UIT DEN OMTREK er Yacuinatic I EDEGO-Rijwielfabriek „EDEGO"-RIJWIELEN EDEGO RIJWIELEN model 1940 Alle goede zaken worden regel matig geadverteerd in een goede TAX GRATIS MORGEN es „Midza-Kindeireclame" met GRATIS onderhoud met GRATIS verzekering DINSDAG 7 MEI 1940 BEVERWIJK JUBILEUM VAN DE KERK VAN O. L. VR. VAN GOEDEN RAAD De werkloosheid HAARLEMMERMEER HILLEGOM HILLEGOM ST. JOSEPH-PAROCHIE van de St. Josephkerk naar de bollenveiling te 10 uur. VELSEN ROODE KRUIS VRAAGT HELPSTERS Burgerlijke stand IJMUIDEN R.K. Meisjesschool jubileert 25-jarig, bestaan luisterrijk herdacht ZAANDAM TEGEN LUCHTAANVALLEN Diefstal van geld WIJK-AAN-ZEE ZANDVOORT NOORD WIJK SASSENHEIM HET ROODE KRUIS ZILK Zandvoort is gereed Groote seizoenverwachtingen in allé kringen De gedenkplaat in het Polderhuis RETRAITEN Loyola te Vught RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ZIJ, DIE VEEL SCHRIJVEN, ZEGGENS Het is de courant EN NU, IETS VOOR JULLIE Op de enveloppe vooral zetten: en van nu af aan legen diefstal-brand-explosïe en blikseminslag Sfap voortaan op Uw EDEGO-RIJWIEL mei hef rus tige gevoel: Ik ben verzekerd. Ook U loopt ieder oogenblik de kans, dat Uw rijwiel U ontstolen wordt en dan staat U voor een uitgave, die U niet voorzien hebt. Draag dit risico niet zelf, doch laat ons dat risico dragen Daarom: De Keur op het goud en de naam EDEGO op Uw rijwiel geven waarborg! HAARLEM ZIJLSTRAAT 11—1315 en KINDERHUIS VEST 374345 TEL. 13039 en 17340 i m Het programma voor de herdenking van het feest van de kerk van O. L. Vrouw van Goe den Raad aan den Arendsweg luidt als volgt: Zondag 12 Mei, len Pinksterdag, worden de ochtendplechtigheden op intieme wijze met de eigen geestelijkheid gevierd. Er is algemeens H. Communie voor de geheele parochie om God te danken voor de vele weldaden, die Hij in de afgélocpen jaren door de voorspraak van Maria aan de parochie heeft geschonken. Des avonds om 7 uur wordt een plechtig Lof gecelebreerd door den ZeerEerw. heer M. J Haver, stichter der parochie, waarbij de oud kapelaans de ZeerEerw. Heeren W. v. d. Berg en C. Ouwendijk en de WelEerw. heeren P. Schretlen. C. van Steen. A. N. v. Nobelen, J. r. d. Beek en G. Dorsten aanwezig zullen zijn Zoodra de eerwaarde gasten de kerk zijn binnen getreden en op het altaar zijn aange komen, wordt door allen het welkomstlied ge zongen. Het plechtig Lof vangt aan met een door allen, in afwisseling met het koor, gezon gen plechtig „Te Deum" Tijdens het Lof zal tot de gasten een woord van welkom worden gericht. Na het Lof zal door het koor de Feestcantate worden uitgevoerd, die voor deze gelegenheid is gemaakt en getoonzet. Tot slot wordt door allen gezongen het lied „Lieve Vrouw van Goeden Raad". Maandag 13 Mei, Tweeden Pinksterdag, wordt om 10 uur de Solemneeie Hoogmis opgedra gen door Pastoor Haver, die vijf en twintig jaar geleden dé eerste H Mis opdroeg aan dit altaar. De parochianen zullen het op prijs stellen hun vroegere geestelijkheid persoonlijk te begroeten. Daarom zal 's middags van 2 tót 4 uur in de versierde St. Josephzaal een receptie gehouden worden. Om 5.30 uur plechtig Sluitingslof. Onder dit Lof wordt verwacht, dat Pastoor Haver de ge legenheid wil waarnemen om zijn oud-paro chianen toe te spreken. Na het Lof zal tot be sluit der feestelijkheden worden gezongen het lied van „Lof en Dank". Zaterdag stonden bij de gemeentelijke ar beidsbeurs ingeschreven 444 werkzoekenden, waaronder 27 uit de gemeente Heemskerk, tegen 453 (26) in de voorafgaande week. Hiervan waren 139 personen in werkverschaf fing geplaatst, nl. 129 in Beverwijk en 10 te Heemskerk. Aanbesteding. In het openbaar is aan besteed voor rekening van de gemeente Haar lemmermeer het maken van een bijgebouw op een terrein achter het politiebureau, gelegen langs den oostelijken Hoofdweg te Hoofddorp, bèstaande in het bouwen van arrestantencellen, commandopost voor de luchtbescherming, brand weerkazerne, garages, bergplaatsen en verwar mingskelders. De hoogste inschrijver was de heer Moolhuij- zen voor 59.294. De laagste Inschrijver was N V. Berghoven te Amsterdam voor ƒ42450. Verder schreven in Gebr. de Graaf. Halfweg, voor ƒ49860; Philips Bouwbedrijf, Santpoort voor ƒ47280; A. Voordauw, Zoeterwoude, voor ƒ51000; Cozijn en de Vries, Lisse, vpor ƒ49299; C. van Dijk, Nieuweveen, vpor ƒ54430; Boeree en van de Breggen, voor 52885; N. Vermeulen, Haarlem, voor ƒ51749; Koning, Spanbroek, voor 46000. De boMenveiliiig. Morgen cm 10 uur gaat de jaarlijksche veiling beginnen, welke is ingesteld om de St. Josephkerk te steunen. Zooals ieder jaar zijn we nieuwsgierig naar de opbrengst. Wij vieren half September het 25-jarig bestaan van onze kerk. Nooit was de toestand zoo slecht als dit jaar. De oorlog was voor ons een streep door de rekening. Toch mag men verwachten, dat morgen de veiling goed zal verloopen. De kerk beleeft moeilijke tijden. Velen kun nen nog geen plaats betalen, anderen moeten hun gaven verminderen. Maar morgen doet ieder zijn best om op tijd aanwezig te zijn! (Zie de advertentie in dit nummer). De Kruisvaart. Maandagavond gaf het St. Aloysius-cohort van de St. Josephparochie een zeer goed geslaagde uitvoering in de St. Aloy- siusburcht. De zaal was goed gevuld toen kapelaan Van der Heijden de bijeenkomst opende met een woord van welkom. Hij wees op het groote be lang van onze R.K. Jeugdorganisatie en spoorde de ouders aan, volle medewerking te verleenen. Eerst werden eenigé dansen uitgevoerd. Daar na kwamen onze Kruisvaarders op de planken. Opgevoerd werd de oorspronkelijke drie-acter ..Het geheim van de Koomor". door Lambert Melissen. Op buitengewone wijze is het tooneelgroepje van het St. Aloysius-cóhort ér in geslaagd dè aanwezigen te vermaken en in spanning tê hou den. Mej. Annie Fangmann verzorgde het mu zikale gedeelte op uitmuntende wijze. Schaken De uitslagen der wedstrijden om het Persoonlijk Kampioenschap der uitgestelde en afgebroken partijen der vorige le en 2e ronde zijn als volgt; le klasse groep 1: W. J. Saeys—mej. M. Ma- rinus 'A le klasse groep 2: H. Gogoll—J. Brauckmann 'A— 2'e klasse groep 1; A. den Heeten—mevr. R. Onvlee VtlA. De uitslagen der 3de ronde, gespeeld j.l. Woensdag, zijn: le klasse groep 1; W. J. Saeys—J. Joh. Bol afgebr.; mej. M. Marinus—H. A. Goemans af- gebr. (Uit deze groep heeft de heer J. Kramer zich teruggetrokken). le klasse groep 2: H. Gogoll—W. G. A. Ver leur uitgesteld: J. Brauckmann—G. Marinus id.; P L. v. d. VliesF. C. Haalebos 01. 2e klasse groep 1: M. H. v. d. Poll—G. v. d. Berg 10; A. den HeetenJ. A. v. d. Velden 0—1; F. v. d. Bergmevr. R. Onvlee 10. 2e klasse groep 2- H. v. Wamel—S. v. Ruiten 1—0; G. StaalenhoefC. W. v. d. Ploeg 1—0, Th. Brouwer Jr.—J. v. d. Berg uitgesteld. Een mooie prijs behaald Zaterdag j.l. slaag de onze R.K. Mandolineclub „Ancora" er in om op het Nationaal Concours te Rotterdam den eersten prijs te behalen met 302 punten. Deze prijs bestond uit een zilveren medaille en een di ploma. Het is werkelijk een aardig succes, dat deze nog jeugdige vereeniging hierbij behaald heeft. B. VAN LEUR VEN, Pastoor Een van de belangrijkste werkzaamheden van het Roede Kruis is het verleenen van eerste hulp en het transporteeren van zieken en ge wonden. In geval van oorlog moet een enorme trans port-organisatie worden opgebouwd voor het vervoer van gewonden en zieken naar het ach terland, het z.g. evacuatiegebied. Ia zulke tijden moeten tienduizenden gewonden en zieken door het Roode Kruis worden verzorgd. Hiervoor zijn een zeer groot aantal medewer kers en medewerksters noodig, die eerst tot helpers en helpsters moeten worden opgeleid. Binnenkort zal door den artsleider Dr. W van Haselen een nieuwe cursus in E.H.B.O Worden geopend, terwijl speciaal voor dames een cursus in verplegingskunst zal worden ge houden. Wij hopen, dat een groot aantal man nen en vrouwen aan onze dringende oproep gehoor zullen geven. Een ieder tusschen 18 en 50 jaar kan zich voor deze cursussen opgeven. Aanmelding kan geschieden bij: Dr. W. van Haselen, Kanaalstraat 51, IJmuiden, M. W. Hellemons. Dacostalaan 6, Driehuis en bij L. Dyksen, Charl. de Bourbonlaan 1, Santpoort station. Géboren: C. W. Bonekampv. d. Brink, d. M. VerheijStoppelenburg, d. L. W. Jan maatVersteeg, z. W. J. HoogerwerfSchip- pérs, 2 d. Ondertrouwd; H. van der Zwet Slotemaker en A. C. Swan Ch. Th. Krabbendam en M. P. van der Helm J. Keuter en N. Wijminga K. Vrolijk en J. B. Paaij B. Massier en E. Jacobs Th. van Beusekom en H. Mors A. Vuil en M. Boes. Getrouwd: J. Rol en A. Kosterman W. N. Brouwer en C. Demmers H. Deen en G. Ja ger C. J. Heeremans en F. J. M. v. d. Linde G. Boer en N. Broek M. Bal en J. Ch. Wee- da J. Dierx en W. v. d. Heide S. H. Kooij en M. M. Buren A. de Waard en M. Duijven- bode H. W. v. Reeuwijk en W. Brachter A. M. Beels en E. Th. Krabbendam. Overleden: P. Vergers, 34 jaar, echtgen. van A. Been, Wüstelaan 30. Santpoort J. Lamers, 71 jaar echtgen. van J. F. A. Jungbacker, Pr. Hendrikstraat 82 rd„ IJmuiden W. G. A. J. v. Ommeren, 75 jaar, echtgen. van E. B. Buursink, Rijksweg 274, Santpoort. Onder zeer groote belangstelling van de ge heele parochie van IJmuiden-Oost werd het 25- jarig bestaan herdacht van de R. K. Meisjes school aan den Zeeweg. De dag werd begonnen met een H. Mis, welke werd opgedragen door den rector, pater Emma nuel, geassisteerd door de beide vroègere oprich ters der St. Anthoniusschool, n.l. pater Angelus en pater Alexander. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op den wethouder van Onderwijs dr. A. J. v. Leusen. Des middags van 3—4 uur werd in het patro naatsgebouw de receptie gehouden. Zeer vele personen kwamen het jubileerend bestuur hun gelukwenschen aanbieden. Wegens bijzondere omstandigheden zag men er van af toespraken te houden. Hier merkten we o.m. op de diverse schoolbe sturen in de gemeente Velsen, wethouder Nijs- sen, en vele anderen. Ook de Inspecteur van het Onderwijs te Alkmaar, onder wiens ressort IJmuiden behoort, deed van zijn belangstelling blijken. De heer Dun kreeg gelegenheid hier enkele woorden tot het jubileerend schoolbe stuur te richten. Hij sprak zeer waardeerend over het werk van de eerw. Zusters bij hét on derwijs. In de receptiezaal stond een schat van bloe men opgesteld. Darondêr bevonden zich bijzon der fraaie en groote bloemstukken van tal van sociale vereenigingen en particulieren. Deze zee van bloemen stond opgesteld rondom het ca deau van de parochianen aan de Zusters. Dit feestgeschenk bestond uit een zestal massief ko peren kandelaars en een altaarkruis voor de Zusterkapel. Door omstandigheden was burge meester Mr. M. M. Kwint verhinderd op de re ceptie aanwezig te ziin. Des avonds werd in het St. Fidelisgebouw de feestavond gehouden, welke uitsluitend verzorgd werd door de leerlingen van de Zusterscholen met medewerking van een paar oud-leerlingen. Te half acht schreed het jubileerend school bestuur de feestelijk versierde zaal binnen ver gezeld van den burgemeester van Velsen, den heer mr. M. M. Kwint en het volledige oprich- tings-schoolbestuur, n.l. pater Angelus, pater Alexander, den heer F. J. Kochx uit Beverwijk en den heer M. Zwanenburg. Intusschen was ook het doek van het tooneel opengetrokken en ging 't podium schuil in een schat van bloemen. Het St. Fidelisgebouw was hiermede eigenlijk omgetooverd in een kleine bloemententoonstel ling. Op keurige wijze heeft de heer P. v. d. Berg de bloemenversiering in de zaal verzorgd. Voorafgegaan door een aantal bruidjes traden de leden van het schoolbestuur en de eerw. Zus ters naar het podium. Achter de middelste tafel nam plaats het jubileerend schoolbestuur dat thans gevormd wordt door pater Emmanuel vooorzitter. pater Ernestus, secretaris-penning- meester en de heeren M. Zwanenburg, W. Zwa nenburg en J. Kochx, leden. Links en rechts namen plaats de eerw. Zus ters. Hieronder bevonden zich o.m. de Provin ciale Overste van de orde der Zusters van het Arme Kind Jezus, de oud-Provinciaal Overste en de twee eerste Oversten. Voorts het le hoofd der R. K. Meisjesschool, de eerw. Zuster Anna Carolina, welke 16 jaar lang hoofd geweest is, Zuster Odulfa en Zuster Maria Jacoba, die thans hoofd is. De burgemeester nam plaat? naast pater Emmanuel. Na het zingen van het welkomstlied trad de heer P. Grimbergen, hoofd der R. K. Jongens school als eerste van de rij sprekers naar voren en sprak over het 25-jarig bestaan der St. An thoniusschool en het zilveren jubileum der Zus ters. Ook richtte hij zich tot den heer M. Zwanen burg, die het feit herdacht dat hij 25 jaar lid was van het schoolbestuur. Hierna nam burgemeester mr. M. M. Kwint het woord. Spr. uitte zijn groote erkentelijkheid namens het Gemeentebestuur van Velsen voor het uitstekende onderwijs der Zusters. Hij hoop te dat het hun gegeven mocht zijn dit onder wijs nog vele jaren te mogen voortzetten. Vervolgens betrad pater Angelus het spreek gestoelte en bracht alle aan hem toegebrachte hulde over aan wijlen pastoor Van Ginkel en pater Natalus, de eigenlijke grondleggers en voor vechters van het katholiek onderwijs in IJmui- den-Oost, welke priesters voor hem eigenlijk het pad geëffend hadden. Namens de speeltuinvereniging „Vrij en Blij sprak de voorzitter de heer F. Strijbos. Namens het jubileerend schoolbestuur en de parochianen feliciteerde pater Rector de Zusters met dit jubileum. Nadat spr. de diverse sprekers had bedankt voor hunne waardeerende woorden, bood hij den Zusters het feestgeschenk van de parochie aan en dankte de parochianen voor hunne mildda digheid. Hiermede was het officieele gedeelte van deze feestavond ten einde, en werd een aanvang ge maakt met het feestelijk gedeelte. Het feestprogramma werd verzorgd door de leden van de meisjesschool, bewaarschool en oud-leerlingen. Het is niet mogelijk al deze nummers apart onder de loupe te nemen, doch een tweetal nummers mogen niet onvermeld blijven, n.l. de gedichten en verzen welke toepasselijk waren op het werk van de eerw. Zusters. Tot slot van dit rijk en zeer gevarieerd feest programma volgde een tableau. Met levende beelden werd hier op zeer loffelijke wijze de omvangrijke taak uitgebeeld van het vele en moeilijke werk van de jubileerende Zusters. Met dit feest hebben de parochianen van IJmuiden-Oost op hartelijke sympathieke en ondubbelzinnige wijze openlijk hulde en dank gebracht aan de eerw. Zusters, die in deze af- geloopen kwart eeuw zoo ontzaglijk veel gedaan hebben voor de vorming en opvoeding der jeugd. Met groote spoed worden in de gemeente Vêlsen schuilloopgraven aangebracht. Het cre- diet van 10.000 dat de gemeenteraad destijds, voor de veiligheid der gemeentenaren uittrok, veroorlooft het maken van een 20-tal schuil kelders, waarvan er reeds 4 gereed zijn, n.l. aan den Velserduinweg nabij de Hèerenduinen, Oos terduinweg nabij het Oosterduinplein en op het Kennemerplein, alwaar het plantsoen een ge deelte van het wandelpad hiervoor moest af staan. Deze schuilkelders evenals die rondom de muziektent aan het Willemsplein zijn uit sluitend bestemd voor diegenen die zich tijdens een luchtaanval op straat bevinden. Zou men voor de 50.000 inwoners der gemeente schuil plaatsen moeten inrichten, dan zou in onze uit gestrekte gemeente het aantal benoodigde schuilkelders in de honderden loopen. Hiervoor ontbreekt allereerst het benoodigde kapitaal Daarom heeft men deze taak overgedragen aan de diverse blokleiders in de gemeente. Men wii trachten dat elk blok zijn eigen schuilkelder maakt, zulks onder toezicht van deskundigen De 20 schuilkelders, die thans in aanbouw zijn, bieden plaats aan 100 personen, waarvan er 60 kunnen zitten. Zij worden gebouwd vat; zware betonnen platen en hebben een lengte van 18 M. Op deze schuilkelders komt een aarden laag van circa 1 Meter. Door een sigarenwinkelier te IJmuiden werd aangifte gedaan van poging tot diefstal van geld, hetwelk zich in een sigaretten-automaat bevond, vblke aan den gevel van zijn wioWè; was aangebracht. Diamanten jubileum Zondag heeft de heer A. Schellêvis het feit herdacht, dat hij gedu rende 60 jaar als organist aan het zangkoor van de parochiekerk van St. Odulphus is ver bonden geweest. Des morgens naderden de leden van het zang koor tot de H. Tafel, waarna een gemeenschap pelijk ontbijt volgde in het St. Vitushuis. Daarbij is de jubilaris door het oudste koorlid, den heer A. Vosse, op hartelijke wijze toegespro ken. Er werden enkele fraaie bloemstukken overhandigd, waaronder een van het kerkbe stuur. De Hoogmis van dezen dag werd tot intentie van den jubilaris opgedragen. Zandvoortsche Reddingsbrigade Gisteravond hield de Zandvoortsche Reddingsbrigade haar 18e jaarvergadering in Bodega „Mustert" aan den Strandweg. Het openingswoord werd gesproken door den heer P. van der Mije, voorzitter der Brigade, die daarbij mededeeling deed van het feit dat de vereeniging zich nog steeds verheugen mag in een toenemend ledental, terwijl de geest in de Brigade nimmer iets te wenschen overliet. De secretaris, de heer Jaap Termes, bracht vervolgens zijn jaarvefslag uit. Het strandleven in 1939 ging zijn gewonen gang en de Brigade heeft op de twee posthui zen weer veel en belangrijk werk mogen doen. Van het winterprogramma is weinig terecht gekomen, omdat de omstandigheden hiertoe al lerminst hebben bijgedragen. Zoo werd er maar zeer weinig gezwommen, doch daarnaast was de verbandcursus buitengewoon goed bezocht. Op het dezer dagen gehouden examen voor het eenheidsdiploma slaagden de dames: Pietje Keur, J. Versoug, Willy Speelman, Rie van dei- Valk, Cor van der Valk, mevr. Dorsman—Loos, mevr. A. Koper—Koper, mevr. van DijkHa- meeteman en de heeren P. van der Mije, J. M. Heintzbergen en Jb. Molenaar. Gememoreerd werden de geslaagde demon straties van het vorige seizoen, waaraan mede- wérking werd verleend door de „Neeltjc Jaco ba", de Jhr. Ortt en de Zandvoortsche roeired- dingboot. Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor het gratis onderbrengen van een drietal vlettën en aan den heer Jan Hollenberg voor 't gratis stallen van de reddingswagen. De Brigade telt mometiteel 425 leden. Ook werden de successen van de Wandelafdeeling gememoreerd, welke vele prijzen in de wacht mocht sleepen. In het bijzonder werd vermeld de dappere redding van een dame op 14 Augus tus van het vorig jaar door het lid Jan Koning. Door bemiddeling van den heer A. Steen ont ving de Brigade van de Stoomvaart Maatschap pij „Nederland" 20 zwemvesten en van de kou- senfabriek „Hin" een partij nieuwe sokken ten behoeve van eventueele drenkelingen of schip breukelingen. Hierna bracht de penningmeester, de heer A. Bakels| zijn jaarverslag uit. Dit was zeer opti mistisch en vermeldde een batig saldo van f 1046.62. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden de bestuursleden Jb. Termes, W. Dorsman en A. Loos herkozen. Vervolgens werd het lid Jan Koning door den voorzitter op waardeerende wijze toegesproken voor zijn moedig gedrag op 14 Augustus van 't vorig jaar toen hij op 't Zuiderstrand met veel moeite een dame uit zee van een wissen dood redde. De heer van der Mije prees zijn flink en doortastend optreden en deelde hem mede dat het bestuur had gemeend hem hiervoor een vereerend getuigschrift te moeten aanbieden (applaus). Hierna stelde de voorzitter aan de vergade ring voor om binnenkort over te gaan tot het eventueel bouwen of aankoopen van een eigen bootenhuis, waar de materialen van de Brigade gedurende deii winter kunnen worden opge slagen. Dit voorstel werd met instemming be groet. De heer Bakels vertoonde vervolgens eenige door hem zelf opgenomen films. Waterpolo. Voor de wintercompetitie wer den in het Sportfondsenbad Zaanland de na volgende waterpolowedstrijden gespeeld: Nereus'I—DWR II (dames) 4—1 Nereus IHaarlem I (heeren) 43 de Ham I—DWR III (heeren) 4—2 Ernstige aanrijding. Op den Gooweg onder deze gemeente had een ernstige aaiu'ijdin plaats. Een motorrijwiel met zijspan, komende uit de richting Noordwijkerhout, reed in volle vaart op een verkeerspaal. Door de hevige bot sing werd de motor totaal vernield. Van de beide berijders, die militairen waren, bekwam één een hersenschudding, terwijl de ander be halve inwendige kneuzingen ook nog een enkel breuk opliep. Beide slachtoffers weTden in ern- stigen toestand per ziekenauto haar het mili tair hospitaal in Den Haag vervoerd. Aanhouding. Als verdacht van inbraak is door de politie alhier aangehouden een ingeze tene J. B. Een ontvreemd radiotoestel is in be slag genomen. De verdachte is ter beschik king van den officier van Justitie in Den Haag gesteld. Kruisvaart-avond Zondagavond was er voor het katholieke jeugdwerk alhier veel be langstelling in het K. S. A.-gebouw. De directeur was daar in zijn welkomstwoord zeer dankbaar voor. Het moderne jeugdwerk, aldus de directeur, vraagt van leiders en leidsters veel opoffering van tijd. Spr. was dankbaar, dat de donaties weer naar behooren zijn ontvangen. Na dit openingswoord werd door de geheele Kruisvaart een bloemenhulde gebracht aan Ma ria, waarbij mej. E. v. d. Voort het Wees Ge groet declameerde. Heel aardige liedjes en schetsen werden ten beste gegeven. Aardig was de rechtspraak in de vogelwereld, uitgevoerd door St. Jansknapen. Het optreden van de Michielsknapen was ook de moeite waard. We werden vergast op trom geroffel en trompetgeschal. Een declamatie „Het Gezin", uitgevoerd door F- v. d. Kroon, oogstte veel bijval. Uit al het gebodene bleek, dat er door leiders en leidsters groote zorgen aan het jeugdwerk worden besteed. Aan het slot sprak de zeereerw. heer pastoor woorden van dank voor al dit werk. K. J. M. V. De verzorging van de jaarlijk sche bollenveilingen voor kerk en armen is se dert eeni'ge jaren in handen van de K. J. M. V. Donderdagavond zal in de vergadering de organisatie voor dit jaar worden besproken. Het bestuur verwacht voor dezen avond een algemeene opkomst, temeer waar er ook zal W'orden vastgesteld wanneer dit jaarde boot tocht zal worden gemaakt. Opliidlng on 1 oefening van tsLff 1 traneportcolonnes k!LJ Opleiding van •4.000 helpsters Inrichting hos- Sltalen in mobl- ieatie- of oor logstijd Verzorging tiefcs UT" en gewonds mill- tsiren in oor; legstud Modern zleken- wervoer Bloedtrans fusiediensten I Hulp hl) Lour- destransporten enz. Protectoraat parkherstel lingsoorden, Roode Kruis- hondenvareen» enz. Hulp hu rampen Uitzending 4 ambulances L 600 hulppos ten lange de wegen PatrouiUéeren bU gevaarlijke punten Eerste hulp b(j mórschen, wedstrijden, vergaderingen Uitwisseling krugsgevange- r.-, nen.hulp aan Mtr vluchtelingen I Lévensmiddelen, kleeren,medi- ctlnen naar nooddruftlgen i/b buitenland Organisatie hulpacties bl) rampen en nood Radio-medische adviezen 013 0 O B Li ia leder hul* Bea Lid van 't Ronde Kruis Postgiro 2 3 12 0 (Uin.contrlb.f 1p.J.) HOOFDBESTUUR ROODS. KRUIS BSB KAAO Priesterwijding Zaterdag 18 Mei a„s. zal ónze eerw. plaatsgenoot, H. Nederstigt, uit de handen van Mgr. Huibers de H. Priesterwijding ontvangen in de kathedrale kerk te Haarlem. Dé volgende dag. Zondag 19 Mei, om 10 uur zal ,de neomist zijn eerste plechtige H. Mis opdra- ë>óh» - Ernstige val Zaterdag j.l. is het kindje var. de familie v. d. M. uit de kinderstoel gevallen Door den val liep het zulke inwendige kneuzin gen op, dat de dokter het noodig oordeelde het kind naar het ziekenhuis over te brengen. Ten aanzien van het nu met rassche schreden naderende badseizoén te Zandvoort klinken optimistische, geluiden. Er is reeds veel verhuurd, doch er zijn nog wel goede pensions te vinden, ook al ziet het er naar uit, dat lang wachten voor den aanstaanden vacantieganger teleurstel ling kan brengen. Op het strand gaat alles weer zijn gewonen gang. Over enkele dagen wordt het badseizoen officieel geopend en dan zal ook de Zandvoortsche Reddingsbrigade haar posten weer betrekken, om eventueel in gevaar verkee rende zwemmers bij te staan. Daar Defensie in n aantal gevallen bezwaar gemaakt heeft tegen houten tenten, zal men dezen zomer weer de ouderwetsche linnen tenten aantreffen. De verwachtingen zijn hoog gespannen en als de internationale situatie den boel niet komt be derven staat er inderdaad een goed jaar voor de deur. Dat de zon spelbreker zal worden nemen we maar niet aan! De gedenkplaat, die bij het eeuwfeest van den Haarlemmermeerpolder onthuld is, werd ont worpen en uitgevoerd door de steenhouwerij V. H. J. Troupin. Het is het wapen van het gemaal de Cru- quius, basreliëf gebeeldhouwd en in kleur ge polychromeerd; het lint waarop de Haarlem mermeerpolder voorkomt is eveneens in basre liëf uitgevoerd, de letters zijn in bladgoud. iangs velden en wegen Overal kom je „Edego" tegen." Dte waarheid van deze versregels kan ieder een constateeren, want ieder jaar wordt het leger „Edego" rijders grooter. De heer De Goede deelde ons dan ook mede, dat de omzet van Edego-rijwielen in 1939 weer grooter is geweest dan in 1938. Niet alleen in Haarlem, maar zelfs in de verste uithoeken van Nederland is de „Edego" een bekende verschij ning op den weg. Tientallen handen vinden in de „Edego"-fa- briek werk. De beste onderdeelen worden gebruikt bij het monteeren der „Edego"-rijwielen en de uitste kende garantie en service die de „Edego" biedt, zijn oorzaak, dat velen een „Edego"-rijwiel aan schaffen. Een onbeperkt aantal malen kan men geheel gratis zijn „Edego"-rijwiel laten schoonmaken en mocht er eens iets aan het rijwiel haperen, de uitstekende reparatie-afdeeling staat er borg voor, dat men zijn karretje weer in den besten welstand terug ontvangt. Een uitgebreide collectie „Edcgo"-rijwielen stelt den kooper in staat een rijwiel te kiezen, dat het beste aan zijn persoonlijke wenschen beantwoord. De prijzen liggen binnen ieders bereik. Tevens zijn van nu af aan Edego-rijwielen GRATIS verzekerd tegen diefstal, brand-, ex plosie en blikseminslag. RIJWIELFABRIEK EDEGO, ZIJLSTRAAT 13 BIJ DE BRUG en KINDERHUIS VEST 37 bij de ZIJLBRUG - HAARLEM. (Adv.) 1417 Mei Jonge Boeren: Kring Tilburg, Uden. 1821 Mei Heeren Middenstand. 23—26 Mei In bespreking. 14 Juni Heeren Middenstand, Zaaier Am sterdam. 514 Juni Broeders S.J. 1518 Juni Heeren Middenstand Den Haag én andere plaats. 22—26 Juni Heeren Middenstand Tilburg. Tont bij de jaarlijksche inzameling voor de katholieke Universiteit, dat gü in liefde voor een der edelste Cultuurgoederen, de wetenschap, bij nie mand wilt ten achter blijven en dat gij in geloofsiijver allen wilt overtreffen. Het Hoogwaardig Episcopaat bij bet eerste lustrum der Kath. Universiteit. IJMUIDEN, 7 Mei. Versche visch. Tarbot 8088 cent. Tong 72100, Heilbot 102106 cent pêr kg. Griet 22.0032. Zetschoi 26.00, kleine Schol 7.50— 21, Bot 8.0011, Schar 1.107, Tongschar 15 22.50, Poontjes 34.30, kleine middel Schelvisch 18.00, kleine Schelvisch 11.5015. groote Gullen 14.50, kleine Gullen 7.50, Wijting 1.90—6, Makreel 4.105 per 50 kg. Kabeljauw 31.0056 per 125 kg. Vleet 1.70, Leng 0.601.85, Koolvisch 1.10 per st. Haringaanvoer 6 Mei 465 kisten. van de heden aangekomen TRAWLERS LWU - Zwarte Zee IJm. 94 340 manden <3070.—poolzée IJm. 77 280 manden 2020.—. LOGGER K.W. 138 290.—. KOTTERS um. 210 290.—, Dm. 203 170IJm. 214 440.—. m n Want deze vederlichte, juweelgladde Parker Vacu- matic met zijn prachtige, doorzichtige, gestroom lijnde houder en gepatenteerd mechanisme, is zoo geheel nieuw in uitvoering, dat andere modellen hierdoor ouderwetsch lijken. Het is een instrument, waarin niet alleen de inkt veilig is, doch waarvan ook de inkt- capaciteit grooter is, want door de nieuwe constructie werden 14 ouderwetsche, plaats ruimte vragende onderdeelen afgeschaft. Tegen het licht gehouden, laat de door zichtige houder de inkt-hoogte zien, zoodat hij nooit onverwachts leeg is. Zijn juweelgladde pen van 14 Krt. goud is alle inkten de baas - zuurhoudende inkten noch andere tasten haar aan - en behoudt zijn vorm, ook al leent U hem herhaal delijk uit. Ga naar den dichtstbijzijnde Parker Dealer en laat U deze wonder-pen demonstreeren! Nog nimmer hebben scherpzinnige uitvinders en verbluffende ingenieurs- kunde een vulpen tot zulk een enorme hoogte gebracht. Steeds zichtbare INKT- VOORRAAD Fl. 27.50 Fl. 21.75 Fl. 18.— Fl. 15. merrfs Fl. 14.— houdei Rcgd.T.M. Bijpassende potlooden Fl. 13.- en Fl. 8.3 Ook Parker Televiso Vulpennen Ft. 11.50, Fl 9.-, Fl 7.5- Imp. VARKEB SERVICE (Dir. Wm. R. Rikkcrs), Bcors Damrak 48a. Arasterdam C J Vraagt je Moeder om 10 gulden Midza-bonnen, stuurt die bonnen naar het Midza- kantoor Lange Veerstraat 36rd. en je krijgt direct een mooie GUMMI BAL toegezonden. Het hindert niet welk soort bonnen Jullie stuurt, van ƒ1.00 - 0.50 of ƒ0.25, als het maar voor ƒ10.00 waarde Is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2