SPORT EN WEDSTRIJDEN New-Y orksche Beurs Wordt H.B.C. Zondag kamp )ioen ZATERDAG 15 JUNI 1940 Toepassing Landarbeiderswet VAN MALE SPELER-AF EEN „BAND" TUSSCHEN EGYPTE EN TURKIJE Moskou dringt te Ankara aan op neutraliteit DE BESCHERMING VAN DEN HONGAARSCHEN STAAT Het beroep van Reynaud op Roosevelt GENERAAL VEHIPS PASJA OVERLEDEN Italiaansche schepen in Gibraltar De Geallieerde belangen in Italië Japan behartigt de Duitsche belangen Verklaring van dr. Dietrich Dagorder voor Duitsche troepen in Noorwegen Nieuwe Zweedsche gezant in Rome TREFFEND GEBEUREN IN KRIJGSGE VA NGENSCHA P DE TUINBOUW IN DE VEENSTREEK Verdwenen inwoners van Rotterdam Petroleumdistributie voor de binnenscheepvaart Begrafenis mr. L. J. Plemp van Duiveland Zoutconventie verlengd Vervoercentrale Rijnland AARDAPPELZIEKTE Deskundigen ingenieursexamen Machinisten-examen OFFICIEELE PUBLICATIE van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. VAN 'T KATHOLIEKE KAMP De Heemstedenaren moeten daarvoor van T.Y.B.B. winnen VOETBAL ROEIEN Nationale roei wedstrijden voor de jeugd Visscherij-examens Examen Staatsdiploma Clearingkoersen Otnzet 950.000 WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT Eindexamen Middelbare Meisjesschool Academische examens Apothekers-assistent Eindexamen gymnasium Examen acte L.O. Stuurman-examen FA ILLISSEM ENT Efl BELGRADO, 14 Juni (DNB) De corres pondent van Istanboel van de „Politika" deelt mede, dat in kringen, die in nauw contact staan met de Turksche regeering, verklaard wordt, dat tusschen Egypte en Turkije een band bestaat. Deze band gaat echter niet zoo ver, dat Turkije automatisch met Egypte moet optreden, d.w.z. Turkije behoeft niet in den oorlog te gaan voor het geval Egypte in een oorlog acu worden be trokken. Verder meldt dezelfde correspondent uit Istanboel: zooals men verneemt uit kringen, die in nauw contact staan tot de Turksche regee ring, heeft de Sovjet-regeering aan de regeering van Turkije meegedeeld, dat zij elke actie van Turkije 0111 uit het conflict te blijven, zal on dersteunen. BOEDAPEST, 14 Juni. (D. N. B.) Het HOn- gaarsche Huis van Afgei aarcligden heeft ir. zijn zitting van heden het wetsontwerp van den minister van Justitie betreffende de ver hoogde bescherming van den staat aangeno men. WASHINGTON, 14 Juni (Reuter). Ten aan zien van den jongsten roep om hulp van Rey naud werd gisteravond in het W'itte Huis offi cieel verklaard, dat men al het mogelijke doet. Dit was het eenige commentaar, dat men tot gisteravond kon verkrijgen. ISTANBOEL, 14 Juni (D.N.B.) Generaal Vehips Pasja, die naam gemaakt heeft in den Balkanoorlog en den Wereldoorlog, is over leden. Hij was militair adviseur van den Negus in den Abessijnschen oorlog. MADRID, 14 Juni. (D. N B.). In Algeciras zijn zestig leden der bemanning van het Ita liaansche ss. Polensa aangekomen, dat in de haven van Gibraltar by Iialië's deelneming aan den oorlog door de eigen bemanning tot zinken is gebracht. Zij deelden mede, dat er in Gibraltar nog vijf andere Italiaansche sche pen lagen, die door de bemanningen met ben zine overgoten en met handgranaten in brand gestoken waren. De nog in Gibraltar aanwe zige Italiaansche zeelieden zouden naar Spaansch gebied vertrekken. ROME, 14 Juni (D.N.B.). De belangen van Engeland en Frankrijk in Italië worden door de Vereenigde Staten behartigd. Naar Reuter uit Londen meldt, bevond de Italiaansche ambassadeur Bastianini zich met zijn gezin onder de 700 Italianen, die zich met een dlplomatieken pas in Glasgow hebben in gescheept. Hun bestemming is Italië. Het Brit- sche stoomschip doet eerst Lissabon aan en vaart dan door naar Italië. Het schip zal des nachts helder verlicht varen om zijn identi teit reeds van verre duidelijk te doen zien. TOKIO, 14 Juni. (D. N. B.) De minister van Buitenlandsche Zaken, Arita, heeft de ambas sadeurs van Engeland en Frankrijk ér van in kennis gesteld, dat Japan de vertegenwoordi ging op zich neemt van de Duitsche belangen in Singapore en Hongkong, evenals van de Italiaansche in Canada, Hongkong, Zuid-Afrika, Kenya en Colombo. wilden veroveren en de democratieën van den aardbodem wilden wegvagen. Dit geklets is belachelijk, doch de volken van Europa, zoo besloot dr. Dietrich, zullen er dank baar voor zijn, wanneer Duitschland een einde maakt aan den misdadigen waanzin van Chur chill, Reynaud en hun soortgenooten, die zich verbergen achter democratische phrasen om steeds nieuwe volken in den afgrond mee te slee pen. BERLIJN, 14 Juni. (D. N. B.) De opperbe velhebber van het Duitsche leger, kolonel-ge neraal von Brauchitsch, heeft aan de leger groepen. die in Noorwegen gestreden hebben, de volgende dagorder gericht; Het bericht, van de overwinning van Noor wegen stelt de prestaties van de Duitsche trcepen voor altijd voor de geschiedenis vast, De Noorsche veldtocht onder het opperbevel van den generaal der infanterie Von Falken- horst vormt een roemrijke bladzijde in de Duitsche oorlogsgeschiedenis. Uit de geheele prestatie spreekt duidelijk de heldhaftige te genstand, dien de bergtroepen uit de Gstmark van de gevechtsgroep Dietl, schouder aan schouder met de kameraden van de oorlogs marine en ondersteund door de dappere vlie gers, naar het voorbeeld van hun commandant, hebben geleverd. Onder de moeilijkste omstan digheden hebt gij tegenover een overweldigende vijandelijke overmacht twee maanden lang stand gehouden en daardoor den aftocht van de Engelsche en Fransche troepen en de ca pitulatie van de rest van het Noorsche leger afgedwongen. Deze strijd staat waardig naast de grootste oorlogsdaden aller tijden. STOCKHOLM, 14 Juni (DNB). Tot Zweed- schen gezant in Rome is benoemd Freiherr Beck-Friis, tot dusver gezant in Bern. Zooals wij reeds hebben gemeld in het ver slag der ontvangst van uit het gevangenkamp te NeuBrandenburg te Enschede aangekomen Nederlandsche krijgsgevangénen werd Zondag 2 Juni voor 3000 Nederlandsche krijgsgevangenen een H. Mis opgedragen, waaronder de soldaten in algemeene H. Communie ter H. Tafel na derden. Bijzonder treffend is hferbij geweest, naar men ons nog mededeelde dat twee onderoffi cieren, gezien het groot aantal communicanten, te zamen met den dienstdoendën priester (een geestelijke uit NeuBrandenburg) de H. Com munie uitreikten. Dezen onderofficieren waren hiertoe te voren de handen gewijd, een liturgi sche handeling, welke op een der onderofficie ren een dusdanigen indruk maakte, dat hem de tranen over het gelaat lfepen. Van twee belangrijke tuinbouwproducten in dé Veenstreek, zoo wordt ons Uit Roelofarends- veen gemeld, zijn de resultaten reeds globaal te geven. De uitkomsten van de aardbeien waren in vergelijking tot vorige jaren niet te best. In totaal kon tot 13 Juni slechs een bedrag van ruim f 98.500 bepaald worden. De opbrengst van het vorig jaar bedroeg f 125.800, maar hier bij moet men in aanmerking nemen, dat door de hevige vorst van den winter 19391940 on geveer 40.000 platglasramen voor de aardbeien cultuur niet geëxploiteerd konden worden. Om een zuivere vergelijking te maken, diene men dan nog iets terug te zien en een vergelij king te maken met 1938, toen de opbrengst ruim f 167.000 bedroeg. De uitkomsten van dit jaar blijven dus om streeks f 69.000 beneden die van 1938. De peulen gaven tot heden een prachtig re sultaat. Evenwel: niet alles, wat ter veiling wordt aangevoerd, wordt verhandeld. Groote partijen bleven onverkocht; in de drie afgeloo- pen dagen zelfs meer dan 46.000 K.G. Een ge deelte hiervan werd gereserveerd voor distribu tie, maar een belangrijk kwantum werd voor veevoeder bestemd. BRUSSEL, 14 Juni. (D. N.B.) De Duitsche rijksperschef, dr. Dietrich, heeft te Brussel een aantal vertegenwoordigers der buitenlandsche pers ontvangen, die het opperbevel der weer macht tot een rondreis in het Westen had uit genood igd. In zijn toespraak begon hij met te wijzen op de metamorphose van de openbare meening over vrijwel de geheele wereld, die na zulk een langen tijd van hardnekkige verblinding pas thans dcor de macht der feiten op de slagvel den van Europa is afgedwongen. De denkbeel den, die Duitschland en Italië groot gemaakt hebben, zijn nu eenmaal, de nieuwe vormgeven de krachten, die in het Europeesche leven haar intrede hebben gedaan. Ieder volk, welks lot met dat van dit continent is verbonden, en dat deze nieuwe bepalende krachten niet erkent, moet den prijs betalen, welken iedere verkeer de beoordeeling der werkelijkheid nu eenmaal eischt. Polen, Noorwegen, Nederland, België en Frankrijk zijn het slachtoffer van deze speci fiek Engelsche ziekte geworden. Engeland en Frankrijk, die het Duitsche volk den hand schoen toewierpen, die met veel grootspraak zijn vernietiging aankondigden, die er op uit trok ken om het neer te slaan, jammeren en bede len thans bfj andere volken om hulp. Dietrich haalde een aantal verklaringen van Britsche en Fransche lieden aan, welke geen van alle bewaarheid zijn. Nog op 17 Mei. aldus de rijksperschef, zeide Reynaud: „Het is niet waar, dat de regeering Parijs verlaten wil. De regeering is en blijft te Parijs. De geruchten over de vorderingen van den vijand zijn onzin nig." Thans is Reynaud in Parijs nergens meer te vinden. De degen van Frankrijk is gebroken. De leugens der Geallieerden moeten door de volken duur betaald worden. Wat de Geallieer den ook mogen zeggen, niets kan hun neder laag meer voorkomen, geen hulp van buiten en geen „garanties". Met redeneerineen kan men thans' niets meer bereiken, alleen nog met naakte, harde feiten en reëele krachten. Deze oorlogsstokers, die men ten onrechte als „staats lieden" betitelt, zyn misdadigers, die geheele volken zonder bedenken aan hun misdadige in stincten opofferen. Wanneer deze volken nog een klein beetje van hun verstand kunnen la ten spreken, zouden zij na al deze verschrik kelijke ervaringen moeten opstaan en degenen, die hen in het verderf hebben gestort, weg vagen. Deze misdadigers te Londen en „ergens in Frankryk" zeggen, dat de Duitóehers de wereld De commissaris van politie, afdeeling zeden- en kinderpolitie, Haagscheveer 23 te Rotterdam, verzoekt namens de ouders inlichtingen omtrent de navolgende minderjarigen: Petrus Cornelis Kemper, 14 jaar, die 28 Mei j.l. met de fiets de ouderlijke woning verliet en niet meer terugkeerde. Signalement: lang 1,55 meter, blozende gelaatskleur, licht blond haar, litteeken aan den linkerkant van hoog voor hoofd. Hij wa blootshoofd, gekleed in bruin colbert jasje, blauwe rijbroek, geblokte grijze kousen, lichte blouse, hooge zwarte schoenen. Izak Fuld, 19 jaar, die sinds 14 Mei j.l. spoor loos is. Signalement: klein, tenger, blozende gelaatskleur, rood haar, grysblauwe oogen. Hij was gekleed in bruin geruit vest, lange bruine broek met groote ruiten, bruine schoenen. Bemardus Slier, 17 jaar, die 7 Juni j.l. in ge zelschap van Diederik Pieter Overbeek, 16 jaar, de ouderlijke woning verliet. Hy is in het bezit van een gasmasker, wit jasje met Roode Kruis- embleem, alsmede een band waarop de letters E.H.B.O. Signalement: 1.80 meter lang, flink postuur, bleeke gelaatskleur, zwart haar, donkere wenk brauwen, donker bruine oogen, gave tanden, lit teeken aan het achterhoofd. Hy was gekleed in grijze plus-four nieuwe bruine sandalen, bruin grys geruite sportblouse, beige overhemd, col bertjasje van Engelsche stof, riem waaraan rood koperen medaille van afstandsmarsch 2.9.1939. Diederik Pieter Overbeek, 16 jaar. Signale ment: 1.75 meter lang, gezonde gelaatskleur, donker blond haar, bruine oogen, gave tanden, smal toeloopende kin, wrat ter hoogte rechter heup. Hij was gekleed in geruite kampblouse, kha ki broek, bruine sandalen, sokken van geiten haar, droeg padvindersrlem. De commissaris van politie van den justitiee- len dienst aan het hoofdbureau van politie te Rotterdam verzoekt inlichtingen over een vrouw, genaamd Cornelia Wilhelmina Weber, oud 70 jaar, echtgenoote van G. J. Schuurman, gewoond hebbende Stationsweg 12. Zii wordt sedert 14 Mei 1940 vermist en is vermoedelijk het laatst gezien in of nabij den schuilkelder van net Rotterdamsch Nieuwsblad aan de Schiekade. Signalement: lang ca. 1-67 meter, gezet postuur, gezonde gelaatskleur, zilvergrys haar, kunstgebit, zy is gekleed met zwarten mantel met bontkraag en een gebloemde Japon. Waarschyniyk droeg zij twee gouden ringen; de een met bloedkoralen steen en de ander met biauwrooden steen. Zij was in het bezit van een lichtbruine üamcstasch, waarin eenige gouden sieraden, een groot bedrag aan bankpapier, alsmede diver se papierên, waaronder een trouwboekje en een distributiestamkaart. In het dezer dagen verschenen eerste deel van het verslag betreffende de takken van dienst resserteerende onder de directie van den Land bouw over 1938 zijn mededeelingen opgenomen over de Landarbeiderswet. Over 1939 werd voor de uitvoering van deze wet 'n voorschot toege kend van f 517.824.23, waardoor sinds de inwer kingtreding van de Landarbeiderswet in 1919 in het geheel aan voorschotten werd toegekend f 18.364.598.18, terwijl als zoodanig werd uitbe taald f 17.757.233.73. Het uitgegeven aantal landarbeidersplaatsjes in eigendom bedroeg op 31 December 1939 voor: Groningen 1186, Fries land, 706, Drente 1011, Overijssel 439, Gelder land 633, Utrecht 5, Noord-Holland 716, Zuid- Holland 353, Zeeland 139, Noord-Brabant 287 en Limburg 148, of in totaal 5623. Voor los land in pacht is tot dusverre in totaal aangekocht ruim 787 hectare voor ruim 2.2 millioen gulden. De oppervlakte los land is het grootst in de pro vincie Groningen en wel 288 hectare. In de andere provinciën is die oppervlakte: Friesland 32, Overijssel 143, Gelderland 29, Zuid-Holland 181, Noord-Holland 22, Zeeland 97 en Noord- Brabant 14 hectare. Zooals bekend kunnen krachtens de Land arbeiderswet alle personen, die van het in loon dienst verrichten van landarbeid hun hoofd beroep tnaken en die overigens voldoen aan be paalde voorwaarden (Nederlander, bekwaam voor hun werk, van goed zedelijk gedrag, van 2550 jaar oud) een huis met grond (een plaatsje) in eigendom krygen tot een maximum koopprys van f 4000 of los land in de nabijheid van hun woning gelegen huren tot een jaar- lijkschen pachtprys van ten hoogste f 50. Van het losse land mag de pachtprys naar even redigheid niet belangrijk hooger zyn dan die van grootere uitgestrektheden grond van over eenkomstige hoedanigheid cn ligging. bij de Berner Conventie, waarin de thans over ledene een groot aandeel had. De heer mr. J. J. van Bolhuis, voorzitter van de Haagsche Journalisten Vereeniging, bracht hulde aan het enorme talent van den over ledene. Mr. C. J. Baron van Tuyll van Serooskerken, lid van het Leidsch collegium 1891, sprak na mens dit collegium. Hij bracht den vroegeren voorzitter van het collegium een laatsten groet namens de Leidsche studiegenooten. De oudste zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Voor en na de plechtigheid speelde het orgel in de kapel het Adagio van Guilmant, het an dante uit de Zevende Symphonie van Beet hoven en het Adagio van Schubert. Onder zeer groote belangstelling werd Vrij dagmiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te Den Haag het stoffeiyk overschot ter aarde besteld van mr. L. J. Plemp van Duiveland, oud-referendaris aan het departe ment van Buitenlandsche Zaken en oud-voor zitter en eere-voorzitter van den Nederland- schen Journalistenkring. Onder de velen die de ter aarde bestelling bijwoonden waren o.a. mr. J. A. N. Patijn, oud minister van Buitenlandsche Zaken, mr. S. J- R. de Monchy, jhr. mr. C. Feith, oud-secre- taris-generaal van het departement van On derwijs, A. J. Lievegoed, chef van den Regee- ringspersdienst, jhr. mr. R. L. Humalda van Eysinga, mr. G. Scholten, D. Hans, oud-voor zitter en eere-lid van den Ned. Journalisten kring, mr. J. J. van Bolhuis, voorzitter van de Haagsche Journalisten Vereeniging, P. Der- jeu, voorzitter van de buitenlandsche persver- eeniging, mr. C. J. Baron van Tuyll van Se rooskerken, jhr. mr. D. T. Texeira de Mattos, en dr. J. C. J. Bierens de Haan, leden van het Leidsch collegium 1891, waarvan de overledene voorzitter was, M. Spanjaard, oud-directeur van de Arnhemsche Orkestvereeniging, A. J. Bothenius Eireuwer, H. L. Harlaar, mr. C. Th. Krabbe, H. S. M. van Wickevoort Crommelin, allen vroeger verbonden aan de Nieuwe Cou rant. N. H. R. van Manen, oud-redacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant, F. J. W. Drion, oud-lid van de Tweede Kamer, mr. H. J. Knottenbelt, oud-lid van de Eerste Kamer, mr. G. Varenkamp, oud-lid van den gemeente raad, C. J. E. Bosmans, hoofdcommies aan het dep. van Buitenlandsche Zaken, J. C. de Kuy- per. dr. J. Smit A.zn, dr. van Praag, A. Ri- cardo, hoofdredacteur van „Economische Voor lichting", ir. M. A. H. Wertheim. Een zwager van den overledene, de heer Van Hamulda van Eysinga, sprak een kort woord van afscheid namens de familie. De heer D. Hans, oud-voorzitter en eerelid van den Ned. Journalisten Kring, zeide te spre ken met een hart vol weemoed en dankbaar heid, en meende dat met den overledene een van de grootsten der Nederlandsche journa listen ten grave daalt. Al eindigde zyn journalistieke loopbaan op vrij jeugdigen leeftijd, toch kan men zeggen dat met hem een stuk geschiedenis der Neder landsche journalistiek heengaat. Zijn hoofd redacteurschap van de Nieuwe Courant was een glorie-tijd voor de Nederlandsche journa listiek, en alle journalisten, die hun beroep waarachtig liefhebben, herdenken, met wee moed de periode-Plemp van Duiveland, den man van het artikel, die zich in de eerste plaats beschouwde als leider van de publieke opinie. Hij voerde de Nederlandsche journa listiek tot een stralend hoogtepunt en vormde de school-Plemp van Duiveland, waaruit een keur van journalisten is voortgekomen. Toen spreker twintig jaar geleden het voorzitter schap van den Ned. Journalisten Kring over nam van den overledene, ging de kring een an dere richting uit, waarbij meer aandacht werd geschonken aan de materieele belangen der journalisten. De resultaten, die hierbij werden bereikt, zouden niet mogelijk zijn geweest, in dien hij het terrein niet had voorbereid door de Nederlandsche journalistiek in aanzien tc doen stijgen. Ook op ander gebied heeft hij voortreffelijk werk gepresteerd en de heer Hans wees hierbij op de regeling van het auteursrecht en de aansluiting van Nederland De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat het verbruik van petroleum voor motoren aan boord van vaartuigen in de rivier- en binnenvaart verbo den is zonder een door of namens den inspec teur-generaal van het Verkeer telkens voor den duur van één of meer reizen afgegeven schriftelyke vergunning, welke vergunning tij dens de reis aan boord van het vaartuig dient te zijn en op aanvraag aan de controleerende ambtenaren moet worden getoond. Vergunningen kunnen worden aangevraagd by de secretarissen en agenten der Bevrach tingscommissies. In de dagbladen zullen per officieele publi catie nadere bijzonderheden bekend worden ge maakt De verbindendverklaring van de Zoutconven tie, welke 13 dezer zou eindigen, is thans, blij kens een in de Staatscourant verschenen be schikking, tot 31 Juli a.s. verlengd. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland te Leiden heeft besloten voor het dis trict der Kamer een vervoercentrale op te rich ten. De Kamer van Koophandel roept voor een goede fynctionneering dezer centrale de mede werking van alle belanghebbenden in. In het etmaal van 's avonds 11 uur tot des avonds 12 Juni is ook in Friesland de weers gesteldheid kritiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. Bepaald is, dat de afdeelingen der Weg- en Waterbouwkunde en der Mijnbouwkunde van de Technische Hoogeschool te Delft voor het afnemen van de ingenieursexamens vóór de zomervacantie van 1940 onderscheidenlijk zul len worden aangevuld met den deskundige: ir. W. C. D. Haarman en dr. ir. C. Schouten. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het voor- loopig diploma de heeren: W. van Essen, Apel doorn; J. N. Rietveld, J. C. Groen, W. A. de Graaf'f en R- Bijkerk, allen Rotterdam; W Snijders, Dordrecht en A. Geway, Wcst-Ter- schellïng. rETROLEUMDISTRIBUTIE VOOR DE BINNENSCHEEPVAART Dc secretaris-generaal, waarne mend hoofd van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, deelt met verwijzing naar de in de dagbladen geplaatste en door de radio omgeroepen bekendmaking mede, dat: het verbruik van petroleum voor motoren aan boord van vaartuigen in de rivier- en binnenvaart is ver boden zonder een door of namens den inspecteur-generaal van het verkeer telkens voor den duur van een of meer reizen afgegeven schriftelijke vergunning, welke ver gunning tijdens de reis aan boord van het vaartuig dient te zijn en op aanvraag aan de controleerende, ambtenaren moet worden getoond. Vergunning kan slechts worden verleend, nadat is vastgesteld, dat de betreffende vaartuigen gebruikt zullen worden voor het vervoer van goederen, welke voor het economi sche leven van vitaal belang zijn te achten en voorts, dat dit vervoer niet op andere wijze zonder of met een geringer verbruik van motor brandstof zal kunnen plaats hébben. Vergunningen kunnen worden aan gevraagd bij secretarissen en agen ten der bevrachtingscommissies. Indien de schipper niet voldoende petroleum in voorraad heeft voor de te maken reis kan namens den in specteur-generaal van het Verkeer ren bewijs worden afgegeven, het welk bij den plaatselijken distribu- tiedienst tegen een toewijzing, recht gevende op het koopen van petro leum, kan worden ingewisseld. 's-Gravenhage, 14 Juni. iiiiliiiiiiiliiliiilliiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiifiiimiiiiiiMiiiiiiiiiiimiiitimiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiMii Voor het programma van den I. V. C. B., dat Zondag a.s. over vier afdeelingen wordt afgewerkt, zijn slechts vier wedstrijden vast gesteld. De belangrijkste daarvan is ongetwij feld de ontmoeting welke H. B. C. in Heem stede tegen T. Y. B. B. speelt. Door een over winning zyn de jongens van Berkenrode na melijk kampioen van hun afdeeling. Hoewel de Geel-Zwarten zonder twijfel tegenstand zul len bieden, zoolang en zooveel als ze kunnen houden we het er op, dat de gastheeren toch aan het langste eind trekken en zich aldus als vijfde vereeniging in het gelid der kampioenen mogen scharen. Voor de andere afdeelingen staan nog en kele ontmoetingen van minder beteekenis op het programma. In Zuid I ontvangt V. V. H. het zwakke R K. N. A. C. Ondanks hun zwa- ren misstap tegen Kerkrade, geven we den Heerlenaren thans weer de beste kansen. In Zuid II trekt S. V. D. naar Best Vooruit, eén ontmoeting, waaruit de Bossche club o.i. wél een zege kan distilleeren. Tenslotte wordt in West I de wedstrijd H. M. S.V. V. A. ge speeld. Zonder twijfel zal hot tusschen deze clubs geducht spannen. Naar de N. Rott. Crt. verneemt zal de be kende internationale doelverdediger en speler van Fenyenoord A. van Male zijn voetballoop baan eindigen. Hij is nog steeds niet genezen van eén knieongeval en acht het verstandiger zich niet te laten opereeren. Naar wy vernemen zullen de nationale roel- wedstryden voor de jeugd, waarvan de organi satie door den Nederlandschen Roeibond is op gedragen aan de roeiafdeeling van de Zaan- (andsche zeilvereeniging, plaats vinden op Za terdag 6 Juli des middags om 3 uur. De wed- stryden zullen worden gehouden op de Zaan voor het gebouw van de Zaanlandsche zeil vereeniging volgens de bepalingen van het re glement voor roeiwedstrijden van den Nederl. Roèibond, 's-GRAVENHAGE. Geslaagd als stuurman op stocinzeevisschersvaartuigen: M. Heijvogel, W. de Jong, D. Varkevisser, J. Plug, W. v. d. Plas. D. v. d. Plas, A. Duyvenvoorde, C. v. Beelen en C. Sneijders van Katwijk a. Zee, en A. de Heijer, W. Roos, J. L, Vrolijk en M. v. d. Kruk te Scheveningen. Als schipper: A. Dubbelaar en D. Schaap te Katwijk a. Zee en C. den Heijer, W. den Duik, J. Oosterbaan en J. C. de Miet te Schevenin gen. Amersfoort. (O. L. Vrouw ter Eem, Middel bare meisjesschool). Voor het Staatsdiploma slaagden de dames: A. Essers, Zeist; F. v. d. Heyde, Helmond; M. Raaymakers, Almelo; S. Sanders, Den Haag en B. Korte, Amersfoort. Koersen voor stortingen op 15 Juni 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,63, lires 9.55. Deensche kronen 36,40, Noorsche kro nen 42,80. Juni 14 13 12 Air Reduction 40 38} 39} Allied Chemical 147 146} 146 American Can Co. 94 1 93 92 American Radiator 5 5} 5 Am. Smelt Ret. 37} 36} 38 Am. Tel. Tel. 155 157 157 Am. Tobacco B. 73} 74 74} Am. Waterworks 7 6} 7 Anaconda Copper 22 21 22 Atchison Topeke 15} 14 16 Baltimore Ohio 3 3} 3} Bethlehem Steel 76} 72} 74} Canadian Pacific 2 2 I 3 Ches. Ohio 33} 33 33} Chicago Rock lsl. Chrysler Motor 62 60 61 Dupont de Nem. 160 135 157} Central Electric 31} 30 31 General Foods 39} 33} 39} General Motors 44 42 43 Good Year 14 13} 14} Hudson Motor 3 5 3} 3} Intern. Nickel 23} 22 23 Intern. Tel. en Tel 2} 2} 2} Kennecott Copper 29 27 f 28 Missouri Pac pref iV 8 10 IT Montgomery Ward 37} 37 39 New York Central 11 10} 11 Norfolk Westen 195 195 202 North Am. Comp. 17} 16 16} Northern Pacific 5 5 5} 5 Packard 3} 3} 3 Pennsylvania 17 17 17} Proctor Chambh 57} 57 57 Radio Corporation 4 4 4 4} ltep. Steel 17} 16 17} Sears Roebuck 69 68 67 Shell Union Oil 8 8 8 Southern Pacific 7} 7 7 Sotthern Railway 10} 9} 10} Standard Brands 5 5 5 Stand. Oil of N.-J. 35} 35 1 36 Union Pacific 73} 73} 73 United Aircraft 42} 42} 44 United Corp 1 l i 1 i U. S. Rubber 17 17 17} U. S. Steei 53} 50 51 vYoolwortn Building 31 31 31 ex dividend ex coupon. Slotkoersen Juni Amsterdam Londen Parijs Berlyn Brussel Rome Madrid Zwitserland Weenen Stockholm Montreal B.Aires Papier B.Aires Markt Yokohama NEW YORK, 14 Juni 14 13 12 3.67 2.18 40.10+ 5.05+ 9 25+ 22.42 23.85 81.125 29.78 22.00 23.48 3-70 2.18 40.10+ 5.05+ 9.25+ 22.42 23^85 80.(25 29.78 21.90 23.48 3.75 2.18 40.10+ 5.05+ 9.25+ 22.42 23.'85 79.375 29.78 21.60 23.48 NEW YORK, 14 Juni 14 Juni 13 Juni (Santos) 14 Juni 13 Juni (Rio - Nieuw contract) Koffie 3.92+ 3.95+- 3.97+. Juli Sept Dec Sept. Mrt. Mel Suiker Juli i.i5 Sept. i.H Dec i,i71 Mrt. ,20 Rubber Standaard Juli 2i.90 Sept 20.00 Oct 19.52 Dec 19.C0 Katoen Nieuw contract Juii 10. t0 Oct 9.29- Dec 9.17-17 Tin Loco 58.00 90 3.90-+JU11 5,77+- 3.93 +Sept. 5.9!+- 3.95.+Dec 6.07+- Mrt 6 |9+. Mei 6.30+- 1,20 1.18 1.22+ 1-21 i 21.70 19.70 19.20 18.70 Mei Juli Sept. Jan. Mrt. Mei 1.21 l 23 1.24 18.91 18.65 1858 10.22 Jan 9.06 9.10M4 Mrt. 8.93- 8.98 Mei 8.78 57.00 Termfln 57.50 dagen 56.37 55.25 5.73.+ 5.86 6.02 6.14.+ 6.25.+ 1.26 1.28 >-30 i 18.59 18.37 18.30 8.90.- 8.77 8.6 - 56.00 14 Juni Tarwe Juli Sept Dec Mals Juli Sept Dec 79 - 8080 81 .- 61 .- 60} 57}.- CHICAGO, 14 Juni 13 Juni 14 Juni 13 Juni Haver 78 Jull 32 33} - 78}.- Sept. 30 31 - 79} Dec. 31 32 - Rogge 59 f - Jull 43 - - 44 -- 58 -- Sept. 45 46 57} -- Dec 47- 48 Reuzei Juli 5.62 Sept. 5.75* 14 Juni Tarwe Juli 72 i Oct 75 - Dec 76} Rogge Juli' 46} Oct 45 Jee 45 Haver Juli 3! t Oct 29 5.30* 5.50* 12 Juni 73} 76 78 49 47} 47} Oct. 5.87 Dec. 6.02 WINNIPEG, 14 Juni Gerst 35} 36 36} Lijnzaad Juli Oct Dec. 5.60 3.75 14 Juni 12 Juni 37 37 38 f - Juli Oct Mei 157 161 .63 .67 32 30 Dèc. 28 VUGHT (Middelbare Meisjesschool N°' gina Coeli). Geëxamineerd en geslaagd 13 cau- didaten: L. Bloem. Baarle-Hertog; I. T. d' Does de Wilebois. Hintham; G. van GinnekJ. Goirle; A. Mol, Utrecht; F. van Oerle, Boxtel, A. Russel, Maastricht; M. Seignette, Bever wijk; A. Teunissen, Nuland; M- Vermeuléh, Ereda; A. de Vlam, Eindhoven; M. v. d. Weij' den, Helmond; M. J. Wijers, Den Bosch; 5. van Zinnicq Bergmann, Vugt. AMSTERDAM Candidaatsexamcn genees kunde tweede gedeelte, geslaagd: de dames E- Keg. F. G. van Klaveren, P. E. Les, A. J. M- Sanders, en de heeren K. H. Pollatz, J. Rent meester, M. J. J. G. Verstraelen, D I. A. van der Werf. GRONINGEN Geslaagd voor het candi- daats-examen rechten mej. E. M. Tazelaar. Voor het apothekers-examen tweede deel mej. H. A. van Timmeren, Zuidlaren en d® heeren P. J. van Lingen, Veendam; B. Graatsma, Haren LEIDEN. De heer G. J. Velds, Oegstgeest- slaagde voor het artsexamen eerste gedeelte. Geslaagd voor het doctoraal examen geschie denis: de heer C. R. Klinkenberg te Den Haag ROTTERDAM Geslaagd voor het docto raal examen in de economische wetenschap pen: mej. J. F. J. Hardeman. Geslaagd voor het candidaatsexamen in de economische weten schappen, de heeren P. Boot en E. G. M. Drie beek. AMSTERDAM. Geslaagd de heer G. H. E' Lemmens te Beek (L.) en de dames A. E. ChriS- tiaanse, Amsterdam en A. Cayaux, Den Haag VENRAY (R.K. Gymnasium St. Angela) Geëxamineerd 9 candidaten. Geslaagd, allen voor diploma A, n.l. de dames: P. L. Emonds. Venray, M. H. D. J. Erens, SchaëS" berg, S L. H. van de Loo, Venlo, A. M. MO', Horst, M. L. Wijsmuller. Overveen; voor di ploma B de dames M. MÊ Tendoeschate, 5e- venum, D. H. F. M. Dols, Geleen, E. A. Groo- tenboer, Venray, H. A. "F- van Thiel, Beek en Donk DEN BOSCH. (Kweekschool „Concordia'' Geslaagd: M. Mulder. Helmond; J. den Otter Opynen; P. Pladet. VaJkenswaard; R. Prils1» Den Bosch; J. Schotten, Den Bosch; A. Wich' man, Eindhoven; L. van W'unnik, Den Bosch 's-GRAVENHAGE. (Bisschoppelijke Kweek school). Geslaagd: W. M. Alblas, Delft; C. Ansems, Den Haag; P. L. J. Bakker, Den Haag! J. van den Biggelaar. Berkel en Rodenrijs; J. Braak, Delft, en J. B. van den Broek, De11 Haag. 's-GRAVENHAGE. (Rykskweekschool)Ge slaagd de dames: T. Gerbrands, L. Greven e® J. M. Kiers, allen te 's-Gravenhage; J. NU' bakker te Delft en A. Holleman te Oude- Tonge. TILBURG. (Kweekschool der Zusters van Liefde). Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de dames L. E. J. van Bree, Tilburg; M. H. J- Brekclmans, Tilburg; A. C. Jansen,. Oss; W. Keukens, Geffcn; J. H. A, Segers, Tilburg. T. M. Zoontjes, Tilburg. 's-GRAVENHAGE. Voor het diploma derden stuurman groote handelsvaart slaagde A. J. Bruyns. Opgegeven door afd. D.O.D. van v. d. Graaf en Co. Amsterdam. Uitgesproken: t 12 Juni De N.V. Gebroeders van Liesbouv Co.'s Aannemersbedrijf, gevestigd en kantoor- houdende te Utrecht aan de Mauritsstraat 4.. R.c. Mr. T. J. Dorhout Mees, curator Mr. D. tav Veth, Amsterdam. 13 Juni. J. Gudem'a, koopman, wonende Amsterdam, le Sweellnckstraat 26-11. R.c. MJ- M. D. K. 9. van Lier, curator Mejuffrouw NV' E. van der Voort Van Zyn, Willemsparkweg Amsterdam. r G. Althusius, Veip, gemeente Rheclen. Jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaer, curator Mr. G. de Vries Robbé Jr., Arnhem, Jansbuite» singel 32, G. J. Grasser, koopman ln metaalwaren' meubelen, enz., Arnhem', Amsterdamscheweg 2*- R.c. Jhr. Mr. van Nispen tot Sevenaer, curat" Mr J. ter Horst Arnhem. Stationsplein 18. Martinus Jacobus Nova, gemeente-ontvan ger, Did am. R.c. Jhr. Mr. van Nispen tot Seve naer, curator Mr. J. P. Bervoets, Arnhem, Sta tionspiein 14. H. Laros, manufacturier te Alphen aan de" Rijn, van Mandersloostraat 5052. R.c. Mr. W. J. Vrijberghe de Ccmingh, curator Mr. C. J' ds Vries, den Haag. S. van Bochove, melkknecht, den Haag; Thorbeckelaan 132 2e étage. R.c. Mr. A. Hiibing» Prins, curator Mr. J. H. J. Schmidt, den Haag- CF. Duffels, winkelier in naaistersfour«+ turen en damesmodeartikelen, den Haag, Den nenweg 5. R.C. Mr. G. H. B. van den Boom, cura tor Mr. H. van Sollnger Henkemans, den Haag' Vernietigd 13 Juni. Cor. van der Eijk, Poeldijk. G. Spierenburg, Leiden. 12 Juni. Firma Suikerwerkenfabriek „Aroma' gevestigd te Hengelo (O.). G. Greifeld. firmant van de Firma Suiker werkenfabriek „Aroma" Hengelo (O.). R. Hoffmann, firmant van de firma Sth kcrwerkenfabrlek „Aroma", Hengelo (O.). J. W. Houtzager, stoffeerder, Utrecht. H. J. M. Bon, zonder beroep, BaambrugSf' 13 Juni. J. A. A. Bessennk Jr., automatiek- houder, Arnhem. M. van Dam, timmerman en sigarcnwinke lier, Monster. Gedeponeerde uitdeelingslijstcn 29 Mei. H. Rozenbroek, btoembolïenkweeker. Anna Paulowna. Geëindigd door het verbinden» worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. min»1 aan conc. crediteuren. J. M. Rozenbroek, bloembollenkweeker, Anna Paulowna. Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteU- ren. p. Rozenbroek, Anna Paulowna. Idem. Uit»' nihil aan conc. crediteuren. P. J. M. Rozenbroek, bloembollenkweeker' Anna Paulowna. Idem. Uitk. nihil, aan conc. cre diteuren. J D. van Ziel, groentenhandelaar, Nieu wersiuis, Idem. Uitk. 3.1342 pet. H. G. van Leuvezijn, Amsterdam. Gecin digd door het verbindend worden der uitdeeling®- c> Lampeis, aannemer, Kolhorn. Geëindig® door het verbindend worden der eenige uitdee- lingslijst. A. Bikker Sr., vroeger aannemer te Leer dam, overleden te Gorinchem. Geëindigd door het verbindend worden der slotuitdeelingslijsv' j. Venekamp, rijwielhandel en electrician- Annen, gemeente Anloo. Geëindigd door het ver bindend worden der uitdeelingslijst. t Ph. Perels, Amsterdam'. Geëindigd door hev verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. J. Pilkes, timmerman en aannemer, Alk maar. Idem. t K. Spaans, Oudendijk. Geëindigd door verbindend worden der eenige uitdeelingslijst' Uitk. 3,327 pet. J. van Nugteren, zonder beroep, ZwyB' drecht. Geëindigd door het verbindend worded der eenige uitdeelingslijst. 12 Juni. W. G. Nijboer, vertegenwoordiger. Arn hem, Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. 16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2