Het gebeuren te Compiègne Regeering-Pétain nog te Bordeaux Kirk Rijkscommissaris te Rotterdam Specerijen New-Y orksche Beurs Egypte wil geen oorlog weer naar Berlijn JAPANS PLANNEN IN HET VERRE OOSTEN Verbodsbepalingen afgekondigd ZATERDAG 22 JUNI 1940 De ontvangst der Fransche gevolmachtigden DE GEHEIME ZITTING VAN HET LAGERHUIS DE LUCHTAANVAL OP DüSSELDORF Amerikaansche journalisten uit Duitschland gewezen Hitier komt aan Verklaring van den premier in het parlement Het merkwaardige optreden van generaal de. Gaulle Problemen van binnenlandsche defensie besproken Franschen te Sjanghai willen Duitschers recht doen INGRIJPENDE SOCIALE PLANNEN IN ENGELAND Voorstel van Hertzog tegen deelname aan oorlog DIOCESAAN KATH. UNIVERSITEITS-COMITE DIENSTREGELING DER NED. SPOORWEGEN Mijnwerker doodgevallen Zuidvruchten enz. GEEN KERMISSEN IN NOORD-BRABANT Eindexamens H.B.S. 19 391 154 98 5 I 38 1 157 74 4 8 4 21 4 16 3 1 77 4 3 361 i 64 4 161 31 4 4i 4 44 4 15 1 31 231 3 4 28 4 39 4 II I 200 18 5 4 34 18 S- 58 4 I 5 17* 71 4 84 8 4 II t 34 33 i 78 40 1 4 21 53 31 f WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT 7' t Clearingkoersen Examen lichamelijke oefening L. O. Academische examens Examens L. O. Machinisten-examen Apothekers-assistent Eindexamens gymnasium Examen nuttige handwerken FAILLISSEMENTEN (Vervolg van vagina 1) Van de historische bijeenkomst van Donder dagmiddag geeft D.N.B. nog de volgende be schrijving: Op precies dezelfde plaats en in hetzelfde rijtuig, onder veel waardiger uiterlijke omstan digheden, welke den verslagen tegenstander niet deemoedigden, hebben de gevolmachtigden van Frankrijk uit den mond van den gevol machtigde van den oppersten bevelhebber, den chef van het opperbevel der weermacht, gene- raal-kolonel Keitel, de voorwaarden in ont vangst genomen, waaronder Duitschland bereid is een wapenstilstand toe te staan. Aan de aftakking naar het Bosch van Compiègne staan posten. Tot op grooten afstand is het gebied afgezet. Rechts van den weg, die leidt naar de plaats der wa penstilstandsonderhandelingen van 1918 en 1940, ligt een ruime tent. Deze is voor de Fransche delegatie bestemd als verblijf plaats voor hun beraadslagingen. De inrichting is eenvoudig, maar comfortabel. Een staande kalender toont den historischen datum van den 21sten Juni 1940. Op een tafel in een hoek staan een karaf water en glazen, schrijfbenoodigheden, aschbakjes. Het monument van den wapenstilstand van 11 November 1918 is bedekt met de Rijksoorlogs- vlag. In de korte allée, die naar de plaats der toenmalige onderhandelingen leidt, staat een eere-compagnie met twee treinen van het leger en een van het luchtwapen opgesteld. Midden over het plein loopen twee rails. Daartusschen ligt, iets hooger, de gedenksteen met het op schrift: „Hier strandde op 11 November 1918 de misdadige hoogmoed van het Duitsche Kei zerrijk, overwonnen door de vrije volken, die het zich aanmatigde te onderwerpen". Vlak boven den steen wappert de stan daard van den Führer. Rechts van den steen staat, precies op dezelfde plaats als in 1918, het rijtuig, waarin toen de onderhan delingen werden gevoerd en waar vandaag de vertegenwoordigers van het overwonnen Frankrijk de voorwaarden voor den wapen stilstand in ontvangst nemen. Het is een normale restauratiewagen van de Internationale Slaapwagenmaatschappij, die vol ledig onversierd is gebleven. In het midden staat een groote rechthoekige tafel. Daarop staan witte plaatskaarten met het gouden souvereiniteitsteeken. Op het tweede spoor geeft een gedenksteen de plaats aan, waar in 1918 het rijtuig der Duitsche gevolmachtigden stond. Aan dezen kant is ook het monument voor Foch opgericht, met het front naar het rijtuig. Op de plaats waar toen het Duitsche rijtuig stond, hebben de vertegenwoordigers der binnen- en buiten- landsche pers hun plaats, terwijl vlak voor het rijtuig de generaliteit en admiraliteit en de eeregasten van staat en partij op den Führer wachten. Onder hen ziet men den Rijksleider der S S. Himmler, rijksminister Lammers. rijks perschef, dr. Dietrich, rijksleider Bormann, den chef van het weermachtsleidingsbureau. gene- raal-majoor Jodl, generaalluitenant Boden- schatz, de persoonlijke en militaire adjudanten van den Führer en generaal Glaise Horstenau. Even vóór drie uur marcheert de eere-com pagnie op. Om kwart over drie arriveerde de Führer per auto op het plein van het gedenk- teeken. Hij werd door generaal-veldmaarschalk Goering, grootadmiraal Raeder, generaal-kolo- nel von Brauchitsch, generaal-kolonel Keitel, den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken von Ribbentrop, en den plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Hess, ontvangen. Gevolgd door deze persoonlijkheden liep hij langs de eere compagnie. Aangekomen op het ronde plein be gaf hij zich naar den gedenksteen en stapte daarop met zijn gevolg in het rijtuig. Iets later, am half vier, verscheen de Fran sche delegatie, die Donderdag de voorste Duit sche linie bij Tours was gepasseerd en door den opperkwartiermeester van het leger, gene- raal-luitenant von Tippelskirch. naar Com piègne was begeleid. De gevolmachtigden van Frankrijk hadden in een hotel in Parijs over nacht. Vanochtend werden zij naar Compiègne gebracht, waar zij door Oberstleutnant Thomas den commandant van het hoofdkwartier van den Führer, naar het ronde plein werden ge leid. Generaal Huntziger bleef een oogenblik na denkend staan, voor hij om 15 uur 35 in het rijtuig stapte. In het rijtuig waren de Führer en zijn ge zelschap opgestaan. Hitier begroette elk der Fransche gevolmachtigden door het opheffen van de rechterhand. Daarop namen de deelne mers hun plaatsen in. De Führer had plaats genomen aan het midden van de tafel; rechts van hem zaten generaal-veldmaarschalk Goe ring, groot-admiraal Raeder en rijksminister von Ribbentrop; links generaal-kolonel Keitel, generaal-kolonel von Brauchitsch en Rudolf Hess. Aan den anderen kant nam de leider der Fransche delegatie, generaal Huntziger, de mid denplaats in. Aan zijn linkerzijde zat vice-ad- miraal Leluc, aan zijn rechterzijde ambassadeur Noel en generaal Bergeret. Toen stond de chef van het opperbevel der weermacht generaal-kolonel Keitel op en las op bevel van den Führer de preambule voor van de wapenstilstandsvoorwaarden. In aansluiting hierop werd de preambule vertaald door gezant Schmidt. Daarop ston den alle aanwezigen op en de Führer ver-, liet met zijn gezelschap om 15 uur 42 het rijtuig, terwijl generaal-kolonel Keitel met de Fransche gevolmachtigden in het rijtuig bleef. Toen de Führer de allée naar het plein voor het monument had bereikt, meldde de com mandant der eerecompagnie zich bij hem met de woorden: „Mijn Führer, de Groot-Duitsche weermacht groet haar oppersten bevelhebber" De Führer zeide dank, de volksliederen weer klonken. De historische handeling in het Bosch van Compiègne was beëindigd. ANKARA, 21 Juni De Egyptische mi nister-president heeft voor het parlement de volgende verklaring afgelegd: „De regeering voert een politiek, die door het parlement is goedgekeurd. Zij is vast besloten al het mogelijke te doen, ten einde het land de ramp van een oorlog te be sparen. De regeering hieeft den legeronderdeelen be vel gegeven af te zien van het deelnemen aan gevechtshandelingen. Enkele grenstroepen zijn thans verschillende mijlen teruggetrokken. Hierdoor zal vermeden worden, dat het land in een oorlogstoestand geraakt, voordat regee ring en parlement gelegenheid hebben gehad hun beslissingen te nemen." GENEVE, 21 Juni. (D.N.B.) De Fransche radio heeft geruchten gedementeerd, volgens welke de Fransche regeering Bordeaux zou hebben verlaten. Een Stcfani-bericht uit Irun bevestigt, dat Bordeaux nog steeds de zetel der Fransche regeering is. Verder wordt gemeld, dat ook Daladier een' visum voor Spanje heeft aangevraagd. Hij werd reeds in den loop van den dag te Irun verwacht. Aan vluchtelingen wordt vooreerst slechts een verblijf van drie dagen toegestaan. Ver lenging moet telkenmale bij de Spaansche autoriteiten worden aangevraagd. Naar de Geneefsche bladen berichten, is gis teren de Fransche generaal d'Armau de Pouy- dragain over de Zwitsersche grens gekomen. Hij is door de Zwitsersche autoriteiten geïnterneerd. Men heeft hem een gedwongen verblijfplaats aangewezen. Generaal d'Armau de Pouydragain was commandant van een legercorps en vroeger militaire gouverneur van Straatsburg. Tijdens den Wereldoorlog commandeerde hij de Fran sche Alpenjagers bij den Hartmannsweilerkopf. Over de Engelsch-Fransche betrekkingen schrijft het Geneefsche blad „Le droit du Peuple": „Zal generaal de Gaulle weer naar Frankrijk terugkeeren? Deze vraag kan gesteld worden, doch intusschen kan men aannemen, dat het hier wederom een Engelsche manoeuvre befreft, die mislukt is. De generaal kon slechts met toe stemming van Churchill voor de radio spreken. Hij heeft zich verzet tegen de regeering en tegen de autoriteit van maarschalk Pétain. Churchill heeft in dit moeilijkste oogenblik voor Frankrijk sedert den oorlog van 18701871 een Franschen generaal tot ongehoorzaamheid tegen zijn regee ring aangezet. Men begrijpt, dat onder deze omstandigheden de Engelsch-Fransche betrekkingen meer dan ooit verwijderd zijn van die entente, waarvan men ons gedurende de afgeloopen weken zooveel heeft gesproken." NEW YORK, 21 Juni. (D.N.B.) De zaak gelastigde der Vereenigde Staten te Berlijn, Kirk, is na qen verblijf van tien dagen gis teren per vliegtuig van New York via Lis sabon naar Berlijn vertrokken. LONDEN, 21 Juni. (Reuter) In het Hoo ger- en Lagerhuis_zijn gistermiddag geheime zittingen gehouden. De besprekingen hadden betrekking op de landsverdediging. De eerste minister verklaarde, dat ingeval het Lager huis dat wenschte, ook ravitailleeringskwes- ties besproken zouden worden. De Londensche correspondent van „Dagens Nyheter" meldt, dat in de geheime zitting van het Lagerhuis gisteren een herziening van het Britsche oorlogsplan, in verband met de ver anderde oorlogsomstandigheden, is behandeld. De militaire voorbereidingen worden in Engeland geheel gericht op de verdediging van eigen bo dem. In bevoegde kringen is men van meening, dat een algemeene volksbewapening nauwelijks noodig is. Voorstellen als alle families van hand granaten te voorzien en alle inwoners van En geland met geweren uit te rusten, scheppen meer gevaren voor ongelukken dan dat de kracht tot verzet daardoor zou worden vergroot. Niet temin moet de burgerbevolking goed worden geleid, georganiseerd en uitgerust. Men ziet te Londen in, dat het velen autoriteiten, zoowel militairen als civielen, moeilijk valt zich aan den nieuwen toestand aan te passen. TOKIO, 21 Juni (D.N.B.) In de heden gehouden kabinetszitting heeft de minister van Koloniën, generaal Koiso, volgens de „Tokio Nitsji Nitsji", verklaard, dat de kwestie op het oogenblik is, of Japan ge weld moet gebruiken om het probleem van Fransch Indo-China op te lossen. Ook te genover Nederlandsch-Indië zou Japan overeenkomstige maatregelen moeten ne men, wanneer de politiek van den status quo niet gehandhaafd zou worden. De mi nister van Financiën, Sakoerautsji, sprak de verwachting uit van de door hem ver tegenwoordigde Minseito-rartij, dat de re geering in de kwesties van Nederlandsch- Indië en Indo-China spoedig passende stappen zal ondernemen. In verband met de Fransche bereidwilligheid tot inbinding inzake het vervoer van oorlogs materiaal door Indo-China aan Tsjang Kai Tsjek stelt de „Yomiuri Sjimboen" vast, dat Japan nooit de vijandelijke houding van En geland, Frankrijk en Amerika tegenover Japan in de Chineesche aangelegenheid zal vergeten. Het is het beginsel van deze staten geweest om Japan onderd ruk te zetten, in het belang van hun imperialistische heerschappij over Azië. Zij hebben daarin echter een fout be gaan. In de Fransche club te Sjanghai, welks terreinen tot den Wereldoorlog in Duitsch eigendom waren, doch toen in beslag zijn genomen, zijn de Fransche leden van de club bijeen geweest, om den nieuwen toe stand te bespreken. De vergadering gaf eenstemmig als haar meening te kennen, dat de onteigening indertijd niet rechtma tig was geschied, doch slechts een daad van geweld was geweest, die onder de hui dige, veranderde omstandigheden herstel eischt. Twee Fransche advocaten zijn be last met de uitwerking van dit juridisch probleem. DUSSELDORF, 21 Juni. (D.N.B.) Over den aanval van Engelschè vliegtuigen op niet- militaire doelwitten te Düsseldorf in den nacht op Woensdag meldt de „Rheinische Landeszeitung", dat de aanval tien dooden en tal van gewonden ten gevolge had. De bommen veroorzaakten deels aanzienlijke materieele schade aan het particuliere bezit der bevolking. De „Westdeutsche Zeitung" te Krefeld meldt, dat in den nacht op Dinsdag opnieuw vijande lijke vliegers West-Duitschland zijn binnenge vlogen en bommen geworpen hebben. Een deel hiervan viel op open terrein zonder schade van beteekenis aan te richten, andere weer vielen in verscheidene plaatsen op particuliere huizen, die deels ernstig beschadigd werden. De luchtaanval op de burgerbevolking' eischte verscheidene slachtoffers. Een vrouw werd gedood, haar man zwaar gewond. Verscheidene andere personen werden gewond. BERLIJN, 21 Juni. (D.N.B.) De Amerikaan sche journalisten Ralph Barnes en Russel Hill, vertegenwoordigers van de „New York Herald Tribune", moeten binnen 24 uur het rijksgebied verlaten, daar zij zich, naar van bevoegde zijde wordt medegedeeld, herhaaldelijk hebben schul dig gemaakt aan een berichtgeving, die de vriendschappelijke betrekkingen van Duitsch land met andere mogendheden kan benadeelen. MADRID, 21 Juni (D.N.B.). Het blad ,,Ya' meldt uit Londen, dat volgens de „Evening Standard" de Engelsche regeering maatregelen overweegt, die een omwenteling zouden beteekc- nen op sociaal en economisch gebied. Volgens deze plannen zouden alle loonen en salarissen niet meer rechtstreeks aan de arbei ders en ambtenaren, maar aan den Staat wor den uitbetaald, die hun 25 pet. van het inkomen als zakgeld terug zou betalen. De Staat zou alle belastingen en huren zelf betalen. Alle sanitaire diensten zouden kosteloos worden. Het plan zou gelden voor den duur van den oorlog. JOHANNESBURG, 21 Juni. De leider der op positie, generaal Hertzog, heeft bij de regeering schriftelijk een voorstel ingediend, waarin wordt gezegd, dat Zuid-Afrika alle maatregelen moet treffen om in de toekomst uit den oorlog te blijven. Minister-president Smuts antwoordde hierop dat het voorstel van Hertzog reeds door het parlement was verworpen. Indien het nog maals bij het parlement wordt ingedieno zal het ongetwijfeld hetzelfde lot ondergaan. (Vervolg van pagina 1) Burgemeester Oud spreekt De rede van den rijkscommissaris beant woordende, zeide burgemeester Oud, dat Rot terdam het oog op de toekomst richt. Aan den bouw van een nieuwe binnenstad is direct een begin gemaakt. In vergelijking met den socia len toestand in de nieuwe stadsgedeelten was die in de thans in puin liggende binnenstad slecht. Bij den wederopbouw van het centrum zal aan dien socialen toestand veel aandacht worden besteed. Uit de rede van den Rijkscom missaris heeft spr. vernomen, dat de Duitsche autoriteiten aan den wederopbouw krachtig wil len medewerken. Spr. is hierover ten zeerste verheugd. De Rijkscommissaris zoo ging de burge meester verder heeft aan het slot van zijn toespraak herinnerd aan de ontvangst van Oostenrijksche kinderen in Nederland tijdens den vorigen oorlog. Nederland achtte dat des tijds een prettigen plicht van menschelijkheid. Spr. vindt het buitengewoon hartelijk, dat de Ostmark thans hetzelfde wil doen ten aanzien van Nederlandsche kinderen. Wat Rotterdam betreft zal spreker zich direct in verbinding stellen met de organisaties, die met de zorg voor de Rotterdamsche kinderen zijn belast, opdat het plan spoedig tot uitvoering kan ko men. Aan het eind van zijn toespraak onderstreep te de burgemeester de woorden van den Rijks commissaris, waarbij deze uiting gaf aan den wensch, dat Rotterdam een gelukkige toekomst mag tegemoet gaan. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar den toren van het stadhuis, vanwaar men een goed uitzicht" heeft over de stad. Geruimen tijd heeft de Rijkscommissaris van dit hooge punt af de Maasstad aanschouwd. Onder leiding van den burgemeester maakte het gezelschap na het bezoek aan het stanhui." een autotocht door de stad, waarbij vrij wel alle stadsgedeelten werden bezocht. Met de salonboot. „Stad Rotterdam" werd tot besluit een vaartocht door de havens gemaakt. Aan het einde hiervan het was inmiddels reeds acht uur 's avonds geworden hebben de Rijkscommissaris en zijn medewerkers af scheid van burgemeester Oud genomen en zijn zij per auto naar Den Haag teruggekeerd. Dr. Van Gils, voorzitter Dioc. Comité bisdom r -rrmond, verzoekt ons opneming van het vol gende Het Centraal Katholiek Universiteits Comité heeft op voorstel van het Diocesaan Comité te Roermond tot leden van het Diocesaan Comité benoemd de heeren: H. de la Brassine, Heerlen, Diocesaan Secr. „Jonge Werkman". Jos Smeets, Swalmen, R.K. „Jonge Boerenbond". Constant Pijls. Venray, R.K. „Jonge Middenstand". Het Diocesaan Comité stelde er prijs op ook de vertegenwoordigers der jonge Katholieke Standsorganisaties in zijn midden te zien. Moge dit tot heil der Katholieke Universiteit zijn. Opnieuw is de dienstergeling der Ned. Spoorwegen met enkele verbindingen uitge breid, terwijl eenige diensten door andere zijn vervangen, zooals wij in een deel onzer vorige oplage reeds meldden. De belangrijke wijzigingen betreffen de dienst Almelo (Zwolle)Mariënberg—Coevorden Emmen v.v., de diensten Haarlem (Amster dam UitgeestAlkmaarHeer Hugowaard Den Helder (Hoorn) v.v., de tramdiensten Goes Hoedekenskerke v.v., Amsterdam—Rotter dam—DordrechtVlissingen v.v., de inlegging van den D-trein Den HaagUtrechtAmers foortBentheim v.v. en den autobusdienst Box telGennep v.v. Te Heerlen is op de 250 meter verdieping van de ondergrondsche werken in de Oranje-Nassau- mijn I de houwer Van Rooy in een tusschen- schacht ongeveer 40 meter naar beneden geval len. Hij was op slag dood. Het verordeningenblad van Vrijdag bevat net eerste uitvoeringsbesluit van den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij, gelet op de Landbouw-Crisiswet 1933 (Staatsblad nr. 261). Op grond van artikel 9 van de Landbouw- Crisiswet 1933 (Staatsblad nr. 281) en in over eenstemming met parn. 2 en 4 van de verorde ning nr. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied bepaal ik: Par. 1. Dit besluit verstaaat onder: 1) „Secretaris-generaal": den secretaris-gene raal van het departement van Landbouw en Vis scherij 2) „Specerijen": witte en zwarte peper, noot- muscaat, foelie, kaneel, kruidnkgel, piment laurierbladeren, gemberwortel en cardamom, zoowel in bewerkten als in onbewerkten toe stand. Par. 2. (1) Het voorhanden of in voorraad hebben van specerijen is verboden. (2) Het in het vorige lid gestelde verbod geldt niet: a) Voorzoover betreft voorraden, aangehouden door particulieren voor huishoudelijk gebruik; b) Ten aanzien van detaillisten; c) Indien van de voorhanden of in voorraad zijnde hoeveelheden specerijen op de door of vanwege den secretaris-generaal te bepalen wijze en tijdstippen opgave is verstrekt en voorraad- staten zijn bijgehouden. Par. 3. (1) Het verhandelen, doen verhandelen, afle veren, doen afleveren van specerijen is verboden. (2) Het in 't aei*te lid van deze paragraaf ge stelde verbod geldt niet, indien en voorzoover: a) Het verhandelen, doen verhandelen, afle veren, doen afleveren gechiedt niet respec tievelijk aan consumenten; b) Ontheffing hiervan is verleend door of vanege den secretaris-generaal en indien de voorwaarden, zoo noodig door of vanwege den secretaris-generaal aan deze ontheffing te ver binden, zijn nagekomen. Par. 4. Dit besluit treedt in werking op den dag van afkondiging en eindigt met ingang van 1 Ja nuari 1941. Het kan worden aangehaald als Crisis-specerijen-besluit 1940. 's GRAVENHAGE, 17 Juni 1940. De secretaris-generaal van het depar tement van Landbouw en Visscherij H. M. HIRSCHFELD Voorts is verschenen het tweede uitvoerings besluit van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij, ge let op de Landbouw-crisiswet 1933 (Staatsblad nr. 261). Op grond van artikel 9 van de Landbouw- Crisiswet 1933 (Staatsblad nr. 261) en in over eenstemming met par. 2 en 3 van de verorde ning nr. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be paal ik: Par. 1. Dit besluit verstaat onder; 1) „Secretaris-igeneraal": den secretaris generaal van het departement van Landbouw en Visscherij. 2) „Zuidvruchten": a) Geïmporteerd gedroogd fruit. b) Geïmporteerde vruchtenpulp met inbe grip van vruchtenmoes e.d. c) Geïmporteerde gekonfijte vruchten. d) Geïmporteerde walnoten, hazelnoten, pecanoten, cashewnoten of -pitten, paranoten, gepeld of ongepeld. e) Krenten, rozijnen, abrikozenpitten, aman delen, gepeld of ongepeld, bewerkt of onbe werkt, geraspte of gemalen cocosnoot, gekon fijte gember. Par. 2. (1) Het voorhanden of in voorraad hebben van zuidvruchten is verboden. (2) Het in het vorige lid gestelde verbod geldt niet; a) Voorzoover betreft voorraden, aangehou den door particulieren voor huishoudelijk ge bruik. b) Ten aanzien van détaillisten. c) Indien van de voorhanden of in voorraad zijnde hoeveelheden zuidvruchten op de door of vanwege den secretaris-generaal te bepalen wijze en tijdstippen opgave is verstrekt en voorraadstaten zijn bijgehouden Par. 3. (1) Het verhandelen, doen verhandelen, af leveren, doen afleveren van zuidvruchten is ver boden. (2) Het in het eerste lid van deze paragraaf gestelde verbod geldt niet, indien en voorzoover: a) Het verhandelen, doen verhandelen, af leveren, doen afleveren, geschiedt met res pectievelijk aan consumenten. b) Ontheffing hiervan is verleend door of vanwege den secretaris-generaal en indien de voorwaarden, zoonoodig door of vanwege den secretaris-generaal aan deze ontheffing te ver binden, zijn nagekomen. Par. 4. Dit besluit treedt in werking met ingang van den dag na dien zijner afkondiging in het ver ordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied en eindigt met ingang van 1 Januari 1941. Het kan worden aangehaald als Crisis- zuidvruchtenbesluit 1940. 's GRAVENHAGE, 17 Juni 1940. •De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij: H. M. HIRSCHFELD De Commissaris der Koningin in Noord-Bra bant heeft aan de burgemeesters in die provin cie een rondschrijven gericht, waarin als de meening van den Commissaris wordt te kennen gegeven, dat het hem, afgescheiden van prac- tische moeilijkheden, niet gewenscht voorkomt, een openbare festiviteit als een kermis te or- ganiseeren gedurer.de den tijd, dat Nederland bezet wordt gehouden. HILVERSUM (R. K. Hoogere Burgerschool A en B). Afdeeling A, geslaagd de dames Greet Brandhof, Bussum; Willy v. d. Hoek, Bussum; Annie Kool, Hilversum; Annie Brand, Bussum. De heeren Arie Beemer, Hilversum; Theo v. d. Brink, Laren; Anton Elias en Ign. Frénay, Hil versum; Gertjan Hofstee, Laren; Rudy Kieft en Ign. Schmutzer, Utrecht; Piet Smeele, Hilver sum; Gerard Staal. Eemnes. Afgewezen: 2 candidaten. Juni 21 20 Air Reduction 39 38 i Allied Chemical 150 M9 American Can Co. 98 98 American Radiator 5 5 Am. Smelt Ref. 37 37 i Am. Tel. Gr Tel. 156 156 i Am. Tobacco B. 75 74 Am. Waterworks 8 f 8 Anaconda Copper 20 J 21 Atchison Topeke 15 f 15 Baltimore Ohio 3 3 i Bethlehem Steel 75 f 75 J Canadian Pacific 2\ 2 f Ches. Ohio 36 f 36 f Chicago Rock Isl. Chrysler Motor 63 62 i Dupont de Nem. 161 j 161 General Electric 31 31 f General Foods 39 4 40 i General Motors 43 43 4 Good Year 15 f 13 4 Hudson Motor 3 f 3 f Intern. Nickel 22 4 23 4 Intern. Tel. en Tel 3 3 Kennecott Copper 28 27 f Missouri Pac pref tg" iV Montgomery Ward 39 39 New York Central 114 1 i Norfolk Westeri 200 200 North Am. Comp. 18 4 18 4 Northern Pacific 3 f 5 f- Packard 3 3 4 Pennsylvania 18 18 4 Proctor Cliambh 58 58 Radio Corporation 41 4 4 Rep. Steel 17 17 Sears Roebuck 71 4 71 Shell Union Oil 8 4 8 4 Southern Pacific 8 4 8 4 Sotthern Railway 114 11 Standard Brands 3 5 4 Stand. Oil ot N.-J. 33 32 4 Union Pacific 79 78 4 United Aircraft 38 38 United Corp 1 4 1 i U. S. Rubber 20 4 20 U. S. SteeJ 32 4 52 4 .Voolworth Building 32 3l 4 Omzet 330.000. ex dividend a ex coupon, -f- nieuwe andeelen. gedaan en laten t -=> bieden. 8 7«r NEW YORK, 21 Juni Slotoekrsen Juni 21 20 19 Amsterdam Londen 3,59 3.54 3.5S 4 Parijs Berlijn 4:V0 40.10+ 40.05+ Brussel 4 Rome 5.05 5.05+ 5.05+ Madrid 9.25 9.25+ 9.25+ Zwitserland 22.63 22.60 22.50 Weenen Stockholm 23.87 23.87 23,87 Montreal 81.00 80.250 80,375 E(. Aires Papiei 29.78 29.78 29.78 B.Aires Markt 22.00 22,10 22.10 Yokohama 23.48 23.48 23.48 NEW YORK, 21 Juni 21 Juni 20 Juni 21 Juni 20 Juni (Rio - Nieuw contract) (Santos) Koffie Juli Sept Dec 3.93+ 4.01 -j 4.05+ 4.22+- 1.07 1.07 1.09 4 1.11 22.60 20.00 19.40 18.80 3.94- 4.01 4.05. Sept. 4.22 Mrt. Mei Suiker Ju" 1.08 4 Sept. 1,10 Dec. 1.12 4 Mrt. 1,15 Rubber Standaard Juli 22.70 Sept 20.10 Oct 19.35 Dec 18.75 Katoen Nieuw contract Juli Sept. Dec. Mrt. Mel 5.72.+ 5.89 6.09+ 6.22.+ 6.32.+ 5.75 5.92+ 6.12 6 25+ 6.3J+- Mel Juli Sept. 1.164 1.134 1.19 1,154 1.21 1.174 Jan. 18.60 Mrt. 18.40 Mei 18.33 18.65 18.45 18,38 Juli 10.40-- 10.39 Jan 9,13 - 9,14.— Oct 9.38-39 9.42-44 Mrt. 8.93 94 8.98-- Dec 9.25 9.26 28 Mei 8.78-- 8.83-- Tin Loco 55"25 54.50 Termijn 54.50 53.75 90 dagen 53.50 52.50 CHICAGO, 21 Juni 21 Juni 20 Juni 21 Juni 20 Juni Tarwe Haver Juli 78 i 4 78 4 .78 Juli 41 I 41 - Sept 78 4 78 4 4 Sept. 43 4 43 - Dec 79 4-79 79 4 '79 Dec. 45} 45} - Maïs Rogge Juli 62 4 - 62 Juli 31 5 31 5 Sept 60 59 4 -- Sept. 29 f 29 5 Dec 57 J 57 4 -- Dec 30 4 - 30 4 •- Reuzel Juli 5.65 5.50 Oct. 5.95 5,80 Sept. 5.85 5.70 Dec. 6. 0 5.95 WINNIPEG, 21 Juni 21 Juni 20 Juni 21 Juni 20 Juni Tarwe Gerst Juli 711 - - Juli 33 f 34 4 - Oct 73 f - 74 .- Oct 34 4 - 34} Dec 75 75 4 - Dec. 34} 35 f -- Rogge Lijnzaad Juli 44 4 45 5 Juli 124 1.34 Oct 43 4 44 •- Oct 132 1,37 Oec 431 44 4 ■- Met - Haver Juli 29 J 27 4 Dec. 26 4 27 Oct 27 4 29 i Koersen voor stortingen op 22 Juni 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarkên 75,52. lires 9,55, Deensche kronen 36,40, Noorsche kro nen 42,80. AMSTERDAM. Geslaagd voor het examen lichamelijke oefening L. O. de dames K. M. Bruis en M. A. J. M. Zeguers, beiden uit Maas tricht. DELFT. Geslaagd voor het candidaats- examen voor werktuigkundig ingenieur: B, 1® Clercq, Nijmegen. DELFT. Geslaagd voor het ingenieurs examen voor werktuigkundig, ingenieur: H- le Clercq, Nijmegen. ARNHEM (Rijkskweekschool). Geëxamineerd 5 mannelijke candidaten voor de akte Onderwijzer- Geslaagd zijn: B. J. Abma, M. van der Burg en J. Snijder, te Ede; B. Feikema te Arnhem; C. Scheffer te Renkum. WINSCHOTEN (Rijkskweekschool). Geslaagd; KI. Bos, Winschoten; Zw. Eelsing, Vlagtwedde, Gr. trenkel, Winschoten; B. Jager, Oude- Pekela; J. Koetse, Zuidbroek; H. Meijer, Oost- wold. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor het voor- loopig diploma de heeren: S. Veen te Ede, vv. Dillo te Utrecht. F. A. Heket te Alkmaar, J- L- Verduijn te Middelburg, A. Lor te Amsterdam en Th! C. A. van der Klaauw te Den Haag. AMSTERDAM. Geslaagd voor het apothekers assistentexamen mej. W. C. C. H. Kraak te Affl' sterdam en de heeren P. J. Douma te Amster dam en H. W. Kastein te Lelden. 's-HERTOGENBOSCH. (St. Jans Lyceum), Toegelaten voor A; de heeren A. Gerris J® Den Dungen, F. van Grinsven te Den Bosch- Voor B: de heeren S. Esbach te Den Bosch, L. Hólland te Vught en A. Knoers te Den Bosch, L. van Lanschot te Den Bosch. Afgewezen twee. Met drie candidaten word het examen voortgezet. STEENWIJKERWOLD (R.K. Kweekschool „St. Gerardus Majella") Geslaagd de dames M- S M. van Erp, Groningen; G. H. Hartman, Tubbergen; M. Th. Lubbers. Barger Compas- cum; M. H. C. Korsten, Goningen; J. A. L. M- Nicolai, Leeuwarden; H. C. Nieuwboer en C. A- M. Nieuwboer, beiden Wierden; C. A. Oude Boerrigter, Zuid-Berghuizen; A. Pegge. Tub bergen; M. S. C. Plattel, Dedemsvaart; E. M. van Rhijn. Hilversum; C. A. Seemann. Deven ter; E. H. A. Triffterer. Zwolle; D. ter Veer' Heeg; G. R. Vent, Blesdijke en O E de Vries, Steggerda. Deze examens zijn afgeloopen. Alle candidaten ztin geslaagd, AMSTERDAM (Gemeentelijke Kweekschool), Geslaagd de dames A. de Jongh, D. Meilens, B. Stuvé, B. de Lange, W. Hoek en F. Posthu mus. TILBURG (Kweekschool der Zusters van Liefde). Geslaagd de dames C. W. Segeren, Made; V. J. E. Teulings, Den Bosch; T. A. J. B- Visschers, Vessem; M. A. E. Raessens, Nuenen, H. M. A. Schouten en M. C. van Vroonhoven, Eindhoven. De examens zijn afgeloopen. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: De vergadering in de door Martlnus Jacohu® Charles Johannes, fabrikant en koopman, te Rot terdam', aan de Claes de Vrieselaan 100 a, hande lende onder den Firmanaam M. J. C. Johanna, ge vraagde surséance van betaling Is uitgesteld en zaï thans plaats vinden op Woensdag, 9 October 19a te 3.30 uur n.m. 7 Juni 1940 is aan Derk Anthonie Budde, mijn beambte, wonende te B-eek (L.) Prof. Spronck- park 5, surséance van betaling verleend voor den tijd van iy2 Jaar, met benoeming van Mr. v- Pijls, te Beek. tot bewindvoerder. Surséance van betaling: J. J. Zuiderwijk, te Overschie: 14 Juni 1940 is bepaald: le. Schuldvorderingen, ten aanzien waarvan ae surséance werkt, moeten uiterlijk 1 Juii vO den bewindvoerder, mr. J. A. Foest van Limburg te Rotterdam, worden ingediend. Verhoor: Woensdag. 17 Juli 1940, des middags, 12 uur in het Gerechtsgebouw a. den Nocrrdsingei. te Rotterdam. Surséance van betaling: 17 Juni is aan Nlcolaas Antcnius Anbergen, Emma! 26, te Veenendaal, surs. V. betaling ver leend voor den tijd van l1/-, Jaar, met benoeming van mr. B. te Cate te-Arnhem', Wiliemsplein 3, tor bewindvoerder. Failliet verklaard: 1 8Juni: H. G. Prins, kantoorboekhandel, Den Haag. Dierenscbelaan 161. R.c. mr. H. van Wage- ningen. Cur. mr. H. M. van den Brugh, Den Haag, Th. P. J. Jackel. behanger en stoffeerder, Zaandam, Oostzijde 29. R.c. mr. E. J. W. Top, Cur. mr. M. van Toulon van der Koog, Haarlem- Egbert Oppersma. electricien, IJmuiden, Kievitïaan 12. R.c. mr. E. J. W. Top. Cur. mr. F. M. Hagemeijer, Haarlem 19 Juni: H. Schouten, wonende te Amsterdam, Keizersgracht 379. R.c. mr. B. de Gaaij Fortman- Cur. mr. C. A. S. M. Martens, Heerengracht 388, Amsterdam. Wed. Rebecca VeermanGokkes, wonende te Amsterdam, Jodenbreestraat 17. R.c. mr. B. de Gaai) Fortman. Cur. mr. N. J. W. Slerks, Heeren gracht 498. Amsterdam. Jan Jurrlan Iske Jr., sigarenwinkelier, wo nende te Amsterdam. KometeniJngcl 100. R.c. mf- B. de Gaaij, Fortman. Cur. mr. K .O. M. Welters, Nlc. Maesstraat 38, Amsterdam. T. Fabner, koopman, Hengelo (O), Vondel straat 28. R.c. Jhr. mr. G. W. Mollerus. Cur. mf* G. B'amasconi. te Hengeloo (O.). G. J. Schoppink, Enschede. Broekheumer- weg 73. R.c. jhr. mr. Molierus. Cur. mr. R. Schlingemann, Enschede. Cornells Wijbenga, arbeider, Zwolle, Molen weg 156 I. R.c. mr. J. Milders. Curatrice mejuf frouw mr. M. R. Boom, te Zwolle. H. zwolsman, schoenmaker, Putten, Dorps straat 84. R.c. mr. A. J. M. v. Heljst. Cur. nat' W. G. van Meer, te Harderwijk. Th. H. v. d. Steen, bakker en winkelier. Os», Begijnenstr. 76. R.c. mr. W. H. Arlëns. Cur. mf* M Wubbe, Den Bosch. 20 Juni 1940: J. H. G. Damen. bouwkundige, Den Haag, Breedstraat 134a. R.c. Jhr. mr. P. G- M. van Meeuwen. Cur. mr. J. F. Hijmans, Den Haag. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail1 van: J. Kroesen-, Amsterdam; 1. Hanrlisch. gehal- deld hebbende o.d. naam Hollandsche Escompto- bank. te Amsterdam: P. F. H. Vorstermans, te Amsterdam; H. Bemhard, Amsterdam: L. Oher- lander, te Amsterdam; M. van Deventer. Amster dam; Joh. de Jong, electricien Wierden- Venn- Bureau voor Warmtetechniek, Den Haag; M. van der Leeden, Delft; M. Hoost, Amsterdam; H. van Stijgeren, Amsterdam'. Gedeponeerde uitdeellngsiijsten: 14 Juni 1940: C. Honlngh, Ransdorp (Adam)- Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingsliist. Uitk. 100 pCt. preferente pWs conc. crediteuren. 16 Juni: P. Joren. reiniger in chemicaliën. Am sterdam. Idem. Uitk. O pCt. conc. crediteuren- pref. cred. f 125.80, I pref. cred., nihil. 22 toe

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2