Weinig kans op een aanblijven van Chamberlain Strijd bij Narvik verloopt ten gunste der Geallieerden Het Britsch bezoek aan Sofia Koht verwacht een Duitsche nederlaag ,T ransportschepen aangevallen" Het Lagerhuis o Churchill genoemd als formateur Hedenavond rede van Roosevelt Het nieuws van heden Labourleiders zouden den Eersten Minister hebben verklaard niet te willen deelnemen aan een kabinet onder zijn leiding DOOI BELEMMERT DE OPERATIES Duitsche parachute-troepen benoorden Narvik? Londen meldt: BELGIË ACHT SPANNING VERMINDERD VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27y2 ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR D£ N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VRIJDAG 10 MEI 1940 - OCHTENDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22382 De Lagerhuis-zitting Critiek op Lloyd George De Britsche ambassadeurs te An kara zou Bulgarije verregaande eischen hebben gesteld Onthullingen" van het Duitsche Nieuwsbureau Ley over Duitschlands plaats onder de zon Duitsch vliegtuig bij Schotland neergehaald „In Noorwegen bestaan de grootste mogelijkheden om Duitschland te overwinnen" Zesde Noorsche divisie nog intact ALFIER1 NAAR DEN PAUS De Bilt meldt: De strijd bij Namsos De strijd om de Oude Wereldzee Ansaldo over een „blokkade van de Middellandsche Zee" Maar een uiterste waakzaamheid voor de neutralen blijft geboden Geheime zitting van den Senaat Magnetische mijnen bij de Wandelaar? Luilak Wil Moskou pacten met Zweden en Finland? Russische voorstelling voor ge meenschappelijke versterking der Aalandseilanden Deensche scheepvaart Deensch stoomschip opge bracht naar Duinkerken FRANSCHE AMBASSADEUR BIJ SUMNER WELLES NIEUWE HAARLEMSCHE MANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeel in gen 50 cent; idem op pag. één 55 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek LONDEN, 9 Mei. Het is nog geenszins duidelijk, hoe de situatie in Engeland zich zal ontwikkelen, na de moreele nederlaag van het kabinet-Chamberlain in het Lager huis. Het schijnt, dat Chamberlain zijn besprekingen niet wil overhaasten en de formeele definitie van de houding van de Labourparty wil afwachten, welke bekend zal wor den na het partij-congres, dat de volgende week Maandag te Bourne mouth zal worden gehouden en vier dagen zal duren. De leiders van de oppositioneele Labourparty, Attlee en Greenwood, hebben inmiddels Donderdag vroeg in den avond een bezoek gebracht aan Chamberlain op Downingstreet 1 0. Bij dit onderhoud, dat 45 minu ten duurde, waren Lord Halifax en Winston Churchill aanwezig. Chamberlain heeft nog geen bezoek aan den Koning gebracht en men verwachtte Donder dagavond dan ook niet, dat in den loop van den avond nadere beslissingen zouden worden genomen. In den middag had een groep ontevreden conservatieven een bespreking gevoerd met Chamberlain, waarbij dezen hun inzichten hebben uiteengezet. Reuter meent te weten, dat bij de bespre kingen Chamberlain aan de Labourleiders de vraag heeft gesteld, of de Labourpartij bereid Zou zijn zitting te nemen in een gereconstrueerd kabinet onder leiding van Chamberlain en zoo niet, of zij dan bereid zou zijn deel uit te öiaken van een kabinet onder leiding van een ander lid der conservatieve partij. Het antwoord der Labourleiders aan den Eersten Minister zou zijn geweest, dat een deelnemen aan een kabinet onder zijn lei ding onmogelijk was. Dit standpunt wordt door de liberale oppositie gedeeld. Of de Labourpartij al of niet deel zou willen hemen aan een regeering van alle partijen on der een andere leiding zal uiteindelijk worden beslist op het partij-congres te Bournemouth. Het bestuur van de parlementsfractis van de Labourpartij zal morgen (Vrijdag) bijeenkomen om den politieken toestand te bespreken in ver band met het Partijcongres. Op dit congres zal bovendien nog een aantal moties van de linkerzijde worden behandeld, daarin wordt aangedrongen op het beëindigen van den oorlog. Men verwacht, dat de partij hiertegen een krachtige houding zal aannemen en dat de leiders duidelijke taal zullen spreken. Reuter ziet in den vorm, waarin Cham berlain zijn vragen aan de Labourleiders heeft gesteld een aanwijzing, dat de Eerste Minister thans bereid is om al' te treden, indien dit zou leiden tot de vorming van een nationale regeering, waarmee alle par tijen zich zouden kunnen vereenigen. De door de redevoeringen van Donder dag in het Lagerhuis versnelde ontwikke lingen, welke aangeven, dat de sterke ge voelens tegen het kabinet niet verzwakt zijn, worden aldus beschouwd, dat zij een aftreden van Chamberlain zoo goed als zeker maken. Donderdagavond laat was men van meening, dat de drie persoonlijkheden, uit wie hoogst waarschijnlijk de nieuwe premier gekozen zal Worden, Halifax, Churchill en Lloyd George zijn. Om verschillende redenen, o.m. de moge lijke complicaties door het feit, dat Lord Hali fax lid is van het Hoogerhuis, is men van meening, dat het het waarschijnlijkst is, dat de keuze op Churchill zal vallen. Men meent, dat Labour aan een onder leiding van Churchill staande nieuwe regeering wel zou willen deelnemen. In een schriftelijk antwoord op een vraag over de Britsch-Russische handelsbesprekingen heeft Butler verklaard, dat de Britsche regee ring het Russische antwoord op 29 April heeft bestudeerd en thans nadere bijzonderheden heeft gevraagd, ten einde na te gaan, of het mogelijk is een handelsverdrag af te sluiten. In antwoord op een vraag over de handels besprekingen tusschen Groot-Brittannië en Ita lië heeft Butler verklaard, dat deze besprekingen worden voortgezet en dat de Britsche regeering hoopt, dat zij tot een bruikbaar resultaat zullen voeren. De Engelsche minister van Binnenlandsche Zaken Anderson heeft voorts in het Lagerhuis medegedeeld, dat nieuwe maatregelen zijn voor bereid tot aanvulling van de bevoegdheden, waarmede de regeering zou kunnen optreden tegen de activiteit van degenen die vijandig staan tegenover de oorlogsinspanning. Anderson heeft ook een wetsontwerp in gediend, dat voorziet in doodstraf in ern stige gevallen van spionnage en sabotage. Dit wetsontwerp werd in eerste lezing aan genomen. Alvorens het Huis op Pinksterreces ging, heeft nog een aantal „backbenchers" (minder voor aanstaande leden van het Lagerhuis, zoo ge noemd omdat zij de achterste banken bezetten) het woord gevoerd. Hun verklaringen kwamen overeen met hetgeen de voornaamste leden van het Huis hebben gezegd. De conservatief Beveraly Baxter oefende cri- ciek uit op Lloyd George, waarbij hij er aan her innerde, dat Lloyd George, toen de Duitsche troepen het Rijnland binnenrukten, de schuld van den oorlog op Oostenrijk schoof en de clau sule van de schuld aan den wereldoorlog wilde schrappen, terwijl hij in Versailles zelf hierop had aangedrongen. Tijdens de crisis van Tsjecho-Slowakije heeft Lloyd George Benesj aangevallen en daardoor Hitier aangespoord voort te gaan op den inge slagen weg. Baxter deed ten slotte een beroep op Lloyd George: Het Huis ziet weliswaar gaarne de hulp van zijn grooten geest en vroolijk hart, doch niet wanneer hij telkens in een storm de boot op de rotsen liet loopen (toejuichingen). Lloyd George antwoordde, dat Hitier aan de macht is gekomen, omdat Engeland zijn belofte van ontwapening, gegeven aan de democratische regeeringen van Duitschland, niet na is geko men. Hetzelfde was het geval met de minder heden. Thans staat men voor het verschrikke lijkste antwoord, dat ooit is gegeven aan een volk, dat zijn woord niet is nagekomen. Niet alleen gedurende den tijd, dat hij minister-pre sident is geweest, doch ook daarna, heeft spr. zijn best gedaan om de overheerschende demo cratieën in Europa te overtuigen de belofte, welke zij schriftelijk hadden gedaan, na te ko men. De rede van Lloyd George werd hier on derbroken, aangezien de vastgestelde tijd om was. Het debat werd automatisch gestaakt en het Huis ging op Pinkster-reces. PARIJS, 9 Mei Havas j. De krijgsver richtingen rondom Narvik blijven gunstig voor de Geallieerden verloopen, maar in een buitengewoon langzaam tempo. Talrijke nieuwe ontschepingen hebben de effectieven der Geallieerden aanzienlijk versterkt, maar na den sneeuwstorm van de laatste 14 dagen is het gaan dooien, hetgeen het verkeer op de. schaarsche wegen in dit land bijzonder moeilijk maakt. De Duitschers trekken over eenige kilo meters terug, maar laten alle bruggen in de lucht springen. De Duitsche aftocht gaat niet in de richting van Narvik, maar BERLIJN, 9 Mei Het Duitsche Nieuws bureau meldt uit Sofia: Het Bulgaarschc blad Uj Nemzedck heeft een bericht gepu bliceerd ovër een onderhoud van twee uur van den Bulgaarsehen minister-president Filof, den Bulgaarsehen minister van Bui- tenlandschc Zaken en den chef van den gencralen. staf met den Engclschcn am bassadeur in Ankara, Sir Hugh Knatchbull Hugesscn. Hieraan is ook deelgenomen door de diplomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk, Roemenië en Turkije. Dit bericht heeft opzien gebaard in de Bulgaarschc hoofdstad. Terwijl van Bulgaarsche zijde vernomen wordt, aldus het D.N.B., dat deze bespreking een zuiver informatief karakter heeft gedra gen, verluidt uit Engelsch-Fransche kringen een geheel andere lezing, waarvan het, naar het schijnt, niet in de bedoeling lag, dat zij bekend zou worden. Volgens deze lezing heeft am bassadeur Knatchbull Hugessen tegen een be lofte van territoriale concessies aan Bulgarije, ten koste van Griekenland en Joego Slavië, de volgende eischen aan Bulgarije gesteld: 1. Bulgarije mobiliseert twee legercorpsen en stelt deze met zijn geheele luchtwapen ter be schikking van de westelijke mogendheden: 2. De E.ulgaarsche troepen worden geplaatst onder generaal Weygand en ondersteunen zijn opmarsch door Joego-Slavië naar Duitschland; 2. Mocht Weygand, wiens leger met gebruik making van de spoorlijn AleppoIstanboel naar Europeesch Turkije zal opmarcheeren, verdere versterkingen noodig hebben, dan moe ten die ook gegeven worden. In geval deze eischen zouden worden afge wezen, zoo wordt verder gezegd, zou generaal Weygand naar beweerd wordt, als opperbevel hebber van het Turksche en van zijn Syrische leger zonder meer oprukken in Bulgarije en Griekenland, om Saloniki over land te bezet ten. Wanneer Bulgarije tegenstand zou bieden, maar Griekenland niet, dan zou Griekenland beloond worden met Bulgaarsche gebieden. (Wij laten deze onthullingen vanzelfsprekend geheel voor rekening van het Duitsche Nieuws bureau. Red.). BERLIJN, 9 Mei (D.N.B.) De Duitsche Rijksleider dr. Ley heeft Donderdag een rede gehouden tot een aantal politieke leiders over de huidige taak van de partij. Hij zeide o.a. dat men thans voor het aanbreken van een nieuwe wereldorde staat. De overwinning van het ver stand zal ook in de wereld leiden tot die lo gische orde, welke Duitschland zijn plaats onder de zon garandeert. LONDEN, 9 Mei (Reuter). Het ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat Donderdag morgen aan de noordoostkust van Schotland een vijandelijk vliegtuig door eigen gevechts vliegtuigen is neergeschoten. Fransche uitkijkpost in een der vele geëvacueerde dorpjes voor de Maginot-linie W PARIJS, 9 Mei. (Havas) De Noorsche mi nister van Buitenlandsche Zaken, Koht, die op het oogenblik te Parijs vertoeft, heeft aan de Fransche pers mededeelingen verstrekt over den toestand in zijn land. Ik mag u niet den droeven indruk verhelen, aldus de minister, dien de terugtocht der Geal lieerde troepen uit Noorwegen gemaakt heeft. Onze minister van Defensie, kolonel Ljunberg,. en ik hebben te Londen en Parijs echter eenige besprekingen met militaire en politieke autori teiten gehad, die ons er van overtuigd hebben, dat de Britsche en Fransche regeeringen alles zullen doen om de samenwerking tusschen de Geallieerde en Noorsche troepen in Noorwegen te vergrooten. In onze oogen is de oorlog in Noorwegen niet slechts een strijd voor ons land, maar ook voor de gemeenschappelijke zaak. Ik meen, dat er dn Noorwegen de grootste mogelijkheden bestaan, om Duitschland te overwinnen. Tot nu toe bleef Duitschland binnen de bescherming van zijn grenzen, thans heeft het die overschreden, de strijd is open, het is mogelijk hem te winnen. Het Koninklijk Huis bevindt zich nog steeds in Noorwegen, de Koning wil er blijven en strij den. De meeste diplomaten konden de regee ring volgen. Het Noorsche leger telde ongeveer zes divi sies; de zesde is nog intact en bevindt zich in het Noorden. De regeering had in Noorwegen een graanreserve opgeslagen, voldoende voor een jaar, de Noorsche troepen krijgen verder in En geland gekochte munitie en wapens. De handelsvloot van 4 millioen ton is groo- tendeels ter beschikking van de regeering. Reeds in den herfst van verleden jaar waren met de Geallieerde regeeringen contracten gesloten voor de bevrachting van ca. twee vijfden der Noor sche koopvaardijschepen. Van de marine kon 9/10 ontsnappen; deze oorlogsschepen opereeren thans onder leiding van een te Londen tien dagen geleden ingesteld bureau. Op een vraag over Zwedens positie, zeide Koht ten slotte: Zweden tracht zijn neutraliteit te handhaven; zal het daarin slagen? Alleen de toekomst zal ons dat zeggen. Bovendien wenschen de Noren allerminst, dat hun buurman deze neutraliteit prijsgeeft. ROME, 9 Mei (D.N.B.) De nieuwe Ita liaansche ambassadeur te Berlijn, Alfieri zal Zaterdag a.s. door den H. Vader in afscheids- audiëntie worden ontvangen. .illlllllllllllllllilllllllMÜIIII^ VERWACHTING: Helder tot half bewolkt, droog weer, zelfde temperatuur als gisteren, zwakke |j tot matige Noordelijke tot Oostelijke wind. OVERZICHT: De wijzigingen in de algemeene lucht- drukverdeeling zijn uiterst gering, voor zoover dit beoordeeld kan worden. President Roosevelt zal hedenavond spre ken op het Amerikaansche Wetenschappe lijk Congres. Het onderwerp van de rede wordt op het Witte Huis strikt geheim ge houden, doch zonder twijfel zal hij uitvoe rig de buitenlandsche politiek behandelen. Donderdagmiddag heeft de president ge luncht met CordcII Hull en Sumner Welles. in die van de dorpen ten Oosten van deze stad, langs de spoorlijn. In tegenstelling tot de berichten volgens welke de Duitschers snel zouden optrekken vanuit Namsos naar het Noorden, schijnen zij zelfs in het gebied van Namsos niet sterk te zijn opgeschoten. De Noorsche detachementen, die met groote kracht optreden, belemmeren een snel vorderen in sterke mate. Uit Gothenburg in Zweden wordt ver nomen, dat Duitsche parachute-troepen ge land zouden zijn nabij het plaatsje Bardu, ongeveer vijftig kilometer ten Noorden van Narvik. Zij zouden gesteund worden door vliegtuigen, die andere troepen en voor raden aanvoeren. In de nabijheid zouden zich tevens Noor sche politietroepen en Fransche Alpenjagers bevinden. Het Noorsche legercommuniqué zegt, dat een klein Duitsch detachement langzaam in Noordelijke richting trekt en daarbij in ge vechten is gewikkeld met Noorsche patrouilles. De opperbevelhebber van het Noorsche leger deelt mede, dat de Noorsche troepen zich hebben genesteld in de stellingen, welke zij gisteren hebben bezet. In den sector van Namsos rukt een klein Duitsch detachement op naar Nors. Ook hier is slechts sprake van een voorhoede, welke zeer langzaam voortrukt. Tusschen pa trouilles zijn schermutselingen gevoerd. LONDEN, 9 Mei (Reuter) Het Brit sche ministerie van Marine deelt mede, dat de Britsche duikbooten successen be haald hebben bij aanvallen op vijandelijke transporten. Bij een aanval op een convooi van tien schepen troffen zes torpedo's doel. Bij aanvallen op een ander convooi raak ten drie torpedo's en een derde convooi kreeg een treffer. Een alleenvarend schip werd getorpedeerd en is gezonken, een an der werd naar den oever gedreven en is vernield. ROME, 9 Mei. (Stefani) De directeur van het Italiaansche blad Telegrafo te Livorno, Gio vanni Ansaldo, schrijft, dat de geweldige kreet die in geheel Italië opsteeg op den avond van 9 Mei 1936, toen Mussolini de oprichting van het Italiaansche rijk aankondigde, vooral een uiting van vreugde van het Italiaansche volk was, omdat de bedreiging der landen, die ge poogd hadden Italië te bestrijden met het wa pen der economische sancties, verijdeld was. Die bedreiging, Italië te bestrijden door den honger en de Middellandsche Zee te blokkeerén, wordt vandaag opnieuw door Parijs en Londen ge bruikt. Een objectief onderzoek van den toe stand is voldoende om zich er van te overtui gen, dat die bedreiging van de twee westelijke mogendheden, die het reeds zoo hard te ver duren hebben tegen Duitschland, thans nog ijdeler is dan vborheen. Niettemin volharden Parijs en Londen in die oude dwaling. Doch in dien die dwaling begaan zal worden, zullen de bedrijvers daarvan opnieuw den kreet voelen opstijgen van den negenden Mei 1936 en ditmaal met nog meer kracht. Er is geen beter argument dan deze bedreiging, Italië uit te hongeren en het van zijn koloniale rijk af te scheiden, om het Italiaansche volk er van te overtuigen, dat de strijd voor de nationale onafhankelijkheid hervat en tot een goed einde gebracht moet worden, en dat tot dat doel moet worden opge treden. BRUSSEL, 9 Mei (Bclga) In commen taren op den internationalen toestand wjjzen de Belgische dagbladen er op, dat de spanning is verminderd, maar dat de cntre-actc na de „campagne in Noor wegen" waarschijnlijk slechts van korten duur zal zijn. Daarom is het begrijpelijk, dat de kleine neutrale staten met de uiterste waakzaamheid op hun hoede zijn. Wat de door Nederland genomen veilig heidsmaatregelen betreft schrijft de „Echo de la bourse", dat deze maatregelen beteekenen, dat Nederland evenals België gereed is voor iedere gebeurlijkheid, in algehleele onafhan kelijkheid. Daarom zijn deze maatregelen met opmerkelijke kalmte opgenomen. In antwoord op een interpellatie heeft ge neraal Denis, minister van Defensie, in den Senaat medegedeeld dat de mannen, die wa pens kunnen dragen en behooren tot de tien laatste militielichtingen welke tevoren vrijge steld waren van militairen dienst, in Septem ber onder de wapenen geroepen zullen worden, teneinde de manschappen der oudere lichtin gen te kunnen laten afzwaaien. Volgens de bladen zullen op deze wijze 50.000 man opge roepen worden. Donderdag zaï in den Senaat een ge heime zitting worden gehouden, zulks op verzoek van drie senatoren, dien den minis ter willen interpelleeren ovei de aanwezig heid in België van ongewenschte vreem delingen. In de Belgische staatscourant wordt een ministerieel besluit gepubliceerd, waarbij in voer en verkbop word' verboden van drie pu blicaties in de Duitsche taal, nl. „Heimat". „Das neue Soldaten-Liederbuch" en de „Kath. Kirchen Zeitung". aangezien zij een nadeeligen invloed kunnen uitoefenen op den geest in het leger en van de bevolking. In verband met het ongeluk, waarvan een Belgisch visschersvaartuig het slachtoffer is geworden, vreest men in België naar het schijnt, dat zich magnetische mijnen bevinden in de Noordzee nabij het lichtschip „De Wan delaar". Er zal een onderzoek worden ingesteld. Chamberlain confereerde Donderdag avond met de leiders der Labouroppo- sitie, Attlee en Greenwood. President Roosevelt zal hedenavond een rede houden. De operaties bij Narvik' zouden zich ten gunste van de Geallieerden ontwikkelen. Minister Koht verwacht een Duitsche nederlaag in Noorwegen. Tweede Kamer is begonnen met de be handeling van het spionnage-ontwerp. Wetsontwerp ingediend tot het doen voortduren van den afgekondigden staat van beleg. Botsing tusschen trein en vrachtauto bij spoorwegovergang te Vreeland. Beurs van New York: Oploopende koer sen; slot over het algemeen iets hooger. Morgen wordt in verschillende plaatsen van ons land nog een aloud gebruik in eere gehouden al ont- eert men het hier en daar door bal dadigheden van het luilak-wen- schen. Oude volksgebruiken hebben gemeenlijk een zinrijke beteekenis en ook dit luilak-wenschen maant ons: niet lui en niet te laat te zijn. De warme bollen, die de ouderwetsche bakker met zijn hoorn aankondigde, zijn niet meer zoo veelvuldig te be komen als vijftig jaar geleden, maar de laatkomer, de langslaper, de lui aard wordt nog achtervolgd door het hoongelach van „luilak". En die luilak- moet op de warme bollen tracieeren De Zaterdagmorgen voor Pinksteren is de morgen van de waarschuwing aan de luiaards, hun tijd niet te ver slapen, vlug op te staan, omdat de morgenstond goud in den mond heejt en steeds bij de pinken te wezen. Want met slapen en droomen komt men niet door de wereld. Het oude volksgebruik mane dus u en ons om in het leven geen luilak te ziin en vlug uit de veer en te springen! NEW YORK, 9 Mei. (Reuter) De Stockholm- sche correspondent van het Amerikaansche blad „Christian Science Monitor" meldt: Volgens een „gewoonlijk betrouwbare bron" zou Rusland aan Zweden en Finland pacten hebben voorgesteld, gelijk aan die, waar over het verleden jaar onderhandeld heeft met Estland, Letland en Litauen. De correspondent zegt, dat het voorstel in Stockholm en Helsinki aandachtig zou wor den bestudeerd en voegt daaraan toe, dat de Russische voorstellen een plan behelzen voor een gemeenschappelijke versterking en een gemeenschappelijke verdediging van de Aalandseilanden. Voorts zou Rusland bereid zijn om, indien de voorstellen worden aangenomen, aan Finland de Karelische provincie terug te geven, welke het aan het einde van den FinschRussischen oor log heeft moeten afstaan. Het is algemeen bekend in Stockholm, zoo voegt de correspondent hier nog aan toe. dat de Sovjets den Duitschen inval in Noorwegen met misnoegen hebben gadegeslagen, en velen schrij ven Hitiers falen om Zweden te bezetten, toe aan een remmenden invloed van Moskou. NEW YORK, 9 Mei (Reuter) Volgens den correspondent te Washington van het „Jour nal of Commerce" is het einde in het zicht van de besprekingen tusschen de Britsche re geering en de Deensche reeders over het vraag stuk of de Deensche schepen onder Deensche vlag zouden kunnen blijven varen. Het blad haalt de uitspraak van ambtenaren van het ministerie van Buitenlandsche Zaken aan. Zij wilden niet zeggen, waarover de be sprekingen handelen, doch wel verklaarden zij, dat het ministerie gaarne een oplossing zou zien, ook omdat thans Amerikaansche goederen worden opgehouden. Verscheidene zakenlieden hebben hiertegen geprotesteerd. Het Deensche s.s. „Australien", dat de wijk had genomen in Zeebrugge, is Donderdagmor gen uitgevaren. De Belgische bladen melden, dat het schip is aangehouden door Fransche torpedoboot jagers en naar Duinkerken wordt opgebracht. WASHINGTON, 9 Mei (Havas). De Fran sche ambassadeur in de Ver. Staten, Saint Quentin, heeft een onderhoud van een half uur gehad met Sumner Welles over den algemeenen toestand. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1