Wat het Nationaal Front wil New-Y orksche Beurs SPORT EN SPEL Voor wie zijn dit jaar de nationale titels? DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1940 Verschillen met de Ned. Unie en met de N.S.B. Nat. Front en N.S.B. Jodenkwestie FRANSCHE TROEPEN IN ENGELAND ONTEVREDEN Ongeluk met autobus vol V olkenbondsambtenaren Om Britsche postcontróle te voorkomen Arrestatie te Praag DE OPBOUWDIENST GAAT ZINGEN M uziekopleidingsinstituut in Den Haag Markt lusteloos; slot prijshoudend. Koersen Nederl. Clearinginstituut Examen boekhouden M.O. K. 12 TORNADO AAN DE KUST VAN LOUISIANA Geen druk van de as op Zuidoost-Europa Hitier bezoekt Dr. Krupp Moskou en Londen Daladier in Frankrijk Vader verdronk toen hij zijn kind wilde redden Examen hoofdakte Notarieel examen Apothekers-assistent Omzet 240.000 R.K. Mulo-examens AT H LET I EK Fransch Indo-China ZWEMMEN Alle cracks komen naar Zaandam Nederlandsche kampioenschappen op 17 en 18 Augustus WIELRENNEN KAMPIOENSCHAP OP DEN WEG Zondag 18 Augustus te Zandvoort i WISSELKOERSEN AMERIKAANSCHE GOEDERENMARKT 74 i 74 i Sept. 29| 29} 75 t i 75 Oec. 29 29 t 75 J-- 75 i Mel 30 30 J - Dec. Staatsexamen toelating Universiteit Staatsexamen H.B.S. A Examen Nijverheidsonderwijs Examen handteekenen L.O. Examens Hoogduitsche taal L.O. Fransch M.O. A Fransch L.O. Engelsch M.O. A Engelsch L.O. (Van onzen Haagschen redacteur) Naast de Nederlandsche Unie en de N.S.B. behoort Nationaal Front tot de meest in het oog loopende bewegingen, welke de nieuwe orde in ons land willen vestigen. Voor me nigeen rjjst de vraag, welke dan de punten •van overeenkomst, welke de verschilpunten zijn in deze drie stroomingen. Ten aanzien van deze vraagstukken heeft de heer Arnold Meijer, leider van Nationaal Front, Woensdag zijn opvattingen voor vertegenwoor digers van de pers uiteengezet. Vry algemeen was het reeds doorgedrongen, dat het program van de Ned. Unie in groote lijnen samenvalt met dat van Nat. Front.' Er is meer: principieel bestaat er geen kloof tusschen de beide bewegingen; slechts dit kan men zeggen: Nat. Front heeft meer punten dan de Ned. Unie in zijn" program, het zegt eenige zaken ook concreter dan de Unie. Eerstens is er de Groot Dietsche gedachte, welke de Unie verwerpt. Daarvoor in de plaats stelt zjj een nauwe cultureele samenwerking met Vlaanderen en Zuid-Afrika. Voorts spreekt de Unie niet duidelijk uit of zij zich de bedrijfscorporaties als staatsorganen wil erkennen, dan wel als collectieve doch in dividualistische, pubiekrechtelijke organisaties Zeker is dit: de Unie heeft niet het naar alle kanten doorgevoerde éénhoofdige leiderschap in haar program opgenomen. Zij is blijkbaar niet tegen dit instituut gekant, maar erkent voor de topleiding de practische onmogelijkheid van éénhoofdige leiding (er Is geen geschikt per soon) voer de corporaties acht zij die éénhoof dige leiding niet noodig. Daartegenover wil Nat. Front consequent in alle geledingen het leiderschap doorvoeren, zii het zoo, dat iedere leider wordt bijgestaan door een raad. De algemeen leider heeft tot zijn be schikking een politieken, een cultureelen en een corperatleven raad. Van de adviezen van deze raden behoort de leider zich te bedienen, doch hu behoeft dat niet te doen. Niet geschikte ad viseurs kunnen te allen tijde worden verwij derd, indien zij niet het vertrouwen van bewe ging of leider hebben. Het laatste punt van verschil tusschen Unie en Nationaal Front ligt bij het Jodenvraag stuk en de vrijmetselarij. Het program van Nat. Front heeft de plaats, welke de Joden in de maatschappij toekomt, omschreven; de vrijmet selarij acht het onaanvaardbaar. Waren de verschillen tusschen Unie en Nat. Front niet van principieelen aard, zij zijn het wél tusschem Nat. Front en de N. S. B. Deze laatste beweging toch, aldus de heer Meijer, is veranderlijk als de wind en doet bij het optreden naar buiten het Nederlandsch volks bewustzijn geweld aan. Voorts schaamt zij zich niet bij de vernieuwing klakkeloos vormen van buitenlandsche organisaties over te nemen, alhoewel zij volgens de buitenlandsche lei ders geen exportartikelen zijn. De N. S. B. huldigt bovendien het staats- absblutisme in den strengsten zin van het woord, door iedere zelf-beslissing van. in de maatschappij levende gemeenschappen als b.v. corporaties uit te schakelen. Nat. Front, daar entegen erkent corporaties, raden, enz., zooals boven uiteengezet. De N. S. B. schrikt niet terug voor een Jo denvervolging, terwijl Nat. Front streeft naar een billijke plaatsing van joden in het maat schappelijk leven. Slaat men nu minder acht op andere verschillen, dan staat wel vast, dat de N. S. B. niet het vertrouwen van het volk heeft genoten en het ook in de toekomst niet zal genieten om haar mentaliteit. Ten aanzien van.de Joden moét een apart statuut worden ontworpen volgens Nat. Front, zooals dat bestond in de oude Bataafsche re publiek. Voor hen, als vreemdelingen is geen plaats in overheidsorganen, noch bij pers, film of radio. Voor de rest mogen zij eerlijk overal hun brood verdienen volgens zekere percenta ges. Maar geen Joden-lompen-proletariaat. Naar aanleiding van eenige concrete vragen heeft de heer Meyer nog verklaard, dat in de staatsopvatting van Nat. Front ook een mo narchie kan bestaan. Voorts achtte hij het grondwettelijk mogelijk, dat tijdelijk in de Ne derlanden een regent wordt benoemd, die op zijn beurt dan een regeering vormt. NEW-YORK, 7 Aug. (A.N.P.). De Londensche correspondent van de National Broadcasting Company berichtte Maandagavond over een „toenemende ontevredenheid onder de nog in Engeland aanwezige Fransche troepen". Deze troepen uitten eenstemmig den wensch naar Frankrijk en dus in het burgerleven te mogen terugkeeren, zoo verklaarde de correspondent, die daarop het vermoeden uitsprak, dat de Franschen - in Engeland ongeacht de krachtige Britsche propaganda er de voorkeur aan geven naar de nieuwsberichten in de Franschetaal, die door den zender-Stuttgart worden uitgezon den, te luisteren. Ten aanzien van de positie van de Gaulle zeide de correspondent tenslotte, dat hij nau welijks rekenen kan op de ondersteuning van welke Fransche kringen in Engeland ook, en dat de weinige troepen, die hem gegeven zijn, voornamelijk zijn samengesteld uit tot Fran schen genaturaliseerde Russen. berichten in de pers zouden worden gevoerd tusschen-Japan en Frankrijk over Fransch Indo- China. Matsoeoka verklaarde volgens Domei, dat van deze geruchten geen woord waar was. TOKIO, 7 Aug. (D. N. B.) De berichten vol gens welke Japan met Frankrijk onderhandelin gen voert over het verleenen van vlootbases en militaire steunpunten in Fransch Indo-China zijn door den woordvoerder Van het departe ment van Buitenlandsche Zaken tegenover jour nalisten gekenmerkt als van eiken grond ont bloot. ging, wérden vijandige kreten gehoord. De beide Daladiers namen met een vriend onmid dellijk plaats in een auto, die, begeleid door een politie-auto, naar Orange reed, waar Daladier, naar men zegt, nadere instructies van de Fransche regeering afwacht. GENÈVE, 1 Aug. (D.N.B.) Uit Grenoble wordt gemeld, dat in de nabijheid van de stad een autobus verongelukt is, die ongeveer veertig ambtenaren van den Volkenbond vervoerde. De inzittenden, leden van de economische en finan- cieèle afdeeling van den Volkenbond, die naar de Vereenigde Staten wilden vertrekken, waren op weg naar Lissabon, vanwaar de inscheping naar Amerika zou plaats hebben. Twintig per sonen werden licht en drie anderen ernstig gewond. f RIO DE JANEIRO, 7 Aug. (D.N.B.). Wegens de uitbreiding van de Engelsche blokkade wer den op last van de Braziliaansche posterijen de voor Europa bestemde zakken post van het Bra ziliaansche s.s. ,,Bege" weer uitgeladen te Re cife, teneinde het schip niet aan de Engelsche controle bloot te stellen. De definitieve regeling van de kwestie, of Braziliaansche schepen post voor Europa kunnen blijven meenemen, zal het ministerie van Buitenlandsche Zaken treffen. PRAAG, 7 Auig. (D. N. B.) Officieel wordt be kend gemaakt, dat de leider van het district Groot-Praag van de Tsjechische Nationale Ge meenschap, dr. Nestaval, is gearresteerd, daar zijn organisatie te Praag werd misbruikt voor doeleinden, welke tegen het Rijk waren gericht. De samenstelling van een zangbundel vt>or den Opbouwdienst bevindt zich in een verge vorderd stadium van voorbereiding. Het ligt in de bedoeling t. z. t. aan al het personeel van dezen dienst een exemplaar van den bun del te verstrekken. Het ligt voorts in het voornemen, 12 Augus tus as. over te gaan tot inrichting van een muziekopleidingsinstituut te 's-Gravenhage, waar de aanstaande districts-muziek-leiders en corpszangleiders zullen worden opgeleid. NEW-YORK, 7 Aug. Bij gebrek aan stimulee- rend nieuws zette zich vandaag de reeds eenige dagen ingetreden koersdaling verder voort. Bjj de opening was de grondtoon der markt luste loos, Over het algemeen bleven de koersdalin gen echter van weinig beteekenis, behalve bij Dupont de Nemours, die twee punten moesten afstaan. Als gevolg van den onaangenamen in druk, gewekt door het feit, dat de voornaamste grondstoffenmarkten onder de tegenwoordige omstandigheden geen vaste houding aan den dag legden, kon zich geen herstel baan breken. Staalwaarden en chemische fondsen waren aan den flauwen kant, terwijl luchtvaartaan- deelen, automobielwaarden en fondsen van handelshuizen slechts weinig verandering on dergingen. Naar schatting zijn de verkoopen der automobielhandelaren in Juli ongeveer der tig procent grooter geweest dan.die in dezelfde maand van het vorig jaar. De prijsontwikkeling op de kopermarkt oefende ternauwernood eeni- gen invloed uit op koperwaarden. Daarentegen waren petroleumfondsen vast gestemd. Voor spoorwegen en public utilities bestond geen be langstelling. In het laatste beursuur openbaarde zich voor staalwaarden en automobielfondsen kooplust, hetgeen ook op de andere afdeelingen een gun- Koersen voor stortingen op 8 Augustus 1940 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.36; Lires 9.55; Turksche ponden 1.45Vi; Deensche kronen 36.40; Noorsche kronen 42.80; Belga's 30.14. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren: F. D. Bastet, 's-Gravenhage; J. F. van Dongen, Rot terdam; D. W. Dijkman, Amsterdam; P. J. de Geus, Utrecht; G. P. J. Lohmann, Amersfoort; J. van Puyenbroek, Tilburg; P. A. Rietbergen, 's-Gravenhage; M. van Straten, Amsterdam; S. E. Swart, Amsterdam; A. J. Swinkels," Rot terdam; W. Stomp, 's-Gravenhage; J. Voor horst, Amsterdam; J. D. Wassenaar, Rotter dam; J. M. van der W'ees, Utrecht; F. W. J. Wilschut, Vught (N.Br.)A. J. Wolters, 's-Gra venhage; J. Wijnolst, Rotterdam. NEW ORLEANS, 7 Aug. (D. N. B.) Duizen den bewoners van de kust van Louisiana heb ben de vlucht moeten nemen voor geweldige overstroomingen, die door een tornado waren veroorzaakt. Vele plaatsen zijn thans geïso leerd. De schade, die vooral in suikerplantages en moestuinen is aangericht, is ontzaglijk. De eer ste berichten spreken van dooden en van tal rijke gewonden. Men vreest, dat vooral in af gelegen plaatsen talrijke menschenlevens zijn te betreuren. ROME, 7 Aug. (D.N.B.). In zekere berichten uit den Balkan was beweerd, dat bij de Duitsch-Italiaansch-Hongaarsche besprekingen te München reeds een oplossing der hangende problemen was overeengekomen. Ten aanzien hiervan verklaren Italiaansche politieke krin gen, dat de spilmogendheden prijs stellen op een rechtstreeksche overeenstemming der in aanmerking komendé Balkanstaten en ook be reid zijn hun goede diensten ter beschikking te stellen, maar niet voornemens zijn eenigerlei druk uit te oefenen. Natuurlijk zijn in Mün chen de in aanmerking komende en voor de belanghebbende partijen aanvaardbare moge lijkheden besproken. Maar daarbij ging het slechts om algemeene richtlijnen. ESSEN, 7 Aug. (D.N.B.). De Führer heeft hedenochtend een bezoek gebracht aan dr. Krupp von Bohlen und Halbach in diens villa Hügel in Essen, ten einde den leider van de grootste Duitsche wapensmidse persoonlijk zijn gelukwenschen met zijn zeventigsten verjaar dag over te brengen. Daarbij overhandigde de Führer aan dr. Krupp als blijk van waardee ring voor zijn verdiensten jegens volk en Rijk het gouden eereteeken der N.S.D.A.P. Rijksminister dr. Funk overhandigde hem in opdracht van den Führer als blijk van erken ning van zijn verdiensten voor het Duitsche bedrijfsleven het adelaarschild van het Rijk met het opschrift „Aan den Duitschen econo- mischen leider". Rijksperschef dr. Dietrich bracht dr. Krupp de gelukwenschen over van de Duitsche pers. Na zijn bezoek aan dr. Krupp bezichtigde Hitier een reeks werkplaatsen der Kruppfabrlo keu, waarbij hij geestdriftig werd toegejuicht. LONDEN, 7 Aug. (D.N.B.) Op een vraag, in het Lagerhuis gesteld, naar den huidigen stand van zaken bij de Engelsch-Russische economi sche betrekkingen heeft Onderstaatssecretaris Butler verklaard dat de Britsche ambassadeur te Moskou -richtlijnen heeft ontvangen voor een handelsverdrag zoqals de regeering zich dat voorstelt en dat de ambassadeur daarover thans met het volkscommissariaat voor den Buiten- landschen Handel besprekingen zal openen. GENÈVE, 7 Aug. (D.N.B.). De „Eclaireur de Nice" meldt, dat de vroegere minister-president Déladier Zondag met zijn zoon uit Algiers te Marseille is aangekomen. Toen hij aan land Woensdagmiddag Dm half vijf is bij den Aegehoek, een gedeelte van de Wijde Ee een tragisch ongeluk gebeurd. De 27-jarige heer P. Nijdam uit Franeker, die met zijn vrbuw en twee kinderen een dagje uit was, bevond zich hier met een roeischouw, toen op een gegeven oogenblik het drie-jarig kind de moeder losliet en overboord geraakte De vader, die niet kon zwemmen, sprong het kind in het zeer diepe water na, waarbij het kind werd gered, doch de vader in de diepte verdween. Reddingspogingen mochten niet baten. Na een half uur dreggen heeft de politie het lijk van den heer Nijdam opgehaald. Het is naar Grouw overgebracJit- 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor beide ge deelten: J. B. Boose, L. Kool, beiden te 's-Gra venhage: mej. E. C. Snoek, Rijswijk. Voor gedeelte A: mej. A. Toornstra, mej. H. van Zijl, beiden te 's-Gravenhage. Voor gedeelte B: H. Rol te Voorschoten. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel H: A. van Delden, Sappermeer, A. Wintgens, Heerlen. AMSTERDAM. Geslaagd de dames: E. Smith te Heerlen, C. W. Kruyswijk te Rotter dam, R. Rolloos te Velsen, en de heer J. Grol te Amsterdam. De examens zijn geëindigd. stigen terugslag had. De beurs sloot prijshou dend, terwijl de slotkoersen naar beide richtin gen slechts weinig afwijking vertoonden met die van Dinsdag. In totaal werden vandaag 548 fondsen ver handeld, waarvan er 273 een koersdaling on dergingen. 123 fondsen wisten een koerswinst te behalen, terwijl er in de noteeringen der overige 152 geen verandering kwam. BLEIJERHEIDE (Jongens-Pensionaat „St. Maria v. d. Engelen"). Diploma A. Geëx. 22 cand. Geslaagd: L. v. Aken, Boekelo; L. v. d. Berg, Maastricht; J. Brüggeman, Hoorn; Th. Cremers, Bleijerheide; C. Crijns, Maastricht; J. Dierick, Gulpen; J. Dümmer, Schinveld; H. Greijmans, Geleen; J. Haemers, Heerlen; W. den Held, Heerlen; J. Heuvelmans, Kessel (L.); A. Hules, Zwolle; G. Hulsmans, Venlo; G. Lau- reijssen, Deventer; J. v. Lieshout, Brielle; Fr. v. Oirsouw, Den Haag; P. v. Oirsouw, Den Haag; A. v. Rooij, Helmond; L. Schmitz, Heerlen; H. Schueler, Barneveld; Th. v. d. Smissen, Hout- hem; G. Snijders, Amstenrade; geen afgewezen. Diploma B. Geëx. 4 cand. Geslaagd: J. Jans sen; Fr. v. Onna, Amsterdam; Fr. Óttenhof, Oldenzaal. Afgewezen 1. TOKIO, 7 Aug. (D.N.B.) Kol. Sato, de lei der der commissie van onderzoek, welke was in gesteld in verband met het tusschen Japan en Fransch Indo-China overeengekomen tijdelijk stopzetten van leveranties van materiaal via Fransch Indo-China aan de regeering van Tsjang Kai Sjek, heeft volgens een bericht van de Jomioeri Sjimboen uit Hanoi den autoriteiten van Fransch Indo-China schriftelijk verzocht het trapsnortverbod te verlengen tot na den 6en Augustus, welke dag was overeengekomen als vervaldag der overeenkomst. De Amerikaansche ambassadeur heeft een be zoek gebracht aan Matsoeoka om inlichtingen te vragen over de onderhandelingen, die yolgens De inschrijvingen voor de nationale kam pioenschappen, welke Zaterdag en Zondag a.s. op de Sintelbaan te Amsterdam zullen worden gehouden kunnen zeer bevredigend genoemd worden. Al had het aantal misschien wat groo ter kunnen zijn, de kwaliteit van de deelnemers vergoedt alles, men kan gerust zeggen, dat op alle nummers, zoowel bij de dames als bij de heeren, de sterkste athleten ingeschreven heb ben. Vooral de 100 meter bij de heeren zal een strijd geven, welke men in de laatste jaren op dc sprint niet meer gezien heeft. Wie er zal winnen, is onmogelijk te zeggen. Nota lijkt mo menteel de snelste, maar Osendarp men zie elders in deze rubriek heeft eveneens nog goeden moed, terwijl ook Van Osta zeer zeker niet uitgeschakeld dient te worden. Ook op de 200 meter is de uitslag volkomen onzeker. H. Baumgarten zal naast de sprinters van de 100 meter hier een geducht woordje meespreken in den eindstrijd. Er wordt in drie series geloopen, ongetwijfeld komen alle rivalen in den eindstrijd. De 400 en 800 meter zijn vrijwel zeker voor H. Baumgarten resp. Bouman. Nu zijn broer Karl door een verwonding niet kan starten, zal Heinz de overwinning op de 400 m. niet ont gaan. De Ruyter heeft door de mobilisatie niet kun nen oefenen en is dan ook nog niet op de 1500 meter uitgekomen. Evers en Wouters kunnen hem aardig partij geven, al zal de kampioen on getwijfeld door zijn grootere ervaring in de meerderheid blijven. De kampioen Stegt van P.S.V. zal waarschijn lijk met succes zijn titel op de 5000 meter kun nen verdedigen, ofschoon de Volewijckerman Walther Zondag jft. heeft laten zien, dat hij momenteel in goede conditie is. Op de 110 en 400 meter horden is het aantal inschrijvingen gering en de winnaars zijn op beide nummers niet van te voren aan te wij zen, te meer, daar de kampioen Brasser niet aan den start zal verschijnen. Op de verschillende wedstrijden, welke dit Jaar tot nu toe gehouden werden, waren de prestaties op de springnummers zeer matig. In de athletiek maakt men momenteel op deze nummers een depressie mee, welke ook ten aan zien van de kampioenschappen niet veel goeds doet verwachten. Wat de werpnummers betreft, kan men re kenen op een overwinning van den A.P.G.S.- man Lutkeveld, hij staat in ons land op een eenzame hoogte; misschien kan Pley hem eenigszins benaderen. Bij het discuswerpen en kogelstooten treft men De Bruyn als sterkste man aan, terwijl Houtzager het kogelslingeren wel voor zijn rekening zal nemen. De estafettenummers bieden alle kansen voor dc Trekvogelploegen, welke over zeer goed ma teriaal kunnen beschikken. Bij de dames heeft Fanny Koen, die na dit seizoen waarschijnlijk de athletiek niet meer actief zal beoefenen, op niet 'minder dan vijf nummers ingeschreven. Van deze nummers zal zij op de 100, 200 meter, verspringen en hoog springen haar titel moeten verdedigen, terwijl de 80 meter horden een nieuw nummer voor haar is. De concurrentie is echter zeer groot en het zal haar alle moeite kosten haar titels te handhaven. Ans Niesink kan door haar serieuze oefenen het discuswerpen en kogelstooten winnen, Pee Dieben zal haar kampioenschap op. het speer werpen verdedigen, ondanks het feit, dat zij dit jaar niet veel op wedstrijden is uitgekomen. De verschillende voorwedstrijden en enkele eindstrijden zijn 'reeds Zaterdag van 5 tot 7 uur, terwijl Zondagmiddag 2 uur de wedstrijden worden voortgezet. De Zaanlanders zullen 17 en 18 Augustus gastvrijheid verleenen aan het puikje van de Nederlandsche zwemwereld. De inschrijvingen, welke dezer dagen zijn gesloten, hebben ge heel. aan de gestelde verwachtingen beant woord en met uitzondering van den kampioen schoonspringen, Schaepens, zullen alle cracks hun kansen komen verdedigen. De inschrijvingen zijn te talrijk, dan dat wij ze in extenso zouden kunnen publiceeren, zoo dat we zullen volstaan met de vermelding van de voornaamste deelnemers en deelneemsters. 100 meter borstcrawl, heeren: v. d. Kuil (S2C), v.. Merkestein (Dolfijn), Hoving (RZC) en Scheffer (DJK). Kampioen 1939 is v. Mer kestein 1 min. 2.6 sec. 100 meter borstcrawl, dames: Rie- van Veen (RDZ), Bep Groenendijk (RDZ), Willy SOete- wouw (RDZ), Bep van Schaick (Meeuwen) en Aly Stijl (Meeuwen)Kampioene 1939 is Rie van Veen, 1 min. 9 sec 100 meter rugslag heeren; Scheffer (DJK) Metman (Y), Schouwen (DJK). Deze laatste inschrijver is kampioen 1939 in 1 min. 11.6 sec. 100 meter rugslag dames: Cor Kint (Rotter dam), Irene van Feggelen (Meeuwen), mevr. Nida Scheffer—Senff (ADZ). Cor Kint is kam pioene 1939 in 1 min. 14.5 sec. 200 meter schoolslag heeren: Sjnltshuyzen (AZ). Kampioene 1939 in 2 min. 50.2 sec., Se- ton (Zian). 200 meter school|slag dames: Jopie Waal- berg (ADZ). Kampioene 1939 in 3 min. 0.2 sec. Tony Bijland (HZC). 400 meter borstcrawl heeren: v. d. Kuil (RZC) kampioen 1939 in 5 min. 15 sec. Mer- kesteijn (Dolfijn), Ramack (RZC), Geerling (Y). 400 meter borstcrawl dames; Rie van Veen (RDZ) kampioene 1939 in 5 min, 42.4 sec. Bep van Schaick (Meeuwen) Schoonspringen dames; Jopie van Engelen (HDZ), kampioene 1939 met 79.01 punt. Anny Stok (OD2). Scholönsprangen heeren: Lotgering (Y) en de Goede (AZ). De kampioen van 1939 Schae pens heeft niet ingeschreven. Hij behaalde ver leden jaar het kampioenschap met 121.3 pnt. Estafette 4 x 200 meter borstcrawl heeren: 5 ploegen, zoodat direct de finales kunnen worden gezwommen op Zondag 18 Augustus. Ingeschreven hebben HZ en PC, UZC, RZC, DJK en Y. Kampioen 1939 is Het Y in 10 min 7 sec. Estafette 4 x 100 meter borstcrawl, dames. In geschreven hebben zes ploegen, zoodat in dit nummer op Zaterdag 17 Augustus de series zullen worden gehouden. /Ingeschreven hebben RDZ, kampioen 1939 in 4 min. 54.8 sec. Meeu wen, ADZ, Rotterdam, ODZ en HDZ. 1500 meter vrije slag heeren: Smitshuizen, kampioen 1939 in 21 min. 39.6 sec. Geerling (Y), Ruimschotel (HZ en PC), Rootselaar (Y) en anderen. Tot besluit van de wedstrijden om de zwem- kampioenschappen zal een waterpolowedstrijd gespeeld worden tusschen het Nederlandsch ze vental en een Nederlandsch jeugdzevental. De samenstelling van deze ploegen is als VOlgt; Nederlandsch zevental: E. Vrugt (HPC), A. van Overhagen (UZC), Stam (HZ en- PC), R. den Kamer (HZ en PC), H. van Rootselaar (Y), C. van Aelst (Y) en H. Mayer (Y). Ned. jeugdzevental: H. Feis (HZ en PC), A. Heetveld (UZC), H. van Polfliet (RZC), L. van Dijk (HZ en PC), C. Brasem (Zian), D. Otten (HZ en PC), F. Ruimschotel (HZ en PC). Naar wij vernemen hebben Gedeputeerde Sta. ten van Noord-Holland thans na aanvan kelijke afwijzing van het verzoek toestem ming gegeven om het Nederlandsche kampioen schap wegrennen te doen houden te Zandvoort op Zondag 18 Augustus. Aug. 7 6 5 Air Reduction 40 40} 41 Allied Chemical 150 150} 150} American Can Co. 93 i 94 95 American Radiator 6 6 6} Am. Rolling Mills 10} 10} 10} Am. Smelt Ref. 35} 35} 36} Am. Sugar Refining 13} 13} 13} Am. Tel. Tel. 161 161 161 Am. Tobacco B. 76} 76} 76} Am. Waterworks 8} 8} 9 Anaconda Copper 19 19} 20} Atchison Topeke 15} 15} 15} Baldwin Locomotive 14} 14} 14} Baltimore Ohio 3} 3 I 3} Bethlehem Steel 79} 78} 79} Canadian Pacific 3 3 3 Comm. Invest. Trust 3' 39 39} J. 1. Case Company 49} 49}' 50 Ches. Ohio 38 38 38} Chicago Rock lsl. i ~h Chrysler Motor 72} 72} 76} Consolid. Edison Co. 28} 28 29} Coty Incorporated 4} 4} 4} Deleware pJ> Huds. 11 11 i Hf Detroit Edison C. 115 115 115 Dupont de Nem. 162} 162} 165} Eastman Koda. 124 12 123 General Electric 33 33 34 General Foods 41 40} 40} General Motors 45} 15} 4) t Good Year 15 14} 15 Hudson Motor 3} 3} 3} Intern. Harvester 43 43} 44 Intern. Nickel 23} 23 23 f International Papei 14} 14} 15 Intern. Tel. en Tel 2} 2} 2| Kennecott Copper 26 26 26 J Mack Trucks Incorp. 21} 2l 21 Missouri Pac pref. Montgomery Ward 40} 40} 41 National Biscuit Co. 19} 19} 19} Nat. City Bank 23} 24 21 New York Centra] II I 11 11} Norfolk Westeri 207 207 207 Nord. Amer. il.a. 19} 19} 19} Northern Pacific 6 6 6 Packard 3} 3} 3} Pennsylvania 19} 19} 19} Proctor Chambli 64} 64} 64 Publ. Serv. N. J. 36 36 36} Pullman Incorporat. 19} 19} 19} Pure Oil Company 7} 7} 7} Radio Corporation 4} 4} 4} Reading Company 12} 12} 12} Rep. Stee.1 16} 16} 17} Reynolds T obacco B. 34} 34} 34} Sears Roebuck 75} 75} 76} Shell Union Oil 8} 8} 8 Socony Vacuum 8} 8} 8} Southern Pacific 7} 8 8} Sotthern Railway 11 11 11 Standard Brands 6 6} 6} Stand. Oil of N-J. 33 33} 33} Texas Gulf Sulphur 31 32} 32} Twent. C. Fox Film 5§ 6 6} Union Carb. Carb. 68 68} 69} Union Oil ol Calif. 12} 12} 12} Union Pacific 84} 84 83} United Aircraft 35} 35} 37 United Corp A. 1 i 1} 1 United Fruit Comp. 64 63} 63} U. S. Ind. Alcohol 17} 18 '7} U. S. Rubber 19} 19 20 U. S. Steel o2} 52} 53 U. S. Steel pref. 117} 117} 117} Western Union 17} 17} 17} Westingh. Electric 99} 99} 101 •Voolworth Building 33} 34 33 - ex dividend ex coupon. nieuwe aandeelen. NEW YORK, 7 Aug. Slotkoersen Aug. 7 6 5 Londen '#"*T f Parijs 3.94} 3.94} 3.89' Amsterdam Berlijn 40.05+ 40.05+ 40.07+ Bnjssel Rome 5.05+ 5.05+ 5.05+ Madrid 9.25+ 9.25+ 9.25+ Zwitserland 22.74 22.74 22,74 Weenen 4 Stockholm 23*81 23^4* 23.87 Montreal 86.750 87.000 87.000 B. Aires Papiei 29.78 29.78 29.78 3-Aires Mark) 22.45 22.30 22.10 Yokohama 23.48 23.48 23.48 NEW YORK," 7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug. 6 Aug. Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Sept. 3.80 Sept. 5.29-- Sept 3.85 3.84+- Dec 5.48-- Dec 3.90.4- 3.9C+- Mrt 5 6S-- Mrt. 3.96--J- Mei 5.75-- Mei - Juli 5.82-- Jull Suiker 0.38 5.56-+ 5.75- 5.84.+ 5.92. Sept 0.76 Dec 0.81 i Mrt 0.86 Rubber Standaard Juli 19.15 Sept 19.22 Oct 19.05 Dec 18.99 Katoen Oct 9.32.33 9.34 Dec 9.21 9.25 Jan 9.10 9.14 Tin Loco 0.80} 0.85 090 19.66 19.41 19.26 19.15 Mei Jul) Sept Jan. Mrt. Mei 0.89 0.91 0.93 18.86 18.71 18.56 -Mrt. 9.02- Me) 8.82- -Jul) 8.59- - 0.92} 0 95 0.98 18.98 18.83 18.65 9.05 8.85 8.64 51.50 Tarwe Sept, Dec Mei Mais Sept Dec Me) 52.121 52.12 Termfln 51.00 80 dagen 50.75 50.87 CHICAGO ,7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 7 Aug. 6 Aug. Havei Rogge 601 Sept. 421 - 41 56 Dec 44 J 41}- 571Mel 47 1 •- 471 -- 61}.- 5 7 58 Reuze) Sept 5.121* Oct 5.221* 5,321* Dec 5.42 1 lan 7 Aug. 6 Aug. 5.40* 5.50* WINNIPEG, 7 Aug. 7 Aug. 6 Aug. 5.571 5.67 1 farwe e Gerst Juu JUll Oct 73 73} .- Oct 34} 33 I - - Dec 74 J 74}-- Oec. 34} 34 Rogge Lijnzaad JUll Jul) 1 Del 43 43} - - Oct 133 1.32} Jec 14 44} - Mei Haver JUll 28} 29} Oct 30} 29} 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma Af mej. A. C. van der Molen en de heeren: J. van Popta, J. J. Toet, J. H. Coster, J. van Dam, C. van Ballegooyen, D. van der Most van Spijk en P. Pinxter. Voor diploma B: mej. M. J. E. Niesten en de heeren: B. H. A. Langerwerf, W. B. Planten- ga, L. J. van der Burg, J. Buyse en P. A. Meer burg. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: C. E. van den Berg, G. C. Koopman, H. R. Liebelt, B. L. van Nimwegen, J. A. O, Schoenmaker en J. van Winterswijk. Afgewezen 13. De examens zijn af geloopen. Bij de gehouden examens der Eerste Neder landsche Modevakschool Vereeniging slaagden de volgende dames voor Coupeuse: N. v. Zwam, M j. E. van Boldrik, J. Kok, T. Vermeer, M. Mabelis, allen te Wa- geningen; T. A. M. Post, Den Haag; A, d. Ik- king, Amsterdam; E. R. Havekus, O. L. K, H, Denzier, 'Zutphen; M. B, Nevenzeel, Amster dam; M. J. Kloeken, Nijmegen; A. Klerk, M. Hoofendoorn, Chr. Keijzer, de Bilt; A. Bos, A. Kuiper, L. J. Boersma, Soest. Cóstumières: H. Huiberts, Bennekom; M. Grunberg, Diemen; R. E. Landsman, G. Wil- lemse, G. van Assema, Heemstede; W. O. de VriesDeutschmann, Amsterdam; G. J. Dumas, Hilversum; A. Gijsbertsen, Renkum; D. v. Veld hoven, Rhenen; M. C. Ekel, Eerbeek, H. J. Renalda, G. Ruisch, B. Pastoors, G. Heijkamp; G. Rosenboom, S. Tresen, te Wageningen; A. de Haan te Spierdijk. Leerares-coupeuse: E. J. van Rij, Delft; G. H. Naaktgeboren, Delft; W. J. Bos, Soest. Lingerie: A. Kok, J. v. d. Zouw, W. J. Vink, JJsselstein, E. Hollenga, G. Peters, A. Pastoors, B. Evers, Wageningen. Allen leerden volgens methode E.N.S.A.I.D. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor akte N H: L. J. Goedhart, Hillegersberg; G. j. Kardol,, ZPetermeer en S. J. Risseeuw, Ooltgenspaat (zonder de verklaring van voldoend paedago- gisch inzicht). Geslaagd voor akte N K: F. L. M. van Dae- len, Zwolle (zonder de verklaring van voldoend paedagogisch inzicht), en A. Luteijn, Wage ningen.. Geslaagd voor akte NU; B. A. Meijers, Win terswijk (zonder «de verklaring van voldoend paedagogisch inzicht). Geslaagd voor akte N 4: J, Marks, Lelden (zonder de verklaring van voldoend paedago gisch inzicht). 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de dames: A. M. F. Hamilton, Nijmegen; P. K. Ensdorff, Gro ningen; J. Premsela, Amsterdam; A. H. Wa terberg en N. Wolf, beiden Amsterdam; H. W. Boedeker, Onderdendam (Bedui.n); en de hee ren: J. A. Redeker, Groningen; J. J. M. Tim mermans,Eindhoven; J. M. van Bergen, Nij megen; J. van Eijsden, 's-Hertogenbosch; W. G Grimbergen, Poeldijk; R. van de Haar, Nijmegen; J. B. C. Voorn, Geldrop; A. P. Wes- seling, Delft; P. Wickmann, Amsterdam; W. H. Woerden, 's-Gravenhage; K. O. Afman, Ha ven; W. T. Sips, Groningen. Hiermede zijn deze examens beëindigd. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor de namid dag-examens de heeren: C. Th. Bevelander, 's-Gravenhage; J. v. d. Kamp, Eefde; J. Knoeste, Scheveningen; M. Verwoest, Rijswijk (Z.H.); F. P. J. Cantrijn, Breda; L. J. Hane- kamp, Doetinchem; C. J. Mol, Oudelande; A. C. v. d. Ouweland, Zundert. De dames: C. Pijl, Rotterdam; G. Th. A, Maarschalkerweerd, Oudenbosch; H. J. Olthe- ten, Tilburg; O. G. van Voskuylen, Heerlen, 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor de voor middagexamens de heeren: J. M. Gerits, Hoens- broek; J. van Kempen, Rotterdam; J. A. M. Prinsen, Deurne; M. J. Schoenmakers, Eygels- hoven; J. v. d. Sluis, Haarlem; G. Braam, Am stelveen; E. J. Jansen, Velp (G.)J. de Mey, Middelburg. De dames: L. J. M. Brengerink, Enschede; S. H. van Don, 's-Gravenhage; T. J. Posthumus, Amsterdam; P. T. A. van Groenland, Deven ter; M. H. C. Jacobs, Meerssen; A. J. M. Kris tel, Utrecht. UTRECHT Geslaagd voor het examen Fransch M.O. A de dames: M. M. F. Feuskens, Houthem-St. Gerlach; B. J. Stom, Amsterdam; E, M. van Deth, Bloemendaal en de heeren J. Thijssen, Hillegersberg; J. P. A. M. Fluitsma, Voerendaal; C. van Vught, Dongen. UTRECHT Geslaagd voor het examen Fransch L. O. de dames J. C. Eijkman, Bussum; B. M. H, J. Scheurs, Kerkrade; T. J. Schuijer, Den Helder; E. J. Smeets, Meerssen; M. D. v, d. Starre, Scheveningen; M, A. v. d. Tol, Kinder dijk; Th, A. M. van Leeuwen, Nijmegen; M. B. Thomas, Doesburg; J. M. J. Venrooy, Rosmalen; N. Verkuijl, Eefde; M. A. J. M. Verscheure, Nij megen; M. J. de Voogd, Vlissingen; A. A. M. van Corstenbosch, Aalst-Waalre; J. M. Vriens, Venlo en de heeren D. Kuikenga, Groningen; L. A, C. v. d. Laar, Weert; J. L. Labots, Rotterdam; P. Loder, Rotterdam; J. W. J. v. d. Lijn, Am stelveen; A, G. v. d. Meer, Leidschendam; K. Meinhardt, Bedum; F. Lindeboom, Kampen; M. v. d. Meulen, Meppel; K. Th. v. Meys, St. Oedenrode; J, W. Moolenschoot, Eindhoven. UTRECHT Geslaagd voor het examen En gelsch M.O. A de dames: C. T. Jansen, Rotter dam; M. E. Jorink, Gouda; H. N. v. d. Kaa, Den Haag en de heeren J. P. Hoebee, Utrecht; P. J. Ti. v. d. Maat, Rosmalen; M. Manik, Oegst- geest; M. Mommers, Heer; P. T. M. Sprockeb Tilburg. UTRECHT Voor het examen Engelsch L. O. slaagden de dames C. G. M. Bierlaagh, Utrecht; J. C. de Gilde, Eindhoven; T. Braams, Rotterdam; D. Christoph, Nistelrode; W, J. C. v. d. Piashorst, Winterswijk; J. E. ter Mors, Doetinchem; M. A. D. Rohne, Wierden (O.); J- M. A. Commandeur, Den Haag; J. W. Hoogen- berk, Sittard; J. v. d. Kooy, Heerde; H. E. M- Wassenberg, Groningen; en de heeren F. A- Hanegraaf, Heemstede; C. T Lambrechtse, Den Haag; H. A. v. d. Lys, Krimpen aan den IJsel! P. R. v. d. Velde, Zierikzee; A. J. de Weerdt, Lekkerkerk; A. van Zuilen, Pernis; W. Stroo, Vlissingen; T. de Boer, Smilde; M. A. van Ger- wen, Schaesberg; C, L, M. Overmeer, IJsselmon- de; G, Siems, Sappermeer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1940 | | pagina 2