Kabinet-Pierlot biedt zijn ontslag aan Extremisme in Engeland Betrekkelijke rust aan fronten in Midden-Noorwegen Hoe de tweede zeeslag bij Narvik verliep Luchtaanvallen op open steden „Franschen actief in het Skagerrak" 'J Het nieuws van heden Een der regeeringspartijen, de liberale partij, stemde tegen de begrooting van Onderwijs GEEN OPPOSITIE TEGEN DE REGEERING DE DUITSCHE TROEPEN CONCENTRATIES De Duitschers zouden Röros ten Zuidoosten van Drontheim hebben veroverd en naar het spoorwegknooppunt Storen optrekken GEALLIEERDEN WIJKEN BIJ IIIIEHAMMER EEN MEDEDEEIING VAN DE BRITSCHE MARINE Berlijn meldt: ZWARE VERLIEZEN DER BRITSCHE VLOOT VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27y2 ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VRIJDAG 26 APRIL 1940 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22360 Een Duitsche bewering en een Britsche tegenspraak Tegenspraak van Berlijn; hard nekkige geruchten in Litauen De Bilt meldt: Twee Duitsche patrouillevaar tuigen tot zinken gebracht Duitschland ,,in oorlog" met Noorwegen Proclamatie van Roosevelt De regeering overweegt maatrege len tegen communistische en fascistische elementen Een verklaring van minister Anderson Geen Engelschen in Narvik, meldt Berlijn De luchtaanvallen op Stavanger De Duitsche vlootverliezen Het slagschip Warspite leidde de operaties NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regei 30 ct., Ingez. mededeelingen SO cent; idem op pag. één 65 cent per regel. &ij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de Heine annonces „Omroepers" zie de rubriek Onze Brusseische correspondent seint d d. 36 April; De Belgische Kamer heeft heden avond gestemd over de begrooting van Openbaar Onderwijs. De libe ralen stemden eenparig tegen het ontwerp tot het instellen van een tweevoudige organisatie van het departement, waarbij rekening ge houden zou worden met de twee taligheid des lands. Vermits dus een der regeerings partijen de liberale fractie is door drie ministers in het kabinet vertegenwoordigd de regeering niet volgde, heeft de Eerste Minis ter Pierlot daaruit de noodige con sequenties getrokken. Het kabinet zal morgen, Vrijdag, zijn ontslag aan den Koning aanbieden. De begrooting werd overigens aangenomen met 120 tegen 45 stemmen en 15 onthoudingen. Onder deze omstandigheden was de eerste mi nister, Pierlot, de meening toegedaan, dat een dergelijke verloochening door een der fracties, die de regeeringsmeerderheid vormen, hem geen Voldoende gezag liet om te regeeren. In politieke kringen legt men er den nadruk op, dat de oppositie der liberalen alleen het ontwerp tot splitsing van het Departement van Onderwijs betrof en niet tegen de regee ring was gericht. De liberalen geloofden waar schijnlijk niet, dat tegenstemmen aftreden der regeering ten gevolge zou hebben. Zij schijnen verrast door dit resultaat. Dezelfde kringen zijn algemeen de meening toegedaan, dat de crisis niet ernstig is en dat dezelfde regeering zeer snel terug zal keeren. De Indépendance Pierlot BERLIJN, 25 April. Het Duitsche Nieuws bureau meldt: Den laatsten tijd neemt het aan tal gevallen toe, dat Britsche vliegtuigen open steden, die geen militaire beteekenis hebben, met bommen bestoken. Dergelijke voorvallen vertoonen een bepaald systeem, waar Duitsch- land niet langer meer onverschillig tegenover kan staan. Nog heeft de Duitsche luchtmacht zoo vervolgt het D.N.B., het strikte bevel, open vijandelijke steden zonder militaire beteekenis niet aan te vallen. Zouden de Engelschen even wel met hun aanvallen op niet-militaire doel witten voortgaan, dan zou het hun op zekeren dag bij het ontwaken slecht vergaan en zou bom met bom vergolden worden. LONDEN, 25 April (Reuter). Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt mede: In het Duitsche legerbericht wordt beweerd, dat Brit sche vliegtuigen Dinsdagavond begonnen zijn met den onbeperkten luchtoorlog door onbe schermde plaatsen zonder militaire doelwitten aan te vallen. Deze bewering is ongegrond. De aanval op het eiland Sylt was gericht tegen het vliegveld van Westerland, een belangrijk mili tair object en een der zwaarst verdedigde plaat sen in Duitschland Er werd geen aanval onder nomen op de stad Heide. Er wordt aan herin nerd, dat vijandelijke vliegtuigen op 17 Maart bommen geworpen hebben op de Orkaden, waarbij slachtoffers vielen onder de burger bevolking. KAUNAS, 25 April (Reuter) De Duit sche legatie te Kaunas publiceert een te genspraak van het door het Stockholmsche „Aftonbladet" gepubliceerde bericht uit Kaunas, volgens hetwelk te Memel en in Oost-Pruisen Duitsche troepen zouden wor den geconcentreerd. Desondanks blijven te Kaunas hardnekkige geruchten de ronde doen, dat alleen reeds te Memel de Duitsche troepen versterkt zijn met acht nieuwe volledig uitgeruste bataljons, die voor een onbekende bestemming worden ingescheept. De havens zijn volgens den correspondent van Aftonbladet vol troepen en oorlogstuig. Scholen en openbare gebouwen zijn gevorderd en talrijke oorlogsbodems en transportschepen liggen ge reed om uit te varen. Ook de spoorwegen van Oost-Pruisen zijn geheel gereserveerd voor mi litaire doeleinden, burgers worden niet toege laten. Alle verkeer met Litauen is gestremd. Beige is van meening, dat het oogenblik slecht gekozen was om over te gaan tot een hervor ming van het Departement van Onderwijs en dat de regeering een dringender taak had te vervullen dan naast den secretaris-generaal en een zeker aantal directeurs-generaal van Onderwijs, adjuncten van de andere taalgroep in te stellen. Donderdagmorgen was het Belgische kabinet bijeengekomen en het heeft zijn instemming betuigd met de belastingvoorstellen van den minister van Financiën, Gutt. Aan belastingen zal van het land gevraagd worden een bedrag van ongeveer 1 milliard francs. Doch alvorens de plannen bekend ge maakt zullen worden, zullen de ontwerpen worden voorgelegd aan den hoogen raad voor financiën. De kabinetsraad heeft voorts besloten, dat ten behoeve van de nationale verdediging za! worden overgegaan tot het inzamelen van af val van allerlei aard. In politieke klingen te Brussel acht men het niet uitgesloten, dat de voorzitter van de Kamer, Frans van Cauwclacrt, door den Koning belast zal worden met de vorming van een nie.uw kabinet. iiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii; VERWACHTING: Plaatselijke mist, tijdelijk opklarend, doch later weer toenemende bewolking met kans op lichten regen, kille ochtend, overdag iets warmer dan gisteren, meest matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind. H OVERZICHT: De oude depressiekern over de Noordzee S vult verder op. Vermoedelijk nadert een E| volgend storingsfront Ierland. ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllli^ PARIJS, 25 April (Havas). Het Franache avondlegerbericht luidt: In de Vogezen heeft een onzer patrouilles een vijandelijk detachement, dat zich in de buurt van een onzer poster, in hinderlaag had gelegd, verjaagd. In het Skagerrak heeft een groep Fran- sche torpedojagers twee vijandelijke pa trouillevaartuigen aangevallen en tot zin ken gebracht. Zij zijn ondanks de vlieger aanvallen zonder averij op hun basis te ruggekeerd. Voor wat betreft de operaties in Noorwegen wordt het officieele Britsche communiqué aan gehaald. WARMSPRINGS, 25 April (Reuter)Pre sident Roosevelt heeft het bestaan van den staat van oorlog tusschen Duitschland en Noorwegen geproclameerd. De proclamatie van Roosevelt maakt de Amerikaanschc neutraliteit in dit conflict bekend. ,*CY %■*- >s Een Duitsche stoottroep in actie aan het Westfront LONDEN, 25 April (Reuter). De Engel- sche minister van Binnenlandsche Zaken, Anderson, heeft in het Lagerhuis medege deeld, dat hij thans overweegt, of het wen- schelijk is de defensiehepalingcn te ver sterken, teneinde activiteiten te stuiten, welke de nationale oorlogsinspanning zou den kunnen belemmeren. Deze verklaring werd afgelegd in ant woord op vragen over het optreden der Engelschc communisten en fascisten. Anderson zeide: „Ik heb eenigen tijd nauw lettend het optreden gade geslagen van zekere kleine groepen menschen waarvan sommigen er opzettelijk naar schijnen te streven de oor logsinspanning te belemmeren (toejuichingen) De nationale vastbeslotenheid, dat de oorlog gevoerd moet worden met al onze kracht, is van dien aard, dat dit optreden tot dusverre weinig practisch effect heeft gehad. Niettemin kunnen de mogelijke consequenties van voortdurende pogingen om de oorlogsin spanning te belemmeren niet over het hoofd gezien worden (toejuichingen). De kwestie, welke stappen eigenlijk genomen kunnen wor den om propaganda van een schadelijk soort te stuiten, is besproken, toen de defensiebepa lingen op 31 October werden aangenomen." Voortgaande zeide Anderson.: „Men was het er algemeen over eens, dat alles in het werk moest worden gesteld, zelfs in tijd van oorlog, om ingrijpen te vermijden in het propageeren van meeningen, die voorgestaan worden door kleine minderheden. Het gevaar bestaat echter, dat de vrijheid, die toegestaan wordt door onze traditioneele beginselen, misbruikt zou kunnen worden door extremisten, van wie sommigen er naar streven die vrijheid te vernietigen. Op het oogenblik overweeg ik, of een of andere versterking van de bepalingen wenschelijk is. om het optreden, dat in het bijzonder gericht is op belemmering van dc nationale oorlogs-. inspanning, te stuiten". In antwoord op een vraag van het Labourlid Watkins antwoordde Anderson, dat hij zou over wegen de betooging te verbieden, die de fascis ten voor 1 Mei in Oost-Londen organiseeren. In antwoord op eenige nadere vragen gaf minister Anderson de verzekering, dat de auto riteiten de plaag der fascistische emblemen, die afgedrukt werden op openbare muren, ern stig opvatten. Het Labourlid Morrison wees er op, dat in één Londensche wijk in twee weken tijds ruim duizend van dergelijke leuzen op openbare gebouwen waren aangebracht. De li beraal Harris zeide, dat de regeering behoorde op te treden tegen degenen, die de instructies gaven, n.l. het fascistische hoofdkwartier. Wat de anti-Britsche propaganda betreft, raamde Anderson het aantal publicaties van dezen aard op ongeveer 20. Hij gaf den liberaal Mander de verzekering, dat de autoriteiten Siun waak zaamheid niet laten verslappen ten aanzien van personen, die vroeger actieve leden waren ge weest van de vereeniging, die bekend is ge worden onder den naam „The Link". (Deze or ganisatie bestond voor den oorlog en had ten doel de Engelscb-Duitsche betrekkingen te be vorderen. Zij was aan de kaak gesteld als een hulpmiddel der Duitsche propaganda), In de situatie aan de fronten in Noorwegen hebben zich, mede onder invloed der weersgesteldheid, weinig veranderingen voorgedaan. In het gebied ten Zuiden van Drontheim hebben de Geallieerden hun stellingen nabij Lillehammer onder Duitschen druk moeten ontruimen. De krachtige Duitsche tegenstand bij Steinkjer heeft den opmarsch der Geallieerden ten Noorden van Drontheim tot staan gebracht. Beide partijen schijnen thans bezig te zijn de ingenomen stellingen te con- solideeren. In het gebied van Narvik woeden zware sneeuwstormen, die iedere militaire operatie vrijwel onmogelijk maken. Uit Stockholm wordt gemeld, dat de Duitsche troepen Röros heb ben genomen. Röros ligt op ongeveer 100 K.M. ten Zuidoosten van Drontheim. De Duitschers zouden volgens deze berichten opdringen naar het spoorwegknooppunt te Storen, dat, naar verklaard wordt, in handen der Geallieerden is. LONDEN, 25 April. (Reuter) Het Britsche departement van Oorlog deelt mede: „Er zyn gcen verdere gevechten geleverd in de zone ten Noorden van Drontheim, waar de vijand zich^ thans schijnt in te graven juist ten Noorden van Steinkjer. In het Zuiden heeft de toegenomen druk van den vijand het noodig gemaakt, dat de troepen der Geallieerden zich terugtrekken van de stellingen, welke zij tot dusver nabij Lillehammer bezet hielden. L!it de zone van Narvik valt niets te melden." Ofschoon de opmarsch der Geallieerden door den krachtigen Duitschen tegenstand bij Steink jer vertraagd is, is er geen stilstand gekomen in hun omsingelende bewegingen tot insluiting van Drontheim, aldus de correspondent van Aftonbladet uit Noord Trondelag. Deze cor respondent schrijft, dat het zware vuur Woens dagavond laat nog werd voortgezet tusschen vooruitgeschoven Britsche eenheden en de zwaarbewapende en door tanks en pantserauto's gesteunde Duitschers. De Duitschers hebben den steun der kanonnen van een lichten kruiser en twee torpedobootjagers, die het binnenste deel van de fjord van Drontheim zijn binnengedron gen. De Fransche en Britsche troepen uit Nam- sos hebben een zeer moeilijke taak. De Duit schers hebben krachtige versterkingen door de lucht aangevoerd en aan land gezet met oor logsschepen op het schiereiland Inderoy. De bewegingen der gecombineerde Geallieerde en Noorsche troepen zijn de vorige week met zoo groote snelheid ten uitvoer gelegd, dat zij Za terdag j.l. de Duitschers verrasten door Steink jer te bereiken. Berlijn toont zich zeer voldaan over de ope raties ten Noorden van Drontheim. Het Duitsche Nieuwsbureau seint hierover: De successen der Duitsche troepen ten Noor den van Drontheim zijn voor de verdere oorlog voering van het grootste belang. Door de bezet ting van belangrijke engten en terreinpunten in de omgeving van Steinkjer is, naar het D.N.B. verneemt, het gebied van Drontheim tegen iedere bedreiging van het Noorden uit beveiligd. De gevechtswaarde van de afdeelingen, die de Duitsche troepen tegenover zich vinden, wordt volgens de tot dusver opgedane indrukken als gering gekenmerkt. Zoo kon b.v. een goed ver sterkte en zeer belangrijke stelling, die met zes machinegeweren bezet was, door een klein Duitsch détachement zonder eigen verliezen wor den ingenomen. Naar van Duitsche zijde medegedeeld wordt, hebben aan de hernieuwde beschieting door de Geallieerden van de stad en de haven van Nar vik twee slagschepen, verscheidene kruisers en torpedojagers deelgenomen. De beschieting heeft wederom geruimen tijd geduurd en in de stad aanzienlijke schade aangericht. De Duitsche troepen werden, aldus het Duitsche Nieuws bureau, in hun verdedigingskracht niet geschaad, daar zij in den tusschcntijd ruimschoots gele genheid hebben gehad, geschikte stellingen uit te kiezen en te versterken. Niettegenstaande Britsche zeestrijdkrachten thans reeds verschei dene dagen Narvik onder vuur hebben gehou den, hebben de Engelschen tot dusver een lan dingspoging nog niet gewaagd. Reuter verneemt, dat de Britsche bommen werpers bij den laatsten aanval op het vlieg veld van Stavanger, voor het eerst des nachts een ontmoeting hadden met Messerschmitt- toestellen. De jongste rapporten over de aan gerichte schade toonen aan, dat een aantal op het vliegveld staande vijandelijke vliegtuigen in vlammen is opgegaan en dat, na het vertrek van de aanvallers, felle branden zijn ontstaan. De Noorsche regeering heeft Woensdag door het radiostation Tromsö een oproep laten uit zenden tot de bevolking van Noordelijk Noor wegen, waarin zij deze opwekt zich te organi seeren voor de verdediging van de vrijheid en het bestaan van Noorwegen. Het Duitsche be richt volgens hetwelk de radiozender van Tromsö vernield zou zijn, is dus niet juist, zoo verklaart men te Helsinki. Het Britsche Departement van Oorlog deelt mede, dat de officieele aanduiding van de Britsche strijdkrachten in Noorwegen is: „Het Noord-Westelijke expeditieleger". Aan verwanten van de soldaten wordt verzocht correspondentie te richten aan „N.W.E.F." (North Western Ex peditionary Force), teneinde verwarring te voorkomen met het B.E.F. (British Expeditio nary Force) in Frankrijk. De Britsche admiraliteit heeft Donderdag avond de lijst der verliezen, die kort geleden door de torpedoboot jagers Eclipse en Hotspur en het slagschip Rodney zijn geleden, gepubli ceerd. Drie man werden gedood, een overleed tengevolge van bekomen verwondingen en twee werden gewond aan boord van de Eclipse. Op de Hotspur zijn zestien man gedood of over leden tengevolge van' bekomen wonden, aan boord van de Rodney werden zeven man ge wond. Een officieele woordvoerder te Londen heeft verklaard, dat 26 Duitsche transportschepen en voorraadscheperr door optreden der Geallieerden ia den grond zijn geboord of door de eigen be manning' tot zinken gebracht tusschen 9 April, toen de eerste Duitsche troepen aan land werden gezet en 22 April. Tien andere transport- en voorraadschepen werden door tor pedo's getroffen en zijn waarschijnlijk gezonken. Een werd tijdens een luchtaanval in brand ge bombardeerd en vier Duitsche schepen werden buit gemaakt. Deze schepen werden gebruikt om de Duitsche troepen in Noorwegen te steunen en van voorraden te voorzien, ofschoon niet alle schepen troepen transporteerden. Het aantal dooden bij de vernietiging dezer vaartuigen moet verscheidene duizenden bedragen. Aan de Oostkust van de Oslofjord zijndrieduizend lijken van Duitschers aangespoeld. Groote hoe veelheden wapens, munitie en andere voor raden zijn voor de aanvallers verloren gegaan De liberalen in België stemmen tegen de begrooting voor Onderwijs; het kabinei- Pierlot treedt af. De Duitsche troepen zouden Röros ten Zuidoosten van Drontheim hebben ver overd. De Britsche regeering overweegt maat regelen tegen extremistische partijen. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp tot aanwijzing van heffingen voor het Leeningfonds z.h.st. goedgekeurd. Twee K.L.M.-vliegtuigen uk Zweden teruggekeerd. De verdere behandeling van den z.g. koffermoord te Amsterdam geschorst tot 29 April. Brand bij Vroom en Dreesmann aan het Spui te Den Haag. Felle brand te Varik. Beurs van New York: Stemming ver deeld. Slagvaardig Toen Europa wederom den oorlog inging hebben we niet kunnen ver moeden, dat hoog in het Noorden Noorwegen het slagterrein van de oorlogvoerende volken zou worden. Toch is het geschied. De harde werke lijkheid doet vele eens vreedzame, rustige plaatsen de bitiere beproeving van de oorlogsellende gevoelen. Weten we wel ooit rvaar de slag zal geleverd worden? Ieder onzer heeft in deze wereld drie vijanden. De catechismus noemt hen ons. Doch weten we waar we hen moeten weerstaan? Ze lokken ons vaak op een terrein waar we niet voorbereid zijn. Daarom dienen we altijd en overal paraat te zijn tot af weer, paraat om slag te leveren met den booze, met de wereld en met de eigen kwade begeerte. Het leven is nu eenmaal strijd en we moeten het slechte overwinnen door onze geeste lijke kracht als kampvechters. Waar de strijd precies volstreden zal worden of wanneer, weten we niet. doch we dienen overal en ieder oogenblik slag vaardig te zijn. LONDEN, 25 April. (Reuter) In een offici eele mededecling van de Britsche marine over den tweeden slag bij Narvik wordt ge zegd, dat op 13 April omstreeks het middag uur tijdens mist de Britsche torpedo jagers Icarus, Hero, Foxhound, Kimberley en Forester en de torpedojagers van de Tribal-klasse Bedouin, Punjabi, Eskimo en Cossack en het slagschip Warspite de West fjord opstoomden in de richting van de Ofot-fjord en Narvik. Deze zeestrijdkraehtcn stonden onder bevel van vice-admiraal Whitworth. Juist voor den ingang van het nauwe kanaal dat naar de Ofotfjord leidt, stegen de vliegtuigen van de Warspite met volle bomrekken op in de richting van Nar vik. De Warspite is een slagschip van de Queen Elisabeth-klasse en meet 30.600 ton. Het is uitgerust met acht monden van 15 duim en acht stukken van zes duim. Er moest voorzichtig worden gemanoeuvreerd. Om 12 uur 26 kwam het eerste treffen, toen een Duitsche torpedojager aan de Zuidzijde van de fjord uit den mist te voorschijn kwam. De Icarus en de Bedouin namen deze bodem vrijwel gelijktijdig waar. Deze beide schepen en de. torpedojagers Punjabi en Cossack openden het vuur. De vijand keerde evenwel terug en ver dween in den mist. Vervolgens heeft de Britsche strijdmacht het wrak van het Duitsche munitie transportschip Rauenfels gezien, dat aan den grond zat en nog steeds brandde. Het was drie dagen tevoren vernield door een ontploffing, toen de Havock zich bij den aanval van het tweede torpedojager - ilotille terugtrok. Om kwart voor één doemde een Duitsche torpedojager op aan stuurboordzijde. Hij werd direct door de eigen torpedojagers aangevallen en beantwoordde het vuur. Vijf minuten later kwam een andere Duitsche torpedojager van dezelfde klasse in zicht en nam eveneens deel aan den strijd. Onze torpedojagers hadden dus twee doelen. Enkele minuten later opende de Warspite liet vuur. Intusschen was van de Britsche vliegtuigen de mededeeling ontvangen, dat een vijandelijke torpedojager in de baai op de loer lag. Deze jager werd om 1 uur 07 door de Icarus gesignaleerd. Ook de torpedojagers Bedouin, Punjabi en Eskimo bonden met den vijandeiijken torpedojager den strijd aan, zoo dra zij dezen in zicht kregen. Deze Duitsche tor pedojager bood hardnekkigen tegenstand. In acht minuten stond de Duitsche torpedojager voor, midscheeps en achter in brand, doch een der kanonnen bleef in actie, tot het ten slotte door de Warspite werd tot zwijgen gebracht. Intusschen werden de Britsche torpedojagers nog steeds beschoten door twee vijandelijke torpedojagers, welke Oostelijk van hen lagen. Er verschenen nog meer vijandelijke torpedo jagers. In het geheel zigzagden zes vijandelijke schepen voor de Britsche strijdmacht. Er werd hevig gevuurd. Vele Duitsche salvo's kwamen dicht bij de Britsche schepen neer, doch geen dezer werd getroffen. Om half twee vielen de Britsche marine vliegtuigen de havenwerken van Narvik aan. De Warspite bevond zich toen in een positie, van waar hij de kustversterkingen kon bom bardeeren. Tezelfdertijd waren de andere Brit sche torpedojagers slaags met Duitsche tor pedojagers, die zich op ongeveer 3 mijl afstand bevonden. Deze actie verliep in een aantal ge vechten, waarbij de vijand zich voortdurend terugtrok. Het half uur na twee uur was be slissend voor de actie der torpedojagers. Het scheen het einde te zijn, doch de vier overge bleven Duitsche torpedojagers, waarvan een zwaar beschadigd was, vluchtten de Rombaks- fjord in. Zij verspreidden rookgordijnen, ter einde een achtervolging te bemoeilijken. Zie vervolg pagina 2) BERLIJN, 25 April. (D.N.B.) Vandaag heeft de Duitsche luchtmacht opnieuw met succes in gegrepen in den strijd in Noorwegen. Twee Brit sche transportschepen werden getroffen door bommen van zwaar kaliber. Een Britsche mij nenveger, welke zich voor de Westkust van Noorwegen ophield, werd tot zinken gebracht, een Britsche torpedojager door bomtreffers in brand gezet. In Midden-Noorwegen bij Lesjakop. hebben Duitsche gevechtsvliegers vijf op den grond staande Noorsche jachtvliegtuigen van het En- gelsche type Gloster-Gladiator vernietigd. In het gebied bij Dombaas werden troepenconcen traties van hetgeen overgebleven is van de hoofdmacht van het Noorsche leger, door aan vallen verspreid.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1