Koot pia"°,s de Groot Laatste Nieuws ALLE BANKZAKEN Voor goede bloemen arl v. Empelen Adelante" toch beschoten GORDIJNEN f X.K.VOLKSBOND TENNISSCHOENEN VISSERS JUBILEUM-MARSCH „Kiik eenS IN DEN SPIEGEL!" HET BOMBARDEMENT VAN DE MIRA DROGISTERIJ HENRI BENDE FLINKE VERKOOPSTER NEDERLANDSCHE LANDBOUWiANK N.V. Ver wuift 3 tyi. neos WASSI-NAAI! RUCCECRAAT ZONDAG 7 APRIL 1940 «L L. Bouwer gaat heen De Haarlemsche Le Nótre belangrijke LEDENVERGADERING 5*ARLEM ^HSTEiN - PLEYEL CH - FöRSTER mm VLEUGELS kSsche Volksvoorstellingen Prijzenswaardige samenwerking met arbeidersorganisaties De babyspuiten in actie Geslaagde oefeningen in Haarlem-Zuid GORDIJNEN TAPIJTEN STOOMEN VERVEN Vlugge aflevering! VER. ZUIGELINGENZORG Verslag over 1939 Bijkantoor HAARLEM Dronke man springt in Kloppersingel Groote volksoploop bij Kennemerbrug KATH. VOLKSBOND R.K.S.C. „Het Witte Paard" Haarl. R.K. Dambond BEVERWIJK Werkloosheid daalt verder Operette-uitvoering uitgesteld R.K. Volksbond Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie Voor jeugdige muzikanten Politie-Sportclub „Bloemendaal" viert haar tienjarig bestaan 1050 deelnemers kwa- man aan den start Voorlichting bij beroepskeuze Burgerlijke stand WAT HEEFT U MOOIE En wal keurig gemaakt DAN SLAAGT U ZEKER (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Betoogers te Bombay gearresteerd Tijdens Nationale Week ten gunste der onafhankelijkheid Blindvliegen over een grooten afstand Watersnood in dertig Turksche dorpen Knip deze advertentie uit WONINGINRICHTING v. DUIVENBODEN GED. OUDEGRACHT 108 HAARLEM TELEFOON 17165 STAD Het gaat er dan nu toch heusch van komen: «ouwer, de directeur, of liever sinds 1 Januari U- de oud-directeur en adviseur van den Hienst van Hout en Plantsoenen, gaat den ge meentedienst verlaten. Het moet Bouwer toch wel aan zijn hart Saan jujst jjj dezen mooien lentetijd zijn heer- jÜken arbeid vaarwel te zeggen. In de lente '°ch trekt Haarlem de mooie kleeren aan, daarmede het zich tot ver in het najaar tooien Zal en, als een mooie vrouw in den mórgen, 5°° is Haarlem in de lente op zijn bekoorlijkst Heze kleeren, draperieën en robijnen heeft Haarlem voor een groot deel aan Bouwer te Qanken, die ze voor onze stad heeft ontworpen €tl gemaakt. Prachtige plantsoenen, parken, ga- 2ohs, bosschages, boomen en bloemperken, het hiterlijk, waar Haarlem zoo trotsch op is, Bou- ^'et' heeft ze uitgedacht en georganiseerd. Wat 6aan wij, op onzen weg naar kantoor of werk- P'aats, dikwijls gedachtenloos langs een boom, schijnbaar zonder bedoeling en zoo maar losweg ergens op een gazon langs een gracht Seplant! Hfj staat ons daar niet in den weg, maar hij zegt ons toch ook niet veel misschien, "laar men beküke hem eens aandachtig en ticnke zich eens in, dat die boom er niet stond, m dat hij op een andere plaats stond, een me- r of twee naar links of naar rechts, of naar v°ren of naar achteren, of dat er op die plek andere boom stond met hoogopgaande in- Waats van neerhangende takken. Hoe heel an- ders, veel leelijker of hoeveel minder bekoor lik zou dan het stadsbeeld er uitzien! Dat smaakvolle inzicht in het arrangement van een adsplantsoen geeft er een idee van wat Bou- voor Haarlem beteekend heeft. Om een con- Creet voorbeeld te geven. Men bekijke de ga- ^bs aan weerszijden van de Kinderhuisgracht ecbs. Waar nu de fraaie stratencomplexen tus sen Zijlweg en Garenkokersvaart zijn verre- stond in 1914 nog de zwaar berookte ka- moiifabriek van Previnaire, die door den we- Donderdag 11 April a.s., des avonds 8 uur, in het gebouw „St. Bavo" W.o. zal besproken worden: Propaganda-actie, zeer belang rijke mededeelingen en verder de agenda voor de centrale raadsvergadering. Opkomst zeer dringend verzocht van alle leden van den Kath. Volksbond HET BESTUUR schoons worden geroemd. Mien stelle zich 'JVoorbeeld eens op halverwege de Zijlstraat n de Magdalenastraat en zie eens hoe leuk, 0lede ten gevolge van den gazonaanleg, Het mi-katholieke kerkje tegenover de Nieuwe l'acht het doet. Een ander voorbeeld van een- Qüdige stadsversiering is b.v. het gazon langs GHeerenvest en de gazons langs de Jan Uitaerivaart- 1311 hoe het>ben wij Jaar in, jaai j. van ons kantoor uit genoten van het oogen- j» doorlog haar poorten voorgoed moest sluiten heeft vele jaren geduurd, maar eindelijk het na den sloop vrijgekomen bouwterrein toch ontgonnen en Bouwer heeft langs de Het fa? aj'dderhuisgracht gazons aangelegd, die terecht scl benijdenswaardig' plekje stedebouwkun- het Ük zoo onaanzienlijke plantsoentje op bet Hassauplein, maar dat in elke maand van t Jaar, evenals het veel grootere en schitte- to d® Kenaupark, precies met die bloemen gs- 0l 'd is, die het best voldoen en zoo keurig ei„ houden worden als een particulier zijn -h tuintje zou doen. hlOoj heer Bouwer heeft van Haarlem iets 5c, iets heerlijks gemaakt. Hij had het zich gel als een bloemenstad in optima forma g. acht. Het heeft alléén aan de Haarlemsche tlcneehte-financiën gelegen, dat hij die plan ts biet heeft kunnen uitvoeren en zijn illus- jj»®b voorganger uit Versailles van Lodewijk v,. Le Nótre, niet naar de kroon heeft kun- steken. ^Uet wordt stellig niet in dezelfde mate ge- ky^'deerd, maar Bouwer heeft eigenlijk nóg 0i hdiger werk dan Le Nótre verricht door in e stad met een minimum aan geldmiddelen ta.. biaximum aan schoonheid en arbeidspres- het'6 voorschijn te tooveren. Wat ging- het Vo n aan zijn hart, dat er telkens minder gelo getr den plantsoenendienst mocht worden uit- levp°kken! Het moet hem wel een jaar van /i,n n hebben gekost toen, op aandrang van de UlWeg 57 - TEL. 11036 ^abco levering ^hiakkeliike voorwaarden bezuinigings-commissie, de stads- scj^jvuin dreigde te worden opgeheven, die .erende kweekplaats van bloemen, een pp dat gebied in Nederland. Maar toen bur dan ook bfjna de geheele Haarlemsche Zettp rij achter hem om zich daartegen te ver g6cj®b en dat heeft hem toen veel genoegen ah. De stadskweektuin is behouden gebie- jj ®b hopelijk voor goed. Wf.j, is niet bij klein werk gebleven, dat Bou- «O* de gemeente verricht heeft. Van zijn ,ere mogen vermeld worden het onderhoud gi-Ae reorganisatie van de oude algemeene oe- aats en in het bijzonder van het nieu- tpj. Gedeelte aan de Kleverlaan. Bovenal ecu- Waa?e aanleg van de geheel nieuwe oegraat- K0 aan den Vergierdeweg en voorts van aon aan derhout met zijn kostelijke waterpartijei. j.j e Jan Gij zenvaart. Vee) em is den scheidenden heer Bouwer Schreverschuldigd, hebben wij onlangs eens gs- Ven- VVij kunnen dat slechts herhalen. Hel coj, e«n gelukkige keuze, die het toenmalige van B. en W. gedaan heeft, toen hól Oo'b 1909 als opzichter naar Haarlem nee jn het openbare leven heeft hy zich ver- EUWS diensten verzameld, o. m. als voorzitter van de afdeeling Haarlem van de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, welke functie hij indertijd van wijlen wethouder de Breuk heeft overgenomen. Bouwer is ook nog eerelid van de vereeniging van Hoofden van Beplantingen in Nederland. De laatste jaren was het bezoek aan de volksvoorstellingen in den Stadsschouwburg, on danks de toch zeer lage entréeprijzen, zeer ge ring, zoodat men zich terecht mocht gaan af vragen, of deze nog wel in een behoefte voor zagen. Informaties leidden tot de conclusie, dat niet kon worden aangenomen, dat die behoefte niet meer bestond, doch tegelijk bleek een an dere organisatie gewenscht, wanneer betere re sultaten verlangd werden. Met medewerking van de commissie van toezicht op den Schouwburg is de directie erin geslaagd, zich de zeer ge waardeerde medewerking in dezen te verzekeren van een drietal arbeidersorganisaties, te weten de moderne, de Roomsch Katholieke en de neu trale bonden. Elk dezer organisaties heeft een lid aangewezen in de door de directie gevraag de commissie van advies en reeds hebben de eerste besprekingen tot resultaten geleid. Het ligt in de bedoeling in het komende seizoen 5 a 6 volksvoorstellingen te organiseeren, waarvan de data tevoren worden vastgesteld. Stukken zuilen in overleg met de commissie van advies gekozen worden. Behalve aan de schouwburg- cassa de volksvoorstellingen blijven voor iedereen toegankelijk zullen voor aangeslo ten leden der genoemde organisaties kaarten door bemiddeling van hun organisatie verkrijg baar zijn. Teneinde in dit seizoen nog de bedoeling van deze nieuwe organisatie bekendheid te geven, zoodat men t volgende seizoen precies kan we ten hoe een en ander werkt, wordt op 3 Mei een aldus georganiseerde volksvoorstelling ge geven van het succesvolle toOneelspel „Ik ben 17 jaar" door het Nederlandsch Tooneel. Zaterdagmiddag is in Haarlem-Zuid een oefe ning van de Blokbrandweer gehouden. In per ceel Voorhelmstraat 25 werd een uitkijkpost betrokken. Deze meldde, dat om twee uur vijf entwintig ergens achter Den Hout bommen waren ingeslagen, waardoor hevige rookwolken omhoog stegen. Precies om half drie meldde een blokhoofd, dat de kerk aan de Oldenbarneveldtlaan in brand stond en getroffen was door een inslag- bom. De Blokbrandweer was binnen enkele minuten ter plaatse en bluschte het vuur met de babybrandspuit. Om 2.40 meldde een ander blokhoofd, dat er brand ontstaan was in een perceel Craayenes- terlaan, hoek Willem de Zwijgerlaan. Hier was een bmndbom Ingeslagen. De Blokbrandweer wist don brand spoedig te blusschen. Om 3 uur trof een brandbom het perceel Prinsessekade, hoek Prinsessestraat. Hier werd verondersteld, dat tevens de waterleiding de fect was, waardoor de motorspuit in actie kwam. Met twee slangen werd het gevaar be zworen Om half vier waren de oefeningen afgeloo- pen en verondersteld werd, dat er een paar gewonden waren, een met een gebroken arm en een met 'n hoofdwond. Zij werden naar het Wijkgebouw aan de Boekeerodestraat gebracht, waar tevens het Wijkhoofd, de heer J. r. van Beek, zetelde. De brandweer heeft met haar wijkafdeeling medewerking verleend. De oefeningen werden tevens geleid door den inspecteur van Politie Verschoor. De slangenwagentjes voldeden uit stekend, terwijl de wijk- en blokorganisatie vol komen in orde was. Een gedeelte van de oefening werd bijgewoond door den burgemeester, dr. J. E. Baron de Vos van Steenwjjk. Aan het jaarverslag van de vereeniging „Zui gelingenzorg" ontleenen wij: In groot contrast met de inspanning, die de oorlogvoerende landen zich nu al bijna een half jaar lang getroosten, om zooveel mogelijk menschlevens en menschengeluk ten gronde te doen gaan, staat het vreedzame werk vap onze vereeniging, welke voortging met bij te dragen tot- het instandhouden van de gezondheid en het leven der jongste Haarlemsche ingezetenen. Geregeld als altijd kwam de stroom der moe ders naar onze bureaux, waar zij op beproefde wijze door dokters en huisbezoeksters werden geholoen. Als belangrijke verbetering kwam in 1939 de verbouwing van het bureau aan de Haarlem- merliedestraat tot stand; dank zij het initiatief van B. en W. van Haarlem werd het oude ge bouwtje in een paar maanden tijds in een mo dern en vroolijk uitziend bureau herschapen, waar het een vreugde is te werken en te ko men. Een groote verandering in het interne leven van Zuigelingenzorg ontstond vervolgens door het vertrek van de zeer geziene huisbezoekster mej. F. Keus. die in den loop van dit jaar de leeftijdsgrens bereikte. Haar opvolgster was mej. Zr. Verlaat. Onder geregelde controle werden 1202 (1184) zuigelingen gesteld. Hiervan waren 1182 uit Haarlem, de kleine rest uit de omgeving. „Zui gelingenzorg" blijft ongeveer de helft van de in Haarlem geborenen ruim een jaar lang con troleeren. Het totaal aantal consulten bedroeg 14890 (14715), verdeeld over de bureau's Nieuwe Gracht, Meester Gerlingstraat en Haarlemmèr- (Amsterdam) Ged. Oude Gracht 29 lie de.- straat. Bij inschrijving hadden 638 zui gelingen den leeftijd beneden 1 maand. Boven de 12 jaar werd geen kind ingeschreven en van zes tot negen jaar b.v. maar 31. Het tekort van het afgeloopen jaar bedroeg ruim zestien honderd gulden: gehoopt wordt dat de Provinciale commissie voor kinder- hygiëne subsidie zal geven. Te betreuren Is, dat de vereeniging nog steeds op groote schaal van het sociaal gevoel der artsen moet profiteeren. Gisterenavond is op het drukke verkeers punt Kennemerplein—Frans Halsplein een sensationeel geval gebeurd. Een man, die te veel aan Bacchus geofferd had en geenszins vlot meer ter been was, kreeg het op de Ken nemerbrug in zijn hoofd om plotseling over de brugleuning te klimmen en pardoes in den Kloppersingel te springen. Wellicht had hij in de bioscoop gezien, dat men in Parijs dergelijke sportuitingen wel meer demonstreert en in de Seine duikt, Vanzelfsprekend zag het ter plaat se spoedig zwart van de menschen. Eén onder die honderden heeft zich echter onderscheiden. Het was de heer Rompa, die tot zijn middel in het water waadde en den drenkeling wist te grijpen. Deze was niet eens ingenomen met de menschlievende daad. Hij zei geruststellend, ik kan best zwemmen, maar spoedig bleek, dat de alcohol dusdanig in zijn beenen was gezakt, dat hjj niet eens meer staan kon. Een politie agent bracht hem naar het bureau, waar hij in Adamscostuum onder de wol in een cel ge stopt werd. Hij sliep weldra als een os en droomde van heldendaden. Vanmorgen is hij uit de cel gehaald en de politie zorgde er voor, dat zijn pak weer droog was. RUIME SORTEERING voor betere pasvormen Donderdag 11 April a.s. houdt de Kath. Volksbond een ledenvergadering des avonds acht uur; een belangrijke agenda moet afge handeld worden, onder meer mededeelingen propaganda-actie en verder de behandeling van de agendapunten voor de centrale raadsverga dering, welke 6 Mei te Haarlem zal gehouden worden. Alle leden van den Kath. Volksbond worden verzocht op deze vergadering tegenwoordig te zijn. Zie ook advertentie in dit blad. De onderlinge competitie bracht deze week de volgende resultaten: le kl.: B. WalkerB. Spoor J4; A. v. Kes- terenH. Stolvoort 10; M. VermeerB. Spoor 10; M. v. d. BergTh. de Looze 01; B. WalkerA. Hablous afgebr.; J. de LangeC. v. Soest afgebr. 2e kl.: P. v. DeijzenW. Vosse 10; J. Wijfjes J. Kortekaas 10; N. Hoogland—W. Witteman 10; Th. SchoorlG. v. d. Stoop 10; R. Har- tochG. Nijssen afgebr. In de afgeloopen week werd de belangrijke wedstrijd St. Bavo AT.E.P. gespeeld. Deze wed strijd, die de beslissing voor het kampioenschap moest brengen, werd in katholieke dammers kringen met groote belangstelling tegemoet ge zien. Het was een prachtige strijd, die onder hoogspanning gespeeld werd. De uitslag was 99 met een afgebroken partij die zoo goed als zeker remise is. gesp. gew. gel. verl. Pnt De stand is nu als volgt: gesp. 1. St. Bavo A 9 2. T.E.P. 8 3. H.R.K.D. 10 4. D.I.D. 10 5. Ontwikkeling 10 6. St. Bavo B 9 13 11 12 11 7 2 In de afgeloopen week is de werkloosheid opnieuw gedaald, zoodat thans nog even 500 werkzoekenden staan ingeschreven. Beverwijk telde Zaterdag 488 werkloozen, waarvan 83 in werkverschaffing waren geplaatst, terwijl op de arbeidsbeurs 16 werkloozen uit Heemskerk waren ingeschreven, waarvan één man in werkverschaffing was geplaatst. In de voorafgaande week bedroegen deze aantallen respectievelijk 520 en 33. Dat het werkloosheidscijfer tegen het vorige jaar zeer gunstig afsteekt blijkt uit een ver gelijking met de overeenkomstige periode in 1939, toen 974 werkloozen waren ingeschreven, waaronder 145 uit Heemskerk. Een daling der halve met bijna 50 pet. In verband met de ongesteldheid van de so liste, mej. G'ré Koeman, kan de opvoering van de operette „Grafin Maritza", door het F.ever- wijksch a Capella-koor geen doorgang vinden. De opvoering, die in de tweede helft van April zou geschieden, is nu voorloopig uitge steld tot de maand October. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Volks bond houdt Woensdag a.s. haar jaarvergade ring in het K.S.A.-gebouw. De agenda vermeldt o.m. bestuursverkiezing, wegens aftreden van de heeren F. Scholte en B. Hoogeboom en instelling van een commis sie voor militaire zaken. Woensdagavond," 10 April, zal de leidsters- vergadering gehouden worden. Alle leidsters worden verzocht aanwezig te zfjn op het club huis St. Baaf, Leeghwaterstraat 4, om half 9. In een tijd als dezen, waarin ieder, dank zij de radio, meer in contact komt met muziek, ervaren vele ouderen, dat door een leemte in hun muzikale ontwikkeling, zij niet in staat zijn de groote schoonheden der muzikale hoort men steeds v. Empelen noemen. BLOEMENMAGAZIJN BINNENWEG 18 HEEMSTEDE - TELEF. 28080 Gisterenmiddag is het tienjarig bestaan van de Politie-Sportclub „Bloemendaal" gevierd met een dertig-küometermarseh. Een staalblauwe hemel, een blyde lach en veel animo, dat waren de voornaamste ele menten en zeker de onmisbaarste waarmee de jubileummarsch te Bloemen daal is ingezet door meer dan 1050 deel nemers. Er heerschte omstreeks half drie op den Bloe- mendaalscheweg een enorme drukte. Steeds weer arriveerden nieuwe groepen van deelne mers en deelneemsters, die zich langs de trot toirs opstelden en het teeken voor den start afwachtten. Een onafgebroken rij van militairen van ver schillende wapenen stond opgesteld vanaf de spoorbcomen tot aan hotel Rozendaal. Op het plein, waar de Zijiweg op uit loopt, was het een bonte kleurenmengeling van uniformen der verschillende jeugdvereenigingen, een vrooüjk wapperen van de driekleur en het lustig gesnap van de jeugdige tippelaars, die van den dertig kilometer langen tocht de stoutste ver wachtingen koesterden. Die drukke cri veelkleurige bedrijvigheid was een lust voor oog cn hart en toen tegen drie uur het startteeken voor de wandelgroepen werd gegeven, bereikte dit tafereel zijn hoogte punt De overgroote belangstelling van de kijkers langs den weg werd door de Bloemendaalsche politie beteugeld en aan allen, die niet tot de deelnemers behoorden, werd te verstaan gege ven, dat zij zich achter den band van het trottoir moesten houden. Van ver hoorde men de commando's klinken, de militaire colonnes sprongen strak in de houding en na een scherp: „Voorwaarts, marsen" marscheerden de militairen in stevigen pas langs de haag van toeschouwers. De tam boers roffelden op de trommen en toen het grootste deel van de militairen gepasseerd was, stelden ook de andere groepen zich in formatie op. Majoor Breunesse, de leider van de „Vierdaag- sche", deed van zijn belangstelling blijken doo" het vertrek van den stoet gade te slaan. In den stoet marcheerden mee vier politie- groepen, van Alkmaar, Velsen, Haarlem en Bloemendaal; zeven burgergroepen, waarondei de Nationale Jeugdstorm; niet minder dan der tig militaire groepen, uit wijde omgeving naar Bloemendaal gekomen, terwijl 184 individuee- len naar den eerepajm mededongen. Vanaf de hoogte gezien trok een lange groene rups van uniformen, waarboven de stalen hehnbollen en de bajonetten in het zonlicht glinsterden. En daartusschendoor bewogen zich de meer feestelijke kleuren van oranje, blauw, khaki en wit, die in den honderden meter langen stoet een levendig accent wierpen. Er zat nog een staartje aan deze file, een klein groepje van vier vrij-' buiters, die het wel zonder trom en trom- petten moesten stellen, maar die toch met dezelfde pittigheid verdwenen in de hout rijke wegen van de Kolk, waar nog de laat ste trommelslagen in de heldere lucht na dreunden. Ook zij sloegen een goed figuur! Tusschen half zes en half zeven kwamen de groepen van het eerste deel van het parcours bij „Rozendaal" terug, om na de rust het dorp Bloemendaal te doorkruisen. De jury, bestaande uit de heeren: jhr. mr O. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemen daal, a. Hiemstra, commissaris van politie te Bloemendaal, en overste Polis, commandant corps motordienst, tevens garnizoenscomman dant van Haarlem, beoordeelde de diverse pres taties. Nadat alle groepen het eindpunt hadden be reikt, vond de prijsuitreiking plaats. De uitslagen waren: Afdeeling Politie: le prijs „Bloemendaal- beker" politiegroep Velsen. Deze groep won thans voor de tweede maal dezen beker, die in totaal drie maal gewonnen moet worden om eigendom te worden. 2e prijs politiegroep Haar lem. Burgergroepen: le prijs wisselbeker „Rozen daal", gewonnen door wandelvereen. „Nieuw- Nederland", Haarlem; 2e prijs: Wandelsport- vereen. „The Haarlem Boys", Haarlem; 3e prijs: afd. Haarlem Nat. Jeugdstorm, meisjes; 4e prijs: afd. Haarlem Nat. Jeugdstorm, jongens. Extra prijs voor verstkomende groep: Zand- voorter Wandelclub. Militaire groepen: le prijs: 3-II 12e R.I.; 2e prijs: groep Haarlem vesting Holland; 3e prijs: 2-in 6e R.I.; 4e prijs: 10e Reg. Wielrijders; 5e prijs: Bloemendaalsche Burgerwacht; 6e prijs: le Verk. afd. Eskad. Huzaren; 7e prijs: 1-1 autobataljon; 8e prijs: 20e Depot Bataljon; 9e prijs: 2-1 12 R.A.; 10e prijs: II 6 R.A. Extra prijs voor zwaarst bepakte militaire groep: 3-II 12 R.I. Extra prijs voor grootste groep (medaille O. en O.) groep Haarlem Vesting Holland Extra prijs voor verstkomende militaire groep: 2-1 12 R.I. De voorzitter der Politiesportclub Bloemen daal, de heer G. Bronkhorst, reikte de prijzen uit. De jubileerende club kan op een buitenge woon geslaagden marsch terugzien. meesterwerken ten volle te genieten. Daarom is het van groot belang te zorgen dat de jeugd muzikaal ontwikkeld wordt. Praktische muziek beoefening is ontegenzeglijk één der belang rijkste middelen om het muzikaal gehoor, ge voel, enz. te ontwikkelen. Daarom heeft het bestuur der St. Joseph Harmonie gemeend, een ieder in de gelegen heid te stellen om tégen geringe kosten, een instrument te leeren bespelen. Onder leiding van haar dirigent, den heer Lou Tervoort, zal onderricht gegeven worden zoowel in algemeene muziekleer, als in het bespelen van een in strument. Wij vertrouwen dat zeer veel jonge lui deze gelegenheid zullen benutten, om hun muzikale kennis te verrijken, alsook zich het genot van zelf musiceeren eigen te maken. Men kan zich aanmelden Maandagavond in de kegelbaan van het K.S.A.-gebouw (ingang Alkmaarscheweg) en bii den heer J. Kuis, Corn. Matersweg en bij Lou Tervoort, muziek leeraar, Accacialaan 5. Op den laatsten praatavond van het Comité Katholiek Beverwijk heeft de heer Vermeulen een interessante causerie gehouden met licht beelden over onzen Katholieke Radio Omroep. De heer G. Vemooy, oud-secr. van „Katho liek Beverwijk", hield een inleiding over be roepskeuze. Na over het vraagstuk der be roepskeuze in het algemeen gesproken te heb ben, waarbij hij er op wees, dat bij het kiezen van het juiste beroep ook belangrijke factoren in aanmerking moeten worden genomen, zette spr. uiteen, van welk een groote beteekenis een' goed bureau van voorlichting bij beroeps keuze is. Het algemeen belang eischt, dat men op dit gebied werkzaam is. Men mag de be roepskeuze niet aan het toeval overlaten. De belangwekkende causerie werd door een levendige gedachtenwisseling gevolgd, waarbij de mogelijkheid van de vorming van een plaatselijke commissie onder de oogen werd gezien. Het comité zal in deze richting werkzaam zijn. Als U snel gefietst of geloopen hebt, moet U eens in den spiegel kijken, dan ziet U pas hoe noodig sous-bras zijn. De Groot's nieuwe, verbeterde sous-bras zijn het behoud van Uw japon. Prijzen: 2 paar voor een kwartje en hooger. GR. HOUTSTRAAT 98 - HAARLEM TELEF. 16772 Getrouwd: A. Meddens en J. M. A. Zurlohe; C. J. Limmen en C. Duin; Chr. J. Schoo en S. H. Ulehake; W. Jongejans en B. M. Ten- berg; D. Tolsma en H. Haveman. Geboren: A. C. Oorthuis-Handgraaf, z.; M. K. M. Ettema-v. Leeuwen, z.; C. M. Slote- maker-v. Hooff, d.; J. v. d. Aar-Kampkes, d.; A. G. C. v. Midden-Swart, d.; E. M. Esseling- de Reus, d.; W. H. Dijkman-van Heijingen, d.; C. H. Heijveldt-Drogtrop, z.; M. E. Doesburg- Nieuwenhuizen, z. Overleden: D. Schoen, 52 j„ echtgen. van G. Edel, overl. te Leiden; S. de Hooyer, 72 jaar, echtgenoote v. C. Vooys, Noorderwykweg 37' S. van Duin, 75 j., echtgen. van El. Nijlman. Corn. Amsestraat 38; A. J. Schelvis. 3 j., Alk maarscheweg 154. Ondertrouwd: W. L. Koster en J. Veenstra; B. Otte en Chr. M. van Veen; A. W. van Liei en E. J. Gentenaar; L. A. Eijking en J. M Burger; J. W. Braam en M. Dirks; E. van der Wal en Z. Veenstra. Naar wij vernemen is Zaterdagochtend bij de N.V Visseherijmaatschappij „De Daad" te IJmuiden bericht binnengekomen, waar uit blijkt, dat de „Adelante" IJm. 19 toch zou zijn beschoten. De Scheveninger treiler .Maria" heeft de reederij n.l. telegrafisch medegedeeld, dat de „Adelante" waarschijnlijk van de vischgron- den is moeten vluchten. Omtrent de oorzaak van deze vlucht wilde de „Maria" via de radio geen mededeelin gen doen. Ja, bij WASSENAAR is een prachtkeus, altijd iets aparts; het maken geschiedt vak kundig en de prijs.valt mee GAAT U OOK MAAR NAAR T|T JANSWEG.17- KRU.1SSTR,22 II f=\ f=\ P=2 L_^ .IV1" BOMBAY, 6 April (Reuter) Vandaag zjjn in Bombay acht personen gearresteerd in verband met de opening van de z.g. Na tionale Week, georganiseerd door den linkervleugel van het Congres onder Bose Onder de gearresteerden bevindt zich Bapat. bekend als de Senepati (opperbevelhebber), die de week zou hebben geopend en wien de toegang tot Bombay was ontzegd. Bose zelf opende de week te Calcutta, waar over geen incidenten gemeld worden. Het doel van de actie is een campagne op touw te zetten voor onafhankelijkheid op Pan-Indischen grond slag. Na de arrestaties te Bombay in verband met de „Nationale Week" hebben de betoogers met steenen en zand naar de politie gegooid, dia toen de bijeenkomst uiteen dreef. Bij opening van de afzonderlijke Nationale Week te Madras zeide Satya Murthi, dat Inöië bereid is schouder aan schouder met Engeland te strijden om een eind te maken aan het Natio- naal-Socialisme en Bolsjewisme, indien Enge land den status van Indië ais onafhankelijke eenheid erkent. LANGLEY-FIELD (Virginia), 6 April (Reu ter) Majoor Carl Macdaniel heeft voor het eerst in'de geschiedenis van de luchtvaart van daag in een Amerikaansch bombardementsvlieg tuig blindgevlogen van Mitchell-Field (New- York) naar Langley-Field. De vlucht geschiedde geheel met behulp van de instrumenten en de landing geschiedde even normaal als wanneer de bestuurder het terrein had gezien. ANKARA, 6 April. (Reuter). In het district Arr.asia zijn dertig dorpen door de overstroo mingen verwoest. Gelukkig zijn er geen men- schenlevens verloren gegaan, doch de ma- terieele schade is aanzienlijk en ruim 10.000 menschen zijn dakloos geworden, terwijl hon derden stuks vee zijn omgekomen. De verbin dingen zijn volkomen ontwricht. Troepen bege ven zich in vaartuigen naar het geteisterde ge bied om de bevolking te helpen. BERLIJN, 6 April. Naar aanleiding van de beschieting van het Noorsche s.s. Mira schrijft het Duitsche Nieuwsbureau: Naar men weet hebben dien dag de Duitsche luchtstrijdkrachten met succes uitgebreide aan vallen op Britsche convooien ondernomen. De situatie is volkomen duidelijk naar aanleiding van een bericht van de Britsche radio, die op 5 April des middags mededeelde, dat een Brit sche torpedojager toesnelde en de Duitsche vliegtuigen boven de Mira onder vuur nam. Het geval van de Mira geeft derhalve .geener lei aanleiding tot een polemiek, doch het is be wezen, dat de Duitsche vliegers slechts te werk zijn gegaan zijn volgens een methode, waar tegen vólkern-echtelijk niets te zeggen valt, toen zij ook de Mira in het oorlogsgebied aan de Noordzeekust van Schotland aanvielen. Wie aan de Engelsche kusten des doods of onder convooi van Britsche oorlogs schepen vaart, moet er op rekenen, dat hij slachtoffer van de oorlogshandelingen wordt. Tot mijn diepe droefheid overleed heden onverwachts mijn lieve Man JOHANNES VAN BRUGGE Echtgenoot van Jacoba Steenvoorden in den ouderdom van 80 jaar. J. VAN BRUGGE— STEENVOORDEN Heemstede, 6 April 1940 Kastanjelaan 37 De Profundis Maandag 8 April van 35 uur. De H.H. Uitvaartdiensten zullen plaats hebben in de parochiekerk van den H. Bavo te Heemstede op Dinsdag 9 April a.s., de stille H. Mis te 8.30 en te 9 uur de gezongen H. Re quiemmis, waarna de be grafenis op het R.K. Kerk hof aldaar. De van elk goed reclame-plan COURANTENRECLAM! ZIJLSTRAAT «4 HAARLEM TELEFOON 10542 10 ct. 10 ct. 25 Ct. 30 ct. 60 ct. 10 Ct. p. gr. fles p. gr. fles gr. fles gr. fles per liter p. half pond Ammoniak Zoutzuur Waschbenzine A Waschbenzine I Terpentijn Zuiveringzout (loco) Karlsbader Zout p. half pond 10 ct. Speksteenpoeder p. half pond 10 ct. Borax p. half pond 10 ct. Aluin p. half pond 10 ct Bleekpoeder p. half pond 6 ct. Naftaline p. pond 25 ct. Motgas cristallen p. pond 50 ct. Crêmepoeder v. gord 7% c. p. pakje By telefoon bestelling 1.0.5.4.2. wordt ook de cassabon a, 3 verstr. Voor direct gevraagd: in de AFD. GORDIJNEN. Zij, die met het vak bekend zijn, genieten de voorkeur. Aanmelden van 910 uur v.m. of 's avonds na 6 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 3