Onze grenstroepen bieden verbitterd weerstand Tenminste 70 Duitsche vliegtuigen neergeschoten Koning Leopold bij het hoofdkwartier De verdere reactie in Indië Wraakroepende zonde begaan" Eendrachtig aaneengesloten achter den nieuwen leider" Militaire justitie te velde Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 90.000 gezinnen Goede raad aan burgerbevolking Bekendmaking Belgen houden aanval tegen Ned. ministers te Londen Vaticaan veroordeelt de agressie Roosevelt pleegt overleg ZUINIG MET WATER EN ELECTRICITEIT Chamberlains afscheidsrede als premier EEN NIEUWE MISDAAD OP HITLERS NAAM Bij Koninklijk Besluit ingesteld gimmiiiiiiiiiiinimiininimiiminniniimnminnitinifmninmiiitiniiiimmnimmiminimiiiniiiminrmng ZATERDAG 11 MEI 1940 CORPS VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS Doorloopende zitting in het stadhuis ARRESTATIES TE HAARLEM BURGERLIJKE STAND Gemeentelijk Waterbedrijf Haarlem Bekendmaking Nederlandsche grenstroepen bieden verbitterd weerstand aan IJsel en Maas. Ondanks krachtige Duitsche aanvallen handhaven onze troe pen zich in Delfzijl. Vier Duitsche pantsertreinen zijn buiten gevecht gesteld, waar van één tegelijk met de spoorbrug bij Venlo, in de lucht vloog. Bij luchtaanvallen op onze vliegvelden en bij landingspogin gen in het binnenland zijn ten minste 70 Duitsche vliegtuigen neer geschoten. Zwakke in het binnenland gelande vijandelijke afdee- lingen trachten zich te handhaven, doch worden door onze troepen met verbetenheid aangevallen. Van verschillende plaatsen wordt gemeld, dat Nederlandsche krijgsgevangenen door Duitschers als dekking worden gebruikt. EFFECTEN- EN GELDZAKEN Voorschriften ter afwikkeling Onze gezant het eerst bij Reynaud Korte zitting van den Hoogen Raad „Terwijl wij hier bijeen zijn, worden onze landgenoo- ten vermoord" Haagsch drinkwater is niet ondeugdelijk Philipps bij Ciano ontboden HUWELIJK KROUWELSJORE tol nader datum uitgesteld 99 Zware schuld weegt op Duitsche leiders 99 Benoemingen 4 illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliuilll NIEUW! HAARLEMSCHE COURANT |lllllllllllMlltllllllll!M!lllllllll!llllllllllllllllll|jllllllllllllllll|j||||l!llllllllllll|||ill||||||||!llilllll|||||||||||||||||||||^ illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllNlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIHIIIIIIIli STAD Het bestuur van het Corps Vrouwelijke Vrij willigers te Haarlem houdt voortdurend, dus dag en nacht, zitting in het stadhuis, ingang Zijlstraat. Men kan zich dus doorloopend voor alle takken van dienst aanmelden. G. M. A. KroftZandvliet z; 9 Mei IJ. van Lunenburgvan Koperen z; 9 Mei E. Brouwer van der Veek d. Overled-en: 9 Mei M. van Dijkede Jonge, 50 j., Kamperlaan; 8 Mei J. A. AppelStaal, 69 j., Ged. Schalkburgergracht; 6 Mei K. C. EbbingVisser, 64 j., Linschotenstraat; 10 Mei G. L. van Beek, 80 j., Soutmanstraat. Ondertrouwd 10 Mei: R. de Goede en N. J. Dikke boom. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zijn gisteren te Haarlem meer dan veertig personen, van wie is gebleken, dat zij een gevaar voor den staat waren, gearresteerd. Geboren: 9 Mei A. VergersRump z; 9 Mei M. E. ZeepvatBouckaert z; 9 Mei N. Bos Vis d: 9 Mei A. H. W. KroeseJacobszoon d; 8 Mei J. E. HandgraafWalker z; 9 Mei J. C. Vorst—Bodegraven d; 8 Mei C. E. van der BlomVisser z; 8 Mei M. A. ColinKool z; 8 Mei C. J. A. M. va® den Bronk—Huijg d; 10 Mei C. M. HbogakkerDekker d; 9 Mei De directeur van het Gemeentelijk Water bedrijf Haarlem raadt de bevolking aan eenig water in voorraad te nemen en wel enkele pan nen of karaffen voor drinkwater, alsmede en kele emmers, ketels of een badkuip voor blusch- en werk water. Overigens moet zoo zuinig mogelijk met lei dingwater en gas worden omgegaan. De burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat de Zaterdagavondmarkt en de Dinsdag- markt, die gehouden zouden worden in plaats van Maandag, dus Tweeden Pinksterdag, niet doorgaan. (Berichten reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplaag) affaires en tijd-affaires gesloten voor 10 Mei 1940, voorschriften zijn vastgesteld, welke bij de vereeniging voor den effectenhandel verkrijg baar zullen zijn. Men meldt ons van militaire zijde; De oorlog woedt thans binnen onze grenzen. Ieder dient daarom in al zijn ge dragingen te toonen, dat hij ten volle doordrongen is van den gruwelijken ernst van den nieuwen toestand. Elke verplaatsing van personen, die niet strikt noodzakelijk is, of niet door de auto riteiten wordt bevolen, moet vermeden worden. Tracht niet u naar verwanten of vrienden, die elders vertoeven, te begeven. Blijft zooveel mogelijk in nuis, en verlaat u op de door de overheid voor uw veilig heid getroffen voorzieningen. Bedwing uw nieuwsgierigheid als het ooit in uw woonplaats tot een intocht van den vfland mocht komen, dit is in het belang van uw eigen veiligheid. Vertrouw er echter op, dat de Neder landsche weermacht in staat zal zijn u te behoeden. Aan de bekendmaking van den voorzitter van den Raad van Ministers dient nog het volgende toegevoegd te worden; Ieder zorge, dat bij de nadering van den vijand alle in zijn bezit zijnde wijnen of andere alco holhoudende dranken tijdig worden vernietigd. Krachtens de bepalingen van de beurswet en de beursvoorschriften wordt vastgesteld, dat ten aanzien van de afwikkeling van prolongaties, voorschotten in rekening-courant of andere leeningen welke voor 10 Mei 1940 loopen en waarvoor fondsen tot onderpand zijn gegeven,, onverschillig of die leeningen al dan niet ter beurze werden gesloten, alsmede voor premie- BRUSSEL, 10 Mei (Havas). Koning Leo pold heeft zich by het groole hoofdkwartier gevoegd. Overigens wordt vernomen, dat alle te Brussel wonende Duitschers zün gearres teerd. Om 1 uur is de Belgische ministerraad bijeen gekomen om kennis te nemen van den tekst der verklaring, welke Pierlot vanmiddag in de Ka mer en den Senaat zal voorlezen. Verder meldt Reuter uit Antwerpen dat ten gevolge van het bombardement het krankzinnigengesticht te Mortsel is in brand geraakt. BRUSSEL, 10 Mei. (Havas). Uit bevoegde bron wordt vernomen, dat de Duitsche troe pen de grens hebben overschreden. Tot nu toe hebben de noodzakeiyke ver- nietigingsmaatregelcn doeltreffend gewerkt. De vijand werd voor deze linies van vernieti ging tot staan gebracht. Het leger is bezig de kleine afdeelingen parachutisten te vernieti gen, die op Belgischen grond zijn neerge daald. Het Pransch—Britsche leger heeft onze Zuid grens overschreden. De luchtaanval op België werd door vele es kaders ondernomen. Vele Duitsche vliegtuigen werden neergehaald. Omtrent het aantal der slachtoffers in het gebied van Brussel wordt ge meld dat dit zeer gering is. LONDEN, 10 Mei (Reuter). De Nederland sche minister van Buitenlandsche Zaken, Van Kleffens en de minister van Koloniën, Welter, zijn per vliegtuig in Engeland aangekomen, waar zij een onderhoud zullen hebben met den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Lord Halifax. De beide ministers hebben bij den hoofdcom missaris van politie te Brighton geluncht en zijn vervolgens per trein naar Londen gegaan. De directies van het Provinciaal Electrici- teits- en Waterleiding Bedrijf van Noord-Hol land zijn verplicht met het oog op den aanwe zigen voorraad brandstof een dringend beroep te doen op afnemers en gemeentelijke electrici- teits-bedrijven, om een zoo groot mogelijke spaarzaamheid te betrachten bij het gebruik van electriciteit en water. PARIJS, 10 Mei (Havas). De gezant van Nederland te Parijs was de eerste der di plomatieke vertegenwoordigers van de drie aangevallen landen, om zich tot Reynaud te richten met een verzoek namens zijn regeering aan Frankrijk om hulp. Terstond daarna ontving Reynaud den ambassadeur van België en den zaakgelastigde van Luxemburg. De president van den Hoogen Raad, mr. L. E. Visser, heeft Vrijdag bij den aan vang der civiele zitting het volgende ge zegd: „De Hooge Raad komt thans bijeen zoo als hij tijdens zijn 100-jarig bestaan nog niet bijeen is geweest; in tijd van oorlog. Nederland is het slachtoffer geworden van een overval, even verraderlijk als ongemoti veerd. Terwijl wij hier bijeen zijn, worden onze landgenooten vermoord. Allen scharen zich om H.M. de Koningin en doen hun plicht in den ruimsten zin van het woord. Vervolgens nam de zitting een aanvang. Zij duurde slechts kort. In verband met geruchten, dac het Haag- sche drinkwater ondeugdelijk zou zijn, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat hier van geen sprake is. Daar deze geruchten verspreid worden door personen, die hiertoe zelfs aan de hui zen aanbellen, verzoeken de autoriteiten den burgers deze personen aan den dichtst- bijzijnden politie- of militairen post aan te wijzen, teneinde hen te doen arresteeren. ROME, 10 Mei (Havas). De ambassadeur der Vereenigde Staten, Philipps, werd met spoed naar het Chigi-paleis ontboden, waar hij een onderhoud heeft gehad met graaf Ciano. Er wordt over en weer hierover de meest strikte discretie in acht genomen. Als u tóch iets moet verliezen En u hebt 't voor 't kiezen ij Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur I BATAVIA, 10 Mei. Aneta ontving het eerste overzicht van de maatrege len, welke zijn genomen in de hoofdstad van Nederlandsch-Indië, waaruit blijkt, dat de voornaamste Duitschers zijn geïnterneerd, zijnde ongeveer tweehonderd personen, ter wijl ook die enkele leden van de N.S.B., waarvan het bekend is, dat zij een geestes gesteldheid hebben die overeenkomt met de beschrijving van minister De Geer in zijn radiorede, in bewaring zijn gesteld, zijnde een tiental personen. Na het optreden van de politie werden de ge- interneerden, die overigens geen verzet pleegden, aan de militaire autoriteiten overgegeven. Tot de Duitsche firma's, die thans zijn ge sloten, behooren ook nog Impla en Irmscher, beide importeurs van geneesmiddelen, enz. De staat van beleg brengt mede. dat de mili tairen de supervisie houden, terwijl de samen werking met de civiele autoriteiten uitmuntend is. Op de in Tandjong-Priok liggende schepen is een militaire wacht geplaatst, nadat de schepelingen waren verwijderd. Het geheel staat onder leiding van de marine. Om klokslag zeven uur 's avonds vertrok een tweede transport van Duitsche geïnter neerden en verdachte Nederlandsche elemen ten, in totaal ongeveer 100 man, van het station aan het Koningsplein naar Tand jong-Priok. Vandaar zullen zij verder wor den overgebracht naar het eiland Onrust. Velen van de geïnterneerden voerden slechts een kussen en een deken mede, terwijl weer ver schillende anderen koffers bij zich hadden, die uiteraard tevoren grondig werden geïnspecteerd en die klaarblijkelijk rekenden op een eenigszins langdurig verblijf. Sommige van de aangehoudenen werden tot aan de bestelloods, waar de geïnterneerden wer den ondergebracht, vergezeld door hun echtge- noote en kinderen, die echter niet verder werden toegelaten. In afwachting van het vertrek ble ven zij echter bij het station, waarbij zich soms treffende afscheidstooneeltjes afspeelden. Van eenigerlei vijandige stemming ten op zichte van hen, behoudens de opmerkingen on der de belangstellenden op zichzelf, kwam niet tot uiting. De belangstellenden op het station ontmoetten dikwijls Duitsche bekenden, wien zij ten afscheid de hand drukten. In totaal zijn te Batavia ongeveer 700 personen aangehouden, die hier en daar zijn ondergebracht. Heden worden de transporten voortgezet. Ook de transporten uit andere plaatsen op Java worden morgen te Batavia verwacht. De eerste berichten uit andere plaatsen gewagen van dezelfde gedragslijn. Gerappor teerd wordt, dat de interneeningen zonder incidenten geschieden te Buitenzorg, Ban doeng, Malang, Soerabaja, Medan en Ma kassar. Het totale aantal van de aangehou denen kart nog niet worden opgegeven. Mede zyn in bewaring gesteld de kring- leiders en de groepleiders van de N.S.B., zoomede gevaarlijk geachte personen. De inheemsche bevolking volgt aandachtig, doch volkomen rustig en duidelijk sympathiek tegenover Nederland het gebeuren. De inheem sche pers heeft nog geen gelegenheid gehad zich te uiten, daar de berichten nauwelijks de avond edities haalden. Ook de Chineesche wereld wordt gekenmerkt door een groote rust. .Hartelijk dank „uit naam van alia „leden der groota „hondenfamilie „voor het trapje op „uw voetrem, zoodat „het leven van een „mijner, soms erg „roekelooze, neven „niet voortijdig „wordt afgesneden." VATICAANSTAD, 10 Mei 1940. (Havas). De Duitsche aanval op Nederland, België en Luxemburg heeft in het Vaticaan een diepen en smartelijken indruk gewekt. Het Duitsche optreden, dat in brutaliteit vorige agressies overtreft, kan door geen enkel politiek, juridisch en moreel steekhoudend argument worden gerechtvaardigd, en de po gingen van de Duitsche propaganda om deze nieuwen coup te veront schuldigen, geven slechts blijk van het schuldbewustzijn, dat zwaar op het Rijk weegt. Ofschoon de algemeene toestand gedurende eenigen tijd reeds op het Vaticaan met bezorgd heid werd gadegeslagen, zooals de laatste rede voeringen van den H. Vader bewijzen, heerschte hier groote verbazing, waar men verscheidene keeren openlijk hulde had gebracht aan de strikte neutraliteit en onpartijdigheid der thans aangevallen landen, te midden van zooveel dreigende gevaren. Overigens heerscht hier het gevoelen, dat aan de mcrecle en geestelijke krachten, die door den H. Stoel worden vertegenwoordigd, door den Duitschen aanval opnieuw geweld is aangedaan, zoodat de verontwaardiging in hooge Vaticaansche kringen nog is ge stegen. Deze aarzelen niet, de actie van het Rijk te rangschikken onder de zonden, die om wraak ten Hemel roepen, en over den schuldige den vloek afroepen van den Hemel, zooals ook Paus Pius XII in xijn eerste encycliek heeft verklaard. LONDEN, 10 Mei. (Reuter) De afgetreden Britsche Eerste Minister, Chamberlain, heeft Vrijdagavond over zijn aftreden een radio redevoering uitgesproken. Hy zeide: „Hedenochtend vroeg heeft Hitier zonder waarschuwing of verontschuldiging een nieu we misdaad gevoegd bij de reeds afschuwe lijke misdaden, die zijn naam reeds hebben geschanvdlekt, door zijn plctselingen aan val op Nederland en België. In de geheele geschiedenis is geen enkel ander man ver- antwoordeiyk geweest voor zulk een afzich telijk tctaal van menscheiyk leed en men- schelijke ellende als Hitier. Wanneer hij gerekend heeft op onze binnen- landsche geschillen als hulp voor hem, dan heeft hij den geest van dit volk verkeerd be rekend. 't Was duidelijk op dit critieke oogenblik in dezen oorlog, dat hetgeen noodig was, de vor ming was van een regeering, welke leden om vatte van de liberale en labour-opposities en aldus een vereenigd front bood. Ik heb mij gis termiddag gewijd aan het vaststellen van de voorwaarden voor de vorming van een vereenig de regeering. Tegen den middag was het duide lijk, dat wezenlijke eenheid slechts kon worden verkregen onder een anderen Eersten Minister. Mijn plicht was duidelijk en ik «lende mijn ontslag in bij den koning. Z.M. heeft thans mijn vriend Churchill de taak toe vertrouwd een nieuwe regeering op nationale basis te vormen. Mijn andere collega's zul len hun ontslag in handen leggen van Churchill, maar zullen hun huidige functies behouden, hangende het aanstellen van een nieuwe regeering. Churchill heeft tegenover mij zijn krachtigen wensch tot uitdrukking gebracht, dat ik lid zou zijn van het oor logskabinet en ik heb hem gezegd, dat ifc gaarne iederen bijstand, die in mijn ver mogen ligt, in die capaciteit wilde geven." Sprekende over de drie jaar van zijn pre mierschap zeide Chamberlain: „Zoolang ik ge loofde, dat er een kans was om den vrede op eerbare wijze te behouden, heb ik er naar ge streefd, die kans te nemen. Toen de laatste hoop verdwenen was en oorlog niet langer kon worden vermeden, heb ik er even hard naar gestreefd dien oorlog te voeren met heel mijn vermogen. Het uur is gekomen, dat wij op de proef moeten worden gesteld. Reeds worden zoo onschuldige volkeren als die van Nederland, België en Luxemburg op de proef gesteld, en gij en ik moeten ons aaneen sluiten achter onzen nieuwen leider. Met onze vereenigde kracht en met onzen onwankelbaren moed moeten wij vechten en arbeiden, tot dit wilde beest, dat ons besprongen heeft, ten slotte ontwapend en temeer geworpen is." Donderdag is afgekondigd Staatsblad 283 houdende een K.B. van 10 Mei 1940 tot het vaststellen van regelen met betrekking tot dp instelling van een Militaire Justitie te velde. In dit K.B. wordt bepaald: Artikel 1. Met ingang van een, naar be hoefte voor ieder hunner door de Kroon te bepalen datum zullen de commandeerende generaals als bedoeld in artikel 2 van dit be sluit, telkens naarmate de dienst zulks vor deren of gedoogen zal, vanwege de Kroon een of meer krijgsraden te velde alsmede een of meer officieren-commissaris en officieren secretaris benoemen. Artikel 2. Als commandeerende generaals, in den zin van artikel 243 van de rechtsple ging bij de landmacht en in den zin van dit besluit worden aangemerkt: le. De Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, 2e. De commandant van de vesting Holland, de commandant van de stelling van Den Hel der, de commandant in Zeeland en de territo riale bevelhebbers, 3e. De front-commandanten van de vesting Holland, 4e. De commandant van Let veldleger, 5e. De legerkorps-commandanten, 6e. De divisie-commandanten, 7e. De brigadecommandanten, 8e. De commandant der luchtverdediging, 9e. De commandanten der luchtverdedigings kringen. Artikel 3. 1. Voor de toepassing van dit be sluit worden geacht mede onder de bevelen van een commandeerenden generaal te staan die militairen of onderdeelen, welke bij besluit van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht voor wat de militaire justitie betreft on der de bevelen van dien commandeerenden generaal zijn gesteld. 2. Behoudens het bepaalde bij het laatste lid van dit artikel wordt voor de toepassing van dit besluit onder rechtsgebied van een commandeerenden generaal, behalve het ge- zags-, legerings- of operatiegebied van dien commandeerenden generaal, mede begrepen het gezags-, legerings- of operatiegebied van de commandanten der in het eerste lid van dit artikel bedoelde onderdeelen. 3. Voor de toepassing van dit besluit worden de commandant der luchtverdediging en een commandant van een luchtverdedigingskring geacht geen rechtsgebied te hebben. Artikel 4. 1. Onverminderd het bepaalde bij de paragrafen 1 t/m 3 van titel 8 van de invoeringswet-militaire straf- en tuchtrecht cordeelen de krijgsraden te velde bij uitsluiting: a. Over de strafbare feiten begaan door personen, die behooren tot of vergezellen of volgen onderdeelen, welke onder de bevelen staan van den commandeerenden generaal, die den Krijgsraad heeft benoemd, b. Over de strafbare feiten, als bedoeld in artikel 78 der invoeringswet militair straf- en tuchtrecht, begaan door niet-militairen binnen het rechtsgebied van den commandeerenden generaal, die den Krijgsraad heeft benoemd, c. Over de strafbare feiten, door krachtens letter a. van dit lid aan de rechtsmacht van andere krijgsraden te velde onderworpen per sonen, begaan in het rechtsgebied van den commandeerenden generaal, die den Krijgsraad heeft benoemd. 2. De rechtsmacht van de krijgsraden te velde wordt bepaald na het tijdstip, waarop het strafbare feit is gepleegd. Artikel 5. 1. Indien meer dan een krijgsraad te velde bevoegd is van eenzelfde feit kennis te nemen, geschiedt zulks bij voorrang door den krach tens letter a. van artikel 4 van dit besluit be voegden krijgsraad, welke is benoemd door den hiërarchiek laagst geplaatsten commandeeren den generaal. 2. Indien meer dan 1 krijgsraad te velde uit sluitend krachtens de letters b of c van artikel 4 van dit besluit tot kennisneming van een zelfde feit bevoegd is, geschiedt zulks bij voor rang door den krijgsraad, benoemd door den commandeerenden generaal, die in artikel 2 van dit besluit onder het hoogste nummer is, gerangschikt. 3. Is ook na toepassing van de vorige leden van dit artikel nog meer dan een krijgsraad te velde tot kennisneming van eenzelfde feit be voegd, dan geschiedt zulks bij voorrang door den krijgsraad, waarbij de zaak het eerst aan hangig is gemaakt. Artikel 6. Indien niet kan worden vastgesteld, welke krijgsraad te velde bevoegd is van een strafbaar feit, begaan door een aan de rechtsmacht van den krijgsraad te velde onderworpen persoon, kennis te nemen, alsmede ingeval de berechting door den, overeenkomstig het bepaalde bij ar tikel 5 van dit besluit bevoegden krijgsraad te velde naar het oordeel van den Opperbevelheb ber van Land- en Zeemacht bezwaren met zich brengt, kan deze op verzoek van den meest ge- reeden commandeerenden generaal een krijgs raad te velde aanwijzen ten einde met. uitslui ting van iederen anderen krijgsraad te velde 't betreffende feit te berechten. Artikel 7. Dit besluit treedt terstond in werking. Het kan worden aangehaald als „organisatie- besluit rechtspleging te velde 1940" Donderdag is afgekondigd Staatsblad no. 284 houdende een K.B. van 10 Mei 1940 tot het vaststellen van een datum, als bedoeld in artikel 1 van het organisatie-besluit rechtspleging te velde 1940. In dit K.B. wordt bepaald, dat voor: a. Den commandant van de Vesting Holland, b. Den commandant van het veldleger, c. Den comman dant van het le legerkorps, d. Den comman dant van het 2e legerkorps, e. Den commandant van het 3e legerkorps, f. Den commandant van het 4e legerkorps, g. Den commandant van de Stelling Den Helder, in hunne hoedanigheid van commandeerend generaal als bedoeld in artikel 243 van de regtspleging bij de iandmagt en in het organisatie-besluit regtspleging te velde 1940, als datum met ingang waarvan zij een of meer krijgsraden te velde zullen benoemen wordt vastgesteld: 11 Mei 1940. Bij Koninklijk Besluit van 10 Mei 1940 zijn benoemd bij de krijgsraden te velde met ingang van den dag van indiensttreding: 1. Tot auditeur-militair te velde, de res.-kap. der artillerie, mr. G. W. Bennier, de res.-kap. der grenadiers, mr. H. F. Verveen, de res.-kap. van alg. dienst, mr. Z Heimens Visser, de res. kap. van algem. dienst, mr. J. W. U. Doornbos, de res.-kap. der infanterie, mr. P. Kapteijn, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. D. J. Veegens, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. J. P. G. v. Velzen, de res.-kap. der artillerie, mr. J. J. Plugge, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. G. H. L. Aniens e» de res.-kap. v. alg. dienst, mr. D. J. van Gilse. 2, Tot auditeur-militair te velde-plaatsvervan- ger de kap. der infanterie, mr. A. F. Steffen, de res.-kap. der infanterie, mr. A. Beets, de kap. der infanterie, mr. P. M. C. J. Hamer, de res.- kap. v. alg. dienst, mr. J. J. van den Berg, de res.-kap. der artillerie, mr. W. F. Schokking, de res.-kap. der infanterie, mr. A. H. M. H. Rece- veur, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. J. van Ginhoven, de res.-kap. v. alg. dienst, mr. E. J. Mulder en de res.-kap. van alg. dienst, mr. F. Kool. WASHINGTON, 10 Mei (Havas). Roose velt heeft in het Witte Huis geconfereerd met Cordell Hull, den minister van Justitie Jackson, Sumner Welles, generaal Marshall, den chef van den generalen vlootstaf admi raal Stark, leider der vlootoperaties, over de maatregelen, die genomen moeten wor den in verband met den Duitschen aanval op Nederland en België. Roosevelt heeft tegenover vertegenwoordigers van de pers te verstaan gegeven, dat de moge lijkheden voor de Vereenigde Staten om buiten den oorlog te blijven niet gewijzigd waren, on danks de laatste gebeurtenissen in Europa. Verder verklaarde hij, dat hij vol sympathie is met de proclamatie van H. M. Koningin Wilhelmina. In antwoord op nadere vragen, zeide de pre sident, dat de Duitsche belofte, die gegeven is bij het uitbreken van den oorlog, om geen open, niet versterkte steden te 'bombardeeren, bestudeerd wordt in het licht van de gemelde aanvallen op open steden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 4