De Fransche legergroep bij St. Valéry capituleert Boodschap van den Prins van Piemont Reacties op de Italiaansche oorlogsverklaring Churchill en Eden naar Frankrijk MIDDELBURG VOL ACTIVITEIT De positie van Turkije Z.H. Exc. Mgr. J. V rakking s NOODWINKELS EN NOODWONINGEN VEREENIGDE katholieke pers Düitsch oppercommando meldt: Reeds meer dan 20.000 krijgsgevangenen Egypte verbreekt diplo matieke betrekkingen Druk havenverkeer voor Vlissingen te Verwachten DONDERDAG 13 JUNI 1940 - OCHTENDBLAD BUR. VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27y2 ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERE) DE SPAARNESTAD, HAARLEM VIER EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 22438 De luchtaanval op Le Havre Italiaansche perscommentaren Gayda over Engeland Uit Italiaansch Oost-Afrika ENGELSCH EMBARGO JEGENS ITALIë ^rfm Zuid-Amerika Japan en Italië Nederlandsch missionaris benoemd tot bisschop van Surigao Verbeteringen In den daver NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen; Per lossen regel 30 ct., Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor prijzen der „Omroepers" zie de rubriek hoofdkwartier VAN DEN FüHRER, 12 ^uni (D.N.B.). Het oppercommando der weer macht maakt bekend; J>c bij St. Valéry ingesloten Fransche groep strijdmachten heeft, na het mislukken van verdere pogingen om over zee de troe pen weg te voeren, gecapituleerd. Eén Fransche generaal. die het bevel voert over een legercorps, één Engelsche en vier Fran sche divisiecommandanten hebben zich Overgegeven. Het aantal der gevangenen bedraagt reeds meer dan 20.000. Het. buit gemaakte materiaal aan werktuigen en wa penen is onoverzienbaar. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als vo]gt: He snelle opmarsch van de op den rechtschen Huitschen aanvalsvleugel sterke Duitsche pant- 5€rstrijdkrachten en snelle eenheden naar den benedenloop van de Seine doet, dank zij de su perieure samenwerking tusschen leger en lucht macht, zijn gevolgen reeds in tweevoudige rich- ting gevoelen. De naar de Kanaalkust wegge drongen vijandelijke troependeelen zijn volko men afgesneden en bevinden zich in een toe stand, die zeer veel lijkt op dien van Duin- berken. Er worden hier ook reeas wanhopige pogin gen ondernomen deze troepen op trans portschepen, kleine stoomschepen en visschers- b°otcn in veiligheid te brengen en te onttrek ken aan de vernietiging. De opmarsch naar den benedenloop van de Seine is verder van beslissende beteekenis voor bet Fransche economische leven, omdat daar door thans alle via Le Havre en Rouaan tot "Usver binnengekomen overzeesche transporten bhrnogelijk zijn gemaakt en weggedrongen wor den naar andere, slechtere havens van de Fran- ■-che westkust. De buitengewone beteekenis van Le Havre als belangrijkste Fransche haven aan den Atlantischen Oceaan blijkt alleen al uit het feit, dat verreweg het grootste deel der Fransche petroleumimporten over de Seine op voer. Ook bijna de geheele katoeninvoer van Frankrijk liep over Le Havre en Rouaan. Ten slotte hadden deze beide steden als opslagplaat sen voor den Engelschen steenkoolinvoer groote beteekenis voor de geheele industrie van Mid den-Frankrijk. Het verleggen van deze belang rijke grondstof-importen naar andere havens aan den Atlantischen Oceaan en de Middel- landsche Zee is echter reeds daarom niet zon der meer mogelijk, omdat noch in Cherbourg, noch in Bordeaux of Marseille voldoende op slaginstallaties en geschikte transportmogelijk heden zijn. In verband met de hevige artilleriegevechten aan het Zuidelijk front langs den Boven-Rijn, waarop de legerberichten der laatste dagen niei nader zijn ingegaan, moet er op gewezen wor den, dat het geheele verloop van het Duitsche front tusschen het Kanaal en den Boven-Rijn duidelijk omvatting ten doel heeft en dat, ge zien uit dezen gezichtshoek, het front langs den Boven-Rijn geenszins het karakter draagt van een secundair oorlogstooneel. Hoe sterk overigens de Duitsche superioriteit in de lucht is, wordt wederom bewezen in de cijfers van het legerbericht van vandaag, dat tegenover een totaal verlies van 59 vijandelijke vliegtuigen de vermissing stelt van drie eigen toestellen. Daarmede heeft de tegenstander se dert den aanvang van de nieuwe aanvalsope- raties, dus na het emde van den slag in Vlaan deren, binnen een week 515 vliegtuigen ver loren, waartegenover een Duitsch verlies in het zelfde tijdvak van 58 toestellen staat. Het Duitsche Nieuwsbureau, meldt verder: Ten Zuiden van Reims zijn vier pantserwa gens door bomtreffers, op andere plaatsen zeven pantserwagens door luchtdoelartillerie vernie tigd. Hierdoor is het aantal kapot geschoten pantserwagens door de luchtdoelartillerie van generaal-majoor Dessloch tot 200 gestegen. BERLIJN, 12 Juni (D.N.B.)Van bevoegde militaire zijde wordt ter aanvulling van het legerbericht van vandaag medegedeeld, dat bij den aanval van gisteren op Le Havre, behalve de reeds gemelde groote successen ten aanzien van scheepsdoelen, een slagschip of zware krui ser door een bom van zwaar kaliber op het voorschip is getroffen en beschadigd. HOME. 12 Juni (Stefani). De Prins van Pie- °nt, inspecteur der Italiaansche infanterie, eeft de volgende boodsohap gericht tot de Ita- aansche infanteristen Het plechtige uur heeft geslagen. Gij marcheert met onwrikbaar vertrouwen en det heldhaftig vizioen van vroegere trium- fen op naar de nieuwé, onvermijdelijke lots bestemmingen van het imperiale Italië. Het v""Ierland verwacht nog schitterender roem van u, die stoutmoedig en hardnekkig zijt a,s altijd. Leve Italië, leve de Koning en Heizer, leve de Dtice. v He Italiaansche bladen stellen vast, dat in •"schillende landen in Europa en in andere relddeelen het deelnemen van Italië aan den jw°® is begroet met levendige sympathie en vriendschappelijk begrip voor de nationale p. Europeesche motieven, die daartoe hebben «leid. ^Dit fejt zoo schrijft de „Giornale d'Italia" dient met bijzondere instemming' te worden jSrtet op dit beslissende oogenblik in de Euro- r^-Sche geschiedenis en in de betrekkingen tot Jmere werelddeelen. Het toont nog eens aan, Vj Italië en Duitschland in hun oorlog, gezien 11 moreel en politiek standpunt, niet geïso- staan. Anders gezegd, het Italiaansche en ^mtsche oorlogsdoel heeft een geestelijken en litieken grondslag, waarmee niet alleen 130 moen van de as RomeBerlijn instemmen, aai" ook tientallen millioenen in verschillen- Werelddeelen. In het licht van die feiten elk volk den oorlog van Italië en Duitsch- beschouwen, indien het wil blijven binnen Perken der eerlijkheid en het geen voor- jbdsel wil geven voor een vooraf ontworpen Piek van agressie. Italië, zoo besluit het blad, mt met diepe gevoelens van dankbaarheid bJ5's van al deze bewijzen van solidariteit en fyP'P' die het uit een zoo groot deel van de r°'d heeft ontvangen. ^Hpgeland is voor Italië vijand nummer één, kei de „Giornale d'Italia" in het hoofdarti- b] van heden, waarin de directeur van het betoogt, dat de rede van den Britschen Dister van voorlichting Duff Cooper heeft 'ia welk een diepe verachting het Ita- brHnsche volk van de zijde van de Britsche jjdhdslieden ten deel valt. b,, e Jacht op Italianen in alle Britsche steden Sch boe sterk de blinde haat van de Brit- bene hatie tegen het Italiaansche volk is. Tel- als Italië een poging deed om zijn natio- stee belangen te behartigen, is het op zijn weg Va a s °P het misprijzen en op de agressiviteit la,^1 Engeland gestuit. Deze tientallen jaren door Engeland aangenomen houding, waar- Sew Matste episode wordt gevormd door de alddadige en bloedige betoogingen tegen (W 'Se, arbeidzame Italianen, die in Engeland ItJ: den oorlog werden verrast, bewijst allen bi^n, dat Engeland zonder twijfel „vijand één" is. b^®toARA, 12 Juni. (Stefani) De zeer trouwe °«ang van Erythxea en Asmara, die onder de bevelen staat van generaal Frusci, gouver neur van Asmara en den Noordelijken sector, heeft met vurige geestdrift haar arbeid gege ven voor de militaire voorbereiding der Noor delijke grenzen. De militaire colonnes en kolo niale troepen hebben de hun aangewezen stel lingen bereikt, na getrokken te zijn over de imperiale wegen door uitgestrekte gebieden. Uit Malta op Sicilië aangekomen vluchtelin gen deelen mede, dat in de buurt van het ar senaal en de opslagplaatsen voor munitie, die, doordat het militaire objecten zijn, gevaar loo- pen gebombardeerd te worden, een concentra tiekamp is opgericht, waarin talrijke nationa listen uit Malta en Italiaansche staatsburgers zijn geïnterneerd. LONDEN, 12 Juni. (D.N.B.)Een proclamatie des Konings bepaalt, dat van nu af tegenover Italië dezelfde contrabande-controle en hetzelfde uitvoer-embargo zullen worden toegepast als tegenover Duitschland. Plannen tot wederopbouw van Middelburg. De burgemeester, mr, dr. J. van Walré de Bordes, bespreekt aan de hand van een plattegrond met den Rijkscommissaris, Rijksminister Seyss-Inquart, de plannen tot wederopbouw van de stad CAIRO, 12 Juni (Stefani) Overeen komstig de procedure, die door de Egypti sche regeering is gevolgd bij de Engelsche oorlogsverklaring aan Duitschland, heeft de minister-president, Maher Pasja, dc Egyp tische Kamer voorgesteld de diplomatieke betrekkingen met Italië te verbreken. I>e Kamer hechtte haar goedkeuring aan het voorstel. Omtrent de houding van Turkije verkeert men nog in het onzekere. De president der Turksche republiek, Ismet Inönoe, is Woens dag, naar het D.N.B. meldt, van zij,n reis door Thracië in Ankara teruggekeerd. De Turksche autoriteiten zijn begonnen met controle-maatregelen in de woonhuizen te Istanboel om vast te stellen in hoeverre de be volking de voorschriften betreffende het in richten van schuilkelders en "het aanleggen van beschermingsloopgraven heeft opgevolgd. Ver zuimen zullen worden gestraft met boeten tot 300 pond en hechtenis. De regeering heeft instructie gegeven ter be veiliging van de meelbehoefte in Istanboel voor den tijd van drie maanden De dagelijksche aan voer is met 350 ton meel verhoogd. De diplomatieke medewerker van de Berliner Börsenzeitung, die bekend is als officieuze woordvoerder van de Wilhelmstrasse, wijdt een artikel aan de tegenwoordige positie van Tur kije, waarin de Duitsche opvattingen omtrent de Turksche problemen worden behandeld In Duitschland, zoo schrijft hij, heeft men r De Rijkscommissaris voor Nederland, Rijksminister Seyss-Inquart, bezocht de pro vincie Zeeland. Onze foto toont de Rijkscommissaris begeleid door den bur gemeester van Middelburg, mr. dr. J. van V/alré de Bordes, bij het verlaten van het door de Franschen vernielde stadhuis zich door het beeld, dat een zeker deel der Turksche pers over de behoeften en sympathieën van het land heeft trachten op te hangen, nooit laten afbrengen van de verwachting, dat Turkije zijn ware belangen zou inzien. Duitschland wenscht ook thans niet het proces der aanpas sing aan den veranderden toestand te verstoren en gunt het Turksche volk iedere ontspanning en kalmeering in zijn buitenlandsche politieke en economische situatie. Het Duitsche begrip voor de bijzondere problemen der Turksche po litiek komt hierin evenzeer tot uiting als de wensch, de Turksche politiek op den grondslag van vreedzame ontwikkeling geconsolideerd te zien. De verwachtingen, die men in dit opzicht van Duitsche zijde koestert, vinden blijkbaar steun in de onlangs gehouden radiorede van den Turkschen minister-president, die naast de vastbeslotenheid tot het afweren van iederen aanval tegelijk den wil onderstreepte, dat Tur- Kije buiten den oorlog wil blijven. Hoewel men begrijpt, dat van de zijde der Westelijke mogendheden de rede van den Turk schen minister-president om propagandistische redenen zoo wordt uitgelegd, dat „het lot van Turkije als tot dusver verbonden is met dat der Geallieerden", gelooft men te Berlijn toch, dat het Turksche volk te realistisch is, om van zijn kant van zulk een lotsgemeenschap te doen blijken. De lijst van landen, die het slachtoffer van Britsche garantie- en bijstandbeloften ge worden zijn, is naar Duitsche meening reeds zoo groot geworden, dat nergens nog de neiging kan bestaan, den door hen afgelegden lijdensweg te betreden. BUENOS AIRES, 12 Juni (D.N.B.) De mi nisterraad van Argentinië heeft een decreet uitgevaardigd, waardoor de neutraliteit uitge breid wordt tot Italië in den vorm, waarin zij vastgelegd werd in September 1939, na het uit breken van de vijandelijkheden tusschen Duitschland, Frankrijk, Engeland en Polen. Voordien had de Italiaansche zaakgelastigde den minister van Buitenlandsche Zaken op de hoogte gebracht van den nieuwen toestand. Te gelijkertijd werd de contra bandelijst overhan digd. De Braziliaansehe regeering heeft bevel ge geven tot toepassing van de neutraliteitsbepa- lingen op den oorlog tusschen Italië eenerzijds en Frankrijk en Engeland anderzijds. VENETIë, 12 Juni De leider der Japan sche vriendschapsmissie, ambassadeur Sato, heeft tegenover het agentschap Stefani ver klaard, dat het Japansche volk zeer getroffen is geweest door de sympathie en het begrip, dat Italië steeds betoond heeft op de moeilijke oogenblikken, die Japan heeft beleefd en nog beleeft voor het behoud van zijn nationale be staan. Daarom gevoelt de Japansche natie thans een zelfde oprechte sympathie voor de Italiaansche, die op haar beurt een tijdperk van. opoffering en inspanning intreedt ter ver zekering van haar toekomst. De Japansche missie zal aan het einde dezer maand op grond van den nieuw geschapen toe stand van Berlijn uit over Sovjet-Rusland naar Japan terugkeeren. LONDEN, 12 Juni. (D.N.B.). Churchill, de Britsche minister van Oorlog, Eden. en de chef van den generalcn staf Dili hebben zich giste ren naar Frankrijk begeven, waar zij hebben be raadslaagd met Reynaud, Pétain en Weygand. Vandaag zijn zij weer naar Engeland terugge keerd. Omtrent het overleg, dat gepleegd is, deelt het Britsche ministerie voor de Inlichtingen mede, dat volledige overeenstemming bereikt is ten aanzien van de maatregelen, die genomen moe ten worden om het hoofd te bieden aan de ont wikkelingen in den oorlogstoestand. Met het bezoek van den Rijkscommissaris Seyss-Inquart aan de hoofdstad van Zee land is de belangstelling voor die provincie sterk gestegen. Men wil weten hoe de Zeeuw zich houdt na de slagen van den oorlog, die op zoo ongelukkige wijze voor dit gewest verlengd werd, zoodat hier verwoestingen werden aangericht, toen bijna geheel Ne derland weer in vrede leefde. De Zeeuw weet zich vanouds te weren en door ram pen laat hij zich niet terneerslaan. Wor stelend komt hij er weer bovenop. Het is nu ruim drie weken geleden, dat Mid delburg door een zwaar bombardement, gepaard gaande met een hevigen brand, werd geteisterd. Onmiddellijk is men aan het werk gegaan. Dat er van de honderden getroffen zakenlieden zoovelen zijn, die uit eigen initiatief reeds weer hebben aangepakt, willen wij het eerst met groote waardeering vastleggen. Wij zouden niet kunnen tellen, hoevele winkeliers zich in de be houden straten reeds een tijdelijken winkel hebben verzekerd en bijna allen daar reeds be gonnen zijn, hun cliënteele te helpen voor zoo ver dit bij beperkt crediet en moeilijken aan voer mogelijk is. Daar slechts een beperkt aantal getroffenen in een vast pand onderdak kon vinden kwam direct de wensch naar noodwinkels op. Een der groote bekende kruideniersfirma's in Nederland gaf het voorbeeld en bouwde aan den Dam een flinke houten noodverkoopplaats. Wellicht zullen andere groote zaken dit voor beeld volgen, maar men denkt ook aan hen, voor wie dit financieel te zwaar zou zijn. Daarom is thans een plan in handen ge steld van den Regeeringscommissaris voor den Wederopbouw om van overheidswege op den Dam en op de kaden noodwinkels te stichten, die dan aan gegadigde „uit- gebranden" tegen billijken prijs zullen wor den verhuurd. Vele winkeliers wachten met ongeduld op de resultaten van deze plannen. Wij noemden een paar maal den Dam. Dit plein heeft in het leven van Middelburg plot seling een groote beteekenis gekregen. Bij de catastrophe van 17 Mei zijn op de Markt met het stadhuis alle gebouwen op vijf na door het vuur vernield. Het was dus te begrijpen, dat men daar geen markt meer kon houden. In enkele dagen heeft men van het plant soen op den Dam een tegelmarkt gemaakt. Daarheen is de wekelijksche Donderdagsche markt verplaatst en ook de Zaterdagavond- markt. Niet alleen winkels gingen in grooten getale verloren, maar nog meer woningen, zoodat aan vankelijk velen dakloos dreigden te worden. Bij stadgenooten en in de omliggende gemeenten vonden zij gelukkig onderdak. Een zeker aantal Tot Bisschop van Surigao op de Philippij'nen is benoemd de Hoog eerwaarde pater J. Vrakking van de Missionarissen van het H. Hart te Tilburg. Z. H. Excellentie werd in 1886 te Naarden geboren. Nadat hij in 1911 priester was gewijd, vertrok hij reeds in 1912 naar de missie. Sinds eenigen tijd was Mgr. Vrakking overste van de missie te Surigao. Over deze benoeming meldt men ons uit Naarden: Tot zeer groote vreugde van de familie en van de geheele Naardensche parochie werd telegra fisch bericht ontvangen van het Missiehuis van de Congregatie der Missionarissen van het H. Hart, dat tot Bisschop van Surigao (Philippij- nen) is benoemd Z.H.E. Joh. Vrakking. Mgr. Vrakking werd geboren te Naarden 27 Febr. 1886. Na het gewoon lager onderwijs in de plaats zijner geboorte te hebben gevolgd, ver trok Z.H.E. naar het Missiehuis te Tilburg voor de voorbereidende studies voor het H. Priester schap, waarvan de H. Wijding plaats had 13 Augustus 1911 te Leuven. De plechtige eerste H- Mis had plaats in de parochiekerk te Naar den 15 Augustus d.a.v. Pater Vrakking toog 19 September 1912 naar de Missie op de Philippijnen. Den 15en Februari 1940 werd Pater Vrakking benoemd tot overste der Philippijnsche Missie, nadat Z.H.E. enkele jaren pastoor te Gigiquit was geweest. De onderscheiding van de benoeming tot mis sie-overste is thans door een aanzienlijk hoo- gere en belangrijkere gevolgd, nu Pater Vrakking door Z. H. den Paus tot Prins der Kerk is ver heven. Van uit de verte roepen wij Mgr. J. Vrakking met deze hooge uitverkiezing een hartelijk profi ciat toe. Moge O. L. H. de zware taak. die Z. H. E. thans is opgelegd, zegenen tot in lengte van dagen. kon een nieuwe woning huren, doch er blijft een gebrek aan woonruimte. Daarom zal men ook een plan voor het stichten van noodwoningen aan den Re- geeringscommissaris voorleggen. De teeke- ningen zijn reeds gereed. Behalve bedrijfsmogelijkheid en woning zijn vele personen ook naast voorraden alle meubels, kleeren enz. kwijt. Een plaatselijk en een pro vinciaal comité zijn in volle actie om daarin voorloopig te voorzien. Zij zijn daartoe in staat door de groote hoeveelheden van allerlei arti kelen. die niet alleen in Zeeland zelve, maar ook verre buiten de provinciale grenzen bijeen gezameld zijn of worden. Wie een blik heeft kunnen slaan in de aangevoerde voorraden, heeft eerbied en dank voor wat vooral de K. V. V.-ers, de padvinders en andere groepen of particulieren bijeen hebben gebracht. Gel delijke steun komt ook van vele zijden binnen en te Middelburg werd op één dag bij een straatcollecte ruim ƒ3000 opgehaald. Zooals men weet, heeft de gemeente-bouwmeester, jhr. ir. De Ranitz, met den directeur van gemeente werken een voorloopig herstelplan gemaakt, waarbij met behoud van het typische ka rakter van de stad op velerlei gebied veran deringen en verbeteringen kunnen komen. Zoo zal gezorgd worden, dat het herstel de stadhuis nog beter zal kunnen worden bewonderd en dat het in een meer pas sende omgeving komt te staan. De ook voor herstel reeds aangewezen Abdij-gebouwen met aangrenzende Koor- en Nieuwe Kerk en Abdij-toren zullen ge heel vrij komen te liggen in een passende omgeving van parken enz. Sommige geheel vernielde straten zullen ook in het belang van het verkeer een anderen loop krijgen, maar men wil voorkomen, dat men rechte breede boulevards krijgt, die zouden strijden met het oude karakter der stad. Wij schreven over de gebouwen, die aan Mid delburg een algemeene bekendheid geven, het Stadhuis en de Abdij-gebouwen. Voor beide zijn de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg en de Rijksgebouwendienst paraat en reeds aan den arbeid om wat er nog van staat en dat is bij beide monumenten nog vrij wat voor verder verval te behoeden. Dit is ook geschied met den prachtigen gevel van de Provinciale Bibliotheek in de Langedelft, Middelburgs hoofdstraat. Deze stond bijna zonder eenigen steun, doch is zelf weinig beschadigd. Men heeft nu voor den gevel een breede, hooge stelling geplaatst, die van onder door een zware betonbalk extra Ls beveiligd en van ach ter zijn stutten aangebracht. Men metselt nu steunmuren. Het is te hopen, dat ook voor den Abdij toren of Lange Jan en voor de beide genoem de en nog drie andere verwoeste kerkgebouwen de gelden voor den wederopbouw zullen te vin den zijn. Op dezen weg voortgaande kan het opko mende geslacht over eenige jaren de vreemde lingen weer ontvangen en wijzen op de energie, waarmede het verloren gegane is herwonnen. Van hoog tot laag zijn velen bezig, zich aan dit mooie werk te geven, maar geen hunner zal het ons euvel duiden, als wij besluiten met een woord van bijzondere waardeering voor wat de burgemeester, mr. dr. J. van Walré de Bordes, in deze tijden deed en doet voor de stad, die hem in het jaar, dat hij nu aan haar hoofd staat, zoo bijzonder lief is geworden. (Zie vervolg pagina 2) In den daver dezer dagen zijn er levenswijsheden, welke de mensch zich zou laten ontgaan, wanneer hij zich niet in een stil oogenblik des och tends of des avonds tegenover zich zelf stelde en tegenover God, om het eenig noodige en het leven-verrijken de te behouden. Hoe geweldig groot deze tijd moge zijn, toch zou hij voor ons geen winst opleveren, indien wij niet begrepen, dat ook deze giganti sche periode moet doortrokken wor den van de stilte Gods en den vrede van het hart. Want de ware vrede is niet afwezigheid van wapenen, maar aanwezigheid van God. We hooren in het tumult der dagen zoo gauw de stem Gods niet meer; die moeten we in ons beluisteren in een stil oogen blik van inkeer tot eeuwige dingen en vooral dan zullen we opgewassen blij ken tegen de ontstellende moeilijkhe den van het „nu", wanneer we inner lijk bereid zijn het hoogste te offeren en in vrede tegenover God staan. Zijn toil geschiede op de aarde en in de hemelen. De rust van een Thomas a Kempis, de kalmte van Christus' na volging moeten over ons gaan, om de eischen van de nieuwe dagen aan te kunnen. Stand op Donderdag 1 uur v.m.: 758.5 Vorige stand: 759.5 Zon op 5.17 onder 22.03 Licht op 22.33

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1