ir mm Ook nu veel belangstelling voor de Cup Weer Britsche bommen op Sylt Het werk der Zusters Augustinessen van St. Monica Wij luisteren naar... creme Verrassingen bleven niet uit FINANCIEN Londen meldt: m VOOR GODSDIENST, HAARD EN VADERLAND! Chelsea heeft een goede pers, doch verliest! „OCEAAN" N V" Dagfilm W a ter standen WOENSDAG 24 APRIL 1940 Ook Noordsche luchtbases aan gevallen en twee schepen tot zinken gebracht Spionnage in Indië? Westfront rustig DE „OLDENBARNEVELT" AANGEHOUDEN De wilde staking in de venen Op den Rijksstraatweg te Laren had hedennacht een ernstige hotsing plaats tus- schen een personenauto en een vrachtwagen, waarbij een doode en twee gewonden te betreuren waren. De vernielde personenauto De loterij voor ,Meis jesstad' Donderdag 25 April „FRIEZENDEI" OP 7 JULI TE BIRKHOVEN een weldaad voor Uw hu id HOOGE TEMPERATUUR VOOR APRIL Storingsfront bedreigt ons land AANHOUDINGEN IN DE RIJNSTREEK Slachtoffer van auto-ongeluk overleden VOETBAL IN ENGELAND Want wie had durven voorspellen, dat Liver Voetbalkeien vormen nog geen voetbal-eenheid Nederlandsche Stoomvaart Mij. AMSTERDAM NEDERLANDSCH-INDIE DIENSTBODE VERMIST EEN REDDER OVERLEDEN Te water geraakt en verdronken I.V.C.B. EN REORGANISATIE RAPPORT Academische examens Apothekers-assistent MARKTEN POSTVLUCHTEN De loco-rubberprijs te Londen daalde met 3/32 d. tot 10 31/32 d. per lb. De General Cigar kondigt op de 7 pCt. cum. pref. aandeelen een kwartaal-dividend aan van 1.75. Op de beurs te Parijs acht men de ont wikkeling van de militaire operaties der ge allieerden m Noorwegen gunstig en vertrou wenwekkend. Men acht de politieke at mosfeer rondom de Middellandsche Zee in de laatste dagen eenigszins opgeklaard en merkt op, dat Rusland weer contact met Londen heeft genomen. Scandinavische fondsen zetten hun stijging voort. Montgomery Ward boekte in het jaar per einde Januari een netto-winst van 27.01 millioen of 4.91 per aandeel tegen 19.64 millioen of 3.50 per aandeel het vorig jaar. De New York Chicago and St. Louis boekte in 1939 een netto-winst van S 5.10 millioen of S 1.56 per aandeel tegen 4.98 millioen of 1.51 per aandeel het vorig jaar. In het eerste kwartaal 1939 een netto-winst van 426.619 tegen 49.460 in het eerste kwar taal 1939. De Baltimore and Ohio boekte in 1939 een netto-verlies van 1.62 mill, tegen 13.12 mill, in 1938. De rentelast verminderde met 6.65 millioen. Sears Roebuck boekte in het jaar per ein de Januari j.l. een netto-winst van S 37.22 millioen of 6.60 per gewoon aandeel tegen 5 23.36 millioen of 4.17 per aandeel het voria jaar. In de Canadeesche fabrieken der General Motors dreigt een staking uit te breken. De Bethl. Steel zou een order hebben ont vangen voor de levering van drie nieuwe schepen ter waarde van 9 millioen. De American Smelting and Refining boek te in het eerste kwartaal een winst van 1.27 per aandeel tegen 0.94 per aandeel in het eerste kwartaal 1939 en keert een on veranderd kwartaal-dividend uit van 0.5 per aandeel. De Norfolk and Western boekte in Maart aan bruto-ontvangsien 8.10 millioen tegen S 6.83 millioen in Maart 1939; aan netto s S 2.50 millioen tegen S 1.86 millioen. Een winst van 7.70 millioen of 5.31 per aan deel tegen S 5.39 millioen of 3.67 per aan deel. Zij keert een onveranderd kwartaal dividend uit van 2.50 per aandeel. De Texas Corporation boekte in het eer ste kwartaal een winst van 12.80 millioen of S 1.18 per aandeel tegen S 0.12 per aan deel in het eerste kioartaal 1939. De gemiddelde dagclijksche peiroleum- productie bedroeg in dc afgeloopen week 3.859.000 vaten tegen 3.854.000 vaten in de voorafgaande week en 3.526.700 vaten in de overeenkomstige week van het vorig jaar. a 1 SS a 8 S a— LONDEN, 24 April. (Reuter) Officieel wordt medegedeeld, dat de Britsche lucht macht gisteravond het vliegveld Westerland op het eiland Sylt heeft gebombardeerd en twee patrouillevaartuigen tot zinken heeft gebracht. Voorts hebben Britsche bommenwerpers gisteravond nieuwe aanvallen gedaan op de vijandelijke luchtvaartbases te Aalborg, Kristiansand, Oslo en Stavanger, terwijl „of fensieve verkenningsvluchten" werden ge maakt over de Drontheim-fjord. Volgens de eerste berichten waren al deze operaties zeer geslaagd. Bij het bombardement van het vliegveld Westerland werden hangars en startbanen ge bombardeerd. Op verscheidene plaatsen brak brand uit, terwijl een zware ontploffing werd gehoord. Ten noorden van het eiland Sylt openden patrouillevaartuigen het vuur op de Britsche machines. De schepen werden terstond aange vallen en twee werden tot zinken gebracht. BATAVIA, 24 April. Naar Aneta verneemt, is het hoofdparket momenteel bezig met het onderzoek tegen een tweetal Europeanen, die onder verdenking staan van spionnage. In het belang van het onderzoek zijn geen verdere mededeelingen mogelijk. PARIJS, 24 April. (Havas). Het legerbe- richt van hedenochtend luidt: .Niets te melden". SEMARANG, 24 April. (Aneta). De „Locomo tief" verneemt van de zijde van passagiers van de „Johan van Oldenbamevelt", dat dit schip, van Scerabaja komend, Maandag jJ„ om 7 uur 's avonds, bij Oedjoeng Pangkah, buiten het Westervaarwater, op 4 mijl uit de kust, door een E^igelschen Kruiser is aangehouden. Opvarenden van den kruiser kwamen aan boord, waar zij een onderzoek instelden naar de scheepspapieren, terwijl voorts werd gecontroleerd, of Duitsche passagiers aan boord waren. Nadat alles in orde was bevonden, verlieten de Engelschen het schip. Over de wilde staking in Vriezenveen valt nog het volgende te melden: Tengevolge van het advies van den Chris- telijken en R. K. Bond aan hun leden, de arbitrage te aanvaarden, zooals deze door het hoofdbestuur is geregeld en besproken, wilden Dinsdagmorgen een klein aantal ar beiders het werk hervatten. Dit was hun echter totaal onmogelijk. Op de eerste plaats postten de leden van den Modernen Bond en werden de arbeiders belemmerd in hun vrije beweging. Bovendien is het een zeer moeilijke toestand geworden door de staking van de Modernen al leen Men werkt in de veenderijen in ploegen, welke bestaan uit 10 tot 12 personen. In elke ploeg komen menschen voor uit verschillende organisaties. Momenteel wordt dus 't ploegver- band geheel uit elkaar gerukt en het werken voor de werkwilligen ook onmogelijk gemaakt. De werkgevers willen 10 pet. duurtetoeslag ge ven, welk aanbod zij echter afhankelijk stelden van de vraag of de regeering bereid zou zijn meer toeslag op de fabrieksturf te geven. Een aanbod van 10 pet. voor bagger en haardbrand- turf gold evenwel als onvoorwaardelijk. De arbeiders wenschen, zooals bekend, een loonsverhooging en niet een duurtetoeslag. De verveners verdedigen hun standpunt door mede te deelen, dat men niet kan spreken van een blijvende verbetering, waardoor een loonsver hooging kon worden gerechtvaardigd. Wel wordt toegegeven, dat door den strengen winter een vlotte verkoop heeft plaats gehad, doch dezen toestand kan men niet beschouwen als blijvend en normaal. Bovendien zou de loonsverhooging moeten worden berekend in den thans te vor men voorraad en men acht het daarom moei lijk om tegemoet te komen aan de eischen van •de veenarbeiders. Een factor, die ook belemme rend werkt ten opzichte voor een loonsverhoo ging. is volgens de verveners de stijging van de materiaalprijzen. Het ziet er niet naar uit, dat deze staking (onmiddellijk afgeloopen is. Dinsdagmiddag 5 uur vergaderden de R. K. Bond en de Chr. Bond, in een gecombineerde büeenkomst. r De heer Bakhuis, leider van den Chr. bond, •tte, evenals de heer Braak, leider van den R. bónd. zijn standpunt uiteen. De hoofdbestuursleden deelden mede, dat door tiet hoofdbestuur de arbitrage was aanvaard en Idat de arbeiders het werk dienden voort te zet ten.-Het hoofdbestuur had het recht deze arbi trage te aanvaarden en de leden waren volgens bet reglement verplicht hiernaar te handelen. Tegen deze uiteenzettingen werd door de aan wezige leden heftig geageerd. De leden waren Sliet tevreden met de wijze, waarop het hoofd bestuur de kwestie had geregeld. Men had, zoo Keidc men, ruggespraak met de leden dienen te fcouden, alvorens tot een besluit te komen. Er werd op deze vergadering geen besluit g«- pomen. Het wijst niet op wijs beleid als de richtingaan wijzer nog wijst hoewel er na de bocht niets meer te wijzen is. Wijst uw ver geetachtige medeauto mobilisten daar eens opl 'n Richtingaanwijzer is een nuttige helper, maar GEEFT HEM RUST NA DE BOCHT Die dappere Finnen! Dat ligt alweer bijna weggedrukt door nieuwe beroering! Voor godsdienst, haard en vaderland! Neen, dat ligt toch niet weggedrukt! Dat is niet iets uit oude boeken alleen! 't Leeft ook in ons vaderland. Al wil ik niet beweren, dat dit leeft in ieder een. Maar toch wel in u! In u, in leven en in dood! Voor godsdienst, haard en vaderland! Zoo doe ik ten derden male ook weer een beroep op u. Voor godsdienst, haard en vaderland. Zoo willen de Zusters Augustinessen van St. Monica in 't groote leger van O. L. Heer mee helpen bijzonder aan de verbreiding en de ves tiging van het heilig geloof in ons eigen land, aan onze inlandsche missionneering, U weet dat het noodig is, dat onze missio narissen en missiezusters wegtrekken heel ver, oir. ginds de blijde boodschap te verkondigen. U weet dat dat ook heel hard noodig is in ons eigen land. U weet, als u mijn artikeltjes gelezen hebt eenige dagen geleden, hoe er zich een comité gevormd heeft, om deze Zusters bij hun prach- tigen arbeid financieel te helpen. U hebt wellicht de circulaire ontvangen met blauwen opdruk: „Wat hoorde ik over 'n eigen huis! Iedereen, ook de man met een zeer klein weekloon, heeft kans op een eigen huis." 't Was de bedoeling, zooals uit die circulaire en uit het strooibiljet blijkt, dat de trekking reeds in Maart zou plaats hebben. Allerlei om standigheden hebben dit tegengehouden. Nu heeft zonder eenig uitstel de trekking plaats op 15 Juli a.s. Tot 10 Juli kunt u de loten opsturen. Maar mag ik u vriendelijk vragen, doe dat nu direct. 't Is zoo eenvoudig. U vult het girobiljet in en naargelang u 'n kwartje, vijftig cent, vijf en zeventig cent of een gulden opstuurt, trekt van boven af te beginnen het eerste, de twee bo venste, de drie bovenste of alle vier nummers mee. U bewaart het strookje waarop uw num mers staan, goed, want dat zijn uw loten. Hebt u nog niet zoo'n circulaire ontvangen, stuurt dan even 'n briefje naar het comité van de loterij „Meisjesstad". Postbus 90, Utrecht, en u ontvangt ze direct. Zoo u nog niet weet wat voor prachtige prij zen aan deze loterij verbonden zijn, zoo mag ik 't in 't kort nog eens aangeven: hoofdprijzen ter waarde van vijfduizend, tweeduizen en dui zend gulden. Nog' duizend andere prachtige prijzen. De circulaire geeft 't allemaal aan. Zoo u uw kans reeds opstuurde en u zoudt familie of kennssen nog tot deelneming kunnen aansporen, dan bewijst u ons een hulp, waar wij u zeer dankbaar voor zijn. Nogmaals: toe helpt mee! Neemt een kans! Laat het werk van de Zusters Augustinessen van St. Monica en in 't bijzonder ons nationaal tehuis voor daklooze vrouwen en meisjes er goed bij varen. p. S. VAN NUENEN, O.E.S.A. HILVERSUM I, 1875 en 414.4 RI. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV 8.00 Berichten ANP. 8.05—9.15 en 10.00 Gra- mofoonmuziek, 10.45 Gramofoonmuziek, 11.30 Godsdienstig halfuur, 12.00 Berichten, 12.15 KRO-orkest, 12.451.10 Berichten ANP en gramofoonmuziek, 2.00 Handwerkuurtje, 3.00 Gramofoonmuziek, 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Conso nanten en gramofoonmuziek. 6.45 „Esperanto in de practijk", causerie, 7.45 Gramofoonmu ziek. 8.00 Berichten ANP, internationaal over zicht, herhaling SOS-berichten. 8.25 Gramo foonmuziek, 8.45 Massa-zangkoor van de Christ. Oranjevereeniging ..Juliana" met bege leiding, 10.00 Berichten ANP, 10.30 Orgelcon cert. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-Uitzending 8.00 Berichten ANP, 8:10 Gramofoonmuziek, 10.15 Gramofoonmuziek, 10.35 Omroeporkest, 11.15 Omroeporkest en soliste, 12.15 Puszta-or- kest, 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek, 2.30 Zang en orgelspel, 3.00 Brei- en borduur- cursus, 3.45 Gramofoonmuziek, 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden, 4.30 Gramofoonmuziek. 5.30 AVRO-Amusementsorkest en het duo Ja. 6.30 Sporthalfuur, 7.05 Voor militairen, 7.30 Engelsche les, 8.00 Berichten ANP, 8.15 Con certgebouw-orkest, 11.00 Berichten ANP, 11.10 AVRO-dansorkest, 11.4012.00 Gramofoonmu ziek. ENGELAND, 391 en 449 M. Na 10.20 n.m. ook 342 M. 12.00 De „Romantic Rhythmists", 12.20 Be richten, 12.35 Oscar Rabin's dansorkest, 1.00 1.20 Planoduetten, 2.20 Gramofoonmuziek, 2.50 BBC-Theater-crlcest, 4.20 B.erichten en cause rie (Welsh), 5.20 Berichten, 7.20 Londensch Philharmonisch orkest en solist. 8.20 Be richten, 10.20 Oscar Rabin's dansorkest, 10.50 Chalumeau-ensemble, 11.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 11.10 Zang, 11.35 Pianovoordracht, 12.05 Vioolvoordracht, 12.35 Zang, 1.05 en 1.30 Cem balovoordracht, 2.20 Orkestconcert m. m. v. solist, 5.20 Opera-uitzending, 10.05 Orkestcon cert m. m. v. soliste, 11.0511.50 Orkestcon cert. KEULEN, 456 M. 4.50 en 6.40 Gramofoonmuziek, 8.308.50 Pianovoordracht, 9.50 Gramofoonmuziek, 10.20 Otto Fricke's orkest en solisten, 12.50 Popu lair concert, 1.20 Omroeporkest en solisten. 3.30 Vocaal en Instrumentaal jeugdconcert, 4.45 en 5.50 Gramofoonmuziek. 6.35 Leo Eysoldt's orkest en solisten, 7.45 Muzikaal tusschenspel, 8.5011.20 Zie Deutschlanaisen- der. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek, 11.50 Omroepor kest, 12.501.20 en 6.20 Gramofoonmuziek, 7.50 Omroeporkest en gramofoonmuziek, 9.30 —10.20 Gramofoonmuziek. 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek, 11.50 en 12.30 Ra- dio-orkest, 12.501.20 Gramofoonmuziek, 4.20 Omroepdansovkest, 5.35 Cellovoordracht, 6.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Cantate-uitzending, 8.35 Radio-orkest, 9.3010.20 Omroepdansork. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.35 Otto Dobrindt's orkest en solist, 8.20 Berichten, 8.50 Km. Ramhour's orkest, 9.20 Concert, 10.20 Berichten. Hierna tot 11.20 Nachtconcert, 11.50-12.15 Berichten. „It boun fen Fryske selskippen buten Frys- lan" houdt op Zondag 7 Juli a.s. in het open luchttheater „Birkhoven" bij Amersfoort een z.g. „Friezendei". Op dezen dag zal een sjongkriich gehouden worden om den van Eysinga-beker, en tevens zai een openluchtspel opgevoerd worden speciaal voor dezen dag geschreven door den heer J. P. Wiersma te Leeuwarden, met als titel „De trije broeiYeft Ifeh Gfouwërgea" (it jonge, libben fen Joast, Tsjalling en Eeltsje Halbertsma, de baen- brelckers fen it Frysk). Doos 20ct Over onze omgeving ligt een vlak gebied van lagen luchtdruk, dat hier te lande somber weer en regen brengt. De ochtendtempera turen zijn sinds gisteren nog gestegen en in Maastricht was het hedenmorgen zelfs 9 graden warmer dan normaal. Echter zullen heden niet meer zulke hooge maximum-temperaturen worden bereikt als gisteren, toen hier en daar maxima boven 25 graden Celsius werden bereikt. Vermoedelijk ontwikkelt zich in een storings front, dat over Frankrijk ligt, een nieuwe sto ring, die via België ook naar onze omgeving zal trekken. Over Spanje en Portugal is de luchtdruk snei stijgende. Er is vooral in Spanje in de laatste 24 uur veel regen gevallen. De hooge druk, die zich thans tusschen de Portugeesche kust en de Azoren bevindt, wordt al weer aangetast door een nieuwe depressie. Van de Randstaten strekt zich tot Roemenië een hooge-drukgebied van ongeveer 1022.5 mbar uit, dat naar Zuid-Rusland schijnt te trekken. Onder invloed van dit maximum blijft het in Centraal-Europa nog mooi warm weer met plaatselijke onweders. In de Rijnstreek werden enkele leden van de N.S.B. aangehouden, onder wie het lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holiand, R. te Bodegraven. Na' een verhoor door militaire autoriteiten, werden allen weer op vrije voe ten gesteld. In den nacht van Maandag op Dinsdag wer den de boekhandelaar K. en de propagandist O., twee bekende leden van de N.S.B. door de gemeentepolitie naar het bureau overgebracht, waar zij gedurende eenige uren aan een streng verhoor werden onderworpen. Omstreeks op hetzelfde tijdstip vervoegde de militaire en gemeentepolitie zich aan de boerderij van R. en toen op hun herhaald kloppen niet werd open gedaan, trokken de politiemannen zich terug in een boerderij aan de overzijde, waar den geheelen nacht werd gepost. Toen R. Dinsdagochtend naar buiten kwam, werd hij gearresteerd en naar den poli tiepost aan de Markt overgebracht, waar hij werd opgesloten. Later werd hij naar den burge meester geleid, waar hem een verhoor werd afgenomen. Daarna kon ook hij weer naar zijn woning terugkeeren. Omtrent de reden van de aanhoudingen was het niet mogelijk, inlichtingen te verkrijgen. BATAVIA, (Aneta). Naar Aneta verneemt is thans ook de adjudant-onderofficier bij de mi litaire luchtvaart, de heer Blaauw. die bij een auto-ongeluk bij Tjikarang werd gewond, over leden. Zal Cup-voetbal ook in deze oorlogsdagen het oude aanzien van vroeger bewaren? Deze brandende vraag zweefde de vorige week op aller lippen, doch nu hebben wij het antwoord en kan er getuigd worden: groo- tendeels wel. Een zeer prettig symptoom bleek in de eer ste plaats, dat de belangstelling alle verwach tingen overtrof. Allerwege bespeurde men Za terdagmiddag een vlotten uittocht naar de grounds en thans reeds kan het totale cijfer dei- bezoekers met 270.000 in 32 wedstrijden als vrij nauwkeurig worden aanvaard. Van dit aantal trok de derby in Manchester tusschen de City en de United met 23000 kijkers het leeuwen aandeel. Zij 't ook in wat mindere mate, was er in de verschillende steden volop vroolijkheid, of be ter luidruchtigheid. Op „fans' day", zoo ge noemd omdat Cup-voetbal een der hoogtepun ten is in het leven van een clubsupporter, op „fans' day" dan plegen de supporters hun enthousiasme eens extra te spuien. In gesloten colonnes rukken zij de verschillende steden binnen, natuurlijk getooid met kleurige rozet ten en linten, waarbij ratels en bellen ijverig assisteeren om een maximum-kabaai te produ- ceeren. Een Nurks alleen ergert zich aan zulk 'n enthousiasme, doch meerendeels laat het publiek deze vroolijke clubaanhangers met een lachend gezicht passeeren. En ook de derde karakteristiek bij Cup voetbal ontbrak niet op het appèl: de sensa tie. Op velerlei plaatsen liep het zoo geheel anders uit dan men verwachtte, wat deels vreugd bracht en deels leed. Doch zoo iets neemt men op den koop toe. Al met al kan deze eerste bekerdag een groot succes worden genoemd, een succes vanwege de ongedacht groote belangstelling door de verrassingen hier en daar, maar niet in het minst vanwege het sensationeele verloop. Er is echter nog een belangrijk verschil bij vroeger. Gold anders een nederlaag tot een definitieve uitschakeling, bij dit oorlogs-tournooi behoudt de verliezer zijn kans omdat het tournooi be staat uit twee wedstrijden, n.l. een uit- en thuiswedstrijd. Toen deze regeling destijds be kend werd, wezen wij er al met een enkel woord op. De verliezer van Zaterdag kan in den tweeden wedstrijd zijn schade nog inhalen, waarbij de doelpunten beslissend zijn. Wanneer een vereeniging dus zijn eersten, wedstrijd ver liest met 20 maar de returnmatch met 3—2 wint, gaat hij'vanwege het eene doelpunt méér over naar de volgende ronde. Dit is een attrac tie op zich zelf, waarbij men slechts hopen kan öp niet al te veel draws. Sensatie was er weer ruimschoots. pool met 20 van Barrow verloor, Tottenham Hotspur met 4—1 van Crystal Falace, Brent ford met 4—1 van Fulham, Charlton Athletic met 10 van Nottingham Forest ziehier enkele grepen, waarbij wij werkelijk nog niet aan het einde zijn van onze opsomming, want dan dient stellig nog de verdienstelijke prestatie van Wrexham gereleveerd, een Derde Divisie team, dat de oppermachtige Wolverhampton- ploeg tot een gelijk spel (11) dwong. Doch al de teieurgestelden krijgen a.s. Zater dag opnieuw hun kans in den herkansings wedstrijd, een ontdekking die nog niet zoo mal bekeken is en opnieuw duizenden naar de velden zal trekken. Aanvankelijk leek de match op White Hart Lane tusschen Arsenal en Notts County weinig attractief, doch toen in den loop van dr vorige week bekend werd, dat de County zich door bijzondere omstandigheden van de medewer king had voorzien van vier prominente spelers, toen steeg de strijd plots in wgarde. Want spe lers als Crooks, Massie, O'Donnell en Duncan zijn een gang op zichzelf waard. Hoe bedrogen is men echter uitgekomen. Im mers, cup-voetbal heeft nu eenmaal een ge heel ander karakter dan de gewone league-ont moetingen. Voetbal voor de Cup is kort en bondig', het is het oude „kick-and-rush"- systeem, natuurlijk aangepast aan dezen tijd, dus geperfectionneerd, doch voor fijn overleg of kunstige „tricks" is hoegenaamd geen plaats. Twee Arsenal-goals illustreeren deze tactiek beter dan een ellenlange omschrijving. Deze doelpunten ontstonden louter uit spel in de lengte van het veld, n.l. twee verre trappen van de opgedrongen Arsenal-backs tot in de buurt van het strafschopgebied, waarbij Leslie Compton het leder zonder bedenken overnam en inkogelde. Alzoo: 2x2 trappen en twee goals. Deze schijnbaar zoo orthodoxe methode paste Arsenal herhaaldelijk toe, wat de toch al niet zoo sterke Notts-achterhoede nogal moeilijkhe den bezorgde. De County had geheel den klem toon op de voorhoede gelegd, doch beter had men ook de verdediging wat kunnen versterken^ want hierin vielen legio gaten. Zoo zelfs, dat een gewiekste rot als Leslie Compton nu een maal hiervan handig partij trok en in dezen strijd de „hattrick" verrichtte. Dat voetbalsterren nog geen eenheid vormen, vonden wij hier op ondubbelzinnige wijze aan getoond. De geleende krachten zijn stuk voor stuk matadoren, doch hun spel-methode bleek zoo verschillend, dat dit herhaaldelijk tot de merkwaardigste situaties aanleiding werd. Soms zelfs lachwekkende toestanden, een gevolg van elkander niet begrijpen. Bovendien was de Ar- senal-achterhoede in prachtigen vorm, zoodat elke poging der „vreemdelingen", om op an dere wijze succes te bereiken, bedoeld worden individueele pogingen, tot mislukken was ge dwongen. Uit het verloop van dezen strijd, die een 40-Arsenal-zege bracht, valt thans reeds te concludeeren, dat Hapgood en zijn mannen de volgende ronde bereiken, want een 5-0- nederiaag lijkt even ondenkbaar als dat de To wer aan den wandel gaat. Chelsea heeft drastische maatregelen getrof- Geregelde Vracht- en Passagiersdienst naar en van Agenten: MEYER CO'S SCHEEPVAART MIJ., N.V AMSTERDAM - ROTTERDAM fen en niet minder dan vijf wijzigingen aange bracht. Deze hervormde ploeg legde West Ham United, dat tegenwoordig tot een der sterkste ploegen behoort, het vuur wel na aan de schenen. Doch ten slotte moesten de leden van Stamford Bridge met 3—2 het onderspit delven. Intusschen is de sportpers zoo vol lof over deze match, dat de return op a.s. Za terdag een onvérgetelijke dag belooft voor de Chelsea-directie. Een der spannendste wedstrijden vond te Manchester plaats, waarbij beide partijen zoo aan elkander gewaagd waren, dat de supporters bek-af waren van de doorgestane emotie. Worsley scoorde in de tweede helft voor de City het beslissende doelpunt. Ten slotte willen wij nog de Portsmouth- nederlaag releveeren, die dit elftal ondanks alle goede verwachtingen met 31 tegen West Bromwich Albion leed. Natuurlijk wordt er door de Tommies in de vrije uren druk gevoetbald, waarbij Jimmy Ho- gan, de trainer met Europeesche vermaard heid, dikwijls als leider optreedt. Zoo waren „ergens in Frankrijk" twee elftallen van de luchtafweer een voetbalwedstrijd aan het ple gen, toen plots het signaal voor luchtalarm klonk. Als hazen betrokken de voetballers de hun toegewezen posten, totdat de baan weer veilig was en de strijd kon worden voortgezet. Hebt u tijd afgehouden?" vroeg de captain van een der elftallen aan Jimmy. Lakonieker vraag is haast niet denkbaar! Sedert den voormiddag van 22 April 1940 wordt te Oegstgeest uit haar betrekking ver mist de 18-jarige Christina Diederiks, die per rijwiel is vertrokken en niets meer van zich liet hooren. Het direct door de politie inge stelde onderzoek naar haar verblijfplaats heeft tot op heden geen resultaat opgeleverd. Signalement: zij is normaal van postuur, sloom uiterlijk en heeft kort geknipt rood haar, zonder krullen. Zij is gekleed met donkeren mantel, zwarten hoed en draagt zwarte schoe nen. Het merk van haar rijwiel is „Forward". De burgemeester van Oegstgeest verzoekt de verblijfplaats van genoemde Chr. Diederiks (telefoon Leiden 21345). Dinsdag overleed op Terschelling op 63-ja rigen leeftijd Simon Wiegman. •Sinds 1903 was hij een zeer verdienstelijk lid vafl de bemanning van de roeireddingboot van tyest Terschelling en daarna van de motorrec!- dingboot „Brandaris". Hij heeft 62 reddingtoch- ten .meegemaakt, waarbij in totaal 110 men- sclienlevens werden gered. Zijn dood is een groot verlies voor de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. Dinsdag is te Nijkerk het 4-jarig zoontje van schipper Muller, uit Puttershoek, die met een Rijnaak in de buitenhaven te Nijkerk ligt, van den walkant te water geraakt en verdronken. Te St. Michielsgestel is Dinsdag het 2-jarig kindje van de familie Van IJnthoven in een onbewaakt oogenblik in een sloot achter de woning geraakt en verdronken. Voorts is Dinsdagmiddag de 76-jarige land bouwer G. Bogchelman in het gehucht Medler bij Vorden in een sloot gevallen en verdron ken. De „Sportillustratie" meldt, dat de vergade ring voor de Oostelijke afdeeling van den I.V. C.B. welke Zondag a.s. te Deventer zou worden gehouden ter bespreking van het reorganisatie- rapport, voorloopig is uitgesteld. De Westelijke afdeelingen zullen gezamenlijk vergaderen op Zaterdag 4 Mei te Amsterdam. UTRECHT Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde W. Dubois, arts, geboren te Breda, op een proefschrift. DELFT Geslaagd voor het ingenieursexa- men voor scheikundig' ingenieur J. P. W. Hout man (met lof), Salatiga; J. D. Tak, Rotterdam en R. A. IJc'ens. 's-Gravenhage. UTRECHT. Utrecht. Geslaagd de heer H. A. Sloot, AMSTERDAM, 24 April. Veemarkt. 137 vette kalveren: le kwal. 78—84, 2e kwal. 6672, 3e kw. 5664 cent per kg. levend gewicht. 154 nuchtere kalveren 6.00—9 per stuk. 51 varkens; vlceschvarkens, wegende van 90110 kg. 72 73 zware varkens 7071, zeugen 6366 cent per kg', slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Vette kalveren korte aanvoer, han- HEEN TERUG Driemaal per week luchtpost naar Indië NAPELS ATHENE RHODES ALEXANDRIË LYDDA BAGDAD BASRAH DJASK KARACHI JODPHUR ALLAHABAI CALCUTTA RANGOON RANGOON PENANC MEDAN SINGAPORE 3ANDOEN G April 23 23 19 19 20 22 23 April 23 22 del kalm, vrijwel onveranderde prijzen. Nuch tere kalveren minder aanvoer, handel stil me. onveranderde prijzen. Varkens aanvoer en han del van geen beteekenis. AMSTERDAM, 24 April. Visch. Aangevoerd ciooi consignatiezendingen. Afgeslagen aan de rae meente Vischlial De Ruyterkade, Amsterdam. Mid del Tongen 68—70 cent, kleine Tongen 64 cent P k°-. Aal 2227 cent per pond. Versche Bokkin- 1.251.85 per 100 stuks. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal 2334 cent, B.ot 15 2 cent per pond. Versche Bokking 1.501.75, Ha' der Bokking 4.50 per 100 stuks. Garnalen 1.25- 2.50 per kistje van 15 kg. ALKMAAR. 24 April. Paardenmarkt. Aan voer 206 paarden, vorig jaar 162. 2 veulens, vo rig jaar 8. Rijpaarden 350.00—525 werkpaarden 300.00425, slachtpaarden 200.00400, hitten 175.00375; jonge paarden 200.00350. Handel redelijk. BODEGRAVEN, 23 April. Kaasmarkt. Aanvoc- 89 partijen, 4005 stuks, wegende pl.m. 36045 kg le soort met R.M. 23—25.50, 2e soort met RM 20.0022. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 24 April. 6900 kg- Deensche Witte kool 5.305.50, 6600 kg. Uien 1.10—1.70, grove 1.20—1.40, 9200 kg. Peen 1.50— 1.60, 1350 kg. Bieten 1.40, 150 bos Rabarber 5.20- 950 kg. aardappelen: Bevelanders 2.90. 's-HERTOGENBOSCH, 23 April. N.V. BotermUm Aanvoer 14251 kg. Hoogste prijs 1.65, laagste prij- 1.50. middelprijs 1.62 per kg. WOERDEN. 24 April. Kaasmarkt. Aanvoer 02 partijen kaas: le kwal. met RM. 22.0023, -r kwal. met R.M. 20.0021 Handel matig. ul» 6* WOENSDAG, 24 April e CU S a o* a vi CO fl B <D g c C5 W <U O) co CD CD ,G oS Sedert Gisteren 60 O O Keulen 6 u. Lobith Nijmegen St. Andr. W. Arnhem Vreeswijk 1. w. Westervoórt Deventer Kampen Mastr. Ha. 1) Borgh. Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Lith 39.56 13.30 10.75 5.56 10.52 3.00 11.11 5.16 0.00 0.53 43.10 14.23 13,70 O'OO 6.61 0.82 39.49 12 82 10.43 5.16 10.29 1.83 1084 4 46 0.38 0.— 42.30 12.27 11.79 5.34 1.82 0.— 0 0 0.— 0- 0— 0.— 0— 003 0.— 0,— 0.— 0.— 0.- 0.— 0.— 0.00 0.35 0 24 0.14 0 21 0 02 0.22 0.04 0.— 0.- 0.17 0.13 0.- 0.18 0.14 0.19 Beneden de sluis. 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt ge acht 0.40 M. hooger te zijn bij geheel geopende stuw. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.22. 2) De waterstand aan de peilschaal te Grav® (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zijn 90 geopende stuw. AP - AP AMSTERDAM Amstelwater 8 u 0.36 AP 12 u 0.41 2 u 0.41 IJselm. water 8 u 0.25 -f AP 12 j 0.21 AP 2 u 0.23 -+- AP WATERSTAND OP DEN RIJN Kanaalwater 8 u 0.36 AP 12 u 0.41 AP 2 u 0.41 AP Stadswater 8 u 0.36 - AP 12 u 0.41 - AP 2 u 0.41 - AP Rheinf. Breisach Kehl Maxau Mannh. Lohr Mainz Bingen Caub 24 April 23 April 24 April 0.- 0.— Coblenz 3.20 0.— 0- Trier 1.68 0.— 0.— Keulen 3.55 4.52 4.58 Dusseld. 0.— 3.66 3.75 Ruhrort 2.42 0.— 0.- Duisburg 2.17 3 49 3.59 Schweinf U 2.52 2.59 Wilrzburg 1.33 2.80 0,— Strassb. 0'— 3.49 1.92 4.00 0.- 2.94 2.62 1.39 1.34

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6