De vierde Kaagdag bracht protestenwee New-Y orksche Beurs UITSTEKEND ZEILWEER De kampioenschappen te Wormerveer Verscheidene deelnemers vergrootten hun kansen op den hoofdprijs faillissementen DINSDAG 23 JULI 1940 In de Drakenklasse wint Warners De Valkjachten Normale regenboogwedstrijd De overige klassen De uitslagen VERDUISTERINGSZAAK VOOR DE RECHTBANK 1 jaar en 6 maanden geëischt PLUNDERAARS STONDEN TERECHT WANDELSPORT De Avondvierdaagsche van Nijmegen UIT DE STAATSCOURANT P.T.T. Eervol onslag Schooldiploma's schrijfkunst Clearingkoersen Grondtoon prijshoudend; koers schommelingen gering KANOSPORT Fraaie successen der Haarlem- sche Kanovereeniging VOETBAL Kampioenschap van Nederland SCHERMEN Nationale schermwedstrijden ZEILEN Programma Nationale kampioenschappen Omzet 230.000 i -h «I WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT Roosevelt onderteekent de nieuwe vlootwet Washington en de regeering" Pétain Waterwegen in Polen weer in gebruik gesteld Botsingen tusschen Joden en Arabieren Congres van Oogheelkundigen te Dresden Alex Eckener zeventig jaar Nieuwe stukken voor het Theater van Weimar Examen hoofdakte Machinisten-examen Notarieel examen Apothekers-assistent (Van onzen correspondent) Kaagsociëteit, 22 Juli. Het valt niet mee om in een vtjfdagenprogramma met vier dagen precies dezelfde wedstrijden voldoende afwisse- ling te bieden. Evenwel, de zeilers hebben daarvoor vandaag zelf gezorgd door meer dan tot nu toe het geval was voor protesten te eorgen Het eerste viel in de 12 M2 klasse, doch het bleek achteraf niet noodig dit protest te be handelen, aangezien degene, tegen wien het was Ingediend en die als tweede was aange komen, zich had teruggetrokken. In den middag echter bracht ook de Regen- bcogklasse eenige protesten, maar hier leek het ook al erger dan het in werkelijkheid was. Ge lukkig, want protesten mogen sportief geoor loofd zijn, een wedstrijd zonder protesten blijft toch verkieslijker. Overigens was het een vrij normale dag met frisch weer, doch met "n prachtigen zeilwind, niet te veei als Zondag, doch Juist voldoende om voor spannende wedstrijden te zorgen. Zoo kunnen we ongeacht hetgeen de laat ste dag zal brengen wel zeggen, dat deze Kaagweek zeker goed geslaagd kan worden genoemd. 't Was vandaag aanmerkelijk stiller dan Zondag, die 'n echt ouderwetsche Kaagdrukte op het sociëteitsterrein had teweeggebracht. TOen evenwel de tijd van starten weer was aangebroken kwamen van alle kanten de deelnemende jachten weer opzetten en in de frissche morgenbries gingen de tientallen deelnemers elkander figuurlijk gesproken weer spoedig te hjf, daarbij trachtend uit hun schip te halen wat er uit te halen was. Teveel was dit niet en tot ernstige averij, zooals zon dagmiddag geschiedde is het gelukkig niet gekomen. De wedstrijden van vandaag hadden dank zij de stevige bries uit het Westen wederom een vlot verloop. In de 45 M2 kruiserklasse werd de Coppel- stock vandaag gezeild door mevr. Sieverts, maar zy slaagde er niet in Vermaat te verschalken, zoodat deze thans in totaal tweemaal eerste is geworden. De Drakenklasse bood vandaag een eenigs- zins ander beeld dan voorgaande dagen. De Amsterdammer Keegstra, die reeds tweemaal gewennen had, behoorde nu zelfs niet tot de leiders, maar tot overmaat van ramp liep zijn jacht op het Norremeer, toen hij moest wijken vcpr een ander jacht, aan den grond. Hij slaagde er echter in op eigen kracht vlot te komen, maar van een kans op een goede plaats kwam natuurlijk niets meer. Voor een verrassing zorgde evenwel de Am sterdammer A. Warners. Op de vorige dagen had hij een derden en een tweeden prijs ge wonnen en vandaag leek ons de kans daarop cok groot, maar Warners deed het nog beter. want hij eindigde tenslotte na geruimen tiid drie gelegen te hebben op de eerste plaats. Met belangstelling zien we voor deze klasse naar den laatsten wedstrijd uit. De start der Valkjachten bracht vandaag dik pech voor Wim Ritman, die zelfs driemaal moest starten om weg te komen. Hij was te vroeg aan de lijn van afvaart en boen hij dit bemerkte keerde hij terug. Of hij toen niet volledig de lijn van afvaart opnieuw was ge passeerd of dat het wedstrijdcomité, dat hem natuurlijk reeds eerder had opgemerkt, niet op nieuw had zien starten, feit is dat hij op nieuw werd teruggeroepen. Daardoor kreeg hij een flinken achterstand en dien kon hij niet meer inhalen. De strijd om de eerste plaats ging voorname lijk tusschen den Amsterdammer Lemstra en Altena Jr. uit Bloemendaai, waarbij eerstge noemde won en daarmee zijn kans op den hoofdprijs niet weinig vergrootte. De Regenboogklasse-wedstrijd van hedenmid dag was heel wat normaler dan die van Zondag middag. Zeker, er stond een flinke bries en de zeilers hadden hun handen vol, maar zij waren nu ook op mogelijke onregelmatigheden beter voorbereid en dus.... gebeurde er niets bijzon ders. Behalve v. Staveren, die alleen Zondag mee zeilde, waren alle deelnemers weer present, ook de „Duvel" van den' Rotterdammer Schrijver, van welk schip Zondag de mast over boord ge slagen was, want men had in allerijl een nieu wen mast doen aanrukken en het schip was tijdig weer gereed. En het telde weer mee in den wedstrijd ook, want langen tijd zelfs had Schrijver de vierde plaats weten te bezetten achter Frans Maas, Bergsma en Leen de Wit. Op het Norremeer had Bergsma fraai de lei ding voor Frans Maas en Leen de Wit lag derde voor Schrijver. Op het kruisrak van het Zw»i- land naar het ingaan van de tweede ronde had Hans v. d. Velde evenwel kans gezien tot de vierde plaats door te dringen. In de tweede ronde men was reeds bijna tot den Dieperpoel genaderd wendde Frans Maas evenwel het roer en keerde naar huis terug zoodat de Wit naar de tweede, v. d. Velde naar de derde en Schrijver naar de vierde plaats opschoof. Er vielen echter in deze klasse eenige pro testen, te oordeelen althans naar de verschil lende protestvlaggetjes in het wand van en kele schepen. Het viel echter nogal mee. Berg sma, de winnaar van den strijd, had uit voor zorg een protestvlag gehesehen. Hij ha<# nj. op het Norremeer Leen de Wit geraakt doordat Frans Maas hem niet voldoende ruimte had ge geven. Indien de Wit nu tegen hem protes teerde, moest hij het doen tegen Maas. Maar het eerste ging niet door en dus was ook Bergsma vrij van protesteeren. Een tweede protest, een echt protest dus van Schrijver tegen Bergshoef, kon van geen in vloed zijn op de volgorde der prijswinnaars Van de rest vermelden we in het kort nog het volgende: m de Vrijbuiterklasse werd de Graaf de Lu- mey van de Gebr. Fonteijn vandaag geklopt door de Jan Haring, de Thedo en de Jean Bart. De strijd in de Olympiajollen-klassen bracht de oude concurrenten weer naar voren en we zagen v d. Stadt en Daan Kagchelland in de A l-afdeeling een feilen strijd voeren, terwijl in de A 2-afdeellng de Jong weer winnaar werd vóór Jan Bier. De gebr. Nauta ontbraken vandaag op het appèl in de 12 M2 klasse A zoodat de prijzen ditmaal in andere handen kwamen. De Loosdrechtenaar G. H. van Harten boekte voor de tweede maal een overwinning in de Noord Ned. 16 M2 klasse en is daarom zoo goed als zeker van een der hoofdprijzen. In de B-afdeeling van deze klasse leverde W. J de Jong Jr. nog betere prestatie door voor de derde maal als eerste te eindigen. Eenzelfde prestatie leverde W. de Vries Lentsch Jr. in de Pampusklasse met bijzeilen. De uitslagen luiden: 45 M2-klasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, Warmond; 2. Coppelstock, stvr.. mevr. Sieverts, Den Haag. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Haring, st. L. Fon- teyn, Den Haag; 2. Thedo, st. J. C. Smalt, Was senaar. Drakenklasse: 1. Vliegende Hollander, st. A. Warners, Amsterdam; 2. Sterna, st. J. C. Tims, Den Haag; 3. Viking, st. ir. J. C. P. Hofkes, Was senaar; 4. 't Hondsbosch, st. J. W. Boersma, Alk maar. Valkenklasse: 1. War-Dy, st. R. Lemstra, Am sterdam; 2. Orca, St. P. Altena Jr., Bloemendaai; 3. Dido, st. P. de Jong, Leiden; 4. Goesting, st. W. Ritman, Leiden; 5. Zeevogel II, st. A. M. J. van Huystee, Heemstede. Olympiajollenklasse AI: 1. Foef, st. E. G. van de Stadt, Zaandam; 2. de Glipper, st. D. Kagchel land, Rotterdam; 3. Daphnia, st. P. H. R. Bor- gerhoff Mulder,-Oegstgeest; 4. Ree, st. H. Re- court, Amsterdam. Idem klasse A II: 1. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong, Hillegersberg; 2. Beroeboe II, st. J. Bier, Aerdenhout; 3. Flossie, st. E. H. v. d. Berg, Weesp; 4. Sleipnir, st. L. P. Vollebregt, Hillegers berg. Idem klasse B: 1. Nar, st. H. Bennink, Leiden; 2. Paraat, st. F. H. Scheffers; 3. Slof, st. Ph. W. Velthuys, Hillegom; 4. Pine, st. A. Vis, Wormer- veer; 5. Poolster, st. H. Langeler, Oegstgeest. 12 M2-klasse A: 1. All-Weather, st. J. F. Stap, Amsterdam; 2. Hiphaan, st. H. J. J. van Werk hoven, Bloemendaai; 3. Flevo, st. M. Dudok van Heel, Naarden; 4. Hoera II, st. J. Vlaming, Am sterdam; 5. Pamir, st. A. Schepers, Leiden. Idem klasse B: 1. Wiko, st. A. J. de Koningh, Den Haag; 2. Pieternel, st. ir. A. van der Hey- den, Rotterdam; 3. Einepiek, st. T. A. Radema- kers, Amsterdam; 4. Whirlwind, st. W. P. van Duyl, Amsterdam; 5. Kannibaalfje, st. S. Doyer, Hilversum. Noord-Nederlandsche 16 M2-klasse A: 1. Nix, st. G. H. van Harten, Loosdrecht; 2. Rivaal, st. S. de Lang Jr., Amsterdam; 3. Reidhin II, st. G. de Boer, Amsterdam; 4. Daphnia, st. C. Krol; 5. Ibis, st. P. C. van der Wildt, Rotterdam. Idem klasse B: 1. de Koet, st. W. J. de Jong Jr.; 2. Nelson, st. R. Alt, Leiden; 3. Venus, st. N. M. de Ruiter, Den Haag; 4. Take Care, st. K. van der Burg, Oud-Ade; 5. Onrust, st. F. A. W. Stallinga, Leiden. Pampusklasse met bijzeilen: 1. de Steur, W. de Vries Lentsch Jr., Amsterdam; 2. Wildebras, st. J. Key, Leeuwarden; 3. de Witte Raaf, st. H. Wyers, Dordrecht. Idem zonder bijzeilen: 1. Albatros, st. G. J. Lagendijk, Breukelen; 2. Eider, st. B. Ouwer- kerk Jr., Leiden; 3. de Bries, st. F. P. Schoen makers, Den Haag. Regenboogklasse A: 1. Eelko, st. W. Bergsma, Voorburg; 2. Saenden, st. L. de Wit, Zaandam; 3. Duke II, st. J. C. van der Velde, Den Haag; 4. Duvel, st. H. Schrijver, Rotterdam; 5. Pipa, st. F. Theunissen, Leiden. Idem klasse B: 1. Chanteclair, st. J. de Haan, Wassenaar; 2. Gree, st. J. Huisman, Leiderdorp. 12-voetsjollenklasse A: 1. Dr. Knock, st. R. Kagchelland, Rotterdam; 2. de Glipper, st. J. C. Tims, Den Haag; 3. Spirit, st. W. Daniels, Hillegersberg; 4. Notedopje, st. J. Ph. van Dalen, Den Haag; 5. Phoenix, st. J. van 't Oever, Schie- broek. Idem klasse B: 1. Beatrix, st. R. J. Winters, Loosdrecht; 2. Hennie, st. H. Warners, Amster dam; 3. Poppeye, st. D. M. Schoen, Bloemendaai; 4. Peppy, st. H. Blijboom, Amsterdam; 5. Winde kind II, st. E. Latenst'ein, Haarlem. Idem klasse C: 1. No Name, st. K. Brueck- mann, Ede; 2. Don Quichotte, st. E. Brouwer, Den Haag. De rechtbank te Maastricht behandelde Maan dag een verduisteringszaak tegen den koopman H. G., die door middel van den tusschenpersoon J. J. H. een koopman, vroeger wonende te Hoensbroek, thans te Rotterdam, in de jaren 1938 en 1939 voor een geloofsgenoot in Frank fort gouden sieraden, ter waarde van vele hon derden guldens en een bedrag van 10.000 mark naar Maastricht had laten overbrengen, waar verd. het geld en de sieraden in bewaring zou nemen. De tusschenpersoon en een derde, niet ge noemde, medeplichtige hebben van verd. zoo veel geld geëischt voor hun hulp, dat G. na af trek van zijn eigen aandeel, van al hetgeen overgebracht was, niets meer over had. Het O.M., waargenomen door mr. J. Fabius, achtte de omstandigheden, onder welke de zaak zich had afgespeeld, zeer ernstig en vroeg ver- dachte's veroordeeling tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. De verdediger, mr. Sanders, bepleitte cle mentie. De Maastrichtsche rechtbank heeft eenige zaken behandeld tegen Nederlanders, die er van worden verdacht, tijdens de verwarring der eerste oorlogsdagen zich militaire goederen te hebben toegeëigend. Zoo stond de 29-jarige mijnwerker Th. C. J. terecht, die zich 10 Mei op de Bilgerbaan o.a. zes, onderbroeken, andere militaire kleeding en eenige legerpistolen had toegeëigend. Tot zijn verontschuldiging voerde de man aan, van Duitsche soldaten verlof te hebben gekregen de goederen mede te nemen. Zoowel het O.M. als de president achtten dit zeer onwaarschijnlijk. De Officier van Justitie vorderde een gevangenisstraf van vier maan den. Met eenzelfde verontschuldiging kwam de on geveer 50-jarige B. M., uit Limmel, eveneens gedetineerd, bij de rechtbank aan, waarvoor hij zich had te verantwoorden wegens diefstal van zes wollen dekens, drie tentzeilen, een leeren tasch met gereedschappen, gasmaskers, hem den. borstrokken en onderbroeken. Blijkens de verklaring van een getuige a décharge had de verdachte gezegd, de spullen aan de militairen terug te zullen geven, wanneer de toestand wat gekalmeerd was. De eisch luidde zes maanden gevangenisstraf. De Nijmeegsche Avondvierdaagsche zal wor den gehouden 15, 16, 17 en 18 Augustus, gaat uit van het Nijmeegsch Wandelverbond, staat open voor alle Nederlandsche wandelsportver- eenigingen en heeft als secretaris den heer J. van Groeningen, van Spaenstraat 7. Voor deze Vierdaagsche is een aparte onderscheiding ont worpen, bestaande uit een kort, zwart moirélint, waarop een bronzen driehoek. De opbrengst van deze Vierdaagsche zal bestemd worden voor liefdadige doeleinden, in den vorm van steun aan de oorlogsslachtoffers uit Nijmegen en om geving. De marschen zullen gaan over 15, 20, 25 en 30 KK.M. Den laatsten dag zal de marsch ook openstaan voor wandelaars en wandelaarsters, die slechts een ééndaagsche kunnen medemaken en door de week niet in de gelegenheid zijn 's avonds een lange wandeling te maken. De zgn. Vierdagenmarsch staat onder leiding van de Nijmeegsche Wandelvereeniging „Rcod-Wit- Blauw" en heeft als secretaris den heer A. Valks, Kraayenhoflaan 36. De marschen worden ge houden 31 Juli, 7, 14 en 21 Augustus. Eiken avond wordt om half acht gestart voor een route ter lengte van 20 KM. De opbrengst van deze liefdadigheidsavondvierdaagsche wordt be stemd voor den wederopbouw van Katwijk a/d Maas. Bij beschikking van den directeur-generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie is, met ingang van 1 Augustus 1940, aangewezen als directeur van het P.T. en T.-kantoor te Hoorn de referendaris der P. T. en T., A. C. J. van Popering, thans aangewezen als directeur van het P.T. en T.-kantoor te Wageningen Bij besluit van 20 Juli 1940, van den generaal- majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weermacht in Nederland, is, op het daartoe door hen ge daan verzoek, een eervol ontslag verleend uit den militairen dienst aan de reserve-luitenant kolonels W. G. F. van Heijningen, van het wa pen der artillerie, en D. van der Zee, van het wapen der infanterie. Bij besluit van 20 Juli 19.40, van den generaal- majoor N. T. Carstens, daartoe gemachtigd door den bevelhebber van de Duitsche Weermacht in Nederland, is: le. ingetrokken het bij besluit van 12 Juli 1940, aan den luitenant ter zee der 2de klasse C. L. J. F. Douw van der Krap verleende eer vol ontslag uit den zeedienst; 2e. alsnog met ingang van 15 Juli 1940 aan dek luitenant ter zee der 3de klasse G. M. van Rossem wegens opheffing van zijn betrekking eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Bij de te Haarlem gehouden examens voor de Schooldiploma's Eenv. Sier- en Reclame schrift der Ned. Ver. t. bev. der Schriftkunst, slaagden de volgende leerlingen van de St. Philomenaschool Voor het Lag. Schooldiploma: Cath. Balm, Joh. Borger, Joh. Ilrocke (met lof), M. v. Brugge, A. Dijkzeul, Cath. Janus (met lof), Com. Léjautaud, M. E. v. d. Linden, Joh. Slewe (met lof), Com. Smit, Corn. Turkenburg en B. v. d. Zwan (met lof). Voor het Ulo-Schooldiploma: H. M. Hollen kamp (met lof) en Tr. Lodder. Koersen voor stortingen op 23 Juli 1940 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.43. Lires 9.55. Deensche kronen 36.40. Noorsche kronen 42.80. NEW-YORK, 22 Juli. Ook bij het begin der nieuwe week bleek er op de New-Yorksche beurs nog weinig lust te bestaan iets te onder nemen. Het koersverloop was eenigszins onze ker. De belangstelling was in hoofdzaak gericht op komende gebeurtenissen als b.v. den ver wachten bliksemoorlog tegen Engeland en het aanstaande belastingprogramma der Ameri- kaansche regeering. De grondtoon der markt was prijshoudend, doch de koersschommelingen wa ren opnieuw zeer klein. Enkele leidende fond sen, met name automobielwaarden, waren ech ter vast gestemd. In andere afdeelingen daar entegen traden koersdalingen in. Een zich baanbrekend herstel bleek slechts van korten duur te zijn. Staalwaarden waren verdeeld, terwijl automobielfondsen en lucht- vaartaandeelen ook bij het verdere verloop weerstand konden bieden. Voor chemische waar den en spoorwegfondsen bleek weinig belang stelling te bestaan. Ook koperwaarden waren verdeeld. Het Amerikaansche IJzer- en Staal-instituut schat de bedrijvigheid in de staalindustrie op 88.2 procent der capaciteit, tegen 86.8 in de vorige week en 60.6 procent in de overeenkom stige week van verleden jaar. Een pakket van 20900 aandeelen Kennecott Copper, blijkbaar afkomstig uit Engelsch bezit, werd tegen 24 5/8 verkocht. Tegen 't slot bleek de toegenomen bedrijvigheid in de staalindustrie een gunstigen invloed op De nationale kano-kampioenschappen op de korte baan, welke heden op de Zaan te Wor- mer georganiseerd werden door de K.V. „De Zwetplassers" onder auspiciën van den Neder- landschen Kanobond, hebben een groot succes opgeleverd voor de Haarlemsche Kano Vereeni- ging H.K.V., doordat de 6 nationale titels, wel ke hedenmiddag op het spel stonden, in het be zit zijn gekomen van leden en teams van de H.K.V.. De volledige uitslagen waren als volgt: K 1 nieuwelingen (800 Meter)1. S. Husslage, Quo Vadis, Koog a. d. Zaan 4.0.2; 2. H. v. d. Beekhoven, De Geuzen, Zaandam. R 2 S. Senioren (1.000 Meter) Kampioenschap van Nederland: 1. BosseKuperus, H.K.V., Haarlem, 4.33.4; 2. LeeuwerinkWeiss, Zwet plassers, 4.35.8; 3. Gebr. Wydekop, Viking, Am sterdam, 4.36.6. K 2 Junioren (1.000 M.): 1. Braster—Hofman, Geuzen, 4.37.4; 2. G. HouwertjesR. Stad, Quo Vadis 5.2.6. R 2 S Junioren (1.000 Meter)1. J. Bobeldijk R. Stad, Quo Vadis, 4.42.2; 2. BiermanVoort man, Geuzen, 4.51.2. R. 1 S Dames Junioren (300 M.)1. G. van Hamburg, Trekvogels, Haarlem 1.45.5; 2. Hem- pius, Quo Vadis 1.59. RIS Dames Senioren (300 M.) Kampioen schap van Nederland: 1. J. Schouten, H.K.V., I.46; 2. Tr. Thie. Quo Vadis 1.46.5. K 2 Senioren (1.000 M.) Kampioenschap van Nederland: 1. BoseKuperus, H.K.V. 4.27.4; 2. Gebr. Wydekop, Viking, Amsterdam 4.31.4; 3. Leeuwerink—Weiss, Zwetplassers. RIS adspiranten (500 M.): 1. W. Schaap, Quo Vadis 2.34.8; 2. C. Gogh, Geuzen 2.46.7.. K 1 Junioren (1.000 M.)1. J. Braster, Geu zen 5.8.2; 2. J. Capelle, Kajakkers 5.10.8; 3. G. Houwertjes, Quo Vadis 5.18.2. K 2 Nieuwelingen (800 M.)1. P. de VriesK. Hageman, Quo Vadis 3.56.8; 2. Heekelaar Kruiver, Geuzen 3.57.6. RIS Senioren (1000 M.) Kampioenschap van Nederland: 1. W. v. d. Kroft, H.K.V. 5.1.6; 2. J. Vrolijk, Geuzen 5.15; 3. J. Stad, Quo Vadis. R 4 S Nieuwelingen (1000 M.): 1. Geuzen 4.15.09: 2. Trekvogels 4.21.8; 3. Viking, Rotter dam 4.25.2. K 1 adspiranten (500 M.): 1. W. Schaap, Quo Vadis 2.30.2; 2. R. van Fucht, Geuzen, 2.35.4. R 4 S Senioren (1000 M.) Kampioenschap van Nederland: 1. H.K.V. met W. v. d. Kroft A. J. Bosse, Tj. Kuperus, Osterthun !n 3.54; 2. Geuzen 3.55.2. RIS Junioren (1000 M.)1. Bobeldijk, Quo Vadis 5.8; 2. J. Hofman, Geuzen 5.18.4; 3, Schwartzenbürg, Geuzen 5.23.4. R 2 S Nieuwelingen (800 M.)1. G. Beekho venA. G. Groot, Geuzen 3.44.2; 2. Gebus— Bostnan, Viking, Rotterdam 3.49.2; 3. Glatz— Wesseling, Trekvogels 3.55.6. K 1 Senioren (1000 M.) Kampioenschap van Nederland: 1. W. v. d. Kroft, H.K.V. 4.40.4; 2. J. Vrolijk, Geuzen 4.55.4; 3. J Stad, Quo Vadis 4.58.8. R 2 S adspiranten (500 M.)1. J. Stoelman— C. van Hemert, Trekvogels 3.58.2; 2. R. van FuchtC. Kogh, Geuzen a.59.4. K 1 Veteranen (500 M.)1. Ypma, Geuzen 2.43.8; 2. Huslage, Geuzen 2.50.6. R 4 S adspiranten (500 M.)1. Geuzen 2.16.8; 2. Z.K.C. R 4 S Junioren (1000 M.): 1. Quo Vadis 4.8.2; 2. Geuzen 4.15.2. RIS Nieuwelingen (800 M.): 1. A. Groot, Geuzen 4.7.8; 2. S. Huslage, Quo Vadis 4.12.2; 3. S. Wesseling, Trekvogels 4.12.6; 4. J. B. Ver maat, De Ysel, Deventer 4.14.8. R 2 S gemengd (500 M.)1. J. BobeldijkTr. Thie, Quo Vadis 2.15; 2. W. v. d. KroftDe Boer, H.K.V. 2.21.4; 3. J. en J. Hyna, Viking, Rotter dam 2.25. Estafette 4 x 100 M.: 1. H.K.C. 1.58.3; 2. Quo Vadis 1.58.8. Vow Zondag 28 Juli a.s. luidt het programma voor het kampioenschap van Nederland als volgt: Blauw WitFeijenoord. G.V .A.V.—Heracles. De resultaten van de in het Kurhaus te Sche- veningen gehouden nationale schermwedstrijden zijn als volgt: Dames floret: 1. mej. van der Klaauw (Den Haag) met 4-6-20. 2. mej. van der Vorst (Rot terdam). 3. mej. Driebergen (Amersfoort). 4. mej. Munnink (Rotterdam). 5. mej. van der Voodt Rotterdam) Heeren sabel: 1. Driebergen (Amersfoort) met 13 gewonnen partijen. 2. Fraterman (Den Haag) 3. Van der Voodt (Rotterdam). 4. van den Berg (Rotterdam). 5. van Wierfngen (Rotterdam). 6. Kuijpers (Den Haag). 7. Sybrand (Den Haag). 8. Bosschart (Den Haag), Dezer dagen heeft in het gebouw van de Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel" de loting en de samenstelling van het programma van de wedstrijden voor de nationale roei.kam pioenschappen plaats gevonden, welke wed strijden Zaterdag en Zondag ak. op den Am- stel te Amsterdam gehouden worden. Zaterdag: 27 Juli: Oude skiff. 3 uur: 1ste heat; 1 Het Spaame (de Vries), boei 2 Poseidon (Logger). 3.15 uur: 2de heat: boei 1 de Laak (Marres), boei 2 Laga (van Blerkom). 3.25 uur: stijlsnelroeien dames vierriems- gieken; boei 1 de Amstel, boei 2 Willem III. 3.40 uur: oude acht 1ste heat; boei 1 de Hoop, boei 2 Laga. 4 uur: oude acht 2de heat: boei 1 Nereus, boei 2 de Amstel. Zondag 28 Juli; 1 uur; twee zonder stuurman: boei 1 Laga, boei 2 Triton. 1.20: vier zonder stuurman: boei 1 Nereus, boei 2 Triton. 2.20; stijlroeien dames ovemaadsche skiff: boei 1 de Hoop (Mej. E. F. M. Sanders), boei 2 de Amstel (Mej. G. J. M. Duif er) boei 3 de Vliet (Mej. L. Benedictus). 2.40: skiff (bijnummer): boei 1 de Hoop (Steins Bisschop), boei 2 Willem III (Neu- meyer', boel 3 de Amstel) Wieringa. 3 uur: gladde skiff stijlroeien dames: boei 1 (Mej. E. S. Klein), boei 2 Willem III (Mej. B. J. Stom), boei 3 de Amstel (Mej. L. van Schalkwijk) 3.20 uurj stijlroeien ovemaadsche vier dames: boei 1 de Viking, boei 2 de Hoop. 3.40 uur: vier met stuurman: boei 1 De Delft, sche Sport, boei 2 Het Spaarne. 4 uur: twee met stuurman; 1 Het Spaame, boei 2 Poseidon. 4.20 stijlsnelroeien dames achtriemsgieken: boei 1 de Hoop, boei 2 de Vliet. 4.40: twee met stuurmanboei 1 Willem III, boei 2 Triton. 5 uur; oude skiff beslissing: boei 1 snelste tweede, boei 2 winnaar 1ste heat, boei 3 win naar 2e heat. 5.20: oude acht beslissing: boei 1 snelste tweede, boei 2 winnaar 2de heat, boei 3 win naar 1ste heat. Opgemerkt dient te worden, dat voor de num mers, welke Zaterdag op 3 uur. 3.15, 3.40 en 4 uur en Zondag om 1 uur, 1.20, 4.40, 5 uur en 5.20 geroeid worden, de zilveren kampioensme daille uitgereikt zal worden, de overige num. mers zijn alle bijnummers, waarvoor de win naars de bronzen Piet Heinmedaille ontvangen. de staalwaarden uit te oefenen. Over het al gemeen schommelden de koersen echter binnen zeer nauwe grenzen naar beide zijden. De beurs sloot prijshoudend. Van de 514 heden verhandelde fondsen leden er 201 'n koersverlies, stegen er 156 in koers en bleven de overige (157) onveranderd. Juli Air Reduction Allied Chemical American Can Co. American Radiator Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Sugar Refining Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baldwin Locomotive Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Comm. Invest. Trust J. I. Case Company Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Consolid. Edison Co. Coty Incorporated Deleware Huds. Detroit Edison C. Dupont de Nem. Eastman Kodak General Electric General Foods General Motors Good Year Hudson Motor Intern. Harvester Intern. Nickel International Paper Intern. Tel. en Tel Kennecott Copper Mack T rucks Incorp. Missouri Pac pref. Montgomery Ward National Biscuit Co. Nat. City Bank New York Central Norfolk Westeri Nord. Amer. n.a. Northern Pacific Packard Pennsylvania Proctor 6? Chamblt Publ. Serv. N. J. Pullman Incorporat. Pure Oil Company Radio Corporation Reading Company Rep. Steei Reynolds Tobacco B. Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Sotthern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Texas Gulf Sulphur Twent. C. Fox Film Union Carb. Carb. Union Oil of Calif. Union Pacific United Aircraft United Corp A. United Fruit Comp. U. S. Ind. Alcohol U. S. Rubber U. S. Steel U. S. Steel pref. Western Union Westingh. Electric ÏVoolworth Building ex dividend -}- nieuwe aandeelen, gedaan en laten t 22 20 19 39 i 39} 40 146 146} 146} 94 94} 94 5 5} 5} 10 f 10} 10} 36 35} 35} 13 13} 13 159 159} 160 76 76} 77 }- 8} 8} 8} 19 18} 19 15} 15} 15} 14 14 14 3} 3} 3} 75} 74} 74} 2} 2} 2} 35} 35 35 47 47 47 37} 37} 37} 63} 6) f 63} 28 28 28 5 5 5 11 11 11 113 115 114 156} 157} 157} 119} 119 119} 31 31 f 31 41} 42} 42} 43} 43} 43} 14} 14} 14 3} 3} 3} 42 42 43 22} 22} 23} 12} 12} 12} 2} 2} 21 25 25 25 20 19} 19} rV TT 40 39} 39} 19 19 19 24} 24} 24} 11 11 11 197 195 f 197 18 19 19 6 6} 6} 3} 3} 31 19} 19} 19} 63 63} 64 36} 36} 36} 18} 18 18 7 8 7} 7} b 4} 4} 12} 12} 12} 16 16} 16} 26} 36} 36} 72} 72} 8} 72} 8} 0} 8} 8} 8} 8} 8} 10} 11 11} 6 6 6 34 33} 33} 31 30} 31 6} 6 6} 67} 67} 68} 12} 12} 12} 81 80} 82 33} 33 33} 1 1 2 63} 63} 64} 17} 17} 17} 18} 18} 18} 50} 50} 50 116} 116} 116} 17} 17} 17} 93} 92} 92} 33 32} 32} ex coupon. bieden. NEW YORK, 22 Juli Slotkoersen Juli 22 20 19 Londen i t 3.91 Parijs 3.81 3.89} I"™" Amsterdam Berlijn 40.05+ 40.05+ 40.05+ Brussel Rome 5.05+ 5.05+ 5.05+ Madrid 9.25+ 9.25+ 9.25+ Zwitserland 22,72 22.72 22.72 Weenen Stockholm 23.88 23.89 23^88 Montreal 88.500 88.750 88.625 B. Aires Papier 29,7ü 29.78 29.78 BAires Markt 22,15 22.20 22.05 Yokohama 23.48 23.48 23.48 NEW YORK, 22 Juli 20 Juli 19 Juli 20 Juli 19 Juli (Rio - Nieuw contract) (Santos) Koffie 3.90- 3.97.+ 4.07. 4.22- Juli Sept Dec Sept. Mrt. Met Suiker Juli Sept. 0.96 Dec i.oi Mrt. .04 Rubber Standaard Juli 22.25 Sept 19.40 Oct. Dec Katoen Oct. Dec Jan Tin Loco 19.00 18.60 3.90+ 3.97+- 4.07+- 4.22+. 95 0.99 102 22.25 19.40 19.00 18.70 Juli Sept. Dec. Mrt. Mei Mei Juli Sept. Jan. Mrt. Mei 5.62 5.72 5.93 6 08 6.18 5.54- 5.65- 5.85- 6.00. 6,10.+ 1.06 i 1,04 1.08 1.10 1,06 -- 4+1.08}-- 18,55 18.45 18.45 18.64 18.50 18.50 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli 9.28 9.30 Mrt. 8.94- 8.94-95 9.16-- 9.16-17Mel 8,778.77 9.06.— 9.06 Juli 8,61- 8.61 51.00 51.00 Termijn 50.75 50.37} 90 dagen 50.05 50,05 CHICAGO, 22 Juli 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli Tarwe Haver Juli 72 73} .- Juli 29 - 30 Sept 73 74} .74 Sept 28 - 28 Dec 74 75 f Dec. 29 - 29 Mals Rogge Juli 63 62} -- Juli 42} —42} Sept 60 - 60 Sept. 43} --43} •- Dec 56 55}.- Dec 45}— 46 Reuze) Juli 3.65* 5.65* Oct. 585* 5.85» Sept 5.75* 5.75 Dec. 5.97 6.00 WINNIPEG, 22 Juli 22 Juli 20 Juli 22 Juli 20 Juli farwe Gerst Juli 71 f 71* Juli 34- 35 Oct ,73 - 73} Oct 36- 36 Dec 74 - 74| Dec 36} - 37} Rogge Lijnzaad JuU 15 45 Jul! ,28 i28 Oct -45 I - 45} Oct i.32 I3I Jee 46 •- *6 Met Haver Juli 32 32} Deo. 27 27 Oc} 29 29} WASHINGTON, 20 Juli. (D.N.B.) President Roosevelt heeft vandaag de wet tot vlootuitbrei- ding onderteekend, die een bedrag van 4.600 millioen dollar beschikbaar stelt voor den bouw van een zoogenaamde twee-oceaanvloot, welke tegen iedere denkbare combinatie opgewassen moet zijn. Het nieuwe vlootbouwprogramm» moet in 1946 of 1947 ten uitvoer gelegd zijn en voor de eerste werkzaamheden heeft Roosevelt reeds 83 millioen dollar van het Congres ge vraagd. Roosevelt heeft verder een wet onderteekend, waarbij de beperkingen, die reeds gelden voor politieke activiteit van personeel in bonds- dienst, ook van toepassing waren verklaard voor ambtenaren en beambten in dienst van de verschillende staten en gemeenten. WASHINGTON, 22 Juli (D.N.B.) Roosevelt heeft Zondagavond langdurige besprekingen gevoerd met ambassadeur Bullitt, die uit Frank rijk is teruggekeerd en die den president voor den duur van drie dagen heeft begeleid naar Roosevelts buitenverblijf in Hyde Park. Men vermoedt, dat de besprekingen tusschen Roo sevelt en Bullitt hoofdzakelijk draaien om de erkenning van de regeering-Fétain door de Ver- eenigde Staten. Uit welingelichte bron te Was hington verluidt, dat Bullitt zal pogen Roose velt te overtuigen van de noodzakelijkheid de goede betrekkingen met Frankrijk te handha ven. Ook het departement van Staat wil vol gens de „New York Tirr.es1' alles nalaten, waar door de betrekkingen tot de regeering-Pétain vertroebeld zouden kunnen worden zooals bib' door het aftreden of terugroepen van Bullitt BROMBERG, 19 Juli (D.N.B.). De herstel werkzaamheden aan den waterweg tusschen Oder en Weichsel en aan den gekanaliseerden bovenloop van de Netze vanaf het Goglomeer tot aan het Kanaal van Bromberg zijn thans zoo ver gevorderd, dat de scheepvaart hervat kan worden. Om te beginnen is het verkeer tus schen Weichsel en Oder toegelaten. Dit is voor de geheele binnenscheepvaart van de streken in het oosten van het grootste belang, omdat de goederen, die uit Rusland en het gouverne ment Polen komen, thans weer binnendoor naar Duitschland vervoerd kunnen worden, zonder dat enen den omweg over de Oostzee behoeft te maken. ROME, 22 Juli (D.N.B.) Naar de Messag- gero meldt, hebben zich in de omgeving van Jaffa botsingen tusschen Joden en Arabieren voorgedaan. De Arabieren vielen de Joodsche arbeiders in de sinaasappelenplantages aan. OP verschillende plaatsen werden kanalen vernield en waterleidingen beschadigd, zoodat een groot deel der plantages van water verstoken is. Te Dresden wordt van 5 tot 7 Augustus het 53ste congres gehouden van de Duitsche Oog' heelkundige Vereeniging. Ook vertegenwoor digers uit Nederland worden verwacht. Op 4 Augustus wordt de Sleeswijk-Holstein- sche kunstschilder Alex Eckener zeventig jaar. Te Stuttgart, de plaats waar Eckener thans woont, zaj een tentoonstelling gehouden wor den van zijn voornaamste werken. Het Duitsche Nationale Theater te Weima1 verwierf het recht tot de eerste opvoering va° Richard Strauss' opera „Guntram", van de opera „Das Herrenrecht van Wilhelm Stark' en van het tooneelstuk Blücher van Ma* Geysenheyner. 's-GRA\ ENHAGE. Geslaagd voor beide ge' deelten; mej. C. J. Boelhouwer, voor gedeeld B: de dames A. Boelsma, E. L. Veurman, allo0 te 's-Gravenhage. ROERMOND Geslaagd voor A: de heere» J. W. Schols, Bunde; C. J. J. M. van Stratuh1» Erp; A. G. L. Wagemans, Einighausen; mej. G. M. Steeghs, Horst, Geslaagd voor B: L. van Vonderen, Beugen. Geslaagd voor de geheele acte: L. M. J. Cob" ben, Heerlen; J. H. H. Deckers, Blerick. Geslaagd voor A: A. Cruysberg, Tegelen; Dinjens, Roermond. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor diploic9 B de heeren: J. J. van Laar, Haarlem; G. H. Dijkstra, Overschie; F. Grol, Vlaardingen. Voor eerste gedeelte van diploma B: G. J' Weidema, Utrecht; M. F. Tjaden, Den Haag. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor deel 1. G. van Veen, Amersfoort. AMSTERDAM Geslaagd de dames J- van der Kolk en J. E. Nouwen, beiden te Ai°' sterdam. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. Rectificatie: Bij beschikking van de Arrondissements-ReCO,ii bank te Amsterdam, Vacantlekamer, van 22 "i ,ji 1940 is ingetrokken de beschikking van 18 0 1940, waarbij Mr. R. Korthals Altes in plaats Jhr. Mr. W. F. H. Roëll werd benoemd tot tor in hét faillissement van B. H. van Straat.0t te Amsterdam, daar lntusschen is gebleken, +- bedoeld faillissement 4 Maart 1938 ,door het bindend worden der eenige uitdeelingsiljst 18 elndlgd. Uitgesproken: „rH- 22 Juli. Johannes (zich noemende en sC*J.ep> vende Hendrik Johannes) Diesveld, zonder MJljJ. wonende te Amsterdam, Domselaerstraat R.c. Mr. C. J. Heemskerk, curator Mr. J. W- Kuyk, Weteringschans 24, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 19 Juli. F. A. Bieleveld. wonende te Zed a caféhouder. Geëindigd door het verbindend den der eenige uitdeelingsiljst. Uitk. 5,6245 D. N. Geurts, loodgieter, Bemmel. 1 Uitk. 27,44 pet. ritei11' P. W. j. Mulders, Jjzerhandelaar, Tiel. 10 Uitk. 19,39 pet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2