DIJJIRS De betooging voor den Duce Parijs zal zeker verdedigd worden Onze jongens weer thuis n mmm mMMMu Drie Italiaansche schepen vernietigd Eenige indrukken Uit Duitschland terug Klachten over ontslag RESTAURANT „PICCADILLY" DE MALLE JAN - VIERHOUTEN Fransche ministeries verlaten Parijs Verduistering I Telkens opnieuw DEIVHMC? KEIZER-KONING OP HET BALKON EEN PROCLAMATIE VAN VICTOR EMMANUEL 'H. NIEUWE HAARL. COURANT 1 VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Vreugde en droefheid lief en leed Ah* Tunis AL&fcfclë C UI} Berichten oüer den toestand aan de grens hij Nizza - I DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM DINSDAG 11 JUNI 1940 AVONDBLAD VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22434 Italiaansche persstemmen Betoogingen in Duitschland Besluit van Reynaud na onder' houd met den Britschen ambassadeur Belgische Koningin-Moeder te Maastricht Lief en leed R0EMEIH1& SPANJE n»i* Vt) D t ANAftokKO t* X') (tx> LYBifif EGYPTE •Ar VUOOT<TEUH n^NTgn"] ,SüE2-KAM Bovenstaande kaart geeft aan de verdeeling der landen en koloniën om de Middellandsche Zee. Van groot belang voor den komenden strijd is ook de ligging der Italiaansche, Britsche, en Fransche vlootsteunpunten Ontroerende feiten Weer een transport krijgs gevangenen aangekomen Men wende zich schriftelijk tot den directeur-generaal van den Arbeid Het Huls met de gerenommeerde keuken DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN ITALIANEN TE LONDEN GEARRESTEERD Interneeringen ook op Malta en te Hongkong GEEN GEHEIME ZITTING VAN HET LAGERHUIS De Manhattan te New-York komi in deze dagen de waarde van ons ochtendblad naar voren. Terwijl de andere plaatselijke bladen pas hedenavond de be richten over de nieuwe ontwikkeling van den Europeeschen toestand brengen, waren wij in staat U reeds hedenochtend hierover een volledige berichtgeving te bieden. U is dit van ons blad gewend en U aanvaardt dit als iets dat vanzelf spreekt. Gelooft U echter, dat een dergelijke aciueele bericht geving enorm veel moeite, zorg en kosten meebrengt en geeft ons Uw medewerking door ons blad bij Uw vrienden en kennissen aan te bevelen. Er is hier ter plaatse geen ander Katholiek blad, dat zoozeer de voordeelen van een grooiblad vereenigi mei het prettig karakter van een plaatselijke courant als de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor prijzen der „Omroepers" zie de rubriek BERLIJN, 11 Juni. (DNB). De betoo ging van Maandagavond op de Piazza Ve- nezia, waar Mussolini mededeeling heeft gedaan van de oorlogsverklaring aan En geland en Frankrijk, werd bijgewoond door den Duitschen ambassadeur, von Maekeri sen, die zich bevond in gezelschap van mi nister Ciano. Nadat eindelijk de toejui chingen waren verstomd speelde een mili tair muziekcorps de volksliederen der beide verbonden volkeren, waarmede de menigte geestdriftig instemde. Eindelooze rijen vaandels en honderden aan plakbiljetten wezen op de politieke beteeke- nis van de plechtigheid. Op de aanplakbiljet ten was te lezen: „De Middellandsche Zee is onze zee, Corsica is Italiaansch, Malta is Ita- liaansch, Tunis is Italiaansch". Opeengedrongen stonden de Italiaansche Vrouwen en de leden der meisjesorganisaties in uniform op de trappen van het nationale gedenkteeken. Minstens 500.000 menschen wa ren bij het begin van de rede van den Duce bijeen. Zwarthemden en volksmenigte begaven zich na de groote betoogingen op de Piazza Venezia onder het zingen van nationale liederen naar het Quirinaal, waar zij den Koning-Keizer een geestdriftige hulde brachten. Steeds weer klonk het door den Duce uitgegeven parool: „Overwinnen", tot de Koning m het veldgrijs en met den helm op het hoofd op het balkon verscheen en door de onafzienbare menigte werd begroet met het geroep: „Leve de Koning-Keizer!". Hij dankte van het balkon zijn volk her haaldelijk voor deze bewijzen van volkomen offervaardigheid en vertrouwen in de over winning. Ook trok een geestdriftige menigte met vlag gen en plakkaten onder het zingen van revolu- tionnaire en oorlogsliederen door de straten haar het Duitsche consulaat en het Duitsche Huis, waar hoera's voor Adolf Hitler en Duitsch- land werden aangeheven. De consulaten van Engeland en Frankrijk werden door zeer ster ke militaire colonnes bewaakt om incidenten te vermijden. Met geweldige koppen als „De Duce heeft ge- Sproken", „Oorlog met Engeland en Frankrijk", „Het wachtwoord voor allen luidt: zegevieren", „Volk te wapen", „Het onveranderlijke besluit Van Italië, om aan Duitsehlands zijde de wa pens op te vatten tegen de demo-plutocratische kringen van het westen", zijn de bladen in extra oplagen verschenen. De „Giornale dTtalla" schrijft: Het uur heeft geslagen. De Duce heeft ge sproken, de geheele Italiaansche natie is er zich Van bewust, dat haar geschonden rechten slechts door geweld kunnen worden hersteld en dat Italië een missie vervult, die in de as Rome Berlijn tot uitdrukking komt. Tevergeefs heb ben de democraten tot het laatste oogenblik ge hoopt, dat het .stalen pact, waarin de beide groote volkeren hun lot en hun wil vereenigen, ROME, 11 Juni (Stefani). De Koning-Keizer heeft tot de Italiaansche troepen in de zóne der krijgsverrichtingen de volgende proclamatie ge richt: „Ais opperbevelhebber van alle strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht, neem ik weer, evenals 25 jaar geleden overeenkomstig de ge voelens en de tradities van mijn huis mijn plaats onder u in. Aan den chef der regeering, duce van het facisme, eersten maarschalk van het rijk vertrouw ik het bevel toe, óver de troe pen aan alle fronten. Mijn eerste gedachte is bij U, nu gij met mij de diepe gehechtheid en totale overgave aan ons onsterfelijk vaderland gaat deelen, en gij u opmaakt om met het verbonden Duitschland 't hoofd te bieden aan nieuwe moei lijke beproevingen, met het onwankelbare ver trouwen die moeilijkheden te boven te komen. Soldaten te land ter zee en in de lucht, ver- eenigd met u op een wijze als nog nooit het ge val was, ben ik er zeker van, dat uw dapperheid en de vaderlandsliefde van het Italiaansche volk opnieuw aan onze roemvolle wapenen de over winning zullen weten te verzekeren. Zóne der krijgsverrichtingen, 11 Juni 1940, 18e jaar van het fascisme. Victor Emmanuel". plotseling zou falen. Het bondgenootschap tus- schen Italië en Duitschland komt nu ook op het slagveld te land, ter zee en in de lucht op het van tevoren vastgestelde oogenblik in werking. Het Italiaansche volk blijft trouw aan zijn his torisch lot, aam de taak der verdediging van zijn rechten, van zijn levensruimte, van zijn vrijheid en van zijn veiligheid. De Duce heeft alles gezegd, wat de Italianen en wat de we reld op dit oogenblik moeten weten. Geen woord behoeft te worden toegevoegd aan zijn trotsche redevoering, waarin de innerlijke hartstocht van geheel Italië meetrilt. Op het oogenblik, waarop de Italianen den oorlog ingaan, zijn zij zich be wust van de vérstrekkende en harde taak, die hen wacht. De Italianen zijn bereid elke taak te vervullen. Zij bezitten de onuitputtelijke kracht tot weerstand en zijn bereid tot de offers, welke zij door hun flinkheid en hun bekwaamheid kunnen dragen. Het Italiaansche volk, dat zich thans opmaakt om aan de zijde van het verbonden Duitsche volk den strijd te aanvaarden, heeft den geest en de kracht voor den geweldigen opbouwenden arbeid, welke het wacht ter voorbereiding van een gelukkige en groote toekomst in het nieuwe Europa". Het deelnemen van Italië aan den oorlog is te Berlijn en in al de andere Duitsche steden door spontane betoogingen gevierd. Een geest driftige menigte verzamelde zich voor de Itali aansche consulaten-generaal en consulaten om tezamen met de aldaar gevestigde Italiaansche kolonie en met de in Duitschland tewerk ge stelde Italiaansche landbouwkrachten de rede van den Duce te aanhooren. De Duitsche ochtendbladen maken onder reusachtige opschriften en in den grootsten op maak melding van de Italiaansche oorlogsver klaring aan Frankrijk en Engeland, die, naar zij betoogen, door het Duitsche volk met de grootste geestdrift is ontvangen. In hun com mentaren wijzen de bladen erop, dat Italië uit eigen vrijen wil, zonder dat Duitschland erop heeft aangedrongen, het besluit tot deelneming aan den oorlog tegen den gemeenschappelijken vijand genomen heeft. PARIJS, 11 Juni (D.N.B.) Ministerpresi dent Reynaud heeft gisteren bezoek gehad van een delegatie van 't Parijsche gemeentebestuur, die Reynaud dringend heeft verzocht, op dracht te geven voor het staken der militaire voorbereidingen in de hoofdstad. De delegatie hield Reynaud voor oogen, dat Parijs door deze militaire maatregelen oorlogsgebied wordt en daardoor blootstaat aan vernietiging. Reynaud antwoordde op deze vragen eerst met een duidelijk neen. doch op de aanhoudende verzoeken van de delegatie zeide hij toe, dat hij zyn beslissing nog eenmaal zou overwegen. Kor ten tijd later verscheen de Britsche ambassa deur Campbell bij Reynaud. Na een half uur werd aan de bij den ingang van het ministerie wachtende delegatie het kategorisch antwoord gegeven, dat de militaire belangen het nood zakelijk maakten de militaire voorbereidingen in Parijs voortgang te doen vinden. Men heeft den indruk, dat dit definitieve besluit door den Engelschen ambassadeur is afgedwongen. Naar de „Stampa" uit Parijs meldt, viel in de periferie der stad een ontzaglijk trans port van oorlogsmateriaal van allerlei soort op te merken. De hoofdstad schijnt zich te willen voorbereiden op de verdediging. Allen werkloozen is bevolen, zich onmiddellijk bij de betreffende bureaux te melden voor het medehelpen bij de verdedigingswerken. Deze werkzaamheden zijn reeds begonnen en hebben den geheelen nacht voortgeduurd. Zooals D.N.B. uit Irun bericht houden Fransche politieke kringen rekening met een staatsgreep van ontevreden elementen. De vrees wordt nog vergroot door de Duitsche luchtaan vallen op militaire objecten in de omgeving van Parijs. Verschillende wapenfabrieken zijn reeds vernield, waaronder de Citroenfabriek, waar zware tanks werden vervaardigd. De Belgische Koningin-Moeder Elisabeth heeft Maandag een bezoek gebracht aan de gewonde Belgische soldaten, die te Maastricht worden verpleegd. Om nog zooveel mogelijk soldaten van de bij Duinkerken ingesloten troepen te kunnen redden bouwden de Engelschen bij La Panne van auto's een dam in zee. Over deze geïmproviseerde pier trachtten de manschappen van het expeditie-leger de schepen te bereiken Er is een golf van ontroering door het land gegaan, toen bekend werd dat onze jongens, die in Duitschland als krijgsgevangene waren geïn terneerd, weer naar huis zouden terugkeeren. Mannen, vaders en zonen uit onze gemeenten hebben als krijgsgevangenen vertoefd in oorden ver over de grenzen, zonder iets te hooren van of te doen hooren aan hun geliefden in het vaderland. Vrouwen, kinderen, moeders, vaders, verloofden hebben in angst gezeten, echt in angst, in een angst, zooals ze wellicht nooit te voren hebben gekend, om hun man, hun vader, hun zoon, hun verloofde. De jongens zelf heb ben op vreemden bodem vol verlangen ver toefd, vol verlangen naar hun geliefden van wie zij wisten dat zij door angst werden ver scheurd en aan wie zij geen teeken van leven en welzijn konden geven. Maar veel jongens zijn dan teruggekomen. Zondag kwamen de eerste transporten de grens over. En weldra ontmoetten we menschen, die de jongens gezien en gesproken hadden. We hoor den van jongens, die briefjes uit de treincoupé- ramen hadden geworpen met him namen er op en een kort krabbeltje, dat zij teruggekeerd waren. Zoo deelden zij hun verwanten in het dorpje, waar de trein niet stopte, het heug lijke nieuws mede. Wij zagen even later mannen met opgewonden gezichten, vrouwen met van blijde hoop glin sterende oogen, zich begeven naar de stations, waar de jongens zouden uitstappen. Misschien was hun zoon, hun man, hun verloofde ook bij het eerste transport. En velen hebben dit geluk gesmaakt. Anderen zagen zich dat groote geluk nog een poos ont houden. Dan verduisterden de blijde oogen langzaam, tot er doffe wanhoop uit keek of stille berusting tot eindelijk een tranenvloed verkwikking bracht in de teleurstelling. Wij zagen een moedertje met drie kleintjes. Ze waren gekleed in hun Zondagsche jurkjes en pakje, want de terugkomst van vader was een feestdag, een Zondag. De stroom soldaten ging langs haar heen, soldaten omgeven door familie en vrienden, tot eindelijk de laatste sol daat de contróle gepasseerd was en hij, de innig verbeide man en vader was er niet bij. Stil bleef ze staan. Misschien kwam hij nog. Je kunt nooit weten. Hij kon opgehouden zijn, tot eindelijk de bittere zekerheid er was. Zij zouden nog moeten wachten. O, misschien niet lang, want de transporten volgden elkander vlug op. Maar het wachten op een innig bemind persoon, van wien men door wreede omstandigheden gescheiden werd, is zoo zwaar, zoo smartelijk. Misschien is hij reeds met het volgend transport gekomen en nu reeds teruggekeerd in den schoot van het gezin. Wij zagen een vrouw met een kind turend naar de grauwe grijze uniformen die den trein uitstormden en toen opeens.... een juichkreet- Oogen door liefde gescherpt zien vlug en met haar kind in haar armen stormde ze op een soldaat toe die hen, zijn vrouw en zijn kind, omvatte in zijn machtige armen en kuste jijikUw 1ST** AUt«r«j ii i - Even later, na de eerste stormachtige ont roering van het weerzien, zagen wij hen weg gaan, de groote trap van het station af, het zonnige stationsplein op. Hij hield zijn kleinen jongen stevig in zijn armen geklemd en zij had haar arm om hem heen geslagen, zooals ver liefde menschen wel eens doen. Zij gingen naar huis om verder te bouwen aan het geluk van hun jonge gezin, dat bijna was ver stikt door het geweld van een wreeden oorlog. Op een bank, dicht naast elkander, zitten twee jonge menschen. Twee verloofden of twee jong gehuwden. Een bordpapieren doos, waarin wat souveniers zijn geborgen, herinneringen aan een bangen, bangen tijd, en waarin een boterham zat voor de reis, ligt voor zijn voeten. Zij spreken niet, maar zij houdt zijn arm omkneld, stevig en vast. En het zegt hem haar groot en diep geluk. Een vrouw met grijze haren staat tusschen de menigte. Zij tuurt en tuurt. Bange verwach ting doet haar hart kloppen totWij hooren een gesmoord „O God, daar is ie" en even later heeft haar jongen haar aan zijn borst gedrukt. De soldaat, zoo pas uit de krijgsgevangen schap ontslagen, heeft daar wellicht de moe derzorg en de moederliefde nog weer eens bij zonder leeren waardeeren en hij schaamt zich niet de oude vrouw te omheizen midden op het zonnige stationsplein, te midden van de vele nieuwsgierigen. Trouwens wie schaamt er zich wel om aan zijn gevoelens den vrijen loop te laten? Hier is een plaats, waar het leed in het open baar geleden wordt en waar de vreugde zich in het openbaar uit. Hier leeft en lijdt de ziel van het volk, hier snikt de volksziel haar vreugdetranen' want het gaat hier om het al of niet weerzien van hen, die bereid waren hun leven te geven voor het volk en die een tijd lang in den vreemde moesten vertoeven, dik wijls na aan het doodsgevaar te zijn ontkomen. Wij hebben nog veel meer gezien. Wij zouden kunnen vertellen van een vrouw, die plotseling haar echtgenoot ontdekte en die door de men- schenmassa's die haar van hem scheidde drong, hem ccn den hals viel om van vreugde te be zwijmen. Wij zouden kunnen vertellen van de ouders, die nog slechts enkele dagen geleden mededeeling ontvingen dat hun oudste jongen was gevallen, die hun tweeden zoon in krijgs gevangenschap wisten en die plotseling beide jongens voor zich zagen staan. Niet de dood had hun oudsten zoon voor goed van hen ge scheiden, doch slechts een gevangenschap had hem weggevoerd om na de smart van het over- lydensbericht de vreugde des te grooter en intenser te doen zijn. Wij zouden nog veel kunnen vertellen doch wij zullen dit niet doen. De lezer heeft van ons verwacht dat wij hem de vreugde zouden schet sen over het weerzien en wy hebben gemeend, daarby een schildering van de droefheid over teleurstellingen te, moeten geven. Gelukkig zal deze droefheid niet van langen duur zyn want de transporten volgen elkander snel op. En wy hopen dat binnen enkele dagen elke man weer aan zijn vrouw, elke vader aan zijn kinderen, elke zoon aan zijn ouders en elke verloofde weer aan zijn verloofde zal zijn teruggegeven. Vanochtend is in Enschede weer een transport Nederlandsche krijgsgevangenen aangekomen. De ongeveer 1700 soldaten waren Maandagmiddag met een goederen trein uit Neubrandenburg in Mecklenburg vertrokken, waarna zij via Hamburg naar Enschede waren gereisd. Ongeveer 800 sol daten bleven in Enschede, de rest w<erd direct doorgezonden naar Almelo. In Enschede was de ontvangst door de bevol king weer buitengewoon geestdriftig. Na de medische keuring gebruikten de militairen in het volkspark een maaltijd. Vervolgens werden zü naar de badhuizen gebracht, waar zü van schoone onderkleeding werden voorzien. Vervol gens zyn zü by de burgerbevolking ingekwar tierd. Allen zagen er zeer goed uit. Zij waren vol lof over de ondervonden behandeling. Behalve de militairen bevonden zich ook vier burgers bij het transport, die eveneens in het kamp van Neubrandenburg hebben vertoefd. Onder hen bevond zich de Amsterdamsche sportjournalist M. J. Adriani Engels, die zich bij het uitbreken van den oorlog in Luxemburg bevond, ALGECIRAS, 11 Juni. (D. N. B.) Aan de Spaansche kust by Gibraltar zijn in reddingsbooten en deels zwemmend talrij ke zeelui aangekomen van de Italiaansche vrachtschepen „Numbolia" en „Chelina" (2000 en 10.000 ton). Zij vertelden, dat bei de schepen bij het bekend worden van de oorlogsverklaring in de haven van Gibral tar lagen. Terstond lieten de gezagvoer ders de reddingsbooten neer en brachten zij hun schepen tot zinken. Het grootste deel van de bemanning heeft de Spaansche kust weten te bereiken, terwijl anderen door Britsche patrouillebooten aan de grens van het Spaansche rechtsgebied zijn opgebracht en geïnterneerd. Naar uit Ottawa wordt gemeld, is het in de monding van de St. Laurens-rivier liggende Italiaansche schip „Capo Noli" van bijna 4000 ton, nadat Canada aan Italië den oorlog had verklaard, op het strand gezet, waar het door de eigen bemanning in brand werd gestoken. In de onmiddellijke nabijheid van het Itali aansche schip lag een Canadeesche mijnen veger, die het na zijn vertrek uit Montreal was gevolgd. De „Gazzetta del Popoio" meldt van de Fransch-Italiaansche grens, dat de laatste treinen Maandagavond tusschen 19.00 en 23.00 uur de grens zijn gepasseerd. Hierin reisden eenige diplomaten en als laatste passagier de kardinaal-primaat van Polen naar Frankrijk. De troepen hebben in Pon- te San Luigi de bergdalen aan de grens be zet. Met de laatste treinen uit Nizza zijn eenige Italiaansche staatsburgers uit Frank rijk aangekomen. Daarop bezetten de pio niers de ondermijnde bruggen aan de grens. Afdeelingen der mobiele garde handhaven in de steden in het Oosten, Zuiden en Zuid westen zooveel mogelijk de orde en regelen den vluchtelingenstroom. Talrijke telefoonverbindingen tusschen de hoofdstad en de departementen zijn verbroken. De treinen komen met zeer groote vertragin gen binnen. Het autoverkeer ligt bijna geheel stil. Gisteren overdag vertoonden Nizza, Mar seille en Toulon nog het gewone beeld, dat echter bij het invallen der duisternis geheel veranderde. In Frankrijk heerscht groote be zorgdheid over den steeds grooter wordenden ononderbroken vluchtelingenstroom en over de levensmiddelenvoorziening. De etalages van bijna alle luxe-winkels in Nizza en Cannes wa ren in de laatste uren voor de oorlogsverkla ring geheel leeg. Marseille biedt hetzelfde beeld. Het verkeer ligt geheel stil. Een groo te stroom vluchtelingen trekt in de richting van de Spaansche grens. De kosten van levenson derhoud zyn in de laatste dagen enorm ver hoogd. De pryzen zijn met 150 procent geste gen. Het staken van ieder economisch verkeer heeft in de laatste dagen geleid tot een ge brek aan geld, daar dit door de bevolking met het vooruitzicht van nog ernstiger tijden wordt opgepot. In verband met terzake ingediende vragen deelt de directeur-generaal van den Arbeid mede, dat klachten over plaats gehad heb bend ontslag schriftelijk dus niet mon deling ingediend kunnen worden bij den directeur-generaal van den Arbeid, Nieuwe Uitleg 12, Den Haag. Deze klachten zullen alle worden onderzocht, doch gezien het te verwachten groote aantal zal het niet mogeiyk zijn, aan de klagers afzonder lijk mededeeling te doen van het resultaat van het onderzoek. Voorts vestigt de directeur-generaal van den Arbeid er de aandacht van belanghebbenden op, dat alle ambtenaren van de Arbeidsinspectie, die met het onderzoek zijn belast, voorzien zijn van een legitimatiebewijs, dat op verlangen moet worden getoond. Hoek Lange Poten en Hofweg OP VASTENDAGEN MAGERE SCHOTELS Aangename sfeer HOTEL, in vol bedrijf Treinverbinding: tot Nnnspeet, verder per rpuig: PARIJS, 11 Juni. (D.N.B.) Het ministerie van Voorlichting deelt mede: Het opperbevel heeft de ministeries uitgenoo- digd, over te gaan tot verplaatsing naar de provincie in overeenstemming met de vastge stelde plannen. Deze verplaatsing is reeds ge schied. Minister-president Reynaud heetft zich naar het leger begeven. In aansluiting op het officieele bericht over het verplaatsen van den zetel der Fransche regeering verneemt het blad „Suisse" uit Parijs, dat de regeering heeft besloten zich naar Tours te begeven en zich daar te installeeren. Bijna alle ambassades en gezantschappen hebben de regeering vergezeld. De gezantschappen, waar onder ook het Zwitsersche, hebben alle maat regelen getroffen om hun landgenooten, die niet noodgedwongen in Parijs moeten blijven, te evacueeren of naar hun vaderland te vervoeren. De dagbladtfcukkerijen zij 14 eveneens naar de provincie overgebracht, teneinde het contact met het ministerie van Voorlichting te bewaren. LONDEN, 11 Juni (D.N.B.) In Londen en andere Engelsche steden zyn na het bekend worden van Italië's deelneming aan den oorlog talrijke anti-Italiaansche be toogingen gehouden, waarbij Italiaansche winkels en restaurants het te verduren had den en eenige honderden Italiaansche bur gers gearresteerd werden. Eveneens wordt bericht dat alle op Malta wonende Italianen door de politie zyn gear resteerd en geïnterneerd. De in de haven lig gende Italiaansche schepen zijn in beslag ge nomen. v Te Hongkong werden eveneens alle daar wo nende Italianen geïnterneerd. LONDEN, 11 Juni. Reuter meent te weten, dat in verband met de jongste ontwikkeling van den toestand, in het bijzonder Italië's intrede in den oorlog, morgen geen geheime zitting van. het Lagerhuis zal worden gehouden. NEW-YORK, 11 Juni (D. N. B.) Het Ame- rikaansche s.s. „Manhattan" is van Genua hier aangekomen met ongeveer 1900 passagiers, van wie bijna de helft buitenlanders, aan boord. Zonsondergang 11 Juni 22.02 Zonsopgang 12 Juni 5.17 Zonsondergang 12 Juni 22.03 lis

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1