Matsoeoka spoedig naar Europa? Passiespel Tegelen I WELKE BON? Pater Dito 10 jaar bij den K.R.O. Hebt ge U doorgezeten op de fiets? wmm Ingrijpende plannen Van wereldpolitiek MAANDAG 5 AUGUSTUS 1940 Steeds begeerd en steeds welkom zijn de heerlijke geur en de opwekkende frischheid van de klassieke "4711" bij het werk - bij sport - op reis - thuis ja overal! JONGETJE ZETTE LORRIE IN BEWEGING Overreden en gedood Inbreker verkoos het daglicht Wij luisteren naar Dinsdag 6 Augustus KOOLGALMUG Tweede vlucht ten einde Engelsch L. O. Teekenen L. O. Muziekexamens BROOD KOFFIE OF THEE S SUIKER BLOEM or BAKMEEL PETROLEUM BOTERKAART VETKAART GRUTTERSWAREN Japan en Ned.-Indië EEN RADIOREDE VAN KARDINAAL HINSLEY En een antwoord door de Duitsche pers ENGELSCHE VLOOT TE GIBRALTAR TERUG Klacht van Lloyd George Italiaansch legerbericht: LUCHTAANVALLEN OP BRITSCHE DOELEN Ontroerende vertooning van Schreurs' Lijdensspel des Heeren Examen handenarbeid Notarieel examen Staatsexamen Fransch L.O. Fransch M. O. A Duitsch L. O. Engelsch M. O. A BOEKHOUDEN M O. K 12 Examens hoofdacte pfcCaloqnFtj^S In kistjes 3 stuks vanaf f 4.— tot f 10.50 Origineele flacons vanaf f 0.40 tot f 20.— vovo waardeeren en bewonderen. Het heeft nimmer in de bedoeling der spe lers van Tegelen gelegen, dat enkele hunner naar voren traden en genoemd werden. Het was aller doel 't totaal naar voren te brengen en ons allen te stichten door het Passieverhaal dat nu in mooie dichterlijke taal tot ons komt terwijl alle zorg is besteed aan de kleurrijke, soms prachtig geboetseerde, plastische vertooning. En stichting gaat weer van deze vertooning uit welke met zoovele hindernissen is tot stand gekomen. Telkens scheen het dat de zoo ijverig voorbereide vertooning door den harden tijd niet zou doorgaan. Maar nu men haar heeft kunnen zien is men te blijder dat dan toch de uitvoerenden nog tot het spelen zijn overge gaan. Zondagmorgen omstreeks 12 uur is op het terrein van de firma R. S. Stokvis aan de Pel grimsstraat te Rotterdam een droevig ongeval gebeurd. De tweejarige E. D. uit de Spanjaardstraat was in een loods aan het spelen, terwijl zijn moeder met den portier in gesprek was. Het knaapje kwam in de nabijheid van een lorrie en begon hieraan te trekken, waarbij hij het contact aanraakte, wat tot gevolg had, dat de lorrie zich in beweging zette. Het jongetje werd gegrepen en zoo zwaar gewond, dat het enkele oogenblikken later overleed. Het stoffelijk overschot is naar het zieken huis aan den Bergweg overgebracht. Te Apeldoorn is overdag tijdens de afwezig heid der bewoners ingebroken in de vlila van cand. not v d. H aan de Tweede Beukenlaan De dader is langs een ladder van de bewoners naar een open raam op de tweede verdieping geklommen Een bedrag van 110 wordt ver mist. JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-Uitz-ending 8.00 Berichten ANP, 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.), 8.45 Gramofoonmuziek, 9.30 Hobo, piano en gramofoonmuziek, 10.00 3ramofoonmuziek, 11.00 Gramofoonmu- üiek, 11.30 Quatre mains en gramofoon muziek, 12.35 Gramofoonmuziek, 12.45 Berichten ANP, 1.00 Canzonetta-sextet en gramofoonmuziek, 2.30 Gramofoonmuziek, 3.00 Zang met pianobegeleiding en gra mofoonmuziek, 3.45 Gramofoonmuziek, 4.45 Gramofoonmuziek, 5.15 Berichten ANP, 5.30 Orgelspel en gramofoonmuziek. 8.45 Gramofoonmuziek, 7.00 Vragen van den dag (ANP), 7.30 Reportage of muziek, 8.00 Berichten ANP, 8.15 Revida-sextet, 9.00 Causerie „De paarse hei", 9.20 (Jtrechtsch Stedelijk Orkest (opn.), 10.05 Grampfoonmuziek, 10.1510.30 Berichten ANP. i KOOTWIJK, 1875 M. KRO-Uitzending 7.30 Wtj beginnen den dag, 8.00 Berich ten ANP, 8.15 Gramofoonmuziek, 11.30 Gramofoonmuziek, 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek, 3.30 Gramofoon muziek, 5.15 Berichten ANP, 5.30 Giamo- 7.00 Vragen van den dag Gramofoonmuziek, 7.45 Re- Berichten ANP, 8.45 Gramo- 9.00 Concertgebouworkest Concertgebouworkest (gr.pl.), 9.55 Wij sluiten (ANP). foonmuziek, (ANP), 7.15 portage, 8.15 foonmuziek, (gr.pl), a.30 5.40 Gramofoonmuziek, den dag, 10.15 Berichten KKO-KORTEGOLE-LH ZENDINGEN NAAR NED. OOST-INDIë Programma Dinsdag 6 Augustus, 15—16 uur A. T. 1. Opening. 2. Marschmuziek. 3. Lezingenserie „Uitingen van Neder- landsche Cultuur". Nr. 7; „Nederlandsche Folklore" door Dr. H. Knippenberg. 4 Dagoverzicht A. N. P. (van 15.20 15.35). 5. „Geestelijk Contact" door Dr. H. Stein (met verkorte muzikale omiysting). 6. „Nederland's zingende torens" door Beiaardier J. Vincent. 7. Actueele aetherflitsen. 8. Sluiting, gevolgd door „O schitteren de kleuren De Plaritenziektenkundige Dienst deelt mede: de tweede vlucht van de koolgalmug is ten einde en de bespuiting kan dus worden gestaakt. Daar er nog heel wat kool, voornamelijk bloem kool, pas voor kort geplant is, zal er ook voor de derde vlucht nog een waarschuwing worden gegeven. UTRECHT. Geslaagd de dames C. James te Den Haag, W. A. M. Ziekman te Rotterdam, B. Eger te Zoelen, F. G. M. ten Havé te Bre- devoort, C. Kroner te Monnikendam, M. Eg- gens te Gasselternijeveen, G. Kramer te Ernst, M. Keyl te Hellendoorn, C. M. Kilian te Doe- zem, D. A. M. F. H. Rottier te Tilburg, E. W. M. Schellekens te Sittard, en de heeren M. de Bruijn te Rotterdam. P. N. Burgering te Am sterdam, J. P. M. Fluitman te Beverwijk, N. van Braam te Purmerend, A. M. Hulkenberg te Bennebroek. J. Jager te Den Bosch. W Monna te Emmen. J Graafsma te Leeuwarden. J M. Smit te Eindhoven, J. de Vries te Nieuw-Am- sterdam, J. Bieleveld te Elim en P. A. Gevon den, Bergen op Zoom. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de dames: E. M. Stumpel te Hoorn. J. E. F. van de Ven te Oss, M. W. Porte te Alkmaar, M. C. Risseeuw tc Apeldoorn, E. J. Saijers te Amsterdam, R. Veltman te Enschede, A. H. Perpeet te Maas tricht, M. H. O. Vrijens te Maastricht en de heeren: J. H. Bruins te Oldenzaal, J. C. Sars te Amsterdam, H. Schifferstein te Maastricht, A. C. van Slooten te Nijkerk, H J. L. Starmans te Maastricht. N M. Struijf en P. Stuifzand, beiden te 's-Gravenhage; H. H. J. Thomassen te Arnhem, E. M. A. Lucas te Brunssum, J. H. C. Goffin te Maastricht en H. W. Lengs te Heer (L.). TILBURG Conservatorium der R.K. Leer gangen, afd. Profane Muziek Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diploma solo zang L.O., zr. Leonie te Moerdijk, en voor het theoretisch gedeelte van diploma piano L.O. mej. J. Buijs te Zundert, mej. B. wan Grunsven te Oss, mej. D. Pijnenburg te 's-Bosch en de heer J. v. d. Wouw te Breda. Aan de afdeeling Kerkmuziek slaagden voor diploma A organist: J. van Beeck te Helmond, J van Heeswijk te Schijndel, Ch. Kuijten te Waspik, W. van Maris te Eindhoven en fr. Ru- dolfus, Ruwenberg, St. Michielsgestel. Verder slaagden voor diploma A koordirecteur: B. de Swart te Chaam. Als geedlegeerde van de Nederlandsche St. Gregoriusvereniging heeft pastoor Hannaerts aan de geslaagden van de afdeeling Kerk muziek het getuigschrift der St. Gregorius- vereeniging uitgereikt. Bon 91 tot en met 100 uit het brood- bonboekje. Geldig tot en met 11 Aug. (eventueel tot eh met 15 Aug.) Recht gevend op: totaal 2000 gram brood of 2500 gram rogge brood. Iederé enkele bon geeft recht op 125 gram roggebrood. Bon 53 uit het Algemeen distributie boekje. Geldig tot en met 30 Aug. Recht gevend op: Half pond koffie of Half ons thee. Bon 66 uit het Algemeen distribu tieboekje. Geldig tot en met 23 Aug. Recht gevend op: Een kilogram suiker. Bon 90 uit 't Algemeen distributie boekje. Geldig tot en met 9 Aug. Recht gevend op: Half pond tarwebloem, of tarwe meel. of boekweitmeei of rogge bloem. of roggemeel of zelfrijzend bakmeel. (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) Zegel „Periode 3" Geldig tot en met 11 Aug. Recht gevend op: Twee Liter petroleum. Bon 1 tot en met 4. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op: een half pond boter per bon. Bon 1 en 2. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op een half pond margarine of gesmolten vet of boter per bon. Bon 3 en 4. Geldig tot en met 23 Augustus. Recht gevend op een half pond boter per bon met 10 ct. reductie per half pond. Bon 95 uit het Algemeen distribu tiebonboekje, geldig tot en met 11 Augustus geeft recht op: 250 gram rijst of rijstemeel. Bon 100 uit het Algemeen distribu tiebonboekje, geldig tot en met 11 Augustus geeft recht op 250 gram havermout of havervlokken tof gort of grutten. Bon 105 uit het Algemeen distri butiebonboekje geldig tot en met 11 September geeft recht op 100 gram maizena of griesmeel of pud dingpoeder. Bon 110 uit het Algemeen distri butiebonboekje, geldig tot en met 11 September geeft recht op 100 gram macaroni of vermicelli of -spaghetti. TOT WELKEN DATUM 9 Aug. Bloem, bakmeel enz. (90) 11 Aug. (15 Aug.) Brood (91100) 11 Aug. Rijst (95) Havermout, gort enz. (100) Petroleum (Periode 3) 23 Aug. Suiker (66) Boter of vet (14) 30 Aug. Koffie of thee (53 11 Sept. Maizena enz. (105 Macaroni enz. (110 TOKIO, 5 Aug. Er bestaan bij de Japan- sche regeering plannen om den mnister van Buitenlandsche Zaken, Matsoeoka, een reis naar Europa te laten maken. Aldus meldt United Press aan haar bladen. In dit verband meldt de „Nitsji Nitsji", dat de Japansche premier, prins Konoye, reeds den datum overweegt, waarop Matsoeoka zal ver trekken en dat niet alleen te Berlijn, doch ook te Moskou besprekingen zullen worden gevoerd ever een kraehtige politieke entente tot de stichting van een nieuwe wereldorde, als eersten stap op den weg der door Konoye en Mat soeoka te volgen politiek. Met het oog op de belangrijkheid van deze reis zjjn de politieke leiders, aldus het blad, van oordeel, dat de minister van Buitenland sche Zaken persoonlijk deze besprekingen moet voeren. Het blad schrijft vervolgens, dat te Berlijn en ook te Rome zal worden gesproken over fundamenteele kwesties als het koloniale pro bleem, de nieuwe verdeeling van de grondstof fen en de levensmiddelenvoorziening der wereld, om den vrede tusschen de groote Oost-aziatische, Pan-Europeesche, Pan-Amerikaansche en Sov jet-Russische blokken te grondvesten. In politieke kringen te Rome gelooft men met betrekking tot Molotof's verklaringen over Japan, aan een ingrijpende verbetering der .betrekkingen tusschen Rusland en Japan. Men houdt het voor waarschijnlijk, dat in de nabije toekomst een Duitsch- Russisch-Italiaansch-Japansche mogend- heden-combinatie kan worden tot stand ge bracht. Naar Domei meldt zal minister-president Konoye Maandag met den vroegeren minister van Koloniën, generaal Koiso, een onderhoud hebben over de betrekkingen tusschen Japan en Nederlandsch-Indië. Van het resultaat van dit onderhoud zal de benoeming afhangen van Koiso tot buitengewoon gezant en leider van een economische missie in Nederlandsch-Indië. Koiso zal de opdracht hiertoe alleen aannemen, indien zijn „programma voor Nederlandsch- Indië, als een deel van de Japansche Zuidzee- politiek", zonder besprekingen wordt aanvaard. Koiso heeft heden tegenover de pers ver klaard, dat Japan in de toekomst zijn be hoeften aan petroleum, tin, rubber enz. In Nederlandsch-Indië zal kunnen dekken en dat daarom een nauw aansluiten bij de Ne- derlandsch-Indische economie niet alleen een vraag van levensbelang is voor Japan, maar ook voor de geheele Oost-Aziatische levensruimte. Allereerst moet over de betrek kingen tot de mogendheden, die hierbij belang hebben, volledige opheldering wor den verschaft. LONDEN, 5 Aug. (D.N.E.). Kardinaal Hins- ley, de aartsbisschop van Westminster, heeft Zondagavond in een radiorede oa. gezegd: „Er zijn schrijvers, die wijzen op de onge rechtigheden, welke Engeland in vroegere eeuwen bedreven heeft, op zjjn aanvallen en veroveringen. Volkomen juist, Engeland is niet vrij van schuld, maar ook niet degenen die van Engeland kwaad spreken. Waardig of onwaar dig, Engeland bevindt zich aan de zijde van de waarheid en de gerechtigheid in dit conflict. Engeland verdedigt het leven en de vrijheid van alle volkeren, groot of klein, machtig of zwak, en het lijkt mij een slecht argument thans de oude zonden van Engeland weer op te diepen. Wanneer ik zeg, dat deze oorlog in zijn diepsten zin de verdediging van de christe lijke beschaving beteekent, dan bedoel ik daar mede niet, dat het wetischelijk is de tegen woordige ordening te handhaven. Er is zeer veel, dat voor een radicale verbetering spreekt van de huidige toestanden op sociaal, econo misch en politiek gebied in Groot-Brittannië en in Europa." De Duitsche pers wijst in haar commentaar op deze rede, die tot de Engelsche soldaten werd gericht, er op dat Engeland niet de ver dediger der christelijke beschaving mag worden genoemd. „Voor den Engelschen aartsbisschop", schrijft bijv. der Montag, „is datgene waarvoor de re geerders in Londen zijn losgebroken, de hand having van de plutocratie en de poging, het Duitsche volk te vernietigen, een goede zaak. In zijn rangorde van aardsche en goddelijke dingen staan Britsche soldaten aan de zijde van engelen. „Strijdt als christelijke soldaten", roept hij hun toe. Voor hem zijn Britsche troe pen dus christelijke soldaten. Hun daden van geweld, plunderingen, roof en moord, zooals zij in Noorwegen, Nederland, België, Frankrijk, kortom overal waar Engelschen in dezen oor log aan de oppervlakte verschenen zijn, aan de orde van den dag waren, zijn uitdrukking van het Christendom, zooals de aartsbisschop van Westminster het verstaat." Tenslotte wijzen de Duitsche bladen op het feit, dat Engeland den oorlog verklaard heeft en nog steeds wü voortzetten. ALGECIRAS, 5 Aug. (D.N.B.) Zater dagavond laat is de Engelsche vloot, die eenige dagen geleden in oostelijke richting was uitgeloopen, té Gibraltar teruggekeerd. NEW YORK. 5 Aug. (DH.B.) In een arti kel, verschenen in de „Journal American", beklaagt Lloyd George zich over de „volko men ongerechtvaardigde beperkingen van de persoonlijke vrijheid door de tegenwoordige Britsche regeering." Deze regeering, zoo zegt hij, wordt dagelijks onverdraagzamer. Zooals de „New York Times" uit Londen meldt, hebben Duitsche strooibiljetten, die bo ven Engeland zijn uitgeworpen, overal een leven dige belangstelling gaande gemaakt en worden deze biljetten terwijl van officieele zijde alles wordt gedaan om verspreiding te beletten o'oor de bevolking ijverig verzameld en bestu deerd. Uit het bericht blijkt, dat zich zeer snel met deze biljetten een handel heeft ontwikkeld en daar de nieuwshonger van de bevolking nau welijks. kan worden bevredigd, zijn vooral werk- loozen er toe overgegaan van deze strooibiljetten ware leesportefeuilles samen te stellen. ERGENS IN ITALIë, 4 Aug. (Stefani) Communiqué no. 56 van het Italiaansche hoofd kwartier luidt als volgt: Onze escadrilles in Oost-Afrika hebben in den Soedan Erkowit en het vliegveld van Summit, waar een groote hangar in brand geraakte, ge bombardeerd. Voorts is 't kruispunt van spoor wegen te Haiya bestookt. In Kenya Is ten zui den van Vaija een autopark gebombardeerd. Na het gevecht bij Debel, waarvan melding is gemaakt in legerbericht no. 54, heeft de vijand voor onze stellingen 64 dooden achter gelaten, onder wie drie officieren. Een vaandel van het zesde batailjon K.A.R. (Kings Afrika Rifles) werd buitgemaakt. In Britsch Somaliland heeft men doeltreffend de haven van Zeila gebombardeerd. Een van onze vliegtuigen is niet teruggekeerd. Een vijandelijke luchtaanval op de haven van Derna in Noord-Afrika veroorzaakte zeer lichte schade. Een van onze duikbooten keerde niet op haar basis terug. In den K. R. O.-gids wordt het feit, dat Pater Dito 31 Juli 10 jaar aan den K. R. O. verbonden was, als volgt herdacht: Het is nu geen tijd om jubilea te vieren. Geheel onze aandacht en werkkracht zijn ge concentreerd op den wederopbouw, in den ruim- sten zin van het woord. Bovendien is het bij onzen omroep nooit de gewoonte geweest, of ficieel stil te staan bij tien- of zelfs twaalf en een half-jarige jubilea van personen uit het bedrijf. En aan zilveren vieringen zijn wij bij een bestaanstijd van vijftien jaar nog niet toe Vandaar, dat, in alle stilte en slechts opge merkt door een kleinen kring van zijn directe medewerkers, onze voorzitter 31 Juli 1.1. den dag herdacht, waarop hij voor tien jaar aan den K. R. O. werd verbonden. Zelfs deze her denking moet men geen weidsche beteekenis toekennen. Zij heeft zich bepaald tot een hand druk, een hartelijk woord, *een zich even her inneren; „Weet u nog wel, toen u kwam en daarna een gelukwensch: Gods beste zegen, en nog vele jaren; en dan: iedereen weer op zijn post! „Weet u nog wel, toen u kwam....?" Dat was in 1930, kort nadat de jonge lector .gepro moveerd was op proefschrift en pastoor Per- quin hem uitnoodigde, zijn assistent te worden. Zoo deed Pater Lector J. Dito zijn intrede in ons gebouw aan de Heerengracht, en begor. er zijn scholing en letterlijk zijn leertijd. Aan alle afdeeingen Is hij practisch werkzaam ge weest: aan de programma-afdeeling, de pro- paganda-afdeeling, en de gids-redactie. Hij onderhield al spoedig het contact met de so ciale en godsdienstige organisaties, wier rubrie ken in ons programma onder zijn leiding ston den. Hij werd secretaris van de Katholieke Radio Volksuniversiteit en vertegenwoordiger van den K. R. O. in de besprekingen met offi cieele radio-instanties, met het Centraal Bu reau voor den Omroep, en ook in het Inter nationaal Katholiek Radio Bureau, aan welks jaarvergaderingen en congressen hy deelnam. Overal zocht en vond hij menige gelegenheid tot het nemen van initiatief, en tot het orga- niseeren, een eigenschap, die bij hem wel het meest op den voorgrond treedt. Vooral is dit gebleken, toen, onder zijn leiding, de regel matige uitzendingen begonnen werden van een Nederlandsch Wereldprogramma. Zoo werkte hy jarenlang in dagelijksch contact met den radiopionier en stichter van den K. R. O., pastoor Perquin z.g„ in wiens school hij werd gevormd en dien hij opvolgde als voorzitter, twee jaar geleden. In die' functie en op dien verantwoordelijken post staat hij thans, tien jaar na zijn komst bij den omroep. Hij heeft er den groei en ont wikkelingsgang van gezien en meegemaakt, en voor een belangrijk deel zelfs deze helpen stu wen. De verantwoordelijkheid van de leiding heeft hy, ofschoon met graagte, op zich geno men, als een ernstige en zware taak gevoeld. Daarnaast, hoe moeilijk het soms ook valt we gens vergaderingen en besprekingen, hecht hy er aan, het contact met de luisteraars by- zonder het geestelijk contact te onderhou den, in zijn godsdienstige halfuurtjes en de andere microfoontoespraken. Moge het hem gegeven zyn om, met Gods zegen en mt eden steun van den luisteraar, den K. R. O. te doen beantwoorden aan zyn na tionaal en geestelijk ideaal. Een ontroerende vertooning vol mooie, tref fende, wydingsvolle momenten is het openlucht spel van 's Heeren Lyden te Tegelen in het openluchttheater geworden. De eenvoudige in woners van Tegelen uit alle kringen der sa menleving hebben in den loop der jaren een traditie gevormd: een traditie van eerbiedvol devoot beelden van een Passiespel. Niet als nabootsing van Oberammergau, niet als een kunstzinnig gebeuren, maar als een vroom ge bruik tot stichting van inwoners en toestroo- mende vreemdelingen. Nu eens is dit Lijdens spel meer een dramatische samenvatting ge worden we denken hier aan het werk van Van Delft den priester-dichter dan weer is de voorstelling meer een vertooning van een reeks tafereelen uit Jezus' leven geweest, doch itnmer lag er aan ten grondslag: wijding. Het stroomde vroeger naar Tegelen, omdat de open- luchtvertooningen een vreemdelingen-attractie geworden waren. Moge dit weer zoo zyn. De priester-dichter dien men thans bereid vond den tekst te schry- ven, heeft zyn taak anders opgevat dan b.v. van Delft deed. Hy gaf geen meer omrond too- neelspel, geen eigeniyk drama: hy gaf het drama aller drama's als een reeks tafreelen naar middeneeuwschen trant, zyn dichteriyke tekst klinkt schoon In den mond der spelenden van wie vooral de Jezus-figuur, Judas, Petrus, Maria, Maria Magdalena e.a. geroemd mogen worden. Wat na de voorstelling ons diep byblyft en ons stil doet terugkeeren is de wydingsvolle kracht welke van spel en vertooning uitgaat. Enkele details mogen minder geslaagd zyn. sommige spelers mogen hier en daar te kort schieten, dc onvolkomenheden worden opgeno men in het uitstekende goede geheel dat we te Apeldoorn, G. van Steenbergen te Ede; J. T. J. Terhaar te Westervoort, mej. A. M. van Troyen te Apeldoorn en de heer H. ter Veen te Allten. Voor A de heer H. Til te Doetinchem. HAARLEM. Geëxamineerd 14 candidaten. Geslaagd: F. J. Posthumus, M. K. Schouten, E. R. Dasilva, B. T. Swol, J. K. Swol, J. Terwey, J. A. Versluis, A M. de Wilde, A. P. Wildeboer, E. Honig, allen te Amsterdam, J. H. Jansen te Haarlem. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor deel I de heer S. G. Crol te Twello en voor deel II de heer F. Kuijser te Hilversum. 's-GRAVENHAGE. Staatsexamen ter toela ting tot de universiteiten (art. 12 der Hooger- Onderwijswet). Geslaagd voor diploma a: de da mes W. Lokhorst, J. H. A. Folphol, A. E Berger, E. Oosterholt en W. Schoen en de heeren F. J. M. Hol, jhr. C. F. J. J. M. van Nispen tot Seve- naer en A. Oliemans. Voor diploma b: de dames W. Portheine en N. de Raadt en de heer H. A. J Wolters. Staatsexamen H.B.S. b: geslaagd W. E. M. Dykman. J. M. Rademakers, F. H. Sobels J. Vellinga, P. C. Schippers en E. J. Doedens. UTRECHT Geslaagd de dames: E. Meu- lenbelt, Den Dolder; C. W. M. Morren, Eemnes; E. v. d. Noordt, Den Haag; S. M. A. Oosten dorp, Deventer; E. Overbeek, Voorthuizen; E. Raadsen, Zevenhoven; B. W. A. van Meyel, Maastricht; W. Minkema, Boornbergum; M. Th. E. C. Mols, Maastricht; H. Ch. de Noord, Groningen; M. 'M. Nijpels, Nijmegen; E. R. G. C. Pieters, Haarlem; L. W. Rinck, Nymegen; M. M. Robert, Meppel; M. B. A. F. Royen, Nuth (L.) en de heeren: H. Hulsman, Zwyndrecht; M. Huizer, Bolnes; J. G. Kertzman, Den Haag; H. J. Janssens, Venlo; J. P. dé Jong, Gieten. UTRECHT Geslaagd de dames mevr. J. A Lyesen—Both, Almelo; H. v. d. Zanden, Reusel; en de heeren A. P. J. Louman, Amster dam; T. Meyer, Leeuwarden; J. W. Verhoêven, Bladel. 's-GRAVENHAGE. Toegelaten de heeren: C. H. Freling te Bellingwolde, B. Koerselman te s-Gravenhage. W. J. Landman te Amsterdam. A. J. Leeuwenburgh te Oegstgeest, M. F. M Coebergh te 's-Hertogenbosch, L. F. M. Jan sen te Millingen, G. K. de Kok te Uselmonde en P. Moonen te Rotterdam. UTRECHT. Geslaagd de dames M. C. Dyse- rinck te Aerdenhout, J. van Eijk te Loptker- kapèl, en de heeren R. Götz te Utrecht, K. A. Hoogerwef te Amsterdam en L. A. Wassenberg te Amsterdam. Uw huid of voeten stukgeloopen? Purol verzacht en geneest. Tube 45 ct. Doos 60 en 30 ct. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: J. Alsema te Amsterdam, M. Boelens te Koog aan de Zaan, G. B. A. M. Smulders te Hilversum, H. B. H. Weys te Venlo, J. F. Wientjes te Groningen en J. de Wind te Sappemeer. HAARLEM. Geslaagd voor ged. A: C. F. Es sen te Amsterdam, mej. J. Th. de Nik te Am sterdam, B. Offringa te Amsterdam, H. van Raay te Oostzaan, A. Rovers te Heémstede, A. M. Wiarmerdam te Heemstede en J. Nooter te Hoofddorp. BREDA. Geëxamineerd voor A en B ach: mannelijke candidaten. Geslaagd voor A en B: J L, A. Westerburger te Goirle B. G. Verhelst te Tilburg, H. C. J. van Tilburg te Bergen op Zoom. Geslaagd voor A alleen: H J J. Witbroek té Tilburg, A. H. Vermunt te Bergen op Zoom. Geslaagd voor B alleen: C. A. Vissenberg te Breda en D. M. Tuytjens te Bergen op Zoom. ROTTERDAM. Commissie I. Geslaagd voor het geheele examen: H. A. Visser te 's-Graven- deel. Gedeelte A: mej. C. E. Dingemanse te Schiedam, H. Huiskes te Schiedam, mej. M. Dijkhuis en L. P. Slenders te Rotterdam; mej. J. Blaak te Rijsoord. Gedeelte B: mej. W. K. A. Dekkers te Rotterdam en G. J. de Morée te Dordrecht. Geslaagd voor gedeelte B: mej. A. E. van Marlon te Rotterdam, mej. P. P. J. Schoonen. G. E. F. Leydekkers, W F. v. d. Hum, allen te Dordrecht; I. Bol te H.-I. Ambacht en P. van Noort te Zwyndrecht. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor beide ge deelten: J. Blelje te 's-Gravenhage. Voor ge deelte A: M. H. van Zant en A. Willemsen, bel den te 's-Gravenhage. Voor gedeelte B: E. J. Th. van den Bosch te 's-Gravenhage, M. P. A. Cuppens te Delft; mej A C. E Visser en H. J Valsmit, beiden te 's-Gravenhage; mej P R mardel de Lavalette te Scheveningen eri J. W. Verhulst te 's-Gravenhage. ARNHEM. Geslaagd voor A en B de heeren H. L. M. Sévens te Nijmegen, D. J. Slijkhuis

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2