DE KLAPEKSTER Wa Voor! NIC. WINDT 65 N.V. HEES Co. UIT DEN OMTREK Een nieuwe lente W. C. Ileröiscli EEN RIJWIEL KOOPEN bü J. H. KORSTJENS WONINGINRICHTING Ongelooflijk en tóch waar! e'*; ONS LENTE-NUMMER NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een zeldzame vogel, die nog leeft in 't rijke Twentsche Vogelland Bandagist of BURGERS E.N.R.-RUWIEL VOOR UW door HUUR in EIGENDOM PËÉË Corsetten naar maat Buikgordels naar maat Bustehouders naar maat Breukbanden (div. modellen) Elastieken- en Lastex Kousen in groote sorteering Het valt niet te loochenen Onze zaak is DE speciaalzaak van Haarlem Alleenvertegenwoordiger voor Haarlem van de Wereldberoemde CampCOrsetten. Leverancier van alle te Haarlem gevestigde Ziekenfondsen en Instellingen is een zaak van vertrouwen Koopt daarom een FONGERS Gen. Cronjéstr. 82 - Tel. 13053 WT» ACENT DER J UN CK ER-DRIEWIELERS REPARATIE aan RIJWIELEN en MOTOR-CARRIERS MEUBELEN BEDDEN MATRASSEN BEHANGERIJ STOFFEERDERIJ DA COSTALAAN 5 - DRIEHUIS - TELEFOON 4609 WAGENWEG 146 - HAARLEM - TELEFOON 14951 voor ALLE KOSTEN INBEGREPEN! De entrée-kosten bedragen slechts 5.—. Wacht niet langer, doch laat U eens zoo'n pracht-toestel demonstreeren of vraagt inlichtingen bij: KRUISSTRAAT 33 HAARLEM ONBEPERKTE STATIONSKEUZE PRACHTIGE WEERGAVE BEVERWIJK Jonge Land- en Tuin bouwers bijeen Geslaagde feestavond HEEMSTEDE VELSEN Woningbouw met overheidssteun KERKPAD WORDT VERBREED Kosten geraamd op f 21.000 Bezoldiging van ambtenaren GEMEENTERAAD Dicht by de Duitsche grens, aafi den rand van het veen ligt een groot heideveld, één van die mooie plekjes in het Twentsche landschap. De wulpen, grutto's en kieviten laten er hun Slagenden roep hooren, want ze hebben jongen en van hun uitbundig gejubel en gejodel, dat in het vroege voorjaar ver over de heide klonk, verneemt men niets meer, vertelt Henk Wich- bian in „De Wandelaar." De zwarte sterns zweven, langzaam wiegend °P hun ranke wieken, over het landschap, op zoek naar insecten, ze vliegen rustig en gelyk- biatig, schynbaar zonder eenige inspanning. Op het rottende veenmos, dat op 't water der plassen drüft, broeden ze in kolonies van wel vijftig stuks. Juweeltjes van vogels zyn het, teer, bevallig en dapper. Soms staan ze als een roofvogel boven een veenplas te bidden, om dan plotseling naar benéden te schieten en met onfeilbare zekerheid een insect of libellen larve uit het water te grijpen. Hoog in de lucht vliegt een watersnip en telkens, wanneer zy in snelle vaart naar be neden schiet, laat ze haar mekkerend geluid hooren. Ook dat geluid heeft voor een natuur vriend zyn bekoring. Laag zweeft een donkere schim over het moerassige veen. Het is een grauwe kiekendief, °P zoek naar prooi voor zyn hongerige jongen, die tusschen de dichte gagelstruiken in het moeras verborgen liggen. Hier en daar vindt men plekken met platge treden, verdorde heidestruiken, het zyn balts- plaatsen van de korhoenders. Vaak doortrilt ons een warm en dankbaar Bevoel, omdat wij belangstelling hebben en de schoonheid van de natuur tot ons spreekt, ter- Wijl velen niets zien van dit alles. Welk een voorrecht al deze schoonheid te mogen aanschouwen. De groote natuurdich ter Guido Gezelle heeft deze belangstelling zoo mooi in enkele regels uitgedrukt, wanneeer hij zegt: My spreekt "de blomme een tale, my is het kruid beleefd. My groet het altemale, dat God geschapen heeft. Ana den rand van het heideveld staan een Paar vliegdennen. In een van deze dennen heeft een merkwaardige vogel zyn nest ge bouwd, het is de klapekster, een voor Neder land zeldzame broedvogel. Wat hebben wy genoten by het waarnemen van dezen vogel. Hoogst merkwaardig zyn zijn levensgewoonten, omdat het een zangvogel is, die in heel zyn doen en laten overeenkomst vertoont met een roofvogel, zoodat de groote. Linnaeus hem onder de roofvogels rangschikte. Hij behoort tot het geslacht van de klauwieren en de bovensnavel van de klapekster heeft een scherpe gebogen punt en achter deze punt be vindt zich een groote tand. Merkwaardig is het, dat de grauwe klauwier In Twente niet erg algemeen is, terwyi de rood kopklauwier en de klapekster hier nog al eens Voorkomen. De klapekster is een prachtige trotsche vo- Bel en bereikt ongeveer de grootte van een ^nglijster. Ondanks zijn geringe grootte bezit hij den moed, de driestheid en de moordzucht van een roofvogel. Hij is mooi geteekend en felle kleuren ontbreken in het bonte veeren- hleed, het bovenlichaam is helder aschgrauw, Welke kleur bij het voorhoofd in wit overgaat; hoor het oog loopt een breede, zwarte streep, °°k de vleugels zijn zwart met een of twee Mtte vlekken, terwijl ook de lange, breede staart zwart is en een mooien, witten zoom beeft. Hy grijpt zyn prooi met zyn klauwen en beeft evenals zyn soortgenooten de gewoonte °m zijn prooi op dorens te prikken, teneinde heze beter te kunnen verscheuren. Zijn voedsel bestaat in hoofdzaak uit kleine 2°Ogdieren, vogels, amphibieën en insecten. Bij he vogels, die wij waarnamen, vormden echter 'bsecten het hoofdbestanddeel en hiervan be tond weerf het grootste deel uit verschillende beversoorten, Hoe we dat weten by dezen schuwen vogel? Ten eerste uit het voedsel, dat de ouden aan he jongen brachten en in de tweede plaats uit he braakballen. De klapekster heeft n.l. evenals roofvogels rb uilen de gewoonte de onverteerbare deelen van zijn voedsel in den vorm van braakballen bit te spuwen. Bij het nest vonden wy deze braakballen in grooten getale, ze waren onge- UTj In het bestaan van onze grootmoeders waren niet zooveel belangen als in ons leven. Daarom was de „wasch" er een heel belangrijk punt. Tweemaal per jaar werdt het gebruikte linnengoed in de tobbe geduwd en geboend, waarna de bleek, vooral de voorjaarsbleek, de rest moest doen. Nog altijd heeft de voorjaars zon haar kostelijke kracht, maar wij hebben het geduld niét meer om het gewasschen goed stuk voor stuk uit te spreiden op het grasveldje achter 't huis, dat in vroeger dagen geen andere benaming had dan: de bleek. Onze huidige bleek zit gecomprimeerd in het cartonnen pakje, dat boven den waschbak staat, wat wèl zoo gemakkelijk is, maar waarmee we de gezonde geurigheid niet kunnen koopen, die hangt aan 't buiten gebleekte goed, waaraan de voorjaarszon haar krachten gegeven heeft. Weet u, hoe ozon ruikt? Dan moet ge uw gewasschen stukken de eerste lentedagen op het grasveld als ge dit tenminste bezit in de zon leggen en de zuurstof uit de lucht buiten, samen met de zon eens een heelen dag zijn reinigingswerk laten doen. Wanneer ge het goed daarna uitspoelt, blijft de krachtige, frissche lucht er in hangen. Ze brengt het voorjaar in uw kleeren en uw linnenkast In de Meimaand broeden de zwanen veer 2K> a 3 c.M. lang en bestonden vaak uit niets anders dan onverteerbare chitineschil- den van verschillende kevers. De braakballen zyn eigenlijk een kosbaar ma teriaal en van onschatbare waarde, omdat men hieruit met zekerheid de samenstelling van het voedsel kan afleiden. Wanneer de klap ekster een vogeltje weet te vangen, wordt dit, evenals vele roofvogels doen, eerst geplukt en hiervoor kiest hij een plek op eenigen afstand van het nest. Ook deze plukplaatsen werden door ons opgespoord. We vonden er veerenvan een pimpelmees, terwijl we daar ook de schalen van zijn eieren vonden. In een ander opzicht vertoont hij ook nog overeenkomst met de roofvogels, hy jaagt n.l. nooit in de onmiddellijke nabijheid van het nest. Als curiositeit vermelden we, dat we hem eenige keeren tot ver over de Duitsche grens zagen vliegen, om in het Derde Rijk voedsel voor zyn jongen te gaan halen. De vliegwyze van de klapekster is een ge heel aparte. Deze vertoont overeenkomst met die van den specht en van de watersnip. Even als de specht heeft hy n.l. soms de gewoonte telkens een eindje te vliegen, om dan weer een eindje te zweven, zoodat hy eenigszins golflynen beschrijft. De overeenkomst met de vliegwijze van de watersnip is, dat hij even snel als deze zijn vleugels opent en sluit, hij vliegt echter niet met zulke bochtige wendin gen, maar recht op zijn doel af. Het nest van de klapekster is open en zeer kunstig gebouwd, het lag in dit geval in een grove den op een hoogte van drie a vier meter. De buitenwand bestond uit dorre sten- és&f 'I De zeilen der marktkraam pjes, die in de wintermaan den beschutting gaven tegen wind en regen, gaan nu weer dienst dgcxi als zonnescherm gels, takjes en zelfs uit strookjes papier en een stuk van een koeiestaart. De binnenwand is stevig en geheel gevoerd met haar en veeren. Telkens, wanneer we by het nest kwamen, klonk het kwèèee, kwèèee, de laatste klinkers sterven langzaam weg, de vogel vloog dan op ons af en bleef boven onze hoofden op een bepaald punt stilstaan, het was dan net of er een roofvogel stond te bidden. Toen we eens op een morgen by het nest kwamen, waren er drie van de zeven eieren uitgekomen, merkwaardig om te zien, hoe sterk toen de broeddrift was, want wanneer we ons enkele passen van het nest verwijderden, kwam het wyfje al weer aanvliegen en wipte on- middellyk op het nest. Deze anders zoo schuwe vogel kende toen geen vrees voor menschen. Van de zeven jongen zyn er zes groot gewor den, toch is dit voor de ouden een mooie prestatie, omdat het maximum aantal zeven bedraagt, en vorig jaar vonden we in hetzelfde terrein ook een nest met zeven eieren, terwijl slechts drie jongen groot geworden zijn. In. dit verband moet men niet vergeten, d.at de klapekster eigenlijk een roofvogel is en ter- wyl de roofvogels slechts een gering aantal jongen hebben groot te brengen, heeft de klap ekster er vijf tot zeven, zoodat de jongen dan ook op elk uur van den dag gevoed worden. De jongen worden kaal geboren én biyven ongeveer drie weken in het nest. De zang van de klapekster is erg eentonig en meestal zingt hy geen eigen composities, want hij verstaat de kunst om den zang van andere vogels na te bootsen. Wanneer men dezen schuwen vogel, die ook een buitengewoon goed vlieger is, te zien krijgt, dan zit hij meestal in den top van een vry- staanden boom, om vandaar de omgeving af te speuren en dan ontgaat er ook niets aan zijn spiedend oog, want wanneer men hem buiten den broeityd op een afstand van ruim honderd meter genaderd is, dan neemt hij de wieken al, om een eind verder weer in den top van een boom te gaan zitten. Herhaaldelyk, nadat de jongen waren uitge vlogen, zelfs een heelen tijd later, hebben we ze nog gezien in gezelschap van den ouden. Eenigen tijd na het uitvliegen zaten ze tus schen het dichte gebladerte van een berk en werden toen regelmatig door de ouden gevoerd, terwyl ze hierbij veel lawaai maakten en zoo doende zich zelf verrieden. Ongeveer een maand na het uitvliegen ech ter, hebben we ze gezien, evenals de ouden in den top van een vrijstaanden boom, ze werden toen niet langer door de ouden gevoerd, maar namen zelf deel aan de jacht. Ontzaglijk rijk is het vogelleven in Twente en veel valt er gedurende alle jaargetijden voor den natuurvriend te beleven. Dit is slechts een klein brokje historie uit het leven van een merkwaardigen vogel, die om zyn interessante levenswijze zeker de aandacht waard is. Een nieuwe lente en een nieuw geluid: Ik wil dat dit lied klinkt als het gefluit, Dat ik vaak hoorde voor een zomernacht, In een oud stadje, langs de watergracht In huis was 't donker, maar de stille straat Vergaarde schemer, aan de lucht blonk laat Nog licht, er viel een gouden blanke schijn Over de gevels in mijn raamkozijn. Dan blies een jongen als een orgelpijp, De klanken schudden in de lucht zoo rijp Als jonge kersen, wen een lentewind In 't boschje opgaat en zijn reis begint. Hij dwaald' over de bruggen, op den wal Van 't water, langzaam gaande, overal Als 'n jonge vogel fluitend, onbewust Van eigen blijheid om de avondrust. En menig moe man, die zijn avondmaal Nam, luisterde, als naar een oud verhaal, Glimlachend, en een hand, die 't venster sloo', Talmde eert póoze wijl de jongen floot. r' - -. Uit: „Mei" van Herman Gotter, Nienwe Gracht 33, Tel. 11288, Haarlem Rijksstraatweg 86e, Tel. 19408, H'lem-N. De nieuwste Philips (zie afb.) ct. per week PHILIPS TYPE 480 A De bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Cen trum" was gisteravond gevuld met een zeertal- ryk gezelschap voor een groot deel bestaande uit jonge land- en tuinbouwers uit Beverwijk en omgeving met hun ouders, die dezen avond het eenjarig bestaan van de L.T.-afdeeling feestelijk gingen herdenken. Onder de verdere belangstellenden waren verschillende vooraanstaande figuren uit tuin- bouwkringen, zooals bestuursleden van land- en tuinbouworganisatie, waarmede de L.T. zake lijke relaties heeft aangeknoopt, de heer W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, e. a. De avond werd door den heer J. Vernooy, technisch adviseur van de L.T., met 'n hartelijk welkomstwoord geopend. De heer Vernooy zeide verder, dat 't den tuinders weliswaar niet naai den vleeze gaat, maar daarom juist is het goed zich nog eens te overtuigen van het vele moois, dat het tuinbouwvak biedt. Dat geeft den noo- digen moed, om het hoofd hoog te houden en de sociale taak, welke de tuinder heeft, te bly- ven vervullen. Want hy heeft een taak ten op zichte van het sociale welzijn der menschheid te vervullen, waarbij hij recht heeft op een menschwaardig loon en een behoorlijke waar deering. De heer Vernooy sprak de hoop uit, dat deze avond allen nog eens zal overtuigen van de schoonheid van dit beroep. Een groot deel van den avond werd ingeno men door de vertooning van de prachtige film „Holland's Glorie" door den heer P. v. d. Nouweland, van het Holland's Bloembollenhuis. De film geeft een beeld van de bloembollen cultuur in al haar geledingen. Uit een oogpunt van documentatie is zij buitengewoon interes sant, maar bovendien is een aanzienlyk deel gewijd aan de schoonheid van onze bolbloemen en daarom is de film niet alleen voor den vak man, maar ook voor den liefhebber een genot om te aanschouwen. De bollenvelden, overzichtelijk en „en détail", zijn in kleuren opgenomen en dit geeft aan de feiten juist een bijzondere bekoring. We hebben dr. v. d. Sleen eens hooren zeggen: „je gaat met een fotogTafietoestel op stap en je komt met schilderijen thuis." Hetzelfde zou de ope rateur van „Holland's Glorie" kunnen zeggen, want de celluloidband, waarmede hy uit de bollenstreek is teruggekeerd, bevat ware ju weeltjes van fotografie, die bewijzen, dat hij de plekjes met groote zorg heeft gekozen. De film heeft een behoorlijke lengte, maar zij boeide tot het einde. De heer Vernooy maakte zich den tolk van de aanwezigen, toen hij den heer v. d. Nouwe land hartelijk dankte voor zijn moeite. Deze, op zijn beurt, dankte den heer Vernooy, den pionier op het gebied van de L.T., voor de ge legenheid om de film voor dit gezelschap te kunnen draaien. Ontwikkeling voor den jongen L.T.'er immers is voor de toekomst van de grootste beteekenis. Na de film vertooning bleven de L.T. ers nog eenigen tijd gezellig bijeen, om den eersten ge boortedag van hun beweging in meer intiemen kring te vieren. Vermelden we nog, dat een geanimeerde ver loting het programma afwisselde. Algemeen kapverbod De Regeeringscom- missaris voor de Bodemproductie vestigt de aandacht van belanghebbenden op het bepaal de in artikel 7 der Bodemproductiebeschikking 1939, op grond waarvan bosschen en andere houtopstanden slechts mogen worden geveld ot gerooid krachtens vergunning. Deze behoort te worden aangevraagd by dén Productiecommissaris voor den boschbouw en de houtteelt, Bureau Staats)M6Chbèheer, Mu seumlaan 2, te Utrecht. Het verdient aanbeve ling, ter bevordering van een spoedige afdoening bij het aanvragen van een dergelijke vergun ning gebruik te maken van een daartoe bestemd formulier, dat op een desbetreffend, tot den Productiecommissaris voornoemd gericht ver zoek kosteloos zal worden toegezonden en dat bovendien kan worden verkregen ten kantore van de houtvesters en van de boschwachters bij liet Staatsboschbeheer. '-S.nT -vv. In het byzonder wordt er op gewezen, dat niet alleen voor algeheele veiling, doch ook voor dunning van bosschen vergunning noodig is, terwyl alle houtopstanden dus ook wegbe- plantingen, rijen, groepen of alleenstaande boo- men en hakhout onder de beschikking val len. Velling of rooiing zonder vergunning wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren of geldboete van ten hoogste tiendui zend gulden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: E. N. C. Brantjes en W. A. M. Lindner; W. G. Willemse er M. E. Nunnink. Getrouwd: S. J. Buré en W. Heemsberger; A. Bloemendaal en H. J. Diesbergen. Geboren: C. J. v. Leeuwen—Balvert, d.; V. ReyngoudVenema, d.; E. BeukmanKop, z.; M. LaarmanProok, z. Overleden: H. L. Last, 79 j., wed. Hekker; C. Kockelkoren, 55 j„ geh. met M. H. de Zwart. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen by: C. Knook, Bankastraat 63, bril; Weijers, Talmastraat 27, ceintuur; v. d. Bont, Borneostraat 27, ceintuur; A. Willemse. Groe- nendaal, postduif; Paulus Potterlaan 11, ge wicht (2 k.g.); v. d. Spek, Rijnstraat 92, hond; v. d. Pols, Lombokstraat 40, handschoen; mevr. Weijers, Javalaan 66, wit hondje; bureau van politie, bruine muts; Loeven, Duindoornlaan 25, Zandvoort, parkiet; v. d. List, Beethoven- laan 44, zilveren ring met blauwen steen; Weijers, Lindenlaan 13, rozenkrans in étui; Bos. Binnenweg 37, damesrijwiel; mevr. Tadema, Rembrandtlaan 34, gymschoen; A. v. Houten, J. v. Goyenstraat 10, zwempak. Belangrijke grondaankoop door de gemeente Bij de voorbereiding van plannen voor den bouw van woningen in het belang der volks huisvesting, met steun van Rijk en gemeente, ingevolge de Woningwet, is door het gemeente bestuur uitgezien naar daarvoor geschikte ter reinen. DaarbU is o.a. het oog gevallen op een perceel grond aan het Kerkpad te Santpoort, ter grootte van 16.369 M2. Behalve voor het gestelde doel, waarvoor slechts een gedeelte benoodigd is, leent dit per ceel zich n.l. bijzonder verder voor woningbouw door particulieren in exploitatie te worden ge bracht. De eigenaar van den grond, de heer F. P. Arisz, te Santpoort, heeft zich na gevoerde on derhandelingen, bereid verklaard dien aan de gemeente te verkoopen, tegen een prijs van f 1.80 per M2. Dezen prijs achten B. en W. in overeenstemming met de waarde van den grond. Zij stellen den raad derhalve voor tot den aankoop over te gaan, het gekochte in het grondbedrijf in te brengen en ten behoeve van het als bouwterrein in exploitatie bren gen van den aangekochten grond, in over eenstemming met de Bouwexploitatierege- len, een crediet van f 41.555.toe tè staan. jonge menschen in (tydelijken) dienst te ne men, die een behoorlijke theoretische opleiding hebben gehad, doch nog geen practische erva ring bezitten, om als opzichter te kunnen op treden. wy meenen, dat hiervoor de functie van adspirant-opzichter behoort te worden inge steld. Het salaris voor dezen functionaris zou o.i. kunnen worden bepaald op f 900,met 2 jaarlijksche verhoogingen tot f 1100,(een en ander met de toepassing van de algemeen gel dende tydelyke korting van 5 pCt.). Het ligt in ons voornemen in elk voorkomend geval na een diensttyd van ten hoogste drie ja ren te beoordeelen of op grond van de capaci teiten van den betrokkene bevordering tot op zichter of (bij Openbare Werken) opzichter 2de klas dan wel ontslag behoort plaats te hebbdS Op grond van het bovenstaande stellen B. «P W den raad voor de Verordening tot regeling der bezoldiging van de Ambtenaren te wyzigen en aan te vullen in dien zin. Van het Kerkpad te Santpoort, dat uitsluitend geschikt is om het verkeer van voetgangers <>p te nemen, wordt door de uibreiding, welke de aan de beide einden van dit pad gelegen be bouwde deelen hebben ondergaan, den laatsten tijd een druk gebruik gemaakt. De behoefte aan een beteren verbindingsweg, welke ook ander dan voetgangersverkeer kan opnemen, heeft zich daarbij doen gevoelen. B. en W. hebben daarom een plan tot verbetering en verbreeding van het pad doen opmaken. Behoudens een enkele uitzondering, hebben de eigenaren van de langs het pad liggende gronden de voor de verbreeding noodige stroo- ken aan de gemeente afgestaan of zich tot af stand hiervan bereid verklaard, zulks behou dens nadere verrekening aan de hand van de Bouwexploitatieregelen, indien bedoelde gron den te eeniger tijd als bouwterrein in exploita tie worden gebracht. De N.V. ,,'t Clooster" wenscht echter voor het van haar noodige ge deelte, ter grootte van ongeveer 581 M2, een koopprys van f 2,— per M2 te ontvangen. Aan gezien van haar terrein bij het uitbreidingsplan een groot deel voor straataanleg is bestemd be staat hiertegen by B. en W. geen bezwaar. Ech ter is aan de N.V. medegedeeld, dat indien zy later nog een gedeelte van haar bezit wenscht te doen bebouwen, daarop de Bouwexploitatie regelen zullen worden toegepast. De kosten van oen en ander worden geraamd op f 21.000,—. B. en W. vragen den raad machtiging boven bedoeld plan te doen uitvoeren en het benoo- digde crediet beschikbaar te stellen. B. en W. schrijven aan den raad: Het is ons wenschelyk gebleken, dat de mo gelijkheid wordt geopend om bij de technische bedrijven, met name bij het bedrijf openbare werken en de bedryven voor gas en water, Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente gehouden op Dinsdag 16 April a.s., des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.m.: Voeren van verweer tegen een ingestelde rechtsvordering. Onderhandsche verhuring van een gedeelte zeestrand. Verkoop van grond te IJmuiden. Schrijven van Aug. R. W. Draisma te Sant poort inzake vaststelling van een straatnaam. Toestaan van het noodige crediet voor het in dienst houden van een opzichter 2e klasse op arbeidscontract. Aankoop van grond te Santpoort. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor het verbeteren en ver- breeden van het Kerkpad, te Santpoort, en aan koop van daartoe noodigen grond. Instellen van een eerepenning der gemeente. Instelling van een commissie van bystandvoor de Volkshuisvesting. Wijziging van het Ambtenarenreglement, de Verordening Gemeentepolitie en het Arbeios- overeenkomstenbesluit. Wijziging en aanvulling van de Verordening tot regeling der bezoldiging van de ambtenaren. wyziging der kinderbijslagregeling. Wijziging en vaststelling opnieuw van de Verordening gemeentepolitie. licht brengt geluk, genot teleur- stelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 11