Onze soldaten zenden nieuws ZONDAG 19 MEI 1940 Hoe zij het maken en waar zij zijn Dokter De Keizer deelt mede, dat het genees kundig personeel van 14R.l. in goeden wel stand is te Noordwijk. Ie luitenant Sibbes. commandant van de 4e batterij 6 veld, deelt mede, dat allen gezond zijn te Moordwijk. Kapitein Ballieux. commandant le compagnie. 13e depotbataljon, maakt bekend, dat allen in Den Haag in goeden welstand zijn. Kapitein Bolle. 3I28 R.I., van de pon- tenierskazerne in Dordrecht deelt mede dat allen gezond zijn. Namens kap. Zaayer wordt medegedeeld, dat de 10e zoeklichtenafdeeling volkomen intact is, zonder gewonden. De staf en de derde sectie lig gen in de Bloemkamplaan 52 te Wassenaar, de 2de sectie ligt in de Zijllaan te Wassenaar, de eer ste sectie ligt te Leldschendam. Namens majoor Vos wordt medegedeeld, dat de eerste, tweede, vierde en vijfde sectie van de derde verbandplaatsafdeeling, benevens het bij- behoorende detachement motorvoertuigen zich geheel volledig te Wassenaar bevinden in de Bloemkamplaan. De commandant van het 2e Bat. 22 R.l. deelt mede. dat zijn onderdeel zich in het Jaarbeurs gebouw te Utrecht bevindt. Res. 1ste luit. Van der Velden maakt bekend, dat alle personeel van de 14de batterij luchtdoel- artillerie zich in goeden welstand bevindt te Wassenaar. Het personeel van de militaire apotheek in het depot van deze apotheek te 's-Gravenhage bevindt zich in goeden welstand. De le luitenant-adjudant Drost, commandant van staf n12R. I. maakt bekend, dat te Delft momenteel in goeden welstand aanwezig zijn alle administratief en geneeskundig perso neel van II12R.l. en de sectie mortieren van 8 cxx van defi luitenant Stronkhorst. Kapitein Rombout en luitenant Van Hartings- veldt. beiden van het corps pontonniers, deelen mede. dat de onder hun bevel staande 2e en 3e veerdienstgroep, bestaande uit de veren la, lb, lc, ld. 2a en 2b. behouden in Vreeswijk zijn. De tweede compagnie, tweede depotbataljon Tesselschestraat. Den Haag. met den kapitein Kuvpers. luitenants Fijen.Thoonsen, Kersema kers, adjudant-onderofficier Postma en alle an dere officieren, korporaals en manschappen ma ken het uitstekend. De eerste luitenant Noordhoek. van de verbin dingsafdeeling. staf 6 R.l. maakt bekend, dat de afdeeling in haar geheel behouden is. Kapitein Barendregt, commandant der zesde compagnie mortieren, maakt bekend, dat alles in orde Is. Militairen der 24ste afdeeling artillerie, vroeger gelegerd te Werkendam, bevinden zich allen be houden te Gorkum. De verkeerstroepen groep Merwede. gelegerd in de Willemskazerne te Gorkum. verkeeren allen in den besten welstand. De commandant van 1325 R.l. deelt mede dat allen van zijn onderdeel in goeden welstand zijn. De luit.-kolonel J. H. Sar deelt mede dat de staf van het 2e luchtvaart regiment, voorheen gelegerd te Zeist, zich in goeden welstand be vindt. In staf 128 R.l. geen gesneuvelden. De commandant van het le eskadron pantser wagens maakt bekend dat alle officieren en on derofficieren zich in goeden welstand bevinden respectievelijk te 's-Gravenhage, Frederikskazerne, en te Badhoevedorp bij Schiphol. Kapitein-adjudant A. Rosmüller van de S.R.O.I. deelt mede, dat de leerlingen van de S.R.O.I. en S.R.O.M.A. van de Februariploeg 1940, alsmede de officieren, onderofficieren en het overige per soneel van genoemde inrichting, die zich voor het uitbreken van den oorlog te Breda en Kampen bevonden, zich thans allen in goeden welstand te Haarlem bevinden, in het Concertgebouw en in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond. De commandant van de verbir.dingsafdeeling staf 1. regiment jagers, luitenant Van den Berg, deelt mede dat deze afdeeling geheel ongedeerd is gebleven. De compagnie mortieren van het 15e regiment Infanterie kapt. B. Maat, de 15e pantser-afweer compagnie, le luit. P. W. van Toer. de verbin- dicgsafdeeling van het 15e regiment infanterie kapt. E Struik, en het bureau-personeel van den staf 15 R.l. luit. kol. De Bok, zijn allen zonder uitzondering in welstand te Jutphaas bij Utrecht aangekomen. Allen waren voorheen gelegerd in Woudenberg. Kapitein Maat. commandant van de 15e com pagnie mortieren 15 R.I.. deelt mede dat alle officieren, onderofficieren en manschappen onge deerd zijn. Zij bevinden zich in de Nederl. Herv. school te Jutphaas. De officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van den staf van het artillerie re giment bevinden zich te Zwammerdam in goeden welstand. Compagnie mortieren 32 R.l. en staf 32 R.l. batterij 6 veld. 32 R.I., gelegen te Sijderveld, be vinden zich allen in goeden welstand. 16e dep. bataljon majoor Van Baak. meldt dat het gehecle bataljon, vroeger gelegen te Alkmaar, thans te Purmerend, in goeden welstand verkeert. Alle Llmburgsche onderofficieren van het 13e reg. inf., gedetacheerd bij het 10e depot bataljon Leiden, bevinden zich in goeden welstand. Haastrecht, 20e bat. luchtdoel art.: personeel ls volledig aanwezig, uitgezonderd de dienst plichtige De Roover, die licht gewond is achter gelaten in ziekenhuis Culemborg. Luitenant Kolmer van staf eerste bataljon 25ste reg. infanterie deelt mede, dat de staf en de verbindingsafdecling zich in goeden welstand te Badhoevedorp bij Schiphol bevinden. Vermist worden de dienstplichtigen R. Pronk en W. Fol- kers. M.C.112 reg. infanterie in Haarlem: onge deerd Het tiende bataljon luchtdoelmitrailleurs aan den Hemweg te Amsterdam deelt mede: allen gezond. Er is één vermiste, namelijk Bresser. De commandant van de verbindingsafdeeling van het hoofdkwartier yeldleger, B. Herman, deelt mede. dat het geheele personeel van deze afdee- lirg in goeden welstand te Gouda verblijft. De oude lichting van de instructie-batterij 7 veld te Rijnsburg bevindt zich in goeden wel stand. Het bureau van de le compagnie 2de batterij lste reg. infanterie van kapitein Geertsma deelt mede, dat allen in goeden welstand in Noordwij- kerhout verblijf houden. De 2de compagnie 3de bat. le reg. Infanterie van kapitein Van den Heuvel in Wassenaar heeft geen verliezen. De eerste verlichtingsafdeelittg te Zoetermeer is gezond en bevindt zich te Zoetermeer. De commandant var. de eerste afdeeling van het 7e reg. artillerie maakt bekend: allen, met uitzondering van den dienstplichtige Boshouwers, die zwaar gewond is, bevinden zich in goeden Welstand. De staf bevindt zich in Hei en Boei- cop en de derde batterij te Schoonrewoerd. Luitenant De Jonge maakt bekend, dat de ge heele derde compagnie derde bataljon 32ste re giment infanterie ongedeerd is en zich bevindt te Schoonrewoerd. Kapitein De Vos, commandant van de derde compagnie 2e autobataljon voorheen te Doorn, thans gelegen in Woerden, deelt mede, dat bij zijn compagnie geen gewonden, vermisten of doo den zijn. Alleir maken het goed. De staf 35 R.I.. vroeger gelegen te Eerbeek, als mede de centrale post te Woudrichem, en de centrale post Eerbeek bevinden zich in goeden welstand te Rietveld bij Woerden, uitgezonderd de eerst» luitenant H. M. Vosmeyer en serg. zie kenverpleger W. Mulder. Aangenomen mag wor den. dat beiden zich in leven bevinden. De tweede comp. le bataljon van het 25ste re giment infanterie, voorheen in Schiphol, thans te Badhoevedorp, is gezond. De commandant van de auto-sectie voor paar- denvervoer van het auto-regiment deelt mede. dat alle militairen, hierbij ingedeeld, in goeden welstand vf -blijven te De Meije, bij Bodeeraven. De commandant van de 3de compagnie. 3de bataljon 31e leg. infanterie, kapitein H. J. Sou man. bericht, dat zijn compagnie geen dooden of gewonden heeft. Reserve-kapitein Roth deelt mede, dat de mi trailleurs compagnie van het lste bataljon 14de ree. infanterie bestaande uit manschappen uit Zeeland, Brabant en de Zuidhollandsche eilanden, geheel compleet is en verblijf houdt te Bunnik, bij Utrecht. De commandant van het 7e regiment artillerie deelt mede. dat het regiment is gelegerd te Lex- mond en omgeving. Het 27 R.A. ligt te Culem- bor~. Allen zijn wél. Het detachement aan- en afvoertroepen bri gade a., onder commando van adjudant Van Thiel. vroeger gelegerd te Echteld. thans te Vianen, Verkeert in goeden welstand. Het detachement politietroepen, brigade a., commandant sergeant-majoor Wiersma, bevindt zich in goeden welstand te Vianen. Officieren, onderofficieren, korporaals en man schappen van het 79ste en 80ste. 89ste en 90ste peloton luchtdoelmitrailleurs, onder luitenant Koenderink. en van het bewakingsdetachement Jaarsveld, namens luitenant Borkus, bevinden zich allen te Lopikerkapel (Utrecht) In goeden welstand. Kapitein Bosman van de 4e compagnie, 2e de pot bataljon, vroeger in garnizoen te Tilburg, thans te Den Haag, Parkietlaan 1. deelt mede. dat allen zich in goeden welstand bevinden. Dit geldt ook voor alle andere compagnieën van het 2de depotbataljon, die eveneens thans te Den Ha^g zijn. Wachtmeester Gaaymans, commandant van de 20e batterij, 6 veld uit Soesterberg, deelt mede, dat al het personeel van de batterij zich in goe den welstand bevindt te Delft, Koningsplein 83. Mansèhappen en onderofficieren van de inun datiestations 1 en 2 bevinden zich in goeden welstand te Muiden, opzichter Woudenberg. De commandant van de 10e compagnie pant- serafweergeschut, 10 R.I., kapitein G. M. Gerritse, vroeger gelegen te Veenendaal, deelt mede, dat kader en manschappen zich zonder uitzondering in goeden welstand bevinden te Jutphaas. De commandant van de 42e mortierencompag nie. res. kapt. H. G. J. Willems, maakt bekend, dat zijn geheele compagnie in den besten wel stand verkeert en gelegen is te Gouda. De chef van den militairen psychiatrischen dienst deelt mede, dat zijn personeel, geëvacueerd uit Utrecht. Nic. Bcetsstraat 22, naar het pro vinciaal ziekenhuis te Santpoort, zich in goeden welstand bevindt, res. militaire officier van ge zondheid 3e klasse W. J. J. de Sauvage Nolting. De commandant J. Fokkens deelt mede, dat het personeel van het inundatiestation Everdingen zich in goeden welstand bevindt. De le afdeeling van het 9e R.A. te Harmeien bevindt zich in goeden welstand. Commandant van de groep Den Haag, West- Iront, Vesting Holland, overste Beets, deelt mede, dat van het stafkwarticr, gelegerd te Wateringen, waartoe behooren het troependetachement en de verbindingsafdeeling, allen in goeden welstand verkeeren. De 4e compagnie, 13e depotbataljon bevindt zich in goeden welstand te Wateringen. De le sectie, 2e compagnie, 3e bataljon, 9 R.I., bevindt zich in goeden welstand, commandant luit. Leenstra. De commandant van de le sectie, 48e compag nie mortieren luit. Roscam Abbing deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden. De commandant van de 103e batterij lucht doelartillerie, luit. Weasels, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Westzaan bevinden. De commandant van de 23e batterij luchtdoel artillerie uit Slootdorp, luit. Harmse, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand bevinden, even als het personeel van 2 t.l. onder commando van adjudant Huijgens, het bataljon verzamelplaats van le grensbataljon uit Aalden onder commando van kapt. Rutgers, het bataljon verzamelplaats van het 12e grensbataljon uit Annen onder com mando van kapt. Eggens. te Wieringen in de jeugdherberg te Oosterland. De commandant van het 2e peleton, 2e com pagnie luchtdoelmitrailleurs, vroeger gelegerd te Bloemendaal, thans te Rijnsburg, meldt, dat al len zich in uitstekenden welstand bevinden. De commandant van de 18e batterij luchtdoel artillerie te IJmuiden, res. kapt. Cornegoor, deelt mede, dat allen in goeden welstand verkeeren. De geheele verbindingsafdeeling brigade a, eerst gelegerd te Ommeren, thans te Helsdingen bij Vianen, bevindt zich in goeden welstand. De te Bergen aan Zee gelegerde militairen van het 12e depot bataljon verkeeren zonder uitzon dering in goeden welstand. Bataljonscomman dant kapitein J. D. van der Waall. Luitenant Groeneveidt, commandant m. c. 2, regiment grenadiers, deelt mede. dat de geheele compagnie, behalve kapitein van der Ende, die gedood is, zich in goeden welstand te Den Haag bevindt. Luitenant Smallenbroek staf 3-1 R.l. met zijn volledig administratief personeel ligt in goeden: welstand te Wassenaar, 3e bataljon le regiment infanterie is in goeden welstand te Wassenaar. Kapitein Bolten, eveneens te Wassenaar, deelt mede, dat allen van 3-3-1 R.l. zich in goeden welstand bevinden. Reserve le luitenant M. K. Verburg deelt mede. dat 3-1-7 r. i. zich in goeden welstand te Vree land bevindt. Staf van de groep Naarden gezond en wei te Amsterdam. 2e batterij 2e afd. 6e reg. art. alles in orde. Personeel centraal laboratorium Leiden ver keert in goeden welstand. Luitenant Terpstra meldt, dat het geheeie de tachement torpedisten, voorheen in Irigen, in goeden welstand te Vreeswijk is. Luitenant Top Smit meldt, dat het geheele de tachement vaartuigendienst van de groep Lek zich in goeden welstand bevindt te Vreeswijk. Commandant mitraill. comp. 3e bataljon 31 r. i., luit. PieterS, m'eldt. dat de heeie compagnie io orde is. Luitenant de Graaf, commandant van de 2e zoeklicht afd. tegen luchtdoelen deelt mede, dat het geheele personeel in goeden welstand ver keert, behalve de dienstplichtige Hofman (ver mist). De staf bevindt zich te IJselsteijn. De commandant van de 6e comp. politietroepen deelt mede, dat het geheele personeel in goeden welstand te Amsterdam verblijft. De verkeerstroepen, groep Naarden, zijn gezond en bevinden zich in Amsterdam. De commandant van de lste comp. 3e bat. 12e reg. infanterie bericht, dat zijn onderdeel zich in goeden welstand te Zoetermeer bevindt. Bij dit onderdeel bevindt zich eveneens J. de Jong van de 3de comp. 2e bat. 9e reg. infanterie. De 10de compagnie luchtdoel mitrailleurs van het 20ste peloton, bevindt zich in goeden wel stand in Amsterdam, aan den Papaverweg. Kapitein Sterkenburg, commandant van de le comp. le autobataljon te Warmond maakt be kend, dat alle onder hem dienende militairen uit Friesland. Groningen Drente, Overijsel en Gel derland in goeden welstand zijn. onder wie zich ook dr. Stukje uit Erica bevindt. Reserve-majoor Boots deelt mede, dat officie ren en manschappen van het afvoerstation paar den nr. 2 zich te Ouder-Amstel bevinden. Allen zijn gezond. Het 61ste, 64ste en 65ste peloton luchtdoel mltrail.eurs van de 14e comp. bevinden zich ge zond in Ypenburg en Welft. 43ste en 44ste peloton luchtdoel mitrailleurs te Vreeswijk: alles wel. Bureau administrateur van het depot-bataljon grenadiers Den Haag: allen wel. 31ste comp. mortieren van 8 veld; gezond in Muiden. De geneesheer-directeur van het sanatorium Sonnevanck deelt mede, dat alle patiënten' en per soneel in goeden welstand arm. Marine-kustw.post Noordwijkerhout: alles wel. Majoor de Graaf, staf luchtverdedigingskring te Amsterdam maakt bekend: het detachement 3e en 4e sectie elfde zoeklichtafdeeling, vroeger ge legen te Strijen, bevindt zich grootendeels te Loosduinen, onder commando van' luitenant van Halteren. 5e comp. politietroepen: in zijn geheel in goe den welstand te Amsterdam. De commandant van het lste bataljon 23ste reg. infanterie te Gorinchem' maakt bekend, dat bij zijn onderdeel geen gesneuvelden zijn. Er is één licht gewond, die het echter goed maakt. Kapitein commissaris van 1-3-3 r. i. deelt mede, dat zijn geheele compagnie zich behouden te Leer dam bevindt. C 2-13 r. a. majoor O. Kuipers deelt mede, dat bij zijn afdeeling zich allen in goeden welstand bevinden en zij momenteel in Oisterwijk gelegerd zijn. De vaandrig W. A. van de Bilt. administrateur van het 111 bataljon 14 regiment infanterie meldt, dat het administratief personeel en het perso neel vati goederen- en proviandtrein in goeden welstand in Rijswijk zijn aangekomen. De commandant van 5-3 r. u., kapitein Nan- nlnga. deteit mede, dat allen zonder verliezen: in Den Haag zijn. De commandant van de verbindingsafdeeling eerste legercorps, kapitein Van Nes, deelt mede, dat allen van zijn afdeeling zich in goeden wel stand bevinden. Het personeel van het 39 r. i., 40 r. i. en van de 15e reserve grenscompagnie uit Hoek van Hol land zijn in goeden welstand in Den Haag. De le aanwezend ingenieur der genie te 's-Gra- venhage. majoor Marcella, deelt mede, dat allen van het bureau Nassaulaan in Den: Haag en werk zaam te Den Haag, gezond zijn. De commandant van de 6e compagnie van het 15e depotbataljon maakt bekend, dat al het per soneel, zoowel mitraillisten als verbindingsper soneel behoorend tot deae groep, zich voltallig en ongedeerd te Leiden bevindt.. De kapitein Van der Wolf, commandant van het detachement kustartillerie, Hellevoetsluis, maakt bekend, dat alle officieren, onderofficie ren. korporaals en manschappen, behoorende tot staf. batterij 9 en batterij 10 en de daarbij inge deelde sectie zoeklichtafdeeling, Vesting Holland, welke troepen voorheen gelegerd waren te Roekan- je en Nieuw-Helvoet (pompstation) zich in goe den welstand te Oudenhoorn bevinden. Geen ver liezen. Allen gezond. Het geheele detachement van den veterinairen dienst uit Rotterdam bevindt zich gezond in Den Haag mvt luitenant Buursma, kapt. dr. Hout- huis ls gezond te Rotterdam. De militaire centrale te Hilversum bericht, dat het personeel, alsmede de chauffeur Koppenol van 1/4 auto bataljon, zich in goeden weistand te Vinlceveen bevinden. Kapitein Vorselaars, commandant van de vierde compagnie vijfde auto-bataljon, bericht, dat allen zich in goeden welstand in de Koudehorn-kazer- ne te Haarlem bevinden, uitgezonderd de derde sectie, onder luitenant van den B'erg, die elders is gedetacheerd en waarover nog geen bericht is binnengekomen. De luitenant ter zee der marine reserve, Ro- berti, deeit mede, dat de bemanningen van de hulp-mijnenvegers 1, 2, 3, 4, 6 derde divisie, waar bij zich drie licht gewonden bevinden, in goeden welstand in de Merwehaven te Rotterdam zijn aangekomen. De derde compagnie, tweede bataljon, 31ste reg. infanterie kapitein Bijlenga. bevindt zich te Am sterdam in uitstekenden welstand. De commandant van de derde compagnie van het derde depot bataljon maakt bekend, dat alle officieren, onder-officieren en minderen, met uit zondering van vier gesneuvelden, wier familie leden reeds in kennis zijn gesteld, gezond aijn en verblijf houden te Delft, Nassaulaan. Verm'ist worden: de dienstplichtige soldaten C. Butter uit Capelle a/d. IJsei en G. Kaan uit Halsteren. Het geheele personeel van batterij 1 en 2 der kust artillerie, gelegerd te Wijk aan Zee, alsmede van zoeklichtafdeeling 1 en 2 aldaar, bevinden zich in goeden welstand. Commandant is kapi tein H. Simons. De commandant van het 41ste peloton lucht doel mitrailleurs, sergeant Helmholt, voorheen ge legerd in het jongenshuis van het Leger des Heils te Amersfoort, thans te Loenen a/d. Vecht, Rijks straatweg 135, deelt mede, dat allen in den besten welstand verkeeren. Wachtmeester Mulder, commandant detache ment vijf kazemat fort Spion, Bloklaan B 22, Loenen a/d. Vecht, deelt mede, dat allen in goe den welstand verkeeren. De kapitein van Deventer deelt nrede. dat zi n mitrailleur compagnie 2/23 R.l. geheel wel is en zich te Gorinchem bevindt. De commandant van het brugdetachement 9 van het bataljon spoorwegtroepen uit Rhemen, luitenant Tinbergen, deelt mede, dat het deta chement, uitgezonderd dienstplichtige Kwaaitaai, zich in goeden welstand te Amsterdam bevindt, Zeeburgerdijk 23. De commandant van de tweede verbandplaats afdeeling. vroeger te Nederlangbroek, maakt be kend, dat officieren, onder-officieren, korpo raals en manschappen zich allen in goeden wel stand te Oudewater bevinden. Majoor Hoogers, commandant van het eerste bataljon 2e regiment infanterie te Beesd (Gid.) verzoekt bekend te maken, dat allen gezond en wel zijn. Luitenant Kolm'er van staf 1-25 R.l. deelt mede. dat de staf en verb. afd. in goeden welstand zich te Badhoevedorp bij Schiphol bevinden. Vermist R. Pronk en W. Folkers (soldaten). Luitenant v. d. Veen meldt, dat de staf-2-33 R. I. zich in goeden welstand bevindt. Comm. 2-2-5 R. I. maakt bekend, allen te Loe nen a/d. Vecht, alsmede de soldaten Segers en Schrijns, in goeden welstand. 3e pontonafd. le en 2e comp. Onder leiding van kapitein Stark geen verliezen. De commandant vati de verbindingsafd. hoofd kwartier veldleger B. Herman meldt, dat al het personeel van deze afdeeling in goeden welstand te Gouda verblijft. 3. 1. 42 R. I., commandant kapitein Hulsman, bi/ de Hakkelaarsbrug, bevindt zich in goeden welstand (te Amsterdam). Van de 10e compagnie .'uchtdoeïmitrailleurs is niemand gesneuveld. Dienstplichtige Bresser, deel uitmakend van het 10e peloton, wordt vermist. Het 3e/18 R. I., alsmede de 18 compagnie mor tieren en twee secties van de 19e mitrailleur com pagnie bevinden zich in goeden welstand in hun standplaats te Soest. De commandant van de etappe autocompagnie meidt, dat alle officieren1, onderofficieren, korpo raals zich behouden te Sassenheim bevinden. Van de manschappen zijn vermist: Van der Sluis, Van der Harst, Hamers, van Weelden en Verhagen. De overigen zijn in goeden welstand. De commandant van de groep Nieuwersluis maakt bekend, dat de officieren onderofficieren, korporaals en manschappen, behoorende tot het stafkwartier, zich in goeden: welstand bevinden. Kapitein Van Haar, commandant van de le comp. 4e bat. 20 R. I. bewakingsdetachement Sluis Wijk bij Duurstede, deelt mede, dat zijn geheele compagnie zich in goeden weistand be vindt te Utrecht, Oude Rijn, telefoon 10707 De vijfde batterij van de zesde afdeeling lucht doelartillerie Landsmeer m'aakt bekend, dat al len gezond zijn. Luitenant Van Eek, commandant van de 7e comp. pantserafweergeschut, deeit mede. dat het personeel van 7e comp. pantserafweergeschut zich in goeden welstand bevindt te Gouda met uit sondering van den reserve le luitenant K. van der Linde, die zich in de inrichting Spinoza te Amsterdam bevindt, en den sergeant F. IJlspaard, die licht gekneusd zich te Nederhorst den Berg bevindt, en den dienstplichtigen soldaat Brink horst, die te Amersfoort in het Maria-intemaat is. De le. 2e en 3e batterij van het 3 R. A., com mandanten kapitein Van EVerdingen, Van der Meeren Roelofsen, zijn gezond en bevinden zich te Hagestein. bij Vianen. Personeel van het indeelingsdistrict Leeuwarden bevindt zich in goeden welstand te Amsterdam, Ocstein'de 24. De 9e luchtdoelbatterij, commandant luitenant Schats, bevindt zich te Hagestein. Chauffeur Ber- kers is licht gewond. van 63ste peloton luchtdöelmitraille-urs m-aakt bekend, dat alien in goeden toestand verblijf houden te Scheveningen'. "ede er cl 1650 batteri^ van Schiphol zijn on- Kapitein Ribbius bericht, dat het personeel van de 7e zoeklichtafdeeling, van weik personeel de naaste familieleden zich buiten de vesting Noord- holland bevinden, het goed maa,kt. De commandant van de 4de ziekenstalafdee- ling, kapitein Holsmeier, maakt bekend, dat ziin onderdee^ en de paardenarts dr. de Groot ge zond in Amsterdam1 zijn aangekomen. Adres: Ge reformeerde kweekschool, Dintelstraat 60. Het geheele eerste bataljon en het 17e reg. infanterie thasis gelegerd te Leerdam, com'man- aant kapitein Simons, bevindt zich in goeden wel stand. trSrit c°"?n?aj?dant van den luchtwachtdienst meldt dat het personeel van dezen dienst, gele gerd te Horst, Venray," Apeldoorn, Dieren Ame- NiS' ?fn^7elCl' Ec>' Geldermalsen, Harderwijk, Niikerk en Rhenen zich in goeden welstand in Den Haag bevinden. De militaire scheepvaartagentschappen: Lemmer Den Bosch, Harlingen, Zwoile en Roermond zijn allen gezond en bevinden zich te Spaarndam. Kapitein Bock, commandant van de 3e com pagnie depot geneeskundige troepen bericht, dat u»LSHrs",eel' zich °P 9 Mel b« da compagnie bevond ur goeden welstand verkeert De commandant van staf 2e bataljon 15e reg l.ïfü'ï® U1, ScberPenzeel deelt mede dat de staf ide Da r£e?eeri y e™ tl?a.ns gelegerd te Utrecht, Jcle Da Costaschool, Waalstraat. IB®inhout> commandant van het, weei station veldleger, voorheen te Leersum gele gerd, maakt bekend, dat het geheele personeel lil goeden welstand Gouda heeft bereikt en ge legerd is te Haastrechtschedijk d. 43. Commandant van de 14e compagnie pantser afweergeschut, kapitein Zweede, meldt, dat allen zich in goeden welstand te Bunnik bevinden, met uitzondering van de vermiste dienstplichti gen Clement, Hendriks en Nieuwenhuis. Het 22ste depotbataljon le comp. onder com mando van kapitein H. B. A. Bokern, is geheel compleet. De commandant va.n 2/45 r.i. meldt, dat zijn bataljon zonder uitzondering in goeden welstand verkeert. De commandant van 1/6 batterij P.A.G., luit. Koenen, maakt bekend, dat zijn onderdeel zich m den besten welstand bevindt te Lexmond, bil Vranen. J Het 1/41 r.i. is thans gelegerd te Lakerveld, ge meente Lexmond, commandant J. J. Impeta. Majoor Snoek, chef afvoerstation gewonden en zieken, Peel-divisie tot 10 Mei gelegerd te Best, N.Br., maakt bekend dat alle officieren, onder officieren, korporaals en manschappen zich on gedeerd bevinden te Gouda. Het laatste geldt ook voor al het personeel van gewondentrein g.6 en g.21 (3e sectie, 3e Roode Kruis compagnie). De commandant van de 6e compagnie bewa kingstroepen, luit. Oudshoorn, deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Hillegom be vinden. De commandant van de Ie verkenningstroe pen, 2e luchtvaart regiment, deelt mede, dat de troepen zich bevinden te Noordwijkerhout. Luitenant Bunschoten van de artillerie kader- school, Kromhoutkazerne te Utrecht deelt mede, dat allen in goeden welstand zijn. Ook de admi nistrateur Den Haag is hierbij aanwezig, De commandant van de verbindingsafdeeling groep Leiden, sergt.-majoor S. M. I. Joossen, maakt bekend, dat het personeel van zijn af deeling zich in goeden welstand bevindt. De 4de res. grens compagnie is heelhuids te Leiden aangekomen. De staf l en 2/1 K.R.A. bestemd voor het depot zijn veilig te Leiden en Voorschoten. Luitenant-adjudant Fick, commandant 2e auto bataljon deelt mede, dat de officieren, onder officieren, korporaals en manschappen van de staf in goeden welstand verkeeren te Luntscho- ten, evenals de 3de compagnie. De commandant van de verbindingsafdeeling 1-31 r.i., luit. Wieringa. deelt mede, dat dit on derdeel in goeden welstand te Amsterdam ver keert. Kapt. W. H. Val, van 3/2/4 r.i. te Noordwijk deelt mede. dat deze compagnie in goeden wel stand verkeert. Er is een gesneuvelde wiens fa milie is gewaarschuwd. De commandant van de 2e verbandplaatsaf deeling, 2e legerkorps, overste Dubois, maakt be kend, dat officieren, onderofficieren, korporaals en manschappen van den staf en alle vijf secties zich in goeden welstand te Oudewater bevinden. De commandant van den 2en legerkorpstrein, maj. Bijdendijk, maakt bekend, dat het perso neel van den staf zich in goeden welstand te Oudewater bevindt. De commandant van de le compagnie, 9e ba taljon, 32 r.i., kapt. Haye, maakt bekend, dat zijn compagnie geen verliezen heeft geleden en in goeden welstand te Culemborg is aangeko men. Kapt. Oortman Gerlings, commandant van c.2- 6 r.a. deelt mede, dat bij zijn onderdeel, tijdelijk gelegerd te Leiderdorp en Heemstede, allen zich in goeden welstand bevinden. Majoor D. J. van Wijk, deelt mede, dat het personeel van dc le artillerie meetcompagnie en van den 2en hulpweerdienst allen in goeden wel stand verkeeren te Harmeien. De commandant van brigade B., kolonel Nij- land, deelt mede. dat het stafkwartier evenals het troependetachement en de verbindingsafdee ling zich in goeden welstand te Vreeswijk be vinden. De commandant van de 2-1-16 r.a. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Vreeswijk bevinden. Compagnie van het depot wielrijders te Gouda alsmede hun commandant ia in den besten wel stand. Commandant van de 15e batterij luchtdoel art. de luit. de Krijger, bericht dat het personeel van deze batterij zich in goeden welstand in Bergen, de Boschschool. bevindt. Commandant van de 160e batterij luchtdoel art. de luit. Slotemaker bericht dat het perso neel van deze batterij zich in goeden welstand in Bergen bevindt. De commandant van 3/18 r.i. deelt mede, dat zijn bataljon alsmede de 18e compagnie mortie ren, gelegerd te Soest en Weesp en 2 secties van 19 m.c. voorheen gelegerd te Soest, volkomen in tact zijn. Genoemde leger-onderdeelen zijn thans weer gelegerd te Soest. De commandant van de 2e compagnie le auto bataljon deelt mede, dat al het personeel zich in den besten welstand bevindt te Delft. De postcommandant van de marinekustwacht te Katwijk aan Zee deelt mede, dat allen in goe den welstand zijn. De mitrailleurcompagnie van het le regiment jagers bevindt zich met uitzondering van den dienstplichtige A. Kok, die gedood is, in goeden welstand te Monster. Kapt. van Megchelen, commandant van de 2c afdeeling 16 r.a. deelt mede, dat de geheele af deeling uitgezonderd dienstplichtige Schoonwater uit Streebeek, die gedood is, alsmede de veld prediker Kremer. zich in goeden welstand te Leerbroek bevindt. Luit. Langendijk en Snorn deelen mede, dat de 3e afdeeling van het 13 r.a, zich te Leerbroek en Leerdam in goeden welstand bevinden. De commandant van het lste bataljon 10e r.i. maj. Knol, deelt mede, dat de geheele staf van dit bataljon zich behouden te Jutphaas bevindt. Luit. Van Praag, commandant van het trein personeel, staf 3, 31 r.i. deelt mede, dat allen zich in goeden welstand te Amsterdam bevinden. Dé commandant van het depotbataljon pio niers te Schoonhoven, deelt mede. dat allen zich in goeden welstand bevinden, uitgezonderd korp. W. Polderman, uit Rotterdam en dienstplichtige C. P. V. Witberg uit Schiedam, die gedood zijn. Eveneens bevinden zich in Schoonhoven dc man schappen van de 2e sectie 15e compagnie pioniers uit Grave. Zij bevinden zich in goeden welstand, uitgezonderd W. de Ruiter uit Zaltbommel, J. A. Beverdam, uit Almeloo, en D. Wolters uit Gro ningen, die gedood zijn. De commandant van de 3e verbandplaats af deeling deelt mede, dat de 5e sectie zich geheel en in goeden welstand te Wassenaar bevindt in het Rijnlandlyceum. De commandogroep 3/4/10 R.I. alsmede de 7e compagnie wielrijders bevinden zich te Gouda in goeden welstand. De staf van het 3e bataljon 7e R.I. bevindt zich in goeden welstand te Nederhorst den Berg. Het radiopersoneel van staf t.b.o. uit Apeldoorn en dienstplichtige Gerritsen, duivenverzorger, be vinden zich allen in goeden welstand te Gouda, veldpost 4. sergeant Dijs. De onderdeelen van de groep Merwcrle. staf brigade G., groep stafkwartier groep Merwede, le, 2e en 3e bataljon, 23 R.I. le compagnie pioniers, 13 R.A, 24 en 27 afdeeling artillerie zijn allen in goeden welstand in Gorkum. Meerkerk en Leerdam. Bij staf 23 R.I. wordt de dienstplichtige Persoon vermist. Kapt. Kruikemeijer, commandant van m.c. 3/32 R.I. deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn aangekomen, behalve dienst plichtige Baiduc, en sergeant Van der Hoeven, die gesneuveld zijn. Kapt, Jansen, commandant van de lste com pagnie, 3/32 R.I. deelt mede, dat allen in goeden welstand te Schoonrewoerd zijn, behoudens de gesneuvelde luit. Röder, wiens familie gewaar schuwd is. Van den staf 3/32 R.I. zijn allen behouden te Schoonrewoerd aangekomen. De 9e compagnie p.a.g, commandant luit. Ot- tens en de verbindingsafdeeling staf 9 R.I, com mandant luit. Van Es. hebben geen verliezen en gewonden. Zij zijn thans gelegerd in het district Leiden. Eerste compagnie tweede bataljon vierde regi ment infanterie, onder commando van kapitein Holtkamp, alsmede de hieraan toegevoegde trein- soldaten bevinden zich in goeden welstand te Noordwijk-Binnen. De etappe-artillerie officier en de commandant van de comp. munitiewerkers te Halfweg-Zwanen- burg deelen mede, dat het geheele personeel in goeden welstand verkeert. Het personeel van het eerste depot bataljon zesde depot compagnie is gezond en wel te Ber gen (N.H.)uitgezonderd kapitein Nanninga en korporaal Huizenga, die gesneuveld zijn. Kapitein van Ravenswaay, commandant tweede depot compagnie eerste depot bataljon te Bergen deelt mede, dat al het personeel van zijn onder deel in goeden welstand ls. Bij hen bevindt zich eveneens de eerste luitenant J. G. van Buizen. Het eerste depot-bataljon van de derde depot- compagnie is in goeden welstand te Bergen aan gekomen. Het personeel van de zoeklichten 1 en 2 te Wijk aan Zee is gezond. De Limburgsche onder-officieren van de vijfde comp. 10de depot-bataljon bevinden zich in bes ten welstand te Leiden. De herstellingsploeg van het eerste auto-ba taljon te Wassenaar en Oegstgeest verkeert in den besten welstand. Kapitein de Kruyff, commandant 3/6 auto bataljon bericht, dat het geheele personeel, be hoorende tot de eerste, tweede en vierde sectie van den korpstrein, zich m goeden welstand te Bodegraven bevindt. De vijfde sectie is te Wasse naar. De pontonafdeeling van het hoofdkwartier veldleger en de vierde pontinafaeeling zonder verliezen gelegerd te Schoonhoven. Luitenant-kolonel van Aelet, commandant van het derde regiment infanterie, maakt bekend, dat staf derde Reg. Inf., derde compagnie mortieren, derde compagnie pantser afweercompagnie, tweede en derde bataljon in hesten welstand zijn. Zc be vinden zich in de omgeving van Leerdam en heb ben geen verliezen geleden. De 27e afdeeling artillerie bevindt zich gezond te Gorcum. Commandant luchtverdedigingsgroep Soesterberg, kapitein Van den Andel, maakt bekend: stafdienstplichtige De Roos ziek opgenomen. 12de b atterij luchtdoelartillerie, commandant luitenant Schut: allen wel. Derde batterij lucht doel art, luitenant Beuvery: allen wel. 38ste, 39ste en 41ste peleton luchtdoel mitrailleurs, luitenant Visser: twee gewonden, namelijk Hoving en Weyers. Vermist wordt S. S. Postma uit Leeuwar den. Het stafkwartier van het vierde legerkorps, com mandant van den Bent, het troependetachement van het vierde legerkorps, commandant kapitein Houtzager. Het artillerie-commando stafkwartier vierde le gercorps, commandant kolonel Lagerwey. Vierde compagnie aan- en afvoer troepen, com mandant kapitein Burges. Derde compagnie, vierde bataljon 20ste regiment infanterie, commandant luitenant Van der Klip. Allen zijn gezond en gelegerd te Vinkeveen. Reserve-kapitein E. H. de Vries bericht dat de geheele le compagnie le batterij 43e reg. Infante rie, vroeger gelegerd te Wezep en omgeving, het goed maakt en te Kamerik, bij Utrecht, verblijft. Luitenant Smallenbroek, staf 3e bat. le reg. inf, bevindt zich met zijn personeel te Wassenaar in goeden welstand. De wachtmeester Gaymans, commandant van de 20ste batterij 6 veld uit Soesterberg bericht, dat al het personeel van die batterij zich in goeden welstand te Delft bevindt, Koningsplein 83. Luitenant van Veeren, staf van de luchtverdedi gingstroep te Utrecht, 2 comp. le bataljon 31ste reg. infanterie, kapitein Koks, geheel intact In Amsterdam. le bataljon mitrailleurs compagnie 31ste reg. inf, kapitein Camping, alles wel. Eerste luitenant Maagendans meldt, dat de 3e comp. 4e bat. 10e reg. infanterie zich bevindt in de Koudehornkazerne te Haarlem, alles wel. Commandant van de 43ste batterij 6 veld: allen in goeden welstand te Diemerbrug. Verblijfplaats van korporaal van Geerensteyn en van dienstplich tige Douwenga van dit onderdeel is nog niet he kend. Mitrailleur-compagnie le bataljon 25e R.I. van Schiphol bevindt zich te Hoofddorp, Sloterweg 555, in goeden welstand, behoudens J. Kuper, S. van der Meulen, F. Wapstra, K. Waslander en H. Snier, die gedood zijn. Gewond werden: sergeant De Wit, en verder Toeller, Groenhuis, Muntinga en Visser, allen uit noordelijke provinciën. Van de 7de compagnie 13e depot-bataljon R.I. zijn allen in goeden welstand. Zij bevinden zich in de Montessori-school Wouwermanstraat 7, Den Haag. Luitenant v. Veeren, staf luchtverdedigingsgroep Utrecht, deelt mede. dat de volgende groepen allen gezond zijn: 11e batterij luchtdoelartillerie, en de volgende pelotons luchtdoel mitrailleur: 35e, 36e, 37e, 40e, 43e, 44e, 45e, 46e en 48e. Luitenant Jansen Maneschijn deeit mede, dat het detachement Huizen (N.H.) in góeden welstand te Muiderberg is aangekomen, evenals de staf le comp. 42e reg. inf. Kapitein-adjudant Hofman, commandant van de staf 31ste regiment infanterie meldt, dat de ge heele regimentsstaf te Muiden zich in goeden wel stand bevindt. Kapitein van Meurs, commandant van 1-IV ba taljon P.A.G, derde divisie, vroeger gelegerd te Hillegom, maakt bekend, dat zijn officieren, als mede onderofficieren, korporaals en manschappen, zich in goeden welstand te Zoeterwoude bevinden. Het personeel van staf 33 R.I., zooals die was gelegerd in Beiken (Dr.), is gezond en ongedeerd. Zij zijn gelegerd in 't Zand (N.H.). Het personeel van dc 2e sectie rups-pantserwa gens van het korps rijdende artillerie bevindt zich onder commando van luitenant van Andringa de Kempenaer in welstand in Den Haag. Te Hellevoetsluis gediend hebbend personeel van het marinevaartuig Christiaan Cornells bevindt zich in welstand te Oudenhoorn. Allen welvarend te Leiden, bij de 7de compag nie van het 15de depotbataljon. Het volledige personeel van dc 4e sectic rups pantserwagens van het korps rijdende artillerie bevindt zich onder commando van luit. Everts in welstand in Den Haag. De res. le luitenant J. J. Brauers van staf 34 R.I. deelt mede, dat alle officieren, onderofficie- J ren, korporaals en manschappen van dien staf, zich in welstand bevinden te Geldswaard. De commandant van de leserve grenscompagnie grenadiers maakt bekend dat bij zijn onderdeel geen verliezen zijn geleden. De staf 15 R.A, voorheen te Driebergen, bevindt zich thans te Naarden, Promerskazerne. Een licht gewonde. Verder alles wel. Hierbij bevinden zich de reserve-sergeant Konings uit Oosterbeek, Amou reus uit Emmen, Crefcoeur uit Maastricht, Smit uit Groningen en Grondijs uit Den Haag. De 44ste P.A.G, compagnie, kapitein Quene, deelt mede, dat officieren, onderofficieren, korpo raals en manschappen zich in goeden welstand te Everdingen bevinden. Bij staf 12 R.I. te Warmond in 1/12 R.I. te Haar lem zijn geen dooden of gewonden. Kapitein Reintjes, commandant van 2/1/12 R.I.. gelegerd te Haarlem, maakt bekend, dat allen zich in goeden welstand bevinden. Luitenant Jansen, van de sectie mortieren van 8, staf 3/29 R.I. deelt mede, dat alle manschappen van zijn sectie zich in goeden welstand te Vrees wijk bevinden. Luitenant J. H. Holtkamp van 46 P.A.G. van het 46e R.I. deelt mede, dat allen, op een na, waar van de ouders in kennis zijn gesteld, zich gezond en wel te Vianen bevinden. Kapitein J. R. de Boer. administrateur 3/III de pot bereden artillerie bericht, dat het bij hem in gedeelde personeel zich met hem in goeden wel stand te Den Haag bevindt. Officieren, onderofficieren en manschappen van het grensbataljon grenadiers, vroeger gelegerd te Scheveningen, bevinden zich allen in goeden wel stand te Den Haag en omgeving, evenals de kor poraal-vliegtuigmakers Minderop en Volbeda van de luchtvaartafdeeling, die aldaar zijn aangekp- men. Eerste luitenant-adjudant Kruithof, comman dant staf tweede bataljon regiment grenadiers deelt mede, dat uitgezonderd J. H. de Koning uit Den Haag, allen zich in goeden welstand in hun kwartieren te Den Haag bevinden. Kapitein Datema van de 21ste pantserafweer- compagnie deelt mede, dat de geheele compagni» zich in goeden welstand in de Kromhoutkazerne te Utrecht bevindt. Behalve het tweede bataljon van 21 R.I. zijn ook het eerste bataljon, de compagnie P.A.G, de com pagnie mortieren, de batterij 6 veld, de verbin dingsafdeeling en de andere onderdeelen van den staf, volledig te Utrecht. De rijwielpatrouille is waarschijnlijk gevangen genomen. Kapitein J. van Essen, commandant luchtver dedigingsgroep Zaltbommel, deelt mede. dat de staf van deze groep zich in goeden weistand te Lexmond bevindt, met uitzondering van den or donnans M. W. Willemse, gedood. Het personeel van de 9e batterij luchtdoelartille rie met het personeel van het 77e en 78e peloton luchtdoelmitrailleurs bevinden zich in goeden wel stand te Hagestein, met uitzondering van den dienstplichtige Berkers, licht gewond. Het persons^ van de 113e batterij luchtdoel artillerie en he%)lste peloton luchtdoelmitrailleurs bevinden zich in goeden welstand te Benschop, met- uitzondering van den dienstplichtige A. Berger voet, gewond, en de dienstplichtigen C. J. J. Schut, J. C. A. Sirag. H. C. E. de Vries, A. van Oostrum en P. Vogel, die zich vermoedelijk te Am sterdam bevinden. Tweede luitenant L. Crijns deelt mede, dat een detachement van II/1/41 R.I, voorheen gelegen te Maashees, thans ligt te Lakerveld, gemeente Lex mond. Dit detachement bestaat uit de manschap pen Lauwen, de fourier Roubos, sergeant van Beu gen, sergeant J. Giesen, sergeant Ronde, Smallen broek, korporaal van Zanten, Van Arkel, Aarts, hos pitaalsoldaat Toemen, treinsoldaat Smits en de dienstplichtige soldaten Buenen, van der Putten, de Rauw. van Mourik. De commandant van het 12de depot-bataljon te Bergen aan Zee maakt bekend, dat het personeel in goeden welstand verkeert. Kapitein Smit van de 2de comp. van het tiende grensbataljon bericht dat allen zich In goeden welstand te Wijk aan Zee bevinden. De commandant van het 8ste depotbataljon bericht, dat van zijn depotbataljon de le, 2e, 3e. 4e, 5e, 6e en 7e comp. zich in goede gezondheid bevinden. De 4e en 5e compagnie zijn in Den Haag en de omstreken van Bussum, de overigen in Zaandam. Majoor Eimers uit Breda, commandant van het 3e bataljon, 6e reg. infanterie deelt mede, dat het geheele bataljon met de daarbij ingedeelde sectie t.p. van 6 R.I. zich in goeden welstand te Culemborg bevindt. Al het personeel van de verbindingsafdeeling van staf 39. R.I. en 39 R.I. bevinden zich in goe den welstand. Staf positie Hoek van Holland en staf 39 R.I. is geheel ongedeerd en van heden af geplaatst in de school 2e Messtraat in Scheveningen. Bij het centraal registratiebureau departement van defensie verkeert al het personeel in goeden welstand. Adjudant Groenewegen deelt mede, dat alle militaire bakkers in Den Haag in goeden wel stand zijn. De commandant van het detachement politie troepen. vesting Holland, kap. Diekmann. deelt mede, dat het personeel behoorende tot de sub detachementen gelegerd te 's-Gravenhage, Lei den, IJmuiden, Watergraafsmeer, Utrecht, Gor kum. Oud Beierland, zich in welstand in genoem de plaatsen bevindt, en dat het personeel, behoo rende tot het subdetachement politietroepen Hoek van Holland zich thans in welstand te 's-Gravenhage bevindt. Kap. Meyer van 2-2 regiment grenadiers maakt bekend dat zijn onderdeel in Den Haag is terug gekeerd. De 3e sectie van het III-6 autobataljon is ge heel behouden. le luitenant J. M. Belt, verplegingsofficier 1-39- R.I. maakt bekend, dat alle ofttcieren, onder officieren, korporaals en manschappen behooren de tot staf 1-39-R.I. gelegerd te Hellevoetsluis, 2-1-39 R.I. gelegerd te Rokanje en Oost-Voorne, 39e reserve grenscompagnie gelegerd te Nieuw Helvoet (pompstation) en Ouddorp, detachement vaartuigendienst Haringvliet West. gelegerd te Hellevoetsluis, inundatie personeel gelegerd te Brielle, zich thans allen in goeden welstand be vinden te Oudenhoorn. le compagnie, 4e depotbataljon Den Haag, com mandant kapitein Gemmeke allen present, in goeden welstand. De le chef der inundatiën in de tweede af deeling der vesting Holland maakt bekend, dat het personeel van die afdeeling behoorende tot de standplaatsen Gorinchem, Everdingen, Tiel en Asperen, Woudrichem en Poederooyen zich in goeden welstand bevindt De commandant van de 7e compagnie politie troepen bericht, dat al zijn personeel alsmede dat van de motorverkeersbrigadetroepen in goeden welstand verkeert. De officieren, onderofficieren en het overige personeel van de commissie van proefneming be vinden zich in welstand in Den Haag. Het bewakingsdetachement van 3-II depot lu. A. Alkmaar, onder commando van sergeant Se vers. ig in welstand en bevindt zich bij de 14e comp. luchtmitrailleurs, Prinsessegracht 4, Den Haag. Kapitein Lambert, commandant van de 2e ver kenningsgroep van het 2e luchtvaartregiment maakt bekend, dat allen behoudens hen, wier fa milie ingelicht is, in welstand verkeeren. De commandant van de zoeklichtafdeeling ves ting Holland, kapitein van Os. bericht dat van de onderstaande onderdeelen zijner afdeeling zich allen in welstand bevinden, te weten: de staf, het detachement Scheveningen, de ge heele 2e sectie in Hoek van Holland, benevens het detachement Nieuw Helvoet en Rockanje en het detachement Muiderberg. De lste luit. Bogaerts deelt mede, dat onder officieren, korporaals en manschappen van 2de compagnie, derde bataljon regiment grenadiers, die zich op Vrijdag 10 Mei 1940 op Ypenburg be vonden, behoudens de reeds aan de familieleden bekende verliezen, zich in goede gezondheid be vinden. Het personeel van- de 13e compagnie pioniers is thans gelegerd te Piershil en bevindt zich in welstand. De chef van het inundatiestation 3 te Neder horst den Berg deelt mede, dat het personeel van het bewakingsdetachement zich in goeden wel stand te Nederhorst den Berg bevindt. Sectie 5 groep Naarden, belast met de uitvoe ring van verdedigingswerken, bevindt zich in goeden welstand te Amsterdam. Bij deze man schappen hebben zich gevoegd: majoor Kiers. le luitenant Mays, 2e luitenant de Graaf, opzichter der fortificaties Vos uit Groningen, de sergeant de Zeeuw, wachtmeester van den Heuvel en de dienstplichtige Golverdingen. De commandant van de 6e afd. luchtdoelartil lerie meldt, dat zijn staf, alsmede 5e-103e, 104e en 106e batterij, gelegerd in en om Amsterdam, zich in goeden welstand bevinden. Het 18e peleton luchtdoelmitrailleurs voorheen te Tiel gelegerd, bevindt zich in blakenden wel stand te Benschot nabij IJsselstein. Het eerste eskadron pantserwagens bevindt zich te Badhoevedorp. Van de manschappen zijn ver mist J. van Damen en Johan van prunen. De bataljonskantoren van Riet en Buren mel den. dat al het geneeskundige personeel van 2e bataljon 42 R.I. in blakenden welstand verkeert. Majoor van Hall, commandant van het derde bataljon van het 43e R.I. bericht, dat de stafgroep Betuwe, de bataljonsstaf en de tirailleurs van de le en 3e compagnie van dit bataljon in goeden welstand zijn, uitgezonderd sergeant van Rijn en dienstplichtige Mensink, die vermist worden Luitenant Smallenbroek. verplegings-offieier van het derde bataljon van het le regiment in fanterie deelt mede. dat het geheele administra tieve personeel en het personeel van den provi- andeerings- en goederentrein zich te Wassenaar in goeden welstand bevinden. Het tweede bataljon van het 31e R.I.. onder commando van majoor Koster, bevindt zich in c!en besten welstand. Luitenant Roeleveld, commandant van de 20e batterij luchidoelartillerie meldt, dat zijn per soneel in goeden welstand te Haasdrecht bij Gou da is aangekomen. Dienstplichtige De Rover is licht gewond in het ziekenhuis te Culemborg achtergelaten. Bovendien bevinden zich te Gouda in goeden welstand de sergeant Tadema en de dienstplichtige Bernard van de 16e batterij lucht doelartillerie. De commandant van de le compagnie van het tweede autobataljon, kapt. Janssen, bericht, dat zijn compagnie in den besten welstand verkeert. Uitgezonderd de vermisten: korp. Emmens en dienstplichtige Hoving. Te Anna Paulowna bevinden de volgende on derdeelen zich in goeden welstand: Personeel stellingpark Den Helder, commandant luit. R. J. Beukinga, detachement torpedisten Harlingen, onder leiding res. luit. Belgraven. torpedisten Delfzijl, detachement Stavoren. Personeel eerste vaste weerstation Den Helder, commandant luit. J. P. Vries. 101e batterij luchtdoeiartillerie en kaderschool Den Helder bevinden zich grens weg 1, Anna Paulowna. Hoofd verbindingsdienst hoofdkwartier stelling Den Helder, maj. Nuver. deelt mede, dat geen verliezen werden geleden bij de verbindingsafdee ling, waarbij zijn ingedeeld de verbindingsafdee ling van den staf 45 R.I. en het personeel van het radiostation te Groningen. Ook de bezetting van het radiostation landmacht te Den Helder is ongedeerd. Eveneens is dat het geval met het hoofd telefoondienst sector 2 marine kustwacht, de sergeant toegevoegd, benevens het personeel van de militaire kustwacht centraal Groningen, Den Helder en het genie-personeel der marine kustwachtposten Huisduinen, Zanddijk, Callants- oog, Petten en Delfzijl. Allen in goeden welstand Anna PaulownaVeerbrug. Ook het hoofd val1 de sectie B. van het hoofdkwartier Den Helder, maj. Bruins en zijn personeel zijn ongedeerd te Anna Paulowna. De commandant van den marinekustwachtpost Loosduinen deelt mede. dat alle manschappen van dezen post gezond en wel zijn. Majoor Goedhart deelt mede. dat de volgende legeronderdeelen in goeden welstand zijn; Staf Hellevoetsluis, staf I 39 R.I. 2 I 39 R.I. 39ste reserve grenscompagnie. Staf detachement kustartillerie Hellevoetsluis Batterij 9 en 10 kustartillerie. Marine kustwachtposten 33 en 34. Inundatiestation te Brielle. Zoeklichtenafdeelingen te Rockanje en Nieuw Hellevoet. De troepen van den commandant maritiems middelen te Hellevoetsluis. Marine te Hellevoetsluis. Vaartuigendetachement Haringvliet West ts Hellevoetsluis. Wachtmeester Vianen, korpstreincommandant van het eerste bataljon regiment grenadiers, deelt mede, dat het geheele personeel qaarvan In vei ligheid is te 's-Gravenhage. Men deelt mede, dat het geneeskundig personeel van het grensbataljon grenadiers in goeden wel stand ls te Scheveningen, Doornstraat 15. Luit. Schortinghuis, cdt. van 7e compagnie 13e depotbataljon, deelt mede dat alle manschappen zich in goeden welstand in Den Haag bevinden. Eerste compagnie torpedisten 2e en 3e zink- 6Chepenversperring, gelegerd te Numansdorp, be vindt zich nu in goeden welstand te Middelhar- r.is. Kapitein A. den Engelsen. Luitenant Verbaken van het 5e depotbataljon grenadiers deelt mede. dat alle manschappen, be houdens een lichtgewonde, behouden te Sche veningen zijn teruggekeerd. De commandant van de 5e depotcompagnie ja gers deelt mede, dat alle manschappen zich in goeden welstand te Den Haag en Rotterdam be vinden. Luitenant Bueno de Mesquita deelt mede, dat allen, die op 10 Mei behoorden tot de instructie- batterij lOi/ hw. van het 3de depot bereden ar tillerie, zich in goeden welstand in de school aan de Draaistraat te 's-Gravenhage bevinden. De luit. A. D. G. Tinkelenberg van staf 15e de potbataljon meldt dat de staf van het 15de de potbataljon zich in goeden welstand te Leiden bevindt. De zinkschepenversperring no. I te Schevenin gen deelt mede dat alle manschappen zich in goeden welstand bevinden. De chef van de militaire apotheek te Gouda deelt mede, dat het personeel voltallig is en in den besten welstand verkeert. De staf van het 43 R.I., vroeger gelegerd te Epe op de Veluwe, bevindt zich in goeden wel stand. De mitrailleurcompagnie 243 R.I. is be houden. Het personeel van de 3e comp. van het derde bataljon van het 31e R.I. verkeert in goeden welstand. Luitenant ter zee van der Kooy op Texel maakt bekend, dat de manschappen van de 8e batterij zoeklichten zich in goeden welstand bevinden. Al het personeel van het expeditiekantoor A. Veldpost en van het hoofdpostkantoor 4 bevin den zich in goeden welstand. De 14e compagnie luchtdoelmitrailleurs is be houden. Enkele manschappen zijn gewond en be vinden zich in ziekenhuizen te Den Haag. Voor hen bestaat geen enkel levensgevaar. De eerste luitenant, H. P. Hes.husius, is gesneuveld. Het personeel van de veldpostkantoren 2, 4 en A, gevestigd te Utrecht, verkeert in den bes ten welstand. Officieren, onder-officieren, korporaals en man schappen vati' den staf, divisietrein, infanterie-, munitietrein eni artillerie m'unitietrejn der lichte divisie, voorheen te Oisterwijk. verkeeren thans in goeden welstand te Brandwijk. De mitrailleurs compagnie van het le bataljca Van het 4e R. I. is behouden. Alle troepen, gelegerd op het eiland Texel, be vinden zich in uitstekende conditie. De negende zoeklichtafdeeling, alsmede het zelfstandige zoeklichtdetachement, destijds de 2e verlichtingsafdeelirig, zijn in den besten welstand. Het personeel van de 3e comp. van het derde autobataljon van het derde legerkorps is be houden. De geheele zevende mltrailleurcompagnie is be houden te Muiden. De eerste sectie vijfde zoeklichtafdeeling be vindt zich met uitzondering van de dienstplich tigen Sakko, Soeters, Beernink en van der Veer. die te Rotterdam zijn, naar men vermoedt, in Capelle aan den: IJssel in goeden welstand. De commandant 2/46 R.I. deelt mede, dat zijn bataljon, gelegerd te Opheusden in de Betuwe, zich thans veilig in Vianen bevindt. Er is een gesneuvelde, waarvan de familie reeds is gewaar schuwd. De derde Roode Kruis comp. te Rotterdam |s in goeden welstand. De eerste zoeklichtafdeeling vierde sectie be vindt zich te Amstelveen in goeden welstand. De vierde compagnie van het eerste auto-ba taljon verkeert in goeden welstand. Dienstplich tige Blom is gesneuveld. Depot artilleriedienst gezond te Den Haag, Nieuwe Frederikkazerne. Kapt. Kroon, commandant van de 5e compag nie 20ste depotbataljon meldt, dat zijn compagnie benevens de korporaal der 4e compagnie in goe den welstand in 's-Gravenhage Bleyenburgka- zerne, zijn aangekomen. Luitenant Linsen, officier voor speciale diensten, van het 13e depot-bataljon, voorheen: te Tilburg, thans te 's-Gravenhage, Saenredamstraat 4 (Prin ses Beatrixschool) meldt, dat zijn personeel in goeden welstand verkeert. Commandant depot-afdeeling rijdende artille rie te Oegstgeest meldt dat bij zijn afdeeling evenals bij batterij 8-staal Delfzijl, geen verlie zen of gewonden zijn. Kapt. Gelens, commandant 2e depot-compagnie grenudlers. deelt mede, dat alle manschappen zich te Den Haag in' goeden welstand bevinden!. De kapitein Mesker, cdt. mitrailleurs-com pagnie 2e bataljon, 9e regiment infanterie, vroe ger te Zandvoort, thans te Zoeterwoude, maakt bekend, dat zijn compagnie zich in goeden wel- stand bevindt. Luitenant Narminga meldt, dat detachement Kijkduin van reserve-grens-cómpagnie jagers in goeden welstand verkeert. Majoor Sprock, cdt. 3-9 R. I., meldt dat allen, behoorende tot zijn onderdeel, zich in goeden weistand bevinden. Dit geldt ook voor de 3de sectie vati de 9« compagnie pantser-afweer-geschut, cdt. serg.-ma joor Schoïten: en voor de 2de sectie van de 9de compagnie mortieren, cdt. luitenant Fauwels. Het personeel van dc Volgende legeronderdee len bevindt zich in goeden welstand. Munitiecolonne 2-15-R.A. Militair pharmaceutische dienst te Amsterdam. 4 c. pioniers, gesneuveld Albert Hilberdink te Heerlen. 2e sectie 4e zoeklichtafdeeling te Abcoude. 2-1 17 R.I. te Leerdam. 21e depot bataljon te Schoorl. le sectie 2e comp. 15e depot bataljon te Leiden. le sectie le comp. 15e depot bataljon te Leiden. 3e compagnie torpedisten grondmijnenversper- ring nr. 3; nr. 5 te Gorinchem, grondmljnenver- sperring nr. 6 worden 30 man vermist, waarom trent geen ongerustheid behoeft te bestaan. Vernieuwingsdetachement van het zevende com pagnie pioniers te Zwolle. 45e reserve grenscompagnie te Breezand. Staf 45 R.I. te Breezand. Sectie mortieren 1-1 g.b. te Anna Paulow na. Vermist worden de soldaten Dolstra, Bot. ten Cate. Johannes en Sloot. 3e bataljon 9e R.I. 2e sectie. 9e compagnie mor tieren, 3e sectie 9e comp. te Delft. 1-1-2 R.I. benevens de hierbij ingedeelde t.p. te Beest (Betuwe) 155e batterij L.A. te Meerkerk. 2e comp. 20e depotbataljon voorheen 4e comp- te Laren thans te Willeskop. Staf 2e afd. 2 R.A. te Delft, gesneuveld 2e lt* Schwabel. le batterij 2e afd. 2e R.A. 2e batterij 2e af deeling 2 R.A. en de 3e batterij 2e afdeeling 3 R.A. gesneuveld soldaat Peters (R'dam) allen te Delft. 1-1 wielrijders te Alblasserdam gesneuveld vaan drig Huibers. 2e, 5e en 7e compagnie 9e depot bataljon even ais de staf te Alkmaar. 5e depotbataljon te Alkmaar. 3-2-9 R.I. vermist dpi. De Jong. 2e bataljon 6e R.I. te Zijdeveld bij Leerdam. 1-1 43 R.I. te Kamerik bij Woerden. Detachem. luchtvaartdienst Leeuwarden thans te Slootdorp. Staf 3e depot 2e b.a. te Voorburg. Detachement afvoerstation voor paarden, voor- heên te Hilversum thans te Ouderkerk aan den Amstel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6