r Wollen dekens Duitsch succes op alle fronten DE CAMERA "-FEESTEN VEILIG GESTELD ST. CAECILIA kan U gerust zelf wassen9 als U maar uitsluitend LUX gebruikt Berlijn meldt: DOOR F. 5 EXTRA TE BE STEDEN AAN UW BEHANG H. M. BAKKER MAANDAG 22 Haarlem trok uit Duizend enzochten den eersten lente-Zondag zonzee een bloemen St. Genesius Jubileum-feestavond in „Domi" GESLAAGD SOIRÉE DANSANTE Van de R.K, Midden&tands- vereeniging AANBESTEDING Haarl. Coöp. Dinervereeniging KIIVDE RKOOB Nette R.K. Meisjes- en Jongensleden gevraagd. Stille Omgang Alkmaar Comité Winterhulp Bestuursraad Kath. Volksbond „Haarlem" huldigt Oom Jan! CONCERT DOOR DE HAARL. POSTFANFARE JOURNALISTEN EN FILMTOPPEN Hooge gasten in het Frans Halstheater GEMEENTEZAKEN Geschenk voor den nieuwen stadhuisvleugel Welles en nietes „Toontje heeft een paard geteekend" Drie groote feestavonden Haarlemsche Zeilvereeniging BURGERLIJKE STAND l In jhf- GEEN BEZOEKERS MEER OP SCHIPHOL WATERPOLO Uitslagen competitie K.N.Z.B. UIT DEN OMTREK OVERVEEN BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HILLEGOM STAD Eindelijk eens een prettige tijding! Een be richt, dat ons even opleven doet uit den alge- meenen druk; omdat het eraan herinnert, dat het leven toch ook nog zijn zonnige zijde heeft en omdat het ons weer wat optimisme instort. Nieuws is het eigenlijk niet meer, dat de „Ca mera Obscura"-feesten alsnog gevierd zullen worden; er is reeds menige hoopgevende pu blicatie hieromtrent verschenen, maar we zijn toch blij, dat wij nu zwart op wit vóór ons hebben liggen het voorstel van B. en W. tot regeling van de financieele aangelegenheid in verband met de vertraagde, en daardoor iets duurder begroote feestviering. Nu B. er«èW. met zoo weloverwogen en zeer plausible voorstellen komen tot oplossing van de onmiskenbare financieele en andere moei lijkheden, waarin het comité tot viering der Hildebrand-feesten geraakt was, behoeft er niet aan getwijfeld te worden of met enthou siasme zal de Raad zijn instemming met het voorgestelde betuigen. Haarlem zal zich zijn Camera Obcura"-fees- ten en Vooral zijn kleur- en zin-rijken optocht, niet laten ontnemen! Wij mogen eraan herinneren, dat de Raad bij besluit van 14 Juni 1939 een bedrag van 2000 ter beschikking van B. en W. stelde ten behoeve van de viering dezer feesten: het ini tiatief voor de viering ging uit van de Stich ting „Haarlems Bloei" en het voornaamste ge deelte hiervan zou bestaan 'uit een optocht. Waaraan ongeveer 500 personen zouden deel nemen, die hetzij in groepen of afzonderlijk de meest bekende en meest typische per- snoen en tafereelen uit de Camera Ob- scura" zouden uitbeelden: de optocht zou Worden samengesteld naar het ontwerp en onder directe leiding van den heer Herman Moerkerk, die de groepen en personen reeds ir, teekening had ontworpen. Oorlog en mobilisatie kwamen echter als spelbrekers fungeeren: de feesten jonden niet doorgaan. Het precaire van het geval was intusschen, dat er reeds heel wat kosten gemaakt waren, terwijl van de geraamde inkomsten behalve het door de Gemeente toegestane bedrag van 2000, slechts een klein gedeelte werd ontvangen; dien tengevolge zou, indien de optocht niet kon doorgaan, behalve de reeds betaalde kosten uit deze inkomsten nog een bedrag van 995.— moeten worden betaald, waarvoor geen gelden aanwezig zijn. Zooals inmiddels meermalen gemeld werd, is de voorbereiding van den optocht weer te»1 hand genomen; ten gevolge van bovengenoem de omstandigheden moet met een tekort van ongeveer 1200.worden gerekend, waarin echter begrepen zal zijn het fatale bedrag van 995.zooeven genoemd. Terecht zijn ons inziens B. en W. van mee ding, dat er alle aanleiding bestaat hierin van gemeentewege medewerking te verleenen; imr mers de optocht zal een attractie zijn, welke Veel publiek ook buiten Haarlem zal trekken en hoezeer zal het betreurd moeten worden, indien ai de gemaakte kosten en de gedane moeite voor niets waren geweest. Hoe safe de financieele regeling nu getrof fen wordt blijkt ten slotte uit het feit, dat in het laatstgenoemd bedrag van ten hoogste 1200.tevens begrepen zijn de kosten van verzekering voor het geval, dat door overmacht tot afstel van de feesten zou moeten beslóten W'orden. EUWS d'ocuvres beleven, die een welkome afwisseling zijn in de beslommeringen van deze tijden en die voor een oogenblik het gebulder van de nieuwskanonnen het zwijgen opleggen. Zon, zee en bloemen zijn de elementen, die het hart verfrisschen. Als we hierin oog en hart verlustigen, zullen wij een stem verstaan van de lente die roept.... Een zonrijke Zaterdag deed Ons het aller beste verwachten voor het weer op Zondag. Daar we echter nog steeds met de grillen van April rekening moeten houden, hebben velen het mooie weer eerst geloofd, toen ze het zagen en voelden. Het weekend was bijzonder ideaal, Want met Paschen zaten we nog in de nattig heid van de Maartsche buien. Pas het naslip- Pertje van de Paaschdagen droeg wat meer zon nige tinten, zoodat de lentevreugde toen nog Volmaakt genoemd kon worden. Reeds op den vroegen Zondagmorgen was het een exodus uit de „steenen stad". Een file van jeugdige fietsers trok voorbij, die in opgepropte rugzakken mondvoorraad voor den geheelen dag biet zich voerden. Maar ook de wandelaars za ten niet stil. Over het grijze asfalt passeerde Van tijd tot tijd een gemoedelijk en fleurig groepje tippelaars, die met een lach en een bed op de lippen „de wijde wereld" ingingen. Later in den morgen suisden auto's en mo teren over den Zeeweg, die na zijn winterslaap ®1 weer het aanzien van een zomersche auto strada heeft verkregen. Of het „langslapers" Waren, willen wij in het midden laten, maar ze i Waren nog tijdig op het zonnefeest, dat zijn hoogtij vierde op 't strand. De restaurants had- Óen zich voor dezen toeristendag speciaal op gemaakt want tot heden toe is het nog maar één dag in de week, dat zij hun klantjes kunnen begroeten. De terrassen waren overbevolkt, de strijkjes Speelden lustige melodietjes. Op den boulevard Was het een. promenade van oud en jong. En °ok hier zagen we de eerste voorteekenen van sen mooien zomer: witte pantalons en zuigende iisco-klanten! De trek naar de bloembollenvel- Óen was ook groot, maar er was toch eigenlijk Piet veel te zien. Een paar warme dagen en de hleuren zullen de velden bedekken. Voor dezen schitterenden voorjaarsdag zijn óe Haarlemsche harten niet onverschillig ge bleven. Alles werd voor een trip naar „buiten"' gedirigeerd; niet alleen ronkende vierwielige °I oliespuitende motoren, niet alleen gloed- hieuwe fietsen (voor het eerst in het zonnetje), teaar zelfs ook de restanten uit den ouden tijd, het wipkarretje met 't peerd er voor, dat wel scnigszins tusschen de luxe op de autostrada's bit den toon viel, maar. toch prettig aandeed. Mogen we nog vele van die zomer-hors Ter gelegenheid van haar 12%-jarig bestaan gaf de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging St. Genesius gisterenavond in Domi een uitvoering van het drama „Het was te zwaar voor haar", geschreven door Willem de Maré. Het spreekt van zelf, dat een tooneelvereeniging als St. Ge nesius bij de viering van haar koperen jubi leum graag met een tooneelstuk voor het voet licht komt, dat beter en tevens ook zwaarder is dan men pleegt te spelen. Wij moeten dan ook erkennen, dat de keuze van dit drama van haar goeden smaak heeft blijk gegeven, maar eveneens iets te hoog boven haar krachten gegrepen heeft. In dit tooneelspel schetst de auteur het psy chologisch conflict tusschen den ouden en nieu wen tijd. Verstraten, een eenvoudig burgerman, die zelf den druk der tijden aan den lijve moet Ondervinden, komt herhaaldelijk in botsing met zijn zoon Herman, die ontmoedigd door een jarenlange werkloosheid, geen hoop meer voor de toekomst heeft. Als zijn vader op zekeren dag ontdekt, dat zijn zoon bij een onrust- zaaiende vereeniging is aangesloten, wordt het hem te bar en hij jaagt hem de deur uit, Helene, die haar moeder op het sterfbed heeft beloofd altijd voor vader en Herman te zullen zorgen, komt in een moeilijk parket, want haar vader tegenstreven wil zij niet, maar toch kan zij het niet over haar hart verkrijgen om Herman aan zijn lot over te laten. Dien zielestrijd van Helene om het conflict tusschen vader en zoon heeft de auteur op meesterlijke wijze tot zijn recht laten komen. Dank zij het expressieve en ge voelvolle spel van Helene (Elly Koning), die wel de meest frappante figuur uit dit drama is, zijn de somtijds zoo ingewikkelde en veel- eischende scènes op een geslaagde wijze ver tolkt. De gebeurtenissen in Helene's leven zijn alle van even triesten aard en wanneer na twee jaren haar vader gestorven is en zij uit Tromsö het bericht ontvangt, dat haar broer van de laatste Sacramenten is voorzien, kan zij deze smarten niet meer aan en krijgt zij tot twee maal toe een toeval. B. de Goede, die de rbl van Verstraten ver tolkte, deed zich weliswaar het geheele spel door als een koppig, maar tevens godsdienstig man kennen, maar toch vonden wij zijn spel wat te monotoon en zijn mimiek wat te een zijdig. Christine (Mevr. de GOede) leek ons in het laatste bedrijf een wat te zwakke kracht om zich tegenover de sterk dramatische figuur van Helene te handhaven. De dubbelrollen wa ren een gewaagde onderneming, want de me tamorphose der spelers was niet van dien aard, dat zij bevredigen kön. Allen echter, die in dit drama een min of meer groote rol vervulden, hebben al hun krachten gegeven en met dat voor oogen mag St. Genesius terug-zién Op een uitvoering, die als première een succes is. Een woord van lof voor den auteur-regisseur W. de Maré, die naast het voeren van een straffe regie ook met een gevoelige pen een beeld uit onze dagen voor het voetlicht heeft gebracht, dat door zijn ac tualiteit zeker meer successen zal oogsten. noemd worden. Ondanks het feit dat aan loo- nen f 12000 werd betaald en ruime afschrijvin gen werden gedaan, kon een bedrag van f aan het Reservefonds worden toegevoegd,; De heer A. F. P. Onderwater werd matie tot bestuurslid herkozen. Het,< bleef stationnair. Gisterenavond organiseerde de R. K. Mid- denstandsvereeniging van Haarlem voor haar leden en introducée's in alle zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw een soirée dan sante, dat in alle opzichten goed verzorgd was In de stemmig versierde concertzaal sprak de vice-voorzitter, de heer J. Albers, bij den aanvang een hartelijk welkomstwoord, waarna door den heer Spruyt een voordracht gehouden werd. Dat de feestcommissie haar beste zorgen aan de samenstelling van het programma heeft ge wijd, bewezen wel de vele en rijk gevarieerde attracties. Dat zij voor dit soirée de leiding in handen van den heer W. S. Schroder heeft ge legd is wel een sprekend teeken hoe gewaar deerd de prestaties van dezen dansleeraar zijn Op voortreffelijke wijze gaf de heer Schroder enkele demonstraties van tango, Engelsche Wals en Quick-step. Zijn Amerikaansche promenade had veel succes. Drie cowboys uit de West brachten onder den naam van „The Bagon Boys" zeer goed verzorg de Amerikaansche songs, w'aarmee zij welver diend een groot succes oogstten. In den loop van den avond werd nog even het woord gevoerd door den weleerw. kapelaan Foppen, die een aanbevelend woord sprak voor „Santos", waarna kleine meisjes, die de aanwe zigen op een alleraardigste dans vergastten, een collecte hielden. Dit Middenstands-soirée, waarbij „Sidney Welsh and his band" muzikale medewerking verleende, zal voor velen onvergteelijk zijn. Heden is ten Stadhuize in het openbaar aan besteed het bouwen van een school voor ge woon Lager Onderwijs aan den Gilles School meesterlaan te Haarlem, met inbegrip van glas- en verfwerk. Er waren 21 biljetten ingekomen. Uit Haarlem en omgeving schreven in: C. Bot, uit Haarlem, voor f 62.100, hoogste in schrijver. H. Brandsma, uit Haarlem, voor f 58.400; A. van Varik, uit Haarlem, voor f51.950; Fa.Ver hiidt, uit Haarlem, voor f51.338; Ed. Schuit, uit Hillegom, voor f 55.400; Gebr. H. en J. de Vries, uit Haarlem, voor f 49.340; H. Oppenkamp, uit Haarlem, voor f 48.800; G. Metselaar, uit Haarlem, voor f 47.970; Matthijs Ebbing, uit Haarlem, voor f 45.746, laagste in schrijver. Zaterdag hield bovengenoemde vereeniging haar jaarvergadering in het kantoor der Coö peratie. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de Keuken zich in groeiende belangstelling mag verheugen. Er werden in 1939 ruim 30.000 diners verzorgd, terwijl ook voor feestelijke gelegenhe den meerdere malen van de diensten der ver eeniging werd gebruik gemaakt. Zoo bleek ook dit jaar, dat de Coöperatieve Keuken in een behoefte voorziet. Ook de financieele zijde mocht gunstig ge- Aanmelden gebouw St. Bavo, eiken Dinsdag 6 tot 7 uur. Contributie 5 cent per week. Het genootschap van den Stillen Omgang te Alkmaar vergaderde in gebouw „St. Bavo". De voorzitter, de heer Bakkenhove, sprak zijn vreugde uit over de goede opkomst en betreur de het, dat de secretaris door dienstplicht ver hinderd was. De contributie werd vastgesteld op 25 ct. per jaar. De bedevaart zal gehouden wor den van Zaterdag 4 Mei op Zondag 5 Mei. De fietsclub vertrekt van de St. Jozef-kerk, Jans straat, om 9 uur. De autobus vertrekt om 11 uur bij de St. Anthonius-kerk. Gelegenheidtot aanmelden bestaat tot 29 April bij den secre taris, den heer W. v. Hesten, N. Kruisstraat 13, tel. 10321. Dinsdag 23 April, des avonds acht uur, ücudt het comité „Winterhulp" een vergadering in het gebouw St. Bavo. ter voorbereiding van haai' bloempjesdag op Zondag 5 Mei. Het bestuur van den R. K. Volksbond heeft tegen Donderdag 25 April, des avonds acht uur, een bestuursvergadering uitgeschreven van alle besturen der onderaf deelingen. Besproken zul len o. a. worden: algemeen propagandaplan R.K. Werkliedenverbond; ingekomen amende menten op de voorstellen voor den Centralen Raad; bestuursbeleid in zake gevoerde acties in het vereenigingsgebouw; meer actie voor de eigen instellingen. Laten alle besturen thans tegenwoordig zijn, daar het de laatste bestuursraad-vergadering zal zijn van dit winterseizoen. Het veteranenelftal van Haarlem was gisteren bij EDO op bezoek en maakte van die gelegen heid gebruik „Oome Jan" te huldigen. Aanvoer der Kaan schonk een bloemenhulde en sprak EDO'S terreinknecht cp sympathieke wijze toe. Ook Haarlem's voorzitter, de heer Balen Blanken, bleef niet achter en ook hij sprak na mens Haarlem hartelijke woorden. De Gemeentelijke Concertzaal was van de eerste tot de laatste plaats met belangstellen den bezet, toen de voorzitter van onze Haar lemsche Postfanfare den aanwezigen met een korte toespraak het welkom toeriep. En het is al met al een uitstekend geslaagde avond ge worden en vooral een groot en welverdiend suc ces voor den jeugdigen dirigent van de Post fanfare, Ph. S. Vlessing, en zijn muzikanten. Uit de verschillende nummers, welke zij ten gehoore brachten, bleek dat er hard gestudeerd is in het afgeloopen seizoen en dat men zich aan de zeer competente en muzikaal zoo gezon de en frissche leiding, die een buitengewone scholing verraadt men is den ouden heer Vlessing nog niet vergeten met volledige toe wijding en enthousiasme overgeeft! Het ensemble is, sedert wij het de laatste maal hoorden, al wederom vooruit gegaan. De samenklank is dikwijls reeds zeer mooi en af gerond en de nuanceering veelal goed verzorgd. Hier werd weer eens opnieuw bewezen, dat ook een fanfarecorps piano kan blazen, wanneer de leider zijn muzikanten in handen heeft. En laten we er onmiddellijk bij voegen, het kan nog verfijnder, en vooral, in het lichtere koper, nog zuiverder. Want een mekkerende trompet, als bij een jazz-nummer, is uit den booze, en larmoyeerende bariton-saxophones, plus scher pe sopraan-dito's maken er het klankbeeld niet altijd mooier op. Het zware koper daarentegen was zeer mooi van toon. En nu miste men ten gevolge van de mobilisatie nog wel en kele der beste krachten. We merkten een zui ver en rhythmisch exacten tuba-ist op en een trombonist, die in de fantaisie door Andrieu op thema's uit „Das Land des Lachelns" van Léhar, een fraaie, goed beheerschte solo-partij blies. Daarentegen konden rhythme en klank in de Fantaisie van Alb. FloVis op motieven uit Schubert's werken niet steeds even sterk be- De Haarlemsche Journalistenkring organiseerde Zaterdagavond in het Frans Hals theater te Haarlem ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan en ter gelegenheid van de jaarvergadering van den Ned. Journalistenkring een bijzondere voorstellingon der den naam „Filmtoppen". Tot de gaste n behoorde ook mr. dr. A. baron Röell, commissaris der Koningin in Noordholland koren. Eigenlijk ligt dit werk voor het ensem ble technisch nog wat op een te hooge plank, ofschoon men een verdienstelijken en in veel opzichten goed geslaagden worp deed naar een juiste uitvoering. Zóó liet in Schubert het Un- vollendete-thema nogal aan rhythmische accu ratesse te wenschen over en klonk het te stroef, terwijl ook de nabootsing der harp-partij uit het Ave Maria niet erg fraai van klank en rhythme was. Het Standchen-motief werd be ter en goed gedekt van toon gehouden, terwijl de tuba de solo-trekjes hierin goed voordroeg. Met de Marche Militaire was men weer op meer vertrouwd terrein aangeland en het slot was dan ook effectvol. Met alle nummers mocht dirigent Vlessing overigens met zijn mannen telkens een welver diend applaus oogsten. Het was jammer dat er zich achter in de zaal een aantal jeugdige elementen bevond, die tij dens de muzieknummers nogal luidruchtig ble ven converseeren en meer aandacht voor win keldames-nieuwtjes schenen te hebben dan voor de muziek. Een paar strenge orde-commissa rissen hadden hier goed werk kunnen doen. Na de pauze traden Willy Walden en Piet Muyselaar voor het voetlicht om enkele hunner bekende Radio-Sketches met Pim de la Fuente ten beste te geven. Dat er tranen gelachen zijn. behoeven we wel niet te vermelden. Beide ko mieken hadden als overal een enorm succes. Tusschen de bedrijven door liet een uit de leden van het Fanfarecorps samengestelde Pos tillon-band enkele jazz-composities hooren en ze deden dit, het was hun eersteoptreden, als we het goed hebben, in deze samenstelling nietonverdienstelijk. Maar dit is een ander chapiter en deze amusements-muziek behoort niet tot de strekking van dit muziekverslag. We herhalen intusschen ons compliment aan het adres van het bestuur, de musici en den actieven dirigent der Haarlemsche Postfanfare, en wenschen hun allen een steeds voorwaarts, een steecis Crescendo toe. J. S, Ter gelegenheid van de jaarvergadering van den Nederlandschen Journalistenkring en van het zilveren jubileum van den Haarlemscnen Kring werd Zaterdagavond in het Frans Hals- theater, dat daartoe welwillend was afgestaan door de directie, een demonstratie gegeven van de film als uiting van kunst en cultuur, onder den titel „Filmtoppen". Door deze demonstratie werd o.a. ook aan de vooraanstaande figuren uit den Bioscoopbond in overweging gegeven jaarlijks een filmweek in Nederland te geven. De Haarlemsche Journalistenkring mag op een geslaagd feest terugzien, te meer, daar zoo veel autoriteiten aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven. Wij noemen o.a. den Commis saris der Koningin, baron Röell, den burge meester van Haarlem en mevrouw De Vos van Steenwijk, leden van Gedeputeerde Staten en den griffier, wethouders uit stad en omtrek, den president en den vice-president en leden van de Haarlemsche rechtbank, den officier van Justitie, den kantonrechter, den hoofdinge nieur-directeur van den Rijkswaterstaat, lui tenant-kolonel Polis, garnizoenscommandant, raadsleden van Haarlem en hoofden van Dien sten, verschillende politie-autoriteiten uit stad en omtrek, kopstukken uit het organisatiele ven enz. enz. Nadat de voorzitter, de heer F. Primo, een welkomstwoord had gesproken, begon het film- toppenprogramma met als pièce de milieu de Fransche film „Le jour se léve". De commen tatoren, die den verbindenden tekst tusschen de acht films in het voorprogramma verzorg den, waren de heeren K. H. van Heusden en J W. Stremming' van Ek, Polygoon zorgde voor een groote verrassing, n.l. voor een bliksemreportage van de aankomst der gasten in het theater. Eén uur na de op name werd dit laatste nieuws reeds vertoond. B. en W. deelen den raad mede dat eenige bewonderaars van den Haarlemschen kunst schilder J. J. Doeser, thans woonachtig' te Ben- nebroek, een werk van hem hebben aangekocht en dit bij schrijven van dr. J. D. Bierens de Haan te Aerdenhout aan de gemeente Haarlem ten geschenke hebben aangeboden ter plaatsing in den nieuwen vleugel van het stadhuis. Bij de keuze van het stuk is het advies van den direc teur van het Frans Halsmuseum ingewonnen. Het schilderij is voorloopig ter bezichtiging opgehangen ter plaatse waar B. en W., in over eenstemming met de gedachte van dr. Bierens de Haan en den schilder, meenen dat het goed tot zijn recht zal komen, t.w. in het trappenhuis eerste verdieping. Voorgesteld wordt het schil derij onder betuiging van dank aan de schen kers voor de gemeente in eigendom te aanvaar den. De Nederlandsche Scheeps- en Grond-Exploi tatie Maatschappij N.V. te Overveen komt bij den raad in beroep van een besluit van B. en W., waarbij haar vergunning is geweigerd voor den bouw van een bedrijfsgebouw aan den Von- delweg. De vergunning moest op grond van de Wo ningwet worden geweigerd, omdat het plan was ontworpen in strijd met het uitbreidingsplan „Noord". Adressante voert in haar bezwaar schrift aan, dat het bouwplan niet in strijd is met genoemd uitbreidingsplan. B. en W. stellen voor op het verzoek om de gevraagde vergunning alsnog te verleenen afwijzend te beschikken. Gezien het groote succes bij de voorgaande voorstellingen, heeft de directie van het Resi dentie Tooneel besloten wederom een herhaling te geven van „Toontje heeft een paard getee kend" op Dinsdag 23 April in den Stadsschouw burg. Dit zal dan de 34e voorstelling zijn. De R.K. Coöperatie „Arbeid Adelt" en de Spaarkas „St. Nicolaas" organiseeren op Dinsdag 7, Woensdag 8 en Donderdag 9 Mei drie groote feestavonden. De „Haagsche Spe lers" zullen onder leiding van Pierre Balle- dux een blijspel opvoeren, getiteld „De Groo te Kans". Op Dinsdag 23 dezer zal de H. Z. V. haar jaarvergadering houden in café t Bolwerk, al hier. Hieraan gaat vooraf een vergadering der deelhebbers in het Havenfonds van de veree niging, welke om 8.15 uur aanvangt. Geboren: 21 April: J. VisserKamminga. d.; Th. C. KuijperNieste, z.; J. H. MettenGreen, d.; 20 April: A. C. Koenen—van Dam, z.; 19 April: L. Kieft—Mooij, z.; H. M. Friethof f— Cliteur, z.; J. W. C. C. HurkmansBakker, z.; 20 April: M. E. A. Zwart—Buurman, z.; J G. Vermeulen—Voetelink, d.; A. M. Wijdeveld Tönis, z.; A. de Jongvan Zomeren, d.; 20 April: H. Schoor!van Galen, d. Overleden19 April: R. A, Witte. 59 j„ Kam perlaan; Ph. van Dusschoten, 84 j., Brouwers lijken Uw meubelen twee maal zoo duur. De meeste menschen kennen de groo te waarde niet van werke lijk mooi behang. Dat luxe behang, dat de sfeer en de waarde van Uw kamers verdubbelt, vindt U te kust en te keur bij Bakker. Onze prijzen zijn extra billijk. Gratis randen afsnijden. Vakkundige behangers be schikbaar. Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem - Tel. A voorkomt deze bezwaren. Het lost dade- op, zelfs in koud water, zodat geen zeep- tjes zich aan de wol kunnen vasthechten. weet U wel, dat nieuwe dekens op het iblik heel veel geld kosten? Zorg dus, Uw kostbare wollen dekens niet on- ig slijten door het gebruik van verkeer- wasmiddelen. Lux is veilig en goedkoop, t het gewone pak maar 12'/2 ct. het reuzenpak, bijzonder voor- 11657 ig is, slechts ct, straat; 20 April: C. L. E. J. Dekker, 85 j„ 5* Westerhoutpark; 21 April: H. M. J„ 3 m., d. v. H. H. Teeuwen, Sophiaplein; M. S. Scharpff Holster, 51 j„ Prof. v. d. Waalsstraat. BERLIJN, 22 April. (D.N.B.)Het opperbe vel van de Duitsche weermacht maakte om. bekend: Narvik werd gisteren opnieuw door vijande lijke zeestrijdkrachten beschoten zonder dat het tot een landingspoging tegen de door Duitsche troepen bezette zone kwam. De in de zone van Drontheim opereerende Duitsche afdeelingen bereikten belangrijke punten; nergens ontston den hierbij eenige gevechten van beteekenis. In de zone van Bergen werd de door Duitsche troe pen verkregen buit vermeerderd met een aantal stuks modern geschut en groote hoeveelheden oorlogsmateriaal. De verbinding te land tus schen de door Duitsche troepen bezette zones van Oslo via Kristiansand tot Stavanger is tot stand gekomen. De in de zone van Oslo in noordelijke en noordwestelijke richting optrek kende Duitsche troepen zijn met Noorsche af deelingen slaags geraakt. Hierbij namen onze troepen Gjoevik, Lillehannner en Lundehaedge. De vijand leed sterke verliezen. Sterke afdeelin gen gevechtsvliegers bestreden met succes Britsche landingspogingen bij Namsos en An- dalsnes en vernielden de met vijandelijke troe pen bezette plaatsen en de spoorlijnen. Een Britsche torpedojager werd getroffen, twee vijandelijke koopvaardijschepen werden tot zin ken gebracht. Bij de jacht op duikbooten in het Skagerrak en het Kattegat werden twee vijandelijke ondereeeërs vernield. Britsche vliegtuigen deden een aanval op het vliegveld Aalborg zonder iemand te treffen of eenige materieele schade aan te richten. Daarbij werden drie Britsche vliegtuigen, en een ander toestel des nachts, boven Duitsch kustgebied neergeschoten. In het Westen ontstond in den loop van den dag een reeks luchtgevechten, -waarbij twee Britsche en twee Fransche toestellen werden neergehaald. Drie Duitsche machines keerden niet terug, een vliegtuig moest wegens benzine gebrek op Zwitsersch gebied landen. flinke teil Doe de ichtig heen en weer op laten staan. Daarna ruim spoelen in water t waswater. Dan met koud water, waaraan ldig naspoelen. Dat maakt de kleuren weer jest over een droogrek en niét bij een warme luchtig kloppen of borstelen De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Grijseels en van Hees, Lange Veerstraat 14, tel. 11000; Frans Hals-apotheek, Frans Halsplêin 1, tel.' 11180. Steeds geopend zijn: C. F. Schotsman, Binnen weg 206208; Elswout-apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Aerdenhout-spotheek, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche apotheek, Binnenweg 28, telef. 28127; Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Nu de staat van beleg is afgekondigd, is öe consequentie daarvan ten aanzien van de luchthaven Schiphol, dat deze vcx>rloopig niet voor bezoekers toegankelijk is. Dames: H. P. C.—Nereus 0—2, Haarlem 2— D. W. R. II 2—3. Heeren: Watertrappers—Haarlem V 5—0, Watertr. kamp. Haarlem IV—V. Z. V III 1—2, H. P. C. III—Haarlem 2 14. Twee motorrijders in botsing Zondagmorgen om tien uur kwamen op het kruispunt Ter Hoff- stedeweg en Militairenweg twee militaire mo torrijders in botsing. De een kwam uit de richting Haarlem naar het Bloemendaalsche strand, de ander reed op den Ter Hoffstedeweg in de richting Station Overveen. Bij eerstge noemde, die voorrang had moeten verleenen, zat een 19-jarige jongeman op de duo, die door deze botsing zijn onderbeen brak. Dr. Bos uit Overveen verleende de eerste hulp, waarna de duopassagier naar het ziekenhuis St. Joannas de Deo. te Haarlem, werd overgebracht. Beide motoren werden beschadigd. Ontspanning voor militairen In hotel Vreeburg werd door het gezelschap „The Jollv Jokers" een ontspanningsavond aangeboden aan de alhier gekantonneerde militairen. „The Jolly Jokers", onder leiding van den heer A. J. Grootegoed, hebben den militairen, die de groote zaal bijna geheel vulden, een pro gramma vol afwisseling aangeboden. Vele be kende muzieknummers, waaronder niet in het minst de potpourri van „Cantineklanken" maakten de kelen los. De noodige variatie in het program werd ge bracht door den humorist Klaas Schoon, en het Haarlemsch „Klein Tooneel", die met geestige schetsen en voordrachten voor de ko mische noot zorgden. Mej. Corrie Dingenes gaf eenige zangnummers ten beste. De heeren Cor Jonkers en Theo Amelung gaven respectievelijk op trompet en accordeon eenige goede soli te genieten. Vanzelfsprekend ontbrak de noodige afwisse ling voor de militairen niet. „The Jolly Jokers" hebben met dit program den soldaten een prettigen avond bezorgd. Onbewoonbaar verklaring B. en W. stellen voor de volgende perceelen onbewoonbaar te verklaren: Bleekersvaartweg 47, Glipperweg 106, 76, 78, 80 en 82. Uitbreidingsplan Een herziening van het uitbreidingsplan voor de terreinen, begrensd door de Kerklaan, den Heerenweg, de Van Merlelaan en de Zandvaart. is door den Raad aangenomen. De bloembolllenmarschen van St. Christoforus. Onder begunstiging van prachtig weer zijn Zaterdag en Zondag de vervolgmarschen gehou den. Zaterdagmiddag waren er ongeveer honderd deelnemers in twee groepen. De punten werden behaald als volgt: Trampersoneel Utrecht 73 pnt. no. 1 en militairen 69 pnt no. 2. Zondagmiddag was de belangstelling enorm groot. Toen de bekwame leider van deze imar- schen, Jan van der Hoorn, Zondagmiddag de dames en heeren tippelaars aan den start veree- nigde, bleken er 550 tippelaars te zijn. Wel een bewijs, dat deze wandelmarschen door onze streek in den smaak vallen! De uitslag van dezen tweeden rnarseh was als volgt: Dames: 1. SSS, Beverwijk 80 pnt.; 2. DEM. Be verwijk 78 pnt.; 3. Cito, Amsterdam 76K pnt.; eveneens 3. Sportief. Haarlem 76)4 pnt.; 4. Wils kracht, Amsterdam 75 pnt.; 5. St. Christoforus, Halfweg 67)4 pnt. Heeren: 1. DVV, Amsterdam '19'A pnt.; 2. SSS, Beverwijk 76'A pnt.; 3. DEM, Beverwijk 75 pnt.; 4. Kolping Boys Haarlem 70)4 pnt.; 5. Wils kracht 69 pnt.; 6. St. Bonifatius, Haarlem 66)4 pnt.; 7. TAK, IJmiriden 66 pnt.; 8. Sportief 64)4 pnt. Junioren: 1. DW 7614 pnt.; 2. St. Jansknapen 73 pnt.; 2. St. Christoforus, Hillegom (buiten mededinging)3 De Jonge Spaarne Wacht 72 pnt.; 4. Kruisvaart St. Lodewijk 67)4 pnt. Over veertien dagen op 4 en 5 Mei zijn de laat ste marschen. Bij het einde van den laatsten marsch zal dan de prijsuitreiking plaats hebben. Een keurige serie bekers én medailles is ter be schikking gesteld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 5