I Adverteeren doet Verkoopen ffl Haarlem, 8 April KLOPVEEGZUIGERS OOGEN OPEN moeheid en slapte,' zenuwachtigheid en overspanning: verdubbelt Uw energie NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN Pater Fr. Ludovicus Biesta O.P. MAANDAG 8 APRIL 1940 ,,De dorpspoëet" Geslaagde opvoering van Ludamus „DE PAROCHIE VAN EIKENDONK" HELING VAN KUCH Een jaar gevangenisstraf voor schillenboer Uitloting KINDERVOEDING ONGEVAL BIJ HET SLOOPEN Opbrengst collecte BURGERLIJKE STAND EDO I—BLOEMENDAAL I 2—2 Een jubileum bij V. D. Spontane huldiging van mejuf frouw Holstein HET RIOLEERINGSPLAN Alweer een aanbesteding AERDENHOUT Noord-Hollandsch Grondcrediet Keuze uii 10 verschillende merken De Stofzuiger Centrale Hageman Ged. Oude Gracht 52 Telef. 12762 KO0A UW H.M. BAKKER Gen. Cronjéstr. 135 Haarlem - Telef. 11657 Vakkundige behangers beschikbaar. OPENBARE SCHOOL AAN DE PLANETENLAAN Hedenmorgen aanbesteed Volledige Bekentenis' Pastoor J. Mol De diocesaan directeur van man nelijk jeugdwerk benoemd tot pastoor te Westwoud Hoogheemraadschap van Rijnland BÜ AGENDA Bioscopen Stadsschouwburg 9 April Bioscopen Apotheekdiensten HILLEGOM COÖPERATIE „DE EENDRACHT" U.A. HAARLEM WAT „DE EENDRACHT" LEVERT, IS GOED EN GOEDKOOP jPn -.TI JONGGELEERD -|l ■oud GEDA4M STAD Onder groote belangstelling heeft de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Ludamus" gis terenavond in den Stadsschouwburg haar laat ste voorstelling van dit seizoen gegeven. Opge voerd werd het bekende tooneelstuk van den Vlaamschen auteur Jac. Ballings, getiteld „De Gorpspoëet", dat door het vlotte spel der ac teurs en het humoristische gegeven een groot succes is geworden. De hoofdrolvertolker Gé Hurkmans wist op hieesterlijke wijze een fraaie teekening te ge- yen van Mane Totenter, die als dorpspoëet voor iedereen klaar staat om met zijn dichterlijke talenten schoone vooiskes te scheppen. Fraaie staaltjes van speltechniek mochten we in hem bewonderen, wanneer hij met Dore, zijn broer, k conflict geraakt. Want tuschen een poëet en een beursmensch botert het niet altijd. Dat kan °°k niet, daarvoor loopen de zielkundige lijnen van beide personen te veel uiteen en juist deze contrasteering in „De Dorpspoëet" heeft dit spel zoo zeer te waardeeren gemaakt. De stugge etl eigengereide figuur van Dore vond in de banden van Ben Bunders een goede weergave. Door dit spel van gaven en gulden humor is °°k een gevoelige intrigue geweven, die dit stuk tot een bekoorlijk geheel maakt. Het nichtje Van Mane, die de geldjagerij van Dore ver afschuwt en den poëet met hart en ziel verde digt, heeft op zekeren dag ontdekt, dat er tus- Schen de weduwe Vica Pots en den dichter in Vroeger jaren een heimelijke liefde is geweest. Maar Mane heeft Vica nooit gevraagd, want bij dacht met zijn poovere middelen haar niet gelukkig te kunnen maken. Als die Vica echter ba jaren weer op het tooneel verschijnt, ont staat er een ernstige verwikkeling, waarbij Deentje echter een zeer sympathieke rol speelt. Door haar kordaat en pittig spel wist zij deze ibtrigue tot een gevoelig stukje te herscheppen. De komiek Sisse de Lange (Ad. Spruyt), die steeds maar rijmelarijtes bij Mane komt halen, *as de lachwekkende noot, die door zijn vrij en vlot acteeren zeker tot de charme van dit ge moedelijke tooneelspel heeft bijgedragen. Met de keuze van „De Dorpspoëet" heeft Lu- Öamus bewezen niet alleen over een goeden Smaak te beschikken, maar ook met veel succes een blijspel op te dienen, waarin we telkens ^eer opnieuw mochten genieten van de kwali teiten, waarover deze tooneelvereeniging be schikt. Een welverdiend woord van lof voor de straffe en voortreffelijke regie van den heer J. Kraakman onder wiens bekwame leiding de teuke vondsten, die zoo talrijk in dit stuk lig gen gestrooid, zoo tot hun recht kwamen. Door be goede weergave van de rake dialogen is deze siotuitvoering van het seizoen voor Ludamus een groot succes geworden. Een warm applaus voor hun goede spel en n Open doekje mochten de acteurs welverdiend in ontvangst nemen. Het was een tooneelavond, bie iederen toeschouwer iets te denken en veel te lachen gaf en waar Ludamus terecht met trots op zal terugzien. Ook hier was het', eind goed, al goed. Op as. Zondag, 14 April, geeft de R. K. Rede rijkerskamer „Alberdingk Thijm" voor haar ao- bateurs in den Stadsschouwburg de eerste op voering te Haarlem van „De parochie van Eikendonk", comedie in drie bedrijven door Kené Bosch. Dit spel, waarin humor en ernst elkander gelukkig aanvullen, werd in verschil lende plaatsen reeds met groot succes ten too- heele gebracht. Het is een spel van klein-menschelijk gekib bel, eerzucht en ijdelheid, met den steeds maar bemiddelenden dorpspastoor als de centrale fi- ÊUur. Het keurig uitgevoerde programma, met ®en pittoreske penteekening van den regisseur, herman Moerkerk, wordt een dezer dagen aan be donateurs verzonden. Er is ook ditmaal ge legenheid voor niet-donateurs, om met „Alber- bingk Thijm" kennis te maken. Men gelieve bich hiervoor ten spoedigste te wenden tot J. Deeflang, Nagtzaamstraat 36, of G. Nielen, Has- telaersplein 35, telef. 16704. A.s."Zaterdag is er van 3 tot 6 uur gelegenheid tet plaatsbespreken in de studio, Lange Wijn gaardstraat 17. De verdeeling der groepen wordt Per circulaire bekend gemaakt. Ook tijdens deze Plaatsbespreking zijn nog introducties beschik baar. Met een donateursuitvoering op "Zondag breekt ••Alberdingk Thijm" met een oude traditie, zulks °P verzoek van vele donateurs, die door zaken °f dienstbetrekking bij uitvoeringen op werkda gen niet tijdig aanwezig kunnen zijn. Het be duur verzoekt thans nadrukkelijk aan alle be zoekers, zich stipt te houden aan het aanvangs- bbr, dat ditmaal op 8 uur is gesteld. Het orkest Gibbering zal op de bekende wijze de pauzes vUUen. reikt dat, terwijl op 1 Januari 1939 het bedrag aan uitstaande 4 pet. pandbrieven ongeveer twee maal zoo groot was als dat der 3'/2 pet., die ver houding thans juist andersom is geworden. Hiertegenover staat dat wij, vooral in de eer ste helft van het verslagjaar, herhaaldelijk moesten overgaan tot renteverlaging op uitstaan de hypotheken. De plaatsing van pandbrieven kwam, door de daling der koersen, practisch tot stilstand. Het bedrag aan uitstaande hypotheken is in 1939 gedaald met 358.176. De marge tusschen hypotheek- en pandbriefrente is per ultimo boekjaar 0.883 pet. Sinds het begin van de mobilisatie kocht een 28-jarige Haarlemsche schillenboer bij een mili taire keuken te Haarlem geregeld de resten kuch op. De kok droeg de ontvangsten af aan den sergeant-majoor. Begin van dit jaar kwam echter een nieuwe regeling, de kuch werd name lijk bestemd voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Niettemin zijn de koks voortgegaan met het verkoopen van het overgeschoten kuch aan den schillenboer. De ontvangsten werden in hun eigen zak gedeponeerd. Deze fraude kwam aan het licht en de koks zullen zich voor den Krijgs raad hebben te verantwoorden, terwijl de schil lenboer, die met de frauduleuze handelingen op de hoogte was, hedenmorgen voor den politie rechter terecht stond. Verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 8 Februari voor f 1.50 een zak1-kuch had gekocht. Aanvankelijk ontkende hij er mee op de hoogte te zijn, dat hij een strafbaar feit pleegde. „Ik heb het toch nooit gehaald als een dief in den nacht!" Later echter gaf hij toe, dat eenige dagen van te voren de koks het hem hadden verteld. De Officier van Justitie eischte wegens heling een jaar gevangenisstraf, wat ver dachte wel een beetje erg veel vond, daar hij toch een blanco strafregister had. De Officier betoogde echter, dat hij deel had genomen aan een complot waarvoor eenige militairen voor den Krijgsraad moeten verschijnen. De Politierechter vond het tevens een ernstig feit en veroordeelde verdachte con form den eisch. De uitloting der schuldbrieven der 3 (3%) pCt. geldleening 1938 ten laste der gemeente Haarlem zal geschieden op Vrijdag 12 April 1940, des namiddags 4 uur in het openbaar ten Raad- huize der gemeente. Door „Kindervoeding" werden in de week van i tot 6 April verstrekt 4543 porties warm eten, n.l. in lokaal Rijksstraatweg 889, Welte- vredenstraat 1071, Zoetestraat 986, Buitenrust- kan 733, Teylerplein 648, Spaarndam 216. Bij het sloopen van een der perceelen op de Kassaulaan, deed een 33-jarige werkman Zater dagmiddag een misstap, waardoor hij van een 3 meter hoogte naar beneden viel. -De man kwam °P een hoop steenen terecht. Nadat de Ongevallendienst ter plaatse de torste hulp had verleend, is de man naar het Groote Gasthuis vervoerd. Daar bleek, dat hij bij dit ongeval een lichte hersenschudding en ten gekneusde rib had opgeloopen. De opbrengst der collecte van het Fonds tot bestrijding der t.b.c. „Draagt elkanders lasten", die op Zaterdag gehouden is, heeft f 493,67 op- Sebracht. Geboren: 4 April H, Dixon—Meeuwig d. 5 April I. H. T. Herkenhoff genaamd Koners- mann—van Oppenraay d. 4 April C. Besseling— Dollé z. 7 April A. H. van Bezuije—de Bruijn z. 6 April I. A. GuinauTaube d. 5 April G. SmeetsKoopman d. 6 April G. G. M. MOviat Lesger z. 7 April H. Mostertvan der Woude z. 5 April M. G. Aarsen—van Noort d. 7 April W. M. van der HaasHijkoop d. 5 April C. Schmitz—Veen z. 6 April G. J. Hankel—Mud- de z. 6 April A. Tinkelenberg—Platen z. 7 April A. H. Rip—Mutsaers d. Overleden: 7 April J. L. Harren, 71 j„ Scher merstraat. J. P. Magielse, 73 j., Kl. Heiligland. Bloemendaal speelt tegen EDO altijd haar beste spel en ook in dezen wedstrijd gaven de bezoekers uitstekend partij. In de eerste helft valt het uitstekende spel van den EDO-spil Schijvenaar op, evenals dat van rechtsbuiten Spek, die weer verbluffende staaltjes liet zien op den rechtervleugel, steeds gevolgd door prachtige voorzetten. Een dezer voorzetten benutte de EDO-middenvoor, Vre- negoor, keurig (1—0). Eenige prachtige kansen na uitstekende voorzetten van Spek laten hij en zijn partners onbenut. Aan den anderen kant is Potharst op den vleugel in voortdurend duel met den uitstekenden rechtsmidden Koene. Om beurten zegevieren zij. Na rust benut Vrenegoor een throughpass, die door De Haas verkeerd beoordeeld werd, uit stekend (2—0). Bloemendaal scoort dan ver diend tegen door De Jonge, die Wille kansloos passeert (2—1). Dan zakt Bloemendaal, vermoeid door het hooge tempo, wat af, waardoor EDO sterk in de meerderheid komt. De Bloemendalers ver dedigen echter uitstekend. Thans is ook v. Zaa- nen op den linkervleugel zeer actief, maar voor doel is het mis. Schijvenaar lost nog een. paar mooie scho ten, maar de stand1 blijft 21 voor EDO. Als ieder zich reeds met de kleine EDO-zege ver zoend heeft, speelt v. d. Sluis, die voordien goed verdedigd heeft, geheel onnoodig op Wille terug. Wille kan den bal echter niet meer be reiken en Potharst, die alleen voor Wille stond, maar wiens buitenspelpositie door het terug spelen van v. d. Sluis opgeheven was, benutte deze geboden kans. Een sensationeel einde van een prettigen wedstrijd, die tamelijk goed be zocht was. Zondagmiddag is mej. G. Holstein, hoofd van de Personeel-af deeling van de firma Vroom en Dreesmann, gehuldigd ter gelenheid van haar 40-jarig jubileum. Mej. Holstein te midden van het personeel Het spreekt van zelf, dat in een groote zaak als Vroom en Dreesmann te Haarlem herhaal delijk jubilea aan de orde zijn. De directie meent echter, dat er over het al gemeen niet te luidruchtige aandacht aan moet worden geschonken. Gisteren is dit standpunt zonder eenige aarzeling op zij gezet, omdat het een jubilaresse betrof, die in de groote zaak door hoog en laag geëerd en geacht wordt. Boven dien is 't voor de firma een zeldzaam jubileum. Veertig jaar lang behartigt mejuffrouw M. C. M. Holstein de belangen van het personeel en v/at dat voor een bedrijf als V. en D. wil zeg gen behoeven we heusch niet nader uiteen te zetten. Zondagmorgen werd de jubilaresse ten huize van de directeuren, de heeren W. en B. Veh- meyer, in familiekring ontvangen. Met lof en waardeering gewaagde de directie van den voor- treffelijken arbeid, dien mej. Hlstein in dienst van de firma verrichtte. Een enveloppe met in houd uitte den dank stoffelijk. Het hoogtepunt der festiviteiten vond giste renmiddag om half een plaats in de lunchroom van de firma aan de Groote Houtstraat, waar meer dan driehonderd employé's de jubileeren- de cheffin van de afdeeling personeelszaken een warme ontvangst bereidden. Voorafgegaan door een stoet van bruidjes en onder de tonen van een welkomstlied werd me juffrouw M. C. M. Holstein in de met groen en bloemen versierde lunchroom ontvangen. Na een welgemeende ovatie door het personeel nam de bedrijfsleider van V. en D. aan de Groote Houtstraat" de heer A. C. M. van Kimmenaede het woord. Spreker schetste den enormen ar beid van de jubilaresse, dien zij niet alleen tot vreugde der directie maar van het geheele per soneel verrichtte. Hij noemde haar een van de weinige uitverkorenen, opwier lippen en han den het „ora et labora" ligt geteekend. Dat zij bij iedereen, zoowel bij de piccolo's als bij de chefs, zeer gezien is, pleit voor haar beminnelijk karakter en haar werkelijk moederlijke zorg, die zij niet alleen voor het personeel, maar evenzeer voor de families van hen laat blijken. Zij is een buitengewoon hoogstaand mensch met een merkwaardigen ijver en werklust, die voor iedereen een voorbeeld zijn en zeker tot navol ging strekken. De chef van de boekhouding, de heer Tim mermans, dankte haar voor de aangename samenwerking, die hij steeds met haar genoot. Vooral haar bijzondere accuratesse prees hij ten zeerste. Nadat haar 'n grootsche bloemenhulde was ge bracht en zij door velen was gelukgewenscht werd haar namens het personeel een slaapka mer-ameublement aangeboden. Hierna was 't 'n gezellig samenzijn tot onge veer drie uur, waarbij door verschillende em ployé's feestliederen en -gedichten werden ten gehoore gebracht. Met recht zal de directie trotsch zijn op mej. M. C. M. Holstein, die als cheffin van de af deeling personeelszaken zich heeft doen leeren kennen als een unicum van arbeidzaamheid en plichtsbetrachting. Het valt niet te verwonde ren, dat het haar bij dit merkwaardige jubileum aan de spontane belangstelling van de zijde ■an het personeel niet heeft ontbroken. Moge zij nog" lang velen met raad en daad blijven bijstaan! Als onderdeel van het groote rioleeringsplan is hedenmorgen ten stadhuize aanbesteed het maken van rioleeringen in de Van Oosten de Bruynstraat, de Westergracht en den Ruyter- weg. Ingekomen waren 9 biljetten: Laagste inschrijvers voor de massa waren: L. P. van der Geer en Th. Stuifzand, te Leiden voor f 84.500. Hoogste inschrijver was: C. Goris te Zeist voor f 100.500. Laagste inschrijver voor percee'en I en II was H. C. Heemskerk, te Leiden, voor f 39.119 en f 47.402. de gevoerde actie van het Bondsbestuur inzake de 5 pet. salarisverhooging, in samenwerking met de R. K. Centrale. Gezien de prijsstijging der eerste levensbehoeften zal er iets moeten gebeuren, meent spr. en zal deze actie binnen niet al te langen tijd resultaten hebben. Voorts werd het z.g. „koude dubbeltje" be sproken. Door den secretaris werden eenige waardee- rende woorden gesproken ter nagedachtenis van pater A. G. v. Delden O.E.S.A. z.g., den ijverigen geestelijken adviseur van den bond. Medegedeeld werd dat de Postretraite dit jaar zal gehouden worden van 7—10 Sept. Daarna werden door den voorzitter vijf nieu we leden geïnstalleerd. Voorts werden de plannen besproken voor de viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling. Na een kernachtige toespraak van kapelaan Langemeijer in de richting van de nieuwe ge meenschap, werd deze goed geslaagde verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. ConcordiaGeel-Wit 2 61. Als Concordia afgetrapt heeft, spelen de partijen eenigen tijd gelijk op, waarbij Geel-Wit stug verdedigt en Concordia het meest op aanval speelt. Concor dia wordt daarna sterker en dit wordt voor Concordia voorloopig het beste gedeelte. Door Aarts neemt Concordia met een keurig' schot de leiding, terwijl Staats even daarna er als de kippen bij is en het tweede doelpunt scoort, terwijl Lubbe er met een vliegend schot 30 van maakt. Tot de rust neemt nu Geel-Wit het initiatief over doch tot doelpunten komen ze niet. Hierna komt Concordia weer door goede combinatie steeds meer in den aanval, waarbij vooral de kleine Lubbe opvalt. Even kan Geel- Wit nog met Fortuna onheil voorkomen door paal en lat, doch als Lubbe er zich dan doorheen gewerkt heeft, wordt het 40, hetgeen hij kort daarop tot 50 opvoert en als een Geel-Wit-back terugspeelt op z'n keeper, die er niet is, komt het half dozijn vol. Concordia ge looft het nu wel en Geel-Wit komt hierdoor sterk in den aanval, waarbij het bij.een goeden voorzet van rechts toch de eer redt met mede werking van den Concordia-doelman. De B-junioren moesten zich met een 11 ge lijk spel tevreden stellen. Burgerlijke Stand Geboren: Agatha Theo dora Anna, d. van S. van der Hulst en H. J. Ruigrok; Johanna Hendrika Maria, d. van M. J. Bouckaert en J. H. M. Dobben; Leonardus Gerardus, z. van p. C. "an der Sande en J. E. van Galen; Fredericus Johannes, z. van J. J- van de Loo en C. de Rooij. Ondertrouwd: H. C. van Vaneveld en C- E. Eoelé. Getrouwd: A. J. Maas en P. A. Verbeek; P. Rolvers en J. Duijzers. Overleden: C. Zuicerwijk, vr., 62 jaar; C. N. Rusman, m., 91 jaar; J. L. Dekker, wed, van H. Nauta, vr., 76 jaar. Twee wielrijders in botsing Zaterdagmid dag kwam de 10-jarige C. W. uit Zandvoort per rijwiel op den Zandvoortscheweg met een ande ren wielrijder in botsing, waarbij hij kwam te vallen en schaafwonden in het gezicht kreeg. Aan de politiepost te Aerdenhout werd hij door Dr. Dippel verbonden en later door zijn vader afgehaald. Blijkens het jaarverslag van de Hypotheek bank Noord-Hollandsch Grondcrediet bedraagt bet winstsaldo eind 1939 ƒ52.504. Evenals vorig laar wordt de winst in het bedrijf gehouden en bestemd voor afschrijving op ingekochte onder- Panden. Niettegenstaande de zeer bijzondere tijdsom- 8tandigheden kunnen wij over de bedrijfsresul taten van 1939 per saldo tevreden zijn. Na drie geslaagde pandbrievenconversies in Januari en Februari, mislukte de vierde, door dat wij, aldus de directie in haar jaarverslag, door een ongunstige wending in den politieken toestand werden overvallen. Verdere conversies liet de markt in 1939 niet toe. Intusschen heb ben wij, mede doordat in den aanvang van het boekjaar op ruime schaal van de gelegenheid tot ij willige omwisseling is gebruik gemaakt, be- Haarlem Wist U dat, van Uw be hang? Dat Uw kamers door enkele guldens ektra te besteden aan Uw behang, er wel dubbel zoo mooi en dubbel zoo voornaam ko men uit te zien? Bakker levert alle soorten behang van 15 ct. per rol tot zoo hoog als U maar gaan wilt. We hebben ruim 800 ver schillende behangsels in voorraad. Hedenmorgen is ten Stadhuize aanbesteed het bouwen van een school voor gewoon Lager Onderwijs aan de Planetenlaan te Haarlem, met inbegrip van glas- en verfwerken. Ingekomen waren 28 biljetten. Laagste inschrijvers waren: M en J- Stapel te Schiebroek, voor f 71.670. Hoogste inschrijfster was: de fa. M. A. Ha mers te Dordrecht, voor f 90.500. Uit Haarlem en omstreken schreven in: G. Metselaar en Zn-, Haarlem f 75,475.- N Vermeulen, Haarlem 95.980.- F. Philips, Haarlem 79.400.- M. Ebbing, Haarlem 80.570 - Hetem Haarlem 79.880.- Kuit, Driehuis 85.800.- Schüit, Hillegom 74.380- Bot, Haarlem 85,600- H. Oppenkamp. Haarlem 75.990- E. Baliaart, Haarlem 79.883.- H. Brandsma, Haarlem 83.300- Gebrs. De Vries, Haarlem 85.200- G. P. E De Kath. Film Actie vraagt bij zondere belangstelling voor de film „Volledige Bekentenis"die deze week in Cinema Palace draait. De 18-jarigen en ouderen moeten deze film, die door haar inhoud zoowel als door haar spel iedereen zal boeien, beslist gaan zien. Ge rust kan gezegd worden, dat het hier een „katholieke" film betreft. Het bericht, dat de zeereerw. heer J. Mol, algemeen diocesaan directeur van het manne lijk jeugdwerk in het bisdom Haarlem, benoemd is tot pastoor te Westwoud, moge vreugde wek ken bij zijn toekomstige parochianen en wellicht ook bij den priester zelf, wiens oprechte streven steeds uitging naar zijn arbeid voor het heil der zielen, in den kring van het katholieke manne lijke jeugdwerk in het diocees Haarlem zal men zijn heengaan ten zeerste betreuren. Hij was de onbetwiste leider van al de priesters, die zich aan de organisatie van dit jeugdwerk wijden, hij bezit niet alleen in zijn onmiddellijke omge ving, doch door heel het bisdom, gezag op het gebied van jeugdorganisatie en jeugdzorg. Pastoor Mol werd 6 October 1895 in Amster dam geboren, waar zijn ouders thans nog wonen. Hij werd priester gewijd in 1920. Zijn eerste aan raking met het jeugdwerk dateert van 1925, toen hij benoemd werd tot kapelaan aan de Hubertus- kapel te Amsterdam. Hij werkte daar samen met den toenmaligen president der St. Josephsgezel- lenvereeniging, later pastoor Van Adrichem. De voortreffelijkewijze, waarop hij zich daar aan de jeugd wijdde, vestigde in 1932 de aandacht van den Bisschop der jeugd, Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, op den jongen kapelaan en 17 December van dat jaar werd hij benoemd tot priester voor het mannelijk jeugdwerk. De zeereerw. heer Mol vestigde zich toen aanvanke lijk in het pension Eikenburg te Den Haag, om van daaruit de eerste schreden te zetten op het pad zijner diocesane aaneensmelting van alle mannelijke jeugdwerken. Na een half jaar kon hij het huis betrekken in de Laan Copes van Cattenburgh waar thans de centrale van het mannelijk jeugdwerk nog is gevestigd. Hij ving zijn werkzaamheden op het terrein van het jeugdwerk aan mee het organi- seeren der jongens onder de 17 jaar. Daarmede bereikte hij geleidelijk een generaal verband tus schen drie tot dan toe los naast elkaar arbei dende organisaties: de patronaten, omgedoopt tot de Kruisvaart, de Verkenners en het St. Franciscus Liefdewerk, die zich te zamen met de later toegetreden sportjunioren vcreenigden in de K.J.C. onder één directeur: rector Mol. In een verder stadium van zijn arbeid bereikte rector Mol, dat met deze K.J.C. ook de andere takken van' mannelijk jeugdwerk, voor de oudere jongens, werden samengevoegd. Naast de K.J.C. traden ook de St. Josephsgezellen en de Katho lieke Jonge Middenstanders in het verband der mannelijke jeugdbeweging voor Katholieke Actie. De drie samenwerkende organisaties be hielden een eigen directeur, rector Mol stond aan de topleiding. Nu pastoor Mol uit deze topleiding aan het hoofd treedt van een kleine kudde moge hem van harte hulde worden gebracht voor den velen tot dusverre door hem in het belang van de mannelijke jeugd verrichten arbeid. Het bisdom en hij zelf kunnen er met voldoening op terug zien. De verkiezing van hoofdingelanden en hoofd ingelanden-plaatsvervangers van het Hoog heemraadschap Rijnland leverde de volgende resultaten op: In het tweede district werd gekozen tot hoofd ingeland de heer L. G. Prins te Bloemendaal en tot, hoofdingeland-plaatsvervanger de heer N Willems te Amsterdam. In het zevende district tot hoofdingeland plaatsvervanger de heer J. B. V. M. J. van de Mortel te Noordwijk. In het elfde district was het resultaat, dat een herstemming noodig is voor de vacature van hoofdingeland tusschen de heeren J. v. Spengen te Hekendorp en H. J. Lafeber te Reeuwijk, ter wijl tot hoofdingeland-plaatsvervanger werd ge kozen de heer H. J. Lafeber te Reeuwijk. In het zestiende district werd gekozen tot hoofdingeland de heer A. L. van Wijk te Zeg waard en tot hoofdingeland-plaatsvervanger de heer J. W. Groenewegen te Zoetermeer. I rocictm I |*om| NOURY F. l.50 PER FLACON - DUBBELE FLACON F. 2.25 Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot. R.K. Bevolkingsbureau, O. en O., om 8 uur, leden vergadering kappers om 9 uur. Raadzaal, Stadhuis; Tentoonstelling „Voor heen en Thans", 105 en 79 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging' van schilderijen en teekeningen van 10—12 en \lan 2.30—5 uur. Cinema Palace: „Volledige Bekentenis", voor volwassenen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Tropennacht in Saigon", voor vol wassenenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Planeet Mars" en „De Helle veeg". Moviac: „De zilveren kogel", boven 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „Ik ben Sebastian Ott", voor 18- jarigen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Maandag 8 April, 8.15 uur: Danseres Use Meudtner. Dinsdag 9 April, 8 uur: „Ik ben 17 jaar" door het Nederl. Tooneel (voor Haarl. Kunstkring). Woensdag 10 April, 8.15 uur: Hongaarsch Strijkkwartet (voor Ver. Voor de Kunst). Donderdag 11 April, 7 uur: leerlingenuitvoe ring voctf' Muziekschool Toonkunst. Gebouw St. Bavo: Bestuur Melkhandel, St, Caecilia, Rechtskundig Bureau. O. en O., R.K. Vereeniging voor Slechthoorenden, om 8 uur. Kerkuil, Nieuwe Gracht 23: English Associa tion, om 8 tfur. Raadzaal, Stadhuis; Tentoonstelling „Voor heen en Thans", 105 en 79 uur. Huis van Loo.v, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen van 1012 en van 2.305 uur. Cinenia-Palace: „Volledige Bekentenis", voor volwassenen, 2 en 8.15 uur. Luxor: „Tropennacht in Saigon", voor volwas senen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Planeet Mars" en „De Helle veeg." Moviac: „De zilveren kogel", boven 18 jaar, 8.15 uur. Frans Hals: „Ik ben Sebastian Ott", voor 18- jarigen, 2.30. 7 en 9.15 uur. De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 10354; Noorderapotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. eb Heden overleed in het St. Canisius Ziekenhuis te Nij megen na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze beminde Confrater Namens de Confraters, Pater Dr. A. PRELLER O. P. AMSTERDAM, Honthorststraat 14. De Metten zullen gehouden worden Woensdagavond om 7 uur in de kerk van de H. Maria Geboorte te Nijmegen (Berg en Dalscheweg), waar ook Donderdagmorgen a.s. om 10.30 uur de Plechtige Uitvaart zal plaats vinden. De begrafenis volgt onmiddellijk daarna op het „Albertinum" te Nijmegen. St. Petrus. Vrijdagavond vergaderde het R.K. P.T.T.-Personeel van de afdeeling Hille gom en omstreken in café „Flora". De voorzitter, de heer J. Heemskerk, besprak LEIDSCHE KAAS per pond 15 cent GOUDSCHE KAAS volvet, jong per pond 30 cent GOUDSCHE KAAS, 40 jong per pond 27 cent GOUDSCHE KAAS, 40 -f, belegen per pond 33 cent EDAMMER KAAS 40 -fN.H., jong per pond' 27 cent 1 ons LEVERWORST en 1 ons BLOEDWORST, samen 14% ct. EIEREN per 10 stuks 39 cent CHOtrwuADE PASTA per potje 12% ct. JAM per pot 26 cent JAM, APPELEN, PRUIMEN per pot 24 cent MEUBELWAS, zoo lang de voorraad strekt per pot 29 cent LINOLEUM WAS per doos vanaf 20 cent SUP. TRANSPARANTZEEP per pond 14 cent SODA per pond 3 cent VIVO HAKA-SCHtJURPOEDE R per bus 14 en 20 cent SCHUURPOEDER per pond 5 cent AMONIAKWATER per L. fiesch 15 cent BLEEKWATER per L. fiesch 14 cent ZEEPPOEDER per pak 7 cent HUISHOUDZEEP dubbel stuk 12% cent HUISHOUDZEEP no. 1 dubbel stuk 9 cent ZEEMLAPPEN vanaf 70 cent SPONSEN (werk) vanaf 25 cent DWEILEN vanaf 21 cent Met de heerlijk frissche Pastol is tandenpoetse pleizier In doozen 52?öok

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5