De aanval op Duinkerken Strijd om Narvik duurt voort Oorlogsschade in de provincie Utrecht Bergues ingenomen Haarlem, 3 Juni Schoolregelingen van Haarlem met andere gemeenten Spelend meisje raakt onder de tram Het vast-rechttarief wordt gewijzigd Een hoofdstedelijk kampioenschap Een edel schilder Hoofdinspecteur te Heemstede Het Duitsche legerbericht MAANDAG 3 JUNI 1940 Verwachte baten: f2700 SPIRITUSDRINKERS IN ARREST FRANS HALSMUSEUM EEN WEERSPANNIG MEISJE In verband met gedwongen bezuiniging OPENING VAN DE PITMAN- SCHOOL Laat uw tuintje normaal verzorgen GEMEENTEZAKEN H.S.D. „EUTERPE" Jubileum H. Rodenburg BURGERLIJKE STAND D.H.V.B.-UITSLAGEN I.V.C.B. HAARLEM—AMSTERDAM Een Junioren-wedstrijd vooraf K.N.V.B. HaarlemAmsterdam Plannen in voorbereiding voor een interessant tournooi ZandvoortHaarlem 2 10 HONKBAL Haarlem IA.F.C. I HHC I—VVGA I De overige uitslagen Een verdiende promotie voor den heer Berentsen RK. HAARLEMSCHE HONKBALBOND WIELRENNEN H.R.C. De Jonge Kampioen H.R.C. Excelsior R.K.W.V. Achilles AGENDA Bioscopen 4 Juni Bioscopen CRICKET A.C.C. I—HAARLEM I JONGETJE VERDRONKEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD In den loop der jaren zijn door het gemeente bestuur van Haarlem met verschillende om liggende gemeenten regelingen aangegaan be treffende de toelating van leerlingen uit die ge meenten op de openbare scholen voor gewoon-, uitgebreid- en buitengewoon lager onderwijs al hier en omgekeerd betreffende de toelating van Haarlemsche leerlingen op de scholen dier ge meenten. Op grond van die overeenkomsten be taalt de gemeente, waar de leerling woont, aan de schoolgemeente voor elk toegelaten kind een bedrag gelijk aan de z.g. „kosten van instand houding", verminderd met de voor dat kind ontvangen schoolgelden; voor leerlingen, die meer schoolgeld betalen dan bedoelde kosten is derhalve niets verschuldigd, doch dit hoogere schoolgeld komt niet in mindering op de voor de overige leerlingen verschuldigde bijdrage. De overeenkomsten dateeren meerendeels van het jaar 1923; voor het sluiten ervan bestond toen alle aanleiding, omdat vele leerlingen uit de randgemeenten alhier schoolgingen, en daardoor aan deze gemeente niet-onbelang- rijke kosten bezorgden. Na de grenswijziging in 1927 is dit aantal ge leidelijk teruggeloopen, toen de gemeenten Bloemendaal en Heemstede in haar nieuwe woonwijken verschillende nieuwe scholen tot stand brachten. Sedert enkele jaren doet zich zelfs het verschijnsel voor, dat leerlingen uit Haarlem de scholen in de omliggende gemeen ten gaan bezoeken; thans is dit aantal belang rijk grooter dan het getal leerlingen van elders, dat alhier schoolgaat. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat indien alle leerlingen, die thans elders school gaan, op de Haarlemsche scholen toelating zouden vragen, de te ontvangen schoolgelden de kosten ruimschoots zouden dekken. Een direct voordeel van de opzegging voor de ge meente is besparing van de bijdragen, welke thans aan de omliggende gebmeenten op grond van de overeenkomsten moeten worden betaald, welke belangrijk hooger zijn dan die, welke wor den ontvangen. Dit voordeelig verschil kan worden geraamd op f 2.000. B. en W. stellen daarom vóór te besluiten tot opzegging met ingang van 1 Januari 1940, van alle gesloten wederkeerige overeenkomsten mes de gemeenten Bennebroek, Bloemendaal, Heemstede, Haarlemmerliede, Spaamwoude, Hillegom en Zandvoort. Een gevolg van de opzegging der regelingen is dat tevens komen te vervallen de overeen komsten betreffende de toelating van leerlingen uit die gemeenten op de gemeentelijke scholen voor buitengewoon lager onderwijs alhier. B. en W. verwachten echter, dat de ge meentebesturen prijs zullen blijven stellen op be houd van een regeling, welke die toelating be- heerscht. De te sluiten overeenkomsten zullen gelijk luidend kunnen zijn aan die, welke reeds met de gemeenten Haarlemmermeer en Aalsmeer tot stand gekomen zijn. Ook de gemeenten Haarlemmerliede en Spaamwoude, Hillegom en Zandvoort kunnen in de gelegenheid worden gesteld nieuwe rege lingen op genoemden grondslag aan te gaan. Het financieel voordeel, dat uit deze aanpas sing wordt verkregen kan worden geschat op f 700,—. Gisterenavond gebeurde op de Leidsche Vaart, op de plaats waar de tram het viaduct oprijdt, een droevig ongeval. Een 5-jarig meisje, A S. dat in deze buurt woont en wel eenigszms met de gevaarlijke situatie op deze plek be kend is speelde om ongeveer zes uur vlak by de tramrails. Toen zij de tram uit Zandvoort zag naderen, wachtte zij geduldig totdat deze voorbij was. Ze vergat echter naar rechts te kijken. Zij stak achter de juist gepasseerde tram over. maar werd direct daarop gegrepen door een 'tramwagen uit de richting Haarlem. Het meisje viel en geraakte met beide beentjes on der den wagen. De Ongevallendienst, die spoe dig ter plaatse was verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer met een ziekenauto van de N.Z.H.T.M. naar het Diaconessenhuis werd overgebracht. Hier is bet meisje in den af- geloopen nacht aan de bekomen verwondingen overleden. Zaterdagavond „vond" de rijksveldwachter van Haaremmermeer een drietal spiritusdrin kers in ergerlijken staat van dronkenschap. Een steenenauto van „De Steenwerf" werd gerequi- reerd, waarop het gezelschap werd overgebracht naar 'het politiebureau te Heemstede. Daar wer den zü afgeladen" om hun roes uit te slapen. Vier flesschen spiritus werden nog op hen bevonden. De tentoonstelling van werken van de Haar lemsche Schilders en Beeldhouwers, die ge houden wordt in het Frans Halsmuseum, is voorloopig nog verlengd. Er bestaat, vooral van den kant der gemobiliseerden, veel belangstel ling voor deze expositie. De toegangsprijs zal nog sterk verlaagd worden. De tentoonstelling is geopend van 10 tot 4 uur. Hedenmorgen stond voor den Haarlemsehen politierechter de twintigjarige mejuffrouw H. terecht, die er van verdacht werd weerspannig te zijn geweest tegenover een agent van politie en zij zou deze mishandeld hebben. Vrijdag 12 April had n.l. in de Groote Hout straat een geval van insubordinatie plaats, waarmee de burgers, die zich ter plaatse be vonden. zich bemoeiden. Verdachte, die met haar vriendin in de Groote Houtstraat wandel de, werd aangemaand door een agent van po litie om spoedig door te loopen. Maar het twin tigjarig meisje scheen hier niet veel voor te voelen. Nadat een inspecteur van politie het meisje nog eens gewaarschuwd had, waaraan zij echter geen gevolg gaf, werd zij door een agent van politie aangehouden en opgebracht naar het bureau. Het meisje bleek hiervan niet gediend te zijn en toonde zich buitengewoon weerspannig. De agent nam haar stevig vast, maar zij begon te krabben, zoodat de agent bloed in zijn gezicht kreeg. Even later kwam er een onderofficier bij te pas en beide man- EUWS nen brachten haar naar een motor-zijspan, waar zij eindelijk met de grootste moeite in ging. Aldus was de lezing van den agent van politie, die als getuige werd gehoord. Tijdens den rit naar het politiebureau ging zij tegen iederen politie-agent te keer. De officier van Justitie achtte het noodzake lijk nadere inlichtingen over verdachte in te winnen, waarna de zaak geschorst werd. Van vele zijden is de opmerking gemaakt, dat er voor gebruikers van vast-rechttarief voor gas, electriciteit en water een onbillijkheid was ontstaan, doordat men noodgedwongen 5 pCt. op zijn gewone verbruik moest bezuinigen, ter wijl de bedragen van de vastrechttarieven voor hen gelijk bleven. Met bekwamen spoed blijken B. en W. van Haarlem aan deze onbillijkheid een einde te willen maken. Er zijn voorstellen in voorberei ding om de vastrechttarieven aan den nieuw ontstanen toestand aan te passen. Voor zoover de gemeenteraad in deze aange legenheid mede te beslissen heeft, zal dit aan staande Woensdag reeds geschieden. Vandaag is de Pitmanschool in de Berken rodestraat 7, een onderafdeeling van de konink rijk erkende Pitmanschool in Den Haag, offi cieel geopend. Er wordt onderricht gegeven in steno, typen, talen, handelscorrespondentie etc. Alles wat op handelsgebied voorkomt, wordt hier onderwezen. Het bestuur van de Bloemist-patroonsveree- niging voor Haarlem en omstreken richt een dringend verzoek tot alle tuinbezitters om, in dien het eenigszins mogelijk is, de normale werkzaamheden in hun tuinen door te laten gaan, om werkloosheid te voorkomen en te werk stelling van gedemobiliseerden te bevor deren. B. en W. stellen voor aan P. C. Laan. A. J. Barnhoom en H. van Riel een tegemoetkoming van f 1.50 per maand toe te kennen in de kosten van het vervoer van hun kinderen, die de be zette St. Jeroenschool niet kunnen bezoeken en naar de R. K. jongensschool aan de Gedempte Oude Gracht moeten fietsen. Voorgesteld wordt in te trekken de vastge stelde achtergevelrooilijn voor bouwblokken aan de van Dordtstraat, Mamixstraat, de Klever laan, de Judith Leysterstraat, de Saenredam- straat, de Velserstraat, de Aelbertsbergstraat, de Dfelft, de Kleverlaan en de Jan Haringstraat. De voordracht ter benoeming van een hoofd aan de Uloschool aan de Parklaan (vacature A. Spruit) luidt: E. P. de Joode te Hoogezand; 2 P. M. van Sermondt te Leiden en 3 J. J. Onnekes te Haarlem. Op verzoek van Ged. Staten stellen B. en W. voor in te trekken het raadsbesluit van 10 Jan. j.l., houdende beschikbaarstelling van een be drag van f 1.777.50 voor het aanschaffen van nieuwe series leerboeken en vernieuwing van schoolplaten voor de Floraschool. Voorgesteld wordt goed te keuren de rekenin gen over 1939 betreffende de douche-badhuizen van het Witte Kruis. De subsidie zal vastgesteld worden op f 3.317.87; voor de Haarlemsche stich ting voor woningverbetering kan de subsidie voor het vierde badhuis vastgesteld worden op f 2.186.07. Het bestuur van H.S.D. „Euterpe" bericht hiermede dat vanaf heden de repetities weer ge- hoqden worden op Maandagavond van 810 uur. Dansschool Fortgens, Groote Houtstraat 176. De heer H. Rodenburg, Da Costastraat 28, Haarlem, hoopt 6 Juni den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de vleeschhouwerij A. Waiboer, Plein 2 B, waar hij reeds jaren als chef werkzaam is. Geboren: 30 Mei; A. M. EphraimPaauwe, z. 1 Juni; M. TimmermansToeset, d. M. C. E. Langelaan—Visser, d. K. van Ko peren—Lutke, d. J. van Tussenbroek— Harteman, d. C. M. CalandtSabelis, z. J. E. FreriksEnthoven d. 2 Juni: H. H. NooijZweers. d. H. Th. van Straatenvan Dam, d. C. A. M. van WaardhuizenJac ques, z. H. B. BorstWillemse, z. 3 Juni: G. F. KoendersFabels, z. Ovelrleden; 1 Juni: J. Nieuwdorp, 63 jaar, Santpoorterplein C. M. de Valk, 53 jaar, Scheepersstraat W. J. van den Eijkhoff, 70 jaar, Popelingstraat. Noord B. ES V—ADO 2 G. MSV 2—ADO 3 Centrum A. Gez. VierRoda DOSS 2—The Unity IndiaSt. Martinus B. TYBB 2Onze Gezellen 2 Vogelenzangj-v. Nispen C. Lisse 2—S.J.C. 2 D. Oranje ZwartSt. Louis PVCB—ODA NAS—RKAV 2 E. Lisse 3Santpoort 3 F Wilskracht 3Roda 2 India 2S.V.O. 2 G. WA 4—De Meer 3 J DEK 2—Geel Wit HBC 5Concordia TYBB 4—Hoofdd. Boys N De Meer 4^-DOSS 5 P. NVA 2—Wilskracht 5 R. TZB 2—DEM 4 Naar wij vernemen wordt de steden wedstrijd HaarlemAmsterdam op Zondag 9 Juni a.s. ten bate van Rotterdam, voorafgegaan door een junioren-wedstrijd. Deze laatste wedstrijd wordt gespeeld tus- schen twee elftallen uit het Haarlemsche district, een z.g.n. Noord-Zuid-wedstrijd. Nadére bijzonderheden omtrent deze ont moeting zullen in den loop der week worden bekend gemaakt, o.a. de samenstelling der elf tallen, uur van aanvang enz. Het Haarlemsch Elftal dat op Donderdag avond te half 8 op het Haarlem-terrein aan den Schoterweg voor de Stedencompetitie tegen Amsterdam speelt is als volgt samengesteld: doel: J. G. Wille (EDO); achter: K. Zandstra (EDO) en T. C. Drijver (HFC); midden: M. Visser (Haarlem). A. de Vries (VSV) en J. Kop pen (RCH); voor: A. de Winter (Haarlem), R. Kammeijer (HFC), F. v. d. Hulst (Haarlem), C. Hellingman (EDO) en S. Sterk (VSV). In verband met het liefdadig karakter van de zen wedstrijd wordt geen vrije toegang verleend aan houders van leden- of seizoenkaarten van Haarlem en aan Officials van den KNVB en/of HVB, Naar het Nieuws van den Dag verneemt, zijn plannen in voorbereiding voor een extra-com petitie om het voetbalkampioenschap van Am sterdam. Ibhalve de drie eerste-klassers Ajax, Blauw Wit en D.W.S., zijn hiervoor uitgenoo- digd de drie tweede klasse clubs, die in de nog niet beëindigde competitie de beste prestaties hebben geleverd, t.w. A.F.C., D.W.V. en de Vole- wijckers. In de eerste bespreking werd -het plan ge opperd, om een halve competitie te spelen op de terreinen van de zes deelnemende clubs en wel op weekdagen in de avonduren. Er zal ten volle rekening worden gehouden met de wed strijden, die het Amsterdamsche elftal speelt in het vierbondentournooi ten bate van Rotter dam. De spelers van de hoofdstedelijke clubs blijven daarvoor dus beschikbaar. De besturen van de zes vereenigingen zullen vóór Woensdag as. in eigen kring deze aan gelegenheid bespreken en een besluit nemen omtrent deelneming aan dit tournooi. Onder matige belangstelling speelde Zand voort zijn laatsten competitie-wedstrijd tegen een zeer goed spelend Haarlem-reserve-elftal. Zandvoort speelde met een tweetal invallers, doch Weber bezette de backplaats weder. Zandvoort brengt het met goede aanvallen telkens tot het" Haarlemdoel, doch op onbegrij pelijke wijze blijft een doelpunt uit. In de tweede helft komt Zandvoort plotseling in de meerderheid. Daarna tracht Haarlem een doelpunt te maken, maar cok dit lukt niet. Het eenig doelpunt komt dan vrij onverwachts, als de linkshalf Keur alleen het leder opbrengt en na een kort samenspel met de Muynck een onverwacht schot inzendt, hetgeen den goed spelenden Haarlem-keper verrast. 10. Bovengenoemde wedstrijd werd Zondagmorgen in het N. Sportpark gespeeld. Haarlem verscheen met de volgende opstel ling: De Man, C. Kloos, W. Langereis, C. Ko ning, H. Vriegt, L. Bloemink, J. Voetelink, C. Hunik en D. Beets. Als werper van A.F.C. fungeerde den geheelen wedstrijd op anderhalve innings na Nesvadba. Veel moeilijkheden gaf zijn werpen den Haar lemmers niet. Alleen sloegen zij nogal onfor tuinlijk. Het aantal vangballen was zeer hoog en ook sneuvelden velen doordat zij den bal vlak langs den werper sloegen en deze in Ster man op het eerste honk een uitstekenden part ner vond. Het is voor de politie geen grapje om iederen berijder van het stalen ros, dat geen witte staart draagt, op den bon te zetten. Veilig Ver keer heeft daarom een ideale op lossing gevonden, die zoowel den burgers als de politie in dit geval tegemoet komt. Sinds vanmorgen heeft een schildertje post gevat voor de zand zakken bij het postkantoor. Met slechts een potje verf en een kwast komt hij iederen wielrijder tege moet. Of hij nu heelemaal geen vntte staart op zijn fiets heeft of dat die kleur nu maar van twijfel- achtigen aard is, dat geeft alle maal niets. Iedereen die er behoef te aan gevoelt, zijn spatbord wat te laten kallefateren is welkom. Geheel belangeloos strijkt de schilder over het achterstuk van het stalen ros. Aan den loopenden band heeft de edele man, die heel wat onzuivere gewetens schoon verft, om twaalf uur reeds 500 staarten opgelakt. Vele Haarlem mers, die het nog niet over hun hart konden verkrijgen om hun fiets een opfrisschertje te geven, kunnen thans zonder zorgen naar het postkantoor peddelen, waar een liefderijke kivast over het ijzeren staartstuk van hun ros strijkt en waarmee tevens zooveel bonnetjes de wereld uit geholpen worden. Onze tijd wordt toch wel vinding rijk. Het werpen van Metzelaar in de zesde en ds eerste helft van de zevende innings was heel wat minder dan dat van Nesvadba. waarom deze speler spoedig op de werpplaats terug keerde. Vooral Langereis wist den bal goed te ra ken. Hij produceerde driemaal een honkslag, waaronder één van drie honken. In totaal wer den twaalf honkslagen gegeven, maar het ge tal van elf vangballen wijst er wel op, dat de Haarlemmers toch niet gelukkig waren in het slaan. De Mon was voor de A.F.C.-ers vrijwel onbe speelbaar. Hij kreeg slechts twee honkslagen tegen zich. De wedstrijd had dan ook best een no-run-game kunnen worden als Langereis in een oogenblik van onoplettendheid niet een aangooi van De Mon had laten passeeren, waar door twee loopers van A.F.C. konden thuis ko men. Die twee punten vormden de geheele oogst van A.F.C. Haarlem stelde er acht tegen over met nog een slagbeurt te goed. De uitslag in innings is A.F.C. 000002004 2 Haarlem 1—2—1—0—1—1—2—0—* 8 Deze strijd is spannender geworden dan zich in het begin liet aanzien. Na een zwak begin aan beide kanten, dat elke partij drie runs opleverde, wist H.H.C. de score nog eenigszins op te voeren, terwijl V.V.G.A. herhaaldelijk voor nul aan den kant ging. Zoo wist H.H.C.ondanks het geringe krachtsver schil een kleinen voorsprong te behalen. Het werpen van Pijnakker was echter niet zeer ge vaarlijk en toen het in de zesde beurt nog wat zakte kwam de voorsprong ernstig in gevaar. De eerste looper van V.V.G.A. in deze beurt kwam zelfs automatisch over de thuisplaat. Halfweg de beurt werd Pijnakker daarom ver vangen door Moll, een speler, die eenige jaren geleden een zeer gevreesd werper was. Dezelf de kracht van toen ging niet meer van hem uit. maar goed veldwerk van Pijnakker, Pan man en Hartog stelde hem in staat een einde aan deze beurt te maken. Ajax I—EDO I 1—8 HCK I—OVVO 27—6 WatergraafsmeerRCH I 1—24 Zeeburgia IHHC II 34—6 Quick IHaarlem II 22—3 Schoten IAjax II 25—1 EHS I—EDO II 12—28 V.V.G.A. was echter vier punten rijker ge- worden en na zes beurten was de stand 97 voor H.H.C. In de zevende beurt sloegen vier spelers van V.V.G.A. achter elkaar raak. Driemaal kwam de bal in het verre veld, tweemaal echter in de veilige handen van Hartog en éénmaal in die van Verwey. H.H.C. scoorde echter zelf ook niet. In de achtste beurt zorgde.aan de eene kant Moll voor drie nullen, zonder gelegenheid tot 3—0 6—3 3—2 3—5 6—1 1—2 5—5 3—3 4—1 0—9 2—2 1—0 4—3 0—8 4—2 4—6 6—5 1—4 9—3 2—1 2—0 Naar wij vernemen heeft de burgemees ter van Heemstede den inspecteur van po litie A. Berentsen met ingang van 1 Juni 1940 bevorderd tot den rang van hoofd inspecteur. Deze bevordering kon geschieden in verband met de goedkeuring door de Kroon van het raadsbesluit van 29 December j.l., houdende de instelling van den rang van hoofdinspecteur en uitbreiding van het corps met een inspecteur. Een dubbele gelukwensch moet ons uit de pen: een voor den zoo bijzonder sympathieken heer Berentsen en een voor de Heemsteedsche burgerij, die nu eindelijk een de gemeente waardig politiecorps zal krijgen, een hoofd inspecteur voor de algemeene zaken en straks een inspecteur voor verschillende belangrijke onderdeelen van den drukken, steeds gegroeiden dienst. Men zal zich herinneren, dat na het aftre den van den voorganger van den heer Berent sen, inspecteur Kemper, de kwestie van een commissariaat van politie ernstig ter sprake kwam. De vacature werd dan ook voorloopig niet aangevuld en de burgemeester trachtte den minister te winnen voor een commissaris-be noeming. Het gemeentebestuur benoemt n.l. een inspecteur, maar een commissaris wordt door de regeering voorgedragen. .Op 22 September 1937 werd de kwestie voorloopig beëindigd door de benoeming van den huidigen functionaris. Er kwam geen commissaris! De aanhouder wint echt-ér en nu is een tusschenhalte bereikt, die groote tevredenheid in Heemstede ten gevolge zal hebben. Hoofdinspecteur Berentsen is Arnhemmer van geboorte en veertig jaar. Het was Zaterdag juist 17 jaar geleden, dat hij in Haarlem kwam als inspecteur van politie tweede klasse, onder den toenmaligen commissaris Schuitemaker. Hij klom op tot inspecteur eerste klasse en werd belast met de regeling van het verkeer, een ver antwoordelijk werk, dat hij schitterend vol bracht. In zijn tijd werden de verkeerslichten o. a. in gebruik genomen en menige jonge Haar lemmer zal zich den vriendelijken leermeester en inspecteur voor de verkeersexamens herin neren. Op 22 Sept. 1937 begon hij zijn loopbaan te Heemstede. Zoowel onder het politiecorps als onder de burgerij zal men aldaar de promotie met vreugde begroeten. De verhouding laat niets te wenschen over en is zelfs bijzonder hartelijk. De Heemsteed sche politie heeft een moeilijken en drukken werkkring, door haar kleinen omvang en breed te bewerken terrein. De tact van den inspec teur wist echter het grootst mogelijke resultaat te verkrijgen. HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEH RER, 3 Juni (D.N.B.). Het opperbevel van de Weermacht maakt bekend: De aanval tegen Duinkerken vanuit het Westen, het Zuiden en het Oosten maakt langzaam vorderingen. Het moeilijke met tal van greppels doortrokken en overstroom de terrein bemoeilijkt de operaties. Niette min gelukte het, in samenwerking met het luchtwapen, in de zwaar versterkte stad Bergues binnen te dringen. De geheele nog in het bezit van den vijand zijnde 'sector rondom Duinkerken ligt voortdu rend onder vuur van zware artillerie. Ook eenheden gevechtsvliegtuigen en stuka's zetten op 2 Juni hun aanvallen op Duinkerken voort. Daarbij werden twee torpedojagers, een patrouille-vaartuig en een koopvaardijschip van 5000 ton tot zinken gebracht voorts een oorlogsbodem, twee torpedojagers en tien koop vaardijschepen door bomtreffers beschadigd. Voorts breidden zich de aanvallen van het luchtwapen uit tot in het Rhone-dal en Marseille. Voor onze aan weerskanten van Forbaeh optrekkende troepen is de vijand geweken naar de Maginot-linie, waarbij gevange nen, wapens en oorlogstuig in onze handen vielen. De tijdens den grooten vernietigenden slag in Vlaanderen en in Artois krijgsgevangen gemaakte Engelschen en Franschen hebben volgens de voorloopige gegevens het aantal van 330.000 bereikt. De zware strijd van onze bergjagers en aan land gezette scheepsbemanningen in het berg- terrein rondom Narvik tegen een geweldige meerderheid duurt voort. In het Noorden van Noorwegen werden op 1 Juni de zender en het zendgebouw te Vadsoe door bommen verwoest. Een vijandelijk koopvaardijschip werd aan den westelijken uitgang van de Ofoten-fjord tot zinken gebracht. In den nacht op 3 Juni zette de vijand zijn luchtaanvallen op niet-militaire ob jecten in west- en zuidwest Duitschland voort, zonder noemenswaardige schade aan te richten. De totale verliezen van den vijand in de lucht bedroegen gisteren 59 vliegtuigen. Daarvan wer den er 27 in luchtgevechten en lo door lucht doelgeschut neergehaald. De rest werd op den grond vernield. Vijftien eigen vliegtuigen wor den vermist. Naar wij uit officieele bron ver nemen is uit het onderzoek, dat door de bevoegde instanties is inge steld naar de grootte van de door de krijgsverrichtingen in de provin cie Utrecht aangerichte schade, ge bleken, dat deze schade in totaal moet worden geschat op 9 a 10 mil- lioen gulden. scoren te geven, terwijl Pronk dat deed aan den anderen kant door drie prachtige aan gooien naar het eerste honk. Voordien had echter Mulder met een drie honkslag en profi- teerende van een doorgeschoten bal nog voor een run gezorgd. Zoo kon in de laatste beurt nog alles ver anderen en het zag er naar uit dat dit inder daad gebeuren zou. Van der Schalie wierp den bal ver over het eerste honk en terwijl deze opgehaald werd, liep Donker zijn rondje. Na dat ten slotte twee nullen gevallen waren, stonden nog drie honken bezet. Van Amstel bezweek echter aan drie slag en dit feit redde de situatie voor H.H.C. Daar H.H.C. toen nog met 108 voorstond behoefde zij de negende beurt niet te slaan. De uitslag der innings is: V.V.G.A. 3—0—0—0—0—4—0—0—1 8 H.H.C. 3311100110 Nu het voetbalseizoen ten einde loopt en er weer plaats is gekomen voor de diverse zomer sporten, gaat de R. K. Haarlemsche Honkbal- bond ook weer met zijn competitie beginnen, en wel zoo spoedig mogelijk. De clubbesturen krijgen nog een schrijven zoo gauw als de juiste datum vastgesteld is. Zondag j.l. waren we getuige van een aardige „friendley-game" tusschen de oude rivalen T.Y.B.B. en Alliance. T.Y.B.B. moest het zonder eenige prominente spelers doen die door ziekte of door voetbal niet aanwezig konden zijn. Alliance was nagenoeg volledig. Duidelijk was het te merken dat ongeoefendheid bij verschillende spelers een hartig woordje meesprak. Alliance won dezen aardigen wedstrijd verdiend met 83. De score luidde: Alliance 20400200 totaal 8 T.Y.B.B. 01000002 totaal 3 Bovengenoemde vereeniging hield haar derde rit der voorjaarscompetitie. Deze rit was een recordrit over 40 K.M. Door de tijdsomstandig heden was de opkomst dezen keer niet zoo groot. De uitslag 40 K.M. (Record): 1 J. Kersers, 1 uur 5 min. 6 sec. 2 H. de Droog, 3 G. Gerrit sen, 4 K. Neeft, 5 T. v. d. Heijden, 6 H. v. d, Heijden, 7 G. Kerserswaard. 8 W. v. Beek, 9 Th. de Droog. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd voor A en B-klassers en Jnioren. De A en B-klassers reden 15 K.M. Junioren 45 K.M. De uitslag werd als volgt: I. J. Smit, tijd 2 uur 49 min., 2. B. Fennis, 3. Ch. Schelfaut, 4. H. v. Dijk, 5. M. Taverne, 6. L Schelfaut, 7. J. Walgien. Junioren, 45 K.M.: 1. H. Jas, 2. W. Tholen, 3. Schipper, 4. H. Aarts. De tijd der junioren was 1 uur 49 min. Zondag 2 Juni hield Achilles een trainingsrit over 35 K.M. Er werd met veel animo gereden. De uitslag was als volgt: 1, Kuilman, 2. Mar- kensteyn, 3. Korthals, 4. Caassen, 5. Duyker, 6. Drenth, 7. de Bruin. De renners: v. d. Zijden, Donkersloot, Jas pers, Beekhuis en d'Haene gaven door pech of anderszins op. Volgende week tweede rit der recordcompetitie. Gebouw S». Bavo: R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur, Bloembollenbeurs, 10 uur. Stadsschouwburg: Eerste Zomerconcert der H.O.V., 7.30 uur. Palestina Diorama's^ Schotersingel 117a: Ge opend van 35 en 79 uur. Huis van Looy, Kleine Houtweg 103: Bezich tiging van schilderijen en teekeningen, van 10 12 uur en van 2.30 —5 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie van Europeesche Grafiek en origineele Teekeningen der 19e en 20e eeuw. Rembrandt: „De dag van morgen", voor vol wassenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace; „Congo-Expres", voor volwas senen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De duiten van papa", voor volwasse nen, 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals: „Cavalcade d'Amour", voor vol wassenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Orkaan-Expres" en „Klokslag Twaalf". Gebouw St. Bavo: St. Cecilia, 8 uur, Bestuur Hengelaarsvereeniging, 8 uur, Commissie Gees telijke Belangen, 8 uur, Bestuur Spoorweg personeel, 8 uur. Huis van Looy. Kleine Houtweg 103; Bezich tiging van schilderijen en teekeningen, van 1012'uur en van 2.305 uur. Frans Halsmuseum: Expositie van Haarlem sche Schilders en Beeldhouwers 104 uur. De Bois, Kruisweg: Expositie' van Europee sche Grafiek en origineele Teekeningen der 19e en 20e eeuw. Rembrandt: „De dag van morgen", voor vol wassenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace; „Congo-Express", voor vol wassenen, 2, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De duiten van papa", 2.30, 7 en 9 uur. Frans Hals: „Cavalcade d'Amour", voor vol wassenen, 2.30, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De Orkaan-Expres" en .Klokslag Twaalf". 13 en P. Sanders Jr. 3 voor 22. A.C.C. bracht het tot 121 dank zij eenige goede scores van Staats (14), Scheepstra (10) en van Weelde (43), die de beste innings van de wedstrijd speelde. Goede steun ondervond hij van Sulles (9). Als P. Sanders Sr. voor 11 en C. Emeis voor 10 verdwenen zijn Is het met de A.G. C. innings afgeloopen. Vermeldenswaard zijn nog 2 fraaie vangen van Healy en een schitte rende running catch, van J. de Boer. Voor Haarlem bowlden: O. Abendanon 5 voor 42, A. v. d. Bergh 4 voor 46, J. Elsinger 1 voor 21. In de 2e inrtings bracht Haarlem het tot 75 en bleef dus 4 runs beneden het totaal van A.C.C. Boeree met 15 en Kleefstra met een uiterst nuttige 22 wisten het totaal van Haarlem op te voeren. Van Kruyt ontving van Kleefstra goede steun. Nadat Kruyt voor 11 door van Weelde op eigen bowlen goed uitgevangen was, pro beerden Hartog en van de Bergh de situatie nog te redden, hetgeen niet mocht gelukken. Van de Bergh ging l.b.w. voor 6 en Hartog werd gevangen voor' 5 runs. Voor A.C.C. bowlden; P. Sanders Jr. 6 voor 24, P. Sanders Sr. 3 voor 33, W. v. Weelde 1 voor 5, en C. Emeis 0 voor 4. Gisteren speelde Haarlem I zijn eerste wed strijd tegen het sterke 'A.C.C. I te Amsterdam, welke match door AA.C. met innings en 4 runs gewonnen werd. Haarlem begon met Peschar en Abendanon; In de le over verdween Peschar voor 0; Boeree wist ook niet lang stand te hou den, evenals Kruyt; beiden gingen resp. voor 2 en 0 terug naar de kleedkamer. Tegenstand bo den nog Drs. Kleefstra met 7 en A. v. d. Bergh met 8 runs. Het totaal sloot met inbegrip van 7 extra's op 42. Voor A.A.C. bowlden: P. Sanders Sr. 7 voor Tijdens een onbewaakt oogenblik is te Sint Pancras nabij de ouderlijke woning, het twee jarig zoontje van den heer W. Hes verdronken. Pogingen om door middel van kunstmatige ademhaling de levensgeesten op te wekken, mochten niet meer haten. IJMUIDEN, 3 Juni. Versche visch. Consignatie- viseh. Aanvoer 2166 kg. Snoekbaars 4051 ct. oer kg. 1656 kg. Meivisch 2125 cent per kg. TrawlervischRoode Poon 7.208.50 per 50 kg. van de heden aangekomen Jenny Elsa IJm. 88 32.Reiger IJm. 106 30.—, IJm. 61 78.—,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 6