 1.90+ 1.96+ Tarwe Mei Juli Sept. Maïs Mei 57 Juli 58 Sept. 591 Reuzel Mei 5.77 Juli 5.97 Termijn 45.50 46.75 90 dagen 45.50 46,50 CHICAGO, 6 April April 5 April 6 April 5 April Haver 40 -- 41 36 -- 37 32 33} Rogge - 571 Mei 65+ 66 S - 58 Juli 66 67 - 59 Sept. 67 68 5 106+ .06 Mei 105 Juli •03 105.04} Sept. 5.77 +Sept. 6.00+ Oct. 6 April Tarwe Mei 88 5 April 6.17 6.27 6 April 5 April Juli 90 Oct. 91 Rogge Mei 69 Oct. 70 Juli 7i Haver Mei 381 38 Juli 37 89 90} 92 Mei - Juli - Oct. 71} 71} 71} Mei Juli Oct. Oct. 6.20§ WINNIPEG 6 April Gerst 52 - 50+ 48 Lijnzaad 222 - 2.25 222 - 2.26 217 - 2.21 52} 50} 49 35} 35 MAKELAARS IN EFFECTEN AMSTERDAM - KEIZERSGRACHT 215 TEL. 42600 (4 lijnen) Speciale afdeeling voor het verhandelen van KERKELIJKE LEENINGEN Sedert de vorige opgave werden door de firma D. W. BRAND, Keizersgracht 215 te Amsterdam, de volgende fondsen verhandeld: OBLIGATIëN Broodunie 4 82%% Eerste Nederlandsche Cement Industrie 7 88 Haven- Scheepvaartbedrijven (Ink. Oblig.) 200 Lotisico i 50 Lotisico 3 50 Nederlandsch Sportpark, Maatschappij tot Exploitatie van het 46 Nederlanafeche Voorschotbank (kl. coup.) 4% 57 Standaard, Dagblad De 4% 92%% Stichting Eigen Gebouw der Hersteld Evangelisch Luthersclie Gemeente te Amsterdam (kl. cp.) 4 68 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BINNENLAND) Allerheiligste Rozenkrans, Parochie te Schiedam 3 75 Arme Kind Jezus, Gesticht te Simpelveld 5 88 Bavo. Parochie van den H. te Heem stede 3% BI Gerardus Majella, Parochie van den H. te Amsterdam 5 53%% Gregorius van Utrecht, Parochie v. d. te IJmuiden 3% 80 Joseph Stichting, St. te Monnikendam (kl. cp.) 4 82%% Jozefieten. Paters te Geeraara'sbergen (kl. coup.) 3 50 Martelaren van Gorkum, Parochie H.H. te Amsterdam 3 59 Onze Lieve Vrouw Hemelvaart, Parochie te Vogelenzang 3% <y„ 81 Stichting voor Verlaten Kinderen te Sit- tard 3% 50 Willibrordus, Armbestuur Parochie H. te Wassenaar 4 78 OBLIG. R.K. INSTELLINGEN (BUITENLAND) Allerheiligste Verlosser, Congr. der Doch ters te Würzburg 5 13 Antonius, Roomsch-Katholiek Ziekenhuis, St. te Heggen 7% 10 Caritasverband te Berlijn 7 14 Hedwigs Stift, St. te Bad-Warmbrunn 8 10 PANDBRIEVEN Boeren Hypotheekbank 3% 84 HollandNoord'-Amerika Hypotheekbank (kl. cp.) 6 6 Insulaire Hypotheekbank (kl. cp.) 3% 73 Nederlandsch-Oostfriesche Hypotheek bank (kl. cp.) 3% 23 22%% Noord-Nederlandsche Hypotheekbank (kl. cp.) 4% 48%% AANDEELEN Administratiekantoor Gemeenschappelijke Fondsen Mrs. van Vierssen, Trip Feith 26 Amsterdamsch Westelijk Entrepot 21 Dikkers Co. N.V. G240 Drentsche Veen- Middtenkanaal Maat schappij 42%% Gedeh. Assam Thee Onderneming 106 Geldersch-Overijselsche Stoomtram 2 Groninger Lemmer Stoomboot Maat schappij 80 Kampar Sumatra Goud Exploiratie Maatschappij 1%% Karang Soewoeng Adiwerna Djatie Ba- rang, Maatschappij tot Exploitatie der Suikerfabrieken 125 Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg Zoon 165 Maasbuurtspoorweg Maatschappij 20 Meelfabrieken der Nederlandsche Bakkerij 201 202 202 Nationale Bank voor Belaste Waarden 50 Nederlandsche Middenstandsbank 24 Nederlancsche Rubber Unie 4%% Oost-Java Prauw Maatschappij 55 Sphinx, Kristal-, Glas- en Aardewerkfa briek De 62%% Thomassen Co., Machine en Motoren- fabriek 70 Utrecht, Levensverzekering Maatschappij 235 Veenkoloniale Bank voor Hypotheek- en Scheepsverband 97% Vitrite Works, The 136 NIET VOLGESTORTE AANDEELEN Algemeene Hypotheekbank 20 gestort 30 Arnbemsche Verzekering Maatschappij tegen Brandschade 25 or„ gestort 140 Assurantie Maatschappij De Nederlanden van 1845 75 gestort, 225 227% Betuwsche Hypotheekbank 10 gestort f 100 toe Hollandsche Algemeene Verzekeringbank 10 <y„ gestort 175 Nationale Levensverzekering Bank 10 gestort 445 Overijselsche Hypotheekbank 10 gestort f 170 toe Westlandsche Hypotheekbank 10 gestort f 1000.—) nihil OPRICHTERSBEWIJZEN Hollandsche Kunstzijde Industrie f 87.50 Javasche Cultuur Maatschappij f 200. Scheveningen. Exploitatie Maatschappij f 65. Eingkep Tin Maatschappij f 65.f Tandjong Priok Droogdok Maatschappij f 475 WINSTBEWIJZEN Koninklijke Paketvaart Maatschappij f 2600 f 2650.— F,embang Electriciteits Maatschappij f 1. Rotterdamsche Cultuur Maatschappij f 600.— Rotterdam Tapanoeli Cultuur Maatschappij f 550 DIVERSEN Automatic Screw Works (Rest.bew.) f 5. Lijm- en Gelatinefabriek Delft (Rest.bew.) f 9.50 Moormann's Cultuurondernemingen (Bew. van Deelger,) f 55. Nationale Bank voor Belaste Waarden (Bew. v. Deelger.) f 2. Vereenigde Transatlantische Hypotheekbanken (Rest.bew.) 1% LOTEN Rotterdamsche Schouwburg f 0.80 RECTIFICATIE In onze vorige opgave hebben wij abusievelijk vermeld ais verhandeld: Rotterdamsche Droogdok Maatschappij (Opr. bew.) op f 3550dit moest zijn f 3350.—. Opgegeven door v. d. Graaf en Co., N.V., A'dam (afd. Handelsinformaties). Failliet verklaard: 5 April: J. Gnbriëls, expediteur. Oudenbosch, Lollestraat no. 318. R.c. mr. H. W. W. Andreas; Curator mr. C. C. Spiegel, Breda, Sophiastraat 28. J. W. Grsbregts, schilder, Ginneken, Ploeg- straat 137. R.c. mr. H. W. W. Andreae: Curator mr. C. C. Spiegel, Breda, Sophiastraat 28. P. J. Vingerhoets, slager, Raamsdonksveer. gemeente Raamsdonk. Keizersdijk F. lil. R.c. mr. H. W. W. Andreae; Curator mr. A. B. J. Baron van Höveli tot Westerflier, Breda. Baronielaan 155. F. Vellem'an, caféhouder-, Groningen, Nieuw- stad 4. R.c. Jhr. mr. W. W. Feith; Curator mr. H. S. Siebers, O. Boteringestraat, Groningen. In de week van 1 tot en mot 6 April 1940 wer den in Nederland 42 faillissementen uitgesproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 21 Maart: S. Koster, landman, Anna Paulowna. 3 April: J. F. van Roer. Vught. J. H. de Ruyter, schipper. Rotterdam. 4 April: J. Koopman, kleermaker, Amsterdam N. J. M. Tengnagel, Arnhem. A. Luyendijk, aardappelventer. Den Haag M. C. J. van der Wee, Den Haag. W. Noorland, aannemersbedrijf. Den Haag. H. J. H. van El. etaleur, Den Haag. M. van Leeuwen, koopman in fruit, Den Haag Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 26 Maart: A. P. van Kleef, handelende ondC den naam Olie-handel' Horco, Hoorn. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdee- Iingsli'st. Uitk. nihil aan conc. cred. 29 Maart: Th. Dragstra, muziekhandelaar, Heer len. Idem. Uitk. 4.31 pCt. 30 Maart: B. K. F. Backer, radiohandclaar, han delende onder den naam- B. Backer en Co.. vroeger te Arnhem, thans te Den Haag. Idem. Uitk. 0,5 pCt. P. de Grijae, firma Latex, Rotterdam. Idem. Uitk. 2,9 pCt. F. J. Stienhauer, grossier, Schiebrdek. Idem. Uitk. 4,18 pCt. 1 April: G. M. Brink, banketbakker, Rotterdam. Idem. Uitk. 5,7 pCt. 2 April: De nalatenschap van wijlen A. M. Ven nis, gewoond hebbende te Nijmegen. Geëindigd door het verbindend worden der" slotuitdeelings- lijst. Uitk. 21.65 pCt. A. Langendam. expediteur, Zevenshuizen. Ge ëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist. Uitk. 13.36 pCt. 3 April: P. J. Quaedvlieg.' winkelier in ijzerwa ren. Heerlen. Idem. Uitk. nihil aan cone, cre diteuren. A. Ribbe, radio- en electrische artikelen, Hoek van Holland. Idem. Uitk. 7,5848 pCt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2