Staten-Generaal en Raad van State Handhaving der openbare orde Duitsche troepen reeds tot in Savoye doorgedrongen Franschen nemen Italiaansche voorwaarden in ontvangst Rijkscommissaris in de hoofdstad Geen feestvertoon, geen vlaggen 1 VEREENIGDE katholieke pers „SINT PETRUS" NIEUW ROOD ST. NAZAIRE VEROVERD In een plaatsje niet ver van Rome Verduistering Turkije wacht af INTOCHT IN BORDEAUX UITGESTELD Ontslagenen die stem willen trekken KINADRUPPELS BRANDERIGE VOETEN mrm Werkzaamheden blijven tot nader order rusten Bevoegdheden Van de secretarissen-generaal Spoedig officieel bezoek MAANDAG 24 JUNI 1940 - AVONDBLAD N.V. VERZEKERING MAATSCHAPPIJ Levensverzekering - Stadieverzekering Lijfrente Collectieve Pensioenverzekering DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE. UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM Bessen-aperitief fl. 2.85 p, literflesch Nederlanders in Berlijn - Duitsch legerbericht: TREIN EN TRAM GAAN VERDUISTERD RIJDEN Verminderde snelheid bij duisternis Te Leiden en Amsterdam de gewonde soldaten bezocht 64STE JAARGANG No. 22457 Maatregelen en voorschriften voor steunverleening Fransch legerbericht DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADZIJDEN Dr. H. NANNING*. ORTHOPEDARIUM MALIEBAAN 50 ÜTRECHT NIEUWE HAARLEMSCH Het heden verschenen verordeningenblad be- vat een verordening van den Rijkscommissaris v°or het bezette Nederlandsche gebied tot vast- fegging van de werkzaamheden van den Raad van state, alsmede van eenige vertegenwoor digende lichamen. Deze verordening luidt als volgt: De werkzaamheden der beide Kamers der Staten-Generaal blijven tot nader order rusten. De werkzaamheden van den Raad van Sta- k ingevolge de artikelen 19, 38, lid 2, 39, 46, 77 tn 136, lid 3, der Grondwet, alsmede ingevolge de pam. 21, 22, 24, 25 en 26 van de wet van '1 December 1861 (Staatsblad no. 129) houden de regeling der samenstelling en de bevoegd heid van den Raad van State, blijven tot nader °rder rusten. Verkiezingen voor de Kamers der Staten-Generaal vinden tot nader order niet plaats. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be paalt in hoeverre verkiezingen voor de Provinciale Staten, de gemeente raden of andere publiekrechtelijke vertegenwoordigende lichamen zul len plaats vinden. De Rijkscommissaris bepaalt in hoeverre verdere benoemingen van leden van Gedeputeerde Staten en Wethouders van de gemeenten plaats vinden. Hij beslist, indien noodig, over de benoemingen van andere publiekrechtelijke functio narissen. Voorzoover verkiezingen, die op zich zelf J^dden moeten plaats vinden, in overeenstem ming met de vorengenoemde bepalingen niet Maats vinden, worden de volmachten van de ^kozen leden geacht tot nader order verlengd te zjjn. De Rijkscommissaris neemt de noodige maat delen om te verhinderen, dat een publiek- dhtelijk vertegenwoordigend lichaam niet in dat zou zijn om besluiten te nemen. Deze verordening treedt in werking op den d van haar afkondiging. In de heden verschenen verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland- de gebied betreffende de bevoegdheden van de dretarissen-generaal van de Nederlandsche de partementen van algemeen bestuur wordt het v°igende bepaald. De secretarissen-generaal van de Nederland- de departementen van algemeen bestuur zijn ketnachtigd om binnen de grenzen van hun be voegdheid de maatregelen noodig voor de hand having der openbare orde en voor de veiligheid d het openbare leven, te nemen, in 't bijzon har om rechtsvoorschriften uit te vaardigen, alsmede om aan de aan hen ondergeschikte of ötider hun toezicht staande autoriteiten, colle- k.es, ambtenaren, diensten, bedrijven en inrich- 'hgen van openbaren of niet openbaren aard de daarbij betrokken personen aanwijzingen geven. De ingevolge de vorige alinea uitgevaardigde Oorschriften mogen strafbedreigingen bevatten. De Rijkscommissaris voor het bezette Neder- ddsche gebied behoudt zich het recht voor om 6 machtiging, hiervoor bedoeld, in afzonderlijke ^vallen te beperken of in te trekken. Deze verordening treedt in werking op den dag ah haar afkondiging. Op grond van het voorgaande is uitgevaardigd verordening van de secretarissen-generaal departementen van Justitie en van Bin- che Zaken ter verzekering van de open de in Nederland. Hierin is het volgende bepaald: Het voornemen een vereeniging of stichting te richten moet worden medegedeeld aan den ^Voegden procureur-generaal, fungeerend di- ficteur van politie. Deze mededeeling behelst: Den naam en het h°el der vereeniging of stichting. De namen en Oonplaatsen van de leden van het bestuur. De 'atuten. h Hy een vereeniging: De namen en woon- Maatsen van ten minste twaalf leden-oprich- ^rs. Indien de bevoegde procureur-generaal, fun derend directeur van politie, niet binnen zes ^eken na de mededeeling verklaart, dat de op- f^hting niet in het belang van de openbare orde 3 het openbare leven is, kan de vereeniging of stichting haar werkzaamheid aanvangen, j, Hij wijziging der statuten zijn de desbetref- ebde bepalingen van overeenkomstige toepas- -De bevoegde procureur-generaal, fungeerend Acteur van politie, kan bestaande vereenigin- gen en stichtingen ontbinden of haar werkzaam heid schorsen. Vergaderingen, die in een besloten ruimte ge houden worden, kunnen slechts door het bestuur van een vereeniging, of van een harer plaatse lijke afdeelingen, of van een stichting worden bijeengeroepen. Uiterlijk zeven dagen, voordat de vergadering gehouden zal worden, wordt het voornemen daartoe aan den bevoegden procu reur-generaal, fungeerend directeur van politie, medegedeeld. De vergadering heeft niet plaats, indien de bevoegde procureur-generaal, fun geerend directeur van politie, verklaart, dat het niet in het belang van de openbare orde en van het openbaar leven is, dat zij gehouden wordt. Onverminderd het bepaalde in het voorgaande lid moeten de deelnemers aan vergaderingen, uitgaande van staatkundige vereenigingen of van plaatselijke afdeelingen daarvan, of waar staatkundige onderwerpen besproken worden, schriftelijk uitgenoodigd worden. De uitnoodigin- gen moeten op naam gesteld zijn. De bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, kan op verzoek van belanghebbenden van dezebeperkingen dispensatie verleenen. De voorafgaande bepalingen gelden noch voor vergaderingen met een zuiver godsdienstig of artistiek karakter, noch voor besloten gezel schappen, noch voor vergaderingen, waaraan niet meer dan 20 personen deelnemen. Voor de openluchtvergaderingen en voor op tochten is de goedkeuring van den bevoegden procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, vereischt. De bepaling van artikel 435a van het Wet boek van Strafrecht is slechts van toepassing, indien de bevoegde procureur-generaal, fun geerend directeur van politie, een verbod in den geest van dat artikel uitvaardigt. Opgeheven worden alle van 1 September 1939 tot en met 29 Mei 1940 op grond van artikel 37 van de wet van 23 Mei 1899 (staat van oorlog en beleg) uitgevaardigde ver boden, welke het vervaardigen, uitgeven, verspreiden, aanslaan of in omloop brengen van drukwerken betreffen. Indien het belang van de openbare orde en het openbare leven zulks eischt, zal de bevoegde procureur-generaal, fungeerend directeur van politie, de noodige maatregelen treffen. Deze verordening treedt in werking op den dag van haar afkondiging. Naar het A.N.P. uit Berlijn bericht, zijn de fn Mei te Berlijn gestrande Nederlanders, die hun vaste verblijfplaats in Nederland hadden, thans allen naar het vaderland teruggekeerd. De te Berlijn woonachtige landgenooten, die willen re- patrieeren, hebben hiertoe de vereischte toe stemming gekregen. Velen zijn reeds in het va derland aangekomen. 1 De intact gebleven meelfabriek te Sas van Gent werkt op volle kracht, zoodat dagelijks groote hoeveelheden worden afgeleverd Duitsche soldaten bij het salonrijtuig in het bosch van Compiègne, waarin de onderhandelingen over den wapenstilstand tusschen Duitschland en Frankrijk zoowel in 1918 als in 1940 werden gevoerd HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 24 Juni (D.N.B.i Het opperbevel van de Weermacht maakte Zondag bekend: De slag in Elzas-Lotharingen is, zooals reeds in 'n speciaal bericht werd gezegd, met de capitulatie van de ingesloten Fransche legers op 22 Juni beëindigd. Wederom is hiermede na zware gevechten door de dapperheid van onze troepen en koene en vastbesloten leiding een overwinning van geweldigen omvang behaald, waardoor de laat ste nog geheel strijdkrachtige groep van het Fransche leger overwonnen is. Meer dan 500.000 gevangenen, waaronder de opperbevelhebbers van het derde, vijfde en achtste legér en een aantal andere generaals alsmede een geweldige nog niet te overziene buit aan wapens en oor logsmateriaal van allerlei soort zijn in onze handen gevallen. Het sterkste bolwerk van de vestingen van Straatsburg, de vesting Mutzig aan den Oos- telijken rand der Vogezen, werd gisteren ver overd. Slecnts afzonderlijke sectoren van de Maginotlinie in den Beneden-Elzas en in Lo tharingen en verstrooide afdeelingen in de Vogezen bieden nog tegenstand. Deze zal in den kortst mogelijken tijd worden gebroken. In het kustgebied van den Atlantischen Oceaan hebben beweeglijke afdeelingen tot in de nabijheid van La Rochelle geopereerd. De Fransche oorlogshaven St. Nazaire werd veroverd. Onder den geweldigen buit bevin den zich ook gepantserde gevechtswagens, die reeds waren ingeladen om weggevoerd te worden. In het dal van de Rhone rukten onze troe pen van Lyon en Oostwaarts in zuidelijke richting verder op. Zij dwongen aan de uit- loopers van de Alpen van Savoye, ten Zuid westen van Gcnève, den overgang af over de Rhone. In het kader der gewapende luchtverkenning ROME, 23 Juni (D.N.B.)De Italiaansche voorwaarden voor den wapenstilstand zijn op Zondagavond den Franschen afgevaar digden overhandigd. Het volgende officieele communiqué is hierover verschenen: In een plaatsje in de omgeving van Rome hebben de Italiaansche afgevaardigden den Franschen afgevaardigden de voorwaarden voor den wapenstilstand om half acht over handigd. Voor Italië waren hierbij aanwe zig: de minister van Buitcnlandsche Zaken graaf Ciano, de chef van den generalen staf der gehceie Italiaansche weermacht, maarschalk Badoglio, de chef van den marinestaf, admiraal Cavagnari, de chef van den generalen staf der luchtmacht, generaal Pricolo, en de plaatsvervangende chef van den generalen staf van het leger generaal Roatta. Voor Frankrijk waren aan wezig: de generaal van het leger Huntziger, ambassadeur Noel, generaal Parisot, vice- aümiraa! Lelu en de brigade-generaal der luchtmacht Bergeret. De Fransche gevolmachtigden voor de wa penstilstandsonderhandelingen waren Zon dag tegen 15.00 uur in drie Duitsche drie- motorige Junkers-vliegtuigen op het vlieg veld van Rome aangekomen. Voor de ontvangst van de Fransche on derhandelaars waren van Italiaansche zijde twee hooge officieren van het ministerie van Oorlog alsmede twee ambtenaren van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, aanwezig. Onmiddellijk na de begroeting be gaf de commissie zich in tien gereedstaande auto's naar een nog onbekende villa, waar om vier uur de wapenstilstandsonderhande lingen begonnen. Te Rome hebben de Fransche afgevaardig den, naar van bevoegde zijde verluidt, htm in trek genomen in drie verschillende villa's, die aan de Via Cassia zijn gelegen. Een dezer ver blijven is de Villa Manzoni. Het overhandigen van de Italiaansche voorwaarden voor den wapenstilstand is geschied in een plaatsje op 20 K.M. van Rome. De Fransche onderhandelaars hadden den nacht op Zondag te München door gebracht. Het zijn dezelfde afgevaardigden, die Zaterdagavond in het Bosch van Com piègne de Duitsche voorwaarden voor den wapenstilstand hebben onderteekend. Voor den vlotten gang der onderhandelingen zijn alle noodzakelijke technische voorbereidin gen getroffen. Een telefonische en een radio- telegrafische verbinding is tusschen Rome en Bordeaux tot stand gebracht. Over de plaats den duur en den inhoud van de besprekingen worden van officieele zijde geen mededeelingen verstrekt. De internationale pers is bij de ge beurtenissen niet uitgenoodigd. voor de Fransche Atlantische kust tusschen St. Nazaire en de Gironde werden in totaal 5 koopvaardijschepen, varieerende tusschen 3.000 en 10.000 ton, door bomtreffers ernstig bescha digd; een vrachtschip van 10.000 en een "an 4.000 ton zijn tot zinken gebracht. Een duikboot heeft uit een vijandelijk convooi een tankboot van 16.000 br. r. t. getorpedeerd. Het Zondag uitgegeven front bericht van het D. N. B. meldt: Door de zegevierende beëindiging van den slag in Elzas-Lotharingen is de strijd tegen Frankrijk feitelijk eveneens ten einde. Op het geheele front, van de kust tot aan de Zwitser- sche grens, waren de Fransche legers vernie tigd, nog vóór het verzoek van de nieuwe Fran sche regeering Pétain om een wapenstilstand resultaten had opgeleverd. Dit Fransche ver zoek om de wapenen neer te leggen is een ge volg geweest van de volslagen nederlaag. Het Is van belang dit vast te stellen, opdat in de toekomstige geschiedschrijving oorzaak en ge volg niet verward worden. Van Lyon uit en ten Oosten van Lyon zijn de Duitsche troepen verder opgerukt naar het Zuiden en, aan den voet van de Savoische Ai- pen, zijn zij er in geslaagd de Rhone over te steken. De strijd speelt zich hier reeds af in een landschap van hoogalpinisch karakter. Daarbij moeten moeilijkheden worden overwon nen, waarvan men zich over het algemeen geen voorstelling kan maken. De ondersteuning door het luchtwapen van de troepen, die op den beganen grond vechten, is vaak zeer twijfelachtig. Ook pantserafdeelin- gen en gemotoriseerde eenheden ontmoeten veel grootere moeilijkheden dan in de vlakte. De Duitsche troepen hebben de vraagstukken van den strijd in het hooggebergte reeds in Noorwegen moeten oplossen. Bij de gevechten in Opper-Savoye dient echter in aanmerking te worden genomen, dat de Duitsche troepen hier staan tegenover Fransche keurtroepen, die voor den strijd in de bergen zeer bijzonder zijn geoefend en uitgerust. De aanvallen van gevechtseenheden en van duikbommenwerpers richtten zich in den loop van den 22sten Juni voornamelijk tegen met vijandelijke vliegtuigen bezette vliegvelden in het gebied ten noorden van Bordeaux. Hierbij werden op het vliegveld Rochefort 10 vliegtui gen in brand geworpen, twintig vliegtuigen bij veelvuldige duikvluchten door beschieting ver nield, en een hangar door bomtreffers vernie tigd. De verliezen van den vijand bedroegen op 22 Juni in totaal 49 vliegtuigen. Hiervan wer den er 6 tijdens luchtgevechten neergeschoten en de rest op den grond vernield. Vier eigen vliegtuigen worden vermist. In den nacht van 22 op 23 Juni zijn vijandelijke vliegtuigen het Duitsche rijks gebied binnengevlogen. Tijdens de gevechten van den laatsten tijd hebben zich door hun voorbeeldige houding en door vermetel persoonlijk optreden de volgende personen onderscheiden: de eerste luitenant en ordonnans-officier van een divisie Möller, de luitenant Olas van een regiment infanterie en de luitenant Bernot von Buggenhagen van een observatie-afdeeiing. De betrokken autoriteiten hebben thans toestemming verleend, dat de treinen en trams verduisterd mogen rijden. In verband daarmede zijn de tramdien sten van de N.Z.H.T.M. bereids belangrijk uitgebreid Ook de treinenloop zal voor zoover de avonduren betreft verandering ondergaan, doch de snelheid zal in verband met de duisternis eenigszins worden verminderd. (onsondergang 24 Juni 32.07 Zonsopgang 25 Juni 5.18 Zonsondergang 25 Juni 22.07 Een handdruk, een belangstel lend woord, een geschenk. Van zaal tot zaal gaat de Rijkscommissaris, Rijksminister dr. Seyss Inquart, van bed tot bed, langs al zijn gewonde kameraden, die in het lazaret wor den verpleegd. Het geldt slechts een heel eenvoudig ziekenbezoek, zonder eenig ceremonieel, zonder onderscheid des persoons: ook Hol- landsche jongens geeft hij de sol- datenhand, spreekt met hen en reikt zijn gaven uit. Officieren staan rondom, de verpleegsters, Neder landsche en Duitsche, zien glim lachend toe. En ook de jonge kerels, die daar liggen of, aan de beter hand, bij hun bedden staan, lachen: monter die bijkans genezen zijn, nog mat en flauw de langzaam herstel lenden. Allen zijn dankbaar voor dit persoonlijk blijk van belang stelling en meeleven. Zondagmorgen heeft de Rijkscommissaris de gewonde soldaten bezocht in het Academisch Ziekenhuis te Leiden en kort na den middag in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam. Te Leiden gold het in hoofdzaak Nederlandsche militairen, die hier worden verpleegd en slechts een klein aantal Duitschers; in het Wilhel- mina Gasthuis waren het op één na allen Duit sche soldaten. In de voorafgaande dagen had men den jongens gevraagd naar hun keuze van geschenk. Zij konden hun wenschen op brief jes kenbaar maken. En zoo lagen by de komst van den Rijkscommissaris, de groote en kleine pakketten gereed met de namen van hen, voor wie zij bestemd waren en elk een wit kaartje met korte vermelding namens den Rijkscom missaris, die bij zyn rondgang langs de gewon den hun de geschenken overhandigde. Meestal waren dit practische gebruiksvoorwerpen, zoo als overhemden, dassen, schoenen, ook vul penhouders, postpapier, boeken, camera's enz. Omstreeks half een kwam dr. Seyss Inquart, die o.m. vergezeld was van den generaal-com- missaris voor de propaganda Schmidt en den Sonder-Führer der Propaganda-Abteilung Schock, bij het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam aan, waar de auto's den ingang aan het einde der 2e Constantijn Huygensstraat binnen reden. Ter begroeting der Duitsche autoriteiten waren aanwezig Burgemeester dr. W. de Vlugt en de geneesheer-directeur van het Gasthuis, dr. Velthuys. Het gezelschap begaf zich onmiddellijk naar de zalen van het als lazaret ingerichte nieuwe gedeelte van het zie kenhuis. Daar wachtten de gewonden, oorlogsrealiteit in het vredig zomersch Amsterdam: al die meest jonge, soms heel jeugdige gezichten in en boven de hagelwitte, zorgzaam gespreide bed den. Maar het is er licht en zonnig. Overal staan bloemen. Hier en daar heeft zoo'n jongen het portret van een meisje naast zich op het tafeltje; een oudere dat van vrouw en kind. En van de verpleegsters, die daar maar rustig en bescheiden hun schoonen plicht vervullen, gaat iets uit, dat er de atmosfeer heel mild maakt. Dr. Seyss Inquart ook zelf in den oorlog ge wond, liet zich door den Oberstabs-Arzt omtrent den toestand der gewonden voorlichten, sprak met hen allen persoonlijk. De patiënten, die weer ter been waren hadden zich naast hun bed in de houding opgesteld: anderen richtten zich op voor zoover hun dat mogelyk was, doch de Rijksminister beduidde hun, dat zy zich niet mochten inspannen. Bij het betreden en verla ten van elke zaal bracht dr. Seyss Inquart zijn gewonden kameraden den Duitschen groet, die door allen werd beantwoord. Het bezoek van den Rijkscommissaris duurde ongeveer een uur. Bij zijn afscheid zeide dr. Seyss Inquart tot burgemeester de Vlugt, dat hy spoedig een officieel bezoek aan Amsterdam hoopte te brengen om zich van het wel en wee der hoofdstad op de hoogte te stellen. Nadat de Rijkscommissaris zich vóór het zie kenhuis in den kring der Duitsche Roode Kruis-zusters had laten fotografeeren, vertrok hy per auto naar'den Haag. ANKARA, 24 Juni. (Reuter) Turkije wacht af op welke wijze ae wapenstilstand van invloed zal zijn op den toestand in de Middellandsche Zee en vooral in Syrië. Men heeft groote belang stelling voor de vraag, of het Fransche,koloniale rijk den strijd zal voortzetten. Het bericht van de onderteekening van den wapenstilstand is in Turkije kaïm opgenomen. De bladen hebben tot dusver geen commentaar gegeven. BORDEAUX, 24 Juni- (Havas). Ver scheidene Duitsche troepenafdeelingen zou den in de nabijheid van Royan en Saintes aangekomen zijn. Op een desbetreffende vraag van Pétain heeft Hitier hem medegedeeld, dat de Duitsche strijdkrachten niet Bordeaux bin nen zullen trekken, zoolang de Fransch- Italiaansche besprekingen nog niet geëin- digd zyn. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Sociale ZJaken, heeft aan de gemeentebesturen het volgende schry- van gezonden; Werklooze arbeiders, die na 9 Mei 1940 bij een onderneming zijn ontslagen, kun nen over de week, aanvangende 10 Juni 1940, en over daarna gelegen tijdvakken slechts dan voor steun ingevolge de steun regeling in aanmerking komen, indien de werkgever van den Directeur-Genei aal van den Arbeid of van de door dezen hiertoe gemachtigde organen 'toestemming heeft verkregen om tot ontslag over te gaan. Bij de steunaanvrage moet een bewijs van deze toestemming worden overgelegd. Ik hecht er echter mijn goedkeuring aan, dat zij, die waren ontslagen vóór 11 Juni 1940 (dit ontslag mag uiteraard niet in strijd zijn met het besluit van den opper bevelhebber van Land- en Zeemacht van 27 Mei 1940) zoo noodig ingevolge de steun regeling worden gesteund, totdat de Dir.- Generaal van den Arbeid terzake r slissing heeft genomen. Beslist deze, dat het ontslag terecht is gegeven, dan be hoeft uiteraard geen verrekening plaats te hebben: wordt het ontslag echter niet goedgekeurd, dan moet de uitgekeerde steun met het loon worden verrekend. (Van onzen Haagschen redacteur) Naar wij vernemen heeft het waarnemend hoofd van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. van Poelje, een rondschrijven gericht tot de be sturen van onderwijsinrichtingen, waarin hy aanmaant, althans in de maanden 1940 die ons nog wachten, ieder openlyk feest vertoon achterwege te laten. In het bijzon der wordt aangeraden niet te vlaggen op de dagen, waarop het tot dusverre gewoonte was op openbare gebouwen en particuliere woningen de vlag uit te steken. Zij, die een publieke verantwoordelijkheid dragen, kunnen in dit opzicht een voorbeeld geven. De reden van deze beslissing ligt in het feit, dat niet alleen Nederland, doch geheel de wereld rouwt om de duizenden dooden, die de oorlog reeds vroeg. Aan het slot van de circulaire wijst prof. v. Poelje er op, dat de schoolreisjes, school- wandelingen en het museumbezoek zooveel mogelyk zonder uitbundigheid doorgang «kunnen vinden. BORDEAUX, 24 Juni. (Reuter) Het Fransche legerbericht meldt, dat de toestand ongewijzigd gebleven is. Alleen langs de kust van den At lantischen Oceaan zijn de Duitschers in de richting van Rochefort, Saintes en Cognac op gerukt. Aan het front van de Alpen is de situatie onveranderd. Het aangewezen middel bij: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA - GEBREK AAR EETLUST «z. Men lette op den naam „Dr. H. Nanningbuiten op de roode doos en op de (lacon. - Prijs f 1.30 Dr. H. NANNING'a Phira Ctrm. Fabriek. N.V.. DEN HAAG. Speciale Inrichting voor Voetbehandeling BOKIN 101 A'DAM TEL 42802 Stand op Maandag 1 uur nan. 7&L2 Vorige stand 750.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 1