't Sal waerachtig wel gaen! BOUVY Staat van beleg is in Indië afgekondigd Duitsche vliegtuigen boven de Theems GOD ZIJ MET ONS Mobilisatie van de Burgerwacht 10 Mei 1940 Ook bommen in Zwitserland Geallieerd leger naar België WILT GIJ LEKKER DINEEREN? PERSONEEL ARTILLERIE- INRICHTING HEMBRUG DE BEVOLKING IN DE VESTING HOLLAND ALLE DUITSCHERS MOETEN THUIS BLIJVEN VRIJDAG 10 MEI 1940 m Radiorede van den G.-G. OtrtlasWBP' van PrÏBTlEENK STUDENTENBIJEENKOMST GAAT NIET DOOR Collectieve. Ook 's nachts radio distributie KEUKENZOUT I DOOR HET Ttëi-PROCEDÉI 13 ct per Kilopak „Een van zin aanvaardt de natie den strijd tot behoud van den grond des vaderlands" HOTEL „DE BIJENKORF" Waarom nog elders ergernis wanneer „de Roemer" prima is SCHOENEN Het betere merk! Wat maanden lang gevreesd werd. maar in het diepste van het hart door weinigen voor mogelijk werd gehouden, omdat het zoo monster achtig en misdadig zijn zou, is gebeurd. Het loyale en rechtschapen alzijdig neutrale Nederlandsche volk is evenals zoovele andere volkeren thans het slachtoffer geworden van een „rück- sichtslosen" aanval van de van alle rem men van redelijkheid en rechtvaardig heid losgeslagen Duitsche oorlogsma chine. Bij wolkloozen hemel van den zuiveren en ontluikend leven ademen- den voorjaarsnacht is het helsche on weer met zijn bliksemtactiek over ons los gebarsten, maar het vond ons niet onvoorbereid als Denemarken en Noor wegen. Dank zij de waakzaamheid van onze regeering en de paraatheid van onze weermacht, die gespitst waren op alle verraderlijke oorlogstrucs, waarvan de Duitsche vijand zijn onverhoedsche overrompelingen vergezeld doet gaan, hebben wij onmiddellijk de situatie het onverzettelijk harde Nederlandsche hóófd kunnen bieden. Koningin, regee ring, weermacht en volk, aaneenge smeed in onverbrekelijke wederzijdsche trouw, genegenheid, eerbied en vader landsliefde, vormen materieel en mo reel een burcht van vastberaden verzet ter verdediging van het zuiverste recht. Wij staan in dezen niet gewilden, maar moedig en trouw aan onze nobelste en roemrijkste tradities aanvaarden strijd niet alleen. Machtige bondgenooten hebben hun bijstand beloofd, ook het Belgische broedervolk staat aan onze zijde, en de zuiverheid van ons door den vijand belasterde geweten doet ons ver trouwen op God, de Hoogste Rechtvaar digheid en Gerechtigheid. Dat niemand wankelmoedig zij of aarzele, maar ten volle en met begeestering gehoor geve aan den oproep van onze geliefde en geëerbiedigde Koningin, van de op het volksvertrouwen steunende Nederland sche regeering en van den Opperbevel hebber van Land- en Zeemacht. Wij willen en wij zullen met vereende krach ten handhaven, wat ons in den loop van vele eeuwen te handhaven gegeven is. In de hoofdstad melden zij zich aan de Centrale Markthallen Vanmorgen is de Amsterdamsche Burger wacht te 7.35 -uur door den garnizoenscom mandant van Amsterdam, den heer Bos wijk, opgeroepen tot mobilisatie, waarna ook gevolgd is het bevel van den burge meester van Amsterdam tot mobilisatie. De Burgerwachters dienen zich onverwijld te melden aan de Centrale Markthallen. De commandant van de Burgerwacht, kolonel Boeree. doet een dringend beroep op alle werk gevers van Burgerwacht-leden dezen geen ont slag te geven, doch hen volkomen in de gelegen heid te stellen, hun plicht te vervullen. Aan het personeel wordt bekend gemaakt, dat heden, 1 0 Mei, de tus- schenploegen van 't drieploegenstel- sel en de nachtploegen niet naar de fabriek aan de Hembrug moeten komen. Voorts wordt medegedeeld, dat op Zaterdag, I 1 Mei, de volledige dagploeg zich melden moet aan de fabriek aan de Hembrug vóór den aanvang van den normalen werk tijd. Vervoer zooveel mogelijk per rijwiel. Verder per booten van de Alkmaar Packet, steiger nummer 12, De Ruyterkade. Vertrek te 6.50 uur. Morgen, 1 1 Mei, moet tevens het personeel van het drieploegen- stelsel en van de gewone nacht ploeg zich op dezelfde wijze en het zelfde uur melden aan de fabriek Hembrug voor de uitbetaling van loon. Verbod tot verlaten van het Oost- front in westelijke richting Ter openbare kennis wordt gebracht, dat op last van het militair gezag het der bevolking verboden is vanaf heden dè ge meenten, gelegen in het gebied van het Oostfront van de Vesting Holland, in weste lijke richting eigenmachtig te verlaten. De bevolking wordt aangemaand tot vol strekte kalmte en wordt gewezen op het gevaar, waaraan zij zich blootstelt, indien zii niet vertrouwt op de voor de veiligheid getroffen voorbereidingen. De nationale bijeenkomst van studenten, welke vanavond in de Kurhauszaal te Sche- veningen zou gehouden worden, gaat niet door. OVERHEMD rn 0 ->r O i E*tra manchetten .50 -3.75 3.95 4.25 50 ct meer De kalender wijst 10 Mei 1940. Zboals eiken nacht heeft een der dienst doen de redacteuren het blad afgescheurd. Een niéu we datum, een dag als gisteren, als eergisteren. Langzaam schuiven de wijzers van de groote redactieklok langs seconden, minuten, uren van den nanacht. In de stilte van het lokaal, waar de bedrijvigheid van den vroegen dienst met het draaien der edities wegebt, gaat met kalme regelmaat de klok van het uurwerk. Tien minuten over half drie. Van zijn open geslagen krant kijkt de redacteur van den nacht naar buiten. Aan den wolkenloozen hemel staan de sterren en heel vaag schemert al de nieuwe dag. Vrijdag 10 Mei 1940. Een dag als de an dere Tien minuten over half drié. Daar schiet de felle schicht van een zoeklicht door de lucht, nóg een en nóg een. Korte droge knallen weer klinken. Schoten van het verre, onzichtbare af weergeschut, bekend geluid van vele oorlogs nachten. Vreemde vliegtuigen boven ons land. Het is niets bijzonder meer. Dan wordt er ge schoten. Ieder weet dat. Maar dit schieten houdt opmerkelijk lang aan. Ieder voelt bij intuïtie: daar is iets gaan de. Vliegtuigen bij heldere lucht, terwijl het reeds daagt! Radio aanzetten. Golflengte 301 meter. Daar over zendt de Luchtwacht uit, de bekende mel dingen, die in dien eersten oorlogsnacht van September zoo'n bange atmosfeer schiepen, maar waar men sindsdien ook al aan gewende. Ook nu de mededeelingen, waarschuwingen in de oude formuleering. Maar niet enkele vliegtuigen, waarvan wordt gerept, op slechts enkele plaatsen en groote hoogte. Machtige for maties ^ijn het, die over,vliegen, van Oost naar West. En op sommige punten verbijsterend laag. In spanning luisteren wij. De orizèkerheid groeit, een bange beklemming. De twijfel wijkt bij telkens nieuwe berichten. Over heel Neder land cirkelen vreemde vliegtuigen, Duitsche Het daagt. De kalme, bijkans windlooze och tend van een mooien voorjaarsdag. Boven de daken der huizen gloort het al klaardere licht. De hemel blinkt, stralend blauw. Daar! Daar! wijzen wij elkander. In de nu dagheldere lucht hangen plukjes rook. Steeds meer en overal. Van ver komt ononderbroken het doffe dreunen van het afweergeschut. Een enkele maal vertoonen zich op grooten afstand vliegtuigen. Vrienden? Vijanden? Een. vlieg tuig cirkelt over de stad. Nederlandsche bom menwerper, waarbij zich even later een tweede voegt. Zij blijven korten tijd zichtbaar; dan verdwijnen zij. Waarheen? En altijd door geeft de Luchtwacht haar be richten. De stem, die ze meedeelt beeft van op winding. Het dalen van parachutisten wordt gemeld. Op meerdere punten. Wat gebeurt er op al die plaatsen? Zon doortintelt de voorjaarslucht, speelt in het jonge groen. Er zingt jubelend een kooi- vogel. Maar wij, die uit het geopend venster turen, ruiken één branderigweeë lucht, die blijk baar heel de stad doortrekt, de reuk der ex plosies die langzaam overdrijft. Dan brengt de telex, die twee uur lang ge zwegen heeft, het eerste ófficieele bericht, het communiqué van het Nederlandsch hoofdkwar tier. En dan weten wij, dan is de laatste onze kerheid verdwenen: de Duitschers hebben onze grenzen overschreden. Ginds'in het Oosten is de strijd in vollen gang. Nederland, dat zoo lang vrede heeft gekend, is in oorlog! 10 Mei 1940. De stad ontwaakt. Zooals gisteren, zooals eer gisteren. Zonnig de nog leege straten, waar de eerste voorbijgangers passeeren, op hun fiets of te voet onder hét prille groen. Velen van hen weten wellicht nog niets, anderen vermoeden, vreezen iets, hebben geruchten opgevangen of hebben met eigen oogen gezien, met eigen ooren waargenomen. Er vormen zich groepjes. Mén wisselt zijn ervaringen. Strak staan dé gezichten. Men tuurt voor zich uit in sombere gedachten. Maar allen zijn kalm, gaan verder rustig huns weegs. De trams rijden uit. De straten en grachten, dè pleinen vullen zich met de duizenden en tienduizenden, die hun dagelijkschen gang haar hun werk maken. Extra edities vliegen van hand tot hand. Gisteren vrede. Vandaag oor log. Maar het leven van de groote stad gaat verder. Acht uur. De radio. Wie luisteren kan, luis tert. De proclamatie van H. M. de Koningin. Het eerste oorlogsbericht, waarvan Nederland de opsteller en het onderwerp is. Als de omroe per is uitgesproken, klinkt het Wilhelmus. Een, twee strofen. Allen ter redactie onderbreken hun jachtig werk, staan recht, zingen mee: ,,Mijn Schild endé betrouwen syt Ghy, o Godt, mijn Heer!" Een carillon speelt Valeriusliederen, het om roeporkest herhaalt ze. En die oude, plechtige strijdbare klanken stroomen uit den aether in de hoofden en in de harten van het volk, dat zich in dit donker uur zijn verleden herinnert en de zwarigheid, welke het ooit zoo roemrijk doorstond, dat zich vermant en zich vroom houdt, hoe ook het „gedonder, nu ondèr dan boven, door al 't mijnen en 't geschut"het straks wellicht benauwen zal. Ernstig lijfsgevaar, indien zij het verbod overtreden De volgende verordening is afgekondigd: Artikel I. Het is aan de hier te lande wonende of verblijvende Duitschers of vreemdelingen van Duitschen oorsprong verboden zich buitenshuis te begeven. Artikel II. Personen, van wie wordt vermoed, dat zij het vorengenoemde verbod overtreden, stellen zich aan ernstig lijfsgevaar bloot. Zij moeten onverwijld naar den dichtst- bijzijnden militairen post of naar een bureau van politie worden overgebracht en aldaar in bewaring worden gehouden in afwach ting van een nadere beslissing van de mili taire autoriteiten. Artikel III. Deze verordening wordt afgekondigd door middel van de radio. Zij treedt onmiddellijk in werking. w.g. De generaal O.L.Z. De „UTRECHT" sluit alle verzekeringen op het leven, ook Het verzekerd kapitaal van die verzekerden, welke volgens de polisvoorwaarden rechtop winst hébben, werd dit jaar wederom 0 verhoogd Er ligt een klein land aan de zee en dit land had den vrede lief. Het trachtte groot te zijn in die dingen, WaArin een klein land groot kan zijn en dit koninklijk woord van onze Vorstin is in velerlei opzicht werkelijkheid geweest. Dat is het ook nog op dezen dag, nu het land door vijanden van dén vrede wordt aangevallen. Een groot leger is tegen ons aangetreden om met geweld te ver overen, wat mat geweld verdedigd wordt: een vrij en onafhankelijk volk, dat geen knechtschap wil en liever ten onder zal gaan dan te bukken voor de horden, die alle vrijheid willen overren- nen. Het Duitsche leger zoekt naar haarden van verraad in ons land en vindt ze niet. Het daalt neer uit de lucht in hun laffe vermommingen, die ten eeuwigen dage een schande zullen blijver, voor den Duitschen militairen stand, die zich leent als werktuig van een barbaarsche invasie. De krijgsmanseer heeft daarmee niets mesr van doen Op de minuut af was onze weermacht paraat. Wij mogen zeggen, dat wij doen zullen wat wij aan onze eer en onzen onvernietigbaren vrij heidszin verplicht zijn. De Quislings, de w'alg- lijke verraders van eigen land en volk, zijn in hun holen teruggekropen, vergeefs spiedend naar het oogenblik, dat zij misschien hun duis ter bedrijf kunnen hervatten. Ziet toe, ook gij, die geen wtapens draagt, ziet toe, dat de ban dieten van het verraad ontmaskerd worden en vooral: vertrouwt op weermacht en regeering. Houdt u gereed voor alle diensten en laat geer. werk te bescheiden zijn als het er om gaat uw heiligen plicht te doen! Wij deden onzen plicht ieder uur van dezen afschuwelijken oorlog. Wij bleven neutraal met een koelbloedigheid en een vastberadenheid, die grootsch genoemd mogen worden. Regeering en volk deden hun plicht en onze moedige Ko ningin sprak heden haar diepe verontwaardi ging uit over wat Zij noemde „een voorbeelde- looze schending van de goede trouw en aan tasting van wat tusschen beschaafde staten behoorlijk is". Zij sprak dit woord met het ge zag van eeuwen achter zich. Kent gij, lezers, de befaamde anecdote van Willem van Oranje, die op de opmerking, dat hij slechts over een volk van boeren regeerde, met een rustigen glimlach antwoordde: „Het mag zijn, maarmen kan er van op aan". Dit woord is nog altijd waar, en het geldt niet voor de boeren alleen. Er mogen wellicht enkele ver worden Nederlanders zijn, die eer en plicht ver gaten-om met den vijand te heulen, het Neder landsche volk staat geheel en vastbesloten ach ter de Dochter der Oranje's en Zij „kan er van op aan". Zijn Wij niet de bewoners van het klassieke land der vrijheid? En zijn wij niet bereid voor deze vrijheid ons leven te geven? Het was een uiterst bemoedigend bericht, dat onze weermacht de eerste stooten heeft opge vangen zonder ook maar een oogenblik verrast te zijn. Nergens heeft de aanvaller overrom pelingen kunnen plegen, die verwarring konder. stichten. De rustige koelheid, waarmede regee ring en weermacht hun maatregelen nemen, zijn teekenend voor onze paraatheid in dit moeilijke uur, het eerste oorlogsuur sinds meer dan een eeuw. Deze rustige koelheid, een ken merkende Nederlandsche eigenschap, was een maal karakteristiek voor mannen als De Ruyter en Tromp, groote voorbeelden uit onze geschie denis, maar van geen ander slag dan de huidige Nederlander. Het was Cornelis Tromp, die vóór zijn aanval op een groote overmacht de gedenk waardige woorden schreef: 't Sal waerachtig wel gaen Dit woord mag ook heden gelden, nu wij strijden aan de zijde van België en tegen het bruut geweld, met de hulp van machtige bond genooten. Bovenal met de hulp van God! BERN, 10 Mei (Havas) In den af- geloopen nacht heeft een vijandelijk vlieg tuig bij Coureendlin (Rennersdorf, Zwit serland) bommen uitgeworpen. De spoorweg beeft eenige schade opgeloopen. Het spoor verkeer kon evenwej worden gehandhaafd. Vanochtend hebben vreemde vliegtuigen bij Bazel boven Zwitsersch gebied gevlogen. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. Verder bericht Havas, dat Zwitserland de algemeene mobilisatie heeft afgekondigd. De Regeeringspersdienst meldt: Ten einde de bevolking in de gelegen heid te stellen ook des nachts te luisteren naar dé omroepzenders, moeten de gemeen telijke en particuliere radio-distributie-be- drijven vannacht doorloopend in bedrijf worden gehouden. &ffkmanv N. V. Wist U, dat een lepd-met-kop gewóón zout gelijk staat met een afgestreken lepel Bouvy zout? Vraag voortaan dus Bouvjr Zont, het is Neder landsch acuut, veilig, gezond EN voordeelig. BOUVY Ss ZOON'S E R IJ pAiur AMSTERDA M—M U I D E N BATAVIA, 10 Mei (Aneta). Om half drie in den middag, dus op den tijd waar op de nieuwsberichten door de N. I. R. O. M. worden uitgezonden, klonk de rustige stem van den gouverneur-generaal, tenein de een proclamatie uit te geven, waarin de staat van beleg voor geheel Nederlandsch- Indië wordt aangekondigd. Z. Exc. sprak als volgt: „Inwoners van Nederlandsch-Iildië. Ik hecht er waarde aan u met mijn eigen stem kennis te geven van de proclamatie, dié ik onverwijld zal uitvaardigen. Het Koninkrijk der Nederlanden heeft bij den aanvang van den Europeeschen oorlog het besluit tot handhaving van de strikte onzijdig heid aan de wereld kond gedaan. Alle deeler, van het rijk hebben naar dit besluit gehandeld. Met stiptheid jegens alle oorlogvoerenden zijn de plichten van de onzijdigheid vervuld. In vrede wenschte het Koninkrijk met an deren samen te verkeeren, ook met het Duit sche Rijk. Nochtans hebben de Duitsche strijdkrachtev heden Nederlandsch gebied betrédén en ir euvelen moed een aanval ingezet. Hét Nederlandsche volk is tot afweer gewa pend en gereed. De wil tot bewaring van eigen aard en zelfstandig volksbestaan zal op nieuw de drijfkracht van zijn daden zijn. Verecnigd ook in deze uren van gevaar met het Huis van Oranje, vastbesloten en vast vertrouwend onder de hooge leiding van de dicpvereerde Draagster van de kroon, aanvaardt de natie een van zin den strijd tot behoud van den grond des vader lands. Ver van het tooneel van den strijd kun nen deze gewesten niet rechtstreeks deelne men aan het krijgsbedrijf, doch elke steun, waartoe zij in staat zijn, zal worden ge schonken in hartstochtelijk medeleven met het moederland. Als deel van het Koninkrijk is ook Ne derlandsch-Indië betrokken in den oorlog met het Duitsche Rijk, doch overigens blijft de internationale politieke status van dit gebied dezelfde als voorheen. Het hier gevestigd gezag is besloten en in staat om op den bestaanden voet het bewind te blijven voeren en te blijven waken over het rechtsgebied, zoo te land als ter zee. Hulp daartoe van buiten, zal, van welke zij de deze ook wordt geboden, als onwelkom wor den afgewezen. De maatregelen, die de omstandigheden vereischen, zijn onverwijld genomen. De staat van beleg is met ingang van dit oogenblik afgekondigd in den gcheelen Archipel. Mannelijke Duitsche personen boven de 16 jaar worden geïnterneerd. Verdachte personen worden in hun vrijheid beperkt. De regeering verwacht van alle inwoners van deze gewesten, zoo Nederlanders als Nederland sche onderdanen als vreemdelingen van bevrien de nationaliteit, medewerking en volstrekte ge hoorzaamheid aan de gezagsorganen. Blijft aan uw arbeid, verspreidt geen geruch ten, weest getrouw. God bescherme H. M. de Koningin en het Koninkrijk. Intusschen kwam uit het moederland de bood schap van H. M. de Koningin, waarnaar reik halzend werd uitgezien en die nog overal in de avondbladen kon worden afgedrukt en 's avonds door de radio kon worden beluisterd. Momenteel kan slechts worden verklaard, dat Nederlandsch-Indië, hoewel in ontsteltenis ver- keerend, niettemin ook dit zeer ernstig gebeu ren, dat helaas al zoo dikwlijs werd verwacht, met vastberadenheid en kalmte onder de oogen ziet. Incidenten worden niet gemeld. Berichten uit andere plaatsen, behalve vragen om inlichtingen, zijn nog niet beschikbaar. Duitschers gevangen genomen TANDJONG PRIOK. (Aneta). De te Tand- jong-Priok aanwezige Duitschers werden door militairen met de bajonet op het geweer ge vangen genomen en voorloopig in het immigra tiekantoor geïnterneerd. Ontroering en ontsteltenis BATAVIA. (Aneta). Omtrent den indruk en de réactie in Nederlandsch-Indië over den Duitschen inval in Nederland, seint Aneta het volgende: Hoewel den geheelen morgen reeds geruch ten circuleerden, kwam de ófficieele beves tiging van den Duitschen inval in het moe derland niettemin als een donderslag. Overal was diepe ontroering te bespeuren, terwijl hier en daar zichtbare teekenen van ontsteltenis zich openbaarden, doch nergens werd een paniek verwekt. De gouverneur-generaal spoedde zich naar Batavia, waar intusschen reeds instructies aan de leiding van het leger, den commandant der zeemacht en den procureur-generaal waren uit gegaan en in uitvoering gebracht. Deze instructies bestaan hieruit, dat over ge heel Nederlandsch-Indië is besloten tot inter- neering van Duitschers en de bezetting van het consulaat-generaal van Duitschland, de Deut sche Verein en de Duitsche kantoren. Velen waren zichtbaar bewogen en allerwege ging een weemoedige aandacht uit naar het moederland, terwijl de eerste berichten daarvan gelukkigerwijze gewaagden van de groote kalmte en doeltreffendheid, waarmede de schok is weer staan. In een minimum van tijd waren alle telegraaf- en telefoonlijnen en alle verbindingen overbelast. Een geweldige drukte heerschte voor de ge bouwen van Aneta en van de dagbladen, die bulletins en de middag-edities van de couran ten, met wegdrukking van eigen emoties, zoo goed en zoo snel mogelijk poogden te versprei den. SOERABAJA. (Aneta). Ale Duitschers zijn hier geïnterneerd. SEMARANG. (Aneta). Te Ngawi is men druk bezig om het fort van Den Bosch te transfor- meeren in een interneeringskamp. Het wordt geheel omgeven door prikkeldraad, terwijl elec- trisch licht wordt aangebracht. Een detachement van 80 man politie of mi litairen zullen eventueel de bewaking vormen, Britsch oorlogskabinet vergadert met chefs der generale staven PARIJS, 10 Mei (Reuter) De militaire autoriteiten hebben na het verzoek om hulp door den Belgischen ambassadeur den on- middelijken opmarsch gelast van het leger, dat bestemd was om België bij te staan. Te Brussel werd bericht dat de Britsche en Fransche troepen oprukken naar België. Het Fransche ministerie van Nationale Ver dediging en Oorlog en de opperbevelhebber hebben alle met verlof zijnde officieren gelast térstond op hun posten terug te keeren. Ook het ministerie van Luchtvaart en de opperbe velhebber van de luchtstrijdkrachten hebben aan alle met verlof zijnde officieren opgedragen terstond op hun posten terug te keeren. Te Londen wordt officieel vernomen, dat de nood'ige maatregelen om hulp aan België en Nederland te bieden direct door de Brit sche regeering zijn ten uitvoer gelegd. Alle leden van het Britsche oorlogskabi net en de chefs der generale staven zijn aanwezig geweest in de bijeenkomst van vanochtend, welke ongeveer 35 minuten heeft geduurd. De eerste zeelord sir Dudley Pound heeft verklaard, voor hij Downing Street binnen ging: „Wel, het is eindelijk begonnen". Tijdens de vergadering vertrok generaal Ironside naar het departement van Oorlog. Het Britsche ministerie voor Binnenlandsche veiligheid deelde mede: „In het licht van de gebeurtenissen van dezen morgen in Nederland en België is het dringend noodig dat de geheele burgerverdediging en de luchtbeschermingsdien sten paraat zijn. Het is noodig, dat het publiek gasmaskers bij zich draagt. De bevolking moet zich op de hoogte stellen van de ligging der schuilplaatsen en ambulances in de nabijheid. Den huiseigenaren wordt aanbevolen hun voor bereidende maatregelen tegen luchtaanvallen opnieuw te controleeren." Verder meldt Reuter uit Brussel dat het station van Jemelles, 40 K.M. ten Zuid oosten van Namen, na hedenochtend te zijn gebombardeerd, in vlammen staat. Te Nivelles en Leuven zijn volgens Havas Duitsche parochutisten gedaald. De bommen op Brussel Reuter bericht, dat in verschillende deeler van Brussel granaten zijn neergekomen. Op verscheiden punten te Etterbeek (een voorstad van Brussel) zijn branden uitgebroken. Een bom is neergekomen op het Madou-plein, dicht bij het centrum van Brussel. Deze bom heeft brand veroorzaakt en schade aangericht. Naar gemeld wordt, zijn er slachtoffers. 1'jegen. ovéhióüig, vet cfe Bloedzuiverende 40 cVf>. doosjevart 40p. -utcsuibn <Ja stneJ/jjosuj veAjjaMc/wn. hpjt -CicAaam, LONDEN, 10 Mei (Reuter). Bij het aan breken van den dag trad hedenochtend hét luchtafweergeschut aan de monding van- de Theems in actie. Vijf Duitsche vliegtuigen, ver moedelijk Heinkel-bommenwerpers, vlogen bo ven de kust en passeerden talrijke steden. Door het zware vuur van de artillerie werden duizenden uit hun slaap gewekt en in allerijl gekleede personen begaven zich op straat om iets van de toestellen të zien. De ontploffende granaten waren duidelijk te zien. Ook meer naar het Oosten zijn aanvallers gezien. E>an in Hotel de Byenkorf probeeren. Wij deden wat wij konden En vragen: Hoe heeft U 't gevonden. Zijt gij werkglijk tevree, Deel het dan aan anderen mee. Klant is Koning is ons devies. Uw logies. P. H. Kade 37 t.o. Cenfr. Stafion AMSTERDAM JEthenen op den Grebbeberg HElllG-KWECi 39-45 - A'DAM A. J, v,d MADE LOGIES M ONTBIJT 2.Prima Holl. keuken SPECIALITEIT INDISCHE RIJSTTAFEL AvanG

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2