Italië's taak in de laatste oorlogsfase T extielstichting Rotterdam Ambtenaren-verbod ingetrokken New-Y orksche Beurs Kinderen naar de Oostmark Valsche kwitanties geïnd Amsterdam incasseert twee kostbare punten Voor den terugkeer van vluchtelingen Met Rijkscrediet hulp verleening aan getroffen bedrijven DONDERDAG 27 JUNI 1940 Vasthouden der Britsche oorlogs vloot in Roode en Middel- landsche Zee De luchtaanval op Palermo Acht en twintig do oden Krachtiger verzet in Zuid-Afrika Japan erkent slechts de regeering-Pétain Nederlanders in Spanje gearresteerd De Fransche vluchtelingen in Zwitserland In Uruguay gearresteerde Duitschers vrijgelaten De feesten in Portugal Spanje en de oorlog MADRID, 26 Juni. (Stefani). Sedert gisteren zijn de eerste exemplaren van de muurkrant „Voz del Pueblo" aangeplakt. Daarin worden de Spaansche eischen uiteengezet ten opzichte van Gibraltar, Rio Tinto, Gran, Pennaroja en andere nationale bezittingen. De toenadering tusschen Belgrado en Moskou De wapentransporten naar China via Birma Fransche ambassadeur bij Lord Halifax Het ,,diplomatenschip" te Lissabon Onrust in Fransch Marokko Scheepsramp in de Iersche Zee Italië en Egypte Het nieuwe bewind in Letland Japansch schip in Karatsji vastgehouden Roemenië vaart weer op de Middellandsche Zee Spoedige uitvoering der plannen verwacht Verdachte wist f 2000 te bemachtigen VOETBAL Achterstand tegen Haarlem in zege omgezet WATERPOLO Uitslag waterpolo-wedstrijd Dolfijn 1—D.J.K. 1 1—1 Beschikking van het waarnemend hoofd van Binnenlandsche Zaken Bij het zwemmen verdronken RETRAITEN Clearingkoersen Omzet 630.000 31 i ir 39} 5 4 10 5 1 s- WISSELKOERSEN 5.05+ 5.05 5.05+ 9.25+ 9.25+ 9.25+ AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT 5.69- 5.85-+ 6.04- 6.18. 6.28.+ 5.67+. 5.83+- 6.03+ 6.16+ 6.26+. 78 79 - 1 77} .78 78 79} - Tarwe Juli 711 Retraitehuis Cenakel, Tilburg Academische examens Examens L. O. Eindexamen Gymnasium Handenarbeid Machinisten-examen FAILLISSEMENTEN 3' 26} ROME, 26 Juni. (Stefani). In de beslissende phase van den oorlog tegen het Britsche rijk aldus de „Giornale d'Italia", zal Italië een belangrijke taak hebben. Niet alleen zal Italië, in samenwerking met de Duitsche weermacht, deelnemen aan den aanval op het Britsche eiland, maar het zal ook in actie komen tegen de krachten van het Britsche rijk, die overal zijn verspreid en waarop volgens verklaringen van Engelsche staatslieden, het weerstandsver mogen rust van de Britsche macht. Door zoowel het verkeer als de oorlogsvloot in de Middellandsche Zee en in de Roode Zee te verlammen, houdt Italië groote eenheden van de Britsche vloot van het Britsche eiland ver wijderd. Bovendien bindt Italië in Egypte 250.000 Brit sche soldaten, ongerekend nog de troepen, die in Kenya liggen. De actie van de Italiaansche luchtmacht is gericht tegen de Engelsche lucht en vlootbases op Malta, te Alexandrië in Egypte, te Port Soedan, te Aden, te Zeila en te Berbera. Het Britsche verweer richt zich uitsluitend regen de open steden van 't schiereiland en tegen de burgerbevolking. Juist deze actie van de Engel sche luchtmacht bewijst dat het systeem der Britsche bases in de Middellandsche Zee voor Italië onverdraaglijk is. De vernietiging van de bases, zoo besluit de „Giornale d'Italia". en de herziening van dit systeem is een vraagstuk van rechtvaardigheid en veiligheid voor Italië en is een van de redenen, waarom Italië aan dezen oorlog deelneemt. 1 ROME, 26 Juni. (Stefani) De lijst van slacht offers is gepubliceerd van een vijandelijken luchtaanval op Palermo den 23sten Juni j.l. Hierbij werden 28 personen gedood en 168 ge wond, onder wie vele vrouwen en kinderen. BERLIJN, 26 Juni. (A.N.P.). Het verzet in Zuid-Afrika, zoo meldt een bericht uit Angola, neemt steeds scherper vormen aan, zoodat het conflict tusschen Engelschen en Boeren ieder oogenblik een burgeroorlog kan verwekken. De protestverklaring van Hertzog, welke betrekking had op de oorlogsverklaring aan Italië, bewijst, dat de oorlogsverklaring is uitgegeven zonder voorafgaande stemming van het parlement en derhalve Inbreuk maakt op de grondwet Het Westminsterstatuut is voor Zuid-Afrika een doode letter geweest. Smuts heeft een direct ter- reursysteem opgericht en bovendien vormt de voortdurende aanwezigheid van Engelsche lucht strijdkrachten een permanente bedreiging. De luchtstrijdkrachten zijn onder voorwendsel van den oorlog tegen Italië samengetrokken in Oost-Afrika en oefenen druk uit op de landelijke massa's der Boeren. Daarbij komt nog de con centratie van groote Engelsche zeestrijdkrachten aan de Zuid-Afrikaansche marinebases van Si- monstown. Hier zijn aanzienlijke afdeelingen mariniers aan land gezet. Sinds gisteren zijn in alle steden der Zuid-Afrikaansche Unie protest- betoogingen aan den gang tegen het optreder. van Smuts in strijd met de grondwet. Vooral de opwinding in Transvaal neemt, zooals reeds eerder door het D.N.B. werd gemeld, het karak ter van een opstand aan. TOKIO, 26 Juni (Stefani) De woordvoer der van het Japansche ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft heden verklaard, dat de Japansche regeering het kabinet-Fétain be schouwt als de eenige wettige regeering van Frankrijk. Over het zenden van een bewakings commissie en eenheden der Japansche vloot naar Fransch Indo-China verklaarde dezelfde woordvoerder, dat onderhandelingen zijn gevoerd met den Franschen ambassadeur in een sfeer van volkomen hartelijkheid en dat van Fransche zijde geen enkel bezwaar is gemaakt tegen het zenden der Japansche oorlogsschepen naar Haiphong. LISSABON, 26 Juni. (D. N. B.) Uit Irun wordt gemeld, dat daar gisterenavond verscheidene Nederlanders uit Frankrijk zijn aangekomen, die een aantal baren goud bij zich hadden tot een waarde van twee milliard francs. Aangezien zij geen geloofwaardige verklaring konden ge ven voor de herkomst van het goud, zijn zij door de politie gearresteerd. Het goud werd in beslag genomen. BERLIJN, 26 Juni. (D.N.B.) Inzake de ge ruchten, dat Duitsch-Zwitsersche onderhande lingen over de Fransche vluchtelingen in Zwit serland gevoerd worden of zullen worden, ver klaart men te bevoegder Duitsche plaatse, dat dergelijke onderhandelingen niet plaats vinden en evenmin voorgenomen zijn. De Duitsche op vatting is, dat een terugbrenging der Fransche vluchtelingen uit Zwitserland geen Duitsch- Zwitsersche, maar een Fransch-Zwitsersche aangelegenheid is. MONTEVIDEO, 26 Juni; (DJSTB.). De Duit schers, die op grond van de Engelsche propa ganda over het z.g. bestaan van een „vijfde colonne" door de autoriteiten in Uruguay waren gearresteerd, moesten vandaag allen op vrije voeten worden gesteld, aangezien gebleken was, dat alle beschuldigingen onwaar waren. Daar mede zUn ook alle geruchten over het bestaan van een „vijfde colonne" onhoudbaar geworden. LISSABON, 26 Juni. (D.N.B.) Hedenochtend hebben de verschillende, ter gelegenheid van de Portugeesche eeuwfeesten benoemde buitenge wone ambassadeurs, in het slot Ajuda, hun ge loofsbrieven aangeboden. Het Spaansche volk wordt opgewekt zich gereed te houden cm den Caudillo te volgen, wanneer hij dat zal vragen. MOSKOU, 26 Juni. (Tass) Het Sovjet-dagblad Troed schrijft over de hervatting van diploma tieke betrekkingen tusschen Rusland en Joego slavië: Het bericht over de vestiging van normale diplomatieke betrekkingen tusschen de Urss en Joego-Slavië is met groote vreugde en diepe voldoening door de volken der beide landen ontvangen in den uiterst gecompliceerden in ternationalen toestand van den tweeden impe- rialistischen oorlog. De vestiging van diplomatieke betrekkingen vormt den grondslag voor de normale, vrucht bare verwezenlijking van verbindingen van al lerlei aard tusschen de beide staten. De struc tuur van de Russisch-Joego-Slavische handels betrekkingen wordt bepaald door overeenkom sten en ontwikkelt zich normaal met volledige mogelijkheid eener latere verdieping. Er is geen twijfel aan, dat de aanknooping van diploma tieke betrekkingen daartoe het best zal bijdra gen. De Joego-Slavische openbare meening heeft groote belangstelling voor de Sovjet-Unie. De aanknooping van normale diplomatieke betrek kingen zal beiden landen veroorloven, nauwere betrekkingen tot stand te brengen op alle ge bieden van het openbare en het staatsleven. TOKIO, 26 Juni. (Reuter) De woordvoerder van het Japansche ministerie van Buitenland- sche Zaken heeft verklaard, dat Japan nog geen antwoord heeft gekregen van Engeland ten aanzien van de wapentransporten naar China via Birma. Hij voegde hieraan toe, dat Japan tot dusverre niet het voornemen heeft gehad, Rusland te verzoeken de wapenlevering aan Tsjoengking langs den zoogenaamden Noord- Westweg te staken. LONDEN, 26 Juni. (Reuter) De Fransche am bassadeur in Groot-Brittannië, Corbin, is van daag door Lord Halifax op het ministerie van Buitenlandsche Zaken ontvangen. Men gelooft, dat Corbin aan Lord Halifax zijn standpunt wilde duidelijk maken. LISSABON, 26 Juni (D.N.B.). Woensdag middag is het Italiaansche diplomatenschip Conté Rosso in Lissabon aangekomen. Aan boord bevonden zich de Engelsche ambassadeur in Rome en 350 Engelschen, alsmede vijf diplo maten van de Unie van Zuid-Afrika. De En gelsche passagiers verklaarden bij hun aan komst, dat zij zoowel voor hun vertrek uit Italië als ook aan boord van de zijde der Italianen goed behandeld zijn. De uitwisseling van diplo maten en de overige passagiers vindt morgen vroeg plaats. TETOEAN, 26 Juni. (D.N.B.) Uit de centra van Fransch-Marokko, in het bijzonder uit de streek van Fez, komen berichten, volgens welke de Arabische bevolking in verzet komt tegen den stroom van vluchtelingen uit Frankrijk. Vol gens deze berichten is het voor de hotels, waar de vluchtelingen hun intrek hebben genomen, tot protestdemonstraties gekomen. Arriveerendè vluchtelingen moesten overdag op de vliegvelden worden gehouden en des nachts onder sterke politiebegeleiding naar de hotels worden ge bracht BELGRADO, 26 Juni. (D.N.B.) Volgens een bericht van het Joego-Slavische blad „Pollti- ka" is het 8700 ton metende vrachtschip „La- bud" der „Jadranska Plovidba" in de Iersche Zee gezonken. Vermoedelijk is het schip op een mfjn geloopen. De opvarenden zijn gered. Het schip was onderweg van Zuid-Afrika naar Li verpool. ROME, 26 Juni. (D.N.B.)Naar van bevoegde Italiaansche zijde wordt verklaard, bestaat tus schen Egypte en Italië geenszins de oorlogstoe stand, daar Egypte tegenover Italië, evenals te genover Duitschland zich beperkt heeft tot het afbreken van de diplomatieke betrekkingen. RIGA, 26 Juni. (D.N.B.)-. De nieuwe Letland- sche premier, prof. Kirchensteins, die tevens de functie van minister van Buitenlandsche Zaken vervult, heeft heden voor de eerste maal het in Letland geaccrediteerde corps diplomatique ont vangen. Binnen het kader van de nieuwe poli tieke ontwikkeling in Letland en de door den nieuwen Letlandschen minister van Binnen- landsche Zaken aangekondigde mutaties op be langrijke posten van bestuur, is Austrums, tot dusverre directeur van het departement van politie in het Letlandsche ministerie van Bin- nenlandsche Zaken, op eigen wcnsch uit zijn functie ontslagen. In zijn plaats werd Fricis Dukats benoemd. Generaal Rosensteins, tot dus verre chef van den Letlandschen legerstaf, is met verlof gezonden. Hij wordt vertegenwoor digd door kolonel Jeske. TOKIO, 26 Juni. (D.N.B.). Groot opzien heeft in Tokio het bericht gewekt, dat het Japansche s-s. Sumatra Maroe in Karatsji wordt vastge houden en dat er voorloopig geen kans is op verder varen van dit schip naar Bombay. Een tweede bericht meldt, dat de Britsch- Indische regeering voor een week deze havens voor schepen van derde staten gesloten heeft. Karatsji en Bombay als de verschepingsha vens voor katoen zijn buitengewoon belangrijk voor Japan. Een belemmering der scheepvaart zou, naar het semi-officieele agentschap Domei meldt, een emstigen toestand in het leven roe pen BOEKAREST, 26Juni. (Reuter) Gemeld wordt, dat de scheepvaartverbindingen tusschen Roemenië en de havens aan de Middellandsche Zee hersteld zijn. Het A. N.P. bericht: Naar wij vernemen zijn, zoowel van Duit sche zijde als van Nederlandsche zijde, voor bereidingen getroffen voor het zenden van Ne derlandsche kinderen naar de Oostmark en wel meer in het bijzonder naar de streek Ober- Donau. De Duitsche afgevaardigden voor die orga nisatie hebben te 's-Gravenhage een centraal bureau ingesteld en hebben reeds Dinsdag be sprekingen gevoerd met den heer Frederiks, secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken. De heer Frederiks heeft de Duitsche afge vaardigden in contact gebracht met den heer H. J. van Senten, directeur van het Instituut tot ondersteuning van behoeftige Nederlanders in het buitenland, welke instelling te Arnhem haar zetel heeft. Naar wij vernemen zijn de besprekingen tus schen de Duitsche afgevaardigden en den heer Van Senten, welke besprekingen uitsluitend be trekking hadden op de uitvoering van het voor nemen tot het zenden van Nederlandsche kin deren naar de Oostmark, zeer bevredigend ver- loopen. Ten einde die voorbereiding zoo effec tief mogelijk te maken is te 's-Gravenhage ook een Nederlandsch Centraal Bureau opgericht, dat nauw contact zal onderhouden met de hier- voren genoemde Duitsche centrale instelling. Gezien den voortgang der besprekingen tus schen deze genoemde instanties, valt het te ver wachten, dat aan de plannen, welke bestaan, reeds zeer spoedig uitvoering zal worden ge geven. Nader vernamen wij nog, dat het de bedoe ling is, kinderen uit alle streken van Nederland aan dezen büzonderen „vacantie-tour" deel te laten hebben, doch wel in het bijzonder kinde ren uit kringen, welke door de krijgsbedrijven hebben geleden. Daar de reis naar de Oost mark van vrij langen duur is, zal men zekere leeftijdsgrenzen moeten stellen, welke ongeveer liggen tusschen 8 en 14 jaren. De kinderen, zoo vernamen wij, zullen in tehuizen, hotels, doch ook bij particulieren worden opgenomen en on der voortdurend toezicht staan. Op een buitengewoon geraffineerde wijze heeft de 29-jarige N., te Hengelo, die geen on bekende voor de politie is, kans gezien een za kenman voor een bedrag van f 2000.op. te lichten. Het was aan N. bekend, dat deze zakenman een behoorlijke bankrekening had. N., die in het bezit was van een handteekening van zijn slachtoffer, schreef een vijftal kwitanties uit tot een totaal bedrag van f 2000.waarna hij de kwitanties endosseerde en zich aan een bank te Hengelo vervoegde, waar hem het bedrag uitbetaald werd. Spoedig werd evenwel de gepleegde fraude ontdekt en aangifte bü de politie volgde. De politie wist den dader te achterhalen en N. werd gearresteerd. Hij zal naar Almelo overgebracht worden, om ter beschikking van den officier van Justitie gesteld te worden. In een wedstrijd die tweemaal 40 minuten duurde de gasten moesten nog met den laat- sten trein naar de Spaarnestad terug heb ben de elf tallen, van Amsterdam en Haarlem ten tweeden male hun krachten in den strijd om den A.S.B.-beker gemeten en na een fuc- looze eerste helft, waarin zij een verdienden 1—0 achterstand opliepen, wisten de hoofd stedelingen, krachtig opgestuwd door invaller Fischer, tenslotte met 3—1 beide punten uit het vuur te sleepen en daardoor hun positie aan den kop van de ranglijst beduidend te ver beteren. De eerste minuten waren voor de Haarlem mers, maar de Amsterdamsche verdediging liet zich niet verschalken en stuwde al spoedig haar voorhoede in de richting van het Haarlemsche doel. Aanvankelijk was het een friscb aantrekke lijk spelletje, maar al heel gauw zakte het tempo en werd het een vrij doelloos heen en weer getrap. waarbij de gasten nog het meest gelukkig opereerden. Toch duurde het nog een half uur voordat de roodwit-gestreepten er in slaagden Ferwerda te pas3eeren. Dat gebeurde toen Sterk op den linkervleugel den bal te pakken kreeg. De V-S.V.'cr omspeelde Wilders ec schoot toen op doel. Van Stokken verander de het leer van richting en onhoudbaar voor Ferwerda verdween dit in het Amsterdamsche net. (0—1). De gastheeren probeerden toen het spel te verplaatsen, maar de voorhoede bracht er niets van terecht en zoo kon Haarlem met een ver dienden voorsprong gaan theedrinken. Draeger, die er in de eerste helft vrijwel niets van terecht had gebracht, was na de pauze vervangen door Fischer. Dat bleek een beduidende verbetering, want de tweede pe riode was nauwelijks drie minuten oud, toen de Ajaxcied een hoog schot loste, dat onhoudbaar voor Wille in den uitersten bovenhoek ver dween (11). Vlak daarop kreeg de invaller den bal in het middenveld opnieuw te pakken. Hij gaf het leer af aan Hazeweijer, maar kreeg het weer terug en probeerde het toen zelf maar. Ten tweeden male werd Wille met een hoog schot gepasseerd. Amsterdam had de leiding geno men 21. Fischer bleef doorsjouwen en dat had blijk baar een goeden invloed op de overige spelers. Nu liet Wille zich van zijn beste zijde kennen, om echter na ruim een kwartier over een laag en o.i. zeer goed houdbaar schot van Westphal heen te duiken. 31. De Haarlemmers probeerden nog hardnekkig den achterstand in te loopen, maar véél succes hadden zij bij de Amsterdamsche verdediging niet. Eenmaal nog liep Balvers een voorzet van de Winter achter Ferwerda, maar dit bleek een handsdoelpunt te zijn, zoodat de eindstand 31 bleef. Eind Mei werd op initiatief van den heer H. G. Hey, directeur van het Rijksbureau voor Distributie van Textielproducten voor den han del, een contactcommissie gevormd uit de door den oorlog getroffen textielbedrijven te Rotter dam. Deze commissie, onder leiding van haar voorzitter, den heer A. H. Vegter, riep alle Rot- terdamsche textielfabrikanten, -grossiers en -détaillisten op en stelde een werkprogramma samen. In de vergadering van belanghebbenden, wel ke 28 Mei werd gehouden, verleende de verga dering aan de contactcommissie vrij mandaat voor haar werkzaamheden. Het werkprogram ma werd daarna gepubliceerd. Vele besprekingen werden vervolgens gevoerd, waarbij de commissie contact kreeg met vele officieele instanties, waaronder de Stichting Rotterdam 1940. Met medewerking van deze stichting werd Dinsdag j.l. besloten de „Rotterdamsche Con tactcommissie uit door den oorlog getroffen Textielbedrijven" om te zetten in een stichting, genaamd „Textielstichting Rotterdam". De nieuwe stichting heeft ten doel den wederopbouw en het versohaffen van hulp bij den wederopbouw van door den oorlog getroffen te Rotterdam uitgeoefende tex tielbedrijven. De stichting heeft van het Rijk de be schikking gekregen over een crediet van 2y„ millioen. Zij heeft de bevoegdheid, aan haar leden bepaalde credieten te verleenen voor het aanleggen var. nieuwe handels voorraden. Leden der stichting zijn cie door den oorlog getroffen Rotterdamsche textielfirma's, die van de stichting een crediet ontvangen tot aan koop van koopmansgoederen. Het bestuur der Textielstichting Rotterdam is samengesteld uit de vroegere leden der Rot terdamsche contactcommissie uit de door den oorlog getroffen textielbedrijven, t.w.: H. A. Vegter, le voorzitter; A. E._ Dehnert, 2e voor zitter; F. G. van. Essen, le secretaris-penning meester; Th. J. Kuyper, 2e secretaris-penning meester; H. A. Both, H. H. de Klerk, M. Bos man, S. Aptroot en L. de Vries, bestuursleden. Het bureau van de stichting is gevestigd in het gebouw St. Homobonus, Walenburgerweg 130, Rotterdam. Op 24 Juni heeft de secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken, de volgende beschikking getroffen: De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Binnenlandsche Zaken, Gelet op artikel 97 b, tweede lid, van het Al gemeen Rijksambtenarenreglement, artikel 68b, tweede lid, .van het Algemeen Reglement Rijkshoogere Burgerscholen, artikel 69b, tweede lid, van het Algemeen Reglement Rijkskweekscholen, artikel 67b, tweede lid, van het Ambtenarenreglement Rijksleerscholen en Rijks lagere scholen en art. 90, tweede lid, van het Algemeen Ambtenaren reglement Staten-Generaal, Besluit als volgt: 1) In de beschikking van den voorzitter van den Raad van Ministers d.d. 13 September 1938. vervalt: 1. punt b, luidende: b. De Nationaal Socialistische Beweging (N.S.B.), de Nationaal Socialistische Nederlandsche Ar beiders Partij (groep Kruyt), de Nationaal Socialistische Nederlandsche Ar beiders Partij (groep Van Rappard), het Nederlandsche Volksfascisme „Zwart Front", de Nederlandsche Volkspartij (N.V.P.). II. Van punt c het slotgedeelte, luidende: ,„En als nationaal-socialistische mantelorganisa ties, onder andere: de Nationale Jeugd Storm, de Nederlandsche Werknemersvereeniging met aangesloten vak- en ontspanningsgroepen, de Nationale Reisvereeniging, enz. 2. De evengenoemde vereenigingen worden der halve niet meer gerekend tot de vereenigingen, die om de doeleinden, welke zij nastreven, of de middelen, welke zij aanwenden, de behoorlijke vervulling door den ambtenaar in 's Rijks dienst van zijn pli.cht als ambtenaar in gevaar kunnen brengen of kunnen schaden. Deze beschikking treedt in werking op den dag van afkondiging. Woensdag is de heer A. van Nijnanten, voor zitter van de Commissie voor de Vluchtelingen te Breda, met den heer J. Meeus, evacuatiecom missaris, en den heer van Dijk naar Frankrijk vertrokken, teneinde de vluchtelingen aldaar te verzamelen en hun alle hulp en steun te ver leenen voor een spoedigen terugkeer. De hulp actie strekt zich niet alleen uit tot de Breda- sche vluchtelingen, maar tot alle Nederlanders. Aan de hand van nauwkeurig bijgehouden lijs ten van de vluchtelingen van Breda en omge ving en vele honderden gegevens van personen buiten Breda, zal de commissie al het mogelijke doen om allen op te sporen en behouden thuis te brengen. Daar de volledige medewerking der Duitsche autoriteiten tot in finesses gere geld is, zal de terugkeer al zal die door de groote afstanden natuurlijk vele dagen in be slag nemen betrekkelijk snel geschieden. Is de heer van Nijnanten in staat, lijsten van hen, die zich in Frankrijk bevinden, al eerder naar Nederland te zenden of radiografisch door te geven (er gaat een kortegolf-zender mee), dan zal hjj dit stellig doen en wordt er te Breda voor gezorgd, dat deze lijsten zullen worden ge publiceerd en ter inzage gelegd op het gemeente huis en op Koninginnestraat 80. Zouden tijdens zijn afwezigheid de lijsten wor den ontvangen, die de Zwitsersche gezant voor Breda zou trachten te verschaffen, of die de heer van Nijnanten via het Internationale Roo de Kruis in Genève heeft aangevraagd, dan zullen deze eveneens worden gepubliceerd. Men valle het Lenigingscomité te Breda niet lastig met aanvragen en inlichtingen, die toch nu niet tc geven zijn, maar wachte even gedul dig af. Nadrukkelijk wordt voorts verklaard, dat. deze hulpactie alle Nederlanders geldt en zich uitstrekt over geheel Frankrijk tot Bordeaux. Zekere A. V., woner.de te Ossendrecht, die met eenige vrienden aan het zwemmen was in de Ossendrechtsehe vennen nabij de Groote Meeren en daarbij te water dook, kwam tot grooten schrik van zijn metgezellen niet meer boven. Onmiddellijk werden reddingspogingen in het werk gesteld, doch toen men V. op het droge had gebracht bleken de levensgeesten reeds geweken. De nog eenigen tijd toegepaste kunstmatige ademhaling kon geen redding brengen. Koersen /vor stortingen op 27 Juni 1940 te gen verplichtingen, luidende in Reiclismarken 75.41, lires 9.55, Deensche kronen 36.40, Noor- sche kronen 42.80. Juni 26 25 24 Air Reduction 38 38 40} Allied Chemical 147 148 151 American Can Co. 97} 98 98} American Radiator 5 J 8 5} 5} Am. Smelt Ref. 35 J 36} 37} Am. Tel. Tel. 156 155} 157 Am. Tobacco B 76} 77 76} Am. Waterworks 8} 8} 9} Anaconda Copper 20 20} 20} Atchison Topeke 15 15 15} Baltimore Ohio 3} 3} Bethlehem Steel 72} 73 76} Canadian Pacific 2} 2} 2} Ches. Ohio 35} 36 37} Chicago Rock Isl. Chrvsier Motor 60} 61 63} Dupont de Nem. 136 157 161 General Electric 31 31 32} General Foods 39} 40} 40} General Motors 41} 42} 43} Good Year 14} 14} 15} Hudson Motor 3} 3} 3} Intern. Nickel 20} 20} 21 Intern. Tel. en Tel 2} 3 3 Kennecott Copper 25} 26} 27} Missouri Pac prei IT IT Montgomery Ward 37 37 Now York Central 11} 11 11 Norfolk Westeri i98 195 200 North Am. Comp. 18} 18} 20 Northern Pacific 5} 6 Packard 3} 3 3 Pennsylvania 18} 18} 18} Proctor Chambli 58} 59} 59} Radio Corporation 4} 4 S 4} Uep. Steel 16} 16} 17} Sears Roebuck 70} 71 i 7 2} Shell Union Oil 8} 8 8} Southern Pacific 7} 8 8} Sotthern Railway 10} 11 i Standard Brands 5} 5 4 5} Stand. Oil of N.-J. 33} 32} 33} Union Pacific 77 78 78} United Aircraft 33 34} 38 United Corp 2 2} U. S. Rubber 19 19} 20 i U. S. Steel 50} 50} 53} Yoolworth Building 31 32} 32} ex dividend ex coupon. NEW YORK, 26 Juni Slotkoersen Junl 26 25 24 Amsterdam t Londen 3.73 3.72 3.72 Parijs i 1"™" Berlijn 40.10+ 40.10+ 40.10+ Brussel i Rome Madrid Zwitserland 22.60 22.58 22.61 Weenen Stockholm 23.87 23.87 23.87 Montreal 81.500 81,250 81.000 B. Aires Paplei 29.78 29.78 29.78 B.Aires Markt 21.40 21.35 21.80 Yokohama 23.48 23.48 23.48 NEW YORK, 26 Juni 26 Juni 25 Juni 26 Juni 25 Juni Katoen Nieuw contract Juli 10.49 10.30-- Jan. Oct. 9.18.20 9.12-13 Mrt. Dec. 9.06 8.96Mei (Rio - Nieuw contract) Koffie 8.96 8.85.- 8.80-8.68-70 8.64-- 8.5 3- (Santos) Juli Sept Dec. Sept. Mrt. Mei Suiker Juli 0.95 Sept. 0.98 Dec. 1.01 Mrt. 103 Rubber Standaard Juli 21.60 Sept 19.25 Oct. 18.50 Dec 18.00 Tin Loco 3.76--f- 3.76 3.86 3.84+- 4.00. 3.98+- 4.15-4.13+- 0.95 1.00 1 1.02 1.03 Juli Sept. Dec Mrt. Mei Mei Juli Sept. 1.05 1.06 1.07}+ 109 1.09}+ Lil 21.51 18.90 18.15 17.55 Jan. 17.70 Mrt. 17,35 Mei 17.28 17.30 16.95 16.88 52'25 52.25 Termijn 51.00 90 dagen 49.75 49,75 51.25 26 Juni 25 Juni Tarwe Juli Sept. Dec Maïs Juli 60 Sept. 59 Dec 57 Reuzel Juli 5.65 Sept 5.85 78 4 78 61 -- 59 - - 57}- 5.60 5.77 CHICAGO, 26 Juni 26 Juni 25 Juni Haver Juli 41 40}- Sept. 42 42 Dec 45 44 f Rogge Juli 31 30} Sept. 29} 28 J Dec. 29}29} 26 Juni 25 Juni Oct. 73 f Dee 74 Rogge Juli 41 Oct 40} Dec 41 Haver Juli 29} Oct- 27} 71 fJuli 73} 74} 41 41 41 29? 27} Oct. 5.95 5.87 Dec. 6. i0 6.05 WINNIPEG, 26 Juni 26 Juni 25 Juni Gerst 32} 32}-- 33 33 34}- 34} Lijnzaad 130 133 Oct. Dec. Jul) - Oct - Mei 1.26 1.29 9—12 13—16 16—19 19—22 22—25 27—30 2— 5 5— 9 10—13 13—16 16—20 20—23 24—27 27—30 31 Au; 3— 6 20—24 Juli Derde Orde H. Franciscus. Juli Meisjes. Juli Ongehuwde dames middenstand. Juli Meisjes 1517 jaar. Juli Huismoeders. Juli Meisjes. Aug. Meisjes. Aug. Dames onderwijzeressen. Aug. Meisjes, die streven naar een hoo- ger godsdienstig leven in de wereld. Aug. Ongehuwde dames. Aug. Dames onderwijzeressen. Aug. Derde Orde H. Dominicus. Aug. Meisjes. Aug. Mariale retraite, g.—3 Sept. Meisjes, i Sept. Jong gehuwden. Sept. Dames verpleegsters. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, cum laude, de heer P. Korringa, geb. te Heemstede, en op proefschrift de heer A. Gorter, geb. te Water graafsmeer. Geslaagd voor het candidaats-examen rechten de heeren J. Groenendaal en R. Feenstra. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de let teren en wijsbegeerte, op proefschrift, de heer A. B. Nederlof, geboren te Rotterdam en wo nende te Hilversum. Geslaagd voor het candidaatsexamen genees kunde, de dames: M. A. van Nieuwland, Rijs" wijk; I. Th. Th. Westphal, Voorburg; M. M- van Burkom, Den Haag; J. R. Koetsier, Den Haag; H. M. van Els, Rotterdam; en de hee ren: F. Duyfjes, Treebeek; F. Drucker, Rotter dam; J. van Randwijk, Dordrecht; S. Braad- baart, Rotterdam; E. Verbeek, Den Haag; J. A. Charbon, Stellendam; A. B. Bijnen, Den Haag! J. M. Hoek, Rotterdam; H. Fermin, Amster-^ dam; H. P. Groeneveld, Rotterdam; R. van" Lunsen, Den Haag; J. H. A. Mulders, Den Haag; R. L. Cornelissen, Wassenaar; J. Wins- ser, Leiden; L. C. M. Schrijver, Leiden; W. A- Bax, Vlaardingen; J. v. d. Ende, Rotterdam! H. C. Stam, Warnsveld (bij Zutfen)A. Scha berg, Poortugaal; W. van Rijn, Rotterdam; W- van Bork, Ginneken; Th. Jongeling, Rotter dam; C. G. Westerhof, Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen klassieks letteren, de heer J. C. Kist, Leiden. BERGEN OP ZOOM (Maria-Kweekschool) Geslaagd de dames F. J. Ph. M. Hertoghs, Roo sendaal; M. H. J. Joosten, Weert; M. C. A- Klaassen, Breda! W. C. van Meel, Wouw cn O. M. P. M. Melis, Breda ROTTERDAM. (Kweekschool St. Lucia). Ge slaagd: de dames H. A. van Basten, Amster dam; J. Bloem, Haarlem; E. M. J. A. Brom. Haarlem; J. M. Harmsen, Rotterdam; G. H. van Hoek, Amsterdam; K. Tj. N. Kho, Fort de Koek. WINSCHOTEN (Rijkskweekschool). Ge slaagd: Annie Starke, Winschoten; StienuS Tuitjer, Bellingwolde; Jannetta Verver, Nieu- we-Schans; Aaltje Westerhuis, Finsterwolde! Geesje Wiegman, Midwolda 's-GRAVENHAGE. (R.K. lyceum voor meis jes, afd. gymnasium). Na verlengd examen ge slaagd voor dipl. A: T. Hendriksz, J. van der Linden en M. Walhain. Voor dipl. B: de dames M. Koop en P. Matzen 's-GRAVENHAGE. (Rijkskweekschool, Konih* gin-Emmakade 36). Geslaagd de dames: A. T- Bok, W. F. van Dalen, J. M. Kiers, H. C. Loo- mans, E. M. B. Tennissen, J. van der Veem C. Visser, C. P. de Haas, allen te 's-Graven hage; P. J. Blik en J. Nijbakker, Delft; J. C. p- Daniëls, Oegstgeest, en H. van Beveren, Rijs wijk. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor voorloops diploma de heeren; J. van der Mark, Amers foort; J. M. van der Pas, Zuilen; P. de NaijeL Hekelingen; M. B. Rijn, Goes; G. van den Dbol, IJmuiden; C. M. van Dijke, Kruiningeh en W. K. Breman, Den Haag. Opgegevem door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. .Amsterdam'. Surséance verleend: Door Sieds van Straten, kassier, wonende Dokkum, is aam de Arrondisserr.ents-Rechtban* te Leeuwarden een verzoekschrift tot het bes® men van surséance van betaling ingediend. Vg°* ïoopig verleend. Bewindvoerder is Mr. K. terling, Leeuwarden. Verhoor: Donderdag 5 tember 1940, des. n.m. 2 uur, in het Paleis va1 Justitie te Leeuwarden. Op 19 Juni 1940 is door de Comm. Venn. van" den Berg and Sons. bloem'böllenkweekerij en -handel, te Breezand. gemeente Anna' Faï;, lowna. van welke vennootschap beheerende ven nooten zijn Cornelis van den Berg en Johantie Cornells van den Berg, beiden bïoerr.'bollenkws® ker, te Breezand, gemeente Antla Paulowna, diend eeni verzoekschrift, strekkende tot het bf komen van verlenging voor den duur van t® hoogste 1 y2 jaar van de surséance vati betalt"»' aan die vennootschap en haar behoorende ven nooten voor den duur van zes maanden verleen bij beschikking, van 14 Maart 1940, welke ternU) geacht wordt te zijn ingegaan op 28 Decern0® 1939. D.d. 22 Juni 1940 is het verhoor bepaald 14 September 1940, te 10 uur v.m., ter RaadKa ir.er der Arrondisscments-Rechtbank te Al km®.® Bewindvoerder is Mr. A. J. 'M. Leesberg, te A" maar. Uitgesproken:' 24 Juni. J. L. Aarnoudse, Rijswijk (Z.H.), VVal deck Pyrmontlaan 24. R.c. Mr. F. J. de Jong. cu rator Mr. H. G- Bosch, den Haag, P. A. Ramaer, commissionair in effecten, va Boetzelaerlaan 90, en wonende van Meerkerk® straat 5, den Haag. R.c. Mr. J. H. van Laer, cur® Ti-vt .TVir "IVPr .T TVT M van AftP.h van Wiick. Ah*- Deo. 27 tor Jhr. Mr. J. M. M. van Asch van Wijck, Haag. H. Keizer, garagehouder, den Haag, Heinsiusstraat 116. R.o. Mr. L. Vliegenthart, 0 rator Mr. W. J. Bollen, den Haag. J. Chr. van der Horst, handelend onder naam Eerste Leidsche Chroom Industrie firm, van der Horst. Voorschoten. Leidscheweg R.c. Mr. A. J. Paulus, curator Mr. W. de Clef- i* Leiden. Opgeheven wegens gebrek aan actief: j, 20 Juni. M. Gruyters, draadtrekker. Hoimo*1 24 Juni. J. J. Wesselman, timmerman cn. aa' nemer, Amsterdam.. N.V. N.I.V.O., Nederï. Instituut voor v bruiks-Ontwikkeling, Blaricum. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 18 Juni. J. Th. Kalfsbeek, handelaar in ver waren, Leeuwarden. Geëindigd door het veï5W. dend worden der eenige uitdeelingslijst. V' nihil aan conc. cred. TntK- A. Koning, slager, Twijzelerheide. Idem. u nihil aan cono. crediteuren. A. van der Schoot, handelende onder de DJ-A, Et. Schoot, klompenhandelaar, Franeker. 1° Uitk. nihil aan conc. crediteuren. tapiJ1- 21 Juni. H. J. Kistemaker, slager, Arnhem'. IO Uitk. 100 pet. frpïi' 22 Juni. G. Gerritsen, lijstenmaker, NijmP» Idem. Uitk. nihil aan conc. cred. ,,«r- J. G. Hoff. Rijswijk. Geëindigd door het v-gg bindend worden der uitdeeiingsljjst. Uitk. pet. conc. cred. jjad G. W. Piepers, electricien, Terborg. GeMJJjLé* door het verbindend worden der eenige uit" fingslijst,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2