UIT DEN OMTREK STAd|§|tJW! TOONTJE VAN TEUTEN Tuinbouwschool krijgt een nieuwe bestemming ZATERDAG 20 JULI 1940 BEVERWIJK GEM. DIENSTEN EN U.L.O.- SCHOOL ZULLEN ER WORDEN GEHUISVEST Stichting van een lagere tuinbouwschool OPROEP OM VERDERE HULPVERLEENING WANDELWEG TE WIJK AAN ZEE NIEUWE ROOILIJN VOOR DE BREESTRAAT VELSEN DE KINDERUITZENDING NAAR DE OSTMARK UITBREIDING POLITIE CORPS GEMEENTELIJKE FIN AN- CIëN OVER 1939 Aanzienlijk batig slot College van B. en W. Subsidie voor de lagere tuinbouwschool Nieuwe leerplannen Vervoer van schoolkinderen Bureau voor jeugdregistratie HILLEGOM ZAANDAM Harmonische lichaams ontwikkeling In Augustus worden weer proeven afgenomen R.K. Schaakclub Het Witte Paard MARKTEN kleine advertenties DEZE RUBRIEK VERSCHIJNT IN 10 DAGBLADEN BETREKKINGEN BREIWERK B.z.a. WINKEUUFFR. B.z.a, R.K. JONGEDAME HUISHOUDSTER R.K. PASTORIE Huishoudster of 2e Meisje HUISHOUDSTER BETREKKINGEN R.K. DIENSTBODE NETTE R.K. HUISHOUDSTER TE KOOP Zaken en Huizen TE KOOP 3 Brandbluschapparaten RADIO Voer- en Vaartuigen| DIVERSEN RADIO „MARC0" HIJ LEEFT WEER LICHTGEV. VERF HUWELIJK R.K. HUISHOUDSTER ZELFST. R.K. DIENSTBODE Lessen Gevraagd en Aangeboden] PRAKTIJKDIPLOMA'S RESA - ARNHEM RADIO-OPLEIDING „DE TELEGRAAFSCH00L" RADIO-TELEGRAFIST ZEE- OF LUCHTVAART RADIOTECHNICUS EN RADIOMONTEUR B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot aankoop van het gebouw van de R.K. Tuinbouwwinterschool met internaat aan den Kees Delfsweg, ten einde daarin de openbare U. L. O. school, tevens verschillen de gemeentelijke diensten, zooals de Arbeids beurs, Distributie kringkantoor en het Bureau voor Jeugdregistratie te kunnen huisvesten. De huisvesting van de openbare U.L.O. school heeft gedurende de laatste jaren regelmatig de aandacht gevraagd. De school biedt ruimte voor 90 leerlingen, doch door het vakonderwijslokaal ook als gewoon leslokaal te gebruiken zijn er thans ongeveer 120 leerlingen onder leiding van vier leerkrachten geplaatst Het aantal leerlin gen is echter zoodanig toegenomen, dat per 1 Jan. a.s. en misschien reeds per 1 Sept. a.s. een vijfde leerkracht moet worden aangesteld. Een leslokaal is voor dezen echter niet aanwezig en het moet ook uitgesloten worden geacht, aan de meer dan 120 leerlingen in de tegenwoordige lokalen een plaats te geven. Geruimen tijd zijn dan ook reeds plannen in overweging om te ko men tot stichting van een nieuw gebouw voor de XT. L. O. school. Inmiddels werd door B. en W. kennis geno men van het voornemen der R.K. Onderwijs- vereeniging van den L. T. B. om de bestaande R.K. Tuinbouwwinterschool om te zetten in een lagere tuinbouwschool, ten gevolge waarvan haar schoolgebouw aan de Baanstraat buiten gebruik zou komen. Onderhandelingen met het bestuur hebben geleid tot een voorloopige over eenkomst, waarbij het bestuur zich bereid ver klaart het schoolgebouw, benevens het daarbij behoorende internaat aan den Kees Delfsweg aan de gemeente te verkoopen. Het schoolgebouw aan de Baanstraat verkeert in een goeden staat en is zeer geschikt voor de huisvesting van de openbare XT. L. O. school. Het gebouw bevat 5 ruime leslokalen, benevens een natuurkundelokaal. Het laat zich aanzien, dat in de naaste toekomst de behcefte aan uitbreiding van schoolruimte voor de huisves ting van openbare en bijzondere scholen zich sterk zal blijven doen gevoelen. Naar bevind van zaken zal dan in de komende jaren de definitieve bestemming van dit schoolgebouw kunnen worden bepaald. Het voornemen bestaat, dat voor de nieuw op te richten lagere tuinbouwschool door de onderwüsvcreeniging een nieuw gebouw zal worden gesticht nabij den Grooten Houtweg. De plannen daarvoor zijn reeds uitgewerkt en bij de bevoegde instanties ingezonden. In afwachting daarvan is het de bedoeling, dat tijdelijk voor ten hoogste twee jaren enkele lokalen der openbare U. L. O. school aan de Akerendamlaan door de gemeente daarvoor beschikbaar worden gesteld Als regel geldt, dat de gemeente, waar een lagere tuinbouwschool is gevestigd, voor de huisvesting van deze school zorg draagt en daarenboven in het niet door Rijkssubsidie gedekte tekort een bijdrage ver leent. Zoolang de lagere tuinbouwschool in de school aan de Akerendamlaan gevestigd blijft, is deze bijdrage te stellen op maximaal 500. per jaar. Zoodra de school in het nieuwe ge bouw wordt ondergebracht, zal het gemeentelijk subsidie 50 pCt. van het exploitatietekort bedra gen tot een maximum van 750.— per jaar. Het spreekt vanzelf dat ook de omliggende ge meenten een bijdrage zullen verleenen naar ge lang leerlingen uit die gemeenten de school zul len bezoeken. Wat de toekomstige bestemming der vrijko mende XT. L. O. school betreft, komt het B. en W. voor, dat deze een uitstekende huisvesting zou bieden voor de centrale school voor het 7e en 8e leerjaar. Aangezien de Vondelschool ook groeiende is, zal deze te zijner tijd beslag moe ten leggen op een of twee der lokalen, thans door de centrale school in gebruik. Het gebouw aan den Kees Delfsweg (in ternaat) zouden B. en W. willen bestemmen voor huisvesting van het distributiekring- kantoor, de arbeidsbeurs en het bureau der jeugdregistratie en voor ontlasting van de ten stadhuize overbelaste ruimten. Zooals bekend is, was het gebouw aan de Breestraat 41, waarin thans het distributiekan toor gevestigd is, bestemd voor kantoor van den gemeente-ontvanger. De zich steeds meer en meer uitbreidende taak van het distributiekan toor maakt het dringend noodzakelijk, dat on verwijld wordt uitgezien naar een ruimer ge bouw. Deze ruimere lokaliteiten zijn aanwezig in het gebouw aan den Kees Delfsweg. Het ge bouw aan de Breestraat kan dan door den ont vanger worden betrokken, ten gevolge waarvan ook de dienst voor sociale zaken een betere huisvesting verkrijgt. De arbeidsbeurs, thans gevestigd in het ge bouw Raadhuisstraat 7, heeft eveneens dringend behoefte aan uitbreiding der lokaliteiten. Dit klemt te meer, nu onlangs besloten is tot in stelling van een bureau voor de jeugdregistra tie. Deze diensten kunnen worden ondergebracht in de benedenlokaliteiten van het voormalig internaat. De beschikbare ruimte ten stadhuize beant woordt reeds lang niet meer aan de eischen, Welke daaraan door de huidige administratie en het overige gebruik van het huis der gemeente Worden gesteld. Een nadere voorziening te dien aanzien kan geen uitstel meer lijden. De boven verdiepingen van het gebouw aan den Kees Belfsweg bieden ruim voldoende gelegenheid om het stadhuis te ontlasten en kunnen voorts uitstekend worden benut als bergruimten, waar kan een nijpende behoefte bestaat. Het voornemen bestaat om het gebouw aan den Kees Delfsweg, in afwachting van de goed keuring der overeenkomst, reeds onmiddellijk ia gebruik te nemen. Wethouder W. v. Dok verzoekt ons opneming van het volgende: Nu de verdeeling heeft plaats gevonden van hulpmiddelen, welke in ruime mate door het Nederlandsche volk waren bijeengebracht voor de bevolking der geteisterde gebieden, gewerd ons. van de Regeeringscommissie voor hulpver leening de mededeeling, dat er nog steeds van alles te kort is en er groot gebrek is aan tallooze onontbeerlijke goederen van allerlei aard. Ge noemde Regeeringscommissie verzoekt ons nog maals een beroep op de Be.verwijksche bevolking te doen voor het bijeen brengen van huishoude lijke artikelen, die gemist kunnen worden. Kleeding, schoeisel, beddengoed, ledikanten niet alleen, maar ook kasten, tafels, stoelen, schilderijen, spiegels, kachels, kleeden, kapstok ken en alles wat dienstbaar gemaakt kan worden om aan te vullen wat in honderden gezinnen verloren is gegaan, zal met groote dankbaarheid worden aanvaard. In de week van 22 tot 29 Juli a.s. zal voor dit doel met vrachtwagens nogmaals langs de hui zen worden gereden en ieder, die nog iets te missen heeft voor hen die alles hebben ver loren, wordt verzocht, dit klaar te zetten en hiervan ten spoedigste schriftelijk mededeeling te doen ten Raadhuize. Voor beraadslaging omtrent den aard der te schenken goederen kan men zich tevens ver voegen bij de dames: mevrouw Moens, Vondel laan 61; mevrouw Habers, Duinwijklaan 19; mevr. Kemp geb. Haan, Str. v. Linschotenstraat 39; mevr. Frölich, C. H. Moensstraat en den heer Ir. Snethlage, Vondellaan 30. Zij, die zelf in de gelegenheid zijn de goederen te brengen kunnen deze afgeven in de voor malige huishoudschool aan de Raadhuisstraat. Ook de eenvoudigste huismeubelen zijn welkom. Voor het ophalen en lossen en laden van de goederen zijn krachten noodig, waarvoor een beroep wordt gedaan op de oudere schooljeugd. Aanmelding s.v.p. vóór 23 Juli bij den concierge van het raadhuis. Beantwoordt het dringend beroep van het Regeeringscommissaraiat: Hulpverleening aan geteisterde gebieden met een lawine van voor u overbodige goederen. Kortgeleden werd een aanvang gemaakt met het maken van een wandelweg te Wijk aan Zee tusschen Dépendance en den Relweg met een aftakking naar den Relweg vóór Heliomare. Deze weg is in het in voorbereiding zijnde ont- werp-uitbreidingsplan voor Wijk aan Zee ont worpen. De departementale goedkeuring werd bereids verkregen, terwijl de Regeeringscommissaris voor den wederopbouw bij zijn brief van 29 Juni even eens toestemming heeft gegeven. De kosten van dit werk werden begroot op 16.300 arbeidsioonen en 17.875 bijkomende kosten. De loonen komen ten laste van den ge wonen dienst, doch hierin wordt uit het Werk- loosheidssubsidiefonds bijgedragen. Van de aan dit object verbonden bijkomende kosten zal ma ximaal 6.326.50 door de Provincie Noord-Hol land worden gedragen, terwijl het resteerende gedeelte ten laste van den kapitaaldienst kan worden gebracht, om in 10 jaren, te beginnen in 1940, naar den gewonen dienst te worden over gebracht. Onder mededeeling, dat de commissie van bij stand in het beheer der openbare werken zich met het vorenstaande kan vereenigen, stellen B. en W. den raaa voor hen te machtigen tot de uitvoering der werkzaamheden en de be- noodigde gelden beschikbaar te stellen. Daar de gevellijn van de bebouwing aan de oneven genummerde zijde van de Breestraat tusschen de perceelen no. 107 en no. 181 aan merkelijk meer naar voren springt dan elders en dit gedeelte van onze hoofdstraat daardoor zeer nadeelig wordt beïnvloed, komt het B. en W. noodzakelijk voor, dat terzake regelend wordt opgetreden. Het middel, dat daarvoor in dit geval kan worden toegepast, is wel de vaststelling van een bijzondere voorgevelrooilijn, waarmede be reikt kan worden, dat te eeniger tijd een oplos sing is te verkrijgen, welke zoowel stedebouw kundig als uit een oogpunt van volkshuisvesting meer bevredigen kan. Daartoe is een nieuw rooilijnbesluit ontworpen en zijn de belang hebbenden in de gelegenheid gesteld hun even- tueele bezwaren binnen den daarvoor vastge- stelden termijn kenbaar te maken. Hiervan is gebruik gemaakt door twee eige naren. In verband met de bezwaren merken B en W. op, dat over het algemeen eenig ver schil van inzicht niet steeds voorkomen kan worden, doch tevens, dat het particulier be lang voor het algemeen belang moet wijken. Dit laatste eischt, dat aan een toestand, welke op den duur onhoudbaar zal zijn, een einde wordt gemaakt, hetgeen in dit geval dient te geschieden door middel van een bijzonder rooi lijnbesluit. Hoewel het geenszins vaststaat, dat de be langhebbenden van dit voorschrift nadeel zul len ondervinden, zal in de gevallen van directe daadwerkelijke schade aan de schadevergoe dingsverordening het recht kunnen worden ontleend een redelijke vergoeding aan grond of aan geld te verlangen, terwijl voorts niet uit het oog mag worden verloren, dat by nagenoeg alle door dit voorschrift getroffen perceelen een voldoende ruim achtererf aanwezig is, dat bij eventueelen herbouw voor bebouwing kan worden benut, al dan niet met gebruikmaking van de vrijstellingsmogelijkheid ingevolge arti kel 17 van de Bouwverordening. Het komt B. en W. dan ook voor, dat met de belangen van hen, die direct bij dit voorschrift betrok ken zijn, genoegzaam rekening kan worden gehouden. De Directeur van den Gemeentelijken Genees kundigen en Gezondheidsdienst, Dr. L. S. Lim- borgh Meijer, schrijft ons: Ter opheldering en ter voorkoming van mis verstanden lijkt het mij gewenscht over de uit zending naar de Óostmark enkele dingen mee te deelen. Het aantal kinderen uit de gemeente Velsen, dat voor - de uitzending is opgegeven, bedraagt 161. Deze zijn na het geneeskundig onderzoek allen onmiddellijk doorgegeven naar de C. O. S. A, (Commissie van samenwerking te Den Haag.) Het is de vraag, of dat geheele aantal zal kunnen worden uitgezonden. Indien er in totaal 6000 kinderen zullen worden uitgezonden en we rekenen de bevolking van ons land op 9.000.0UU dan zou dat voor onze gemeente neerkomen op ruim 30. Indien het aantal opgegeven kinderen te groot is, dan zullen uit den aard der zaak die kinderen worden uitgezonden, die dat uit hoofde van hun gezondheidstoestand het meeste noodig hebben. Het officieele schrijven van het Departement van Binnenlandsche Zaken spreekt over „6000 kinderen, voor wie voor herstel van gezondheid uitzending noodzakelijk of wenschelijk is." Om deze reden zijn dan ook allereerst door den Directeur van den Geneeskundigen Dienst alle kinderen opgeroepen, die bij hem te boek staan als candidaatjes voor uitzending naar een vacan- tiekolonie. Daarnaast is gedurende drie midda gen gelegenheid gegeven tot aanmelding var: kinderen, wier ouders van meening zijn, dat zij ook in de termen vallen om te worden uitge zonden. De C. O. S. A. in Den Haag heeft mij nog niet kunnen mededeelen, hoeveel kinderen er uit Velsen kunnen worden uitgezonden en wanneer de uitzending zal plaats hebben. Zelfs heeft men mij niet de toezegging kunnen doen, dat men mij daaromtrent eenigen tijd, b.v. een week. tevoren bericht zal zenden, zoodat de kans be staat, dat dat bericht plotseling afkomt en de uitzending heel kort daarna plaats vindt. Alvorens te vertrekken moet van alle kinde ren het keelslijnf worden onderzocht op de aan wezigheid van diphtheriebacillen. Daarmee is heden een aanvang gemaakt. Bij dat onderzoek moet een der ouders (event, voogd) aanwezig zijn om schriftelijk te verklaren, dat in de laat ste zes weken bij hen thuis geen besmettelijke ziekte is voorgekomen. Op voordracht van den burgemeester stellen B. en W. den raad voor het politiecorps uit te breiden met 23 ambtenaren, waaronder 3 man hooger personeel. Daarmede zal een bezetting verkregen worden, die in verband met de uit breiding van de gemeente en de vele zaken, welke de aandacht van of behandeling door de politie eischen, als minimum noodzakelijk wordt ge acht. Deze uitbreiding geeft den burgemeester te vens aanleiding een voorstel te doen voor een tusschentijdsche herziening der salarissen van de inspecteurs-groep en het administratièf per soneel. De kosten aan deze herziening verbon den zullen voor dit jaar ongeveer ƒ25.000 be dragen. B. en W. bieden den raad de rekening der gemeente aan over 1939. De inkomsten hebben bedragen 4.182.069.43 en de uitgaven 3.995.690.77, zoodat het batig slot bedraagt 186.378.66. Dit batig slot is voornamelijk het gevolg van boven de raming uitgaande ontvangsten, ter wijl enkele uitgaafposten beneden de raming bleven. Hoewel de uitkomst van den dienst 1939 dus alleszins gunstig mag worden genoemd, moet bij de beoordeeling van dat saldo toch in aan merking worden genomen, dat een bedrag van 56.795.31, betrekking hebbende op tekorten van vroegere dienstjaren en niet voor bijzon deren steun uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komende, ten laste van den kapitaaldienst werd gebracht en thans nog on gedekt is. Omtrent dezen bijzonderen steun is. voorts nog geen beslissing ontvangen. Het batig slot wordt geheel naar dén dienst van 1940 overgebracht, ten einde voor zoover mogelijk te worden aangewend tot terugbeta ling van rentelooze voorschotten en dekking van naar den kapitaaldienst overgebrachte te korten. In verband met het raadsbesluit tot het te rugbrengen van het aantal wethouders van 4 op 3 deelen B. en W. den raad mede, dat de zaken betreffende het onderwijs zijn gebracht onder den burgemeester, die voor gas en water onder den wethouder van openbare werken en die voor volkshuisvesting onder den wethouder van sociale aangelegenheden. Het bestuur van de Katholieke Vereeniging tot bevordering van land- en tuinbouwonderwijs in het bisdom Haarlem heeft den 'raad ver zocht, in verband met het voornemen om de middelbare tuinbouwschool te Beverwijk om te zetten in een lagere tuinbouwschool voor de streek Kennemerland, financieele medewerking te mogen ontvangen. Aangezien deze school naar de meening van B. en W. in een behoefte zal voorzién, stellen zij den raad voor de gevraagde medewerking te verleenen en de uit dit besluit voortvloeiende overeenkomst aan te gaan. Met den 'inspecteur van het lager onderwijs zijn door B. en W. besprekingen gevoerd, om te geraken tot een nieuw leerplan voor de openbare lagere scholen. Gebroken zal worden met z.g. uniform leerplan. Elke school zal haar eigen leerplan krijgen, overeenkomende met de eischen, welke de meerderheid der schoolbe volking stelt. B. en W. stellen den raad voor, alvorens tot vaststelling der leerplannen over te gaan, de betreffende verordeningen te wijzigen. B. en W. stellen den raad voor met de N.V. Autobus Exploitatie „Stormvogels" een nieuwe overeenkomst aan te gaan betreffende het ver voer van schoolkinderen uit de polders, voor den prijs van 2950 per jaar. B. en W. stellen den raad voor een crediet te verleenen van 645 resp. 2065 voor de in richting en exploitatie van een bureau voor jeugdregistratie. Het is de bedoeling de administratieve werk zaamheden onder toezicht van den leider en zijn assistent te doen verrichten door jeugdige werkloozen, bij wijze van werkverruiming. Het bureau zal ressorteeren onder den directeur der arbeidsbeurs. St. JosenJis-Gezellen-Vereeniging Agenda- week van 20 tot 27 Juli: Zaterdagavond vrije bij eenkomst tot 10.15 uur. Zondag na de Hoogmis vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Onder het Lof is de zaal gesloten. Maandagavond Biljartclub. Woensdagavond wedstrijden om het persoon lijk kampioenschap dammen van de Bollen streek. Donderdagavond vrije bijeenkomst tot 10.15 u. Zaterdagavond eveneens. Zondag bedevaart naar Heilo De Hanze Donderdagavond vergaderde de R.K. Middenstandsvereeniging De Hanze in ho tel Sistermans, onder voorzitterschap van den heer G. B. Kroon. De Voorzitter herinnerde aan het heengaan van kapelaan Langemeijer. den actieven geeste lijken adviseur der Vereeniging, vooral bekend om zijn tien minuten praatje. In den breede werd besproken hog het best de distributiemoeilijkheden aangevat kunnen wor den. Aangedrongen werd op samenwerking. Op den voorgrond moet staan dat men eerlijk han delt. De organisatie zal alles doen opdat de ver. schillende regelingen worden nageleefd. De ver schillende offers door de middenstanders ge bracht, zijn zoodanig dat er met lof over gespro. ken kan worden. Een der middenstanders schonk een volledig ameublement; daarvoor bracht de voorzitter een woord van dank. De leden brachten hulde aan het bestuur voor het toezeggen van een gift van f 40.tot onder steuning van de getroffenen te Rotterdam. Mededeeling werd gedaan, dat de heer F. Jong bedankte als lid van de Hanze. Dé voorzitter sprak er zijn vreugde over uit, dat alle leden gezond en wel uit den militairen dienst zijn teruggekeerd. Hij wees er op, dat het de plicht van alle leden is om alle voorschriften stipt na te komen en in dit verband noemde hij het voorschrift om goed te verduisteren. Verder werd besproken een wijziging te bren gen in het geven van percenten voor contante betaling. De voorzitter achtte het bepalen van een drietal verschillende percentages ge wenscht, omdat er verschillende branches zijn. Bij de eene zaak is het geven van 1 pet. hoog genoeg, bij anderen is het geven van 2 of 3 pet. zelfs mogelijk. De heer W. Spierings acht het maken van reclame uit den booze in dezen tijd. Hij vond daarom het geven van percenten niet noodig. De heer Jonkman was het daarmede niet eens Een zaak zonder reclame is een doode zaak. De heer Manshande was voor algemeene re clame. Als allen meedoen is er alles voor. Hij is voor reclame. Anderen verklaarden zich tegen collectief re clame maken. Hét bestuur zal zich beraden over te nemen maatregelen naar aanleiding van de besprekingen. Voorts werd er op gewezen, dat de „Midza" thans niet werkt maar dat de mogelijkheid be staat. deze weer in werking te doen treden. De toestand cp verzekeringsgebied werd be preken en een ieder werd aangeraden om thans zijn polissen na te zien en te controleeren of men bij een solide maatschappij verzekerd is. Men kan alle inlichtingen krijgen bij het be stuur. Na nog enkele zakelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. Nationale vereeniging tot bevordering der Harmonische Lichaamsontwikkeling. Candidaten voor dit diploma moeten enkele athletieknummers afwerken (zooais honderd meter hardloopen. verspringen, kogelstooten of balwerpen), zij moeten in een klimpaal of -touw kunnen klimmen, tien minuten zwemmen, een half uur fiet sen en wandelen over een afstand tusschen vijftien en dertig kilometer. Over het alge meen zijn de eischen voor het diploma niet hoog gesteld, doch de bedoeling, een harmo nische lichaamsontwikkeling komt wel tot uiting. Dé bewoners uit Haarlem zullen weer in de gelegenheid worden gesteld zich aan de proeven te onderwerpen. Het Werkcomité voor Haarlem en omstreken onder leiding van den heer E. H. Tenckinck, heeft beslo ten de proeven te houden op Vrijdag 16 Augustus (zwemmen), Zaterdag 17 Augustus (klim- en veldproeven) en Zaterdag 24 Au gustus (fietsen en wandelen). Het comité hoopt, dat velen zich laten in schrijven bij den secretaris, den heer K. Rijpma, Heussenstraat 22, Haarlem, die bereid is alle inlichtingen te verschaffen. Personen, die het examen reeds gedeel telijk elders hebben afgelegd en door .de demobilisatie of om andere redenen zich in Haarlem en omgeving bevinden, kunnen zonder extra kosten de ontbrekende proe ven afleggen en in Haarlem het diploma verwerven. Priesterwijding Onze plaatsgenoot Her man Sombroek zal dezer dagen de H. Priester wijding ontvangen. De neomist zal Zondag 2'8 Juli te Zaandam zijn plechtige eerste H. Mis opdragen. De receptie zal worden gehouden in het St. Bonifatiuslokaal van 23 uur. Velen beoefenen verschillende takken van sport en trachten hun lichaam harmonisch te ontwikkelen. In hoeverre zij daarmede re sultaat kunnen boeken, kan nagegaan wor den, als zij zich onderwerpen aan de H.L.O.- proeven, welke aangenomen worden door de Voor de onderlinge competitie werd deze week gepeeld: le klas; B. SpoorJ. de Lange 01 B. WalkerA. van Resteren 10 B. SpoorA. van Resteren 01 A. van ResterenB. Walker 10 2e klas; G. v. d. StoopJ. Lippus 10 Voor de zomercompetitie: le groep: B. SpoorC. van Soest 10 2e groep: G. v. d. StoopP. van Deyzen 01 P. StamN. Hoogland 01 P. van DeyzenTh. de Looze 10 3e groep: G. NijssenW. Witteman Th. SchoorlR. Hartoch 0—1 afgebr. UITHOORN, 18 Juli. Op de kaasmarkt werden aangevoerd 32 partijen Goudsche kaas: le soort met R.M. 34.0037, 2e soort met R.M. 29.00 33 Handel vlug. OBDAM, 19 Juli. „De Tuinbouw" 81200 kg. groote aardappelen 4.00. 175 kg. Drielingen 2.10, 175 kg. Zilverdrielingen 11.60. 3075 kg. Zilver- nep 5.108.30. ENKHUIZEN. 19 Juli. Veiling Bloemenlust. Aardappelen en groenten. Aardappelen: Schot- sche grof 4.00, groote 44.40, kleine 1.201.80, Blauwe Eigenheimers 44.50, grof 3.503.60, kleine 1.601.90, allee per baal van 100 kg. Yel- low-appels 10.60 per 100 kg. Bloemen: Anjers 25 cent per bos. Anemonen 56 cent per bos. Dahlia's 8 cent per bos. Ra nonkels 3 cent per bos. Rozen 1218 cent per bos van 10 stuk6. Gips 810 cent per bos. Gla diolen 14 cent per 10 stuks. HOOGKARSPEL, 19 Juli „De Eendracht" Bloemkool: I 13.20—14.10. II 6.80—8.10. III 2.50, Roode kool 4.00, Gele kool 4 00, Aardappelen: Schotsclie Muizen grof 2 00, fyn 2.00, kleine 1.05 1.20. Eigenheimers 22.25. ZWOLLE, 19 Juli. 115000 eieren 3.754.50 per 100 stuks. 46 pond boter 1.741.76 per kg. Veemarkt. Handel was heden voor neurende versch gekalfde koeien duur, vetvee duurder en vlug, pinken prijshoudend, stieren handel vlug, duurdere pri,zen, kalveren duurder, schapen duur. varkens iets mineer. Neurende versch gek. koeien 140.00300. dito schotten 140.00—250, gustekoeien 120.00200 vaarzen 120.00190, pinkstieren 100.00220, zware stieren 200.00- 450, pinken 100.00—150, fokkalveren 20.00—80, nuchtere kalveren 4.0014. vette koeien en es sen per kg. 5080 cent, dito stieren 5676 cent, dito kalveren 2080 cent. dito schapen 12.00 28. dito lammeren 8.0016, 6-weeksche biggen 18.0020 10-weeksche biggen 20.0023, drach tige varkens 95.00140. magere varkens 75 00 100, vette varkens 6064 cent per kg. BODEGRAVEN. 18 Juli. Eierenveiling. Aange voerd werden 9064 stuks eieren. Kipeieren: wit 3.804.30, gemengd 4.204.70, eendeieren 3.60 3.80 per 100 stuks. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Juli. N.V. Botermijn. Aanvoer 9750 kg. boter. Hoogste prijs 1.64, laag ste prijs 1.60. middelprijs 1.62 per kg. LEIDEN. 19 Juli. Veemarkt. Aanvoer 522 run deren. 250 kalveren. 1297 schapen. 666 varkens. 25 stieren 240.00290 per stuk. 6674 cent Per kg. schoon gewicht, matig. 114 kalf- en melk koeien 200.00350. vlug. 223 varekoeien 130.00 LEIDEN, 19 Juli. Kaasmarkt. 72 partijen Goudsche kaas: I 3840.50, II 34.0037. 19 par tijen Leiasche kaas: I 30.0(132, II 27.0029. Per 50 kg. Handel goed. ALKMAAR. 19 Juli. Boter kleinhandel 85. Han del matig. Kipeieren groothandel 4.254.50, eendeieren 3.25. Handel matig. WESTLAND. 19 Juli. C. C. W. S. Spectrum 1— I.90, Salmon 1.402.50, llcht-rose 1.602.50, geel 1301.90 wit 11.90. gemengd 1.803.20. Pe largonium 2.803.90, Virginia 2.102.90. Ama ryllis 45. Zinnia 3.10—3.50. Jap. Lelie 4.70, Gerberra 3 20—4.10 per 100. Plumoza 6—14, Gla diolen 7—16. Dahlia 8—18. alstroemeria 1621, lathyrus 6—12 cent per bos. Caoton 11.20, Ixia 1.15. Gloxinia 15—29 cent per pot. WESTLAND. 19 Juli. Middenprijs v. d. Westl. veilingen. Dubb Roode bessen 1224, alicante 50—56. em. royal 5ë—69. Champion 7178, col man 64. muscaat 85110, doperwten 1122. dubbele boonen 12. snijboonen 1622. postelein II, pruimen 95130 spinazie 7 cent per kg. Roode bessen 10—10.40. witte 8 70—9. kruisbes sen 14.0022 per 100 kg. Andijvie 1—2.10, Sla 1.60. Kroten 1.102.20. Rabarber 2.303.10, Bloemkool AA 14.3015.40. A 1013.20. B 5.30 10.80, Komkommers 5.105.80, B 3 80—4.10 p. 100 of 100 bos Aardappelen 1.25. poters 75, af wijkend groot 85—90 cent per bak. Tomaten 2 2.i0, CC 1.051.65. bonken 1.551.60 per bak. BROEK OP LANGENDIJK. 20 Juli. Aangevoerd 62000 kg. Roode kool 44.50, 1500 kg. Gele kool 4 705.50. 7450 kg. Tomaten. A 18.4019.10, B 19 40, C 16.1016.40, CC 1313.10, 1900 bos Peen 4 505 60. 179000 kg. aardanpelen: Schotsche Muizen 45.70, Drielingen 2.70—3.40, Eigenhei mers 5.00. Blauwe Eigenheimers 45.10. 2500 kg. vroege Witte kool 8—3.20. kriel 1.702.10, 135 kg. Snijboonen 12.00. 1200 kg. Slaboonen 12.2013.40. 40 kg. Druiven: Frankenthalers 72.00. 1150 kg. Zilveruien: nep 66.70. drielingen 5.50. 360 kg. tuinboonen 3.50 NOORDSCHARWOUDE, 20 Juli. 160.000 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 44.50,' Drielin gen 2.603 20. Bonten 4.00. kriel 1.50—2, Blau we Eigenheimers 4.505< 1500 kg. vroege Witte kool 3.103.60, 560 kg. Slaboonen 12.10—12.50, 60 kg. Tuinboonen 3.10, 3900 kg. Zilveruien: Nep 3 309.10, Zilverdrielingen 77.20. BEVERWIJK. 19 Juli. Vereen. Veilingen Ken nemerland" en „Vrije Veiling". Spinazie 69. Postelein 35 cent per kg. Sla 0.752.80 per 100 krop. Andijvie 1.002 per 100 krop. Wortelen 4.5 7, Rabarber 23. Selderie 11.5. Peterselie 1 2 c«nt per bos. Aardappelen (klei) 4.55 5, To maten 1224, Waschpeen 4.57 cent per kg. Bloemkool 1219, II 79, Komkommers I 4- 5, II 33.5, Perziken 3.59 cent per stuk. Snij boonen 1622, Dubb. Boonen 1316, Spercie- boonen met draad 1518. Doppers 1620. Ras pers 1524. Capucijners witte 1417, ld. bruine 1724, Peulen 1525, Tuinboonen 4—7 cent per kg. Aardbeien 1425 cent per doosje. Frambo zen 0.951.15 Roode bessen 3560 cent. Zwarte bessen 0.751.06. Kruisbessen 6585 cent per slof. IJMUIDEN. 20 Juli Visch. Makreel 18.00. Wij ting 15.00. Kabeljauw 25.0026. Koolvisch 17.00. per 50 kg. Snoekbaars 4445 cent. Blei 1315 cent. Baars 22 cent per kg. Eerst toen de andere jongens verdwenen waren durfde Toon tje weer voor den dag te komen. Niettegenstaande hij nog een millioen guldens Zondagsgeld had, zwierf hij zielig en verlaten rond. totdat hij een meneer ontmoette die hem een oude tasch onder zijn neus hield. Toontje keek er nieuwsgierig in. Hij had echter niet in de gaten, dat die meneer hem wilde foppen en dat er achter de tasch een dikke tuinslang schuil ging. Opeens zag hy de slang door een gat in de tasch komen. maax het was al te laat. Een dikke straal water kwam recht in Toon zijn gezicht en door de kracht daarvan werd Toontje heele- maal in de hoogte geslingerd. OMROEPERS Prijs 50 cent por regel (Rubriek gevraagde be irekkingen 10 cf. p. regel) (GEVRAAGD) Door omstandigheden vraagt een net R.K. gezin Brieven onder letter 9A 60732, aan het bureau van dit blad. 30 jaar, voor Brood- en Banketzaak. Intern. Reeds 12 jaar met zaak bek. Br. lett. 1A 60730, bur. v. d. blad. R.K. DAME miidelb. leeftijd, uit besch. milieu, zoekt zelfst. betrekking ter bestie ring der huish. Reeds 8 Jaar ais zoo danig ln één betr. werkz., hoog sal. g. vereischte. Brieven onder letter 3A 60736, bureau van dit blad. 24 jr., nette versch., voor banket bakkerszaak of Iets derg. Intern. Br. inder letter 3A 60733, aan het bureau van dit blad. Juffr., 30 Jaar, zoekt plaatsing als in moederloos gezin, per 1 of 15 Sep tember. Brievén onder letter 1A 60731. bureau van dit blad. B. z. a. 34 Jaar, van goede getuigen voor zien. Brieven onder letter 1A 60785 bureau van dit blad. NETTE JONGE HUISBEDIENDE b.z.a. bij eenv. Heer alleen, bek. m. a. hulsel, werkz., koken en lichte ver pleging, v.g.g.v. Brieven onder letter 1A 60747, bureau van dit blad. B.z.a. voor Pastorie HUISHOUDSTER 33 jaar, g- k. koken, met alle werk zaamheden bekend, ook naaien en.' stoppen, jaren aan pastorie geweest, v.g.g.v. Br. o. L 1A 60737, bur. van dit blad. Plaatsing gezocht voor een NET R.K. MEISJE dat zich gaarne zag geplaatst ln R.K. inrichting tegen keet. inwoning en kleine vergoeding. Liefst Amsterdam of omtrek. Brieven onder letter 1A 60738, bureau van dit blad. Er biedt zich aan een net meisje als met alle voork. werkz. bekend. Reeds jaren als zood. werkz. geweest. V. g. g. voorz. Brieven ond. letter 2A 60759. bur. van dit blad. (AANGEBODEN) Dageiyksche Betrekkinggids. Procfn. 10 ct. Aniba, Apeld.weg 216, Arnhem. Gevr. te Utr. per 1 of 15 Aug. bekw. die geheel zelfst. is, ook met koken. Werkster en verdere hulp aanw. Br. ond. lett. 6B 60808, bur. v. d. blad. Terstond gevr. in kl. burgergezin, omgev. Haarlem (man alleen), pLm. 5055 .jr. Br. ond. lett. 3B 60811, bur. v. d. blad. (GEVRAAGD) POSTZEGELS Verzamel, en kilo's te koop gevr. D. A. FRIJN, Geuzenstraat 36. Amsterdam-. Telef. 85791. Ter overname aangeboden wegens cuderdonr GROENTEN- EN FRUITZAAK inet bij-artikelen, ook nog voor uit breiding geschikt. Horbert Aardapp - en kooimachine aanwezig, geen tus- schenpersonen. Briever. onder .etter 7Z 60781, bur. van dit blad. B- HILBINK AMSTERDAM Da Costakade 67 Telefoon 85643 f 6000.Model Rusthuis, 11 kamers, centrale vsrw.. pi.mr. 25 gasten, groote moestuin. Reden, huwelijk. Occasion. Inl. kosteloos. Gevraagd te koop of te huur een AUTOMATIEK VOOR VLEESCHW. warm en koud. S. RUITER, Slager, Wervershoof. (AANGEBODEN) Te koop aangeb. voor bill, prijs merk E.N.B.O. Brieven onder letter 60735. bur. vac dit blad. Na MULO of H.B.S. een Practykdlploma Handelscorr. Schrift, privéles Fr., D., Eng. Handels corr. f 4.p. mnd. A. BARENDSEN, Rijksstraatweg 501, Haarlem. NASSAUSTR.AAT HAARLEM Fama spoel f 0.75 Schemaboeken Geïllf 0.25 IJzerkernspoeistellen f 2.25 Ombouwspoelen per stel f 1.50 GIRO: A. MULDER no. 153086. uit vooryaad elk quant, leverb. lol.: Fa. Boogaart, Bussum. Prins Fredr. Hendr.laan 2. Tel. Buss. 4828. IN- EN VERKOOP VAN FLESSCHEN EN KRUIKEN i A. JORG en Zn.. Kloveniersburg wal 62 hk. Rusland. A'dam, TeL 41480 R.K. landbouwer 38 jr. met klein gezin, niet onbém., zoekt ernstige kennismaking met een R.K. hem pas sende vrouw of wed., liefst niet onbem. doch dit is geen vereischte. Leeft. pï.m. 35 a 40 Jr. Brieven ond. letter 3V 60772, bur. van dit blad. Gevraagd op de Veluwe, werkmans gezin, vader en zoon zoo spoedig mogelijk. Brieven ond. letter 1B 60774, bur. van dit blad. HILVERSUM. Gevr. per 1 Aug. pl.m. 30 jr. Goed kunn. koken. V.g.g.v. Hulp 2e meisje aanw. A. DE WIT, Emmastraat 21. Vraagt ons Prospectus! Boekhouden en Handelscorr. Boekhouden M O. Staatspraktijkex. Bekende Schrtftelyke Cursus. SARFHATISTRAAT 2. naast Galeri,, AMSTERDAM. TEL. 45055 AANVANG nieuwe CURSUSSEN VOOR: Al onze geslaagde leerlingen der laatste 2 jaren werden geplaatst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 7